11,: Hongaarse architecten aan de slag voor WSM 19 Steekpartij in Schiedam zou 'per ongeluk' zijn gebeurd Smullen van zelfanalyse Wonen in een bouwput Paddentrek vraagt hulp Herinneringen winterpret Expositie Kunstwerkt Schiespoor op herhaling Elementumflats Oleanderstraat Maassluis tegen de grond Stekenbal opwarmertje Rietzeiiers Rotterdams Dagblad p- Donderdag 21 januari 19*99 De gemeente Schiedam is onlangs door politici getypeerd als een duiventil, omdat bij de organisatievemieuwing zo veel ambtenaren zijn verspeeld. Ziek geworden, gefrustreerd, naar betere oorden ver trokken, Er is veel kennis verloren gegaan. De fut is er een beetje uit Van 'nieuw élan' is al lang geen sprake meer. En het streven, naar sa menhangend beleid wordt doorkruist door sectorhoofden die nieuwe schuttingen opbouwen om daarachter heel dik en interessant te doen in hun eigen vakgebiedje. De organisatievemieuwing is daarom een klein drama, ik zou bijna zeggen: mislukt - ware het niet dat gemeen tesecretaris Arno Gorïssen bij de feestelijke opening van het VSB Theater aan de Schie tegen me zei dat hij nog een jaar nodig had voor het verbeteren van het werkklimaat en dat er intussen, nog voor het jaar om is, eakele ambtenaren zijn aangesteld, in wie ik een gezonde dosis goede wil en werklust zie. Schiedam is nog niet verloren. Het is enkele van die nieuwe ambtenaren opgevallen dat sommige gemeentebestuurders er al heel lang zitten. Neem de burgemeester: vanaf 1974 onafgebroken in het dagelijks bestuur van de gemeente, de eerste jaren als wethouder- De wethouder voor het Grote-steden- beleid, Aad Wiegman, maakt nog langer deel uit van het stadsbe stuur. Adri Reijnhout zit er ook al veel langer dan hy ooit aankondig de -maximaal acht jaar" - en Luub Hafkamp maakt zijn zoveelste wethoudersperiode mee; het is veel Schiedammers niet opgevallen dat hij een paar jaar wegwas en het is ze niet opgevallen dat hij terug ■was. Peter Groeneweg is het enige jonkie in het college. De merk dat er bij maatschappelijk actieve Schiedammers een positief vooroor deel over hem bestaat, maar ik vind dat hij nu wel eens moet opschie ten om zijn gunstige imago waar te maken. Stuk voor stuk aardige mensen. Brave borsten. Bekwóóm, zou Wim Kan gezegd hebben. Ik ben aan ze gehecht, misschien wel omdat ze al zo lang het gezicht van Schiedam mede bepalen. Maar heeft Schie dam zich ontwikkeld zoals zij bij het 700-jarig bestaan van de stad in 1975 hadden gedacht? Is hun visie van toen, zo ze die alhadden, uit gekomen? Ik denk dat burgemeester en wethouders een paar lastige maanden tegemoet gaan en ik durf er niet op te wedden dat ze voor hun exa men slagen. Binnen vier maanden moet het grijzeherenmetjonkie- gezelschap een Stadsvisie tot 2010 op tafel hebben gelegd, een viae waaraan het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrela ties kan aflezen of Schiedam het grote-stedengeld wel waard is, en waaraan wij Schiedammers moeten kunnen zien dat regeren werke lijk vooruitzien is. Een bijbehorend investeringsplan moet helderheid geven over mo gelijkheden en onmogelijkheden in Schiedam. Daar zit een risico in van frustratie, want het Schiedamse gemeentebestuur is doorgaans niet zo visionair, noch investenngsgezind. De gemeenteraad schuwt experimenten. Een leefbaarheidstoets bij bouwplannen? „Wij zullen nauwlettend volgen wat Rotterdam op dit gebied onderneemt.." En de gemeenteraadsleden, als controleurs van b en w, geven weinig blijk van zelfstandig nadenken. Op wakkere uitzonderingen na, kun je ze er eerder van betichten slechts op de winkel te passen.Maar die houding is te laks. Met een supermarkt als Rotterdam naast je ligt het faillissement van de kleine kruidenier om de hoek. Het kleine/ grote Schiedam moet zich specialiseren, uitblinken in de strijd tegen tweedeling, armoede en apathie. Schiedam moet scoren met active ring van wijkbewoners,-inschakeling van