Feyenoord heeft last van zware benen Barcelona blijft bovendrijven Belangstelling voor Picun en Sanchez Nog een huurling voor Excelsior: Mark van Zanten Boskamp mag weer trainen Perovic naar Sporting Gij on Er»k Meijer kan kiezen Bayern wil ook Jari Litmanen Vechtpartij na afloop Chelsea met uitblinker De Goey nieuwe koploper Dordrecht '90 test Nieuw-Zeelander Johansson dreigt FIFA met boycot van UEFA FIFA accepteert te late aanmelding Nigeria Schuttersfestijn in Italië, Parma lijstaanvoerder Bunga Melati blijft in bezit van Beneluxbeker Vanenburg stopt na dit seizoen Rotterdams Dagblad Maandag 11 januari 1999 België Beker, achtste finale: ingelmunster-Til- luar Luik 4-0, Lokeren-Denderleeuw 2-0, Lommel-St Truiden 2-3. Westerlo-Harelbe- ke 2 2 W wns, Aalst-Standard 0-3, Cercle Brugge-Korlrijk OOK wns, Liersc Dender- hout2-0 Engeland Blackburn Leeds 1-0 Coventry-Notting ham 4 0. Everton-Leicester 0-0, Newcastle- Chelsea 'J-l. Middlesbr-Aston Villa 00, SheffteldWed -Tottenham O-O Southamp ton Charlton A,3-1, Wimbledon-DerbyC 2-1, Arsenal-Liverpool 0-0, Man United-West Ham 4-1 Chelsea Aston Vil Man United 21-1 Arsenal Leeds Wimbledon Liverpool West Ham Mlddlesbr Ldltólur 21-40 Derby C 21-40 Tottenham Newcastle 21-36 Everton 21-33 SheffWed 21-33 Blackburn 21-32 Coventry 21-32 Southampt 21-31 Charlton A 21-28 21-28 21-24 21-24 23-23 21-21 21-20 21-17 21-16 21-29 Nottingham 21-13 Frankrijk Beker, tweede ronde: Le Havre-Bordeaux 1 0. Lonent Chateaur l-2,Metz-Nantes 1-0, Monaco-Caen 1-0. Niort-Auxerre 0-1, Pans SG-St Etienne 1-0, Laval-Rennes 0-1, So- chaux-Bastia 1-0 nv, Valence-Toulouse 0-0 nvT wns, Lyon-Montpel! 0-2, Nancy-Beau- vais 1-0, Strasbourg-Troycs 1-4 nv Italië Cagban Roma 4-3, £mpoli-AC Milan 1-1, In- tcr-Venezia 6-2, Juventus-Ban M, Laziö- Fiorentma 2-0,Perugia-Udinese 1-3, Piacen- za-Parma 3 6. Sampdona-Bologna 1-1. Vt- eenza-Salermtana 1-0 Parma 16-32 Udinese 16-22 Fjorentma 16 32 Caghan 16-20 Lazio 16-29 Perugia 16-19 Inter 16 27 Piaeenza 16-17 AC Milan 16-27 Vïeenza 16-15 Roma 16-24 Sampdona 16-15 Juygjüus 16-23 Empolj 15-13 Boiqgna 16-22 Salernit 16-12 'Ban 16-22 Venezia 15-11 Portugal BjfgWierde ronde:Alverca-Cam Lobos2- S®E8a-Academtca4-! .CampomaiQ -Bra- ga 8-2, Amadora-Farense 0-0, Fafe-Setubal 1-2.G Vicente-Sporting 3-2, J deEvora-Bo- avista 1-3, FC Porto-Famalicao4-2, Covrlha- Salgueiros 2-4, Torreense-Chaves 2-0, Lei- na-RjoAve2-l Spanje Barcelona-Bdbao 4-2, Alavés-Espanyol 1-1, AÜ Madnd-Extremadura 5-0, Deportivo* Santander 1-2, Mallorca-Real Madnd 2-1, Oviedo-Valeneia 24, Soaedad-Sakmanca 4-0, Valladolid-Betts 2-1, Tenenfe-Celta 0-2, VUlarreal-Zaragoza 1-1 Mallorca 17-32 Deportivo 17-24 Celta 17-31 Betis 17-22 Atl Madrid 17-29 Espanyol 17-21 Valencia 17-29 Santander 17-21 Barcelona 17-28 Valladolid 17-21 R Madnd 17-28 Villarreal 17-20 Bilbao 17-26 Alaves 17-16 Sociedad 17-25 Salamanca 17-15 Zaragoza 17-25 Extremad 17-15 Oviedo 17-25 Tenenfe 17-13 Lotto: 8-20-21-25-31H3: Reservegetal,"f4? f Cgfeispel 519897. Toto: i-1 -3-2-2-3-1-3-1-2-1-3-1. Duitse lotto:4-6-l 1-17-20-48 Reservegetal 23, Supergetal: 2 Spel 77-0829499. Super 6.605321 Belgische lotto: 1-10-17-24-25-27-31. HeservegetaJ 15 Joker 7630558 Brussel De beroepscommissie van de Belgische voetbalbond heefti de disciplinaire straf voor