26 RKWIK en VFC lonken naar elkaar voor fusie Ventura geeft winst knullig uit handen Korfballers Maassluis blijven maar tobben Bram den Hamer: 'HSC moet in dit verhaal ook gesprekspartner zijn' Dubbel verlies voor Rijnmond Li" Hoekse Boys houdt drie minuten stand Deltasport komt sterk uit de winterstop PPSC scoort niet, maar wint toch Zaalvoetballers strijden om Schiedamse titel Rotterdams Dagblad Maandag 18 januari 1999 Schiedam De volleybalploegen van Rijnmond sloten zaterdag in sporthal Groenoord de eerste helft van de competitie af, waarna zij de balans konden opmaken. Die is na de 1-3 nederlaag tegen Martinus 2 voor de vrouwen dus danig dat alleen een wonder de ploeg van trainer/coach Hans van Setten nog kan behouden voor de eerste divisie. Bij de mannen is de situatie na de 2-3 nederlaag tegen WC iets minder slecht, al lijkt ontsnapping via promotie- degra datieduels aan het eind van het seizoen het hoogst haalbare. De wouwen van Rijnmond be gonnen heel timide tegen Marti nus 2 uit Amstelveen. Die schroom verdween toen Hanneke van Kempen in de ploeg gekomen was. Van Setten had Van Kempen en enkele andere oudgedienden gevraagd om na hun eigen duel als wissels van het eerste vrou wenteam te fungeren. Met Van Kempen knokte Rijnmond en werd een 2-8 achterstand omgebo gen in een 16-14 setwinst. Tot 8-4 in de volgende set bleef Rijnmond verrassen, daarna vloeiden de krachten weg en kon den de gasten via 8-15 en 6-15 een 1-2 voorsprong opbouwen. Knap was vervolgens het herstel van de Schiedamse wouwen die echter op 14-9 stokte. Martinus 2 ont snapte en won via 14-16 met 1-3. Ton Berwers, coach van de man- nenploeg van Rijnmond, had in de basis plaats ingeruimd voor Theo Douma en Leroy Overslui- zen. Mede door hun goede spel won de thuisploeg de eerste set met 15-12 van WC uit Vught. In de tweede set kwam weer dui delijk aan het licht dat Rijnmond dit seizoen met elke ploeg op ge lijk niveau kan duelleren, maar dat de Schiedammers dan wel op de toppen van hun kunnen spe- len. Valt de ploeg iets terug, dan blijken de meeste opponenten meer inhoud te hebben. Dat had ook WC, dat het alleen aan het eind van de derde set nog even moeilijk kreeg, maar toch via 8-15 en 11-15 op 1-2 kwam. Met Justin van de Graaf op de plaats van spelverdeler Harraid Wappe- link en Raymond van Boven en Joris van Fellinger in plaats van Douma en Oversluizen lukte het Rijnmond in de viéirde set wel weer 'de gasten onderdruk té zet ten en dwóng dethuisploég via!5- 5 een vyfde set af. Daarin liep Rijnmond snel tegen enkele punten achterstand aan die in het ralleypuntsysteem vaak niet meer goed te maken zijn. Zo ook deze keer, waardoor WC via 4-8 wegliep naar 9-15 en het duel met 2-3 won. Rijnmond staat met acht punten uit elf duels voorlaat ste in de eerste divisie B. Quintus-WIK (h) 27-26 (14-10). Een uitstekende wedstrijd van de heren van WIK. Door het zeer po sitieve spel kon V/IK tegen de koploper goed bij blijven, maar de Vlaardingers kwamen een paar seconden tekort om de gelijkma ker te bewerkstelligen. Ron Ber ger was negen keer trefzeker, DSO - DWS (v) 17-17. Na de goede wedstrijd van vorige week nu een mindere wedstrijd voor de vrou wen van DWS, Er werd slordig ge speeld. Tot in de tweede helft stonden de Schiedamse vrouwen voor DSO kwam toch op gelijke hoogte. Irma van de Gaag (19) maakte de meeste doelpunten. Treffers-WIK (v) 21-19 (11-11). De vrouwen van WIK leken een ge lijkspel uit het