28 Sport 7 Snelle aftocht in Champions League s Danny Nelissen voelde dat hij moest stoppen Ludieke protestactie WK en ODC maakt indruk Quebec eist miljoenen van het IOC Benidorm stunt tegen Tenerife Nesselande-coach Pierre Mathieu: 'Volgend jaar mag je pas prestaties verlangen' jRös overweegt Hécht Aanklager wil Kreek en Hosé 4 duels schorsen Heerenveen legt vier man voorjaren vast Frans van Rooij loopt Standard-miljoenen mis hB Ventura uit de beker gegooid Bekervoetbal naar dinsdag Voetbalwedstrijd, handtekeningen, petitie en megafoon-geschal in 'Stadserf Stadion' Hoekse Boys drie minuten in actie Rotterdam* Dagblad Donderdag 14 januari 1999 Quebec city - Quebec City heeft of ficieel een schadevergoeding ge- eist van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) voor de drie steden die de organisatie van de Spelen in 2002 misliepen. De toe wijzing aan de Amerikaanse con current Salt Lake City wordt in verband gebracht met omkoping. Quebec City wil nu een genoeg doening van zo'n dertig mihoen gulden voor zichzelf en voor het Zweedse Ostersund en het Zwis- terse Sion. „Dit geld moet ten goede komen aan de jeugd. Zij zijn het meest gefrustreerd door deze situatie," aldus burgemeester Jean-Paul L'AIlier. Het organisatiecomité vindt ook dat IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch moet aftre den. „Als je het hoofd van een or ganisatie bent, moetje de verant woordelijkheid nemen voor wat er gebeurt. Aftreden zou hij zeer ern stig moeten overwegen," zei Rene Paquet, voormalige voorzitter van de organisatie die de Spelen naar Quebec City probeerde te halen. Madrid Tenerife hlijft dit sei zoen weinig bespaard. De ploeg van Roy Makaay en Ferdy Vier- klau werd gisteravond in de derde ronde van de Spaanse beker uit geschakeld door Benidorm. Deze club uit de derde divisie hield de hekkensluiter uit de hoogste divi sie in de tweede wedstrijd op 0-0. Op grond van de uitdoelpunten in het eerste duel (2-2) gaat Beni dorm verder. Gijon redde het zonder de ontsla gen Aad de Mos niet tegen Depor- tivo la Coruna. De formatie uit de tweede divisie hield Deportivo in het eerste duel op een gelijkspel (1-1). In Gijon won de dub uit de Primera Division met 1-0. Valladolid redde het met ved moeite tegen tweede divisionist Badajoz. Het team had maar liefst twaalf strafschoppen nodig om de volgende ronde te bereiken. Het duel eindigde na verlenging in 1-1, dezelfde stand als de eerste wedstrijd De strafschoppenreeks eindigde met 12-11 in het voordeel van Valladolid. Racing Santander verloor van Os- asuna (tweede divisie), maar gaat naar de volgende ronde op grond van het eerste resultaat 2-0. Le- van te is na Benidorm de tweede derde divisionist in de vierde ron de. De ploeg wipte Las Palmas (tweede divisie) uit het bekertoer nooi. Bologna versloeg gisteravond Juventus in de eerste kwartfinale wedstrijd van de beker. De ploeg van Edgar Davids verloor thuis met 2-1. Juventus en Bologna staan respectievelijk zevende en achtste in de serie A. De tweede wedstrijd is 26 januari. Door Hans Herbert Zevenhuizen In Dorpshuis Swanla is altijd wat te doen. Als de plaatselijke fanfare niet oefent, is er wel een tentoonstel ling. En soms is er van alles tegelijk. Zoals gisteravond, toen de lokale blazers hun longen lek bliezen terwijl VC Nesselan- de in het bescheiden Zuid-Hollandse dorp voor het eerst vol leybalde om de.Champions League, een toernooi dat door gaans wordt gespeeld