9 Schiedam Intensiveert strijd tegen rolluiken Verzet tegen terras blijft i Rotterdams Dagblad Aangeschreven ondernemers binnenstad starten een bezwaarprocedure Beheerder fietsenstalling kiem tussen de klemmen Extra parkeerruimte op het Stationsplein Aangehouden met een slok op Vals brietje van 25 piek Inbraak in woning Van der Velde vervangt Kool als voorzitter Rijksgeld voor milieuscan I, Boom valt op zager CalOTlS 'NAAR bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. Rotterdams Dagblad ia Waterweg Donderdag 21 januari 19Ö9 Schiedam/VlaardingenEen 58-ja- rige Vlaardinger is gisteren zijn rijbewijs kwijt geraakt. Hij werd om tien uur 's ochtends in de Klaproosstraat achter het stuur van zijn auto aangehouden met een alcoholpromillage van 2.50. Naast de inname van zijn rijbe wijs wacht de man een bezoek aan de officier van justitie. Op de A 20 ter hoogte van Schie dam heefi de politie afgelopen nacht, omstreeks half drie, een 52- jarige automobilist uit Maasland aangehouden, die met een slok op achter het stuur zat. Hij bleek een alcoholpromille van 0.55 te heb ben. De automobilist kreeg een rijverbod en een boete van zeven honderd gulden. Vlaardingen In een supermarkt aan de Gedempte Biersloot is gis teren een vals briefje van 25 gul den opgedoken. De 73-jarige vrouw die met het biljet, een kleu renkopie, betaalde zei het geld even eerder van een schoenma ker te hebben ontvangen. De politie nam daar een kijkje, maar ook de schoenmaker bleek te goeder trouw. Hij stelde de vrouw schadeloos. Maassluis Terwijl de bewoon ster boven lag te slapen hebben onbekenden gisteravond laat een woning aan het Ferdinand Bol plein in Maassluis doorzocht. Men was binnengekomen door de tuin deur te verbreken. De buit be droeg enkele tientjes. Waardingen Wethouder Aart Kool heeft deze week voor de laat ste keer gefungeerd als voorzitter van de raadscommissie voor ver keer. Zijn opvolger wordt de voor zitter van de GroenLinksfractie, Ben van der Velde. Kool zal wel aan de vergaderingen van de raadscommissie blijven deelne men als wethouder van verkeer. De keuze voor een ander commis sielid dan de functionele wethou der als voorzitter is een experi ment om de niet-coUegepartijen meer invloed te geven op de be sluitvorming. Burgemeester en wethouders hebben vorige maand de commis sies voor verkeer en voor cultuur en onderwijs aangewezen voor zo'n experiment. Uitgerekend opvolger Van der Velde pakte Kool in zjjn laatste vergadering als voorzitter van de commissie verkeer hard aan in verband met zijn. A4-brief aan mi nister Netelenbos. In die vergade ring nam de GL-fraetieleider ook al enkele malen het heft in han den, waartegen geen enkel com missielid zich wilde verzette. Zij menen onder de nieuwe voorzit ter tot een duidelijkere besluit vorming te komen. Aan het eind van de vergadering werd wethouder Kool meteen fer me handdruk voor zijn voorzitter schap bedankt door Rien Lens- velt. Voor deze fractievoorzitter van de SRG ligt in de andere ex perimentencommissie de voorzit tershamer klaar. Ton van der Steen (D66) en John Ranshuijsen (W2000) hadden 2ieh ook voor een voorzitterschap beschikbaar gesteld, maar de meerderheid van de gemeenteraad is van mening dat oud-wethouders voor het ex periment niet in aanmerking ko men. Lensvelt heeft inmiddels het voorzitterschap van de commissie voor onderwijs en cultuur afgewe zen, wat wethouder Kees van der Windt ter beschikking had ge steld. „Ik zit niet in die commissie en bovendien vergadert die tege lijk met algemene zaken, waar ik wel deel van uitmaak. Ook