10 7 Ahoy' zit niet op Korda te wachten Hockeyer Jom Kalden is fanatiek tot op het bot Eerste vijf mille zitten in de knip Ad Koorevaar struikelt op weg naar hoofdtoernooi PKC loopt over Engelsen heen Derde editie van Wielerzesdaagse Tsjechische dopingzondaar wellicht toch een jaar geschorst Kristie Boogert terug in selectie Hendriks start met gelijkspel Australië als eerste in finale Hopman Cup Bondscoach zet routinier Robben uit handbalploeg 1 Deltasport-DCL naar dinsdag Titel mannenploeg Pollux moet in nieuw clubhuis worden gevierd Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 januari 1999 Praag De korfballers van PKC hebben gisteren in het Europa Cup-toernooi voor landskampioe nen de eerste zege geboekt. De Nederlandse titelhouder won in Praag geheel volgens verwach ting van het Engelse Mitcham. Na een ruststand van 14-3 werd het 28-8. Mitcham compenseerde het ge brek aan kwaliteit met fysieke kracht. De FKC-speelsters Suzan ne Mosterdijk (vinger) en Mady Lims (nier) werden er het slacht offer van. Zij werden vervangen door Rieneke Scheepbouwer en Barbara Schouls. Het is nog onze ker of Tims nog in actie komt op het toernooi. Leon Simons zat een schorsing van één duel uit. Diens broer André maakte in de loop van de wedstrijd plaats voor de debuterende Jeroen Markestein. De Papendrechters treden van daag aan tegen AVF Warsawa (Po len) en Dos Bos Dias (Portugal). Morgen staat de finale - 'waar schijnlijk PKC-AKC - op het pro gramma. Scores PKC: Enk Simons 7x, Suzanne de Wilde 5x, René Hey man 3x, Ben Verburgt, Jeroen Markestein, Nancy Baele, Suzanne Mosterdijk, André Simons (allen 2x), Rie neke Scheepbouwer en Madylïms lx. Rotterdam De internationale Rotterdamse wielerzesdaagse op de weg, voor iopamateurploegen, zal deze zomer zijn derde editie beleven. De 'proloog5 is dinsdag 6 juli op de Spinozaweg in Lombar- dijen, de afsluiting zondag 11 juli op de Mariniersweg (centrum). De tussenliggende vier dagen wordt gereden in andere delen van de stad. Aan de zesdaagse, een initiatief van de stichting Wieier Promotie, zal worden deelgenomen door ne gen nationale ploeg en formaties uit Luik, Antwerpen, Hull, Lille, Keulen, Dresden en Burgas (Hon) In totaal komen vijftien ploegen met elk vier renners aan de start. De wedstrijdleiding is in handen van Martin Venix. RWC Ahoy' draagt zorg voor de technische or ganisatie. Rabobank Rotterdam is hoofdsponsor van het evenement. Rotterdam Of dopingzondaar Petr Korda medio februari daadwerkelijk in Ahoy' staat? Voor lopig ib de Tsjech nog aangemeld voor het 26ste ABN AMRO-toemooi, maar het ziet er naar uit dat de internationale tennisfederatie ITF de tijdens Wimbledon op nandrolon betrapte tennis ser toch flink zal laten boeten voor zijn overtreding. Aho^-toernooidirecteur Wim Buitendijk, gistermor gen bij de presentatie van het veld voor 15-21 februa ri: „Korda heeft de do- pingregels overtreden. D--* ITF heeft hem punten en prijzengeld afgenomen. Maar hij zou volgens de re gels van de proftermisbond ATP en het IOC ook geschorst moeten worden. Dat is nog niet gebeurd. Dat vind ik abso luut onjuist; een farce. Je bent schuldig of niet schuldig, maar niet half schuldig." Buiten dijk er kende soonlnk wei mg te kun aan de zaak Korda'. Cham pionship rie is te schnj ven. Dat kan ik met weige- Petr Korda mge- lukzali- HiJ lijkt alsnog een schor