VFC maakt einde aan unieke reeks MSV'71 Ursus niet tevreden met eerste punt r Vlaardingse voetballers pakken drie punten in Maassluis Theo van Dijk tekent voor één jaar bij Wilco Wapenaar gelijmd met verplaatsbaar doel Handballers DWS slepen moeizame zege uit het vuur Biljarttitel voor Marco Geluk ■TOMISSiMESM HSC dicht bij 'Serie A' Excelsior'20 na winst op Germinal op kop Juventus laat zege in slotfase glippen WSV houdt uitzicht op handhaving na winst Rotterdams Dagblad Maandag 18 januari 1999 Rotterdam - Marco Geluk, lid van 'Wij willen biljarten', heeft m de finale voor het gewestelijk kampi oenschap van de derde klasse Driebanden-Groot de titel be haald. De Vlaardingse drieban- der, die nog niet zolang het drie bandenbiljarten beoefent, behaal de tien matehpunten. Behalve het kampioenschap geeft de titel eveneens het recht op deelname aan de finale voor het Kampioenschap van Nederland, dat eind februari in Hapert wordt gespeeld. HSC-Schiedamse Boys 3-1 (2-1). HSC doet nog volop mee in de ra ce om een plekje in de serie A. De Vlaardingse voetballers versloe gen op eigen veld Schiedamse Boys met 3-1 en staan samen met De Hoef op een gedeelde tweede plaats in de vijfde klasse L. Beide teams hebben veertien punten uit negen duels. Wanneer de twee ploegen na de laatste wedstrijd volgende week nog steeds even veel punten hebben, komt er een beslissingsduel Schiedamse Boys komt door de nederlaag niet meer in aanmer king voor de tweede plek op de ranglijst. De Schiedammers kun nen HSC volgende week van dienst zyn, want dan staan beide ploegen opnieuw tegenover el kaar, maar trainer Cock de Jong heeft al beloofd geen cadeautjes te zullen uitdelen. André Vink bracht HSC op voor sprong door een strafschop te be nutten. Sjaak van der Haven zette zijn ploeg op 2-0, waarna Sven de Groot voor rust nog iets terugdeed vanaf de strafschopstip. Jojm van der Hoek bepaalde de eindstand op 3-1. ODC-Blijdorp 1-1 (0-0). Door een prachtige vrije trap van René de Wit hield ODC een punt over aan de ontmoeting met koploper Bly- dorp. Voor beide ploegen stond mets meer op het spel. Cornel van der Windt kreeg een gele kaart. Demos-CentroPortugues 4-2 (4-0) Demos maakt in de vijfde klasse K geen kans meer op deelname aan de serie A, maar toonde tegen CentroPortugues toch zyn tan den. In de eerste helft liepen de Schiedammers uit naar 4-0. David Almeida (2), Remco van der Steen en Mustafa Msseh waren de doel puntenmakers. Na rust liet De mos het wat sloffen. Richard Siag- moolen debuteerde bij Demos en speelde een uitstekende wed strijd als laatste man. Projectbegeleider Ron Steens komt woensdag 3 februari naar Viaardingen om de stand van za ken betreffende het multifunctio nele sportpark in de Broekpolder te bespreken De informatie-bij eenkomst vindt plaats op sport park Vijfsluizen De Schiedam mer Henk Salari, die na dit sei zoen vertrekt bij Excelsior Pernis hoeft over de komende voetbal jaargang niet in te zitten De trai ner staat in de belangstelling van vier verenigingen en heeft met een Schiedamse dub zelfs al twee gesprekken gehad Op verzoek van Salari houdt K&B de naam van de club nog even voor zich •De selectie van Excelsior'20 heeft tijdens een tramingsweek- eindje in Limburg boksles gehad van Arnold Vanderieijden 4 De tegenstanders van de Schiedam mers zyn gewaarschuwd Als ze goed hebben opgelet weten de spelers nu hoe ze een wedstrijd op punten moeten winnen 4 De kro ket van RKWIK is zondag door vier juryleden geproefd 4 De ho norering: een 6,54 Hockeyvereni- ging Pollux moet het niet alleen zonder clubhuis stellen, de club heeft ook geen sokken meer4 De Vlaardingse vereniging had bij een kledingfirma sokken besteld, maar toen die binnenkwamen, bleek het vignet rood en de sok ken blauw En dat is niet goed Op de nieuwe stropdas van Her mes DVS staan wel de juiste kleu ren: Hermes-blauw met een wit logo Voor vrouwelijke voetbal lers heeft de Schiedamse 'klasse dub' een choker laten maken in hetzelfde design 4 Kort Bondig is altijd stijlvol. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag: telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax 0104265227) en inde avonduren onder 0104004310. MAANDAG 18 JANUARI BASKETBAL: 21 00 Baros-Juventus (v). DINSDAG 19 JANUARI VOETBAL Beker: 20 00 Excelsior Mais- sluis-Puttershoek, 19.30 Deltasport-DCL, 20 00 Olympia-HBSS,20.00Uruo-CION lo- haalduel: 1930 Ursus-VFC Oefenduec IS 3D SWSMC-HOV. Competitie ondc. 23 jaar: 19.30 Zwaluwen-HWD, 1930 AVS- WK, 19 30 Deltasport-WOR Door Mikos Gouka Maassluis— Ruim tweeënhalf jaar lang waren de voetballers van MSV71 ongeslagen op ei gen veld. Totdat gistermiddag VFC langs kwam in Maassluis. De Vlaardingers grepen met 0-i drie belangrijke punten en maakten zodoende een einde aan de unieke reeks van de Maassluizers. Matchwinnaar werd Walter van Pernis. Matig uitverdedigen van linker middenvelder Mark van Haaren leverde de aanvaller een vrije schietkans op en de bal lag pardoes achter Marcel de Jong: 0-1, In de eerste helft bleef VFC de be tere ploeg. MSV71 zocht vergeefs de flanken maar Walter Vijver berg en Chris Kolmus kwamen niet in het stuk voor. VFC-oefen- meester Erik Teunisse kon dus glimlachend het kleedlokaal op zoeken. Zonder sluitpost Remco Bosveld, spits Berry van Rij cn de gebroeders Job en Thomas Raey- maekers leek het een kansloze missie te worden tegen het hoog geplaatste MSV71, maar dat viel dus alleszins mee. In het tweede bedrijf wist de thuisploeg eindelijk druk te zet ten. Oefenmeester Theo van Dijk had Walter Vijverberg in het kleedlokaal achtergelaten en liet Michael Heeren opdraven. Tot echte kansen kwam het niet. Bob Jansen was wel veelvuldig in bal bezit maar kreeg weinig steun van zijn teamgenoten. De lange Maassluizer was zelf nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar zijn kopbal verdween net naast het doel van keeper Ralph Groen. Even daarvoor had Groen ook al een dwarrelbal van invaller Hee ren over de lat getikt. VFC verdedigde stug, maakte daarbij veelvuldig overtredingen maar de vrije trappen leverden nauwelijks gevaar op. Sterker nog, dc geel-zwarten waren via de counter dreigend, maar Walter van Pernis, John van Mil en Ge rard Bakker wisten Marcel de Jong niet te verschalken. «tw m>K Maassluis— MSV71 heeft over eenstemming bereikt met Theo van Dijk over contractverlen ging. De oefenmeester tekende onlangs voor één jaar bij. Van Dijk is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen bij de Maasslui zers. De promovendus doet het boven verwachting goed en neemt een subtoppositie in op de ranglijst van de vierde klasse. Van Dijk voelt zich goed bij de zwart-witten. „Vlak voor het ein de van 1998 zijn we rond de tafel gaan zitten. Ik heb het goed naar Teleurgestelde gezichten dus in het MSV?l-kamp. Trainer Theo van Dijk relativeerde als eerste. „Tim Kolmus was op vakantie. Hij is natuurlijk geen zaligma kende speler maar heeft wel een actie in huis, Nu geven we de te- mijn zin in Maassluis. De groep wil graag en kan nog beter. Het bestuur wilde ook graag verder en dus kwamen we er snel uit Er was nog een vereniging die me graag wilde hebben, maar ik geef de voorkeur aan MSV71aldus de trainer. Ook voorzitter Jaap Slier stak zijn tevredenheid niet onder stoelen of banken. „We zijn heel blij dat Theo een jaar heeft bijge tekend. Er was nog meer interes se voor hem maar hij heeft toch gentreffer gewoon weg en lopen we achter de feiten aan. De eerste helft waren we veel te timide. Na de rust hebben we wei meer druk kunnen zetten maar tot echte