Topjudoka's ontdekken 'Rotterdam Open' m Degradatiezorgen SVH nog niet weg Ronald Wolfs ziet Gunco/RB weer flitsen Schaaktalenten meten krachten met grootmeester Weinig succes voor Rotterdamse baanploeg Rugby-coach Jackson mag kantine niet in Alcazar op derde plaats Ophoff-beker voor bifjarter Van Marion Pech onderweg, maar WION niet van slag Startverbod voor Belgische veldritkampioen Vrouwen Rotterdam kampioen zaalhockey Paperclip blijft knokken voor betere klassering Schakers RSR zijn bijna onaantastbaar Rotterdams Dagblad Maandag 18 januari 1999 Rotterdam—De Rotterdamse rug byclub RRC/Homeko leed dit weekeinde een kansloze (43-8) ne derlaag tegen HRC in Den Haag. Het verlies kwam hard aan, maar veel kwalijker was de onsportieve opstelling van de leiding van de Haagse rugbyclub. De Hagenaars zaten RRC dwars door coach Co lin Jackson de toegang tot de kan tine op het sportcomplex te weige ren. Jackson zou een rol hebben ge speeld bij een 'transfer' van een Haagse 'Nieuw-Zeelartdse* speler naar Ierland. De man verdiende bij HRC vrijwel niets, terwijl erin Ierland een goed contract voor hem klaar lag. Op sportief gebied konden de Rot terdammers geen revanche ne men. In goede doen zou RRC van de Haagse ploeg moeten kunnen winnen, maar tegen HRC gingen te veel elementaire zaken mis. Minstens twee tries van Haagse zijde, kwamen voort uit slordig balverlies bij de line-out Verder beschikte Den Haag over een lin ker flanker die door zijn snelheid de Rotterdamse defensie keer op keerverrastte. Positief was de inzet van de Rot terdammers, maar daarmee, zo weet ook Jackson, word je geen kampioen. Bij rust was het al 24-3. Spljkenisse De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben na de 1-3 zege op Spivo de derde plaats in de derde divisie vast in handen. De setstanden waren 15- 12,12-15,3-15 en 14-16. De Rotter damse studentes hadden zich ver keken op de aanvangstijd en arri veerden te laat in Spüjkenisse. Dat wreekte zich in de eerste set. Maar in het tweede en derde deel had Alcazar de wedstrijd stevig in handen. De vierde set was het meest spannend. Trainer/coach Teus Heuvelman was vooral te vreden over Cindy Mosseveld. „Het was haar derde wedstrijd, nadat zij door een blessure lang durig was uitgeschakeld. Zij is weer helemaal terug." Rotterdam In de finale van de Ophoffbeker, de bekerstrijd voor bandstoters uit alle klassen, zijn drie biljarters met tien matchpun- ten geëindigd. De berekening van het percentage van de gemaakte tot de te maken caramboles wees uit, dat Jan van Marion, lid van De Wetering/KVR, met 95.4% win naar van de bokaal was. Titelver dediger Eef Middelkoop (De Maasstad) werd tweede met 93.7% terwjjI Kenneth Baidjoe (BV Rot terdam) met 89.3% als derde ein digde. Door Nick van der Sluis Rotterdam De basketballers van Gunco/RB hebben zaterdag avond de reguliere competitie in de eredivisie afgesloten met een 77-56 overwinning op het Haagse Cobra's en daarmee 20 goed als zeker de toon gezet voor de af sluitende wedstrijdserie in de Elite B. Daarin moet de Rotter damse basketbalformatie zeker beslag leggen op de tweede plaats. Beter zou - met het oog op de play offs - de eerste plaats zijn. Door de winst op Haaglanden/Co bra's is de ploeg van coach Ro nald Wolfs de Haagse formatie nu tot op twee punten genaderd, rianter is zo mogelijk nog de af stand op de nummer drie in de Elite B, Virtus uit Werkendam. Na zaterdag is de marge gegroeid tot vier