sing aan de broek te krijgen, at- chleffoteRickRy- ctfft/AP ren. Dus ook niet voor Ahoy5. Maar zoals hij momenteel rea geert - dan wil-ie stoppen, dan gaat-ie weer door - dan kan ik zijn motivatie niet optimaal vin den. Simpel om hem dus nog ver der te ontmoedigen door zijn startgeld in te houden." Buitendijk zegt overigens weinig slapeloze nachten aan Korda te beleven. „Hei is een voormalig top tienspeler, maar hij brengt geen drommen mensen naar de kassa. Ik wacht gelaten af. Want dopinggebruik is een ernstige zaak. Maar de ITF zal het pro bleem wellicht toch voor me op lossen" De internationale federatie maak te gisteren bekend dat zij, onder druk gezet door enkele topspelers onder wie Richard Krajieek, het internationale sportgerechtshof in Lausanne zai vragen Korda voor een jaar te schorsen. De uit spraak wordt binnen tien dagen verwacht. Ket ABN AMRO-toemooi neemt dit jaar de kalenderdata van Ant werpen in. Daar, derde week fe bruari, zal het tot onbepaalde tijd ook blijven. De wens van de toemooidi- rectie om in de toekomst te ver huizen naar ok tober, kan niet worden gehono reerd. Ahoy5 is in ok tober altijd bomvol met beurzen en popconcerten. Het laatste toer nooi van deze eeuw wordt ook het laatste van twee co-directeuren: Wim Schipper maakt aan Ahoy'- kant definitief plaats voor Jos van der Vegt, en hij de bank gaat Eric Bouwmeester straks de plaats in nemen van de commerciële man Ruud Hoek. Hilversum—Bondscoach Hans Fe- lius heeft de zeven beste tennis sters van Nederland geselecteerd voor het toernooi om de Fed Cup. Miriam Oremans, Brenda Schultz-McCarthy, Kristie Boo gert, Seda Noorlander, Amanda Hopmans, Caroline Vis en Manon Bollegrai kregen een uitnodiging. Feüus heeft de afgelopen tijd met alle speelsters gesproken. Una niem verklaarden ze beschikbaar te zijn voor het belangrijkste lan- dehtoemooi voor vrouwen. In maart kiest hij het definitieve viertal voor het openingsduel te- Boogert maakt na ruim een jaar haar rentree in de nationale selec- Buenos Aires Maurits Hendriks heeft als interim-hoofdcoach van het Nederlands mannenhockey team gedebuteerd met een gelijk spel. Oranje bleef tijdens de eer ste oefenwedstrijd van het trai ningskamp in Argentinië steken op 2-2 tegen het gastland. Het tweede duel is morgen. Dan ook maakt Stephen Veen deel uit van de Nederlandse selectie. De aan voerder kreeg alsnog toestem ming van zijn werkgever om naar Zuid-Amerika af te reizen. Barendrecbt—Ad Koorevaar is er niet in geslaagd zich te plaatsen bij de laatste 32 deelnemers van de International Dutch Open '99, het driebandentoemooi dat in theater 't Kruispunt in Baren- drecht wordt gespeeld. De clubgenoot van Danny Brew in het team van Paperclip Inter national won in de eerste ronde wel van de Belg Leo de Meyer. De eerste set was voor De Meijer, die by een achterstand van 9-11 een serie van zes maakte. In de twee de én derde set liet Koorevaar zich niet meer verrassen. Het toernooi kreeg voor de in Zwijndrecht woonachtige Rotter dammer een vervolg met een par tij tegen de Duitser Stefan Galla. De eerste set was voor Koorevaar. In de tweede set raakte de Duitser duidelijk geïrriteerd door de trage handelingen van zijn tegenstan der. Bij de stand 13-9 voor Koore vaar gaf de Duitser een demon stratie van zijn grote technische vaardigheid. Met een fraai opge bouwde serie van