vuur te slepen, maar kort voor het einde trok Treffers de winst naar zich toe. De Vlaardingse doelvrouw Linda Dettingmeijer was goed in vorm. HeUas-HoUandiaan(v) 1843 (7-6). Hollandiaan leverde prima strijd en werkte in de tweede helft een achterstand weg om op 11-11 te komen. Hellas kreeg in de laatste vijftien minuten zeven strafwor- pen en kon mede daardoor af stand nemen. Dalto-KV Vlaardingen 18-10 (6-3). Vlaardingen speelde een ontstel lend zwakke eerste helft waarin het pas na ruim twintig minuten de eerste treffer scoorde. Door het verlies bij de 'aanstaande kampi oen' van de overgangsklasse C staat Vlaardingen moederziel al leen op de laatste plaats. Deto-ODO 12-22 (4-10). Da Maas- landers, die de koppositie in de eerste klasse delen met ADO, speelden vooral aanvallend een ijzersterke partij. Naast topscorer Patrick Zeebregts (6), vonden alle spelers de korf, ONDO-Oranje Nassau 16-14(7-7). In Middelburg leden de Vlaardin gers een onnodige nederlaag. Oranje Nassau was zeker niet minder en gaf in de tweede helft zelfs een voorsprong van twee doelpunten weg. Opvallend was de gele kaart die Oranje Nassau- coach Rolf Latuperissa kreeg voor zijn aanmerkingen op de leiding. Door Sander Sonnemans Vlaardingen De sectie veldsport van de gemeente en afvaardigingen van de Vlaar dingse voetbalverenigingen komen vanavond (20.00 uur) bij elkaar in het clubhuis van RKWIK om van gedachten te wisselen over het sportbeleid en de fusiemogelijkheden tussen verschillende clubs. Ook sportwethouder Aart Kool zal de vergadering bjjwo- Diverse verenigingen zien een fusie als dé op lossing voor een gezonde toekomst en hebben al met elkaar orienterende gesprekken gevoerd. Zo maakt Fortuna-voorzitter Arij Plomp er geen geheim van best met DVO'32," eveneens geves tigd aan de Marathonweg, in zee te willen gaan. Ook RKWIK en VFC hebben warme gevoelens voor elkaar. RKWIK-preses Gerard Poldervaart komt er rond voor uit wel iets te zien in een samensmelting met VFC, dat huist aan de Sportlaan, „We heb ben gesproken met VFC, HSC en TSB," doet Poldervaart uit de doeken. „En ik heb het idee dat als ik de leden voorstel hier in sportpark 't Nieuwlant een fusie met VFC te willen onder zoeken, dat ze daar achter staan. HSC ligt wat gevoeliger, die vereniging heeft een zaterdag- tak. Wat we eerst willen doen, is bij de gemeente een subsidie aanvragen om een haalbaarheids onderzoek te laten uitvoeren. Wat is er mogelijk op fusiegebied, wat moet er dan aan velden bij komen en welk prijskaartje hangt daar aan? Als er veel geld kan worden uitgetrokken voor een dergelijk onderzoek betreffende de Broekpol der, moet het voor sportpark 't Nieuwlant ook mogelijk zijn. Dat multifunctionele sportcom plex in de Broekpolder is trouwens helemaal niet nodig, is veel te hoog gegrepen. Dat com plex zou zesendertig mihoen gulden moeten gaan kosten. Dat geld kan je beter besteden aan kleinere, meer compacte complexen." Duidelijkheid Bram den Hamer, voorzitter van VFC. zegt ook wel iets in een fusie met RICWïK te zien, maar is van mening dat tevens met HSC moet worden gepraat. „Ook HSC," zegt hij, „moet in dit ver haal een gesprekspartner zijn. Die club zit al in sportpark 't Nieuwlant. Als je in 't Nieuwlant wil gaan zitten, kan je niet om elkaar heen. Het is belangrijk dat er snel duidelijkheid komt over de Broekpolder. Kijk, TSB heeft een intentie verklaring ondertekend voor het sportcomplex zoals dat volgens de eerste