22
Broodnodige winst
handballers Atomium
Rotterdams Dagblad
Maandag 18 januari 1999
fi
f^r
Uitslagen
KNVB Zaterdag West IV
Hoofdklasse A: Capelle-Rozenburg 0-0,
Rijnsburgse Boys-Zwart Wit'282-1.
Noord «.ijk 12-28 Capeüe 11-15
Schevening- 12-26 Marken 12-14
Barendrecht 13-24 Quick Boys 12*14
ExcelsiorM. 12-21 SHO 10-23
Rijnsb.Boys 12-19 FCLisse 12-11
Katwijk 12-17 Zwart Wit'28 12-10
ARC 23-27 Rozenburg 13- 2
Hoofdklasse B: AVW66-Hoek 2-3.
DOVO 11-25 KozakkenB. 10-14
Spakenburg 10-21 Bennekom 11-14
Huizen 13-19 AchillesV. 9-13
Sparta N. 12-16 Heeijansdam 11-10
GVW 11-15 Volendam 9- 9
KJoetinge 11-15 AVW66 9* 7
Hoek 11*15 WGZ 10-5
Hoofdklasse C: Urk-HZW 3-2, Nunspeet-
Genemuidenl-2.
Eerste klasse B: KRV-Deltesport 1-3.
's-Gravenz.SV 12-32 WOR 12-15
Strijen 12-30 KRV 12-12
TerLeede 12-26 RWH 11-11
TOGR 12-18 Zwaluwen 11- 7
Delta Sport 11-17 Excelsior P. 10- 6
Spijkenisse 12-16 DOTO 11- 6
Tweede klasse D: Bolnes-Spirit 0-0, Rijn-
mond/Hoogvliet-Rohda'764-1.
Smitshoek 9-23 Zuidland 10-16
NSW 9-2Ö Spint 21-21
Zevenhoven 9-20 WK 8-10
Stellendam 10-18 Bolnes 12- 9
Floreant 12-18 RHS 12- 6
Xerxes 10-16 Rohda'76 12- 5
Derde klasse B: DZB-PPSC1-3, TAC'fl0->
Gravenzande2-5.
Vitesse D. 10-30 "s-Gravenz. 11-18
DieHaghe 11-25 Loosduinen 11*13
Naaldwijk 10-19 SEV 11-12
Maasdijk 11*10 DZB/Zevenk. 11-10
PPSC 10-38 KB5S 11- 3
BMT 10-18 TAC'90 11-3
Derde klasse C: Den Bommel-Pelikaan 2-1
Maasdam-Oude Maas 1-1.
Oude Maas 12-28 Hemenoord 12-13
NTW 11-25 Maasdam 12-12
NBSW 11-22 Pelikaan 10-9
YWZwervers 11-18 GOZ 10- 9
Leonidas 10-14 Goudsw. Boys 11-8
Den Bommel 10-13 Groen WItR. 10- 7
Derde klasse D: BVCB-Be Fair 2-0.
Sportlust'46 11-23 .WDS 9-15
MW27 11-22 Be Fair 12-14
SSS 11-19 Soccer Boys 10-12
Berkel 11-18 iinschoten 7-30
BVCB 12-18 C10N 10-7
JudanBoys 9-16 Siveo'60 11-2
Vierde klasse B: Hoekse Boys-DUNO 2-1,
Neta Dall-SemperAlüusO-16, Vredenburch-
HS Texas DHB 2-2.
Hoekse Boys 11-28 DUNO 8-11
•RVC/Rijswijk 10-23 NaLNederi. 10-10
HPSVr 10-21 Boszoom 11-10
TeWerve 12-21 HSTex.DHB 9- 9
Semper Altius 11-16 DORR 8- 1
Vredenburch 11-13 NelaDall 9- 0
Vierde klasse C: Fiakkee-Voome 3-0, Bot
lek-Melissant 2-1,
Hellev.sluis 10-28 Voome 12-15
Flakkee 11-23 Zinkw.Boys 8-13
WFB 11-21 Rhoon 11-11
Melissant 12-16 Simonshaven 10-10
Zuiderpark 12-16 Puttershoek 11-6
Botlek 11-15 Herkingen 1 10- "4
Vierde klasse D: Alexanöria'66-Bergam-
bacht 1-0.
Alexandria'66 11-29 TSB 12-15
GTB 11-24 Egelant-Boys 11-13
Oudewater 12-24 VVOH 12-13
PKC'85 11-19 CVC Reeuw. 12-11
Gouda 12-18 DVO'32 12-9
Bergambacht 12-16 Schiebroek 12- 8
Vijfde klasse B: DZS-DHL0-Z
Ariston'80 9-22 Kamraan 0-12
CCO 9-21 GGK/NedlL 7-9
DOS'32 10-17 Verburch 8-8
DHL 11-17 GDA 6-7
BadiosBoys 7-12 DZS 10- 7
Schipluiden 8-12 DVC 8- 2
Reserve Hoofdklasse A ARC 2-Zwart
Wit'28 2 3-1, Excelsior M2-Noordwijk 2 1-4,
Strijen 2-Rijnsburgse Boys 2 2-1, Quick
Boys2-Katwuk 22-0;Res le klasse A: RCL2-
DSVP 2 0-1, LYRA 2-Spirit 3 2-0; B: SHO 2-
Spirit 2 W), Smitshoek 2-Rozenb 2 7-0, Ca-
pelle 2-NSVV 2 2-1; Res 2e klasse B: Quick
Boys 4-Monster 22-1, Die Haghe 2-Gravenz
w3 6-2, Maasdijk 2-PEC Haag2 2-2; C; YW
de Zwerv 2-Heinen 2 2-2, Rozenb 3-Spijke-
nisse3 0-7,Strijen3-ExcelsM32-3:D: Sport
lust'46 2-Capelle 3 7-1, RWH 3-YW De
Zwerv 3 3-1, WOR 2-Rohda'76 2 2-1Res 3e
klasse C: SSS 3-Zw Wit'28 31-2, GOZ 2-DO-
TO 3 l-3,0udeMaas2-SH032-l,Rijnm/Hg-
vi Sp2-BVCB21-6; D: CVCReeuwi)k2-TSB
2 3-1Res 4e klasse A: Rhoon 2-DRGS 2 3-1;
B: DOTO 4-Spykenïsse 4 8-2; C: RWH 4-
Smitshoek330-0, Boine? 2-WOR 3 2-4, Bos
zoom 2-Jodan Boys 3 1*0; D: Jodan Boys 4-
Zevenhoven 3 2-3; Res 5e klasse A: BVCB4-
Sportlust'46 3 0-1 gest, Gouda 2-WDS 31-0,
Boszoom 3-CVC Reeuwijk 3 7-1; B: Zwam-
merdam 3-Moerkapelle 33-3Sportlust'46 4-
Rijnstreek26-1,Jodan Boys 5-S'rveo'602&-7;
D-. PKC85 2-Schiebr 2 3-2, Sportlust'46 5-
GGK/Ncdlloyd 3 2-0, SDV3-DOS'32 24-1; Et
Botlek 2-NTVV24-0,Spijkenisse5-Vlotbrug
22-l;G:Nelson/LSV2-Capeile50T2,Bolnes
3-RWH55-2.SDV4-PKC853 l-2.Lombard
2-Zuiderpark 2 3-4; H: Zw Wit'28 4-Egelant
Boys3 3-2, Oude Maas 4-Voome42-4,Rij nm/
Hgvl Sp 3-Barendr 6 3-4; Res 6e klasse B:
CVCReeuwijk5-Spirit83-4,Zwammerdam
4-Zevenhoven 5 4-1C: SDV5-R WH 7 H;K
WOH3-Groen Wit R3 3-2; E: VDL-TSB43-
0, Delta Sp7-SDV 7 9-2; F; Spijkenisse7-Ba-
rendr 7 0-6, Delta Sp 1 l-PKC'8543-3; G;N$-
VV 5-Rozenb 734, Rockanje2-Zuidland 41-
1, Flakkee 3-DES'673 5-2; H: OFB2-SNS20-
1, Piershil 2-Duivesteyn 4-2; I; Excels M10*
E5ffielsP53-2. Rijnm/HgvlSp4-Hellevsl51-
3; J: Lombard 3-Excels P 61-1; Res 7e klasse
A; Aarlanderv 3-Waddinxv 2 5-3, Bergam
bacht 3-Perkouw 2 2-0, NSV46-DONK 24-0,
CVCReeuwijk6-Berkel 87-5;C:ExcelsM 12-
PPSC 51-4; D: HVO 7-BVCB 61-6; E; Excels
M 14-GrWitRfi l-2,Schiebr4-Hermandad2
2-1.HV0 8-SDV112-4; ft Flakkee4-Herkin-
gen.3 5-3,Botlek 6-Voome50-6,Puttetshk3-
Den Bommel 3 5-1; G: SSS 5-Flakkee 5 3-0,
Spijkenisse 9-ZBVH 4 3*2; H: Botlek 7*
Rhoon 5 l-l;t Putters hk4-£xceIsP83-2,Zw
Witg-Smitshoek 62-2; J: SDV12-TOGR712-
0,EgelantBoys5-ZW54-l,Rijrjn/HgvI Sp5-
Lombard41-2; Res SekiasseA: Sportlust'46
11-Zwamm erdam 51 n.o., CVC Rmiwjjk 7-
Spirit 101-4; D: Capelle8-CCQ 45-1, Duives-
teyn 2-GGK/Nedlloyd 5 5-4; Et Strijen 8-
Rhoon 7 2-6, Lombard 5-Voorne 6 3-3; F:
Smitshoek 8-Zuiderpark 654, Zw Wit'28 7-
RSM 4 3-1; G: Rockanje 4-NTW 3 104; b
GOZ 4-Heinenoord 6 4-3, Strijen lO-Zinkw
Boys 71-5; J: Sportlust'4613-Boszoom50-12,
PKC'85 6-Lombaid 7 3-1, Capelle 9-Bolnes 6
3*1; Kt Sportlust'46 14-Bglnes 7 b.n.o.; L:
Hermandad 3-Be Fair 1010-2, Rijnm/Hgvl
Sp6-WOR81-1;
Tweede klasse FtSeolto-Tricht 14. Breda-
SSC'55 2-4.
SSS'55 11-23 DeZwerver 10-14
Seolto 11-20 Breda 11-14
Woudrichem 11-18 GW63 9-12
LRC 11-17 Good Luck 10-10
Tricht 10-16 Sleeuwjjk 10-10
GJS 10-15 Heukelum 10-4
Derde klasse C: Papendrecht-SVW 1-2.