zes trok de Duit ser de set naar zich toe. In de der de set bleek Galla te sterk voor de man uit Zwijndrecht. De enige vrouwelijke deelnemer aan het toernooi, Genie Geelen uit Krimpen aan den IJssel, te genwoordig domicilie houdend in Rotterdam, was in haar eerste ronde niet opgewassen tegen Jan ViskiL Voordat zij goed en wel aan de voor haar vreemde tafel ge wend was, ging de eerste set al verloren. Daarna kon zij aanvan kelijk redelijk meekomen, maar ze moest de eer toch aan haar te genstander laten. Tijdens de kwalificaties deden zich twee verrassingen voor: de uitschakeling van Jorge Theriaga (Portugal) door Ad Broeders en van Arie Weyenburg door de jeug- digde Deen Jacob Haack-Sören- tie. Ze was in oktober '97 voor het laatst van de partij. Nederland haalde toen de finale. Boogert werd op het laatste moment door (procedure)fouten niet opgesteld. Uit teleurstelling daarover wei gerde ze vorig jaar uit te komen voor de Nederlandse ploeg. De problemen met de KNLTB zyn nu echter uitgesproken. Perth Australië heeft als eerste de finale bereikt van het toernooi om de Hopman Cup in Perth. Jele- na Dokic en Mark Philippoussis stelden de zege op Frantaijk al in de enkelspelen veilig. Zwisterland versloeg de Verenig de Staten met 2-1. De meeste aan dacht ging uit naar de confronta tie tussen Lindsey Davenport en Martina Hingis, de nummers één en twee van de wereld. De 18-jari- ge Zwitserse tennisster won het eerste onderlinge vergelijk van het jaar met 6-3,5-7 en 6-2. Spanje heeft zich teruggetrokken van de Hopman Cup. Carlos Moya heeft griep. In de laatste partij te gen Australië moest Moya zich wegens ziekte al afmelden. Degrote man nen achter hetABN/AM- RO-tennisïn Ahoy'. Aan de tafel Wim Bui tendijk en Wim Schipper (r), achter hen Ruud Hoek, Josvander Vegt en Eric Bouwmeester (vlnr). Foto cees Kuiper/Rotterdams Den HaagHandbalster Laura Robben is met langer een van de 'Meiden met een Missie'. Bondscoach Bert Bouwer heeft eigenhandig een einde gemaakt aan de interjandcarrière van de 36-jange keepster. Volgens Bouwer is Robben niet gemotiveerd genoeg meer om deel te mogen uitmaken van de homogene groep internationals. Tot die conclusie kwam hy drie dagen na het Europees kampioenschap in eigen land, waarin Nederland met Robben enigszins te leurstellend als tiende eindigde. Misschien liep Bou wer al eerder met de idee rond om haar te lozen, maar wachtte hy bewust tot na het EK, omdat hy haar in dat toernooi nog goed kon gebruiken. Ruim voor het EKhad Robben, vanaf 1982 al interna tional, Bouwer al eens naar zyn gedachten omtrent haar toekomst by Oranje gewaagd. „Toen heb ik hem gezegd dat ik wel door wilde gaan. Bouwer zei toen dat hy met de hele groep verder wilde en dat hij blij was dat ik er zo over dacht." Op het EK bewees Robben, die in Amsterdam het aantal van 300 inter lands overschreed. Oranje nog wei degelijk van dienst te kunnen zyn. Maar Bouwer oordeelde anders. Hy somde ten over staan van de keepster de redenen op, die hem tot dat besluit hadden gevoerd. Robben: „Hu vindt dat ik met meer gemotiveerd genoeg ben. Volgens hem heb ik te veel prikkels van buitenaf nodig en stimuleer ik anderen te weinig." Met één punt van kritiek kon Robben wel enigszins instemmen. „Myn inzet op de trainingen is niet altijd optimaal. Maar ik ben ook al wat ouder, heb ook al heel wat blessures