213 Winnend Xerxes kan malaise niet verhullen Sportclub Feyenoord kan nog wel 'n sneeuwbuitje gebruiken Transvalia-coach Hoppener wacht nog zware klus Meeuwenplaat achterhaalt jeugdig SMV/ Hillegersberg Xerxes-preses weggestuurd Sparta terecht winnaar bij onmachtig Schipluiden Excelsior R verplettert hekkensluiter DJSCR DZB Zevenkamp aan kop Rotterdam» Dagblad I Maandag 18 janusri 1999 Door Rob Weeda Amsterdam De berichten na het trainingskamp, dat Sportclub Feyenoord onlangs op Gran Cana da belegde, waren veelbelovend. Dc sfeer was goed, er werd weer gedold en gelachen, kortom. Fey enoord zou weer een eenheid zijn. De bewering bleek gisteren tij dens de wedstrijd tegen DWV in tweeërlei opzicht te kloppen. Fey enoord opende sterk, maar degra deerde zichzelf na het wegvallen van de wervelende Mounir L'Fah- ti al even collectief tot de dolende van Mokum. De enige uitstraling die het elftal van André Stafleu na de 2-1 nederlaag op dit moment nog heeft, is die van het schijnsel van de rode lantaarn, die samen met het Delftse DHC minimaal een weekje mag worden vastge houden. Amper zestig seconden had de wijzer op het horloge van arbiter Richard Dros uit Leiden afgelegd, of de bal plofte al achter Pim Doesburg tegen het net. Karim Hajji haalde op rechts de achter lijn, waarna Ray Semmoh via de binnenkant van de paal afrondde: 1-0. Vier minuten later bracht Patrick Altena de stand met een daverend schot alweer in evenwicht. Nog eens zes minuten later weigerde de aanvaller zijn team het mis schien wel allesbeslissende zetje in de goede richting te geven. L'Fahti ging neer tegen Remon Cobussen, waarna Altena zijn elf- metertrap door doelman Erwin van de Heuvel zag gestopt. De tegenslag deerde Feyenoord ogenschijnlijk niet in het minst. Onder aanvoering van Wessel Weezenberg en vooral van L'Fahti leek een tweede Rotterdamse treffer slechts een kwestie van tijd. Totdat L'Fahti na een half uurtje ongelukkigerwijs voor de ommekeer in de wedstrijd zorgde, toen hij bij een passeerbeweging in de grond trapte en met een kwetsuur aan de enkel het veld moest ruimen. Vertrouwen Met de linkerspits verdween me teen het vernuft cn het vertrou wen. waarmee Feyenoord het eveneens in degradatienood ver kerende DWV tegemoet trad. De thuisclub pakte het initiatief en stond dat - op één moment na - in de vier resterende kwartieren eigenlijk niet meer af. Altena toonde zich op slag van rust even wel te zelfzuchtig, zag de volko men vrijstaande Dominique Broekhuizen (ingevallen voor L'Fahti) over het hoofd en schoot in het zijnet. De beloning voor de dadendrang die DWV in het laatste uur aan de dag legde, volgde diep in de twee de helft. Net als bij de eerste Am sterdamse treffer werd ook toen door de bijna voltallige Feye- noord-defensie een aantal ele mentaire zaken van het spelletje vergeten, waardoor Edo van der Laak de bal uit een hoekschop van Semmoh ongehinderd weer de zestien inschoot. Joeri Volkers, ook al vrijstaand, drukte meteen een voet tegen de bal: 2-1. 