kansen zyn we nauwelijks geko men. Het werd heel erg fysiek en voor ons gekozen. We zijn na tuurlijk twee keer kampioen ge worden en spelen voor het eerst in de vierde klasse. De verwach ting was dat we in de midden moot zouden komen. We staan nu al verder al moeten er nog heel wat wedstrijden gespeeld worden. Maar je ziet de jongens wekelijks vooruitgaan. De sfeer is goed en dus was het voor ons heel belangrijk dat Van Dijk zou blijven. We hebben een jonge groep en zijn aanpak slaat aan," aldus Slier. dat komt ons spel niet ten goede. De nederlaag is geen ramp maar als het even kan willen we toch graag bij de eerste vijf eindigen," aldus Van Dijk, Een kleedkamerdeur verder stond Teunisse te lachen. „Het was wel zwaar bevochten, maar we hebben niet veel kansen weg gegeven. We misten zeven basis spelers en dus speelden we meer verdedigend dan normaal. Vfe hebben voor de winterstop teveel punten laten liggen en dus zijn we zeer content met de punten, VFC wil ooit wel een periodeütel pak ken, maar telkens blijkt weer dat we heel erg wisselvallig zijn. Maar met zo'n brede selectie moet er echt wel wat mogelijk zyn," adus de winnende trainer. MSV71-VFC9-1 (0-1). 22 WaltervanPemis 0-1 Bijzonderheden: Arbiter Landsman gaf geel aan Marco de Jong, Marc van Haaren en Vrrgil Kolmus (MSW1) en Bert van Saus, André Ouwerkerk en M. Hattem (VFO. MSV71: Marcel de Jong, Virgd Kotmus, Marco de Jong, Wamaar, De Gier, Jeremy Kolmus, Jansen, Van Haaren, Vijverberg (46 Heeren), El Haddioui, Chns Kolmus (72. Boersma) VFC: Groen, Van Saus, Brouwer, Ronald van Mil, Dumont, Bakker, Robbemond, Van Perms, John van Mil, Groen (Hattem), Ouwerkerk VFC'er Walter van Pemis loopt jui chend weg nadat hij zijn ploeg aan een O-l voor sprong heeft geholpen te gen NISV71. Het was de enige treffer in het duel. Fo to Peter Molken- RKWI K-doel man Edwin Kolsterenkan de inzet van Guy Regel van Ursus (ho rizontaal ge streept shirt) niet keren: O- 2. Otto Veldt (nummer 5) komt te laat. Foto Peter Molken- boer Door Pim van der Helm Viaardingen Eindelijk was het dan zover. Ursus, de hekkenslui ter in de vierde klasse G, dat na vijf wedstrijden nog troosteloos op nul stond, snoepte zijn eerste punt af (2-2) van het Vlaardingse RKWIK en maakte zelfs de mees te aanspraak op de overwinning. Ursus-trainer Jaap van der Nol hield gemengde gevoelens aan het gelijkspel over. „We verdien den namelijk gewoon te winnen," verklaarde Van der Nol achteraf. „Gelukkig heb ik veel positieve punten gezien," vervolgde Ursus' oefenmeester, „want we hadden weer wat voor elkaar over en de instelling was goed. Dat is niet niks als je weet dat we pas zes duels gespeeld hebben terwijl an dere ploegen bijna op het dubbele aantal wedstrijden staan." Wilco Wapenaar, trainer van RKWIK, liep minder goed ge luimd het veld af. „De jongens mogen zich wel even achter de oren krabben," pakte Wapenaar zijn spelersgroep aan. „We begon nen te slap aan de wedstrijd, de verdediging stelde zich niet goed De debuterende trainer Wilco Wapenaar heeft zijn contract bij RKWIK met een j aar verlengd, „Tijdens de nieuwjaarsreceptie," zet te WIK-voorzitter Gerard Poldervaart uiteen, „maakten we bekend dat Wapenaar er een jaar aan vast plakt Er werd geklapt door de se lectie dus we gaan ervan uit dat dat besluit in goede aarde is geval len." Gevraagd naar Wapenaars beweegredenen om te blijven ant woordde de preses niet zonder humor „Financieel gezien konden we hem niet meer bieden dan wat hij nu krijgt, maar we hebben hem ge lijmd met een verplaatsbaar doel." op en de instelling liet aanvanke lijk te wensen over," Ursus-aanvaller Mario Krommen hoek profiteerde al snel van de Vlaardingse laksheid. Reeds na twee minuten ging RKWIK's jubi lerende linksback Otto Veldt (250 wedstrijden