7 Marnix ten Kortenaar 'ziet het licht' lp De Graafschap blaast komst Wim Rijsbergen af Schaatser, chemicus, doener, denker en nu ook schrijver -it 0 NBA-competitie bijna afgeblazen 'Barney' live Mols gaat weg bij FC Utrecht Voorzitter FA treedt af Belg Paas naar NAC TOGR verder met Van Diggele 'Hemelwens' kost Korbach geldboete Ramphis Trinidad versterkt Sparta/F MLB-ster An cl ruw Jones komt naar Nederland Nederlandse top-drie in marathon Rotterdam Blatter wil WK om de twee jaar vanaf2008 Se*- tweetje Rotterdams Dagblad Dinsdag 5 januari 1999 New York Een poging om de Noord-Amerikaanse basketbal competitie le redden, is gisteren mislukt, NBA-commtssans David Stern zei na onderhandelingen met de spelers de clubeigenaren komende donderdag aan te raden de competitie af te blazen. De NBA wil de competitie geheel schrappen als er voor donderdag geen oplossing is voor het al zes maanden durende salansconflict tussen spders en ciubeigenaren. Volgens Stem staan de partijen zeer ver van elkaar af. Hilversum SBS6 brengt de ver richtingen van Raymond van Bar- neveld in het Embassy WK darts te Fnmley Green vanavond (19.55 uur) rechtstreeks op het scherm. 'Barney', die de titei verdedigt, komt m de tweede ronde uit tegen de Schot Les Wallace. Utrecht Michael Mols heefl gis teren verklaard FC Utrecht aan het einde van het seizoen te zul len verlaten. „Ik zal ingaan op een aanbieding van een van de drie topclubs in Nederland." Derhalve Ajax, Feyenoord of PSV. John van Loen is per direct m dienst getreden van FC Utrecht als trainer van de A-jeugd. De oiid-international werd onlangs afgekeurd voor topvoetbal. Verder heeft FC Utrecht de con tracten van de jeugdige contract spelers Etienne Shew-A-Tjong en Dirk Kuijt opengebroken en ver lengd tot resp. 2001 en 2002. Londen Keith Wiseman is afge treden als voorzitter van de En gelse voetbalbond. In een verkla ring zei hy gisteren met over vol doende steun m het bestuur te be schikken om zijn ro! als preses te kunnen voortzetten. Wiseman kwam voor de kerst in opspraak door de lening van tien miljoen gulden aan de voetbal bond van Wales. Die was verstrekt door directeur Graham Kelly, die na het uitlekken zijn functie di rect neerlegde. Met dat geld hoopte Kelly Wise man als vice-voorzitter in het FIFA-bestuur te krijgen om de kans op een succesvolle campag ne voor het WK 2006 in Engeland te vergroten. Bföda NAC is in onderhande- ling-met David Paas. De Bredase "eftib heeft al overeenstemming bereikt met Vitoria Guimaraes, de Portugese werkgever van Paas. De 27-jarige Belgische aanvaller is afkomstig van Eendracht Aalst. Verder heeft NAC oud-Zwollenaar Dave de Jong voor vier jaar vast gelegd. De zoon van oud-interna tional Theo de Jong speelt mo menteel voor De Graafschap. Theo Bos en Edward Sturing spelen op 27 januari in het Gelre- dome een afscheidswedstrijd met Vitesse tegen Schalke '04. Beiden zijn al in dienst als trainer van Vi tesse. Rotterdam John van Diggele is ook de komende twee competities trainer van TOGR. De oud-prof debuteert dit seizoen bij de zater* *»Een andere oud-speier van Ex celsior, Koos Waslander, verieng- deïveneens zijn contract Assis tent Fred van Zon en hij blijven ookvoor een tweede jaar bij DRL. Cees Lagendijk voegt een twee de seizoen toe aan zijn verblijf als trainer van Rijsoord. Trainer Bert van der Lijn gaat nog een seizoen door bij Abben- broek. De 32-jarige Hellevoeter is aan zijn eerste jaar bezig by de zondag-vierdeklasser Kees Stoutjesdijk is ook vol