13, Vïaardingen stelt Delft A 4-brief verdeelt ook raad en Schiedam zwaar teleur m nu ra Wonen in waterlandschap Rotterdams Dagblad Geen geld onderzoek naar voetbaifusies 'Beroerd dat opvang alleen van Toth moet afhangen' WHKi Winkeldieven aangehouden Sigaretten en geld weg Wagen na ruzie het water in Lokale radio 'heel irritant' Medailles voor Hoekse redders 'Samen hadden we sterker gestaan in ons verzet tegen A 4-noord' Banden geprikt bij eên kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. a Ja, noteer mij voor zo'n kwartaalabonnement De eerste twee 11 Of bel gratis ~Cateringservice Hentiy Heezett Hentllf Heezen Cateringservice Rotterdams DagblatL Waterweg Woensdag 20 januari 1999 0> m Vlaardingen/Maassluis Perso neel van een supermarkt aan de Koningshoek in Maassluis heeft gistermiddag een 17-jarige inwo ner van deze stad in de kraag ge vat, die artikelen in zijn bood schappentas had gestopt en zon der te betalen de winkel wilde ver laten, Hij is overgedragen aan de politie, die hem doorverwijst naar bureau Halt. Hetzelfde lot wacht een 15-jarige Vlaardingse jongen. Hy ont vreemdde uit een boekhandel aan het Liesveld twee tijdschriften en zette het op een rennen toen de detectiepoorten afgingen, Na een achtervolging wist een mede werkster van de winkel, samen met een voorbijganger, de jongen aan te houden. Schiedam De eigenaar van een snackbar aan de Rotterdamsedijk heeft gisteren bij de Sehiedamse politie aangifte van een inbraak gedaan. Onbekenden forceerden 's nachts het rolluik en vernielden vervolgens de ruit. De snackbar werd doorzocht en de gokkast opengebroken. Er is een aantal sloffen sigaretten en shag en een onbekend geldbedrag buit ge maakt. MaassluisTwee automobilisten hebben het gisteravond laat op de rijksweg A 20 tussen Maassluis en Maassluis-West met elkaar aan de stok gekregen. Dit leidde ertoe dat een van de bestuurders van de weg geraakte en in het water be landde. De bestuurder liep slechts een nat pak op. De politie van de regio Haaglanden stelt een nader onderzoek in. Vïaardingen De opnieuw gestar te lokale radio in Vlaardlngen heeft met de programmering geen beste beurt gemaakt bij de politiek. „Heel irritant," was het commentaar van Anny Attema, fractievoorzitter van de grootste partij in de gemeenteraad, de PvdA. Zij ergert zich eraan dat 'drie kwart van de uitzending over Maassluis gaat'. De ergernis daar over is zo groot omdat de gemeen te Maassluis geen geld wil bijdra gen aan de omroep, terwijl de ge meente Vïaardingen door middel van de vorig jaar ingevoerde op centen een slordige vijftigdui zend gulden per jaar overmaakt. Het gemeentebestuur van Maas sluis heeft daarvan afgezien. Herstart Het was één van de redenen waar om vorig najaar Waterweg FM ter ziele ging. Op 1 januari is een her start gemaakt en maken vrijwilli gers weer enkele uren per week uitzendingen. De gemeenteraad in Vïaardingen is gevraagd het restant van de subsidie daarvoor beschikbaar te stellen. De raads commissie voor algemene en be stuurlijke zaken gaat daarmee echter niet zonder meer akkoord. Burgemeester Stam is opdracht gegeven om eerst bij de nieuwe omroep een fatsoenlijke begro ting en een ondememersplan op te vragen. Eerder wordt er geen geld overgemaakt, was het dwin gende advies van de commissie. Hoek van Holland Vier redders van het station Hoek van Holland hebben gisteravond de vrywilH- gersmedaille gekregen. Voor Ger- rit Roos en Henk Post betekende het tevens het afscheid als opstap per van de 'Kapitein Hazewinkel'. Roos was in dertig jaar betrokken bij 249 acties. Hij bracht 292 men sen in veiligheid. Henk