trainer Jan Boskamp sterk inge- kortoDe voormalige Feyenoorder mogi^iE 2Q januari zijn functie wtePruitoefenen. Eerder liep de straf tot 30 juni. Boskamp werd in oktober vorig jaar gestraft voor Wabgedrag in de wedstrijd tegen Charleroi in dienst van AA Gent, Kort daarna nam hij ontslag. Hij heeft nog geen nieuwe club. Arnhem Marko Perovic (26) heeft met Sporting Gijon overeen stemming bereikt over een con- v tract voor 3,5 jaar. De Joegoslavi sche,, middenvelder van Vitesse leefdein onmin met trainer Her- bert Neumann. Valkenburg Erik Meijer (29), spits-van Bayer Deverkusen, kan liezen uit Liverpool en Borussia Dortmund. Hij neigt naar een overstap van de/Bundesliga naar de Premier League. Behalve van Liverpool en Borus sia Dormund had de ex-spits van MW, PSV en (eenmaal) van Oran je aanbiedingen van Stuttgart, Celtic en Glasgow Rangers. Müncten Jari Litmanen is één van de beoogde aanwinsten van Bayern München. De manager van de Finse Ajaeied, wiens con tract dit seizoen afloopt, heeft toe gegeven dat Bayern München in de markt is voor de middenvelder. Liverpool en Barcelona hebben ook interesse getoond. Overigens staat volgens penningmeester Ane van Os nog niet vast dat Lit manen aan het einde van het sei zoen vertrekt. Door Sjoerd Bootsma Veenendaal FeyenooTds tweede en laatste etappe op weg naar het landskampioenschap is begonnen. Een halfjaar, waarin de Rotter damse koploper van de eredivisie vooral zal worden opgejaagd. Wat dat betreft was het eerste oefenduel met GVW (0-4) na een rust pauze van zeventien dagen een goed voor beeld. Opdringerige handtekeningenjagers konden de spelers moeiteloos weerstaan, sommige aanslagen van de amateurs moes ten met noodsprongen worden ontweken. „Je weet dat het in die oefenpotjes zo gaat," concludeerde aanvoer der Jean-Paul van Gastel, die uit een strafschop (0-3) eenmaal doel trof. „Na het eerste kwartier is het vaak gebeurd. In de beginfase hadden we het moeilijk door ei gen fouten. Daarna was het over. Ik vond dat we slecht speelden. Dat was duidelijk. We hebben vanochtend getraind en daardoor voelden de benen heel zwaar." Zaterdag hoofdklasser GVW had op het eigen sportpark Panhuis in Veenendaal weinig last van extra arbeid. De amateurs begonnen voortvarend en trokken in de duels de benen zeker met terug. Tot ergernis van trainer Leo Beenhakker, die de agressieve houding van de Veenendalers en het lankmoedige optreden van de scheidsrechter maar moeilijk kon begrijpen. „De trainer was boos," bevestigde Paul Bosvelt, die evenals veel me despelers moeriaam zijn draai vond. „Je merkte dat het gevoel voor passing terug moet komen. De nauwkeurigheid was niet al tijd daar," aldus de middenvelder, die de eerste helft besloot met een fraaie treffer (0-2), toen hij de bal met de buitenkant om de doel- RobinNelisse wordt van achteren aan getikt door Marco van der Pol, die de Feyenoord- spitsdegehe- le wedstrijd stevig aan pakte. Foto John de Pater man krulde. Even daarvoor - na welgeteld 41 minuten - had Jon-Dahl Tomas- son Feyenoord op voorsprong ge zet, nadat de keeper een schot van Robin Nelisse had losgelaten. De aanvaller kreeg de kans om een hele wedstrijd zijn talenten te to nen. Hoewel hij in de drie eerste treffers - de strafschop van Van Gastel vloeide voort uit