gend seizoen trainer van DES'67. Stoutjesdijk is nu aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-vijfde- klasser uit Dirkslsnd. Piet Diepenhorst heeft bijgete kend bij Herkingen'55. Hy is aan zijn eerste seizoen bezig bij de za terdag-vierdeklasser. SNS heeft een opvolger voor Sjaak van Bergen gevonden. Vol gend seizoen wordt de zaterdag- vijfdeklasser uit Stad aan 't Ha ringvliet getraind door Cor de Jongh uitPuttershoek. Ton van der Spaan, de huidige trainer van Dirksland, zwaait vol gend seizoen de scepter bij het Zeeuwse Duiveland. Door Raymond Wülemsen Doetinchem Wim Rijsbergen wordt niet de nieuwe trainer van De Graafschsp. De spelers en technische staf van de Doetin- chemse club kregen dat gisteren voor de eerste training te horen. De oefenmeester zelf wist nog van niets. De clubleiding wilde niet langer wachten op Rijsbergen, die eerst een aanbieding van het Chi leense Umversidad Catohca wilde afwachten. „Eens houdt het op," aldus algemeen manager Jos Tie- messen van De Graafschap. Rijsbergen, die na het ontslag van Fntz Korbach (14 december) door voorzitter Hylke Enzerink van De Graafschap benaderd werd, is ver rast dat hij geen kandidaat meer is bij De Graafschap. „Ik weet van niets," zegt de voormalig trainer van FC Volendam, NAC en FC Groningen. „Mijn zaakwaarne mer Ger Lagendijk heeft met Hyl ke Enzerink gesproken en van morgen zou er uitsluitsel worden gegeven. De wilde wachten op het definitieve voorstel uit Chili. Maar misschien heeft Dc Graaf schap het geduld verloren en heb ben ze geen zin meer nog langer te wachten. Ik vind het niet raar wim Riisber gen: ,,lk weet van niets. Misschien heeft De Graafschap het geduld verloren en hebben ze geen zin meer nog langer te wachten, ik vind het niet raar dat ikzelf van niets weet. Foto dat ikzelf van niets weet Maar niets is kennelijk meer raar in de voetballerij. Ik zag net nog oude beelden op de tv en daar zei Arie van Os van Ajax dat Morten Olsen het seizoen zeker zou afmaken. Twee dagen later was hij ontsla gen." „Ik had gedacht dat De Graaf schap nog wel iets langer kon wachten," vervolgt Rijsbergen, die herstellende is van een enkel operatie. „Het was bekend dat Hans van Doomeveld en Jurrie Koolhof deze week de trainingen zouden leiden. De voorzitter van De Graafschap komt half januari ook pas weer terug uit Australië en voorzitters zijn toch meestal de mensen die beslissen wat er ge beurt. Ik wacht nu maar af, want ik weet niets meer dan twee we ken geleden." Ger Lagendijk, zaakwaarnemer van Wim Rijsbergen, zegt ook van niets te weten. „Pas morgen zou er een beslissing worden geno men, eerder niet." Duidelijkheid Algemeen manager Jos Tiemes- sen van De Graafschap is echter heel duidelijk. „Rijsbergen wordt niet onze nieuwe trainer. Het heeft al dusdanig lang geduurd dat we duidelijkheid wilden scheppen. Rijsbergen is door ons gepolst, maar onderhandeld is er nooit. We wilden nu niet meer lan ger wachten. We beraden ons nu hoe verder te handelen. Deze week trainen Hans van Doome veld en Jurrie de selectie en die is dus in pnma handen." Het is nog onduidelijk of er een nieuwe trainer komt of dat Van Doomeveld en Koolhof het sei zoen afmaken. Van Doomeveld had gistermiddag een gesprek met de spelersraad. De aanwezige spelers gaven in dat onderhoud aan niet onwelwillend tegenover een verdere samenwerking met de IJmuidenaar te staan. „Ik weet nog niets," zegt Van Doomeveld. „Het bestuur heeft gezegd dat het de handen voorlopig nog vrij wil houden. Er is