in ste delijke ontwikkeling, maar dat wil Van der "Windt niet afstaan," vertelde Lensvelt gisteren. Het ziet er nu naar uit dat burge meester Stam terwille van het ex periment 2ijn voorzitterschap van de commissie voor algemene za ken zal overdragen aan de SR- G'er. Rien Lensvelt: „Ik zie dat wel zitten. Maandag praten de fractievoorzitters erover en daar na moet de raad het bevestigen." Schiedam De gemeente Schiedam gaat door met de aanpak van 'ontsierende rolluiken' bij winkels in het centrum van de stad. Vorig jaar zijn al achttien winkeliers in Hoogstraat, Broersvest en Grote Markt aangeschreven dat hun rolluiken niet voldoen aan de gemeentelijke regels en richtlijnen. Daar is recent nog een dozijn ondernemers bijgekomen. Dit keer aan het Broersveld en in de Lange Kerkstraat. Ook zij moeten de boel aanpassen omdat de gemeente vindt dat de rolluiken niet volgens de regels, en dus illegaal, zijn aangebracht. De aanschrijvingen die de ge meente Schiedam in november van het vorig jaar verstuurde, ver oorzaakten veel commotie bij de winkeliers in de Hoogstraat, Broersvest en Grote Markt. De ge meente had de buik vol van de rol luiken die de winkelstraten 's avonds een desolaat uiterlijk ge ven en liet dat duidelijk merken in een brief aan winkeliers die volgens haar de regels overtra den. De ondernemers kregen drie we ken de tijd om het 'illegale' rolluik te verwijderen of om het dusdanig te verbouwen dat het aan de ge meentelijke voorschriften vol deed. Gebeurde het niet dan zou de gemeente de werkzaamheden uitvoeren en de kosten by de be treffende winkelier in rekening brengen. Dat laatste is nog niet gebeurd al hoewel de termijn van drie weken al lang is verstreken. Veel onder nemers zijn namelijk een be zwaarprocedure gestart en de ge meente wil wachten op de uit komst van deze procedures eer ze harde maatregelen neemt. Inmid dels zyn hoorzittingen gehouden waarbij de ondernemers hun be zwaren hebben toegelicht. Door ziekte, de kerstperiode en andere werkzaamheden heeft de ge meente nog geen tijd gehad om de uitkomsten van de hoorzittingen te verwerken. Het strenger optreden tegen ille gale rolluiken gebeurt tegen de achtergrond van de renovatie van Hoogstraat en Broersveld. Naast het leggen van nieuwe klinkers en het plaatsen van nieuw straat- meubilair wil de gemeente ook op andere manieren werken aan het aanzien en de uitstraling van de winkelstraten. Daarbij heeft de gemeente ook de blik gericht op de vele rolluiken die de Schiedamse winkelgebied na sluitingstijd veranderen in een spookgebied. Als uitgangspunt voor de actie wordt een inventari satie uit 1995 genomen. Alle rol luiken die na dit moment zijn ge plaatst en die meer dan dertig procent ondoorzichtig zijn, moe ten worden, verwijderd. Ze zijn na melijk óf zonder vergunning ge plaatst óf ze voldoen niet aan de welstandsregels. Als alle illegale rolluiken van na 1995 zijn verwijderd of vervangen door exemplaren die zijn toege staan door de nota "Welstand uit 1995, wil de gemeente de foute rol luiken van vóór 1995 aanpakken. Maar dan ontstaat waarschijnlijk het probleem dat de eigenaren ju ridisch niet zijn aan te pakken. De winkeliers kunnen zich naar ver wachting beroepen op een ge- doogrecht omdat de rolluiken zijn opgehangen in een periode dat er nog geen duidelijke regels van krachtwaren. Vlaardingen Het ministerie van Economische Zaken heeft een on derzoek van de DCMR naar moge lijkheden voor milieuverbeterin gen bij Vlaardingse bedrijven aangewezen voor subsidiering. Het behoort tot de dertien initia tieven, die uit