een over treding op Nelisse - een aandeel had, was de jongeling allerminst tevreden. „Het is leuk om bij die doelpunten betrokken te zijn. Toch had ik gezien de kansen er zelf ook één mogen maken," al dus de vervanger van Julio Cruz. De Argentijn keerde vrijdag met zijn landgenoten Patricio Graff, Pablo Sanchez en de Uruguyaan Fernando Picun terug van het kerstreces in Zuid-Amerika. Fey- enoords spits zal ook morgen avond (18.30 uur) tegen DCV in Krimpen aan den IJssel verstek laten gaan. Pas volgende week, tijdens het trainingskamp in het Itirkse Antalya, maakt Cruz te gen Galatasaray en Borussia Dort- mund zijn rentree. Peter van Vossen ontbrak zater- Veenendaal De terugkeer van Pablo Sanchez uit Argentinië en Fernando Picun (Uruguay) beteken de dat de twee Zuid-Amerikanen nog geen nieuwe club hebben gevonden. Toch legden beide spelers wel contacten, zo lieten zij b^tmmslidjechnische, zaken Rob Baan weten." „Sanchez staat al een tijdje, in,de beiaiigstellingyau diverse clubs," vertelt Baan, die de naam van het Chileense Universidad Catholica van Wim Rijsber- gen tot het dat rijtje rekent. „Tot op heden zijn de contacten allemaal via-via verlopen. Sanchez heeft mjj yejse&erd dat v«£,.de?é wgekmeej-, horen. Voor rFemando geldt hetzelfdeWanuit -Uruguay zouden w&ftokjWQrden benaderd,'bow lw), dag eveneens. De Zeeuw, herstel lende van een griep, werd ge spaard. Bonaventure Kalou speel de om die reden op de linkerflank. De parel uit Ivoorkust werd soms ruw gestoord in zijn opmars, wat ex-SHO'er Walter van Ommeren terecht een gele kaart opleverde. Hetzelfde kartonnetje zag Bert Konterman, toen hij Robin Boek horst fors aanpakte. Nadat Feyenoord aan het einde van de eerste helft het verschil had gemaakt (0-2), was het tweede bedrij f een rommelige formaliteit. Beide elftallen wisselden veelvul dig, Beenhakker bracht Van Gob- bel, Bot, Allotey, Pinas en De Haan. De laatste luidde het mooi ste doelpunt in. Zijn boogbal werd door Tomasson met de borst aan genomen en droog diagonaal in het net gedrukt: 0-4. „De scherpte was nog niet aanwezig, maar in Turkije zetten we de puntjes op de i," wist een overtuigde Paul Bosvelt. GVW-Feye noord 0-4 (0-2).41. Jon-Dahl To masson 0-1,43. Paul Bosvelt 0-2,69 Jean- Paul van Gastel (strafschop) 0-3," 90 Jon- Dahl Tomasson 04. Toeschouwers' 4500 Gele kaart Van Ommeren (GVW), Konter man (Feyenoord) GVW: Van de Peppel; Broeder, Van de Pol, Gerritsen, Van de Pavert, Van der Haar, Malherbe, Kampert, Van Ommeren, Boek horst, Van Dijk Feyenoord: Dudek; Gyan (77 Bot), Van Wonderen (46 De Haan), Konterm an, Tmmho (63 Allotey), Bosvelt, Van Gastel, Tomasson, Paauwe (46 Van Gobbel), Nelis se, Kalou (77 Pinas) Veenendaal Was de wedstrijd voor de 4500 toeschouwers, onder wie vele Feyenoord-fans, een ple zier om naar te kijken, na afloop werd het minder leuk. Allereerst werd in de kantine van GVW met traangas gespoten. Diverse men sen moesten zich door EHBO'ers laten helpen. Erger liep het af met een toeschouwer, die aan een vechtpartij voor de kantine een gebroken neus opliep. De politie, die een Ajax-supporter uit Ede om dervroég, bracht de rust met boa- den terug. r, Barcelona Trainer Louis van Gaal kan voorlopig opgelucht ademhalen. In een spectaculair duel deed Barcelona zaterdag avond met een 