Post heeft een dienstjaar minder op zijn lijst staan en was betrokken bij 312 ac ties met 275 geredden. De vrijwilligersmedaille werd ook uitgereikt aan Piet Moerkerk en Karei Kuiper. Leo Lucardie, die niet op de feestelijke bijeenkomst aanwezig kon zijn, krijgt zijn me daille later. Door Ben van Haren Door John Bunte SchiedamAlvorens de definitieve tekst voor de brief over de A 4-noord naar minister Netelenbos werd opgesteld had de Delftse wethouder Grashoff (verkeer en vervoer) nog contact met zijn Vlaardingse collega Kool. „Ik heb het concept laten zien en gevraagd of ze toch wilden tekenen. Maar ze voelden er niets voor, verkozen het op hun eigen manier te doen. Jam mer." De Sehiedamse wethouder Hafkamp: „Samen hadden we nog sterker gestaan in ons verzet." Vïaardingen stelde de 'gezworen partners' in de nu al dertig jaar durende strijd zwaar teleur. En dus zetten alleen Grashoff en Haf kamp gistermiddag in het Sehie damse stadskantoor hun handte kening onder een brief aan de mi nister, met daarin het klemmende verzoek toch vooral af te zien van de aanleg van de A 4-noord tussen SchiedanWlaardingen en Delft Dat geld zou besteed moeten wor den aan een spoortunnel in Delft. Vïaardingen tekende dus niet en Schipluiden evenmin. Beide ge meenten hebben weliswaar hun bezwaren tegen de A 4-noord en de wijze van aanleg, maar de kop peling met de spoortunnel is wat hen vetreft geen automatisme, heeft Grashoff begrepen. Schiedam en Delft staan echter verre van alleen. Maar lieft twin tig milieu- en bewonersorganisa ties richtten zich gisteren geza menlijk tot Netelenbos met een zelfde verzoek: vergeet de A 4- noord en richt alle aandacht en fi nanciële middelen op het verbete ren van het openbaar vervoer. Minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat wordt dezer dagen bedolven onder de brieven, faxen en petities van belanghebbenden. Deze week, of anders waarschijn lijk volgende week vrijdag zal het kabinet praten over de A 4-noord en de motie Van Heemst, Het voorstel van deze Rotterdamse PvdA'er om af te zien van aanleg en dat geld te besteden aan de vier sporen afdekkende tunnel in Delft kreeg brede steun in de Tweede Kamer. Schiedam, Delft en de milieube weging willen dat Netelenbos die motie uitvoert. „En doet ze dat met. dan zal ze toch terugmoeten naar de Tweede Kamer," aldus Grashoff. „En dan zal minimaal een aantal eisen uit die motie moeten worden ingewilligd." Hij realiseert zich de kracht van de economische lobby, die het be drijfsleven met brede steun uit de regio's Rotterdam en Haaglanden in volle hevigheid in gang heeft gezet Netelenbos heeft op haar beurt al gezegd dat het bedrijfsle ven financieel zal moeten bijdra gen. Delft en Schiedam houden er der halve rekening mee, dat de A4- noord er toch komt. Maar dan zal het moeten gebeuren op de ma nier zoals zij het willen. „We wil len 'm niet zien, niet horen en niet ruiken," aldus Hafkamp. En die spoortunnel moet er hoe dan ook eveneens komen, vult Grashoff aan. WD-Schiedam Deze week kwam de WD-fractie in de Sehiedamse gemeenteraad naar buiten met een vurig plei dooi voor aanleg van de A 4-noord. De liberale wethouder Hafkamp vindt echter niet, dat hij zijn par tijstandpunten verloochent. „Er is een college-program dat ook door de WD is ondertekend en daar handel ik naar." VïaardingenDe brief die wethouder Aart Kool aan minister Netelenbos heeft geschreven over de rijks weg A 4 verdeelt de Vlaardingse gemeenteraad. „Hij geeft niet duidelijk het standpunt van de raad weer." „Hiermee leg je het hoofd in de schoot." „Hy is conform het collegeprogramma," klonk