punten. Tevredenheid al om derhalve in de Zadkinehal na de overtuigende zege, hoewel die winst zich in de eerste twintig minuten nog niet aankondigde. In die periode regeerde Cobra's, zij het voorzichtig (15-17 in de 9e minuut) maar in de volgende zes minuten toonden de Rotterdam mers voor het eerst hun tanden (27-21). Bij rust kwam de ploeg al verdienstelijk op 28-28 uit, „De ploeg moest duidelijk de kater van donderdagavond en het pak slaag in Den Helder verwerken," zei Wolfs. „Die klap, zeg maar dreun, werkte vanavond nog twintig minuten na, waardoor het vertrouwen nogal eens zoek was." De peptalk in de kleedkamer, waar de Gunco-coach zijn spelers het belang van de wedstrijd nog eens op het hart drukte, miste na de hervatting zijn uitwerking niet. Ineens ging het collectief beter spelen, beter verdedigen vooral. „Er zat een duidelijke in tensiteit in het spel," bemerkte ook Ronald Wolfs langs de kant. Plotseling werd zijn taak een ge makkelijke. „De spelers losten zelf hun problemen op." Het is opmerkelijk hoe sterk en overtuigend er thans wordt ver dedigd. Wolfs: „Kijk eens na/ ide cijfers. Bijna geen tegenstander gaat hier met een hoge winstmar ge weg. Amsterdam scoorde vori ge week weinig, Den Helder was een uitzondering, ook Den Bosch werd in eigen huis op een lage produktie gehouden. Donar im poneerde in Groningen evenmin en nu kwam Cobra's niet boven de zestig punten uit." Inleveren Waar Rotterdam nog wél aan moet werken is aan het inleveren van de bal bij de tegenstander. De gelijke tussenstand bij rust was mede een gevolg van het ve le balverlies. In deel twee was dat beter verzorgd. „Daardoor speel de de ploeg gewoon een lekkere wedstrijd tegen een tegenstan der die toch drie Amerikanen kon opstellen," gnifffelde Wolfs. En, hoe vreemd het ook klinkt, juist daar lag de zwakte van Co bra's. Michael Nogelo kwam tot 12 punten, Paul Krasinski (4) werd door de Rotterdamse defen sie compleet uit de wedstrijd ge speeld. Het gevaar kwam alleen van Jamal Wilson, die 29 punten voor de Cobra's scoorde, maar daarop had Rotterdam een dui delijk antwoord. Met Eelco Derks 18, Lucien Bolderwijn 17, Sander Kales 12 en Dusan Savic 10 spreidde de ploeg van Wolfs de score-inbreng over de hele ploeg. Prettige bijkomstigheid is dat Rob de Graaf langzaam de vorm van voor zijn blessure aan het te rugwinnen is. Zaterdagavond start de competitie in de Elite B en daarin moet Gunco/RB het in de eerste wedstrijd in de Zadki nehal - hoe toevallig - weer opne men tegen Cobra's. Door Rik Bakker Rotterdam Nooit eerder was het niveau van het deel nemersveld van de open Rot terdamse judokampioen schappen zo hoog als eergis teren. Alsof ook de toppers afscheid wilden nemen van de Energiehal, die dit jaar wordt gesloopt, zo kwamen kampioenen en oud-kampi oenen zaterdagavond op het toernooi af. De grote blikvangers in het vrou wentoernooi, Jessica Gal en Clau dia Zwiers, lieten verstek gaan. Gal bleek grieperig, Zwiers onder vond nog hinder van een nekbles- sure, die ze de week vóór de 'Rot terdam Open' opliep in de eind strijd van het NK alle categorieën. Nu eiste Edith Bosch, de wereld kampioene bij de vrouwen tot 20 jaar, de titel in de klasse -70 kilo gram voor zich op. Rentree In de categorie van Gal (-57 kg) was de AJphense Tamara Meyer echter een waardige vervanger. Meyer maakte in Rotterdam haar rentree op de wedstrijdmatten. De voormalig wereld- en Euro pees kampioene by de junioren liet bij