het verenigingsleven, er moet praktische samenwerking zijn om de leefbaarheid van buurten te vergroten. Maar tot nu toe hoor ik dit soort boodschappen alleen met de mond beleden worden. Er staan stadsgesprekken op de agenda. Ik heb een vrees dat deze niet wezenlijk bedoeld zijn om de Stadsvisie 2010 te verrijken, maar meer om minister Rogier van Boxtel te "bewijzen' dat het aantal deel nemers een gróót draagvlak laat zien voor het beleid. Een beleid, dat docr alle nieuwe schuttingen in het Stadserf-complex minder samen hang dreigt te krijgen dan ernet aan het ontstaanwas vóftrdeórgani- satievemieuwing. u Ik ben dus niet vrij van pessimistnë over de vrahg"of SéWedSrivinch als 'grote stad' handhaaft. Maar eerst komt er een zelfanalyse van het college. In maart Ik reserveer alvast Ingedachtra zetikmjjn boitöe al klam en trommel ik met het bestek op tafel, ward dat wordt smul len. Zelfkritiek van het college. Ze maken het de oppositie maar weer gemakkelijk. KOR KEGEL Vlaardingen De Dienst Stadswerk van de gemeente Vlaardingen is op zoek naar vrijwilligers, die volgende maand padden moeten helpen de weg over te steken. Door de zachte winter worden de dieren binnen en kele weken weer verwacht. Ze gaan dan van de ene sloot naar de andere sloot om daar eitjes te leggen. Daarvoor moet echter wel de weg worden overgesto ken. In Vlaardingen is dat meestal de Watersportweg in de Broekpolder en de Holyweg. Vrijwilligers die een of meer avonden willen helpen kunnen op 1 februari tijdens een voorlichtingsavond in de kas van Natuur- en Milieu Educatie meer infor matie krijgen. Aanvang 20.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen via nummer 2484517. Verzamelaar P.J. Scheffer heeft zijn ijspret-collectie uitgeleend aan antiquariaat en boekhandel Itievre- door in de Hoogstraat Vanaf zaterdag zijn de spullen voor het publiek te bezichtigen. De tentoonstelling besteedt veel aandacht aan vroegere Elfstedentoch ten. De derde tentoontoonstelling die Koos van Duinen in samenwerking met de stichting Kunstwerkt organi seert draagt de titel Roland Sohier, Ha, Ha, Ha. De ti tel van de tentoonstelling in Pand Paulus slaat op de relativerende tekeningen van de maker. Zware thema's en bizarre of verontrustende voorstel lingen maakt Sohier toegankelijk met humor, ironie en (zelf)spot.Methet motief'de clown' onderzoekt en actualiseert hij eliehé's als de lach en de traan. De expositie wordt zaterdag 23 januari om 16.00 uur geopend door Alex de vries, directeur van de Akade- mie voor Kunsten Vormgeving in Den Bosch. De modelspoorvereniging houdt zaterdag 23 januari wederom een Schiespoordag en herhaalt dan het pro gramma van de vorige maand. Toen stonden ruim vijfhonderd bezoekers zich te vergapen aan de grote modelspoorbaan. Velen van hen gaven te kennen terug te willen ko men als het wat minder druk was. Tijdens de Schie spoordag brengen de leden hun eigen treinen mee en het circus gaat rijden om 11.00. 13.00 en 15,00 uur. Het licht wordt gedoofd en de honderden kleine lampjes op de clubbaan branden dan sfeervol De Schiespoordag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Het clubhuis zit aan de Westerkade 21 in Schiedam. Redactie Waterweg: John Bunte Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Door Judith van Klaveren Maassluis De drie nieuw te bouwen woontorentjes in de Bloemenbuurt in Maassluis zullen worden ontworpen door Hongaarse architecten. Opdrachtgever Woning Stichting Maassluis (WSM) had hiervoor een prijsvraag uitgeschreven onder jonge architecten in Hongarije. Uit de inzendingen zijn voorlo pig drie ontwerpen gekozen. De WSM beraadt zich mo menteel of zy met één van deze architecten verder gaat of -en dat heeft de voor keur - dat alle drie de inzen ders bij de uitvoering betrok ken blijven. Het idee om Hongaarse architec ten in te schakelen is ontstaan naar aanleiding van de nauwe contacten die WSM onderhoudt