gehad. Daar door ontloop je bepaalde dingen of vul je die op een andere manier in. Ik kan bijvoorbeeld met voor hon derd procent krachttraining doen. Maar daar is nooit een probleem overgemaakt." Bouwer ge1» 1 ikt het nu wei als een stok om mee te slaan. „La nand die graag van pnkkei naar prikkel wctoernooi tot toernooi. Daartussen moet veel trumi i igsarbeid worden verricht en dat was voor haar moeilyk vol te houden. Ze wilde nog een half jaar doorgaan en dan na het WK, als we dat ha len, misschien nog wel een halfjaar. Ik weet dan mei waar dat eindigt. Bovendien zit er genoeg jong spul achter en dat moetje ook niet in de weg staan door al tijd maar ter' t te vallen op Laura. Daar had ze ook veel moeit "e." Zaterdag 3C: Heraenoont-Goudswaardse Boys, 5D: DES'87-Lombarduen, SNS-RSM, E: Schomhwcn-Zwammenjam Beker. 2e ronde: Floreant-Xerxes (za), 3e ronde: DOTO-HOV, Smitshoek-SHO, Zevenhoven-OHW, WOR-EDS, Zwart Wit'28- Nicolaas Boys, Spykenisso-Borkel, Stetlendam-Spartaan'29 Zuid 1. Beker. 3e ronde: Groots Lindt-S'üedrecht (za), Sbpdrecht (roVRijsoord, WGZ-Tncht, Drohtstreek-SVW. Zondag 3C: Oud-Beoerland-PFC; D: Nieuwkoop-UNIO; 5J: VOB-Activitas; L: ODCSchiedam-HSC. Beker. 3e ronde: Stolwuk-Anübarban, ONA-TOCB t Zuid L Beker. 3e ronde: SSW-Papendrecht. Zaterdag Basketbal: Gunco-Ricoh/Astronauts, Zadkinehal (19.30 uur). Voetbal, oefenwedstrijd: GWV-Feyenoord, Veenen- daai (15.00 uur). Zondag Rugby: RRC-DIOK, Laag Zestienhoven (14.30 uur).. Voetbal, oefenwedstrijd: Excelsior-Willem II, Wou- destein(14„30uur). Zaalhockey, Mannen: Victoriahal: HCKZ-Rotter- dam, Victoriahal (11.20); Victoria-Voome (12.00); Rot terdam-Victoria (14.00); HCKZ-Victoria (16.40); Voor- ne-Rotterdam (17.20). Vrouwen: Victoriahal: Rotter-s dam-Souburgh (10.00 uur); Victoria-Voome (10.40); Souburgh-Victoria (12.40); Voome-Rotterdam (13.20); Rotterdam-Victoria (15,20); Voome-Souburgh (16.00). Vlaardingen Eersteklasser Del- tasport komt zaterdag niet in actie voor de beker. De voetbalwed strijd tegen het Rotterdamse DOL is verplaatst naar dinsdag 12 janu ari. In de Broekpolder wordt om 19.30 uur afgetrapt. Toch moet de formatie van trainer Ton Pattinama komend weekein de aan de bak. Zondag speelt Del- tasport in Roosendaal een oefen wedstrijd tegen de betaalde voet ballers van RBC. Die wedstrij d be gint om 14.30 uur. Deltasport hervat de competitie zaterdag 16 januari met de uit wedstrijd tegen KRV. Het week einde van 16 en 17 januari staat in het teken van de inhaalduels. Ups voor deze rubriek bunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post busn3,3100AJ Schiedam. De sportredac tie is telefonisch bereikbaar onder OIO- 2732500 (fax: 0104265227). ZATERDAG 9 JANUARI BADMINTON: 13 00 Refoba-Om moord, 1800DeRitte4-TSF BASKETBAL: IS.00 Juventus (v)-BV Lei derdorp 2, 19 00 Green Eagles (mpBOB, 20 45 Green Eagles (v>-Dragons KORFBAL: 1645 Spint-Zaamslag, 19.45 De Regenboog-O DO, 16 05CKCMaassluis- KKC. TENNIS: 16 00-18 OOJubileumreceptieter) nisvereniging Holy tgv 25-jang bestaan, clubhuis Willem de Zwijgerlaan, Vlaardin gen. VOETBAL. Clubgebouw Splrit/VSV: 330- 13.30 Spelregel- en traimn gsdag Vlaardwg- se Scheidsrechters Vereniging VBO UWEN VOETBAL (beker): 1430 Put- tershoek-Zwaluwen. ZONDAG 10 JANUARI BADMINTON: 10 00 Astenx-BCMaassluis BASKETBAL: 18 00 IdéTradmg 2-Juven tus (m) HANDBAL: 12.30 Verburch-Ventura (v), 1410 DWS (vkAncora, 1230 Unitas (v)- MNrnwen, 14 15 Ventura (mVVires et C 1330 WinkelmryWIK (v)-Gemiru, 15 00 WinkehnrjWlK (m>DWS, 12 lODeHolian- diaan {vJ-Cosmos KORFBAL: 1630 AW/DTV-KV Vlaardm- gea VOETBAL. Vijfde klasse L: 14 00 ODC- HSCüshaalduel) Door Bas van den Berg Vlaardingen Het blessureleed dat zich vrijwel ieder jaar bij hoc keyclub Pollux voordoet, is het spookbeeld van Jorn Kalden. De gedreven hockeyer ziet ham string- en knieblessures dan ook als de grootste 'Angstgegner' om zijn club nog van de titel af te hou den. „Met negen punten voor sprong in de derde klasse A kan het vrijwel niet meer fout gaan," legt de topscorer geduldig uit. „Maar dat dachten we afgelo pen twee jaar ook. Zelfs ik werd geveld door een hamstring blessure. Als gevolg van deze blessures eindigden we op de tweede plaats achter Tempo'34 en vorig seizoen als derde achter kampioen Barendrecht. Het zou doodzonde zijn als dat ons weer te wachten staat. Vorig seizoen za ten na de winterstop ineens acht basisspelers in de lappenmand. Op de een of andere manier geeft hockey al op vroege leeftijd een aanslag op de ledematen te zien. De sport is volgens mij arbeidsin tensiever dan men denkt. Om die reden was ik blij dat de winterstop kwam en we twee maanden rust hebcen." Jorn Kalden is met tien treffers de gevierde man op de Broekpolder. De achttienjarige leerling aan de HES in Rotterdam beseft dat hij alle aandacht op zich heeft geves tigd Vroeger werd van Kalden ge zegd dat hfj lui en een 'balletjesaf- wachter' was. Dit seizoen is het vuur in zijn lichaam ontbrand en is hij fanatiek tot op het bot. „Ik verbaas me er over dat ik zo ben veranderd," blikt hij terug. „Vroeger raakte ik gefrusteerd als ik de bal niet op de stick kreeg. Die tijd ligt gelukkig ver achter me. Ik schat dat ik nu zelfs één van de snelste spelers van Pollux ben. De meeste doelpunten van mij zyn door snelle acties tot stand gekomen. Pollux heeft spe lers die initiatief durven te nemen en dat verklaart min of meer het succes. We hebben een ploeg die op de helft van de t kan spelen. Worden we gedwon gen te verdedigen, dan gaat het gegarandeerd fout. Wanneer we van blessures verschoond blijven, is er geen club - ook de concurren ten Gouda en Pijnacker niet - die ons var. de titel kan afhouden. Als de ploeg bij elkaar blijft, hebben we ons al ten doel gesteld dat de eerste klasse haalbaar moet zijn." „Niet in de laatste plaats is de suc cesstory tot nu toe te danken aan trainer Ronald Jacobs," vervolgt de vlotte prater, „Hij heeft als op volger van Ben Hoftijzer, die coach is, een grote invloed op ons. Hij is een perfectionist die goed aanvoelt waaraan het bij Pollux schort. Toen we in een slechte wedstrijd nul-nul speelden tegen Voome, bestond de eerstvolgende training alleen uit afmaken op doel. Een week later wonnen we met vier-één van Nieuwkoop. Jacobs is een trainer cüe de spelers ook vertrouwen geeft. Als speler loop je niet gauw de kans gewisseld te worden. Zelf heb ik het wel mee gemaakt dat ik tegen Krimpen op de bank moest beginnen. Maar ja, deze club vormde geen enkele be dreiging voor ons." „Of ik altijd bij Pollux zal blijven? Daar moet ik over nadenken. Als we promoveren, stel ik mijn be- Vlaardingen HockeyverenigiagPollux denkt veertig- vyftigduizend gulden nodig te hebben ora de noodaccomodafie en nieuwe