plannen moet wor den. Maar als wordt besloten dat het in een afge slankte vorm wordt opgezet, kan ik me voorstel len dat TSB ergens anders naar toe wil. Dus nog maals, er moet snel duidelijkheid komen. Daar zijn ook andere sportverenigingen bij gebaat." Den Hamer heeft zijn leden voorgehouden dat VFC alleen aan een vertrek van het sportcom plex aan de Sportlaan wordt gedacht als het nieuwe onderkomen een meerwaarde heeft. „De gemeente zal daar echter wel aan mee moeten werken. Men zal bereid moeten zijn geld uit te trekken om sportpark 't Nieuwlant op de schop te nemen. VFC hoeft financieel gezien, geluk kig. niet weg, maar we moeten verder kijken dan onze neus lang is. Inmiddels zijn heel wat besturen ervan doordrongen dat Vlaardingen te veel voetbalclubs telt en er aan fusies moet wor den gedacht." RKWIK," vult Poldervaart aan, „zit niet m de problemen, maar die kunnen er wel komen als door vergrijzing een aantal seniorenelftallen verdwijnt. Dan mis je heel wat inkomsten aan contributie en kantine-omzet. Maar eerst hou den we een ledenvergadering (5 februari; red.) om te vragen of we op het goede spoor zijn." DoorMikos Gouka Schiedam De handbalsters van Iason konden zaterdagavond hun geluk niet op. Na zestig minuten handbal tegen Ventura in de Mar griethal in Schiedam prijkte er een 18-21 uitslag op het score bord. De terugreis naar het Lim burgse Valkenburg werd op die manier een veel prettigere dan werd verwacht. Op basis van inzet en karakter was de overwinning nog verdiend ook. De Schiedamsen liepen met een zuur gezicht richting de kleed ruimtes, Coach Max Tukker was woest. „Ongelofelijk, dat we dit nog uit handen geven, want zo zie ik het. We hebben het gewoon weggegeven. Tot de rust liep het moeizaam en dan hebben we een fase waarin het allemaal heel goed loopt. Onbegrijpelijk dat we het dan toch verspelen. En ja, als Ia son terugkomt in de wedstrijd is het allemaal zo onzeker bij ons. Op een gegeven moment valt er "van de zijkant echt niks meer aan te doen," analyseerde Tukker di rect na afloop. Het was verbazingwekkend dat Iason de wedstrijd zo simpel naar zich toe mocht trekken. Na een povere eerste helft, waarin Ven tura het vooral van Karin Dekker moest hebben, leek alles nog mo gelijk. Dekker nam de fusieclub op sleeptouw en wist vijf keer raak te gooien. Astrid Winters kwam tot twee treffers en Caroli ne Hoogerbrugge (zeer fraaie lob) en Martine Menses waren de an dere schutters. Omdat Iason goed mee bleef doen, beloofde de 9-9 ruststand een enerverende twee de helft. Ventura kwam zeer scherp uit het kleedlokaal. Tukker schreeuwde zijn formatie naar voren en die aanpak sloeg blijkbaar aan. Bin nen vier minuten leek de partij in de knip te zitten. Manon Rooders, Martine Menses, Karin Dekker en wederom Menses schoten de 13- 9 tussenstand op het bord. Via Dekker en Winters (tweemaal) werd het zelfs 16-11. Ventura speelde sterk en kreeg via de ra zendsnelle zusjes Wendy en Ma- non Rooders en Karin Dekker alle ruimte om de score op te voeren. De fase die toen volgde sloeg ech ter alles. Ventura verloor onver wacht alle duels, stapelde slordig heid op slordigheid en verspeelde in een mum van tijd de riante voorsprong van vijf punten. De verbaasde Limburgers, gesteund door een grootaaptal supporters, roken hun kans en kregen het voor elkaar om de 16-11 stand om te buigen inl6-I8. Die voor sprong werd vervolgens gekoes terd. Met name Iason keepster Susan Simons speelde