met de Maassluise zusterstad Hatvan. „In Hongarije zijn veel na-oorlogse Elementumflats." licht hoofd projectenbureau Coenradine Smit van WSM toe. „In Nederland lopen we al jaren vooruit om ze op te knappen, waar het gaat om installaties en derge lijke. Omdat we veel contact heb ben met Hatvan, kregen wij het idee om de kennis in Nederland daar onder de aandacht te bren gen. Bovendien kunnen we door het tonen van Hongaarse invloe den in de wyk inhoud geven aan de stedenband." Een delegatie van WSM was der halve afgereisd naar Hongarije om contact te leggen met de ge meente-architect van Hatvan en een plaatselijke professor bouw kunde en vormgeving, Smit: „Zij hebben voor ons een voorselectie gedaan onder jonge architecten. Vervolgens hebben wij het werk bekeken en een prijsvraagje uit geschreven. De architecten had den hiervoor de beschikking over het stedenbouwkundig plan voor de wijk en een pakket eisen waar aan de appartementen moeten voldoen." Afgebroken Het stedenbouwkundig plan, dat behalve de Bloemenbuurt ook de Componistenbuurt-Noord be helst, is in opdracht van WSM op gesteld door de Utrechtse steden bouwkundigen Bokelman en Croonen en verscheen in mei vo rig jaar. Op advies van dit bureau worden de twee Elementumflats aan de Oleanderstraat afgebro ken. Het vrijgekomen gebied wordt benut voor een wijkpark, maar daarnaast zullen hier ook drie woontorentjes met in totaal zestig luxere appartementen wor den ingepast. De Elementumflats langs het wijkpark (Lavendel straat, Mimosastraat, Jasmijn straat en Seringenstraat) worden gerenoveerd en mogelijk van een extra verdieping voorzien. Behalve voor het woningbestand is er aandacht voor de leefomge ving. Zo wordt het bestaande wa ter aanzienlijk uitgebreid. Het wa ter langs de Weverij wordt in noordwestelijke richting vergroot en er wordt een nieuwe waterpar tij gegraven loodrecht op de be staande. Van de drie zogenoemde urban villa's die WSM hier wil laten bou wen, komen er twee aan de rand van dit water te staan. De derde is gesitueerd aan het einde van de doorgetrokken Lavendelstraat. Hiervoor dient het wijkgebouw De Groene Stip overigens het veld te ruimen. De eisen die WSM stelt aan de woontorentjes zijn dat ze elk twin tig appartementen van circa 150 vierkante meter vloeroppervlak bevatten; zes lagen met drie ap partementen per laag en twee penthouses op de zevende laag. Het onderhuis is bestemd voor bergingen en een deel van de noodzakelijke parkeerplaatsen. Boven verwachting „Het was een spannende tijd," zegt Smit, terugblikkend op de af gelopen periode waarin het af wachten was op de ontwerpen. „Je weet nooit hoe het aansluit met de praktijk. Maar de inzendingen zijn boven verwachting leuk. Ze voldoen allemaal aan de criteria." De vraag is: hoe nu verder. „We zijn er nog niet uit hoe we gaan se lecteren," aldus Smit, die om deze reden nog geen ontwerpen in de publiciteit wil brengen. Mis schien dat we één architect als project-architect kiezen en de on derdelen aan de andere twee over laten. Hoewel het drie absoluut verschillende stijlen zijn, passen de torentjes die zij hebben ont worpen bij elkaar. Toch denk ik niet dat we drie verschillende la ten bouwen. Maar we proberen al le architecten betrokken te hou den." Smit geeft aan verrast te zijn over het niveau van en de samenwer king met de Hongaarse architec ten. „De communicatie gaat ge weldig goed. Het zijn twee jonge knullen en een vrouw, 30 tot 35 jaar oud. Ze spreken Engels en zijn erg ambitieus. In Hongarije hebben ze al dingen op hun naam staan. Eén heeft een schoolcom plex gebouwd, de ander een bank gerenoveerd en de derde een elec- triciteitskantoor, In de ontwerpen voor ons hebben ze werkelijk alles tot in detail uitgewerkt." De moeilijkheden waarop zij stuitten lagen volgens Smit'meer op het terrein van praktische as pecten dan technische. „Ze had den bijvoorbeeld moeite met de