4-2 overwinning op Athletic de Bilbao flink aan eer herstel. Van Gaal beleefde moei lijke tijden, maar kan na de zege op krediet rekenen. De Nederlandse coach besloot de Braziliaan Giovanni buiten de se lectie te houden voor de wedstrijd van zaterdagavond. De Zuid- Amerikaanse aanvaller had zijn coach in niet mis te verstane woorden laten weten dat hij zijn rol als reserve zo langzamerhand knap zat is. Van Gaal sloeg zater? dag op vergelijkbare toon terug. „De aanwezigheid van een be- paalde speler in de basis hangt niet alleen af van zijn kwaliteiten. Hij moet ook nog eens honderd procent inzet tonen. Iedereen is momenteel fit en dus moet ieder een knokken voor z'n plaats." Volley Mooi voetbal speelde Barcelona niet. Dat kon ook niet op het door weekte veld. Het duel had eigen lijk moeten worden afgelast. Phil lip Coeu vergastte zijn trainer en de weinige toeschouwers op een prachtige treffer. De volley van de ex-PSVer in de veertigste mi nuut, op aangeven van Patrick Huivert, was van grote schoon heid. Barcelona stond op dat mo ment al voor. Luis Ennque kopte halverwege de eerste helft 1-0 bin nen na een voorzet van de Portu gees Figo. Met de 2-0 voorsprong leek de thuisploeg zeker van de winst. Bilbao kwam echter terug in de wedstrijd via Urzaiz. Hij was er snel b)j om een gekeerde vrije trap van Guerrero achter Hesp te tikken (2-1). Rivaldo plaatste me teen weer een tegenstoot en maakte binnen een minuut 3-1. Aan de treffer van de Braziliaan hing een luchtje. Hij leek buiten spel te staan, toen Sergi de bal naar hem kopte. Bilbao-doelman Manol ontsnapte aan een rode kaart. Hij haalde Fi go onderuit, maar mocht blijven. Daarna begonnen de Basken aan een offensief, twintig minuten voor tijd beloond met een goal van Guerrero. Bilbao bleef drukken, maar Rivaldo bracht aan de ande re kant de beslissing. Na een 'scrimmage' hakte hij de bal ach ter Manol: 4-2. Real Mallorca kwam tegen Real Madrid (2-1) al snel op voor sprong. De Madrileense doelman Ilggner stopte een inzet van Lau ren Etame-Mayer, maar was kans loos op de rebound van de Argen tijn Ariel Ibagaza. Door een eigen doelpunt van verdediger Sanehiz keek Real Madrid na 27 minuten tegen een 2-0 achterstand aan. Clarence Seedorf bracht zijn ploeg na 56 seconden in de tweede helft terug in de wedstrijd: 2-1. Sanehiz completeerde zijn onge lukkige avond door elf minuten voor tijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd te incasseren. Daarmee was het verzet van Ma drid gebroken. Door Piet Ocks Rotterdam Mark van Zanten speelt de rest van het seizoen op "Woudestein. De 19-jarige spits,, die bij Feyenoord geen vaste plaats had in het tweede elftal, zal zich eerst in Excelsiors schaduw- team moeten bewijzen. „Daar zal hij moeten laten zien wat hij waard is," zegt Adrie Koster. „Bij Feyenoord kwam hij weinig aan spelen toe. Bij ons krijgt hij de kans." De tussentijds overgekomen aan valler debuteerde gisteren in het oefenduel met Willem II (1-1). Ex celsiors trainer kon tevreden zijn over zijn nieuweling, omdat hij als invaller (na rust voor Miroslav Stefanovic) een redelijke indruk maakte. Zoals de trainer ook niet ontevreden hoefde te zijn over zijn ploeg, die zeker niet de min dere was van de middenmoter uit de eredivisie. „We hebben vooral in