Oraiye Wit 9-20 NwLefckerl. 9-13
SVW 11-20 DFC 9-12
HSSC61 9-17 DeAlblas 9-12
Papendrecht 9-14 Seheüoinen 7-10
Groot Ammers II- WAC 8- 8
34 SCEverstem 9- 7
ASH 8- 3
Vierde klasse C: ZBC'97-Drechtstreek 5-3,
SC Heeiand-Peursum 14, HardinxveJd-
Stadspolders 4-1.
Drechtstreek 11*25 Dubbeldam 11-12
Sliedrecht 9-23 Wieldrecht 9-10
Streefkerk 9-22 ZBC'97 8-8
SCReeiand U-20 OSS 9- 5
Alblasserdam 10-18 Stadspolders 11- 4
Peursum 11-14 SCGorkum 9- 3
Hardinxveld 10-13
KNVB Zondag Zuid I
Vijfde klasse C: DSE-Merwesteyn 1*1.
IFC 10-25 DussenseB. 7-11
Fluks 10-22 WDS'19 9*11
SAB 9-19 Gelukvogels 9- 7
Be Ready 9-18 DSE 10- 7
Waspik 9-14 FCDeGeeren 9- 5
Neerlandia'31 10-12 Merwesteijn 9- 4
KNVB Zondag West IV
Hoofdklasse ADWV-Feycnoord 2-1, Hol-
landia-Elinkwijk 1*1.
Hollandia 9-21 Flevoland U-16
Argon 12-21 AFC34 9-11
EUnlcwijk 9-19 Holland 9- 9
ADQ'20 10-19 DWV 11- 8
Tonegido 11-18 UVS 10- 7
Hilversum 9-17 SCFeyenoord 10- 5
Nijenrodes 12-17 DHC 10- 5
Hoofdklasse B: De Baronie-EHC 0-1, Ge-
mert-VOAB 2-1, Panningen-WSC3-0.
Hoofdklasse C: Babberich-Appingedam 0-
0, DeTrefTers-Achilies'94 34.
Eerste klasse B: Nieuwenhoom-Papen-
drecht04.
Leonidas 11-24 Nieuwenh. 10-16
HMSH 10-19 VCS 11*13
SWSMC 11-19 Quick 11-12
Neptunus 11-19 ADOD'Haag 11-11
KNVB Zaterdag Zuid I
Eerste klasse C: Roda Boys-Wilhelmina'26
ASWH 13-24 Dinteloord 10-15
RodaBoys 11-20 Amemuiden H-13
Oostkapelle 11-19 Vuren 10-11
Altena 11-17 Wilhebn'26 13-13
Veere 10-16 GrooteLindt 11-10
Rijsoord 11-16 BruseBoys 10- 4
Papendrecht 11-39 Lugdunum 11- 5
Wilhelmus 11-18 SCGastel 11-4
Tweede klasse D; Xerxes-Spartaan'20 14,
Verburch-DCV2-l,VELO-Puttershoek24.
Westiandia 10-22 Hekelingen 11-12
EBOH 10-19 Puttershoek 9-10
DRL 10-18 VELO 11*10
DFC 10-18 Spartaan'2G 9- 8
DCV 10-17 Xerxes 9- 8
Verburch 9-14 Sliedrecht 10- 4
Derde klasse B: Schipluiden-Sparta 1-2,
Qliveo-WIK 1-1, Laakkwarüer-REMO 14
gest, Erasmus-VVM l-5,TOGB-Den Hoorn
0-2.
WM 10-28 Den Hoorn 9-11
Laakkwartier 9-20 Oliveo 11-11
TOGB 11*18 Schipluiden 8-10
Concordia 9-15 Erasmus 8- 6
Sparta 9-14 REMO 8- 6
WIK 10-32 DHL 10-6
Derde klasse C: Hellevoetsluis-DHZ 2-3,
LMO-FFC 2-1, OW-WRW1-0, Dubbeldam-
HION 0-1, DBGC-OHW 2-4.
OHW 10-20 DBGC 10-13
OW 10-17 Dubbeldam 10-13
LMO 11-17 HION 11-13
WRW 11-16 Oud-Beijerl 9-11
PFC 8-35 Hellev.sluis 11- 6
DHZ 9-15 Musschen 10- 5
Derde klasse D: Stolwijk-VEP 14, Moon
drecht-Nieuwkoop 2-4, UNIO-DONK2-1.
HOV 10-25 CWZwervers 9-14
Nieuwkoop 10-22 VEP 11-12
VDL 11-18 Slikkerveer 9-10
Stolwijk 11-18 Moordrecht 9- 9
DONK 30-15 EDS 11-6
UNiO 8-14 GLZ 11-5
Vierde klasse A: Gioencweg-ROAC790-3,
MMO-Kickers'693-1WSE-NSV4634,SJZ-
Soccer Boys 1*1.
WSE 9-20 SoccerBoys 10-13
Kickers'69 10-19 Groeneweg 9-10
Bemardus 10-18 MMO 10-10
Floreant 10-15 ROAC'79 10-10
NSV46 10-15 SJZ 8-9
Nicolaas Boys 10-14 Alphen 9- 4
Vierde klasse D: Quintus-RKSVM 34,
QuickSteps-Naaldwijk 14.
GONA- 1141 RvHolland 9-10
Quintus 10-23 LYRA 10-10
RKSVM 11-22 Quicksteps 11- 9
Cramvliet 10-16 Lens 10- 7
RAVA 11-15 GSCESDO 8-5
SVH 8-13 Naaldwijk 9- 4
GONAperiodekampiccn
VI erde klasse E: DEH-Flakkee2-1 .Belvédè-
re-DCL 2-2, Tediro-SCO'63 1-2, Transvalia-
Coal2-5.
Coal 11-26 DCL 1M6
WCR 10-21 Abbenbroek 10-13
Poortugaal 9-19 Transvalïa 10-10
SCO'63 11-19 flakkee 9-8
DEH 3-18 Blankenburg 11-4
Belvedere 11-18 Tediro 11-1
Vierde klasse F: Bodegraven-ËSTO 0-2, Ca-
bauw-Dilettant2-2.
ESTO 10-26 Bergambacht 11-14
Gouda 11-23 RVC33 9-10
Cabauw 11-21 GSV 10-10
Dilettan! 11-19 Bodegraven 10- 0
Haastrecht 11-19 SVOmmoord S- 2
Alexandria'66 11-14 Woerden 10- 2
Vierde klasse G: Fortuna Vl-HWD 84, RK
WIK-Ursus 2-2, Hennes DVS-VOC1-2, Ger-
minal-Excelsior'201-4, MSV71-VFC 0-1.
Excelsior'20 9-23 DRGS 10-11
HerraesDVS 10-22 VFC 7-10
Fortuna VI. 10-17 Aeolus 9-10
MSV71 10-17 Germinal 10-7
VOC 10-14 HWD 8-6
RKW1K 0-13 Ureus 6-
Hermes DVS periodekampioen
Vierde klasse H; SMV/Hiilegersberg-Mee-
wenplaat 3-3, DJSCR-Excelsior 0-7, SVS-
CW 0-3, Schiebroek-Duivesteyn 2-2, NOC-
Overmaas3-2.
'NOC 10-24 Aniibarbari 11-15
Excelsior R. 10-20 SVS 10-11
Duivesteyn 11-19 CKC 9- 9
CW 9-1B SMV/H.berg ,9- 9
Meeuwen pl. 10-17 Schiebroek 10- 4
Overmaas 10-16 DJSCR 10- 1
NOC periodekampioen
Vïjfdekiasse C;Wippolder-AVS54,Taurus-
Fuil Speed 2-7.
Wippolaer 9-25 RealZ.meer 9-10
Full Speed 10-22 AVS 8- 5
StHooger 8-10 Taurus 8- 3
Vijfde klasse H: Yterpolders-Rockanje 1*7.
FIOS 9-23 Dirksland 9-11
Rockanje 10-23 Vierpolders 10- 8
RDM 10-19 RET 10- 1
Vijfde klasse L' Pretoria-Bolnes 1-4.
Bolnes 0-24 Groen Witten 10- 7
The Harvard? 9-21 Hihesluis 10- 6
Pretoria R- 10-18 DOZ 10- 4
Vijfde klasse K; Demos-Ccntro Portugues
4-2,Noorderkwarticr-DZB/Z'kamp 1-G
DZB/2.kamp' 10-23 Demos 9-12
SVDPW 9-21 RealParbo 10-7
C.Portugues 10-16 Noorderk. 8- 0
Vijfde klasse L; HSC-Schiedamse Boys 3-1,
O DC Schi edam-B lijdorp 1-1.
Blijdorp 10-18 Voorwaarts 8-11
HSC 9-14 Schied.Boys 9-11
De Roef 10-14 ODCS'dam 8- 6
Vijfde klasse Mr Krahngen-Maasstad 1-1.
BZC95 7-16 Krabngen 8- 6
SwiftBoys 7-15 RTG 8-5
Maasstad 8-11
Vijfde klasse N: Oudewater-Lekkerkerk 1-
5, Nieuwerkerk-Ammerstol 4-1.