het gis teravond in de raadscommissie voor verkeer. Zelfs de wethouder gaf toe dat zijn opmerking over 'een milieuvriendelijke aanleg' ongelukkig was. Dat was in reactie op de kritiek van GroenLinks- fractievoorzitter Ben van der Velde, die benadrukte dat aanleg van een rijksweg nooit milieuvriendelijk kan zijn en zeker niet als de weg door Midden-Delf land en tussen de woningen van Holy en Schiedam- Noord doorgaat. „Met zo min mogelijk schade voor het milieu, is de enige juiste omschrijving," had hy de wethouder voorgehouden. Kool erkende er nooit zo kritisch over nagedacht te hebben. Van der Velde verweet Kool dat hij de minister on voldoende heeft duidelijk gemaakt dat de meerder heid van de gemeente Vïaardingen die rijksweg niet wil hebben. „Dit was een ideaal moment om de Tweede Kamer te zeggen 'gefeliciteerd, op het schrappen van deze weg zitten wij al jaren te wach ten*" zei de CroenLinkser. Woordvoerder Peter Runsink van de WD dacht er geheel anders over. Net als Wil Baris van het CDA, die haar partijgenoot Kool complimenteerde met zijn brief. Runsink, die ook steun kreeg van het AOV, zei: „De WD heeft in haar verkiezingspro gramma staan, dat de A 4 er moet komen en in het collegeprogramma staat vermeld dat bij aanleg naar een zo milieuvriendelijk mogelijke inpassing moet worden gestreefd. Dat staat ook in de brief." SP, D66, W2000, SRG en Stadsbelangen deelden het standpunt van Van der Velde. Rien Lensvelt (SRG) benadrukte dat ook de kleine christelijke fracties in de Tweede Kamer achter de motie Van Heemst staan. „U had minstens in die brief moeten schrijven dat er tussen Schiedam en Vïaardingen ondertunneling van de weg noodzakelijk is, dat staat ook in het collegeprogramma. Op deze manier leg je het hoofd in de schoot," sprak Lensvelt Peter Roovers, die Van Heemst bedankt heeft voor de motie, had als vertegenwoordiger van de coali tiepartij PvdA geen kritiek op de brief van het colle ge. Hij riep zijn mede-commissieleden op om net als de PvdA bij de kamerfracties van hun partij aan te dringen op uitvoering van de motie Van Heemst. Kool verdedigde zijn brief met de opmerking dat dit een collegestandpunt is dat aansluit op het initi atief van de Stadsregio in de richting van de minis ter. „In dit soort brieven geef je vaak meerdere standpunten weer. Vergeet niet dat het kabinet in het Meerjarenplan Infra-Structuur en Transport (MIT) de aanleg van de A 4 heeft opgenomen." Eerder was bij de bespreking van het Plan van Aan pak Holysingel de langdurige onduidelijkheid over de A 4 ook al ter sprake gekomen. Alle fracties wa ren het er toen over eens dat de bewoners, van de Holysingel nu na jaren weieens recht hebben op snelle duidelijkheid over wat de gemeente zou kun nen doen aan terugdringing van de geluidhinder op die weg voor hun deur. Nog langer wachten op rijksplannen voor de aanleg van de A 4 en dus nieu we afritten in Holy is ongewenst, meent de voltalli ge raadscommissie. In de zomer moeten in overleg met omwonenden conclusies zyn getrokken, werd afgesproken. Vïaardingen De gemeente Vïaardingen is niet bereid geld .beschikbaar te stellen voor een haalbaarheidsonderzoek naar fusiemogelijkheden van voet balclubs in Vïaardingen. Dat bleek tijdens een vergadering van de sectie veldsport van de gemeente en afvaardigingen van Vlaardingse voetbalvereni gingen. „We hadden gehoopt een hand reiking van de gemeente te krij gen," zegt RKWEK-voorzitter Gerard Poldervaart. „Een hand reiking in de vorm van geld om een onderzoek te financieren naar een fusie tussen VFC en RKWIK. Maar de gemeente draait het om. Ze zegt: 'kom eerst