maar één ding zeker en dat is dat Rijsbergen niet komt." Zeist De tuchtcoramissie van de KNVB heeft Fritz Kor bach een boete va£-1900 gul den opgelegd. De onlangs ont slagen trainer van De Graaf schap kreeg de straf omdat hij tijdens de persconferentie na afloop van het duel met Willem II (2-2) op 7 november fel uit haalde naar scheidsrechter Re- né Temmink. Die gaf in de wedstrijd onder andere een discutabele strafschop aanWil- tem II. „Temmink doet net of hij met zijn hoofd in de hemel loopt, maar dan wordt het ook tyd dat hij er vandaag of mor gen ook naartoe gaat," was de reactie van Korbach. Door Guido Bindels Delft De vraag komt onver wacht, maar toch hoeft Mamix ten Kortenaar er niet lang over na te denken. De schaatsende chemi cus kykt reikhalzend uit naar de presentatie van zijn boek (mor gen) gevolgd door het EK-ali- round (vrijdag, zaterdag en zon dag) en mag kiezen uit dne wen sen. Iets uitvinden in de laboratoria van de Technische Universiteit Delft. Gehuldigd worden als Euro pees schaatskampioen. Of over een tijdje constateren dat je eer ste boek meteen een bestseller is. „Doe mij maar die prachtige uit vinding. Omdat dat de hele we reld een stuk mooier maakt. Dat boek en die Europese titel zouden alleen mij mooier maken." Mamix ten Kortenaar leeft in ver schillende werelden. Het is het verhaal van de schaatser en de doctorandus. Op de Technische Universiteit in Delft, te midden van de scheikundigen, denkt hij soms: straks ben ik doctor, werk ik bij AKZO of zo en heb ik een prima leventje. Hij kan op zulke momenten de sport goed relative ren. Maar eenmaal op de ijsbaan is het juist andersom. Dan ziet hy de na delen van dat andere wereldje. Heel veel werk in heel weinig stoppen. Een wetenschappelijk stukje schrijven. Een publicatie in een tijdschrift dat ergens weg gestopt in een archief komt te lig gen. Met een beetje geluk leest ie mand het ooit nog eens. Met zijn boek moet dat anders gaan. Zal het anders gaan. Hóópt hij. Ook daar heeft hij hard aan gewerkt, want wat hij doet, doet Mamix ten Kortenaar met volle overgave. Op donkere avonden, tijdens de lange trainingskam pen, las hij er wel eens uit voor. En dan was iedereen stil. Van schaatsvriend Bart Veldkamp tot manager Conrad Alleblas, van de trainers tot de concurrenten in de sport. Daar achter die imgische Fat- fcenstein voelde ik wijsheid en cha os tegelijk. Wijsheid omdat ik wist hoe het niet moest Hoe je niet hard moest schaatsen. Hoe je jezelf niet moest opstellen in deze wereld. En hoe je gefrustreerd kon raken zon derdat je er erg in had. Chaos om dat ik teel voelde koe het wél moest, maar ket tegelijkertijd toch niet precies tuist. Ik voelde wel hoe ik de juiste concentratie kon af dwingen op de juiste wedstrijd en hoe ik miljoenen kon verdienen t« het leven zonder er moeite voor te doen, maar ik wist niet precies hoe. En ik voélde met hoe je de No belprijs kon winnen in de weten schap, maar kon het niet vertellen. Voelen teas raag en voelen u?as geen toeten Luisteren naar hem is luisteren naar verhalen met diepere achter gronden. Want de doctorandus, de schaatser en de auteur is ook filo soof. De doener is tevens denker. Dat probeert hij in zijn boek ook duidelijk te maken. „Maar," haast hij zich te zeggen, „er staan ook grappige dingen in, hoer Niet dat de mensen die dit lezen denken dat het alleen maar ernst is." Dat is het dus niet. Maar het zijn juist die serieuze dingen die be klijven. 