Waddinxveen 8-18 Lekkerkerk 10-13
Niemverkerk 8-18 Ammerstol 9-12
Gouderak 9-17 Oudewater 9- 0
Reserve Hoofdklasse A Spartaan'20 2-Leo-
mdas 2 4-2. Neptunus 2-Den Hoorn 2 M;
Res, 2e klasse C: Heiievoetsl 2-Spart'20 31*
5. Coal 2-Spartaf AV)21-2.DBGC2-SC0'632
3-2, Overmaas 2-Mussehen 21-1; D: HOV 2-
ONA 21-4, DONK2-ESTO 2 0-3; Res. 3e klas
se C: Excels'203-Oiiveo 3 0-0, GDA2-Delfia2
4-1, Postduiven 2-VOC 21-1, VELO 4-W1K2
3-2. Westiandia 6-NaaIdwijk2 l-3;D:HV03-
EDS 3 3-3, ODC Schiedam 2-MSV712 (k4,
Exeels*204-Aeoius214,E:CW2-DRL31-2,
Nieuwenhoorn 3-Poortugaal 2 44, Oud-
Beijeri 2-DEH 21-2; F: DCV3-Aiex'66 2 2-4;
Res. 4e klasse A: SVS 2-CW Zwerv 4 2-7,
Lekkerkerk 2-UN103 M,Groeneweg3-Bol-
nes 2 3-1DCV 4-Nieuwerkerk 2 0-1C: Kra
lingen 2-VOC 4 0-5, DCV 5-Zwarte Pijl2 54,
D;Ursus2-DRGS204;E:Maasstad2-OHW
21 -3. Flakkee 2-HekeIingen 31-2; F: DCV 6-
GLZ23-5,Transv2lia2-Tediro21-1,Bolnes
3-DCL3 44, Duivestej-n 3-Musschen 3 6-i,
Coal 3-£xceIs R 2 6-1Res. 5e klasse BWSE
3-Cabauw 31-4, D0NK4-DCV774.0NA4-
Ammerstol 2 2-0, Bergambacht 2-VEP 4 4-3,
UNIO 5-Oiympia 424; C;SVS3-TOGB 40-1,
DCV8-Moordrecht31 -2. Zwarte Pijl 3-NOC2
0-1,Dilettant3-SwiflBoys224;D: Rockanje
2-Nieu wenhoom 4 5-3, Hekelingen 4-OVV 3
2-1WRW3-Flakkec3 3-l,Puttershk3-PFC3
1*1, DBGC4-Abbenbroek20-1FTOS3-Vier-
polders 2 3-1; E: CW 4-DCL 4 7-1, DRL 4-
Slikkerveer 5 2-10, LMO 3-Spart'20 4 4-2,
Feijenoord AV 4-Transvalia 3 6*1, Heklein-
gen 6-DEH3 4-2; G:Overmaas5-Tediro34-l,
Hekelingen 7-BZC95 3 0-10, Maasstad 3-
Feijenoord AV 5 8-1, CW 5-Slikkerveer 6 2-
2; H: VOC 5-Kralingen 314, SMV/H'berg4-
Alex'66 3 3-2, Antibarb 3-PKC85 2 154; I:
SMV/TFberg 5-Duivesteyn 5 24, VOC 6-De
Roef 214; J: DJSCR 3-Jai Hind 2 14, Blij-
dorp 2-Neptunus 414, AVS 2-HSC 2 44; K;
SVDPW 2-HSC 3 2-7, Sehied Boys 2-Ex-
cels*20 51-3;L* HWDAJai Hind37-l,VOC7-
Spart'20 5 5-1, Duivesteyn 7-Garuda 2 44;
Res. 6e klasse A: ESTO 4-Waddinxveen 3 2-
1Floreant 3-WSE404Nieuwerkerk 4-Gou-
da3 2-1VEP 5-Bergambacht 3 54; B: VEP 6-
GSV 4 4-1, Woerden 4-Nicolaas Boys 4 1-1,
Nieuwkoop 3-TOGB 81-4, RVC'33 4-Nieu
werkerk 5 4-2; C: Olympia 5-DONK 6 2-2,
Bergambacht 4-UNIO 6 3-2, Oudewater 2-
VEP 7 2-1, ESTO 5-Waddinxveen 4 2-3, Groe
neweg 6-WSE 5 2-4; D: Demos 2-VDL 4 0-3,
Exrels'20 6-SVDPW 3 1-2; E: Ommoord 4-
SVDPW 4 4-2, Voorwaarts 3-VDL 5 2*1, AVS
3-Schiebroek 5 3-5; F; Antibarb 4-VOC 91-2,
Ommoord 5-Duivesteyn 8 2-1, DJSCR 4-
VDL 6 T,n.o„ De Roef 3-SVDPW 5 74; G:
CW Zwerv 6-VND 29-1, DJSCR 5-AVS 4 0-
12, Duivesteyn 9-Excels R 3 6-1; H: Swift
Boys 4-Exceis R 4 7-4, SVS 4-CW Z werv 7 2-
4,PKC853-EDS62T1Antibarb6-GLZ41-3.'
I: Meeuwenpi 3-Vierpolders 3 4-3, Oud-Beij
erl 4-RET224, OW 4-Nieu wenhoom 5 5-2;
J: DCL 5-Harvards 2 1*1, Belvedere 3*
Spart'20714, CW 6-BZC95 4 44, Vierpol
ders 4-DRL6 64; K; DOZ2-DHZ4 5-7,Trans-
valia 4-Hamrds 3 l-lf WCR 4-DEH 5 2-4,
Spart'208-LMO 5 7-1, MusschenS-HiUesluis
3 1*3, Groen Witten 2-Meeuwenpl 4 74; L:
Ommoord 8-Tran svalia 5 5-7, BZC'95 WJW
Zwerv B 0-10, Feijenoord AV 6-Siikkerveer7
7-1, Spart'20 9-Poortugaal 6 0-9, Tediro 4-
DRL 7 2-1, PKC85 4-Meeuwenpl 51-2; Res.
7e klasse B: Dilettant 4-DCV 9 24, WSE ?-
Lekkerkerk 6 4-4, Nieuwerkerk 7-RVC33 6
1*1, Haastrecht 4-TOGB 81-2, CW Zwerv 9-
Nicolaas Boys 5 5*2; C: Nicolaas Boys 6-SVS
5 2-3, UNIO 9-VEP 10 5-2, Soccer Boys 4-
Bergambacht 5 24, Nieuwerkerk 8-Dilet-
tant504;D: WRW6-DBGC53-2, HeUev s!4-
FIOS 4 44, SCO'63 5-Nieuwenhoom 6 3-0,
OW 6-Dirksland 2 2-5, Flakkee 4-Abben-
broek 4 3-5; Er Vierpolders 6-RET3 4-7, WR W
7-RDM 3 4-1; F: MSVT15-HSC5 2-9, DRGS
5-VFC 6 2-1SVDPW 6-Excels'207 34; G: De
mos 4-St Hooger 4 34, Hermes DVS 6-
Schied Boys 5 9-1, De Roef 4-HSC 6 34; H:
B lij dorp 3 -Centra Portgues 3 C.n.o. ,JaiHind
6-Hermes DVS 7 3-3, Schied Boys 6- EDS 7 6*
5;I: Coal4-Belvedere45-l, Pretoria 3-Heke-
lingenö 14; J: LMOS-Pretoria 410-5,Belve
dere 5-Slikkerveer 0 7-0, DHZ 5-Groan Wit
ten 3 3-7, Coal5-RTG33-l,DRL9-Transvalia
6 3-1K: BZC95 6-Hillesluis 4 5-2, Musschen
8-Slikkerveer 302-1; L; Kralingen 4-PKC35
5 4-1, Aeolus 5-De Roef 6 0-5, Duivesteyn 11-
NOC5T.n.a.,Neptunus5-Excels R 5 74; M:
Ommoord 9-A3ex'66 4 4-2, Kralingen 5-CLZ
5 2-3, CW Zwerv ll-Sparta(AV) 8 5-3; N:
Nieuwerkerk 9-VND34-2, Kralingen6-GLZ
6 2-2, Alex'66 5-HION 5 8-0, CW Zwerv 12-
Duivesteyn 13 8-3; Bes. 8e klasse D; Woer
den 6-Floreant5 5-1, Stolwijk 5-UNIO1210-
3, Dilettant 7-Lekkerkerk 8 2*2; F: Hellev sl
6-OHW 31^'3, Flakkee 5-Dirksland 4 5-2,He
kelingen 1 O-Maasstad 7 M,n.o.; G: Transva-
lia 8-Bolnes 4 2-5, Meeuwenpi 7-Harvards 4
3-6, OHW 4-RTG 4 2-5, Slikkerveer ll-He-
kelingen 11 84, Hillesluis 5-DCL 7 24; H:
Meeuwenpi 8-DOZ 37-1, DCL 8-Groen Wit
ten 4 04, DHZ 6-RTG 511-2, RDM 4-Feijen-
oord AV8 9-1; I: LM09-0HW554, DOZ4-
DCL 9 0-2, Musschen 9-RTG 61-2 gest. He
kelingen 12-RET 4 2-5; J: Schied Boys 7-
ODC Schiedam 6 34, HSC7-SWSMC1224,
SVDPW 7-Activitas 3 2-1; It Activitas 4-
SWSMC 13 34, Excels'20 10-HWD 6 64,
Voorwaarts4-VOC 1234;L: Realparbo3-Ac-
tivitas 5 34, Jai Hind 8-HWD 7 2-1, Zwarte
Pijl 5-5WSMC 14 S.n.o., Blijdorp 4-Swift
Boys 72-1; M; GLZ7-Schiebroek42-l,Voor
waarts 5-Activitas 6 0-3, HOV 6-HermesDVS
91-5; N: DCL I0-CKC5 04 gest,CWZwerv
13-VOC14 24, Nieuwerkerk 12-NOC 7 24,
Excel3R9-HION644, PKC'85 7-DCV113-7;
O: RTG 7-DEH 8154.
Landelijke Jeugd
Eredi visie: ADO DenHaag-PSVl4, Willem
II-Feyenoord 0-1, FC Twente-Telstar 5-2,
Ajax-NAC8-2.
Feyenoord 14-34 Willem II 1M3
PSV 13-32 ADOD'Haag 13-13
Vitesse 11-29 NAC 12-12
Ajax 14-23 Haarlem 13-13
Telstar 13-17 AZ 13- 9
Heerenveen 9-16 FCUtrecht 10- 6
FC Twente 12-15 Groningen 10- 4
Vrouwen
Hoofdklasse: Braakhuizen-Zwart Wjt'281-
2,TerLeede-ODC3-ö,WFC-BuiienveIdert3-
0.
Saestrum 9-25 Stedoco 10-13
WFC 9-24 PuckDev. 9-9
Zwart Wit'28 10-20 Reiger Boys 11- 9
TerLeede 10-19 Velodtas 7- 6
ODC 9-16 Biiitenveld. 11-4
Wartburgia 10-15 Braakhuizen 9- 3
Eerste klasse A: KFC'71-SC't Zand 3-1,'t
Goy-GDA5-2.
Atletiek
Breda. 30e Sprintcross, derde wedstrijd
Delta Uovd Cross Circuit Mannen, 115
km: i.Chelule(Ken)34.20,2. Mesefin (Eth)
3411.3 VanHest(TTRTilburgl3413.4 Ket-
tany (Ken) 34.28.5. Aitnafa (EtlvPSV Eind
hoven) 34 40, 6, Otmakhov (Rus) 34.44, 7.
Versteeg (Haag Atletiek) 34.50, 8. Feyisa
(Eth) 34 57, 9. Godlieb (GAC Hilversum)
35.08,30. Lauret(Ciko'66 Arnhem)35,24,12.
Van der Velden (PSV) 35.33,14. Rijken (PH
Vught) 35.38,15. Hagendoren (Umtas Sit-
tard) 35.42.3,1 km: 1. De Koning (Sprint Bre
da) 9.23.2. Stouti (Mar/Rotterdam Atletiek)
9.28, 3. Van Dyke (Typhoon Gonnchem)
9.35. Stand Cross Circuit: 1. Van Hest 105
punten. 2. Aitnafa 71,3. Versteeg 67.
Vrouwen, 6,1 km: 1. Smolders (Bel) 20.39.2.