in mondainer oorden. Zevenhuizen voelde zich rijk, gisteravond, al was er bitter weinig te winnen. Nesselande werd door het Belgische Noliko Maaseik volledig gesloopt: 0-3. Vooraf was er nog enig optimisme in het Zevenhuizer kamp te be speuren. „Ik heb me door insiders laten vertellen dat we een gerede kans hebben. Wat ik zelf denk? Ach, ik denk dat ik niet genoeg van volleybal weet om daarover uitspraken te doen," vond Nesse- lande-voorzitter Gerard van der Wende. „Als wij goed zijn en zij gewoon op hun niveau, is er een reèele kans dat we ze kloppen," vond middenaanvaller Arno van Solkema, oud speler van Maaseik. Ontluisterd Alle optimisme ten spijt, Nesse- lande had geen schijn van kans tegen de Belgische grootmacht De drie setjes, volgens de nieuwe puntentelling (alle sets volgens rally-point-systeem), namen wel geteld 57 minuten in beslag, en lieten de trotse landskampioen ontluisterd achter. Met het resultaat waren alleen de 120 meegereisde Belgische sup porters content. Toch konden ook zij niet ontkennen dat de duur van de partij in geen verhouding stond tot hun reistijd. „Dit is niet meer lollig," vond één van hen. „Volleybal moet emotie zijn, en strijd. Daarvoor komen wy naar de sporthal. Op deze manier is het een steriel spelletje." Weinig gehoor De doorgaans bijzonder luidruch tige en zo langzamerhand lande lijk beruchte aanhang van VC Nesselande sneeuwde volledig onder bij de trommelende, schreeuwende rood-gele brigade uit Vlaanderen. En na pakweg een halve set viel er van de Zevenhui zer aanhang helemaal niets meer te horen. De ingehuurde speaker vroeg nog bijna wanhopig om bij stand, maar kreeg bitter weinig gehoor. Daar was ook geen reden toe. VC \ODUUL opereerde als de ner veuze beginneling die het eigen lijk ook was: bang om te verliezen. Ook een geroutineerde speler als Ferry van Hal ging meer dan voor hem gebruikelijk was de mist in. De foutenlast was zo groot dat het ongebreidelde enthousiasme slechts averechts werkte. Het verlies kwam bij de techni sche leiding van Nesselande hard aan. Minuten na de laatste rake klap van de Belgen zat trainer Pierre Mathieu als een geslagen hond op zijn stoel. Over het ver schil tussen rally-point en hetou- Danny Nelissen: einde carrière. Foto cw vos HBversum Danny Nelissen voelde vorige maand meteen dat hij moest stoppen met wielrennen. De Limburger werd onwel tij dens de training en werd met hartklachten naar het ziekenhuis vervoerd. „Ik voelde me niet lekker. Mijn hart ging tekeer. Mijn vrouw heeft bij mijn thuis komst meteen de dokter gebeld en ik ben met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht Maar ik ben geen moment in paniek geweest. Wel wist ik dat het niet goed zat Dat fietsen wordt niks meer dacht ik. Bang om de pijp uit te gaan was ik niet." Nelissen gaf gisteren in Studio Sport voor het eerst uitleg over zijn gedwongen af scheid Gezien zijn voorgevoel was het voor hem geen verrassing dat de doktoren hem adviseerden te stoppen met topsport nadat zij bij hem hartritmestoornissen consta teerden. In 1994 leek de laatste wereldkampioen bij de amateurs ook al last te hebben van deze klachten. Hy onderbrak zyn loopbaan, maar hij benadrukte in Studio Sport dat er toen nooit sprake is geweest van stoornis sen. „Toen is er nooit iets geconstateerd, daar om ben ik weer verder gegaan met fietsen. De stoornissen kunnen bij mensen spon taan komen en gaan. Dat is nu ook mij bij gebeurd. Verder kan