oppervlaktematen. Ze zijn opge groeid in een communistisch sys teem en dat betekent: erg klein. Minder moeite daarentegen heb ben ze met technische snufjes, zo als videobewaking. De kennis Do Elementumflats Indo Gteanderstraat zullen plaats moeten maken voor de nieuwbouw en een wijk- parkje. Foto Roet Dijkstra hierover doen ze op in buitenland se vakbladen." Het idee om deze architecten te betrekken bij de opwaardering van de Maassluise woonwijkheeft voor WSM het gewenste effect op geleverd, verzekert Smit. „Er is een typisch buitenlandse invloed. Dat zijn van die specifieke din gen, zoals materiaalgebruik en bepaalde verhoudingen in de con structies." Smit verwacht de komende maan den meer duidelijkheid over de verdere planvorming en procedu re. Dan zal er ook overleg in de wijk worden gevoerd, waar overi gens het uitverhuispTOces reeds is begonnen (er worden 108 wonin gen gesloopt, tegen de zestig die worden leruggebouwd). Smit is overigens best trots op het initiatief van WSM. „Het gebeurt vrij vaak dat uit prestige-overwe- gingen met buitenlandse archi tecten wordt gewerkt. Het komt niet zo vaak voor dat een organi satie dit doet vanuit de filosofie om kennis over te dragen. En dat is echt uniek voor een woningcor poratie." Ze hebben er lang genoeg op moeten wachten, de bewo ners van park Vlaerdingerhout. Maar onlangs zijn dan toch de eerste stellen hun kersverse woning ingetrok ken. Hoewel het er binnen al piekfijn uitziet, Is het bul ten nog wat behelpen. Een hobbelig en met regen, blub- berlg weggetje met plassen leidt de bewoners aan de Dijksteeg/Sclaavenburg naar hun nieuwe hulzen. En ook het uitzicht Is nog niet je van het: aan de overkant wordt nog hard gewerkt aan de overige woningen en onder grondse parkeergarage. Zicht op rondslingerende bouw materialen en met plastic beplakte ramen moeten de eerste bewoners meer het idee geven in een bouwput te wonen dan het 'park' waar zfj in eerste Instantie hun wo ning kochten. Maar wat kan het ze eigenlijk nog schelen. Ze hebben genoeg ellende achter de rug. Tot drie keer toe werd de datum waarop de eerste paal de grond In kon, uitge steld. Eerst omdat projectontwikkelaar Slokker nog te weinig van de in totaal honderd woningen had verkocht, later vanwege vorst In de grond en de derde keer moest de datum worden opgeschort nadat een door de ge meente Vlaardingen vergeten stempeltje de procedure bij de Raad van State maandenlang ophield. Omwonen den hadden bezwaar aangetekend tegen het bouwplan. Uiteindelijk werd na een jaar vertraging in oktober 1997 de eerste paal de grond Ingeslagen. Foto Roel Dijkstra W5- Door Marc Floor Rotterdam/SchiedamPlots voel de de Turkse man een warme plek op z'n rug. Hij liet z'n hand er even langsgaan en voelde het bloed stromen, Naast hem zag hij de 35-jarige Rotterdammer P. de H. met een mes in zijn handen. Toen besefte hij: ik ben gestoken. Maar of dat nou expres was ge beurd of per ongeluk, daarover verschillen de meningen. Volgens de Turk prikte de Rotterdammer hem doelbewust in de rug, net bo ven de nieren. De dader meent echter dat hij met een mes in rijn handen tegen het slachtoffer was aangelopen, waardoor de wond was ontstaan. Het was allemaal begonnen in een café aan het Schiedamse Rubens plein. De H. was daar op 17 okto ber vorig jaar met twee vrienden op stap en had hem zoals gewoon lijk flink geraakt Zes halve liters en nog eens tien gewone pils had de Rotterdammer achteroverge- werkt, toen een van zijn maten een oude rivaal bespeurde: een Turkse man die hem eens een kopstoot had gegeven. De bewuste maat ging verhaal ha len en toonde daarbij de Turk een mes van flink formaat. Maar de si tuatie escaleerde niet, totdat ie dereen naar buiten liep omdat de tent ging sluiten. Juist toen de- Turk in rijn auto wilde stappen, voelde hij het Rambo-mes op zijn keel dat hem zojuist nog in het ca fé was getoond. Daarbij bemerkte de man een