Sport 117 Het wachten is op Feyenoord Judoka Mark Huizinga is Vlaardings sportman Jaap Stam mist in Engeland alleen z'n patatje oorlog Wielrenner Van Gulilc gekozen tot hét talënt Oranje sluit jaar op elfde plaats af Landstitel voor Corinthians Barcelona: bijna 200 min schuld Talan maand uitgeschakeld Ton Wickel verlaat LMO Ereprijzen naar Van Dijk, Van Moorsel en VC Nesselande, maar kan 't iets Rotterdamser? ROTTERDAM TOPSPORT FELICITEERT ZgUARDTvANMOORSKU JEROEN VAN DIJK VC NESSELANDE FULCO V. Spaanse regio's willen eigen nationaal voetbalteam Volleyballers Dynamo hebben vrij spel tegen Capelle Sett - tweetje Rotterdams Dagblad Donderdag 24 december 1998 ZurichHet Nederlands voetbal elftal sluit het jaar af op de elfde plaats van de FIFA-wereldrang- lijst. Oranje zakte twee plaatsen. Brazilië voert de lijst aan, voor we reldkampioen Frankrijk. Joego slavië (6) en Italië (7) klommen een plaatsje. Tsjechië leverde twee plekken in en staat achtste. FIFA-wereldranglijst, eindstand '98: 1. Brazilië 73,44,2. Frankrijk 68,86, 3. Duitsland 66,87,4. Kroa tië 66,75, 5. Argentinië 66,22, 6. Joegoslavië 64,70 (7), 7. Italië 63,82 (8), 8. Tsjechië 63.80 (6), 9. Enge land 63,13 (11), 10 Mexico 61,93, 11. Nederland 61,67 (9). Rlo De JaneiroCorinthians heeft het landskampioenschap van Bra zilië veroverd. De ploeg, met oud- PSVer Marras Vampeta als grote uitblinker, won de derde en be slissende wedstrijd tegen Cruzei ro met 2-0. De voorgaande twee duels eindigden onbeslist, 2-2 en 1-1. Voor Luxemburgo was het zijn laatste wedstrijd als coach van Cruzeiro. Gedurende zestig dagen combineerde hij zijn baan als ciubtrainer met het bonds- coachschap van Brazilië. Luxem burgo bekeek het duel vanaf de tribune. Ex-Biaziliaans interna tional Edilson opende de score na 65 minuten en in de 83e minuut besliste Carioca de wedstrijd. Corinthians was in 1990 voor het laatst kampioen van Brazilië. Joegoslavië heeft gisteren in Tel Aviv een oefeninterland tegen Is raël verrassend verloren met 2-0. Idan Tal en Yossi Abuksis maak ten de doelpunten. De Joegoslavi sche aanvaller Darko Kovacevic werd uit het veld gestuurd. Barcelona Volgens een onder zoek van een onafhankelijk ad viesbureau kampt FC Barcelona met een schuldenlast van bijna 200 miljoen gulden. Het bureau openbaarde gisteren in een rap port de cijfers. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van De Blauwe Olifant, een oppositie groep met Johan Cruy ff als meest prominent UtL11" b'1 5u 1 Volgens Barcelona is de club kerngezond en is het rapport al leen bedoeld om nóg meer onrust te veroorzaken. Barcelona maakt een dramatisch seizoen door en de positie van trainer Louis van Gaal staat al weken onder druk. o—Jeffrey Talan is ten minste een maand uitgeschakeld. De international liep vrijdag in de wedstrijd Heerenveen-MW een zware blessure op aan de rechter- enkeL Onderzoek in een zieken huis wees uit dat een pees in het gewricht is afgescheurd De enkel is in het gips gezet Als Heeren veen op 19 januari met een trai ningskamp begint in Spanje, hoopt Talan voorzichtig de trai ning te kunnen hervatten, Chris van der Weerden blijft in elk geval tot medio 2002 bij PSV. De Eindhovense formatie brak het contract van de 26-jarige ver dediger open dat tot de zomer van 2000 liep. Van der Weerden is sinds 1995 in dienst van PSV. Daarvoor speelde hij voor NEC en Vitesse. Clemens Westerhof, vorige week benoemd tot bondscoach van Zimbabwe, wil Bruce Grobbe- laar als assistent-trainer. De gebo ren Zimbabwiaan was ook kandi daat voor het hoofdtrainerschap. Westerhof ziet in de doelman zijn ideale rechterhand. Grobbelaai