de wed strijd van haar leven en leek een onneembare vesting te worden. Max Tukker keek verbijsterd toe hoe zijn formatie haar eigen gla zen ingooide. „Ik heb constant ge zegd gooi nou hoog want iedereen Martine Mensesvan Ventura (rechts) wordtzwaar op de huid gezeten dooreen speelstervan Iason. De Schiedamsen verforen met 18-21 van de ploeg uit Valkenburg. F0t0 peter Moikenboer probeerde het al laag en die ballen Het nieuwe jaar bracht Ventura één punt en zijn ook de andere nog geen overwinning, Verleden 'waren allemaal voor de keepster. Vervolgens heb ik nog gepro beerd om met Jacqueline Zoet mulder de ploeg weer aan het spe len te krijgen, maar helaas. Het was helemaal over. Ongelofelijk," foeterde de oefenmeester. In het alles of niets spel de laatste minu ten kwamen Martine Menses en Caroline Hoogerbrugge nog tot scoren maar Iason counterde naar behoren: 18-21. week werd bij Verburch ternau wernood een 21—21 gelijkspel uit het vuur gesleept nadat de ploeg maar liefst zes punten achter stand goed moest maken. Nu dus de knullige verliespartij tegen Ia son. De doelstelling van Tukker was een plek bij de eerste vier. Voor het duel stond Ventura vier de met elf punten uit negen duels. Na de nederlaag komt Iason op ploegen onder de fusieclub weer gevaarlijk. „Over de doelstelling moet je me nou maar even niks vragen," reageerde Tukker. „We hebben erg veel kansen gemist. Karin Dekker begon fantastisch, maar viel later ook terug. Waar schijnlijk door vermoeidheid. Alle afspraken werden in de tweede helft vergeten. We hebben de pun ten hier gewoon aan Iason gege ven," besloot Tukker. Door Ton de Leede Maassluis— Gefrustreerd liepen de korfballers van CKC Maassluis het veld af na de met 15-16 verlo ren wedstrijd tegen Fortis, Bijna de gehele partij hadden de Maas- sluizers een kleine voorsprong ge koesterd totdat in de laatste mi nuten Fortis, met een beetje hulp van de scheidsrechter, geniepig met de volle winst aan de haal ging. Door de nederlaag komt de Hoek van Holland—De sensatie bleef zaterdag uit in het res tant van de voetbalwedstrijd tussen Hoekse Boys en DUNO. Het duel in de vierde klasse B begon met een 2-1 voorsprong voor de thuisclub en eindigde drieënhalve minuut later met dezelfde stand. Eind vorig jaar werd de wedstrijd drie minu ten voor het einde gestaakt, omdat de scheidsrechter zich blesseerde. DUNO ging toen niet akkoord met het aanbod van arbiter Paul Vis die als toe schouwer bij de wedstrijd aan wezig was en het duel wel wil de 'uitfluiten'. De KNVB wees uitgerekend Vis aan als scheidsrechter voor de drie mi nuten die zaterdag werden ge voetbald. Hoekse Boys ver overde na de scheidsrechterbal waarmee de wedstrijd begon de bal en zette gelijk een aan val op, maar Barry Knipscheer werd neergelegd. De vrije trap van de voet van Martijn Hoek man werd tot hoekschop ver werkt. Louis Knipscheer, trai ner van Hoekse Boys, wisselde na twee minuten zoon Barry in •voor verdediger Jack Rensen. Paul Vis trok er dertig secon den voor bij en floot toen af. laatste plaats nadrukkelijk in zicht voor de debuterend eerste klasser. Maassluis, vorig seizoen gepro moveerd uit de tweede klasse waarin het overigens ook maar een jaar actief was, heeft ernstige aanpassingsproblemen in de eer ste klasse. Het nog zeer jeugdige team van trainer-coach Frits Broers, die aan zijn derde en laat ste seizoen bezig is, komt-vooral fysiek tekort. Aan de techniek, het inzicht en de conditie