maar met een plan en daar na praten we over geld'. Als onze leden ons op de ledenvergade ring van 5 februari steunen, gaan we de mogelijke fusie met VFC verder uitwerken. We moe ten naar praktische zaken kij ken als het aantal kleedkamers en velden dat we nodig hebben in sportpark 't Nieuwlant. Daar na stappen we met de plannen opnieuw naar de gemeente." Poldervaart weet nog niet op welke termijn een fusie tussen zyn club en VFC tot stand kan komen. Volgens hem is de ge meente niet zo gelukkig met de initiatieven van voetbalclubs die een intentieverklaring voor toe treding tot het toekomstige mul tifunctionele sportcomplex in de Broekpolder ondertekenden en alternatieven voor een fusie on derzoeken. Poldervaart: „TSB, Deltasport en Fortuna hebben die intentieverklaring gete kend, maar Fortuna heeft al kenbaar gemaakt dat het niet onwillig tegenover een fusie met DVO'32 staat. De gemeente vindt dat jammer." De nieuwe drive-inwoningen aan de rand van de Zuldbuurt, gezien vanaf het volkstuinencomplex. Op de begane grond een ruim terras boven de singel en op de bovenste etage een dakterras aan de Voorzijde. Art-Impression Rolf Stelwagen i.o.v.Waterweg Wonen Door Ben van Haren VïaardingenAan de rand van de Zuidbuurt bouwt Waterweg Wo nen langs en deels in de uit te breiden singels bij de Mr. Verschuurstraat 68 koopwonin gen. Voor het project Waterland schap, dat vanavond aan de raads commissie voor stedelijke ontwik keling wordt gepresenteerd, heb ben zich al vijftig belangstellen den bij het voormalige gemeente lijk woningbedrijf aangemeld. De verkoop zal vermoedelijk pas halveiwege 1999 beginnen aan kandidaten, die op een lijst staan waarvan de volgorde na loting door een notaris is vastgesteld. Het gaat om twee verschillende woningtypen met gemiddelde verkoopprijzen, inclusief eigen grond, van 350.000 en 375.000 gul den. De hoogste prijs wordt gevraagd voor 36 drive-inwoningen van drie woonlagen en twee terrassen. Het merendeel hiervan komt gedeel telijk in de singel langs het volks tuinencomplex en het, straks ook te bebouwen, atletiekterrein te staan. Naast een overdekte parkeerplek, berging en toegangshal heeft dit type op de begane grond een woonkeuken van ruim 20 vier kante meter, die bij 32 woningen aansluit op een boven de singel uitstekend terras over de volle breedte. Via de in het midden over de volle woninglengte gesitueerde trap- penhal zijn de toegangsdeur en woonkeuken door een grote ruit te zien vanuit de woonkamer, die met een slaapkamer en de badka mer op de eerste verdieping zijn gesitueerd. De tweede etage telt nog twee slaapkamers en een dak terras aan de voorzijde. Vier van de drive-inwoningen hebben ach tertuinen omdat ze met over het water heen worden gebouwd Het andere woningtype komt aan de Mr. Verschuurstraat. Het gaat om vier rijtjes van acht woningen, waarvan er 24 ook een groot over het water gebouwd terras krijgen. Hiervoor worden de bestaande haakse singels verlengd en een nieuwe singel gegraven in het voormalige Cionveld. Al deze wo ningen krijgen een kleine voor tuin. en het naast de Zuidbuurtse- weg blokje van acht bovendien een achtertuin. Bij dit type wonin gen is de parkeerplek op eigen erf niet overdekt. In deze huizen is de keuken op de begane grond in het midden tus sen de op het water gericht woon kamer en het aan de straatzijde gelegen eetgedeelte. Op de eerste verdieping komen drie slaapka mers en een badkamer en de bo venste etage is vrij indeelbaar. De bedoeling van Waterweg Wo nen is om eind dit jaar te starten met de bouw en dus eind 2000 de huizen op te leveren. De ontwer per van