'Beginnersfouten' „Beginnersfouten," sneerde Staf leu. „Maar we verloren de partij op het middenveld. Daar waren we te lief. Natuurlijk heeft Feye noord op dit moment te maken met geblesseerde (Van Brouwer shaven, Kalden en Ketting, red.) en geschorste spelers (Van Luyk, Schouten. Tuneel. red.). Maar fou ten als deze mogen niet worden gemaakt. Een gebrek aan kwali teit," aldus Stafleu. „Toch ver wacht ik dat zaken, als waar ik te gen DWV mee werd geconfron teerd. over een paar weken tot het verleden behoren. Op de training merk ik dat dingen al beter lopen. Het wachten is alleen nog op een Iwcfct/, die het elftal over de drem pel helpt. En op een pak sneeuw natuurlijk," grinnikte Stafleu. „Een paar afgelastingen kan ik nog wel gebruiken. Want dat er nog het en een en ander moet ge beuren, is wel duidelijk." DWV-Sportclub Feyenoord 3-1 <M>. 1. Ray Semmoh 1-0.5. Patrick AJtena 1-1.73. Joeri Volkers 2-1. Bijionderbedeu: Geel voor Edward Reuser en Joeri Volkers {bei den DWV) en Koen Kragting (Feyenoord). DWV: Van de Heuvel: Van der Laak, Vol kers. Cobussen, Helder Reumer.- Pleune. Semmoh; Hajji (89. Van Dams), Reuser (74. tngen). Borman. Sportclub Feyenoord: Doesburg: Buijs. Kragting. Stumjs, Rijsdijk: Blom, Weezen berg. Staakman; Rohde. Altena, L'Fahti (26. Broekhuizen). Door Paul Voortmeijer Rotterdam— Omdat hij om uiteen lopende redenen geen beroep kon doen op spelers als Ronaldo Mars, Gregory Vyent, Carlos de Leon en Theo Leenderts, moest SMV Hil- iegersberg-trainer Ronald Feiten drie A-junioren in zijn basis op stellen. Het gevolg was dat zijn elftal in de beginfase niet in z'n ritme kon komen. Een schril con trast met het slot toen Erik Dui- zer, de vierde A-junior, koud in het veld de 3-2 binnen kopte. Nie mand had een dergelijke wending verwacht. Toch was het niet vol doende voor de winst. Tijdens het slotoffensief van het veel hoger geklasseerde Meeu wenplaat trachtte keeper Marco Zwanenveld, die tot dan toe een aantal uitstekende reddingen had verricht, overmoedig een afstand schot van Frank van der Laan klem vast te pakken, De bal kaats te echter via zijn handen voor de voeten van de sluwe Rob van Gils. Einduitslag: 3-3. Na afloop draaide Feiten er niet omheen. „ïk kan vrede hebben met het resultaat, maar als je ziet dat wij via Erik Duizer nog een uitgelezen kans kregen op 4-2 is het triest dat wij door een fout met een gelijkspel genoegen moeten nemen," Meeuwenplaat kende een flitsen de start. Reeds na vier minuten kreeg Bob van Hal aan de rechter flank de bal en zette een lange spurt in richting achterlijn. Zijn voorzet bereikte de vrijstaande Fred Bruinsma: 0-1. Niets leek een ruime overwinning voor de bezoekers in de weg te staan. Gebrek aan samenhang binnen het team van SMWHille- gersberg was debet aan het dra matische spel. Werkelijk geen en kele pass kwam aan. Langzaam, maar zeker kwamen de gastheren echter in de wed strijd. Dat scheidsrechter Van Oudheusden hen meteen dubieu ze strafschop een duwtje in de rug gaf, kon het thuispubliek niet de ren. Aanvoerder Jeroen den But ter verzilverde de door Jack den Haan versierde strafschop: 1-1. Op het zware veld kwamen de lichtere spelers van SMV/Killê- gersberg vervolgens makkelijker uit de voeten. Het resulteerde in een handjevol kansen. Ook het venijn van het eerste bedrijf zat in de staart. In een vlaag van onop lettendheid kreeg Cjariff Bouhou een vrije schietkans, die in eerste instantie kon worden gepareerd. In de rebound had de Braziliaan Eduardo Massimo de hoek voor