ik ook alles doen wat ik wil, alleen topsport is uit den bore." Wegens de mogelijke problemen met het hart werd Nelissen in verband gebracht met doping. „Er wordt in het wielrennen snel een stempel op je gedrukt, naar er is nooit iets bewezen. Helaas kun je je er niet tegen wapenen. ïn de maatschappij vallen ook mensen zomaar dood neer. Maar je wordt nu eenmaal als een entertainraent- junk beschouwd." Nelissen kijkt met een goed gevoel terug op zijn loopbaan. „Ik heb hoogte en diepte ge had. Mijn wereldtitel in Colombia be schouw ik als het hoogtepunt." Hij weet nog niet wat in de toekomst gaat doen.,Er komt van alles op mij af, Ik wil al les rustig bekijken om een goede beslissing te nemen." Een rentree in de wielerwereld sluit hij niet uit. „Maar ik heb achttien jaar gefietst. Ik ben veel weg geweest. Ik wil nu ook een keer thuis zijn. Ik ben een aantal maanden financieel onafhankelijk, maar dan wil ik wel weer gaan werken." de systeem wilde hij niets meer zeggen. „Dat heb ik al gedaan," sprak hij. „Dus daarover ben ik klaar, Maar we hoeven dit jaar nog niks in de Champions Lea gue. Het gaat ons dit jaar om de prijzen die in Nederland te verdie nen zijn. Pas als we die gewonnen hebben, volgend jaar bijvoor beeld, kunnen we prestaties in de Champions League verlangen." Joost looman smashtdeba! namens Nes selande door het blok van Maaseik, met Kevin Bamott (14) en Pas- calle Delfos- se (3); Marko Klok (12) komt te laat FotoCorVo» ^WaflStaodiawsiiof TOorajn Uii iiouduSdenóp] Been* wiélwptoi.tóftiiis fesvSÉ^dt'bèla- eh'dSt flfgedMaAlvJtiitttTir fe™» eentaf-: ningjkarap reel iyn «p Malkina. Pillen na* tettaflpettwratoowmwgeo.:5 V In de Zteense kranten van woef»i*g ««SI Rils aangeraden de iesultatenvannjr, bloedtesten uit 1M5 «penter Ié JaaJcersiafljiib, wgteuetiKn.'? »?«;>"*-• <v. - Is het tweede'" deel vsn de documentaire 'ging dinsdagavond ookdebesch-oldigcndc-vinger rich- tmgJefOTotótOpdel Zefst De aanklager betaald voetbal heeft schik kingsvoorstellen gedaan aan Brutil Hosé (Ajax) en Michel Kreek (Vitesse). De onafhankelijke functiona ris heeft beide spelers een schorsing van vier duels 'aangeboden'. Het aangeklaagde tweetal moet voor morgenochtend half tien laten weten of ze akkoord gaan met het schikkingsvoorstel. Anders worden beide strafzaken aan de tuchtcommissie betaald voetbal voorgelegd Dat college kan mogelijk zwaardere sancties opleg gen. Hosé en Kreek begingen in december overtredingen die op het veld onbestraft bleven. Op basis van tv- beelden en schriftelijke verklaringen ging de aankla ger alsnog over tot vervolging van het duo. Kreek sloeg tijdens de uitwedstrijd teg^n NAC een tegen stander, Hosé deed hetzelfde bij het thuisduel met Heerenveen, Heerenveen Sportclub Heerenveen heeft de con tracten van vier basisspelers opengebroken en ver lengd. Doelman Hans Vonk had een verbintenis tot medio 2001 en tekende een nieuw contract tot 2004. De verdedigers Tieme Klompe en Max Houttuin, van wie de overeenkomsten tot 2002 en 2001 liepen, blij ven ook tot 2004 bij de dub. Het contract van midden velder Jan de Visser is omgezet van 2000 tot 2002. - Voorzitter Riemer van der Velde maakte tijdens dé nieuwjaarsreceptie bovendien bekend dat Heejm- veen een samenwerkingsverband is aangegaan met de Finse tweededivisieelub Kups Kopio. „Heereh- veen wordt mede-aandeelhouder," zei Van der Velde. „Ons doel is dat we via een samenwerking de Finse talenten in beeld krijgen. De beste spelers, zo is"ae bedoeling, komen naar Heerenveen." nmi Met de Deense dub Frem Copenhagen is Heereri- veen in gesprek om tot een soortgelijke samenwer king te komen. ',"y Eén Fin heeft Heerenveen al binnen, al is die bij buurman EmAen weggeplukt. Mika Nurmela, mid denvelder by de eerste divisieclub tekende gisteren een vierjarig contract dat hem tot aan de zomer van 2003 aan de Friese club bindt. 