was jarenlang doelman van Liver pool. Na zijn vertrek van Anfield Road speelde hij voor Southamp ton en thans voor Lincoln City. Rotterdam Ton Wickel vertrekt na één seizoen bij LMO. De oud prof en de Rotterdamse zondag derdeklasser konden het financi eel niet eens worden. Eric Gudde heeft zijn contract bij Excelsior Maassluis met een jaar verlengd. De oefenmeester is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club, waar hij in het verleden al succesvol werkzaam was. Arie den Otter stopt na twee sei zoenen als trainer vsn Dilettant. HÜ is in de toekomst wel in voor een bestuursfunctie bij de zon dag-vierdeklasser. Het bestuur van Spirit zal het contract van trainer Wim van 111 niet verlengen. De oud-Feyenoor- der is aan zijn tweede seizoen be zig bij de Ouderkerkse zaterdag tweede klasser. Door Paul van den Bosch Rotterdam Voor de goede orde: VC Nesselande is een volleybalclub uit Zevenhui zen, die officieel nèt binnen de stadsgrenzen van Rotter dam staat geregistreerd en zijn domicilie pas kiest in de nieuwe topsporthal naast de Kuip zodra deze volgend jaar is voltooid. Maar de landstitel vierde de mannenploeg van coach Pierre Mathieu in mei als vanouds in het eigen dorps huis Swanla in Zevenhuizen, waar Nesselande geboren en voorlopig nog getogen is. Toch werd de club, voorheen ZVH, gelauwerd als dé sport ploeg van Rotterdam. Maar is er al iemand binnen de vol- ieybalwereld en daarbuiten, die Nesselande associeert met Rotterdam-Zuid? De uitverkiezing van de lands kampioen hij de volley talmannen leidde gisteravond in Ahoy' tot ge fronste wenkbrauwen. Als het om wérkelijk Rotterdamse kampioe nen gaat, had een prijs voor de ta feltennissers van FVT/Vtsser uit de Persoonsdam - metdelandsti- tel uit 1997-98 - meer voor de hand gelegen. Of misschien zelfs Excelsior als kampioen van de eerste periode in de eerste divisie. Maar kennelijk was de toeken ning aan Nesselande - ooral be doeld als welkomscadeau aan de club, die Rotterdam vanaf vol gend seizoen definitief op de kaart moet zetten in de eredivisie. Die status heeft de Champions League-deelnemer in Zevenhui zen al veroverd. Jeroen van Dijk Eén gevoel overheerste gister avond tijdens Fmish'98, waar het sportjaar 1998 uit deze stad werd uitgeluid en beoordeeld: kan *t misschien iets Rotterdamser? Dat gold voor..Nesselande, maar ook voor Jeroen van Dijk. De bad mintonner werd - eveneens door de persjuiy - gekozen tot sport man van het jaar. Zevende heeft Van Dijk op de wereldranglijst ge- Jeroen van Dijk (tweede van rechts), de nieuwe sportman van Rotterdam. Raemon Slui ter (I) en Ray- mon Fabrie (rechts) moe ten met hun nominaties genoegen ne men. Foto onder Hoofdredac teur Leo Pronk van het Rotterdams Dagblad rechts) felici teert wielren ner Fulco van Gul Ik. Foto'» Cor Vos Vlaardingen - Mark Huizinga is gisteravond tot sportman van Vlaardingen gekozen. De 21-jari- ge judoka dankt de titel aan het Europese kampioenschap met het nationale team, het wereldkampi oenschap bij de militairen tot 86 kilo en zyn Europese titel tot 90 kilo. De nieuwe sportman nam de titel over van zwemster Renée Snoek. Mark Huizinga, die lid is van staan; inmiddels staat hij in de jongste telling vijftiende. Een in derdaad unieke positie voor de van oorsprong Rotterdamse top sporter in een mondiaal grote sport. Maar diezelfde Jeroen van Dijk liet eerder dit jaar in een inter view wel optekenen dat hij zijn weg heeft gevonden in zijn twee de vaderland Denemarken. Hij traint er met de toppers, woont er tussen zijn buitenlandse trips door met zijn vriendin en - zo bleek gisteren - is er vandaag