'Op weg naar het licht'. Alleen die titel al. Heeft hy, Mar nix ten Kortenaar, dat iicht ook uiteindelijk gevonden? Wie hem aanvankelijk hoort praten denkt van niet, maar de echte toehoor der weet wel beter. Allereerst is er de wat dat betreft 'bedriegende' constatering dat hij niet weet wat hy in de toekomst gaat doen. Promoveren „Op de Technische Universiteit ben ik bezig met promoveren op het vakgebied fysische chemie. Microchips nóg kleiner maken, dat is wel leuk, maar ik zou daar mee niet oud willen worden. Ik ben bezig met uitvindingen, maar ze zijn me niet relevant genoeg. Een medicijn ontdekken tegen kanker, dat is pas wat. Zoiets is echter te biologisch voor mü>,dus dat kan ik wel vergeten." „Momenteel ben ik weer vooral schaatser. Oók leuk. Maar om nou tot het einde der tijden rondjes te draaien op de Haagse Uithof, nee, dat ook weer niet. Chemicus, schaatser en nu ook nog auteur, hoe meer ik doe, hoe meer ik de weg kwijt raak in het leven." „Dat boek heeft me een tyd in de greep gehouden. Nu het af is val ik toch even in een soort gat. Er is een mooi creatief idee weggeval len, iets wat een eigen leven in mijn hoofd was gaan leiden. Het was de laatste tijd zo dat ik in mijn eigen boek ging leven. In myn ei gen fantasieën. Het gaf een kick. Alles wat je creëert in wat voor vorm ook, geeft een gigantische voldoening. Je ontplooit jezelf, merkt dat je lééft." „Ik wilde dit al jaren, altijd al. Ik heb het tenslotte bewust in rela tief korte tijd opgeschreven. Op gevoel, op intuïtie schrijven is het beste. Dan laat je de kleurrijkste en mooiste kanten van j ezelf zien. Je gedachtegangen meteen neer zetten en dan niet meer verande ren." Fantasie „Veel op papier zetten over Mar nix ten Kortenaar zelf en veelover de fantasieën van Mamix ten Kor tenaar. Eigenlijk kun je het verge lijken met het rijden van een tien kilometer. Je hoort het publiek, je ziet de rondetijden en dan wordt het je opeens zwart voor de ogen. Wat denk je dan? Wat voel je dan? Wat is echt, wat is fantasie? Wat hangt daar tussenin"? Hoewel de chaos nog chaotisch was, unst ik dat de chaos spoedig tcijstetd zou worden. Ik zou spoe dig precies weten koe ik toppresta ties kon leveren op zelf uttgekozen tijdstippen. Ikzo'j.spoedig het ant woord op ieder waarom weten en dc zou hét Doen en het Zijn door gronden. Want door allé chaos voelde ifc dat het de Klok was waarom ik opnieuw was gaan schaatsen. En ik realiseerde me dat door je in je schaatscarrière slechts op de Klok te richten, je grenzen kem bereiken die je altijd uoor onmogelijk had gehouden, Ongeacht of je tien, twintig of tachtig jaar oud was. Of je al eens perfect getraind en geleefd had voor het schaatsen of niet. Het richten op de Klok was echter niet eenvoudig, want steeds lonkte er de roem, de doping en de concur rentie buiten de wereld van de Klok. Om het toch te doen moest je de Klok een beetje voelen, je moest er als het loare een beetje tn gaan iconen Vragen waarop Mamix ten Korte naar antwoord probeert te geven. In een boek dat veel meer is dan een sportboek. 