het uitkiezen: 2-1. De vreugde was van korte duur. De bezoekers zetten aan tot offen sief, dat niet bleek te stuiten. Nog voor rust bracht Rob van Gils de ploegen uit een corner weer op ge lijke hoogte. Drie spitsen Halverweg de tweede helft be sloot de trainer van SMV/Hille- gersberg om met drie spitsen te gaan spelen. Een juiste keuze, zo bleek. Meeuwenplaat-coach Hans Bassant was niet bij machte hier op te anticiperen. „Ik verander het elftal alleen als het daar beter van wordt," aldus de trainer die van geluk mocht spreken dat hij nog een punt aan de wedstrijd overhield, SMV/Hillegersberg-Meeuwenplaat 3-3 (3-2). 4. Fred Bruinsma 0-1,14. Jeroen den Butter (strafschop) 1-1,43. Eduardo Massi mo 2-1,45. Rob van Gils 2-2,80. Erik Duizer 3-2, 88. Rob van Gils 3-3. Bijzonderheden: Arbiter Van Oudheusden gaf geel aan Ron Schefferlie en Frank van der Laan van Meeuwenplaat. Aan de zijde van SMV/Hil- legersberg kreeg John van der Meer de ge le kaart gepresenteerd. SMV/Hillegersberg: Branderhorst; Jack den Haan (77. Duizer), Van Rij, Den Butter, Van der Meer, Butter, Hoffmann, Zeamari (55. Van der Broek), Bouhou: Massimo, Jack den Haan Meeuwenplaat: Zwaneveld; Kiksen, - Borghouts, Schefferlie, Van Oranje; Van Hal, Van Staten, Laurence Bellel, Bruins ma; Van Gils. Van der Laan. Door Ed Voortmeijer Rotterdam Medelijden. Het is geen gang baarwoord in het tegenwoordig door zakelijk heid en hardheid beheerste amateurvoetbal- wereldje. Toch was 'medelijden' zo ongeveer het enige woord, dat over de lippen kwam van de weinige toeschouwers die aan de Noord rand anderhalf uur machteloos aanvallend geploeter van de voormalige Rotterdamse 'grootmachten' Xerxes en Spartaan'20 had den aanschouwd. Want het gedoe zonder kop of staart had de thuisclub dan wel een geluk kige 1-0 overwinning opgeleverd, overduide lijk kwam aan het licht dat de malaise bij bei de ploegen enorm groot is. Het is maar zeer de vraag of de respectieve opperbevelhebbers Hans Schinkel (Xerxes) en Huub Hulst (Spartaan'20) er dit seizoen nog in zullen slagen hun teams uit het drijfzand van dc tweede klasse D te trekken. Alleen het - met vier uit tien - 'stijf onderaan bengelende Sliedrecht staat er voorlopig nog slechter voor. Nu moet worden gezegd dat zowel Xerxes als Spartaan'20 in dit ob scure seizoen ook niets bespaard is gebleven. De zebra's werden nog voor de start geconfronteerd met een leegloop van spelers en van het basiselftal, waarmee de bezoekers met hoge verwachtin gen aan de competitie begonnen, stonden gisteren door uiteenlo pende omstandigheden nog slechts vier spelers in het veld. Na de tegenslagen van het kaliber Michel Spierings (haakte af na een verschil van inzicht met z'n oefenmeester), Rosano Mijnals (ging in militaire dienst) en Poi Heiland (emigreert binnenkort naar Curasao) werden de Olde- gaarde-bewoners ook nog eens ge confronteerd met blessures van Arjan Cox (beenbreuk) en Patrick Kok. Bovendien was de net van vakantie teruggekeerde Guido Pfahl tegen Xerxes nog niet inzet baar. De gastheren hadden daar geen boodschap aan, begonnen met drie punten minder aan het 'duel van de zwakke broeders' en staan na de geflatteerde zege op gelijke hoogte. Tot grote blijdschap van Schinkel, die na het slotakkoord van arbiter