ook weer snel teruggekeerd om Kerst mis te vieren. De band met Rot terdam is verwaterd, zei hij des tijds eerlijk. Zijn nieuwe leven is begonnen in Denemarken. Van Dijks status in de wereldtop moet inderdaad hoger worden aangeslagen dan de prestaties van tennisser Raemon Sluiter en snookeraar Kaymon Fabrie. De eerste kwalificeerde zich het afge lopen jaar voor vier ATP-toemooi- en en won twee weken geleden de Masters, zeg maar de nationale in- doortitel. Als over de uitverkie zing was besloten nè dat evene ment, had de uitslag er wellicht anders uitgezien. Een aantal juryleden heeft daar- ovö" rtog onderling contact opge nomen, maar het besluit werd niet teruggedraaid. Dat Sluiter de laaisté maanden onmiskenbaar progressie heeft geboekt in het keiharde tennismétier - bijvoor beeld met winst op Daniel Vacek in Moskou - is overduidelijk. Fabrie is Nederlands kampioen in een relatief kleine sport als snooker, maar behoort ook tot de beste amateurs in de wereld. Net als voor Feyenoord-adept Sluiter geldt voor Fabrie dat hij Rotter damser kan worden beschouwd dan import-Deen Jeroen van Dijk. Jurysport Jurysport is echter altijd aan dis cussies onderhevig en vakjury's zijn dat evenzeer. Dat zal altijd zo zijn, zeker bij een mager aanbod als uit de afgelopen twaalf maan den. Het wachten lijkt voor vol gend jaar op Feyenoord. Als de se lectie van Leo Beenhakker er in derdaad in slaagt als kampioen op de Coolsingel te worden toege juicht door een uitzinnige menig te, is er geen twijfel meer moge lijk voor de verkiezing van 1999. Even onomstotelijk eigenlijk als de prijs van sportvrouw van het jaar, die gisteren werd uitgereikt aan Leontien Zijlaard-Van Moor sel. De wielrenster zalaltijdtWeli worden verbonden aan het Bra bantse land van Boekei, niet in het minst door haar taalgebruik. Maar de wereldkampioene ach tervolging op de weg woont ten minste in Rotterdam en torende met haar gouden prestatie van het WK in Valkenburg hoog uit boven de andere kandidaten schermster Indra Angad-Gaur en darts-speel ster Francis Hoenselaar. Dat de laatste al genomineerd was, leek haar zelf al te verbazen. Door onder meer de ziekte van Pfeiffer heeft Hoenselaar, toch de nummer één van de wereld, het slechtste seizoen uit haar carrière achter de rug. „Het is nog nooit zó slecht gegaan," meldde ze zelf nog wat bedremmeld. Het was blijkbaar niemand opgevallen. Met Zijlaard-Van Moorsel, die voor de goede toehoorder zelfs al met klein Rotterdams accent be gint te praten, kreeg Finish'98 in elk geval een kampioen die boven alle twijfel was verheven, In nationaal verband was de van oorsprong Boekelse niet in staat om de Olympische schaatsster Marianne Timmer van de eretitel 'Sportvrouw* af te houden. Maar op locaal niveau kon niemandaan haar mondiale pre'statie tippen in een jaar dat Rotterdam niet veel opzienbarend succes opleverde. Het wachten is inderdaad op Fey enoord. Hij keek in Nederland op zater dagavond altijd naar de samen vattingen van het Engelse voet bal Daar moest zelfs een goede speelfilm voor wijken. Tot grote ergernis van vrouwlief Ellis. 