'f De 27-jarige Nurmela, bezig aan zijn vierde seizoen bij Emmen, is aan het einde van de competitie trans fervrij. Hij had ook aanbiedingen van NAC, NEC en AZ op zak. De Fin kwam in het verleden uit voor het Finse FC Haka en Malmö FF uit Zweden. Lommei Frans van Rooij (ex-PSV) heeft de rechts zaak, die hij had aangespannen tegen Standard Luik verloren. „Dat ik me niet goed gedroeg bij Standard, is larie en heeft niets met deze zaak makend-Van Rooij acht de kans groot dat hij in beroep'gadtv bij de uitspraak nam dat hy geen frank kreeg van de 51 miljoen (ruim twee en een half miljoen gulden) die hij had geëist, was Van Rooij verbitterd. „Ik vind het jammer dat ik word afgeschilderd als een geldwolf. Het ging me niet zozeer om die 51 miljoen, maar om het principe." De nu 35-jarige Frans van Rooij sleepte Standard op aanraden van Jean-Marc Bosmans advocaat Luc Mis- son in 1996 voor de rechter. Hij had in juni '92 een contract getekend bij Standard, verdiende er 665,000 frank bruto (zonder premies) maar verdween begin '94 naar de B-selectie. Standard leende hem nog.uit aan PAOK Saloniki en Westerlo, maar een lucratieve transfer bleef uit omdat Standard een te hoge ver|o£- dingssom voor hem vroeg. In juni '96 zette hij zwaar ontgoocheld een streep onder zijn carrière. arrest-Bosman als voornaamste bondgenoot begon hij zijn rechtszaak. Papeodreeht De handbalsters van het Schiedamse Ventura zijn er niet in geslaagd de derde rende van het nationale bekertoernooi te bereiken. Ventura moest er te gen DES'72 in sporthal De Donck in Papendrecht met 19-15 (rust 13- 10) aan geloven. De Papendrechtsen, zonder San dra van den Berg (vakantie), maakten een wisselvallige in druk. Zij namen na 6-0 gas terug, waardoor Ventura kon terugko men tot 13-12. Na rust forceerde DES'72 de beslissing met een tempoverhoging. Beide ploegen kregen zes strafworpen: de thuis club maakte geen fout, Ventura miste er twee. SchiedamDe bekervoetbal wed strijden die afgelopen dinsdag wegens hevige sneeuwval werden afgelast, zijn verplaatst naar dins dag 19 januari Om 19.30 uur be gint in de Broekpolder in Vlaar- dingen het duel tussen eerste klasser Deltasport en het Rotter damse DCL. Een half uur later neemt CION het in Oudewater op tegen Unio en in Gouda speelt HBSS tegen tweedeklasser Olym pic Ook Excelsior Maassluis speelt dinsdagavond voor de be ker. In Maassluis begint om 20.00 uur het duel tegen Puttershoek. Het Schiedamse Ursus kan dins dag 19 januari eveneens aan de bak. De inhaalwedstrijd van alge lopen dinsdag tegen VFC werd, zoals zoveel wedstrijden van Ur sus dit seizoen, afgelast De Schie dammers kwamen in de competi tie pas vijf keer in actie en wach ten in de vierde klasse nog steeds op het eerste punt In Kethel trap pen de voetballers om 19.30 uur at Door Sander Sonnemans Schiedam Met een ludieke protestactie hebben de de Schiedamse voetbalvereni gingen ODC en WK gisteren op het Stadserf bij de ge meente aandacht gevraagd voor het ruimteprobleem waar de clubs mee kampen. Sportpark