Hans Mank een zucht van verlichting slaakte. „Het was een kapitale wedstrijd voor ons. Als wij deze hadden verloren, wa ren we de aansluiting kwijtge raakt. Het spel was zeker niet oog- raan Bram van der Hoe ven (links) probeert zich langs Spar- taan'20-ver trick vossel- man te wur men. Foto Cw vos strelend, maar er is verschrikke lijk hard gevochten voor de pun ten. Xerxes mag dan overal als de gedoodverfde degradatiekantie- daat worden aangemerkt, ik heb nog goede hoop dat we ons zullen handhaven." Of het ijdele hoop zal blijken, moet de toekomst leren. Xerxes heeft de mazzel dat Sliedrecht nog net iets slechter ismaar voor alsnog is er weinig reden tot opti misme. Het zwaar gehandicapte Spartaan'20 had zelfs meer in houd dan de blauwwiiten en dat mag te denken geven. Xerxes-Spartaan'2Q was zo'n wed strijd van de fouten. Van voetbal lers, die de verkeerde dingen doen, de verkeerde beslissingen nemen en dus voortdurend de ei gen fouten moesten herstellen. Van enige lijn in hét spel was geen sprake. Dc Unies sloten niet aan, de lukrake trappen voerden de boventoon omdat het contact ont brak. Pas halverwege het eerste bedrijf deed zich de eerste doelrij- pe kans voor toen een voorzet van Xerxaan Robert van Gestel via de hak van de op de doellijn staande José Rodriques de lat schampte. De dwarsligger hield in het ver volg ook Ricardo Willemse (Spar taan'20) en Bram van der Hoeven (Xerxes) van een treffer af. De beslissing viel na ruim een kwartier in de tweede helft toen Raymond Brouwer het Xerxaanse aanspeelpunt Van Gestel in het strafschopgebied aan de arm trok en routinier Gert Jan Pleysier (34) doelman Jos Laurens vanaf de stip het nakijken gaf: 1-0. „Tot op dat moment hadden wij de wedstrijd gedomineerd," me moreerde Hulst na afloop. De trai ner van Spartaan'20 was uiteraard teleurgesteld over het resultaat, maar vond wel dat zijn spelers 'hun stinkende best iiauuén ge daan' en dat hij 'niet meer van hen mocht eisen'. Waarvan acte. Xerxes-Spartaan*2014) (0-0). 71. Gert Jan Pleysier I-O (strafschop). Arbiter Hans Mank, die na een goede eerste helft sterk terugviel, gaf geel aan de Xerees-spelere José Rodriques en Jeroen Stelling en het Spartaan'20-duo Raymond Brouwer en Ri cardo Willemse. Xerxes: Orak: Oosterom. Pleysier, Van de Starre, Verolme; Rodriques, Stelling (83. De Koning), Van der Hoeven (85. Amado), Luijken; Chan-You-Chu, Van Gestel. Spartaan'20: Laurens: Molenaar, Duur- ham, SchaerJaeckens, Vbsselman; Waals, Rosinda, Brouwer, Tempelaars; Willemse, Oosterwolde. Rotterdam Consternatie in de slotfase van Xerxes-Spartaan'20 toen de wedstrijdbal over de zij- lijn werd getrapt. Gelet óp de 1-0 voorsprong voor zijn club, maakte Xerxes-voorzitter Fred Meeuwissen niet al te veel haast met het terugschieten van de bal richting doelman Tousuf Orak. Deze schoot het leer me teen terug, omdat er al een tweede bal in het veld'was ge bracht. Arbiter Hans Mank was dat ontgaan en toonde de doèl- man geel wegens spelbederf. Pas toen hem te verstaan was gegeven wat er werkelijk was gebeurd, rende de arbiter naar de zijlijn. Tot grote hilariteit sommeerde hij bestuurslid Aad Michielsen van Spartaan'20, die part noch deel aan het incident had, het terrein te verlaten. De sluwe Meeuwissen was