inventaris te kunnen financieren. De Vlaardingse dub hoopt het geld binnen vyf maanden bijeen te hebben. De eer ste vijfduizend gulden staan inmiddels op de bank rekening, Tydens de nieuwjaarsreceptie,afgelopen woensdag, leverde een geïmproviseerde loterij tweeduizend gulden,op. Dat bedrag werd aange vuld met 1999 gulden die PoÜux-speler Miehiel van der Drift toezegde en duizend gulden van een an- derclublid. Na de brand die het clubgebouw van Pollux in de as legde,- is een noodfonds in het leven geroepen dat - acties op touw zet om het geld in te zamelen. Er is een mailing de deur uitgegaan naar oud-leden, be drijven en sportverenigingen waarin om geldelijke steun wordt gevraagd. Het noodfonds denkt tevens aan een veiling van spullen die leden beschikbaar stellen, 1 Ook een bedrijf in verwarmingsapparatuur en kli maattechnieken draagt een steentje by. Hockeyers die bij die firma een verwarmingsketel kopen, brengen indirect geld in het laadje van Pollux. - Voornoemd bedrijf schenkt per verkochte verwar mingsketel 250 gulden aan hét noodfonds. Pollux heeft een bankrekening geopend waarop giften ge stort kunnen worden. Het rekeningnummer is: 53.0122.972 tenname van Noodfonds Clubhuis Pol lux. slissmg uit. Maar hockeyclub Rot terdam blijft mijn aandacht trek ken. Neem nu Bart Jeroen Petri, de broer van international Kar lijn. Twee jaar geleden vormde ik met hem nog het middenveld. Zyn vertrek naar Rotterdam bete kende een groot verlies voor Pol lux en winst voor de Rotterdam mers. Want in korte tijd speelde hij zich in het eerste elftal." Grenzen „Als sporter wil ik weten waar myn grenzen liggen. Het moet dan wel een club zijn die mooi hockey speelt Ik ben daar een groot voorstander van en probeer ook bij Pollux zo te spelen. Niet zoals bij voetbal lange trappen naar het andere doel, maar korte, snelle combinaties die het pu bliek in vervoering brengt. Als ik tijd heb, ga ik bij Victoria kyken om Frank Jan van Waveren te zien spelen. Hij is trainer geweest bij Pollux en voor mij is hij een hockeyer die het spelletje goed door heeft. Jammer dat ik zo wei nig tijd heb door mijn studie com merciële economie." Jom Kalden tenniste ooit bij Jorn Kalden VLTC, kreeg regiotraining in (tweede van -i sporthal Kethelhage, maar gaf uit- links) op de eindelijk de voorkeur aan hockey, nieuwjaarsre- Zijn 'roots' liggen bij het Schie- ceptievan damse Asvion, maar omdat zijn Pollux die, klasgenoten by Pollux speelden, omdat het vroeg hij overschrijving aan naar clubgebouw de dub uit Vlaardingen, „Ik heb van de verenig er nooit spijt van gehad. By Pol- ging is af ge- lux gaan prestaties en gezellig- brand, in De heid hand in hand. Ik ben zo aan Deel in de die club gehecht dat ik tranen in Holywijk werd mijn ogen kreeg toen het dubge- gehouden, fo^ bouw enkele weken geleden in toGomtdeHeuv^ vlammen opging." «oei Dijkstra Kalden staat inmiddels aardig in de belangstelling. „Ik werd geko zen voor Zuid-Holland B en A en kreeg training van Walram van Limburg Stirum (trainer vrou wenteam Victoria; red.), Jeroen IJzer (Victoria; red.) en Remco Hartgers (trainer Asvion: red.). Op dat niveau worden de spelers al 1 gescout en wie weet sta ik ook al bij een club genoteerd. Clubge noot Bas Schoonderbeek viel zo op dat hij intussen bij Victoria in doel staat."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2