de tweede helft niet onverdien stelijk gespeeld, mede gelet op de zware trainingsweek, die we ach ter de rug hebben," vond Koster, die niet kon beschikken over de licht geblesseerde Michiel Sol, Raymond de Waard, DameJ Rij- aard en Alpha Turay. „Ze zijn weer hersteld, maar nog niet fit genoeg voor een wedstrijd." Daarentegen maakte Ali Fattou- chi, die is hersteld van een zware enkelblessure, na elf maanden zijn rentree in de tweede helft. Daarbij kreeg ook de jonge Erwin Roquas weer een kans, terwijl Vincent Herpes na rust als inval ler debuteerde. Bij Excelsior was ook het drietal Mohamed Allach, Michael van der Kruis en Ellery Cairo, dat deze week ook nog met Feyenoord meetraint, van de partij. Over en- Ellery Caïro is voorbij Delano Hill (I) gesneld. Excelsiors rechterspitszou halverwege detweede helft de gelijkmaker op zijn naam schrijven. Foto John van Hoek/CorVos kele dagen wordt bekend of zij de oefentrip naar Turkije mogen meemaken. De laatste tikte halverwege de tweede helft de gelijkmaker bin nen (1-1) na een fraaie rush en een afgemeten voorzet van Sjaak Po lak, die eerder tegen een gele kaart was opgelopen, nadat hij bo venop het been van Dennis Schulp was gaan staan Vlak voor rust had Sami Hyypia een vrije trap van Tomas Galasek achter doelman Carlo F Ami ge kopt (0-1). Veel eerder had Ste fanovic al de score moeten ope nen, toen hij alleen voor doelman Jim van Fessem was opgedoken, maar zijn inzet net naast zag be landen. Aan de andere kant mikte Dennis Schulp eerst voorlangs, voordat Delano Hill hem even la ter in kansrijke positie had gezet, maar ook die poging naast zag be landen. Volkan Kahiaman kon de wed strijd vlak voor tijd beslissen, maar in plaats van in te schieten, wilde hij eerst nog een technisch hoogstandje alleen voor doelman Van Fessem opvoeren. „Het is soms net circus Boltini," ver zuchtte voorzitter Martin de Ja ger. Maar toch: „Een nuttige oefen wedstrijd," vond Adne Koster, die met een fantasie-opstelling diver se spelers op andere posities kon testen. Zo posteerde hij Allach als rechtsback, terwijl Sjaak Polak te rugkeerde op zijn oude vertrouw de positie van linkerspits. Marvin Brunswijk, soms nog te onbe suisd, verving hem als linksback. Damien Hertog was Excelsiors grote uitblinker. Excelsior: 1'Ami, Allach (65 Herpes), Ma- gielse, Van der Kruis (55 Fattouchi), Brunswijk, Heerkens, Hertog, Kahraman, Caïro, Stefanovic (46 Van Zanten), Polak (74 Roquas) Willem U: Van Fessem, Prommayon, Hen driks, Hyypia, HiSl, Valk, Ramzi (66 Ceesay), Galasek, Arts, Bombarda (66 Sa- nou). Schulp Londen In de Engelse premier league heeft Chelsea zich gemeld aan de kop van de ranglijst. De ploeg van trainer-speler Vialli won met 1-0 bij Newcastle United. Lijstaanvoerder Aston Villa 'bleef bij Middlesbrough op 0-0 steken. Daardoor kwam Chelsea in punten op gelijke hoogte met Villa, Dankzij een beter doelsaldo nam de Lon- dense ploeg de eerste plaats over. Dan Petrescu was de gevierde man bij Chelsea. Hij maakte vlak voor de rust het doelpunt. Ook doelman Ed de Goey blonk uit. Chelsea is nu on geslagen in een reeks van twintig wedstrijden. Dat is een clubrecord. De ietwat onverdiende nederlaag van de thuis- ploegwas vooral voor Ruud Gullit pijnlijk. De hui dige trainer van Newcastle was een