Kiplagat (Ken) 20.43,3. Loonen (AAC Am
sterdam) 21.25,4 Maak (Dui) 21.29.5. Van de
Bilt (Leiden Atletiek) 21.46, 6. Milo (Bel)
21.50.7. Van der Kolk (Hellas Uirecht)21.51,
8. Iljina (Ru&TBR) 21.59,9. Ruyters (Zuid-
wal Huizen)22.10, lÖ.Boonstradciden Atle
tiek) 22.20. 3,1 km; 1, Boonen (Bel) 10.54.2.
Wisse (Hellas Utrecht) 11.08, 3. Van Dorp
(Hellas Utrecht) 11.24. Stand Crass Circui t:
1. Iljina 57,2. Loonen 52,3. Van de Bilt 40.
Se villa. World Cross Challenge Series, der
de ronde. Mannen: 1- Tergat (Ken) 10,5 km
in 30 56,2. Koech (Ken) 31.00,3 Tola (Eth)
31.20,4. Ramaaia (ZA0 31.27,5. Hoff (ZAO
31.34. Stand: 1, Mount (Bel) 45 punten, 2.
Koech 41,3. Nyariki (Ken) 39.
Vrouwen: I. Ouaziz(Mar)6,J km in 23.34,2'
Wami(Eth)21.35.3. Denboba(Eth) 21.58,4.
Maranga (Ken) 22.09,5. Sandeli (Fm) 22.18.
Stand; IWami 72,2. SandeJ! 57.3, Maranga
53.
Autosport
Saint Louis (Sen). Rally Granada-Dakar.
Vijftiende etappe, Nouakchotl-Sainl
Louis. Auto's: 1. Fontenay (Fra) Mitsubishi
257 km in 1.07.06,2. Peterhansel (Fra) Nis
san 1.16,3. Schlesser(Fra) Schlesser 2.29,4.
Housieaux (Fra) Nissan 2.39,5. Jose Maria
Servia (Spa/Fra) Schlesser 2.57. Zestiende
etappe, S ain t Leuls-Dakar1Salvador Ser
via (Spa) Nissan 20 kilometer in 20.06,2. De
Lavergne (Fra) Nissan) 0.16,3. Jose Mana
Servia (Spa) Schlesser 1.14, -1. Schlesser
(Fra) Schlesser 1.23,5. Prieto (Spa) Mitsubi
shi 3.09. Eindklassement: 1. Schlesser 70
uur, 26 minuten en 35 seconden, 2. Prieto
33.38.3,KleinschiTudt(D ui)1.42.02,4. Shino-
zuka (Jap) 3.39.28, 5. Jose Maria Servia
3.39.28.
Motoren, vijftiende etappe: 1. Sainct(Fra)
BMW 257 km in 1.05.58,2, Magnaldi (Fra)
KTM 051,3. Sotelo (Spa) Yamaha 1.21,4.
Brucy(Fra)BMW3.33,5.Bemard(Fra)KTM
5.22,10. Verhoef 8.17,11. Knuiman 9.58,18.
Vercoelen 11.56,19. Hutten 14.09, Zestiende
etappe: afgelast. Eindklassement: l.Sainet
58.44.59,2. Magnaldi4.09,3. Cox(ZAf) KTM
41.19.4. Arcarans (Spa) KTM 1,24.42,5. So
telo 3.21,18,11. Hutten 819,47,13. Verhoef
9,34.37,16. Knuiman 10.34,38,32. Vercoelen
21.5313.
Badminton
Seoul. Open Koreaanse titelstrijd. Man
nen. Enkel finale: Permadi (TaiVStuer-
Lauridsen(Den) 17-1415-6. Dubbel, finale:
Umpele/Hiandno)-Larsen/Eriksen(Den)6-
'1515-715-9.
Vrouwen. Enkel, finale:ZhouMi(Chn)-Rui-
na (Chn) 11-6 13-12, Dubbel, finale: Yang
Wei/Huang Nanyan (Chn>Ge Fei/Zhang
Ning(Chn) 15-1015-1.
Gemengd dubbel, finale: Kim Dong-moon)
Ra Kyung-m in (Z Kob Liu Yong/Ge Fei(Chn)
15-615-8.
Basketbal
Mannen, eredivisie: den Bosch-Amster-
dam68-80,Zwtille-DenHdder58-59,Gunco-
Cobra's 77-56, Prisma-BS Weert 73-102, Do-
nar-Virtus 92-54, Almere-Drenthe 79-78,
Stand, Elite A: Den Helder 22-42, Amster-
dam21-34, BSWeert22-30, Den Bosch 22-26,
Zwolle 22-24, Donar 21-24. EÜte B: Cobra's
22-20, Gunco 22-18. Virtus 22-14, Almere 22-
14, Prisma 22-12, drenthe22-6. Promotie di
visie: Amsterdam 2-Jahn II82-57, Aris-Do-
nar 2 79-68, Shooters-Akrides 69-82, Orca's-
DAS76-73, Wyba-Sharks 64-72, Gunco 2-De
Groene Uilen 81-87. Eerste divisie A: atta-
eus-New Stars 81-59, Cady'73-Jumpers 83-
76, Hoofddorp-PSV 62-72, Blitz-Jumping
Crabs 65-61.
Vrouwen, eredivisie: Hoofddorp-Celeritu-
do38-63, Den Heider-Lieshout 7540, Jolly
Jumpers-Leiderdorp 65*64, Prisma-
Landslake Uons 54-94. Eerste divisie, kam
pioenspoule; Bmnenland-Landslake Lions
2 5846, Den Helder-Jahn II 101*33. Degra
datiepoule: Gunco-Prisma 25245,Viissin-
gen-piranhas 6549, DAS-Celeritudo246-58,
Jumpers-Le!y6849.
Boksen
Las Vegas, Profs. Zwaargewichtlgeentitel
op het spel): Mike Tyson (VSt) wint k.o. 5e
ronde van Francois Botha (ZAfj.
WK lichtgewicht (IBF-versle): Roberto
Garcia (VSt, titelhouder) w.o.p. van John
John Molina (PRi); lichtwelter (IBF); Zab-
diel Judah (VSt, uitdager) wint k.o"4eronde
van Juan Negron (PRij.
Londen, EK lichtgewicht: Billy Schwer
(Eng, titelhouder) wint t,k,o, 7e ronde van
Zoltan Kalocsai (Hon).
Golf
Johannesburg. Alfred Dtrahill PGA Cham
pionship, 13 nnljoen gulden; I. Els (ZAD
273slagen(6?69 6968X2, Kapten (ZAD277,3.
Webster(Eng), Frost (ZAf), Singh (Ina), Lea-
ney (Aus)280,7. McNuity(Zim), Quimi(VSt)
281,10. Baker (Eng)282,44. Muntz (Ned )292
(68757376).
Handbal
Vrouwen, eredivisie: Dalfsen-DeVblewijc-
kers20-25,PSV-Heltes 20-19, Ven USEW28-
28, Swift-MC28-23, OSC-Qumtus 15-17; Ie
div, B: Groene Ster-DES 22-20, Ventura-la-
son 18-21, UDSV-Foreholte 24-17, BFC-Ver-
burch 17-19,Blerick-SittardiaDVO 15-18;2e
div C: Ventura 2-OSC 3 17-16, Quintus 2-
Hercules 19-17,UHVDSO-DWS17-17, Anco-
ra-Westlandia 26-18, ODIS-Snelwiek s.n.o.;
3e div Gl: Treffers-WIK 20-19, OAS&Gemi-
ni 13-22, HEC-EhïM 12-lfl, Atomium-Achil-
les 28-17, AHC-Velo 12-16; 3e div G2: Hellas
2-Holtendiaan 18-13, DWS 2-Cosmos 1543,
Animo-HVL 15-22,Wings-Stompwijk 18-19,
TOG-Vires 15*15;
Mann en, eredivisie: Aalsmeer-BevoHC 31-
19, Sittardia-Voiendam 29-20, BFC-Tachos
27-23, Olympia-Swft 30-33; le div. B; Groe
ne Ster-DES 25-30,Quintus-WlK27-26,Ato-
mlum-White Demons 24-17, EMM-EDH 22-
26, Satumus-Helhs 21-32, DWS-BFC 2 24-
18.2e div. C: Wings-Deita Sport 27-14, Ani-
mo-Quintus 221-25, Hellas 2-Aalsmeer 3 25-
17, Roda-Westlandia 25-27, Gemini-Snel-
wiek 2 21-27; D: Fortissimo-Celeritas 20-21,
Green Stars-laren 15-20, DSS-VZV 19-26,
Meervogels-Snelwiek 28-24, CSV-Fidelitas
23-24; 3e div. Gl: DIOS-Hermes 24-18, Uni-
tas-West!andia 232-26, Satumus L2-Satur-
nus'72 17-21, ventura-HEC 24-18; G2: Oli-
veo-Rijnstreek 25-32, DWS 2-Heltes 3 21-26,
Cosmos-EMM 212-18, Atomium2-Hercules
22-23, Walburg-Velo24-34.
Afdeling Rotterdam. Vrouwen. DS1: Anco-
ra2-ASC 11-19, Indus-Olympus 17*12, Heli-
us*5atumus 11-14, Ventura 3-Sprongschot
17-23,EMJI2*HVOS 17*1 i,BS2A: Iwxte-3ui-
rit 22-8, GSC- Hollandiaan 311-10, Hontenis-
se-WK210-13,MOK-Satumus2 21-12,Tref
fers 2-Ventura 4 8-24; DS2B; TOG 2-De
Meeuwen 7-26, Unitas-DWS 3 23-10, Helius
2-Ventura 19-l2,Walburg-Holiandiaan217-
3, Satumus 3-Atomium 210-16; DS3A: Ven
tura 6-Orion 8-9, DWS 4-ETC12-7, Rowah-
ASC 2 54, Unitas 2-Snelwiek215-17;
Mannen. HS1: Ancora-Ventura 222-27, In-
dus-Holiandiaa 19-18. Helius-ETC 17-15,
WIK 2-Sprongschot 25-11:1IS2A: Roda 2-
Ventura 3 30-32, GSC-Obveo 217-15, Satur-
nus 2-Roda 2 33-20, Treffcrs-HVOS 215-16,
HeLus 2-Olympus 21-18: HS2B: Roda 3-
HVOS21-19.WIK3-Vires212-25:11S3A: Ro
da 4-Cosmos 2 15-13, GSC 2-ETC 2 29-15.
MOK-Snelwiek 3 18-25, Walburg 2-Atomi-
um 4 24-34, Ventura 4-ASC 2 28-22:
Hockey
Buenos Aires. Mannen, oefenserie. Derde
wedstrijd: Nederland-Argentimë 1-2 (0-1).