in het eerste) in de fout. Krommenhoek dook achter hem op en werkte de bal achter doelman Edwin Kolsteren van de gastheren. Guy Fiegel verdubbelde de score voor de Schiedammers. Vanaf de linkerkflank frommelde hjj het leer in de korte hoek. Even leek het erop dat Ursus het eerste drie tal punten in de wacht zou slepen. Die hoop werd echter in de kiem gesmoord toen scheidsrechter Broere een kwartier na rust een strafschop aan de thuisploeg toe kende, waar de spelers van Ursus appelleerden voor een handsbal, gemaakt door een WIK'-speler. Alle protesten ten spijt belandde de bal op de stip en enkele mo menten later van de voet van Je roen Ploeg in het Schiedamse doel. Wisselspeler Ramon de Rond zorgde van dichtbij voor de gelijkmaker nadat Ursus-doel- man Ricardo Gokke in eerste in stantie zyn kopbal nog wist te ke- Het Vlaardingse talent Gregory Meyer stond met zyn fraaie voor zet niet alleen aan de basis van de tweede Vlaardingse treffer, maar speelde een niet onverdienstelij ke wedstrijd. De 19-jarige rechts voor voelt zich al aardig op zijn ge raak bij de selectie. „Het begin verliep best moeizaam legde de 'youngster' uit, „later ging het steeds beter." Dat, terwijl Meyer zich niet lang geleden versliep voor een oefenwedstrijd die 's avonds gespeeld moest worden. „Destijds was ik nog niet zo fana tiek als nu. Ik heb nu veel plezier in het spelletje en hoop nog lang op deze voet door te gaan." RKWIK-Ursus 2-2 (0-2) 2. Mano Krommen hoek 0-1, 37 Guy Fiegei 0-2, 57 Jeroen Ploeg 1-2,87 Ramon de Rond 2-2 Bijzon derheden: Scheidsrechter Broere gaf geel aan Patrick Wjjzenbroek en Ramon de Rond van de thuisploeg en aan Ramon van R«swyk en Guy Fiegel van de bezoekers WlPC-er Pascal Vermeulen zag als enige rood, omdat hem twee keer een geel kar tonnetje getoond werd RKWIK: Edwin Kolsteren, Van de Berg, Smits (70, Boere), Wyzenbroek (60 Duca- neaux), Veldt, Sam Sin, Raymond Kolste ren (46 De Rond), Jongeling, Vermeulen, Ploeg, Meyer. Ursus: Gokke, Meyers, Van Beek, Herben, De Maar, Schoenmakers, Lmdenberg, Van Rijswijk, Fiegel, Krommenhoek, Neu- schwanger(71, Bogaard). Door Bas van den Berg Schiedam Het publiek van DWS reageerde giste ren zo apatisch op het gewonnen duel tegen BFC 2 (24-18), dat aanvaller Marco van Linstee de toeschou wers toeriep dat ze best wat meer mochten meeleven. Dat de stemming er niet in zat, had alles te maken met de slechte prestatiecurve van de handballers. Vorige week bereikten de Schiedammers zelfs een absoluut dieptepunt tegen WIK en gisteren leek het dezelfde kant op te gaan. In de eerste helft waande DWS zich in een zetel, ge zien de 13-6 voorsprong bij de rust. Maar in deel twee speelde de ploeg zo verkrampt, dat trainer Ferki Nici snel een time-out vroeg. In een kort betoog smeekte hij de spelers om meer saamhorigheid en maximale concentratie. Door gebrek aan schotvaardigheid van de Limburgse opponent sleepte DWS tenslotte een zwaar bevochten overwinning uit het vuur. Voor beide ploegen was het een cruciaal duel. De gas ten uit Beek waren al drie wedstrijden ongeslagen en DWS moest uit een dal zien te komen. Uiteindelijk kwam DWS door de 24-18 zege in rustiger vaarwater terecht, ondanks de vele fouten die aan het spel kleefden. Er werden drie strafworpen gemist door slordigheid en vele malen werd een break-out niet verzilverd. De thuisclub miste Arno Hendriks door een oogblessure, terwijl tweede keeper Pim Klingens in Frankrijk vertoeft. DWS werd na twintig seconden al op achterstand ge zet, maar Rick Ehlert en Etienne Gommel verander den dat beeld snel. Pas nadat Henk Post, die een snelle aanval fraai afmaakte, de marge had vergroot tot 5-3, werd het verschil tussen beide teams groter. In tegenstelling tot vorige week joeg DWS als een be zetene. Snelheid was