haar eerste optreden na een 'bezinningsretraïte' van ruim een half jaar, een sterke indruk achter en versloeg in de eindstrijd de Franchise Severine Poiret. Ne derlands kampioene (-48 kg) Nijn- ke Klopstra toonde zich op het Rotterdam Open opnieuw de sterkste Nederlandse in haar cate gorie, maar was in de eindstrijd niet opgewassen tegen een ande re Francaise Maggy Blondel. De Maassluise Cindy Sneevliet, te genwoordig woonachtig in Rotter dam, maakte haar favorienrol in de categorie -78 kg overtuigend waar met een finalezege op de Oe kraïense Nathaly Matrosova, Matrosova's landgenoot Ruslan Door André Kouwenhoven Mashurenko nam bij de mannen, echter sportief wraak. Mashuren ko, tweeënhalf jaar geleden bij de Europese judokampioenschap pen in de Haagse Houtrusthallen nog medaillewinnaar en jaren lang de 'Angstgegner' van ex-Eu- ropees kampioen Maarten Arens, zette de categorie -90 kilo naar zijn hand. Deze klasse was in de Energiehal zo sterk bezet, dat geen enkele Nederlandse deelne mer erin slaagde zich in de strijd om de medailles te mengen. In het gewicht -73 kilo zette Al- phenaar Dennis Meyer zijn mis stap op het recente NK tegen titel houder Valerie Tsyarkviani recht. In tegenstelling tot toen won Mey er de confrontatie met de asielzoe ker uit Nykerk dit keer wel. De Duitser Richard Akoto legde tus sen winnaar Meyer en Tsyarkvia ni beslag op de tweede plaats. In Christiaan Metzon (Rockanje), Martin van den Berg (Maasland) en Peter Gerritsen (Spijkenisse) bemoeiden de regionale judoka's zich nadrukkelijk met de strijd om de medailles. Metzon won brons in de categorie -65 kilo. Van den Berg en Gerritsen werden tweede in respectievelijk de klas sen -100 en 100 kilogram. Het was na afloop van de oehtend- middag- en avondsessies drin gen rondom de 'scan-stand' ach terinde hal. Daar werden de font's die bij de prijsuitreiking werden gemaakt in de computer inge- scand en in kleur uitgedraaid. Een schot in de roos bij vooral de jeugdjudoka's, maar toch ook ge wild onder de volwassen prijswin naars, zo bleek. Secretaris August Gerritsen toon de zich content met het wedstrijd verloop. ,Met deze bezetting is de Rotterdam Open na de open Ne derlandse kampioenschappen het sterkste toernooi van Nederland," stelde Gerritsen. „Dit is wat Rotterdam Topsport met dit evenement voor ogen heeft. En daarnaast zijn we ook onze wortels niet vergeten. Nog altijd komen hier jeugdjudoka's vanuit het hele land om hun par tijen te maken." Do Duitse Da (boven) be machtigde in de klasse tot 7£ kg de pre mie, verbon den aan de eerste plaats dank zij een overwinning opAstnd Breed. Foto CorVos Volgens John van der Wiel is Rotterdam één van de betere schaaksteden van het land. Aankomend schaaktalent uit de stad nam het zaterdag in bibliotheek Oude Noorden in de Zaagmolenstraat op tegen de grootmeester. Van der Wiel speelde in drie uur tijd liefst vijftig partijen tegen 36 scholieren in de leeftijd van 5 tot 12 jaar. De simuttaanwed- strljd vormde het slot van het project 'Lekker schaken met' dat de afgelopen weken in de bibliotheek werd gehouden om kinderen enthousiast te maken voor deze sport. In die opzet slaagde het project Ondanks dat enthousiasme won Van der Wiel al zijn partij en. Wel hield de jeugd een T- shirt en een diploma aan de krachtmeting over. Thomas Meijaard werd door Van der Wiel uitgeroepen tot grootste talent. Foto John van Hoek/Cor Vos Rotterdam Het waterpoloteam van SVH heeft