20. Pellegnno 0-1 (sc). 58. Garreta 0-2.67. Van
Wijk 1-2 (sc). Vierde wedstrijd: Nederland-
Argen(tnièO-5(0-2l, Eindstand oefenserie:
1-3.
Terras5a. Vrouwen,oefenwedstrijden. Za
terdag: Ncderland-Spanje 2-1 (I-O). 18. Van
dcrKicft 1-0.34. Martin 1-1,50 VanderVaart
2-1. Zondag: Nederland-Spanje 3-0 (1-0).
Van der Kief. 1*0, Boomgaardt 2-0. Van der
Kieft3-0.
Judo
Fukuoka. Vrouwen, internationaal toer
nooi, -63 kg, Kwartfinale: Shufang (Chn)
w.v. Gai(Ned) beslissing. Om 3e plaats: Gal
w,v. Shmkai (Jap) ïppon Finale: Kimoto
(Jap) w.v. Shufang waza-an. -70 kg, Finale:
Sano(Jap)w.v. ArlovefAusJippon. -78kg, Fi
nale: Anno (Jap) w.v. Luna (Cub) chui, +78
kg, Kwartfinale; Bryant (GBr) w v, Harte*
veld(Ned)beslissing Finale:Hua(Chn)w.v.
Cicot (Fra) beslissing.
Rotterdam. Open Rotterdamse. Vrouwen,
48 kg: 1Maggy Blonde!, 2. Nijnke fOopstra,
3. Bianca Hoek; -52 kg: 1. Cordina Johans
son, 2. Suzanne Meulendyk, 3. Trbac Kap-
prer; -57 kg: 1. Tamara Meyer, 2. Sevenne
Poirct. 3. Audrey Coppens;-63 kp 1. Daniel
le Vnezcmo. 2. Emmy Schapendonk, 3.
Claire Jansen. -70 kp 1. Edith Bosch. 2.
Diana Amui, 3. Suzanne Verhoeven, -78 kg:
1. Cindy Sneevliet. 2. Nathaly Matrosova. 3.
Miranda van den Broek: +78 kp l.DaniëUa
Lodahl,2. ElodieBecquart, 3.Tekla Uedtke;
Mannen:-60 kp 1. Michael Noel, 2. Winfned
Holthuizen, 3. Michael Bunk; -66 kp 1. Mi
chael Weijers, 2. Vincent van Kalken, 3
Christiaan Metzon;-73 kp 1. Dennis Meyer,
2. Richard Akoto, 3, Valene Tsyarkviani-81
kp 1Patrick Klas, 2. Siegfried Pronke, 3. Er-
wm van Beek; -90 kp Ruslar. Mashurenko,
2. Michael Seipholt, 3. George Hermeltng; -
100 kp 1RogierSmulders, 2. Martin van der
Berg, 3. Danny Meeuwsen; +100 kp 1.
Ralph Kose, 2. Peter Gerritsen. 3. Sydney
Carty.
Korfbal
Hoofdklasse A: Groen Geel-PKC 19-20,
DKOD-Oost Arnhem H-28, Sport Trigon-
AKC2S-22,Fortuna-DOS'4617-22; B: Blauw
Wit-DVO 19-21, Oranje Wit(D)-NIC 17-24,
Deetos-Rohda 26-22, HKViOE-Die Haghe
18-22; Overgangsklasse A: De Lege Geaen-
Marfügels 16-16, NKC'51-Wit Blauw 11-20,
Amicitia-Drachten 12-13, Thrianta-De
Meeuwen 19-20; B: T0P(S)-KVS i7-26.
Wordt kwiek-WION 14*19, Rndenburg-SCO
18-20,AchiUes-KZaandijkl3-22;C:DALTO-
Vlaardingen 18-10, VADA'25-AW/DTV25-13,
Refleks-Ready 20-17; D: LDODK-Meervo-
gels 22-17, DOS/WK-Anlilopen 18-19, OZC-
Heerenveen 20-25, St Hooger-VDW 20-22;
Eerste klasse E: BEP-De kapellen 13-17,
Synergo-Fiducia 19-12, Swift (AKJUKO18-
18; F: Futura-Excelsior 17-23, De Tovers-
Crescendo 19-19; Tweedeklasse F: O D<XD)-
Keep Fit 22-21, OK\r-Danaiden 16-16, GKV
(H)-ALO 14-15, Oosterkw-Trekvogels 15-16;
G: Ventura Sp-Rust Roest 18-18,Voltreffers-
Albatros 17-23, TOP (Aj-Meiwcde 18-21, Vr-
'schaar-Bolnes 14-15;H: Or.Wit(T}-RKC 16-
5; Derde klasse I: Gemini-Aurora 15-14,
NIO-Hespa 11-18, Stormvogcls-Diamco 15-
15, Badhoevedorp-ADOS 17-20: L: KZ Lei-
den-Weidevogels 13-13; N; BKC-Sagitte 12-
18, DVS'69-Good Luck 20-16, ONDCXMXOr
Nassau 16-14; M: Actief-Erasmus 17-22,
TOV-VIOS 15-20; O: Nikantes-Korbis 5-20,
DSCKK)-Luctor 17-19, Or.Zwart-ACKC 33-8;
Rugby
Ereklasse, Play-offs: DIOK-Castncum35*8,
HRC-RRC 43-8, Eemland-RCC 22-10, AAC-
AscrumO-5.
Schaatsen
Groningen. NK sprint. Mannen. Ie 500 me
ter: l,Bos36,43(baanrecord),2.Leeuwangh
36,71,3.Wennemars37,08,4.Ritsma37,llr5.
Postma 37,44, 6. Straathof 37,65,7. Wester-
veld 37,70, 8. Brusche 37,71, fi. Hersman
37,81,10, Gsenen 38,15, U. Blom en Zonder
land 38,20,13. Hairwassers 38»24,14, Van der
Rijst 38,31,15. Vreugdenhil 38,36,18, Van
der Poel 38,40, 17. Velt 38,49, 18. Nijboer
1.12,34 (val), 19, Rykkje 1.21,31 (val). Stam
gediskwalificeerd, le 1000 meter. 1. Bos
I.12,03 (baanrecord), 2. Ritsma 1.12,23, 3.
Leeuwangh 1.12,36, 4. Postma 1.12,46, 5.
Wennemars 1.12,76,6. Straathof 1.12,90,7.
Hersman 1,13,72,8. Van der Rijst 1.14,57,9.
Hairwassers 1.14,81,10. Coenen en Vreug
denhil 1.15,41,12. Zonderland 1.15,69,13.
Nijboer 1,15,75,14. Van der Poel 1.15,85,15.
Velt 1-15.06.16. Blom en Westerveld 1.16.00.
18, Brusche 1.16,42, 19. Stam 1.17,01, 20.
Rykkje 1,18,80,2e500 meter: 1. Bos 36,48,2.
Wenneraars36,63,3.Postma36,71,4.Leeuw-
angh 36,73, 5. Ritsma 37,22, 6. Hersman
37,56, 7. Westerveld 37,63, 8, Zonderland
37,70,9. Coenen37,82,2Ö.Hairwassers37,94,
II. Brusche 37,95,12. Velt 38,04, 13. Blom
38,08, 14. Nijboer 38,10, 15, Vreugdenhil
38,21, lö-Yander Rijst38,25,17. VanderPoel
38,37,18. Rykkje 39,03,19. Stam 39,51,20.
Straathof 1.09,45 (val). 2e 1000 meter 1,
Wennemars 1.12,39, 2. Ritsma 1.12,43, 3.
Postma l.l2,58,4.Leeuwangh!.12,79,5.Bo5
1.12.85.6. Hersman 1.14,08,7. Hairwassers
1.14,31, 8. Van der Rijst 1.14,41,9. Coenen
1.14,83, 10. Zonderland 1.15,17,11. Vreug
denhil 1.15,44,12. Westerveld 1.15,88,13.N(j-
boer 1,15,92,14. Blom 1.16,00,15. Van der
Poel 1.16,26, 36. Velt 1.16,31, 17. Rykkje
1.16,48,18-Brusche 1.16,65,19.Staml.l6,'73,
20, Straathof 1^3,12 (val). Eindklassement:
1. Bos 145,350 punten, 2. Leeuwangh
146,030, 3. Wennemars 146,285, 4. Ritsma
146,860, 5. Postma 146,670, 6. Hersman
149.270.7. Hairwassers 150,740,8, Van der
Rijst 151,050,9. Coenen 151,090,10. Wester
veld 151,270, 11. Zonderland 151,330, 12,
Vreugdenhil 151,995,13. Brusche 152,195,
14.Blom 152^80,15, Velt 152,665,16. Vander
Poel 152,825,17. Nijboer 186,275,18. Rykkje
197,880,19. Straathof2Q0,llü.
Vrouwen, le 590 meter 1. Nuyt 40,07,2.
Timmer 40,22, 3. De Jong 40,44,4. Zwolle
40,65,5. Thomas 40,80,6. Oonk40,86,7. Wijs
man 41,25,8. Ponjee 41,26,9. Leever 41,47,
1G. Kootstra 41,71, ll.'t Hart 41,72,12. Van
Meggelen 41,94,13, Heins 42,04, 14. Van
Slochteren 42,39, 15. Straathof 4252, 16.
Landman 43,08, 17. Schaafsma 4351, Ro-
gulska gediskwalificeerd, le 1000 meter: 1,
Zwolle 1.20,18, 2. Thomas 1.20,36,3. Wijs
man 1.20,40,4. De Jong 1.20,58,5. Timmer
U0,71,6. Nuyt 1-20,88,7. Oonk ÜI,73,8,'t
Hart 1.22,44,9. Van Slochteren 1.23,51,10.
Straathof1.23.55, ll.Ileins 1.23,83,12. Koot
stra 1.24,00,13. Leever 1.24,01,14. Van Meg
gelen 1.24,06, 15. Landman 1.25,75, 16.
Schaafsma 1.26,05,17. Rogulska 1.27,15,18.
Ponjee 1,57i3{val). 2e500meter; 1Timmer
39,93,2.Nuyt40,03,3.DeJong40,49,4. Zwol
le 40,75,5. Thomas 40,89,6. Ponjee 41,12,7.