'Op weg naar het licht'. Hij heeft het toch, ondanks voorgaande opmerkingen, gevon den. Hij kon het zelfs even aanra ken. En weg was het. „De mensen moeten het maar le zen en ieder mag er het zyne over denken. Eigenlijk is iedereen op zoek naar het licht. De ene groep vindt dat nnzin en zegt' je vindt het toch niet. De andere groep blijft zoeken en vindt het wel. Voor even." „Je komt pas verder als je weet waar je heen gaat" De confronta tie met een oude uitspraak van hem, zorgt even voor verwarring. Nu zegt Ten Kortenaar: „Op het moment dat je weet waarom je hier bent, kom je verder in Mies watje doet. Op het eerste moment lijkt niemand dat te weten, maar ik denk dat iedereen bet wel weet. Als hij tenminste goed naar zich zelf wil luisteren. Ik weet waarom ik hier ben en waar ik heen ga. We zijn geestjes die in lichamen zijn gedrukt. Ga je dood, dan blijft dat geestje keurig over." Doen en Zyn „Je moet twee dingen goed uit el kaar houden: het Doen en het Uitslagen Auto/motorsport Dakar Rally. VïerdeeUppeTan Tan (Mar) -Blr Morgreia (Man). Motoren: J Gallardo (Spa) Bïifw 515 km met 451 km klasse- mentsproef m 4 i 1.10,2. Meom (Ita)KTMop 2.49,3 Sainct (Fra) BMW 4.40,25 Verhoef 42 40,32 Knuiman 51.40,33. Hutten 52.57, 45. Vercoelen 1.0417,98 Coers 2.0418.105 Blom 2.1133,109. Van der Kooy 2 17 04. Klassement: l.GallardoB.15 04,2 Sainctop 1-56, 3 Cox tZAfl KTM 339, 23. Verhoef 1.0417, 28 Knuunan 11317, 35 Hutten 135 00, 52 Vereoelen 20230, 83 Coers 151,57,93. Blom 3.06.32,108 Vaii der Kooy 3.58.29, Auto's: 1. Sema/Delli-Zotp (Spa/Pra) Seh'esser 41811,2. K2cir«chnuutTliuiiiei (Dm) Mitsubishi 3.19.3 Schiesser/Mormet (Fra) Schlesser 5.47, Klassement: 1. Klein- schjnidbTbomer 804 47, 2 Servia/Delli- Zotti 6 06,3. Schlesser/Monnet 8 28 Prijsvragen Lotto 53: Eerste prys1 geen winnaar; tweede prijs 1 winnaar, bruto f 100 000,-, derde prus 29 winnaars, elk f. 100ft,-; vierde prys: 88 winnaars, elk f. 250,-; vijfde pnjs' 1864 winnaars, elk f 25,-. resde prys- 3441 win naars, elk f 10,-; zevende pnjs 40 236 win naars, elk f 5,- Cijferspeb Zes cijfers goed' geen winnaar; vijf cijfers goed 2 winnaars, vier cijfers goed 29wmnaars,dnecijfersgoed 296wm- naars; twee cijfers goed 3037winnaars Tennis Perth. Hopman Cnp, 1,1 miljoen gulden. Groep A: Franknjk-Sparye 2-1 (Testud- Sanchez-Vtcano 6-16-3, Raoux-Moya 6-7 6- 1 3-6, RaouxTestud-MoyaJSanchez-Vica- nn 7-S 7.51 Greep S: Zweden Verengde Staten 2-1 (Carlsson-Davenport 2-6 0-6, Bjorkman (ZweJ-Gambill (VSt) 6-2 6-4, Bjorkman/Carlsson-Gambill/Davenport 7- 6 6-4) Slowakye-Zwitsertand 2-1 (Hab- sudova-Hingis 0-6 3-6, Kuceta-Heuberger 5-7 64 6-3, Habsudova/Kucera-Hingis/ Heuberger 64 6-0) Doha. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Tarango (VSO-Siemennk (Ned) 6-3 6-3, Henman (GBrfD-Schalken (Ned) 6-2 6- 3, Ivanisevic{KrcV4>-Clavet (Spa)6-3 6-7 64, Vacek (TsjWohansson (Zwe/6) 6-1 6-2, Piolme (Fra7)-Marm (CRi) 6-3 6-1 Adelaide. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Byron Black (Zim/5)-Spadea (VSt) 1-6 7-6 6-2, Pavel !Roe)-Tiüström (Zwe) 6-3 6-3, Novak (Tsjpüie (Aus) 6-2 6-1, Enqvtst iZwettV-Woodforde (Aus) M 64 64, Kuer ten (Bra/3.)-Golmard (Fra) 7-5 6-1, Stelten berg (Ausrt>-Di Pasquale (Fra) 6-164, He witt (AusMüefcr (Dui/7) 7-5 64 Auckland. Vronwen, 228.DW gulden. Eer- steronde: Boogert (Ned)-Snuih (GBr) 6-3 7- 6, Baker (NZeJ-Oremans (Ned) 6-3 64 nope island. Vronwen,220.000 gulden. Eer ste ronde: Spirlea (KoeöKMcQuillan (Aus) 7-6 6-3, Hubér {Dui/51-De Swardt (Zal) 646* 2, Sema (Spa>-Appeliaans (Bel) 6-2 3-6 6-3 Voetbal Engeland, FA Cnp, derde ronde: Preston- Arsenal 24. Zyn, In het Doen weet ik niet waar ik heen ga. Chemicus, schaatser, schrijver, werken op een vuilnisbelt, noem maar op, ik weet het gewoon niet. Maar in myn Zyn weet ik het wel. Daarom kom ik ook verder, ongeacht wat ik doe. Omdat ik me bewust ben van mijn Zyn." „Ja, ik ben dus gelukkig. Niet in mijn Doen. Maar daar maak ik me niet meer druk om. Omdat ik het Zijn heb gevonden. Maar