in 2A de kans op een gelijkspel tegen Katwijk laten liggen. Zodoende blijft direct de gradatie-gevaar voor de Studen ten Vereniging Hillegersberg dreigen. In het zwembad De Wil- genring was Katwijk zaterdag avond net iets gelukkiger dan SVH: 7-8. Beide ploegen waren volledig aan elkaar gewaagd. In de derde periode leek de thuis club zelfs over betere papieren te beschikken (5-3 voorsprong). Mare Peter Verveer scoorde drie keer voor SVH. Kees Romers (2), Ubbo Rommerts en Vietze Lan- tinga namen de over/ge doelpun ten voor hun rekening. Zonder de geblesseerde routinier Leon de Heer (gebroken neus) en een nog maar net herstelde Kees van Duin (oogblessure) was Rot terdam tóch in staat om Hoom met een nederlaag naar huis te sturen. De 'R' verkreeg daardoor weer enigszins aansluiting met de subtop van 2A Op de 8-5 zege van Rotterdam viel weinig af te din gen. Met name Frank Hawer leef de zich uit in de rol van topscorer. Hij doelpuntte vier keer. Bas van de Horst vond twee keer het vijan delijke net. Jan Joost Wïtienkamp en Rikkert de Hollander waren 'e'en keer succesvol. RWV verspeelt onnodig punten aan tegenstanders, die lager op de ranglijst geklasseerd staan. Te gen hekkensluiter DSZ was er al eerder dit seizoen een 9-9 gelijk spel en ook van De Stormvogel konden de Rotterdamse Water Vrienden zaterdagavond niet win nen: 2-2. Alwin van Aggelen doel puntte twee keer. Het vrouwenpo- loteam van Rotterdam blijft het als debutant in de tweede klasse A goed doen. Het nam na de 9-7 zege op Zijl/LGB de derde plaats van de ranglijst nog steviger in de greep, „Het was een regelmatige overwinning," vond trainer-coach Viim de Iüeer.Alleen kon je zien, dat we het ritme van voor de win terstop nog misten." Pietemella de Heer doelpuntte vijf keer voor Rotterdam. Manon van de Berk was drie keer succesvol Bettine van Gljsel trof'e'en keer doel. Door Hans van Houdt Antwerpen Het optreden van een Rotterdamse wielerploeg in het Antwerpse sportpaleis is niet bepaald succesvol geweest. Het best kwam Spijkenisser Emiel van Dijk voor de dag, die in het klassement op een zevende plaats belandde. Dramatisch verliep de ploegkoers, waarin Jeroen van Hoom al in de openingsfase ten val kwam. De Schiedammer moest met een zware kwetsuur aan de schouder naar het zieken huis worden vervoerd. Een betere prestatie werd gele verd door nationaal stayerskam pioen Ronald Rol. De Noord-Hol lander moest na drie ritten slechts Europees kampioen Hans Kurt Brant voor zich dulden. Ook de Ahoy-junior Ronald Schur kan met een derde plaats in het omni um op een geslaagd optreden te rugkijken. Gebrek aan routine is de Rotter damse ploeg, zonder Leontien van Moursel (die een trainingssta ge met haar ploeg op de baan in Sloten verkoos), opgebroken. Wat dat betreft is het gemis aan een ei gen wielerbaan - het is al ruim tien jaar geleden dat het Siberisch hout in Ahoy op brute wijze werd verwijderd - bijzonder pijnlijk. Al had men best van te voren op de baan in Antwerpen of Siottn kun nen trainen. De enige die nu op een beetje baanervaring teerde, '.ras Jeroen van Dijk. De Dclta- renner was als junior ooit Neder lands kampioen klassementsrit. Zowel in de rit in Ejn, als in de puntenrit behaalde hij een derde plaats, een positie die in de afval ling werd verknald door een tien de stek. Zij n keuze om met Jeroen van Hoom te gaan koppelen pak te verkeerd uit. Al bij de eerste af lossing ging het fout. Van Hoom reed tegen een