honderd aanmel dingen zijn geselecteerd. Het gaat om een doorlichting van bedrijven, die bij de Industriële Kring VlaardmgenïIKV) zijn aan gesloten. ^Specialisten van een Rotterdams bureau bekijken of het energiegebruik en de afval stromen van de bedrijven minder kunnen worden. De DCMR en het IKV zijn door de gemeente met el kaar in contact gebracht en heb ben afspraken gemaakt over sa menwerking. Het voorstel voor een milieuscan by bedrijven is hieruit voortgeko men. De DCMR krijgt hiervoor een subsidie van Economische Zaken van 56.000 gulden. De aandacht van de DCMR, die milieutaken voor de gemeente Vlaardingen uitvoert, zal in 1999 vooral uitgaan naar geluidshinder bij bedrijven, het toezicht op be drijven in de meta-electrobran- che, de uitvoering van de nieuwe milieuregels voor de horeca en de jachthavens. Voorts krijgt het ge bied langs de rivier bijzondere aandacht. Beheerder Spork snapt er niets meer van. Deze week werden er weer ruim honderd fietsklemmen vlakbij zijn stalling afgeleverd. En dat in opdracht van diezelfde gemeente Vlaardingen, die zijn nu veel te lege stalling heeft betaald. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen— De beheerder van de bewaakte fietsenstalling aan de Van Riebeeckstraat in Vlaar dingen overweegt zijn baan op te geven. Hij voelt zich 'in de maling genomen' door de gemeente, die volgens hem tegen de afspraak in door blijft gaan met het plaatsen van fietsklemmen in het centrum. Deze week kwamen weer tien pal lets met meer dan honderd fiets klemmen aan op het Veerplein. Tegelijkertijd staat de bewaakte fietsenstalling hooguit een dag per week vol. Veel fietsen worden tegen gebouwen of in de klem men op straat gezet. Stallingsbe heerder M, Spork is dit een doorn in het oog. „Op deze manier kan ik geen droog brood verdienen. Het is nu half twaalf, het zou hier vol moeten staan." Hij noemt het belachelijk dat de gemeente een stalling van 260.000 gulden heeft, maar vijftig meter er vandaan ze ventig fietsklemmen plaatst. De gemeente zegt voorlopig nog het standpunt te hebben dat men sen mogen kiezen of ze hun fiets bewaakt of onbewaakt willen stal len. Zolang gebruik van de be waakte stalling een gulden per fiets kost, vindt K. van der Graaf van de afdeling verkeer datje dat niet verplicht kan stellen. Omdat op dit moment meer mensen hun fiets buiten de stalling willen zet ten, gaat de gemeente door met het plaatsen van extra fietsklem men. „Dan staat het tenminste nog geordend," aldus Van der Graaf. Spork wil dat Vlaardingen stopt met het plaatsen van meer fiet- senstandaards en juist klemmen gaat weghalen. „In andere steden, Rotterdam en Arnhem bijvoor beeld, gaat het ook zo. Als je dan nog je fiets maar ergens neerzet, ga je op de bon," weet Spork. D66 stelde in november vorig jaar een andere methode voor om het 'wildparkeren' van fietsen tegen te gaan: het gebruik van de be waakte fietsenstalling zou gratis moeten worden gemaakt. In ruil daarvoor zouden de parkeertarie ven voor auto's omhoog gaan en zou er tevens van de ondernemers een bijdrage worden gevraagd. Het college van b en w beloofde destijds deze mogelijkheid te zul len onderzoeken. Hier zal in het tweede kwartaal van dit jaar een begin mee worden gemaakt. Als dit plan doorgaat komt Spork in loondienst van de gemeente. Zijn inkomen hangt dan niet lan ger af van het aantal fietsen dat in zijn stalling staat. Spork is voor stander van dit plan. Hij windt zich er echter over op dat er geen knopen worden doorgehakt. „Ie dere keer dat er een andere wet houder zit, kun je weer opnieuw