beide woningtypen is ir. Elmae Egert van Teun Koolhaas Associates uit Almere Schiedam— Zakenman George Toth staat garant voor de kosten van opvang van asielzoekers in het Sportfondsenbad aan de Bur gemeester Knappertlaan in Schiedam. Bij de medewerkers in het voormalige zwembad bestaat echter nog grote onduidelijkheid over wat dit precies betekent en welke gevolgen de garantstelling heeft. Opvangmedewerker Jan Klems- ma weet niets van de belofte van Toth. „Ik vraag me af hoe dit uit pakt, maar daar wil ik me niet meer druk om maken. Toth heeft gewoon weer een actie in zyn hoofd gehaald, schopt daar wat paniek over en dan gaat alles hier gewoon weer verder." Volgens Kleinsma irriteren de medewer kers in het zwembad zich aan Toth. „Wij sloven ons hier uit en vervolgens komt hij met wat bankbiljetten aanzetten. Wij dachten dat hy alleen geld voor het gebouw zou hebben. Dat staat zwart op wit." Inlia is de organisatie die onder meer de opvang in het Sportfond senbad coördineert. Volgens di recteur J. van Tilborgh van Inlia heeft Toth altijd al gezegd dat hy garant zou staan voor alle kosten, indien dat nodig is. Van Tilborgh denkt dat de mensen die in het zwembad werken dit al die tijd verkeerd begrepen hebben en daarom nu zo verbaasd reageren. De opvang van de 43 asielzoekers kost ruim tienduizend gulden per maand, alleen voor het levenson derhoud. Om dit bijeen te bren gen, rekenden de samenwerken de kerken op coEectes en andere giften. Deze brengen echter steeds minder op, waardoor de bo dem van de kas in zicht komt. Toth, die de kosten voor onder meer inrichting en verwarming al voor zijn rekening nam, ziet zich nu ook genoodzaakt het tekort aan inkomsten aan te vullen. Vol gens Van Tilborgh is Toth wel te leurgesteld dat hij pas zo laat hoort dat er bijna geen geld meer is. Van Tilborgh vindt het 'be roerd' dat de hele opvang van één ondernemer afhangt. „Nog nooit heb ik iemand in de steek gelaten, dus nu ook niet," aldus Toth zelf. „De insteek is al tijd geweest dat men het geldpro bleem zelfstandig oplost. Lukt dat niet, dan spring ik bij." Toth meent dat de asielopvang daar aan de andere kant niet gebaat by is. „De regering denkt nu dat dit probleem is opgelost, maar deze last zou niet op de schouders van particulieren mogen rusten." De Dublinclaimanten zitten sinds begin december in het voormalige zwembad. In september zal Toth het pand aan de nieuwe eigenaar moeten opleveren. „Die afspraak is echter met een glimlach om de lippen gemaakt," aldus Toth. „Mocht er dan nog geen oplossing zijn voor de asielzoekers, dan zal daar eerst naar worden gezocht." Schiedam Op meerdere plek- ken in Schiedam zijn de afgelo- pen dagen de banden van gepar-' keerd staande auto's lek gesto ken." Op de Mozartlaan en het Bachplein moesten diverse wa gens het ontgelden. Ook werden er fietsen vernield. Bij de politie meldden zich giste ren voorts twee bewonéfs van de Alberdingk Thijmstraat, waarvan de autobanden waren lek geprikt. Neem nu een k matlsche betaling op hot Rotterdams Dagblad^ en ontvang twee kaartjes voor dén van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. -cm I*" UI ~J weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand voori: Postcode: Plaats: Telefoon: [l.v.m. controle Bank/gironr.: Handtekening: I stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Naam: l Adres: Wij verzorgen al uw persoonlijke wensen voor ieder feest of party! Tljsjesdljk 63-65 3161 CWRhoon Telefoon 010-5019391/0653-504580 Wij verzorgen al uw persoonlijke wensen voor ieder feest of party!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3