jaar geleden nog speler-manager bij Chelsea. Het was deeerste keer dat hij zijn oude ploeg op het veld tegen kwam. „Ik vind dat we goed hebben gespeeld," sprak Gullit monter, „We hebben alleen te veel kansen laten liggen. Ik weet hoeveel kwaliteit Chelsea heeft. Dat komt juist op de moeilijke momenten naar voren. Ik vind dat Chelsea de titel moet win nen. Anders is het seizoen misschien wel mis lukt" Arsenal verzuimde dichternaar de eerste plaats te kruipen. De ploeg van Bergkamp en Overmars moest in de subtopper tegen Liverpool genoegen nemen met 0-0. Het verschil met Aston Villa, en nu ook met Chelsea, bleef daardoor vier punten. Bergkamp speelde niet tegen de Reds. Overmars liet een mooie kans liggen. Leeds verloor de aansluiting met de topploegen. De formatie van Hasselbaink, Molenaar, Wijn- hard en Korsten ging met 1-0 onderuit bij laagvlie ger Blackburn. Gillespie scoorde in de 22e mi nuut. Hasselbaink miste een fraaie kans op de ge lijkmaker. Het wegsturen van trainer Bassett, afgelopen week, leidde by hekkensluiter Nottingham Forest nog niet tot een positief resultaat. Coventry City won royaal met 4-0. Huckerby scoorde drie keer. Telfer bracht het andere doelpunt op zijn naam. Forest heeft in de laatste achttien wedstrijden niet gewonnen. DordrechtDordrecht '90 test woensdagavond in en tegen Hoek van Holland een Nieuw-Zeelander. Hoe de naam van de 24-jange middenvelder luidt, kan Robert Verbeek niet vertellen. „Wij noemen hem Ra fael," aldus de trainer van Dordrecht '90. „Hij heeft ook stage gelopen bij NAC." De Dordtenaren verloren zaterdag in Waalwijk een oefenduel van RKC met 1-0. Adilson dos Santos te kende voor rust voor de winnende treffer. Robert Verbeek toonde zich niet ontevreden over zijn ploeg. „Vooral m de tweede helft hebben we goed party geboden." HamburgLennart Johansson, de Zweedse voorzif ter van de Europese voetbalunie UEFA dreigt de Eu ropese landen terug te trekken als het WK elke twee jaar een eindronde organiseert. Dit plan is onlangs gelanceerd door de Zwitser Sepp Blatter, voorzitter van de wereldvoetbalfederatie FIFA Johansson noemt Blatters plan in een interview met het Duitse weekblad Der Spiegel onzin. „Het zou kunnen dat Europa alleen eens per vier jaar meedoet aan het WK Dit zou dan inhouden dat het WK eens per vier jaar zonder Europees land doorgaat, Hoe zou zo'n toernooi eruit zien?" De Zweed ziet de voetbalprofs nu al op de grens van hun atletisch vermogen spelen. „Bovendien moeten we een groot evenement als het WK niet devalueren. In ijshockey is elk jaar een WK en daar kijkt haast geen mens meer naar." Johansson zei niet van plan te zijn met de UEFA uit de FIFA te stappen. „Maar ik zie een scenario dat ik niet wil. Als we de klok terugzetten en op een con frontatie moeten aansturen omdat we het Europese voetbal in gevaar zien komen, dan zal de rest van wereld erop reageren en krijgen we conflicten." In een eerste reactie zei Blatter dat het menizigsver-j schil met Johansson vooral op misverstanden berus(. „Hij is er niet goed over geïnformeerd. We moeten er gewoon rustig over gaan nadenken. We kunnen de nationale competities inkrimpen, kwalificatiesche ma's aanpassen. Op die manier komt er meer ruimte in de kalender." Blatter blijft daarom bij zijn plannen. In een