'Match of the Day*, Jaap Stam wilde er geen seconde van mis sen. In mei tekende Jaap Stam een contract voor zeven jaar bij Manchester United, de clnb van zijn dromen. Sindsdien is er iets wezenlijk veranderd in huize Stam. Er wordt op zaterdag avond niet meer gekeken naar 'Match of the Bay'. Door Gert van Dijk Bramhalt In het dorpje Bram hall zet de melkboer de flessen 's morgens nog naast de voordeur. Er lopen eekhoorns in de tuin. Het leven op het platteland van Engeland is goed. Op een half uurtje rijden van Manchester woont de familie Stam in een fraai, klassiek Engels landhuis. Geen kasteel met balzalen. Maar wel een ruim bemeten woning, van alle gemakken voorzien. In Bramhall leiden Jaap Stam, vrouw Ellis en dochtertje Lisa van Jaap Stam met vrouw El lis en dochter tje Usa. „Er zijn mensen die denken dat we ons in de wereld van de jetset heb- en dat we alle feesten in Manchester aflopen. Vol komen hela chcüjk. Als ik vrij heb, dan Het leven h er is ons hon derd procent Foto GPD bijna vijf maanden een normaal leven in Bramhall, waar 's avonds zo om elf uur het licht uit gaat, „Er zijn mensen die denken dat we ons in de wereld van de jetset VEEL SUCCES, OOK IN 1999 TOPSPORT hebben gestort en dat we alle fees ten in Manchester aflopen. Volko men belachelijk, Als ik vrü heb, dan ben ik het liefst thuis. Het le ven hier is ons honderd procent meegevallen. Het verschilt nau welijks van dat in Nederland. Mijn ouders dachten datweineen totaal andere wereld terecht zou den komen. Ik hoor het mijn va der nog vragen. 'Is daar wel een slager, jongen?' 'Nee'pa, we ne men gewoon een koe in de tuin', zei ik. Het enige wat ik af en toe mis is een patatje oorlog. Ik ben gek op satésaus. En natuurlijk de erwtensoep van mijn moeder, ook heerlijk, Tweede kerstdag moet ik eerst voetballen, daarna vieren we met mijn ouders kerstfeest. Daar verheug ik me op. Voor vrijdag zijn we uitgenodigd door Jordi Cruijfï en zijn vriendin. Ze wonen bij ons in het dorp." Alex Ferguson is een bijzondere manager. Hij deelt nooit boetes uit. Maar hij kan wel verschrikke lijk tekeer gaan tijdens de wed strijden. De massagetafel vloog in de rust zelfs een keertje door de kleedkamer. Voor de rest gaat het heel klassiek. Vloeken, tieren en smijten met flessen water. Daar keek ik in het begin wel een beet je raar van op. Maar de andere spelers waren er absoluut niet van onder de mdruk. Er zijn ook wel jongens die keihard terug schreeuwen als Ferguson weer eens boos is. Ik haal nu mijn schouders ook maar op." „Ik had verwacht dat bij een top club als Manchester United alles heel strak geregeld zou zijn. Maar het gaat er zeldzaam losjes aan toe. Iedereen doet eigenlijk waar hij zin in heeft Ik vergeet nooit meer mijn eerste trainingskamp in Noorwegen. Voor de eerste keer naar het buitenland met je nieuwe club. Dan wil je toch geen rare dingen doen. We zouden 's avonds om acht uur eten. Alle tijd om samen met Jordi in de auto nog even de omgeving te verken nen. We verdwaalden. Ek voelde me echt niet lekker toen we pas om half negen bij het hotel terug kwamen, Maar geen hond die er wat van zei. Ferguson zat zelf niet eens aan tafel. 'Jongens, eet sma kelijk.' Geen boete, geen repri mande. Ik stond er versteld van." Alex Ferguson legt heel veel ver antwoordelijkheid bij de spelers. Hij gaat er vanuit dat iedereen weet wat het beste voor hem is. Heb je geen zin om te ontbijten, dan kom je niet. Wil je uitslapen, dan slaapje uit. Die losse aanpak ligt mij wel. Daar voel ik me erg lekker bij. In Nederland kreeg je van alles opgedrongen. Om acht uur opstaan, om half negen ont bijten, om tien uur trainen, om twaalf uur lunchen en dan weer verplicht rusten. Dat stond me wel eens tegen. Ik ga liever mijn eigen gang. En dat kan bij Man chester United" Bewaker „De spelers worden enorm in de watten gelegd. Dan merk je pas dat je bij een echte topclub zit Als er in huis ook maar iets moet ge beuren, dan staan de mensen al voor je klaar. Eén telefoontje naar de club is genoeg. Tijdens de wed strijden is er in het stadion specia le oppas voor de kinderen gere geld, ook zoiets. En stapje uit bij het stadion, dan staat er al een be waker klaar om je auto naar het parkeerterrein te rijden. Hij haalt hem na de wedstrijd ook weer keurig voor je op. Alles is tot in de puntjes geregeld. Voor elke wed strijd ligt er in de kleedkamer zelfs een schone onderbroek klaar." „Het publiek," vervolgt de stoere voorstopper, „in Engeland is fan tastisch. Dat maakt voetballen hier ook zo speciaal. De fans heb ben enorm veel respect voor je, heel anders dan in Nederland. 