voorganger en kwam ten val. Na het incident werd Emiel van Dijk gekoppeld aan de Belg Bjom Nachtergaele, die zijn maat bij het incident eveneens had verloren. Met de Belg reed Emiel van Dijk met de besten mee, de verloren ronden bij de val verhinderden een betere uitslag. Nu werd het koppel als vijfde geklasseerd. Maurice Barendse won zaterdag de openingskoers bij Ahoy. De Van Vliet-couerur had op de streep lichte voorsprong op zijn ploegmaten Kees Kipping en Ri chard Slabbekom. Nommay Mare Janssens neemt eind deze maand niet deel aan het WK veldrijden in Polen. Bij de kersverse kampioen van België werd gisteren bij een bloedeontro- le een te hoge hematocrietwaarde geconstateerd. Voor de start van de wereldbeker wedstrijd in Nommay (Fra) wer den tien renners gecontroleerd. Het betrof leden van de Belgi sche, Zwitserse en Tsjechische ploeg. Alleen voor Janssens was het resultaat desastreus. De Belg kan zijn licentie op z'n snelst over veertien dagen terug krijgen. Rotterdam De korfballers van WION blijven het uitstekend doen in de overgangsklasse B. Door een gedegen 19-14 zege bij het Friese Wordt Kwek be reikten de volgelingen van Bram Rog met negen punten uit zeven duels de met Achilles gedeelde tweede plaats. De gedoodverfde kampioen KVS uit Scheveningen won tot op heden alle acht partijen. „Wij speelden vooral een tactisch sterke partij," zei Bram Rog, „ondanks dat we door pech onderweg pas kort voor de wedstrijd in Jubbega arriveerden." Na een 3-8 opening leidde WION bij de pauze al met 5-10. Daarna kwamen de Friezen nog op 7-12 maar de ruime zege kwam niet in gevaar. Topscorers waren Wim Diepenhorst en Wim Niesing (ieder 5x). Ronald Verwey 4x, Jim van Nijnatten 3x, Eline Potter en Mo nique Kemner verzorgden de rest van de produktie. Met OZC wil het maar niet lukken in poule D van de overgangsklasse. Ook na de achtste partij bleven de Tuindorpers steken op twee punten omdat BW Hee renveen met 20-25 de punten pakte. Tot kort voor rust kon OZC de felle Friezen, bij wie de vrouwen een hoofdrol vertolkten, bijhouden (9-10), maar toen lie pen de gasten snel uit en bleef OZC ondanks z'n in zet op mime afstand. Bij OZC vierde Alexander Geurts een geslaagde ren tree met vier treffers. Gert Jan Winkelhuyzen scoor de 7x, Peter Tamminga 4x, Mark Potter lx. De OZC- vrouwen hadden een moeilijke dag: tegenover de tien treffers van de Friezinnen stelden zij er slechts vier. Doordat hekkesluiterVDW bij Steeds Hooger met22- 20 won is de stand onderin: Steeds Hooger 4, VDW en OZC 2. Zondag is het duel VDW-OZC. Rotterdam - Het vrouwenteam van Rotterdam is on geslagen zaalhockeykampioen van Zuid-Holland ge worden. Nadat de vrouwen in de reguliere competitie al iedereen de baas was gebleven, moesten in de fina le ook HDM en HGC in de HDM-hal in Den Haag er aan geloven. In de kruisfinale zegevierde Rotterdam met 12-1 over HDM en versloeg het in een spannende finale HGC met 2-1. Doelpunten: Janneke Schopman en Fïorien Comelis. Rotterdam gaat zondag met de kampioe nen van Midden-, Zuid-, Oost-en Noord-Nederland uitmaken wie kampioen van Nederland wordt. Het is voor de eerste keer dat Rotterdam, getraind door Robbert Paul Aalbregt, zo ver is gekomen. Vier jaar geleden slaagde Victoria erin landskampioen te ■worden. Deze keeT moesten de vrouwen uit Kralin- gen in de kruisfinale met 5-1 de eer laten aan HGC, Behalve de vrouwen plaatsten ook de mannen van Rotterdam zich voor de finales. In de