Kethel is al jaren veel te klein voor de twee verenigingen; waarvan de jeugdafdelingen gestaag groeien. Met een enorme sta pel handtekeningenlijsten en een petitie klopten de ac tievoerders gistermiddag aan bij sportwethouder Luub Hafkamp in de hoop dat hij de clubs uit de nood kan hel pen. „Er moet iets gebeuren. Het water staat ons aan de lippen," toeterde 'actieleider' Peter van der Heuvel van WK door de megafoon rich ting de wethouder en Jan van Vugt, directeur van de Dienst Sport en Recreatie (DSR), die van af de trappen van het Stadserf- complex de toespraken aanhoor den en de spandoeken bekeken. De teksten daarop logen er niet om. 'Een hectare groen, is goedko per dan een plein van drie mil joen'. "voor jeugdig vei maak is dé heemtuin een slechte zaak'. 'Het grs is groen, de lucht is blauw, we 'llen een trainingsveld; en g; Aan spitsvondigheid geen geprek. Aan de overhandiging van de pe titie en de toespraak van Rien Ham (voorzitter van de beheers stichting sportcomplex Kethel) Op het plein van drie miljoen werd gisteren door do pupillen van ODC en WK op sportieve wijze ge protesteerd. Ze werden daarbij gesteund doorleden en ouders met spandoeken, fotoGemt ae Heus/Roei Dijkstra ging het ludieke gedeelte van de „Ja, echt een ludieke actie," rea geerde Hafkamp. En lachend: „Je protestactie vooraf: de voetbal wedstrijd op het Stadserf. Even moeten de pupillen van ODC en WK ,zich echte profvoetballers hebben gevoeld. Want toen ze keurig in een rijtje achter scheids rechter Willem van Ravens vanuit de centrale hal van het stadskan toor via «ae trappen het prachtige plein betraden, leek het alsof ze een voetbalstadion binnenkwa men. Ze werden toegejuicht als echte voetbalhelden. En voetbal len op een plein van drie miljoen gulden? Dat doe ja natuurlijk ook niet elke dag. Van Vugt en Hafkamp konden de opzet van de actie we! waarderen. ziet wat er allemaal op het Stad serf kan worden gedaan. Het is echt multifunctioneel." Serieuzer dan: „De wijze van protesteren is positief: geen fratsen, fatsoenlijk. Kyk, het veldenprobleem van WK en ODC is niet onbekend Maar goed, wc legger, er in Kethel natuurlijk niet eventjes zo een veldje bij. Enige jaren geleden is het groenstructuurplan aangeno men waarin ook de voormalige iandijsbaan is opgenomen. Dat kan ik niet ineens weer om gaan draaien." Groot was de verbazing by de DSR, die dacht aan uitbreiding van de accommodatie in Kethel, toen bekend werd dat de Iandijs baan omgetoverd zou worden tot een kikkerpoel annex heemtuin. Slootjes Eer de DSR van de ontsteltenis was bekomen, waren er al slootjes gegraven en boompjes gepland. Thans maakt de heemtuin een rommelige en verwaarloosde in druk. De kikkers, krekels, torren, egels en veldmuisjes hebben in elk geval meer bewegingsruimte dan de voetballers uit Kethel Uit gerekend op de plek waar de heemtuin is gelegen, zou uitbrei ding van het sportcomplex moge lijk zijn. Een andere kant kunnen de clubs niet op. Rein van Ravenzwaai, voorzitter van ODC, kijkt reikhalzend uit naar de Sportnota 2000, die dit jaar uitkomt Hij hoopt dan meer duidelijkheid over de toekomst te krijgen. De vraag dat het ruimte probleem er groter op is geworden door Ursus als toekomstig fusie partner van ODC binnen te halen, acht Van Ravenzwaai niet ge rechtvaardigd. „Wij," reageerde Hafkamp, .hebben waarschu wend het vingertje opgestoken toen Ursus richting Kethel trok." Volgens Van Ravenzwaai ligt het probleem