'Hé Japie, ouwe paardenlul. Geef me nog even een handtekening.' Je wordt soms zeldzaam onbeschoft behandeld. Daar erger ik me dood aan. In Engeland gaat het er een stuk beleefder aan toe. Ze spreken me zelfs aan met 'sir'. En als Ellis in het winkelcentrum naast me loopt, dan vragen ze eerst aan haar of zij het niet erg vindt dat ze mij om een handtekening gaan vragen. Prachtig vind ik dat." „In Engeland kennen de suppor ters geen afgunst Voetballers zijn helden en die mogen heel veel geld verdienen. Ze willen dat de spelers van hun favoriete club in dure auto's rondrijden. Dat straalt ook op de fans af, vinden ze. Ik kwam per ongeluk een keertje in een gewone Ford Mondeo naar de training. Een huurauto. Kreeg ik te horen dat zo'n auto niet bij de status van een speler van Man chester United past. En dat was echt gemeend, hoor. Terry Sheringham heeft een peperdure Ferrari. Dét vinden de mensen prachtig. Ik heb nu een mooie BMW besteld. Die zal wel door de beugel kunnen." sportschool Chris de Korte in Hoogvliet, won ook in 1994 de ti tel Tijdens de verkiezing in het Stadhuis in Vlaardingen, werd Nntascha van Gurp gehuldigd als het talent van Vlaardingen. De waterpolo-ers van WSV wer den gekozen tot sportploeg van het jaar. Het afgelopen seizoen werd WSV kampioen van de twee de klasse. - Het sportjaar 1998 .zal met gouden letters in het' plakboek van Fulco van Gulik worden bijgeschreven Niet al leen veroverde de 19-jarige wiel renner een felbegeerd precon tract, maar hfl werd ook door de lezers vrnhet Rotterdams Dag-, blad gekoffin tot hét sporttalent, vanRottedam, In de verUedag,' door, middel 'van ingezonden bomen are-: mails, kretgVan (Mik zes stem- menmeertoGnnco-bastetbal-. Ier Sven de-Lange, en.32.nter' dan honkballer Mfchad Banner. De coureur is na'hoöteysterr - Ftorien Comélis (1995), turnster. Kbnberley Viola (1898) en bak-' ser Steve de Velh (vorig jaar) de vierde Rotterdamse sporter, die deze {niblktoprijsj: mocht nemen; Dat g,,,u_ teren tijdens KnishStf iriSJejjfeS Te van het K,tratcrr,r.j« >n .ééicy'.- Op kosten vande spocisors.vsn,. d. actie Talent van de Ida-ntd*. mag Van GuHkhetkonfeidjair een- trainingsstage rtlakéitin binnen—of .bmtenlandfSa1*''* .liefst najr„Sisanle)!'.:3 fan Gulik mèfeea: rijg; goed om' c'e tri nen." Voor Van GuUkjwasHnishV" Ahoy' met recht ïeèb.-t uitóMe'TOri Dete^ttit'eaiS tetilamswjdag! de een plaats'nd plog - volga ptfCafttsaiie 'M3mm» Madrid De Canarische Eilan den, een eilandengroep die tot Spanje behoort, wil een eigen na tionaal elftal. Ook Baskenland en Catalonië willen een autonoom team. Gisteren speelden de drie 'wilde' landen een heuse oefenin terland. Een ploeg met spelers uit de Canarische Eilanden versloeg Letland met 4-0, de Baskische elf won met negen ex-Spaanse inter nationals in San Sebastian met liefst 5-1 van Uruguay. En in het uitverkochte Oympiscb 'Stadion van Barcelona was een Catalaans elftal te sterk voor Nigeria, 5-0. De voetbalbond van de Canari sche Eilanden, een afdeling van de Spaanse bond, heeft de wereld bond FIFA inmiddels een brief gestuurd, waarin zij vraagt of het mogelijk is een eigen bond op te richten. Het Britse