kruisfinale speelde het team van trainer Ronald Hugers met 7-7 gelijk tegen HDM. Bij het nemen van de strafbaüen dolf Rotterdam het onderspit. In de finale versloeg HGC stadgenoot HDM met 9-7. p Mannen: Rotterdam-HCKZ 13-1, Voome-Victcria 4-12, Victoria-'. Rotterdam 64, HCKZ-Voome 4-3, VIctoria-HCKZ 6-6, Rotterdam- Voomell-1. Vrouwen: Souburgh-Rotterdam 0-11, Voome-'Victoria 1-3, Victoria- Souburgh 7-1, Rotterdam-Voome 10-0, Victoria-Rotterdam 3-9, Sou- Rotterdam Paperclip International heeft in de ere divisie driebanden weer een belangrijk punt binnen gehaald. De Rotterdamse formatie snoepte in Goes Brasserie Ockenburgh een punt af: 44. Door dit re sultaat blijft Paperclip - door minder behaalde par- tijpimten gezakt naar de voorlaatste plaats - uitzicht houden op een betere klassering. Voor Solfendor, de andere Rotterdamse biljartverte genwoordiger in de hoogste klasse, werd de dertien de speeldag een sombere vertoning, want het verloor in Waalwijk met 8-0 van kampioenskandidaat Crystal Kelly. De Rotterdamse formatie moest het zonder Richard Bitalis doen, die in een Frans Grand Prix-toemooi uitkwam. Dick van Uum nam de kop positie waar en moest tegen een excellerende Frédér- ic Caudron uitkomen. De Belg won in 24 beurten (2.083) met 50-33 van Van Uum. Hans-Jürgen Kühl had geen weerwoord tegen Raymond Ceulemans: 50- 36 in 34 pogingen. Frans Belderbos moest toezien hoe Frans van Kuijk na 33 beurten met 50-34 uitging. De beste kans kreeg Jan Verkijk, maar hij kon het op het beslissende moment tegen Aart Gicskens niet waarmaken: 5047 in 53 beurten. Dank zij Leon Smolders, die met 43-50 van Roland Uytdewöligen won, zag Paperclip International bij Brasserie Ockenburgh na de eerste sessie een 2-2 stand. Luc van Straalen (niet helemaal fit), ken niet van Martin Spoormans winnen. In deel twee bleef het spannend. Bij 4141 tussen John Tijssens en Dan- ny Breui was nog van alles mogelijk, maar Tijssens zag toch kans om succesvoller naar het einde te lave ren: 5044. Omdat Ad Koorevaar de sterke Belg Ro land Forthomme in zijn greep hield kon Paperclip door de 37-50 zege van de Zwijndrechter in 38 beur ten r'snog op een deling met het Zeeuwse team aan sturen. Door deze resultaten staat Paperclip nu samen met Poppeliers op acht punten. Solfendor en Brasserie Ockenburgh staan op negen, Jersey Eclair is onder leiding van Louis Havermans ook nog niet vrij van zorgen. i—RSR/Ivoren Toren is het enige Rotter damse schaakteam dat zich in de nationale beker competitie staande hield. Het kwartet Rob van der Plas/Dolf Meijer/Nathanaël Spaan/Wim Koster, be kend van het jaarlijkse toernooi om het persoonlijk kampioenschap van de RSB, versloeg met de veel zeggende cijfers 3,5-0,5 achtereenvolgens Charlois/ Europoort en het Dordtse Groothoofd. Ook in de reguliere competitie blaast RSR hoog van de toren. Met een voorsprong van liefst 3 wedstrijd- punten en 6,5 bordpunten op Hillegersberg ligt pro motie naar de tweede klasse voor het oprapen. Het zelfde geldt voor Charlois/Europoort, dat in een ande re groep de leiding heeft, zij het met slechts één bord- punt meer dan het Oosterhoutse Bailey, de volgende tegenstander. Drie andere teams zijn al op 4 wed- strijdpunten achterstand gezet In de Rotterdamse Bedrijfsschaakcompetitie (22 ploegen) is titelverdediger PTT Post/Rotterdam na van de zeven ronden met vier gewonnen duels en een gelijkspel koploper.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5