zullen we het nu even over iets anders hebben. Over het EK schaatsen, of over wat grappige verhaaltjes van dingen die ik heb meege maakt en die ook in het boek staan?" Nee dus, want dié kant van Mar nix ten Kortenaar kent het grote publiek wel. Ik vervloekte mijn onsportieve gedrag en ik had spijt. Spijt omdat tk afscheid nam van de Doe-we- reld en ik mijn schaatsleren had verknaldOmdat ik me nooit op de Klok had gencht maar op de bui tenwereld. Ik had me met mijn be wuste denken nooit gezuiverd van mijn zwakten en mijn onderbe wuste was even zwak als bij mijn geboorte. Ik had me niet op mijn binnen, maar op mijn buiten ge ncht. Ik had me op mijn concur rentie gericht en op gouden me dailles. Ik had nooit gezien dat veel grotere prestaties werden ge leverd door je te richten op de Klok. Toen voelde ik mijn energie wegglijden. Ik werd moedeloos want tk had mijn ene kans ver knald. Ik had de reden van ons be staan nooit gevonden en nu ging ik heen, Net als alle schaatsers die me voor waren gegaan. En net zo als u spoedig ook uw wereldje zult verlaten. Het startschot viel en ik blies mijn laatste beimte schaatsadem uit. De wereld van het Doen was niet meer..... Mamix ten Kortenaar fn het laborato rium: „Doe mij maar die prachtige uit vinding. Om dat dat do he le wereld een stuk mooier maakt." Foto GPD Rotterdam Honkbalhoofdklasser Behaenk Sparta/ Feyenoord heefl zich versterkt met de Antilliaanse international Ramphis Trinidad, de 25-jarige korte- stop van Santa Maria Pirates, het afgelopen seizoen als tweede geëindigd in de competitie van Curagao. Trinidad, die kort voor Kerstmis in Rotterdam arri veerde en inmiddels een paar keer heeft meege- traind niet de selectie van coach Rob Hendriks, werd. in 1997 nog uitgeroepen tot meest waardevolle speler' (MVP) in de Curagaose competitie. Hij is geen power-, hitter, zoals Sherton Satumino, door wiens tussen-1 komst hij bij Sparta/Feyenoord is beland. „Maar hij zorgt altijd wel dat hij op de honken komt," weet 'Sa-' to\ „vandaar dat hij bij Pirates eerste slagman was." Rotterdam Andruw Jones komt naar Nederland." De jeugdige Antilliaan van Atlanta Braves, die in d$j World Series van 1996 furore maakte door als jongst©» speler ooit (19 jaar en zes maanden) een homerun te; slaan op dat podium, brengt deze maand een bezoek' aan zijn familie in onder meer Capelle-Schollevaar. Door bemiddeling van Sherton Satumino, speler van Behaenk Sparta/Feyenoord, en van de Amersfoorter; Tony Rombley combineert hij het familiebezoek met het geven van tenminste één clinic, vermoedelijk op zaterdag 23 januari. In de Utrechtse Veitinghal zal hij de leerlingen van de European Baseball School (EBS), een initiatief van Rombley, de nodige tips en adviezen meegeven. Satumino, net als Andruw Jones afkomstig van Cu racao, kent de outfielder van de Braves al van jongsaf aan. Later speelden zij enkele maanden samen by de Macon Braves, een minor-leagueteam (AA-niveau) uit de Braves-organisatie, spelend in Greenville. Jo nes stootte binnen een seizoen door via Richmond op AAA-niveau naar de Major League-topclub in Atlan ta, Satumino bleef ergens onderweg 'steken' en be*, landde twee jaar geleden via Quick in Amersfoort bjf Sparta, nu Sparta/Feyenoord. Rotterdam De negentiende Generale Bank Mara-; thon Rotterdam krijgt op zondag 18 april de drie bes te marathonlopers van Nederland aan de start Na de Tilburgse 'coming man' Greg van Hest hebben ook Bert van Vlaanderen en nationaal kampioen Luc Krotwaar hun komst