inmid dels een paar meter verder gaan staan. Na een hevige discussie van vijf minuten bemerkte de leidsman z'n vergissing en stuurde hij alsnog de Xerxes- voorzitter weg. Zondag derde klasse In de derde klasse B won Sparta de uitwedstrijd van Schipluiden met 1-2. De Rotterdammers verstevigden daarmee hun vijfde positie. Nummer drie TOGB ging op eigen veld onderuit tegen Den Hoorn. B: TOGB-Den Hoorn Ö-2 (0-0). Eduard Tevreden 0-1 en 0-2. Na de openingstreffer lieten de bezoekers TOGB komen. De gastheren probeerden nog een gelijkmaker te forceren; maar zoals zo vaak viel het doelpunt aan de an dere kant, Schipluiden-Sparta 1-2 (0-0). Steve Berenstein 0-1, Mar vin Sarimin (strafschop) 0-2, Karei Citroen 1-2. Sparta controleerde de wedstrijd voor het grootste gedeelte en trok de overwinning dan ook terecht naar zich toe. De score had veel hoger kunnen uitvallen als de aanvallers van beide teams attenter waren geweest. C: LMO-PFC 2-1 (0-1). Richard Nijmann 0-1, Dick van Eist 1-1, Rodney Dumee 2-1. De Geervlieters dachten na de openingstreffer de Rotterdammers in de tang tc hebben. Echter, in de tweede helft verhingen Dick van Eist en Rodney Dumee de bordjes in het voordeel van de thuis club. Hellevoetsluis-DHZ 2-3 (0-0). Oktay Erad 1-0, René Schut 1-1. Michel Snijders 1-2, Hafaël Guinote 1-3, Ed Noordijk 2-3. Hellevoetsluis kwam in de slotfase nog dicht bij de gelijkmaker, maar de Rotterdamse verdediging hield zich goed staande. Dubbeldam-HION 0-1 (0-1). Mario Venema 0-1. Na de thee leefden de bezoekers op. Beide elftallen eindigden de wedstrijd met tien man. Dubbeldam-doelman Dirk de Boef en Carlos Femandes waren de boosdoeners. Zondag vierde klasse In de vierde klasse H was Excelsior R een paar maatjes te groot voor hekkensluiter DJSCR. De ploeg van trainer Mario Been won met maar liefst 0-7. A: SJZ-Soccer Boys 1-1 (1-1). Robert de Boer 1-0, Farhan Benchamach 1-1. Hoewel SJZ rechtop meer had, gingen de bezoekers bij na met de winst aan de haalDico Jansen, Farhan Benchamach en Steven Gras kwamen stuk voor stuk in kansrijke positie, maar scoorden niet. E: DEH-Flakkee 2-1 (2-0). Jeroen Delno l-C, Marco Platte- schoore 2-0, Eelco van der Linden 2-1. Jeroen Delno en Marco Platteschoore hadden de thuisclub al bij rust in min of meer veilige haven geschoten. Verder dan een te gentreffer van Eelco van der linde kwamen de bezoekers uit Middelhamis in de tweede helft niet. Belvédère-DCL 2-2 (0-2). Orlando Hoof 0-1, Hassan Yek- tani 0-2, Amilcar Brito 1-2, Mickey Lopes Silva 2-2. De thu Lsploeg knokte zich met negen man terug naar 2-2, na dat Peter van der Pennen en Erik van der Kooij al van het veld waren gestuurd. De spelers van DCL verzuimden de 2-0 voorsprong verder uit te breiden. Tediro-SCO '63 1-2 (0-0). Mike Eigelsheijm 1-0, Milton Amelo 1-1 en 1-2, Na de rust gingTediro goed van start, wat resulteerde in de 14) voorsprong. Pure verdedïgings- fouten leidden echter de ondergang in. G: Fortuna VL-HWD 84) (34)). Sjaak Weber 1-0, Ronald Nelemans 24), Cor Hermans 3-0; Mamix van de Berg 44). Martijn van Minnen 5-0, John van de Belt 6-0, Remi Snel 7-0, Mamix van de Berg 8-0. De thuisploeg was heer en meester, waardoor de bezoekers een pijnlijke startvan de tweede helft competitiehelft beleefden. Hermes