ont breekt het geenszins. De lengte en lichamelijke kracht vormen het grootste probleem voor het ta lentvolle achttal. „Vooral fysiek komen we tekort," bekende Frits Broers vooraf gaand aan de belangrijke confron- tatie met middenmoter Fortis. „Heel vaak zijn onze tegenstan ders een stuk langer en hebben ze meer kracht in huis. Dat veel te genstanders sterker zouden zijn, is natuurlijk niet gek, daar zijn we zo langzamerhand wel aan ge wend. In sommige wedstrijden zijn we er dan ook met tien pun ten verschil afgegaan. Zoals uit bij Fortis toen we dik verloren. Er zijn ook genoeg partijen geweest waarin we zeker niet de mindere waren. Zo hebben we de afgelo pen twee wedstrijden tegen onze naaste concurrenten HKC en Vi tesse gelijk gespeeld. Gezien de spelverhouding waren dat terech te uitslagen. Wil je je echter hand haven dan moetje dergelijke pot jes gewoon winnend afsluiten Vertrouwen Ondanks de ruime nederlaag in dr uitwedstrijd zag Frits Broers vol vertrouwen uit naar het tref fen met Fortis „Fortis heeft be hoorlijk wat lengte," gaf de uiter lijk zeer onbewogen coach zijn tactiek bloot, „en fysieke kracht. We moeten bij Fortis het tempo eruit halen, want ze willen veel te graag hard rennen. Aanvallend moeten we 'lang' zien te spelen en op de juiste momenten de diepte zoeken. We moeten in ieder geval het hoofd erbij houden." Stephanie Verhagen van CKC Maassluis (links) beet stevig van zich af ïn het duel tegen Fortis. Zij gad Esther Kasse een gooi on der de korf waardoor een relletje ontstond. Foto Peter Moikenboer Frits Broers had zijn huiswerk goed gedaan en de spelers hielden zich keurig aan de voorgespiegel de speelwijze. De ploeg uit los singen vloog voortvarend uit de startblokken en nam een 1-3 voor sprong. Maassluis liet zich niet gek maken en bleef vooral door de rake (straffworpen van Paul van der Zee In het kielzog van de te genstander. Omdat ook Marleen Dekker en Stephanie Verhagen, die een prachtige doorloper liet aantekenen, zich niet onbetuigd lieten, kwam Maassluis na een klein kwartiertje met 5-3 voor. Dc felle duels cn dc soms dubieu ze beslissingen van arbiter Soede leverden herhaaldelijk felle dis cussies in en rond het veld op. Zo vocht de kleine Martijn van der Wees een vaak ongelijke strijd uit met zijn zeker een kop grotere op ponent Sjaak Baars, waarbij licha melijk conctact niet werd ge schuwd. Ook ChantalSoekra moest menigmaal vergeefs optor nen tegen de veel langere oppo- nente Esther Kasse. Alleen Stephanie Verhagen was qua lengte gelijk aan de tegenstan ders en zij schroomde niet om ste vig haar 'mannetje' te staan. Zo diende 2y Fortis-speelster Esther Kasse, die haar een fikse gooi on der de korf gaf, op identieke wijze van repliek waardoor even een heus relletje ontstond in de twee de helft. Kopie Te vaak lieten de Maassluizers zich zowel in de eerste als de twee de helft de bal afnemen in situa ties die niet nodig waren. Het ge volg was dat Fortis met enige moeite en niet zonder geluk de rust met een 9-9 stand inging. Het tweede bedrijf was aanvankelijk een kopie van het eerdere schouwspel. Maassluis combi neerde langdurig en was veel in balbezit terwijl Fortis zo snel mo gelijk de korf opzocht en onge stoord mocht aanleggen. Met nog tien minuten te gaan en een 15-14 tussenstand op het bord leek Maassluis minimaal een punt uit de ontmoeting te gaan peuren. Dom balverlies, van met name Stephanie Verhagen, en een door Maassluis fel