beginnen," zegt Spork teleurge steld. „Ze moeten nu heel snel een beslissing nemen, anders ben ik weg." Van der Graaf van de afdeling ver keer vindt het niet nodig om be slissingen te versnellen, hoewel ze toegeeft dat het vertrek van de beheerder een probleem zou zijn. Van der Graaf: „Dat bekijken we echter als het zover is. We moeten de zorgen niet erger maken dan ze nu zijn." De 62-jarige Spork is inmiddels actief op zoek naar een andere baan. De plek op de Markt in Maassluis, waarnu nog auto's worden geparkeerd. Indezomermaanden moet hier eenterraszijn Ingericht. Als de gemeente de vele bezwaren daartegen tenminste afwijst. Foto Roei Dijkstra MaassluisZe vond dat het maar eens afgelopen moest zijn. Al ja ren is de Maassluise Markt onder werp van vele discussies. Met zo wat iedere keer die verrekte par keerplaatsen als heikel punt. G. Hanneman (geen Markt-bewoon- ster) reageerde gisteravond op de ondernemers die in de bres spron gen voor het behoud van parkeer plekken voor hun klanten. „Wat een gekneuter, het gaat alleen maar over auto's," aldus een felle Hanneman. Het college van b en w is van plan om acht van de zestien parkeer plaatsen op de Markt gedurende zes maanden per jaar op te offeren voor een terras. Gisteren hield de gemeente er in het stadhuis een informatie-avond over. Mevrouw Hanneman vond de komst van terrassen een uitstekend idee, „Ik neem soms gasten mee naar Maassluis, maar dan is er niks te doen. Altijd worden de plannen afgeketst door die rotauto's." Vierwielers die volgens haar best wat verder weg gezet kunnen wor den, danwel tegen betaling. „Als je naar Brielle of Rotterdam gaat, maak je daar geen probleem van." Maassluis wil er juist voor zorgen dat het interessant wordt om naar de binnenstad te komen. Naar een leuk winkelgebied dat wordt ver sterkt doordat je er, vooral over dag, ruimschoots terecht kunt voor je natje en je droogje. In een grandcafé, in tearooms en in ijssa- lons, gecompleteerd met terras sen. Niet alleen binnen het colle ge, maar ook in ondememersknn- gen is men daar voor ;«et overgro te deel voorstander van. Enkele ondernemers aan of rond om de Markt zijn dat niet. Zoals Jan Groen van café De Dijk. Voor zijn deur, aan de dijk, is geen par keergelegenheid, op de Markt wel. „Wij zijn een eetcafé en heb ben vooral tussen zes en negen uur 's avonds de parkeerplaatsen heel hard nodig voor onze klan ten. Ik ben er op tegen!" Bereikbaarheid Ook de medewerkster van de aan de Markt gevestigde apotheek was het om de parkeerplekken te doen. „Wij hebben een zorgfune- tie; er komen bjj ons veel oudere mensen die slecht ter been zijn. Onze bereikbaarheid, inclusief parkeerplaatsen, is van groot be lang." Haar idee om het terras op te schuiven richting de vliet (om ruimte voor auto's te sparen) kreeg geen steun. Wethouder Frank Koen: „We hebben er be wust voor gekozen om de Markt niet opnieuw in te richten. Dat zou zo'n zeven ton gaan kosten. Zo'n ingreep doe je pas als je ze ker weet dat het dat waard is." Iets doen aan het langdurig par keren op de Markt, vooral ook door de ondernemers zelf, nam Koen wel mee als serieuze sug gestie. Er werd bijvoorbeeld geop perd om 'de blauwe kaait' in te voeren waarmee maximaal twee uur mag worden geparkeerd. Vlaardingen—Er komen vijftig ex tra parkeerplaatsen op het Sta tionsplein in Vlaardingen. De Ne derlandse Spoorwegen en de ge meente sluiten binnenkort een overeenkomst om de bestaande parkeerplaats tussen spoor en Pa rallelweg uit te breiden. Verder kunnen door herinrichting van het Stationsplein nog eens tien