juist op de zaterdag; als de enorme hoeveelheid jeugdspe lers binnen de lijnen moet komen. „Ursus heeft vier seniorenelftal len en die spelen op zondag. Daar heeft niemand last van. Nee, het gaat om de zaterdag. We hebben i te weinig ruimte om alle i te laten ballen. En als we eenmaal zijn gefuseerd, worden we echt niet veel groter. We willen graag blijven zitten in Kethel. WK en ODC kunnen niet zonder elkaar. Als er één club zou vertrekken, zou de andere club er in financieel opzicht niet alleen kunnen blijven zitten. ODC niet en WK ook niet." „Wij wel," zegt WK-voorzitter Rien Ham na de overhandiging van de petitie. „We zouden daar best als zelfstandige vereniging verder kunnen." Maar kan wethouder Hafkamp ei genlijk wel iets doen aan het ruimtegebrek? „Of ik ever ccn jaar alles al geregeld kan hebben, dat weet ik natuurlijk niet Dit jaar komt het eerste concept van de sportnota uit. Misschien dat daar wat muziek in zit Het mag duidelijk zijn dat ik nu nog niets kan beloven. Maar op deze ludie ke actie moet een antwoord ko men Ik kom er zeker op terug." rd Hoekvan Holland—E Hoekse Boys-DUNO krijgt steeds meer het k van een klucht van drie minuten met een zeer proloog. De voetbalwedstrijd in de vierde klasse jo is nu voor de derde keer vastgesteld. De KNVB heeft eerdere besluiten teruggedraaid en toch weer gejij)- zen om de resterende drie minuten zaterdag te laten verspelen. Begin december werd Hoekse Boys-DU- NO gestaakt, omdat kort voor het einde en bij een stand van 2-1 de scheidsrechter geblesseerd raakte, Paul "Vis die toevallig naar de wedstrijd stond W,'kij ken, toonde zich bereid de resterende minuten te fluiten. Hoewel Vis daartoe bevoegd is, weigerde DU- NO het duel onder zijn leiding uit te spelen. De KNVB legde vervolgens de Haagse club een 'boete van tweehonderd gulden op en stelde vast dat de res terende minuttn op 16 januari moesten wordeh uk- gespeeld onder leiding van, curieus genoeg, PauiVs. De wedstrijd zou moeten beginnen met een scKMs- rechterbal op de middenstip. „We hebben allereerst geprotesteerd tegen dietytél- hervatting," zegt Hans Middelburg, secretaris van Hoekse Boys. „Er was sprake van een vrye traR-net buiten het strafschopgebied, dus daar moet de^spel- hervatting plaatsvinden." Middelburg wees deoom- petitieleider er ook op dat DUNO nog een wedstrijd moest inhalen tegen Neta Dall. Dat werd inderdaad belangrijker geacht en op 5 januari kreeg Hoekse Boys bericht dat de drie minuten later uitgespeeld zouden worden. Twee dagen later lag er echter by Middelburg weer een brief op de mat. De competitieleider was tot de ontdekking gekomen dat het helemaal niet zeker is dat Neta Dall de com petitie uitspeelt. Omdat de ploeg al twee keer is weg gebleven voor een wedstrijd, wordt de Haagse forma tie mogelijk uit de competitie genomen. Daarom kon het duel tussen Hoekse Boys en DUNO alsnog op za terdag 16 januari worden geprogrammeerd. Paul Vis fluit om 14.30 uur voor de hervatting van de drie mi nuten durende wedstrijd. De ontmoeting begint met een scheidsrechterbal op de middenstip. Na afloop van dit korte duel speelt Hoekse Boys een vriend schappelijke wedstrijd tegen Schiebroek'94. Sportagenda Ups voor doe rubriek kunt o doorgeven aan de sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder. 01&-273270Q (far MO- 4265227). VRUDAG15 JANUARI BASKETBAL 21.00 Rowic 2-Green Eagles v),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10