bestreden strafworp (Menno van der Gaag zou het spelverloop ongeoorloofd hebben verhinderd door in het verdedi- gingsvak te springen) voor Fortis bracht de score op 15-15. Ondanks het inbrengen van 'supersub' Marvin Soekra voor de moege streden Stefan Gringhuis gelukte het Fortis om twee minuten voor tijd de 15-16 op het bord te schie ten. „Het grootste deel van de wedstrijd," baalde Frits Broers, „stonden we aan de leiding. Door een dubieuze strafworp komt For tis langszij en weten het daarna nog de winst te pakken. We had den toch uitzicht op minimaal een punt. Ieder puntverlies is nu do delijk. We zullen een keer voor een verrassing moeten zorgen. Of we ons handhaven zal een kwestie van geluk worden." KatwijkDeltasport lijkt een goede tweede seizoens helft tegemoet te gaan. De Vlaai dmgse eersteklasser zette zaterdag KRV met 1-3 te kijk. De zege volgt op de knappe 1-0 overwinning vorige week in de oefen wedstrijd tegen de betaalde voetballers van RBC uit Roosendaal. Deltasport-trainer Ton Pattmama was zeer tevreden over de prestatie van zijn team. „Ik was bang dat mijn ploeg te lang by die overwin ning op RBC stil zou blijven staan. Ik heb mijn spe lers voorgehouden dat we het positieve uit die wed strijd moesten onthouden en mee moesten nemen naar het duel van vandaag. We hebben tegen RBC heel hecht, gegroepeerd gespeeld en dat ook tegen KRV laten zien," aldus de oefenmeester. Pattmama was beducht voor de counter van KRV en gaf zijn jongens de opdracht om de thuisploeg het spel te laten maken. „KRV kan dat met en daarom kregen wij de beste kansen," analyseerde Pattmama. Na een kwartier zette Ahmed Bouchnt de Vlaardingers op voor sprong. Eerder miste Bouchrit en Juad Fertoute oog in oog met de KRV-doelman. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd, maar na tien minuten in de tweede helft had Deltasport met nog twee treffers het duel in zyn voordeel beslist. Eerst wist Fertoute een voorzet van Bartho Westerdijk in twee keer in het doel te werken. Daarna tekende Ahmed Bouchrit met zijn tweede doelpunt voor 0-3. Bouciirit nam de bal met de rug naar het doel op zijn borst aan, draaide weg tussen twee tegenstanders en schoot vervolgens de bal langs de doelman. De bezoekers kregen kansen op veel meer doelpunten, maar faalden in de afwerking. „Als ik mijn team één verwijt moet maken, is het dat ze zo slordig omsprongen 111 de mogelijkheden," zei de Vlaardingse tramt ,Achmed en zijn broer H.uchrit en ook Den- nis van der Meulen en Feiiuuie hadden de score op moeten voeren. Aan de andere kant kan ik mijn ver dediging een compliment maken voor de geconcen treerde manier waarop zij haar werk deed. Jammer dat ze 'de nul' niet wist te houden, want dat hadden de jongens zeker verdiend," vond Paftinama. Kort voor het laatste fluitsif aal redde de thuisploeg de eer. Een KRVer mikte de tal uit een vrije trap net buiten het strafschopgebied -ichter Deltasport-doel- man Manuel Teixeira die de bal nog met zijn vinger toppen beroerde. Fertoute liep in het duel tegen KRV tegen een gele kaart aan. De Vlaardingers doen met de drie punten goede za ken op de ranglijst. De ploeg staat met zeventien punten uit elf duels op de vijfde plaats in de eerste klasse B. Alle ploegen die boven Deltasport staan hebben een wedstrijd meer gespeeld. De Vlaardin gers stijgen nog een plaatsje wanneer zij het inhaai- duel winnen. Dinsdag komt Deltasport opnieuw in aciie.jBan staat het bekerduel tegen