DVS-VOC 1-2(1-0). Gokan Cayir 1-0, Elwin Post 1-1Gilles van der Hoeve 1-2, VOC bezorgde Hermes DVS op sportpark Harga een domper door met een 2-1 zege aan de haal te gaan. Na de thee prikten de Rotterdam mers twee treffers achter Hermes-sluitpost Peter Dröge, die eerder enkele fraaie reddingen had verricht. Germinal-Excelsior' 2014 (1-2). Jero^q Dgyjlee 1-0, Dan ny Koevermans (strafschop) 1-1, Glenn Ton 1-2', Emïle Smits 1-3, Dènnis Vorstenbos 1-4., Germinal Jrwair. goed uit de startblokken, maar raakte naarmate de tijd vorder de de grip op de wedstrijd kwijt. H; DJSCR-Excelsior R. 0-7 (04). Norman Lucas 0-1, Clau- dio Braga 0-2 en 0-3, Mario Meier (strafschop) 04,'Patrick Chin-A-You 0-5 en 0*6, Etan Kabasakal 0-7. De bezoekers toonden DJSCR alle hoeken van het veld. Voor de gasthe ren was de competitie duidelijk te vroeg hervat. SVS-CW 0-3 (0-1 J. Leon van Elzakker (strafschop) 0-1, (strafschop) 0-2, Patrick van Nerum (eigen doelpunt) 0-3, Als gevolg van twee goede acties van Remko Blansjaar mocht CW van elf meter aanleggen. Het voortdurende balbezit van de Rotterdammers leverde op die manier toch resultaat op. Capellenaar Ron Marquart ontving rood wegens een grove overtreding. Schiebrock'94-Duivcsteyn 2-2 (2-1). Mike Spittel 14), Pe ter de Groot 1-1, René Loendersloot 2-1, Patrick Rijkers 2- 2. De bezoekers meenden te zijn bestolen. Bij 2-1 werd een volgens hen zuiver doelpunt van Ronald Nesse we gens buitenspel afgekeurd. N'OC-Overmaas 3-2 (2-1). Franky Heebert 1-0, Marco Been 1-1, Franky Heebert 2-1Gerard Vermeulen 3-1, Fer- hat Kilinc 3-2. NOC raakte vlak voor tijd nog enigszins in de problemen, nadat Steve Bruinhart rood kreeg wegens natrappen. Beide elftallen kwamen nog dicht by een tref fer, maar de teller bleef op 3-2 steken. Zondag vijfde klasse In 51 leed Pretoria een forse nederlaag. Op eigen veld werd met 14 van Bolnes verloren. Bolnes nam daardoor de koppositie van The Harvards over. DZB Zevenkamp heroverde in 5K de leiding duur Noorderkwartier met i-6 te verslaan, Blijdorp (5L) speelde met 1-1 gelijk bij ODC Schiedam Kralingen en Maasstad deelden in de vijfde klasse M de punten (1-1). Door Wietse Dijkstra Rotterdam Transvaiia-coaeh Rob Hoppener wist vooraf ook wei dat-ie tegen koploper Coal (4E) weinig te winnen had. Stiekem hoopte hij op een stuntje, maar die hoop werd al snel de drassige bodem ingeslagen. Binnen een half uur stond de thuisclub op een 0-3 achterstand. Gezien die tus senstand kon Hoppener de uitein delijke 2-5 best verteren. Volgen de week wacht hekkensluiter Te- diro en die wedstrijd is voor Transvalia stukken belangrijker, Misschien is Hoppeners conclusiè over het spel van tegenstander Coal nog wel zorgwekkender dan de ruime nederlaag, een kopie van de uitslag uit de 'heenwed strijd' van 20 december, „Ik heb niet het gevoel dat dit de kampi oen is van deze afdeling," oor deelt de Transvalia-coach halver wege de tweede helft. „Zo angst aanjagend goed is het nu ook weer niet wat ze laten zien." Het zegt veel over de huidige sta tus van Transvalia, dat het zelfs tegen een niet imponerend Coal geen schijn van kans heeft. „De afgelopen twee jaar zijn Michael Janse, Clement Noteboom, Ro nald Stoops en Robert van der Wielen naar HOV vetrokken," verklaart de