Wijsman -11.4G, 8. Van Meggden 41,68,9 't
Hart 41,82, 10. Kootstra 41,84, 11. Leever
42,00, 12. Van Slochteren 42,25, 13, Heins
42,3 2.14. Straathof42,33,15. Landman4254,
16. Schaafsma 43,04,17. Rogulska 43,38,18.
Oonk 1.22,09 (val). 2e 1000 meter: 1 .Thomas
1.19,96,2. Timmer 1.20,01,3. Zwolle 1.20,14,
4. De Jong 1.20,16,5. Nuyt 1.20,62,6. Wijs
man 1.20,96,7. Oonk 1.22,22,8.'tHart 1.22,43,
9. Straathof 122.73, 10. Van Meggelen
1.23,50,11. Hems 1 23.53,12. Van Slochteren
1.23.57, 13. Leever 1.24.18. 14. Rogulska
1.24,22, 15. Kootstra 1.24.37,16. Landman
1.24.79, 17. Schaafsma 1.25,99, 18. Ponjee
1 26,75 Eindklassement: 1 Timmerl60,51G
punten. 2 Nuyt 160.850,3. De Jong 164.300,
4. Zwolle I6J ,560, S.Thomas 161,850.6. Wns-
man 163.330,7.'t Hart 165,975,8. Van Megge
len 167,400,9. Leever 167,505,10. Kootstra
167.735, II. Straathof 167,990, 12. Hems
168,030, 13. Van Slochteren 168.180, 14
Landman 170.890.15. Schaafsma 172.370.
18. Ponjee 182,605,17 Oonk 204,925.
Haarlem. Marathon, KNSB-cup manuen-
dertiende wedstrijd: 1. Lissenberg(Aime-
re), 2. Kramer (Oudesloot). 3. Van der Veen
(Joure), 4. Zikma (Scharsterbrug). 5. Peter
de Vries (Hcerenveen). 6. Poelstra (Hyum),
7, Van Meggelen (Amsterdam), 8. De Ronde
(Amsterdam), 9. Lankhaar (Babtlanomen-
broek), 10. Schnnts (Alkmaar), Klassement:
1. Renc Ruitenberg (Elburg) 198,2.2. Ange-
nent(Woubrugge) 191,3. Van Meggelen 183,
4 Poelsua 181,5 Borst (Ouderdorp) 173
Vrouwen, achtste wedstrijd; 1. Huize-
bosch-Smit(Gramsbergen>,2 De Boer (Am
sterdam), 3. Semstra (Sint Johannesga), 4.
De Ronde(Amst erdam), 5. Zonderland Sint
Nicolaasga). Klassement: 1. Seinstra 154,4
punten, 2 De Ronde 150,1,3. Duivenvoor
den (Noordwyk) 123
Schaken
Wijk 'aan Zee. Iloogovenstoemooi, Groot-
meestergroep A. Eerste ronde: Kasparov
(RusHvantsjoek (Ock) 1,2-1/2, Van Wely
(Ned)-Krammk (Rus) 1/2-1/2. Yermolinsky
(VSD-S\idler (Rus) 1/2-1/2, Topalov (Bul)-
Timman (Ned) 1-0, Remderman (Ned)-
Anand(lna)0-1, Pikct(Ned>-Sokolov<Bos) V
2-1/2, Sjirov(SpapKasimdzjanov(Oezl 1/2-11
2. Tweede ronde: Ivantsjoek-Kasimdzjanov
1/2-1/2, Sokolov-Sjirov ö-1Anand-Piket 1 -0,
Timman-Reinderman 1-0, Svidler-Topalov
1/2-1/2, Kramnik-Yermolmsky 1-0, Kaspa-
rov-Van Wely 1-0. Stand: 1. Anand 2 punten,
2. Kasparov, Kra'mmk.SjirovenTopalovl 1/
2,6. Ivantsjoek. Kastmdzjanov, Svidler en
Timman 1,10. Piket, Sokolov, Van Wely cn
Yermolinsky 1/2,14. Remderman 0.
Ski
Sankt Anten. WB, vrouwen. Afdaling: 1.
Rey-Bellet (Zwi) 128,01. 2. Dorfmeister
(Oos) 1,2820.3. Gerg(Dui) 1.28,30,4.Götschl
(Oos) 1.28,69. 5. Montillet (Fra) 1.28,72. 6.
Meissnitzer (Oos) 1.28,88,7. Brauner (Dui)
128,91,8. Ertl (Dui) 128.97. S. Wiberg (Zwi)
1.29,01,10. Hausl(Dui)l,2928. Stand WB af
daling: 1Gbtschl 328punten, 2. Meissnitzer
295, 3. Gerg 249. Super-G: 1. Rey-Bellet
1.23.18.2. Meissnitzer 1.23,35,3. Dorfmeis
ter 1.2329.4. Cavagnoud (Fra) 1.23,63,5. Bla-
ser (Oos) 1.23,76,6. Ertl 123,86,7. Ydeskog
(Zwel 1.23,92,8. Brauner 1.24,03,9. Schnei
der (Oos) 1.24,19,10. Berthod (Zwi), Montil
let 12423. Stand WB Super-G: l.Meissnit-
zer349,2, Ertl 260,3. Gerg 222. Slalom: Bak-
ke CNoo) 1.22,84,2. Paerson (Zwe) 1.22,88,3.
Kostelicl.23,77,4.Bokal(S!ov) 1.24,03,5. Eg-
ger (Oos) 12425, 6. Compagnon: (Ita)
124,41,7. Saioni (Fra) 1.24,62,8. Nef ((Zwi)
1.24,65,9. Köller (Oos).25,07,10. Gius (Jta)
125,25. Stand slalom: 1. Egger396,2. Wi-
beig365,3.Paerson314,Combinatie: l.Koa-
telic254,81,2Gerg2.55,35l3.Gimle2^5,40.
Stand WB algemeen; 1. Meissnitzer 3157.2.
Gerg 877,3. Ertl 760.
Wengen. WB, mannen. Afdaling: 1. Kjus
(Noo) 225,10, 2. Trinkl (Oos) 2.25,66, 3.
Knauss (Oos) 225,67,4. Maier (Oos) 2,25,75,
5. Franz (Oos) 2.26,30, 6. Schifferer (Oos)
228,51,7. Aamodt(Noo) 226,55,0. Cattaneo
(Ita) 2.26,81,9. Strobl(Oos)226,82,10, Eber-
harter (Oos) 2,2729. Stand WB afdaling: 1.
Kjus 330,2. Maier 260,3. Franz 230. Slalom:
1. Raich (Oos) 1.41,40, 2, Von Gruenigen
(Zw.) 1.41,50,3. Kjus 1.42.38.4, Miller (VSt)
1,42,38.5. Plaschy (Zwi) 1.42,47,6. Stangas-
singer (Oos) 1.4222, 7. Palander (Fm)
1.42,55, 8. Tescari (Ita) 1.42,58, 9. Buraas
(Noo) 1.42,66, 10, Stiansen (Noo) 1.42,76.
Combinatie: 1. Kjus 4.07,04, 2. Aamodt
4.09.87.3. Maier4.14.13. Stand WB slalom: 1.
Stangassinger 336,2, Bourgeat (Fra) 302,3.
Rai 260. Stand BB algemeen: 1. Maier 1021,
2. Kjus 852.3. Aamodt 809.
Zakopane (Pol). WB schansspringen. 15e
wedstrijd: 1, Horngacher (Oos) 233,3 pun
ten, 2. Ahonen (Fin) 227,5,3. Ingebngtsen
(Noo) 225,7.16e wedstrijd: 1. Ahonen 258,4,
2. Funaki (Jap) 253,8,3. Horngacher 232,9.
Stand WB: 1. Ahonen 1223 punten, 2.
Schmitt (Dui) 878,3. Funaki (Jap) 873.
Liberec (Tsj). WB Noordse combinatie.
Eindstand na twee maal schansspringen
en 15 km' skiloop: 1. Engen Vik (Noo) 246
punten/39,52,1 minuten, 2. Mann inen (Fin)
235,8/39.35,4,3.Gottwald(Oos)224,1/38.513.
Stand WB: 1. EngerrVik 1245,2, Manninen
1127,3-GoitWBld 777.
Winterberg. F.K bobslee. Vlermans: 1, lan
gen (Dui) 1.48,83,2. Rohner (Zwi), Czudaj
(Dui) 1.49,48, 14. Glas, Van Calker, Baas,
Beek 1.51,23. Tweenrans: Goetschi (Zwi)
1.52,912. Reich (Zwj) 1.53,49,3. Dostthaler
(Dui) 1.53,51, 17. Glas, Beek 1.55,24, 20.
Geurts, Weltcn 1.55.45.
Berchtesgaden. WK snowboard. Mannen,
cross: 1. Jansson (Zwe), 2. Stenier (Zwe), 3.
Stegai! (Aus)
Vrmiwen,cross: 1. Pomagalski (Fra),2. Tik*
vinskaïa (Rus), 3. Guerry (Fra).
La use ha (Dui). NK-schansspringen: 1. De
Groot (Baarn) 160,5 meter(81.5 79), 2, Nik
kel (Maarssen) 159.5 meter(82.5 77 ),3. Go-
bab(Rhon) 145 meter(77 68).
Tennis
Auckland. Manne n, 700.0M gulden. Finale:
Schalken (NedRHaas (DuW) 6-4 6-4.
Sydney. Mannen, 600.000 gulden. Finale:
Martin (VSt/8RCorretja (Spa/1) 6-3 7-6.
Sydney. Vronwen, 750.000 gulden. Finale:
Davenport (VSt/l)-Hingis (Zwi/2) 64 6-3.
Hobart, Vrouwen, 220.000 gulden. Finale:
Rubin (VSt/5)-Grandp(Ita) 6-2 6-3.
Melbourne. Australian Open,kwalificatie.
Mannen, tweede ronde: Kempes (Ned)-
Hood (Arg) 64 7-6. Derde ronde: Kempes-
Flach(VSt)6-26-7 6-1. Kempes in hoofdtoer
nooi, eerste ronde tegen Ilie (Aus).
Vrouwen, tweede ronde: Adamczac (Aus)-
Hopmans (Ned) 6-3 6-3.
Voetbal
Vriendschappelijk. Drachten. Drachten-
Heerenveen 0-5.
Heemskerk. ADO'20-AZ 1-3.
Oss.Top Oss-Willem II1-2.
Velsen. Telstar-Sparta 0*3.
Waalwijk. RKC-Helmond Sport 0-1.
Borculo. De Graafschap-Herades 1-1.
VTerlingsbeek.WV-BayerUerdingen(Diii)
24.
Maastricht, MW-ADO Den Haag 2-0.
Osnabrück. VfLOsnabrück(Dui)-FCTwen-
te2-5.