DCL op het programma. Om 19.30 uur begint de wedstrijd in de Broekpolder. Rotterdam Met 1-0 verliezen en toch drie punten kunnen toevoegen aan het totaal. PPSC is daarin ge slaagd. De Schiedamse derdeklasser voetbalde in Rotterdam tegen DZB en kreeg vijf minuten voor tijd een tegendoelpunt om de oren. Het was het enige doelpunt dat zaterdagmiddag werd gescoord, maar toch won PPSC. Beide ploegen speelden namelijk het restant vaneen wedstrijd die eind vorig jaar gestaakt werd, omdat de scheidsrechter zich blesseerde. De club van trainer Ron de Bruijn had al een 0-3 voorsprong genomen en vertrok zaterdag met een genist hart richting DZB voorde tweede helft van het duel. „Mijn enige angst was dat DZB vroeg zou scoren. Zij waren daar na een minuut of vijf ook dichtbij toen een speler net naast kopte, maar toen het snelle doel punt uitbleef, konden we de wedstrijd makkelijk uit spelen," vertelde De Bruijn. De oefenmeester had het moeilijk gevonden om al zjjn spelers te motive ren voor de wedstrijd. „We hadden zo goéd als gewonnen en dat zag ik ook aan een paar jongens die maar een beetje voor zich zelf liepen te voetballen. Gelukkig heb ik ook jon gens die wel weten hoe er gespeeld moest worden. Gewoon de bal in de ploeg houden en lekker rond spelen." De Schiedammers werden geholpen door het agressieve spel van DZP De thuisploeg maakte veel overtredingen en dat pas te precies in het straatje van PPSC. Na elk fluitsig naal namen de bezoekers de nodige tijd om de bal weer in het spel te brengen. DZB probeerde met hoge balen de Schiedamse defensie onder druk te zetten. Vijf minuten voor tijd leverde deze strijdwijze einde lijk succes op: 1-3. PPSC wist geen echte kansen te creëren. Achmed Bouaouzan brak twee keer goed door op rechts, maar zijn 'balletje breed' werd niet goed verwerkt doorMi- cha Keemink. PPSC was vorig jaar op 0-3 gekomen door treffers van Edwin Ibrisimovie, Arjan van der Lee en Eric van Harmelen. Schiedam Zaalvoetballers uit Schiedam strijden zaterdag 24 januari om het Schiedams Zaalvoetbal kampioenschap 1999. Twaalf ploegen verdeeld over vier poules nemen het in een halve competitie tegen elkaar op. De winnaars van de poules gaan door naar de halve finale. SWSMC, WK en DEMOS vinden elkaar in poule A. Poule B bestaat uit HBSS, SVDPW en ODC. In poule C komen HBVS, PPSC en DRGS elkaar tegen en poule D wordt gevormd door ZW Groenoord, IJrsus en Schiedamse Boys. De wedstrijden duren twintig minuten en het toernooi begint om 18.00 uur in Sporthal Margriet. Om 22.40 uur trappen de voetbal lers af voor de finale. In een vrouwenpoule voetballen teams van HBSS, Hennes DVS, PPSC en Groenoord om de titel. Om 20.10 uur worden de wedstrijden stilgelegd voor een bijzonder duel. Leden van de Schiedamse gemeente raad nemen het op tegen collega's uit Vlaardingen. Over de selectie van de Vlaardingers wordt nog ge heimzinnig gedaan, maar het team van de Schiedam se raad is grotendeels bekend. In het doel staat, on danks zijn 'zwabberkniën' Will van Wijk van de WD en hoewel de voetballers veelvuldig van positie zui len wisselen, probeert PvdA'er Guus Ktepke de lin kerkant bezet te houden. Judith Boertjens (Groen- Links) zal hem aan de linkerkant assisteren. Mevrouw Raaphorst van de ouderenpartij AOV mikt op een positie rechts van het midden en zij wordt aan haar rechterzijde geholpen door Joop Gouweleeuw van Gemeente Belangen Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6