coach. „Vanuit het tweede is er te weinig aanvoer om dat op te vangen." Hoppener, die de afgelopen drie seizoenen met Transvalia de na- competitie haalde, ziet het tan- Transvalia-splts Andy Roodenburgzlt fn de tang bij Coal-verdediger Erik Zwama Fotacorvos denknarsend aan. „Of ik een jaar juiste constatering. Ik zou hier al heb ik me door aanvoerder Van te lang ben gebleven? Dat is een weg gaan, maar voor dit seizoen der Wielen laten overhalen. Na de verloren beslissingswedstrijd te gen Rood Wit Rood vertrok hij op eens naar HOV. Nee, spijt heb ik niet, althans niet vanwege deze club. Wel uit sportief oogpunt." Na dit seizoen houdt Hoppener het voor gezien bij de oudste club van Rotterdam Zuid. In zijn laat ste jaar moet hij Transvalia in de vierde klasse zien te houden. Af gaande op de wedstrijd tegen Coal wacht hem nog een zware klus. In een slechte wedstrijd neemt de koploper al vroeg een schier on overbrugbare voorsprong. Binnen een half uur scoort de complete voorhoede, Samir Merdanovic mikt de eerste hard in de boven hoek, de 0-3 van Harry Strörmann is een bekeken lob. Tussendoor maakt Edwin Valk de meest curi euze goal van de middag als Transvalia-doelman Peter Krui denier voor opruiming wil zorgen, knalt hij keihard tegen de jagen de spits aan, waarna de bal vanaf 25 meter ïn het doel vliegt Via een benutte strafschop van Erwin Saarioos, verkregen na een overtreding op Huib Rijsdijk, doet de thuisclub vlak voor rust iets terug. Omdat Transvalia na rust weinig meer le verliezen heeft, zet Hoppener Patrick van As als joker in. Van As, normaal gesproken eerste doelman, komt in het veld als rechterspits. De re den: hij heeft een dodelijk schot en veel meer mogelijkheden heeft Transvalia niet. De kwaliteiten van de mutlti-funetionele doel man blijven verborgen om de doodeenvoudige reden dat hij niet één keer in stelling wordt ge bracht. Wel bezorgt hij de thuisclub een kwartier voortijd de tweede straf schop, als hij na een duwtje van Peter Theeuwen ten val komt. Saarioos schiet andermaal raak, maar ondanks de 2-3 wordt het in de slotfase niet echt meer span nend. Het wakker geworden Coal loopt via Valk en Merdanovic in de slotminuten weer uit. Tot vreugde var. trainer John Oor ver, die aan het eind van dit sei zoen bij Coal vertrekt en graag als kampioen afscheid neemt. „Dat zou wel mooi zijn, maar ik weet eerlijk gezegd niet of wij daar de ploeg voor hebben. Een kampi oenschap hangt van zo veel facto ren af. Dit is een gekke afdeling, de bovenste kan zo maar van de onderste verliezen." Transvalia-Coal 2-5 (1-3). 14. Samir Mer danovic 0-1,18, Edwin Valk 0-2,26. Harry Strörmann 0-3.35. Erwin Saarioos (straf schop) 1-3,73. Erwin Saarioos (strafschop) 2*3,89. Edwin Valk 24,90. Samir Merdano vic 2-5. Bij render heden: Scheidsrechter Heap gaf geel aan Van Lammeren, Van As cr. Var. dc Rccr (Transvalia) en «amTmwu- wen en Been (Coal). Transvalia: Kruidenier, Van der Linden, Van der Wielen, Saarioos, Van Bodegom; Van Lammeren (46. Van As), Van de Roer, Rijsdijk, Van Wiermgen (46. Hoefnagel); Mulder. Roodenburg. Coal: Van der Schild; Zwama, Theeuwen. Talman, Been; Ramkhewan (85. Oost), Borst. Van de Winden; Merdanovic, Valk, Strörmann.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3