Volleybal
Mannen. Eredivisie: Sudosa-VoCaSa 3*1
(25*2022-25, 25-22, 25-18, Vrevok-Cor.tr-
.Techn/Ekspalvo 3-1 (27-25,25-17,15-25,25-
21), AMVJ-Lycurgus 1-3(22-25,23-25,25-20,
24-26). Eerste divisie B: Brevok-N&S/MVC
3-l,Rijnmond-VVC2-3(15-12,6-15,11-15,15-
5,9-15), Sliedrecht-Danitas 2 3-0 (154,15-5,
15-13), VCS-Facopa 2-3, Flamingo s-Peel-
push 3-0, DKJO-Olympus3-1. Tweede divi
sie C: Protos-Sovicos 3-1, Rijnmond 2-Nes-
seiande 2 3-1, Radius-Ekspalvo 2 2-3, Tone-
gido-Hufsf 2-3, Smash-Rijwijk 0-3 21>r Li-
voc-Satumus 3-0, Bovo-HHC 1-3, Hajraa-
VCL3-0, Activia-Longa 0-3, Polaris-JC/ER3-
2, Rijnmond 3-PSV 3-1. Derde divisie H:
Rijnmond 4-Vollido 0-3, Atak-Capelle 2 3-0,
Mevo-Oiympus 2 3-0, VVS-Sarto 3-0, Spivo-
ME/SR 2 3-0, De Sterre-Sliedrecht 2 2-3.
Vrouwen. Eredivisie: Sneek-Martinus 3-3
(25-20,25-14,20-25,25-20),SIiedrecht-WC2-
3 (15-25.22-25^5-11.25-18,6-15), Pollux-Vol-
co 3-1 (23-25,25-16,25-20.25-16). ME/SR-Fa-
copa 0-3 (19-25,17-25.13-25). Eerste divisie
B: Data GenJNesselande-Onon 1-3 (15-9,8-
15.11-15,8-15), Abcoude-WC23-lRgswijk-
Switch l-3.VCS-!jongafl-3, Flamingos-Acti-
via 0-3, Rynmnond-Martmus 21-3 f 16-14,8-
15.6-15,14-16). Tweede divisie C: ME/SR 2*
0 Julphus 2-3, Shot-Sarto 0-3. Kangeroes-
1 trecht 2 3-0. Vrevok-CT/Ekspalvo 3-0. To-
jegido2-Huist2-3, SoVoCo 3-Voko 1-3 Der
de divisie 11: Rgnmond2-Olympus3-0,Spi-
vo-Ale/Erasmus 1-3. Set Up-Sarto 2 3-0,
MVC-Volhdo 1-3. AIcJErasmus-Rynmond 2
l-3.Districtl7.Mannen,Promotieklasse A:
WHV-Schovoc 1-3, Rijnniond5-WlKiUni 0-3
Spint-Krimpen 0-3. Atak'55 2-EkspaIv31-3.
Smash66-ALC/Cap 3 3-3Swilch-Voy 343. B:
Sic Pug-Dynamo 2 3-0, Setup P-Cometo 3-1
Schelde-WS'92 2 3-i. TVC-Morres 3 3-0.
SDC-Moores 2 3-1, Ardiro-Dynamo 3-1; C:
Smash75-Odulphu 1-3, Atak'55 3-Axias/A 1-
3. Keu/VCS 2-Mikro31-3. MWVC-Ekspal v 4
3-1, Zuvo-Voko 0-3: le klasse A: Wag&P/V-
Voome 3-2. Sehovoc 2-Schvaar 3-2, Fik/Lek-
Douden 0-3, Spivo 2-Ibis 0-3, VCO^Er-Hou
Sta 3-0, Aloxand-VoveTo3-2. B:Kvnek-Rowi.
do 3-1, Flits-Wik/Uni 2 0-3. Vndos -Eur/Okk
3-2, SNA-Ftitora 3-1, V Meork-Vollido2 3-0.
Switch 2-DVO 0-3. C: AKS-Odulphu 2 0-3.
Gflirle-CSS 34), Goirte 2-Mikro 51-3. MWVC
3-Gavok 2 3-0, Burgst-Odulphu 3 3-0; D:
Odulphu 4-Gepidae0-3, Goirle3-GrStor 1-3,
Keu/VCS3-Voko 2 3-1, MWVC 2-Udcnhou2-
3. Terra N-Jola/0133-1; E: Setup P2-Sarto/P
4 3D, Olympus-SDC 2 3D, Ekspalv 5-SRV3-
2. Burgst 2-Rowi 0-3: F: Voorwaa-MytüusO-
3. WS'92 3-VAT ID, YVC 2-lntraoo 2 3-1,
Kikkers-Bok 2 3-0. Sterre 2-Mytilus 2 3-1
Bok-Bok 2 3-0:2e klasse A; Holy-Alcxand 2
04. Benusse 2-Knmpcn 214. Spirit 2-Hou
Sta 2 3D. B: Voome 2-RVOLib 2 3-1, Rijn
mond 6-Volzuid 2 2-2. Schovoc 3-Alc/Era 2 2-
2, Bemisse-VCO,'Er23-l,Yum-She Sp60-3,
Holy 2-Ibis 2 3-0, Volzuid 2-fbis 2 3D. Rijn
mond 6-Schovoc31 -3, RVC/Lib 2-Ibis 2 2-2,
C: Kwiek 2-Gopidae21-3, Atak'55 4-DVO 21-
3, Keu/VCS 4-V/ASVDB 04; D: WHV 2-SSS
3D, Serve-Phoemx l-3,Molenw-Foranto 14,
Astrea-Futora 2 3-1. AWA-Eksplav 6 3D.
Podarw-Sïie Sp 5 04. AWA-Foranto 04. E:
Mikro 11-Ardito 2 2-2.Voko 3-V/ASVDB2 0-
3; F: Traai-VAT 2 3D, Sic Pug 3-Mikro 9 3D.
Vrouwen, Promolicklasse A: Kvwck-Voor-
ne3D,Ka.ngoer-WIK/Uni04,Fik/Lek-R(wi-
do3-lVCQ/Er-VCO/Er 2 3-1V Mecrk-ALC/
Cap 0-3, Voteuid-VoyO-3; 8; WS'92-SicPug
0-3. WS'92 2-Mikro3 0-3. WC-Bok 24, Kik-
kers-Morres 2 3-1, Burgst-Dynamo 3-1; C:
Odulphu 3-Odulphu 2 0-3, Mikro 4*Sartö'P3
24, Atak'55-SSS 0-3, Keu/VCS 2-Htrando 3-
O.TerraN-Apol(A)24.Gavok-Odulphu2ö4;
le klasse A: Wag&BV-Vovcro3D,erkeS-Alc/
Era 2 04, Molenw-Douden 3-1, Bemiss-
Knmpen 3D, Mexand-RVOIjb 2-3; B: Mi
kro 5-Mikro 6 3-1, Setup P 2>Sarto/P 4 0-3,
Atak'55 2-Intraco 3D. Nikee 2-DVO 0-3, Zu-
vo-Jola/Ol 2 3-1; C: Wag&P/V 2-Spirit 14.
Setup P3-W!k/Uni20*3,SNA* Vollido23-l,V
Meerk 2-Ibis 24, Switch-Slie Sp 3 24: D:
Sterre*Rowi 3-1, Sic Pug 2*ArditoO-3, Schel*
de-Intraco23D,WEATVlev-Sgravo 1-3, WR-
CVC 3-1Sic Pug 2-W£A/Mev04;E:Gepidae
2-Oldulphu 4 3D, Goirle-Hilvare 14, Goirle
2-Ekspalv 3 14. MWVC2-Udenhou 1-3, Ni-
koe-Hercule 04, Hercule-Axias/A 2 3D; F:
Rowi 3-Rowi 2 3D, Cometo-Zebra's 3-1,
Hirundo 2-Mikro7 3-1, Smash75 3-AKS3-1
Zuvo 2-Voko 2 3-2; 2e klasse te Rijnmond 3-
Alc/Era 3 3-1Spivo4-Volzuid4 2-2, VCO/Er
5-Hou Sta 2 3D, Volzuid 3-RVC/üb 3 14,
VCO/Er 4-Berkel 2 0D, VCO/Er 4-Alexand 2
3-1B: WHV 2-Meteoor 1-3, Flits-Podarwi 2-
2, Vridos-Vedo'703D, Ekspalv 4-Astrea 2-2,
Eur/Okk-RVOLib2 2-2; C: Kwiek 2-Voome2
04, Flils2-Vobuid 21-3,Spivo 2-Interme 2 2-
2,Schovoc-VoIlido3 2-2,VCO,Er 6-Ibis 22-2,
Switch 2-Voome 3 3*1; D: WHV-Volcom 3D,
KEU/VCS3-Udenhou 20-3,Zuvo3-JoIa/Ö13
0-3, Jote/013-Udenhou 22-2;E: De Berk-CSS
2-2, Apol'72-Gilze 3D, Gr Ster-SRV 3D. Mi
kro 8-Comcto 4 3-1, Comelo 2-Voko 31-3; F:
Hovec-Rowi 43D,Voverdi-S)cPug33D,Vo-
ko4-Traai 0-3, VCGGEK4KS2 3D, Mikro 9-
Cometo 3 3D, SDC-Jola/'O! 4 0-3.
Waterpolo
Mannen. Hoofdklasse: AZC-Van LuirJ
Brandenburg 12-7, BZPC Bodegraven-
AZPC5-15, DeHam-ZPBProfus 7-13.HZZI-
AN-LZ 1886 6-7, Hot Ravijr.-Nereus 8-10.
HZC De Robben-Polar Bears 13-13. Eente
klasse: ZüVI.GB-WSV 14-1, Donk-Flevo 8-
13, UZSC-PSV 8-19, Alliance-Vrvax 9-21,
VZCVeenendaal-Zijl/LGB H-ll.Merwede-
W5V 6-8, Rapido'82-Gouwcstaete 13*9.2A;
SVH-Katwijk 74, BZC-Wiekslag 9-15, Nau-
tilua-Sassenhcim 7-4, Proface DAW-NVA/
HHC12-1, Rollerdam-Hoom 8-5. WVZ-DZV
11-13. 3E: RWV-De Stormvogel 2-2, West-
land'96-De Kempvis 2-4, Hippocampus-
DSZ 6-8, Poseidon'56-Barracuda 6-7. 3F:
EZPC-De Rog 64, Arethusa-WPC'98 10-1.
BZPC Boxmeer-De DokkeLaers 8-30, Mer-
let-DZT 74. De Devel-Argo 6-8, SG SWNZ-
HZPC Horst 2-10.
Vrouwen. Hoofdklasse: Donk-Aqua No-
vio'94 22-0, ZPb Profus-Van Luin/B randen-
burg 6-14, De Ham-PSV 13-12, Het Ravijn-
Nereus 10-12. Rapido'82-Gou westaete 8-13.