model is het voorbeeld, waarbij Engeland, Wales, Schotland en Noord-Ier- land een eigen nationale voetbal ploeg hebben. Vooral in Catalonië leeft de wens' een eigen nationaal elftal op de been te breh'gëbTKëèT sterk. Al in 1912, acht jaar vóór de oprichting .van dp Spaanse voetbalbond, speelde een Catalaans elftal inter lands. De Spaanse minister van sportzaken, Fisas, liet weten de initiatieven niet serieus te ne men. Apeldoorn Het is eigenlijk heel simpel. De volleyballers van Al- com/Capelle behoren dit seizoen tot de ploegen die zullen moeten vechten voor lijfsbehoud. Al thans, volgens de ranglijst, want daarin neemt de ploeg van inte rim-trainer Ron Boudrie voorlo pig de zevende plek in. Gisteren verloren de Capellenaren met 3-0 (15-5,15-9,15*9) van PZ/Dynamo en in dat duel bleek nog maar eens dat Capelle ver verwijderd is van de status die de club nog niet zo lang geleden in Nederland ge noot. Het Capelse spel wordt te veel ontregeld door fouten. Er is talent genoeg, maar dat komt nog te wei nig tot uiting doordat ook basale dingen fout gaan. Volgens Ron Boudrie is dat een kwestie van rijd en vooral van veel trainen, maar door de blessuregolf die het team teistert, staat het team dage lijks incompleet in de hal en dat is ook al niet bevorderlijk voor de ontwikkeling. Dynamo had gisteren in eigen huis vrij spel Meen in het begin van de eerste en tweede set bood Capelle tegenstand van beteke nis. In die tweede periode kwa men de gasten zelfs ruim voor (7- 3). maar toen Dynamo-coach Ap ple Krijnsen een wissel toepaste, was het leed voor zijn mannen snel geleden: Capelle maakte nog één punt: 15-9, Daarna was het Ca- pels verzet gebroken. In het derde bedrijf liep Dynamo, in de laatste zes jaar vijf keer landskampioen, gestaag door naar 15-9. Zeg Nel, Ik had 't vandaag met meer over die rotzooi binnen het IOC willen hebben, maar wat me gebéurt! Ik loop gisteren op de Markt in Gouda om naar de licht jes te kijken, word ik zowat overreden door een vuilniswagen. Mijn hart bons de in m'n keel. Ik schelden natuurlijk, maar die vent denderde gewoon door. En nu komt het Toen die kolos van me vandaan reed, zagik dat ze in Gouda de vuilniswagens namen hebben gegeven. Ik geef je te raden hoe deze heet te. Ik veran het met Anton Geesink... Jij dacht natuurlijk dat ik aan het stuur Jos Verstappen had herkend, maar we kunnen die jongen moeilijk overal de schuld van geven. Niet dat ik ook maar iets begnjp 'van de keuze van Honda voor 'usjoske'. ik bedoel, als het waar is datje met minder dan winnen geen genoegen neemt, dan is Verstappen toch wel de léótste aan wie je denkt? Hosé, Hosé, het recht heeft gezegevierd! In mijn stamcafézagenze al aanko men dat de spits van Ajax na zijn 'okkenoot' op het hoofd van "Herrie KJompe de dans zou ontspringen. Michael Mols, Kevin Hofland, zegingen allemaal voorde bijl, maar Hosé bleef buiten schot De tv stond de hele dag op Tele tekst, in afwachting van het moment dat de aanklager wakker zou schnkken. Gisteren was het dan eindelijk zover. Ookgij, Brut!. Zeker gewacht tot Benni weer in vorm was, Lekker gewerkt bij Fmish'98? En ook zo opgekeken van de jurykeuze? Alleen Leontien alssportvrouw van het jaar kon mijn goedkeunng wegdragen, ai had jij hel van mij ook mogen worden. De sportploeg vono ik maar zo-zo jsmds wanneer hoort Zevenhuizen bij Rotterdam?) en wat de sportman betreft, dat had volgens mij maar één man moeten zijn: Leo Beenhakker. Een gemiste kans, jammer. Volgend jaar beter. Ftjne dagen! En denk erom: niks aanpakken van vreemde mannen. Zie je, Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5