het enige wapen om de Limbur gers onder druk te houden. Halverwege voerde Henk Post door een break-out de voorsprong op tot 6-3 en vijf minuten voor de rust miste Rick Ehlert een straf- bal. Hij maakte echter kort daarna zijn fout goed: 9-3. Bij de zesde treffer van BFC liet doelman Marcel Nieuwland de bal door zijn benen gaan: 12-6. Besluiteloosheid Niets wees erop dat de gasten na rust sterk zouden terugkomen. Hoewel in eerste instantie Eikan de Kraaij en Rick Ehlert de score opvoerden tot 16-9, brachten de gasten in een ommezien de achterstand terug tot 18-15. Het leek erop dat DWS teveel van zijn krachten had gevergd. De ploeg viel op door besluite loosheid en de acties werden steeds langzamer uitge voerd. Een fraaie treffer van Michel Don die de voor sprong op 21-17 bracht, zorgde weer voor rust in de ploeg. Voor een waardig slotaccoord zorgden Elkan de Kraaij, Rick Ehlert en Henk Post: 24-18. „We spelen beslist niet slecht, maar zyn nog onevenwichtig," al dus trainer Ferki Nici van DWS. „Een paar goede overwinningen zou het zelfvertrouwen ten goede ko men." Rick Ehlert (6) was topscorer bij DWS, Elkan de Kraaij (4) Etienne Gommel, Marco van Linstee, Henk Door Sander Sonnemans Rotterdam—Dankzij de misstapvan stadgenoot Her mes DVS heeft het Schiedamse Excelsior'20 gisteren in de vierde klasse G de koppositie gegrepen. De Thurlede-formatie had weinig moeite met Germinal en zegevierde met 4-1, tarwyl lijstaanvoerder Her mes DVS op eigen terrein met 2-1 onderuit ging te gen VOC. Het Vlaardingse Fortuna pakte tegen de nummer voorlaatst HWD stevig uit: 8-0. Excelsior'20 moest al vrij vroeg in de wedstrijd een tegenvaller incasseren, toen Germinal brutaal de lei ding nam. Nog voor de rust stelden Danny Koever mans (strafschop nadat Remco Eikenbroek onderuit was geschoffeld) en GiennTon orde op zaken: 1-2. In de rust moest doelman Patrick Marrevee als gevolg van een blessure zich laten vervangen door Zenil Maglajac. Met een afstandschot zorgde aanvoerder Emile Smits voor de 3-1 en de fraaiste treffer (4-1) werd gescoord door Dennis Vorstenbos. Hij kopte met een snoekduik een pass van Ton tegen het ga ren. Excelsior'20 (9-23) heeft nu niet alleen een punt voorsprong op Hermes DVS (10-22), maar moet ook nog eens een duel inhalen. Het Rotterdamse VOC bezorgde Hennes DVS in sportpark Harga een domper door met een 2-1 zege aan de haal te gaan. Nadat Roy Bronsgeest op de paal had gemikt en Dennis Dekker ook de rebound tegen de staander werkte, opende Gokan Cayir in het eer ste deel de score. Maar na de thee prikten de Rotter dammers twee treffers achter Hermes-sluitpost Pe ter Dróge, die eerder enkele fraaie reddingen had verricht. René Grimmius liep tegen zyn derde gele kaart op en is zondag dus geschorst. „We kwamen onterecht op een voorsprong," erkende Hermes-trainer Hans de Rover en speelden gewoon niet scherp genoeg. We hadden moeite om extra inzet te tonen. Van de week moeten we daar maar over pra ten. Je moet met een nederlaag om kunnen gaan, maar we kunnen het ons niet veroorloven net als vo rig jaar tegen drie nederlagen op rij op te lopen." Fortuna deed in Rotterdam goede zaken en haalde tegen HWD flink uit: 8-0. Bij de rust was het 3-0 door doelpunten van Sjaak Weber, Ronald Nelemans en Cor Hermans. Invaller Mamix van de Berg, afkom stig uit het tweede, vierde zijn debuut met twee tref fers (4-0 en 8-0) en ook Martijn van Minnen, John van de Belt en Remi Snel wisten in de tweede episode het net te vinden. Fortuna speelde zonder Scott Wulfer- dinge (definitief terug naar Amerika) en Mark Hoog, die wegens een chronische knieblessure geadviseerd is te stoppen met voetbaL Door Nick van der Sluis Amstelveen Jos Pelk, van ASVU, was zaterdag avond bijna vijfendertig minuten een veel geplaagde