naar de Coolsingel toegezegd. Van Vlaanderen en Krotwaar zijn op zondag 14 febru ari bovendien van de partij in de vijfde Rotterdams Dagblad Stadionloop over iets meer dan tien kilome ter van de Kuip door de Maastunnel en over de Eras* musbrug terug naar de Kuip. Van Vlaanderen schreef de laatste twee edities van deze sterk in po pulariteit toegenomen loop op zijn naam. Greg van. Hest geeft de voorkeur aan een buitenlandse stage ter voorbereiding op de Rotterdam Marathon, de tweede in 2ijn loopbaan. De eerste beëindigde hij vo rig jaar als negende in 2.12.57 uur. Z Krotwaar heeft een iets scherper persoonlijk record staan: 2.12.45. Met die tjd werd hij op II oktober 1998 in Eindhoven Nederlands kampioen, een prestatie waarmee hij zich kwalificeerde voor de wereldtitel strijd van augustus 1999 in Sevilla. Bert van Vlaande ren haalde in Eindhoven de eindstreep niet. Maar zijn seizoen kon al niet meer kapot na zyn zesde plaats in de marathon van Rotterdam en zyn nieuwe, daar gerealiseerde PR' 2.10.27. Voor de Rotterdam Marathon zyn al ruim 6000 inschrijvingen binnen. Genève - Sepp Blatter wil vanaf2Q08 een WK voetbit om de twee jaar. In de plannen van Blatter vervafieff vanaf 2008 de WK-kwalifi ca tierenden. De eindstanj| van de continentale toernooien zoals het EK is bep*» lend voor deelneming aan het WK De kleinere den krijgen via de plaatsingstoemooien voor de eind» ronde van het EK kans door te dringen tot het WK Met zijn plannen botst Blatter frontaal met de UEFA. Voorzitter Johansson zegt overvallen te zyn door het voorstel van Blatter. „In 2004 bestaat de UEFA vijftig jaar," reageert hij. „Binnenkort maken wij deorgani- satcr bekend van hét EK in dat jaaihet eerst daarop volgende EK is in 2008." De Zweed is vierkant tegen stander van twee grote toernooien in één jaar. Hé Theo, Of EURO 2000 nogwel volgend jaar wordt gehouden? Ik I heb Hany Been gesproken, maar op zijn eurocalculator - kon hij nergens ontdekken dat ook de jaartelling is gedeva^ lueerd en dat hij eigenlijk zou moeten doorschuiven naar *1 4400 nChr. En nog een tweede geruststelling: ik heb géén kind van Bill Clinton. Goed gezien jongen: het gaat maar door, de vergekking -■ vandesport Voortaan om de twee jaar een WK voetbal. Met in de oneven jaren de continentale kampioenschap pen, vanaf 1999jaarlijks 64 ploegen m de Champions t. League, en straks misschien wel 128. Heus - CW, Aeolus, SMV en Coal hoeven nog niet te wanhopen.. En, let op mijn woorden: behalve landen en clubs komen 1 ze straks ook spelers te kort Zeker met die flexwet Ik dacht eerst dat het over de rechten van de wmterschilder j ging, maar ik begin bette begrijpen: vanaf nu fiexibiliteiten zekerheid voor de spelers, maar rechteloosheid en onze- kerheid voor de dubs. Half Excelsior staat op tilt Als 't even verkeerd loopt gaat de club van Woudestein die 18 supporters met een stadionveibod nog heel hard nodig hebben vooreen beetje complete A-selectie indenacom- petibe. Totstot het wielrennen, ik heb uren zitten tobben over twee wielemamenm het nieuws: HodoifoMassi en Jeanme Lon- go. Als 'farm3cista'Massi een arm heeft gebroken, ts zijn g pakkans dan meteen met de helft verkleind? En die Longo, i -ë heeft wel degelijk een Viêrefurecofu geóruken, heeft nog nooit iemand tot vijftien keer toe vergeefs geprobeerd 5 het werelduurrecord te verbeteren. PS: Twee taarten voor Zalm, de boertjes de Broer mogen I wel oppassen. Doei, Nel van de Keetering

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1