intver- view met een Zwitserse zondagkrant beweerde hij kandidaten te over te zien voor de organisatie van meer WK's. „Tot nu toe was het Europa of Amerika. Straks wordt het Azië, vervolgens misschien Afrika. Waarom zouden we ook niet denken aan Oceanië of China?" Blatter heeft inmiddels weer een nieuw proefballon netje opgelaten. Hij wil binnenkort als test een wed strijd door twee scheidsrechters laten leiden. Zürich/Abuja De FIFA heeft met de hand over het jhart gestreken door de aanmelding van Nigeria te ac- cepteren voor de organisatie van het WK in 2006. Het Afrikaanse land liet de FIFA per brief weten mee te willen dingen om de organisatie van de wereldtitel strijd. Op 31 december 1998, de deadline, was het poststuk echter niet op de FIFA-burelen in Zürieh gearriveerd. De bond besloot de aanmelding nadien toch te accep teren. Nog zeven landen hebben zich bij de wereld voetbalbond aangemeld als kandidaat voor de orga nisatie van de eindronde van het WK voetbal in 2006: Brazilië, Duitsland, Egypte, Engeland, Ghana, Ma rokko en Zuid-Afrika. De FIFA maakt in maart 200J een keuze. Rome De competitie in Italië was dit weekeinde een waar schuttersfestijn. Inter verpletterde VeneziÜ (6-2), Parma haalde uit tegen Piaeenza (6-3), Cagliarï verraste tegen AS Roma, 4-3. Zamorano was de grote man bij Inter. De Chileensd spits scoorde drie keer. Ronaldo, één van de uitblin kers, schoot tweemaal raak tegen de hekkensluiter; Roberto Baggio maakte er één. Balbo schoot er eveneens drie in. De Argentijn deed dat voor Parma. Door die eclatante zege en het ver lies van Fiorentina bij Lazio is Parma nu lijstaan voerder. Lazio steeg naar de derde plaats. Vieri en Mihajlovic beslisten het duel met Fiorentina in de slotfase: 2-0. Muzzi en O'Neill scoorden beiden twee keer voor Ca- gliari tegen AS Roma. De beslissing in het nadeel van de Romeinen viel pas in de laatste minuut. Daar in werd O'Neill de matchwinner. Juventus en AC Milan waren dit weekeinde minder productief. Beide topclubs speelden 1-1, respectieve lijk tegen Bari en Empoli. Milan kwam dankzij Ziege pas kort voor tijd terug van een achterstand. Davids zette Juve op voorsprong. Voor Bari maakte Andersson een kwartier voor tijd uit een strafschop gelijk. De kans is groot dat Ancelotti de volgende trainer van Juventus wordt. Voorzitter Agnelli heeft dat ger zegd. De oud-international gaat Marcello Lippi opvol gen. Deze kondigde vorige maand aan dat hij het na vijf succesvolle jaren bij Juve voor gezien houdt. GenkDe Nederlandse zaalvoetbalkampioen Bunga Melati is in het bezit gebleven van de Beneluxbeker. De Tilburgse ploeg won ook de uitwedstrijd tegen ZVK Ford Genk: 8-6. In Tilburg leed de Belgische ti telhouder eerder een kleine nederlaag: 5-4. Op grond daarvan dachten de Belgen een goede kans te maken op het doorbreken van de Tilburgse hege monie. Marina di Bibbona Gerald Vanenburg (34) stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. Hij heeft zijn club 1860 München meegedeeld dat hij zijn be sluit heeft genomen ora gezondheidsredenen. Hij speelde 41 interlands en behoort bij 1860 als libe ro wekelijks een van de uitblinkers. Vanenburg speelde in Nederland bij Ajax» PSV en FC Utrecht, tussendoor in Japan. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3