extra plekken worden gecreëerd. Dat blijkt uit antwoorden van bur gemeester en wethouders aan D66. De oppositiepartij was in de pen geklommen nadat het aan de Parallelweg gevestigde bedrijf Sarhama met het stadhuis over een was gekomen dat het zou meebetalen aan het aanleggen van parkeerplaatsen. D66-fractie- voorzitter Ton van der Steen was nogal verbaasd over het feit waar om de gemeente geen afspraken maakt met de firma Hoogvliet. De klanten van deze razenddmk be zochte supermarkt zorgen dage lijks, maar vooral op vrijdag en za terdag, voor enorme overlast. In Vettenoordsepolder klagen bewo ners al jaren steen en been over her en der neergezette auto's. Burgemeester en wethouders la ten weten dat deze afspraak voort vloeit uit de bouwvergunning die aan Sarhama is verleend. Bij nieuwbouw of uitbreiding geldt een aantal eisen voor het aantal parkeerplaatsen. In aanvulling daarop worden de uitbreidings plannen aan de overkant van bei- Schiedam Als 'homevideo' zou het zeker een prijs opleve ren. Een man die een boom omzaagt en vervolgens het ge vaarte niet de andere kant op ziet vallen, maar in de eigen richting ziet komen. Het gebeurde gisteren op de Parkweg in Schiedam. Twee medewerkers van de Plantsoe nendienst hadden een boom omgezaagd en hielden een touw vast, dat de boom defrn- tief zou moeten vellen. De boom belandde echter in de ar men van een van hen. De 35-ja- rige Schiedammer moest voor onderzoek naar het Schieland- ziekenhuis. de ondernemingen gemeld. De veertig nieuwe plekken zijn er veel meer dan Sarhama nodig heeft en dit moet dus ruimte bie den aan de superraarktklanten. In een later stadium komen er daar nog eens tien bij door de her inrichtingsplannen. Dat kan om dat dan de bus niet meer stopt óp het Stationsplein, maar langs de Parallelweg. Maar voor D66 is daarmee de kous nog niet af. Gewezen wordt op het leegstaande belastingkantoor waarmee iets moet gebeuren. En om de hoek het vroegere MZH- meubelen, waarin (nog steeds) ap partementen moeten komen en even verderop aan de Westhaven- kade het afgelopen zomer ge opende paviljoen Joon. B en w temperen de onrust bij de democraten door te stellen dat het voormalige belastingkantoor eind vorig jaar door de gemeente is ge kocht van het rijk voor een bedrag van bijna 900.000 gulden. Behalve uit strategische overwegingen zo dat projectontwikkelaars geen. voet aan de grond krijgen bij het ontwikkelen van dat gebied, wordt Parallelweg 2 na een 800.000 gulden kostende verbou wing verhuurd aan de Onderwijs begeleidingsdienst. Het Bureau Welzijnsprojecten en de Maat schappelijke Dienstverlening. Dit levert volgens b en w geen extra problemen op omdat de bestem ming hetzelfde blijft: kantoor. Als het MZH-pand van bestem ming wijzigt dan zal de gemeente de eigenaar de daarbij behorende parkeereisen voorschrijven. En wat de Joon betreft, het paviljoen tegenover het Visserijmuseum, heeft sinds de opening 'geen aan wijsbare verhoging' van de par keerdruk veroorzaakt. Resumerend stellen b en w dat al les binnen de geldende norm blijft. In het zuidoostelijk deel wordt door de gemeente twee keer per jaar een onderzoek ge daan en daaruit blijkt dat de par keerdruk 'zelden' boven de kriti sche grens van negentig procent komt. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. aH» Ja, noteer ml) voor zo'n kwartaalabonnement. De eerste twee J weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Voort: m/v (urm controle bezorging) Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar; Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1