2A: Proface DAW-NVA/HHC 2-1HZ ZIAN-
DJK/ZAR 5-2, Rapido'82 2-Gouweste etc 2 3-
6, Alhance-KZC34, Rotterdam-Zgl/LGB 9-
7, De Ham 2-Alkemade 2 5-3.2B: BZPC Bo-
degraven-GZC25-3, ZPB Profus 2-Watervlo
3-7, Arethusa-Esca 10-5, UZSC-PSV 2 4-3,
NjordVeldhoven-Argo9-4,
Wielrennen
Nonunay(Fra),WB-veldrit. Van der Poel
(Ned)57.42,2. Pontoni (Ita) 0.02,3, De Clercq
(Bel),4. Frischknecht(Zwi),5, N'ys (Bel) 0.05,
6. Simunek (Tsj), 7. Vervecken (Bel) 1.22,8,
Bramati (Itak 9. Dlask (Tsj) 1.30. 10. Van
Santvliet (Bel). 11. De Vos (Ned). 12 Nijtend
(Ned) 1.46,14 Groenendaal(N'ed)2.0". 18 De
Knegt (Ned) 3.16 Eindklassement: 1 De
Clercq206punten, 2. Pontoni 189.3.Nus 177,
4. Van der Poel 151.5. Janssens (Bel) 138.6
Groenendaal 132.9. De Vos93.13.Nijland76,
18. De Knegt 43,29 Schmit7.l0,33. Van den
Berg 7. Geldermalsen. Nationale veldrlt,
elite en neo-amateu rs, 1Schmit? (Gaande-
nrn) 1.00.03.2. Vim den Berg(Rucphen)0.30.
3 Van Houtum(Netersel)0.40.4. Van Bussel
(Ommel) 0.45.5.Knapp (VSt) 0 52
Vossem (Bell, A-V'eldrit. I. De Clercq (Bell
1.01,34 uur, 2. Van der Poel (Ned)0.12.3 Wa-
bel (Zwi) 48.4 Van Santvliet (Bel) 2 09 5
Groenendaal (Ned) 2 57.
Woerden. Veldrit elite en neo-amateurs. 1
Nijland (Hengelo) 5910.2 De Knegt (Eind
hoven) 015,3 Commcrs (Kollumerzwaag)
0.35. 4 Henjgers (Bel) 0.40, 5 Schrmtz
(Gaande ten) 1.01.
Amsterdam-Baafiojnnlum.ellte. 1. Vander
Wolf. 2 MatthijsvanBon.3 Talen
Baanweds t rij dt n r\ntwe rpe n
Profs stayers: 1, Hans Kurt Brant (Zwitser
land) 7 pnt 2. Ronald Rol (NcdPgangmakcr
Sam Mooy 8; 3. Ralf Keller(Duitsland) 11,4
Laurent de Paob (België), 5 Edwin Smeul-
ders(B).
Amateurs ploegkoers: 1. Gunthervd Bos-
sche/Johan dHaenens (B), 2. Ken Uegems-
Bart van der Veken (B),3 Damn Medhurst-
Steve Thys, 5. Bjom Nachtergaele-EmicI
van Dijk (B/Ned). Omnium; 1. Bjom Nach-
tergaele. 2. Tom Jacobs, 3. Bart van der Ve
ken. 7. Emiel van Dijk, 17. Hifco van Guhk.
23 Peter Voshol, 25. Jeroen van Hoorn, 28
Bart Williams. Junioren, 1. Wouter van Me-
chelen.2. Teun MuJder.3. Ronald Schur.
Wegkoers Rotterdam Amateurs: I Mauri
ce Barendse(Honselersdi)k>,2 Kees Kip-
ping(DenHaag),3 RichardSJabbekom(Ka-
pclie), 4. He:n Zwinkete (Monster), 5 Boris
BerkhoutSchipluiden)
Veldrit Woerden, Elite 3. Maarten Nyland
(Hengelo), 2 Gerben dc Knegt (Tilburg). 3
Gretmus Gommers (Veghel), 17. John Talen
(Spijkenisse), 2). Emile Maas (Dordrecht),
25 Cees Slingerland (Bergambacht), 28.
Wim Bunmk (Bleiswqk). 30 Richard Vis-
scher(Dordrecht), 31. Gerhard Wijnhout (s-
Gravendeel) Junioren. 1. Thys Verhagen
(Ërp). 2. Robert van Spanje (Montfoort). 3
Ronald Bastemeyer (Poortugaal) Nieuwe
lingen; 1. Kor Steenbergen (Pessc), 2. San
der van Amerongen(Rheden), 3 Steven Pe
ters (Losser), 16 PeterKouwenhovenl Blos*
wijk),, 22 Sebastiaan Wittenberg (Spijke
nisse). 37. Jeroen Molendijk (Nieuw-beger-
land). Cyclosportieven: I. Pierre Fnjters
(StWiRebrord), 2. Micha de Vnes (Hilver
sum), 3 Marco Lubberman (Hoogeveen), 15.
Jan Peter de Wit (Delft). 18 Jsco Tettelaar
(Vlaardingen). 31. Johan Mulder f Spijkenis
se). 45. Peter de Vries (Krimpen a/d I Jssel),
50. Gerard L-ambmon (Alblasserdam). Vete
ranen; 1. Pieier Burgers (Moergestel). 2. Jan
Steensma (Surhuisterveen), 3. Martin van
Baak (Montfoort), 5, Jacob Sinlnicolaas
(Dordrecht). 18.AneOverbeeke(Dordrecht)
34, Wout Delwrl (Rotterdam), 38. Ed v d
Steen (Oud-Beijerland), 41. Aad Treurniet
(Bleiswijk). 44. Cor v.d.SIuis (Rotterdam),
47. Gerard Martens (Oud-Beijerland).
IJshockey
Beker, eredivisie: Amsterdam-Heeren
veen 6-1, Deurro-Den Haag 5-4, Heeren-
veen-TUburg 4-1, Nïjmegen-Deume 7-3.
Zeilen
Melbo urne. WKMannen.49'er,eindstand:
1. Nicholson/Smylh (Aus) 32 punten. 2.
Beashel/Czislowski (Aus) 38.3. Urson/Hall
(VSt) 53, 41. Paardenkooper/Groth. 84.
Vlietstra/Karsters. 470, eindstand: 1. PetiV
Cuzon(Fra)55,2, Molund/Rahm (Zwe)67,3.
Tomasz/Tomasz (Pol) 79.
Soling, eindstand kwalificaties: 1Wester-
gnard (Den) 33,2. Schumann (Dui)56,3. Hei-
ner 59,34. Donker 234. Eerste zestien naar
WK matchracen. Finn: 1. Loof (Zwe) 38.2.
Kusznierewicz (Pol) 39,3. Clarke (Canj 63.
Europe: 1. Johnsen(Dcn),2.Santen(Zwe),3.
Dengsoo (Den). Laser 1. Ainslie (GBr). 2.
Scheidt (Bra).
Vrouwen.Europe,eindstand: l.MatthJjsse
(Ned) 15punten,2 Dennison(Aus) 20.3. Ro
bertson (GBr) 24,7. Brouwer 40,23. De Ko
ning 88.53. Pouiie, 70. Huis in't Veld. 470,
eindstand: 1. Taran/Pakholsjik (Oek) 44
punten, 2. Ward/Vferd(Den)45,3. Sa?va;Sos-
si (Ita) 53, 12. Westerhof/Verbeek 120, 32.
Kooistra/Bollweg.
Zwemmen
Sydney. WB korte baan. Mannen. 50 m vrij:
1. Udentz (Dui) 22,17,2. Veens (Ned) 22,18,
3.Frölander(Zwe)22,49.50mschool: 1, Rad-
ley (Aus), Watson(Aus) 25,08. lMmschool:
1. Fioravanti (Ita) 1.00,51,2. Isaksson(Zwe)
1.00,54. lOOm vlinder 1. HuegiU(Aus)52,44,
2. Frolander 52,67,3, KümfAus)53,M, 200m
rug: 1. Bridgewater(VSt) 1.55,65.200 m wis
sel: 1. Dunn (Aus) 1,57,71, 2. Keiler (Dui)
1.58,28,3, Sievinen (Fin) 1.59,66.200m vrij:
1, Thorpe (Aus) 1.46,35, 2. Rosolino (Ita)
1.46,89.1500 m vrij: 1. Hackett (Aus), Brem-
billa (Ita)I4.55,01,S.KowaiskRAus) 14.55,03.
Vrouwen. 50mschool: 1. Heyns(ZAif)31,19,
2. Denman (Aus) 31^7,3. Riley (Aus) 31^1.
50mvlinder l.Thompson(VSt)26,36.1O0m
wissel: I.Thompson 1.00,41 (wr). 100 m vrij:
1. Thompson 53,34,2. Meissner (Dui) 54,21
100 m nip 1. Buschschulte(Dui) 1.00,29,2.
Nakao (Jap) 1.01,08. ZOO m school: 1. Riley
2.24,7,200m vlinder: 1.0'Neill{Aus)2.fl6,90.
400mwlssel: 1. Malar (Can)4,36,03.
Rotterdam Opgelucht haalde
Mickey Zomio adem na de met
24-17gewonnen wedstrijd tegen
White Demons. Door de tegen
vallende resultaten van de laat
ste weken waren de handbaliers
van Atomium afgezakt naar de
voorlaatste plaats in de eerste
divisie, samen met regiogenoot
"DWS.
Het verschil tussen de nummer
twee en elf op de ranglijst be
draagt halveiwege het seizoen
sléchts vier punten. Toch was
Zomic bezorgd over de gevol
gen van een eventuele neder
laag. Anders ga je toch tegen
de stand op de ranglijst spelen
en is elke wedstrijd een finale.
Gelukkig hebben we als team
goed gepresteerd en laten zien
datwe kunnen handballen."
Een moeizame start kreeg na
tien minuten een goed vervolg
toen een aantal break-outs werd
verzilverd en White Demons op
een kansloze achterstand be
landde. Erg tevreden was Zor-
nic met de optredens van de in
vallende junioren Jasper Snij
ders en Gerald Vreden.
De mannen van Roda verloren
met 25-27 van Westiandia, dat
alles behalve imponeerde maar
ten volle van de verdedigende
zwakte bij Roda profiteerde.
Snelwiek streed tot dit weekend
op twee fronten mee voor het
kampioenschap, maar na de to
tale off day tegen Meervogels
ligt de druk bij het tweede in de
paralel-divisie. Dat maakte in
de wedstrijd met een hoog irri-
tatiegehalte tegen Gemini geen
fout (21-27) en blyft zodoende in
de race voor de koppositie.
Na het crisisberaad van afgelo
pen week over de personele pro
blemen betraden de handbal-
sters van Ancora gemotiveerd
het strijdperk tegen Westiandia.
Na vier achtereenvolgende ne
derlagen volgde eindelijk een
zege: 24-17. Domper op de winst
was de forse beenblessure die
Jenny van 't Hof opliep.