coach. Hekkensluiter Juventus, op bezoek in Amstel veen bij de koploper van de promotiedivisie, leek in die fase regelrecht op een verrassing af te spelen, pas in de slotfase kreeg Pelk zijn basketbalformatie weer op de rails om de wedstrijd alsnog met een nipte, 57- 54, overwinning af te sluiten. Daarom wel na afloop lovende woorden voor Juven tus van de Amstelveense coach die slechts by vlagen zyn ploeg wist te inspireren. „We werden aanvanke lijk overrompeld door hun strijdlust, maar ik kon ook de indruk niet wegwerken dat mijn spelers het lang ietwat te gemakkelijk opnamen," vond Pelk. „We hebben heel lang goed stand kunnen houden," oor deelde Juventus-coach Peter van der Waal, „maar we moesten in de slotfase wel capituleren, omdat ik maar zes spelers mee naar Amstelveen kon nemen." De grote makke van Juventus dit seizoen, Van der Waal kan het verhaal zo langzamerhand dromen en vrijwel moeiteloos oplepelen. „Ronald van Ooijen kampt met een enkelbandblessure, André Jacobs is uiteindelijk toch gestopt omdat hij zyn hobby niet meer met zijn werk kon combineren en een jeugd speler was ook al geblesseerd. Ik stond dan ook als zevende speler op het wedstrijdsheet." Vooral die beperkte groep met daardoor even beperk te mogelijkheden imponeerde in Uilenstede, het sportcentrum van de studenten van de Vrije Univer siteit. Juventus vond een tegenstander tegenover zich die aardig wat talent in de gelederen had. Steve Deul bijvoorbeeld, met eredivisie-ervaring (Pelk: „hij brengt de snelheid in onze spelletje") en Jeroen Meij- nen, maar ook Bas Kip, nog'niet zo lang geleden een aanstormend talent in Den Helder, nu spelend bij ASVU, omdat hij zyn studie in Amsterdam wil afron den. En dan ontbrak Mark Kassteen, geblesseerd, nog, Een tegenstander dus waaraan Juventus de handen vol moest hebben, „een potentieel lekkere ploeg," bleef Jos Pelk ook na de marginale overwin ning op Juventus van mening. Het probleem voor de Schiedamse basketballers zou uiteindelijk de Amstelveense tactiek vormen. Tegen de mandekking, fullcourt press, kon Juventus rede lijk uit de voeten, maar als ASVU eenmaal op een zo ne-verdediging overschakelde, kwam de ploeg'van Peter van der Waal duidelijk in de moeilijkheden, Jos Pelk: „Ik koos er toch voor om met een mandek king te spelen, omdat ik my n spelers lekker hard wil de laten werken en omdat ik al snel doorhad dat de Schiedamse zorgen bij een zoneverdediging van ons zouden groeien." In die zone bouwde ASVU voor het eerst, ver in de tweede helft, even een 54-44 voor sprong op, maar een aantal Schiedamse driepunters zorgden vervolgens weer bijna voor evenwicht „Ons probleem in de slotfase was, dat onze schoten tegen hun zone niet vielen. En dat werd mede veroorzaakt door de vermoeidheid die in die fase meedogenloos maar onvermijdelijk moest toeslaan. De basis van deze ploeg is gewoon te smal," analyseerde Van der Waal de zestiende competitienederlaag van dit sei zoen. „We hapten in de laatste minuut als het ware naar adem." Bij Juventus kwamen Willem Doornik (16) en Ronald Jonkman (16) in de dubbele cijfers. Waardingen—Door een 6-8 overwinning op Merwede hebben de waterpoioërs van WSV weer uitzicht ge kregen op lijfsbehoud. Voorwaarde om afstand te ne men van De Gouwe en Merwede in de eerste klasse is dat de twee punten in mindering, opgelopen tegen De Zijl/LGB, ongedaan worden gemaakt. De club heeft daartoe een verzoek aan de KNZB gericht Nadat WSV afgelopen donderdagavond met 14-1 kansloos was tegen De Zijl/LGB, toonde de Vlaar dingse ploeg tegen Merwede veel vechtlust. De perio destanden waren: 3-2,5-5,5-7 en 6-8. Voor WSV scoor den: Remon van Dorp (3), Jerry Doumenis en Mein- dert Prins beiden (2) en René Boer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7