steek in zijn rug, die afkomstig moest zijn van een tweede mes, Volgens het slachtoffer was het De H. die pardoes toestak, terwijl het mes van diens maat nog op zijn keel rustte. Daarup ontstond een massale vechtpartij tussen de drie Rotterdammers en vijf Turk se vrienden van het slachtoffer. De neergestoken man moest zich uiteindelijk in het Schieland Zie kenhuis laten behandelen, maar bleek niet levensgevaarlijk ge wond. P. de H. hield gisteren de Rotter damse rechtbank een hele andere versie van de gebeurtenissen voor. Hij zou zich juist de hele sta pavond hebben ingespannen om geweld te voorkomen. „Mijn maat had ooit een kopstoot van die Tur.k gehad," vertelde hij aan rechtbankpresident J. Silvus. „Ik stelde voor om dat te gaan uitpra ten." Nadut het café was dichtgegaan, zoDe H. buiten zijn maat heb ben waargenomen terwijl deze ra ke klappen kreeg van een groep Turken, omdat hij zijn mes op de keel van een van hen had gezel „Mijn eerste gedachte was: weglo pen. Maar ik zag dat mijn vriend onder het bloed zat en hoorde hem om mijn hulp roepen. Dus ging ik erheen." En plots voelde De H. dat hy zijn werkmes in zijn hand had, dat hij had vergeten uit zijn jas te halen. Ongelukkerwijs zou de Rotter dammer vervolgens een van de Turkse mannen hebben geraakt in de ondoorzichtige groep men sen die aan het vechten was. „Ik voelde wel dat het mes in zijn li chaam ging," vertelde De H. aan de rechtbank. „Ik denk dat het is gebeurd toen ik om die groep heen wilde lopen." Officier van justitie mevrouw E. Koekman hechtte echter meer ge loof aan de verklaring van het slachtoffer. „De H. en zijn vrien den hebben doelbewust de proble men gezocht door naar die Tur ken te gaan. Bovendien begon een van de Rotterdammers met het geweld door een mes op ie mands keel te zetten. En in een tractie van een seconde daarna steekt De H. daadwerkelijk toe." Koekman achtte daarom een po ging tot doodslag bewezen en eis te een celstraf van 24 maanden, waarvan zes voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Raadsman C. Krijger van de ver dachte vond dat er geen sprake kon zijn van een poging tot dood slag. Hij meende dat de officier de versie van rijn cliënt over de steekpartij te snel van tafel veeg de. „Zijn vriend werd gewoon be dreigd en Van H. schoot hem te hulp met het werkmes dat toeval lig nog in z'n jas zat j' stelde de ad vocaat. „In de kluwen van men sen die er toen was heeft hij waar schijnlijk iemand geraakt." Daarbij opperde Krijger dat het Van H. was geweest die na de steekpartij de politie had gebeld. „En dus was het niet zijn bedoe ling om iemand van het leven te beroven, want dan neem je niet van dat soort maatregelen," De raadsman vond een celstraf gelijk aan het voorarrest met een voor waardelijke straf voldoende voor zijn cliënt. De rechtbank doet op 3 februari uitspraak in deze zaak. Donderdag: 21 januari SCHIEDAM De Harg. Passage-bijeenkomst over söjlwo- nen, 19.45 u. Podium café. Keesvan Krugten sessie, 21.0ÖU. Filmhui*. Bcabeth,2LÖDu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Toneelgroep De Hem met HikJeganJ vw Bïigen, 2C.00u. HOEK VAN HOLLAND Deeigenwefltetxif». Informatieavond bouw plan Prins Mauntsweg, 2O.O0U. ROTTERDAM Rotterdam*® Schouwburg Grx 20.15 The Schliemann Pieces. KI.Z. 20.30 De Rotter damse Dansgroep, de Doelen Grj. Neder lands Studenten Orkest. Jumaanse Zaai 20.15 Vermaarde pianotrio's. Beau* Arts Tno. Ahoy* 20.00 Cavalier,a Rusbcana SiPagliacci.Nlght- town 21.30 Band zonder banaan. St Mary's Church 20 J0 BorgDiem GroeneveW. Bwert- toonconcert. Theater Zutdplein Grz. 20.15 Aintmisbedavin1 Kl_z. 20.3Q Geert Hautekiet. Schefcings 19.00 Zzep. Luxor Theater 20.15 Mini Maxi. Zaal de Unie 20.30 Mu ziek op Zuid. Vrijdag 22 januari SCHIEDAM Podium café. Popprijs Schiedam, 21.00u, Filmhuis. Elizabeth, 2100a. Theater «3. Schie. Nationaal Nederlands Winterdircus Martin Hanson, 16.00en20.l5u. VLAARDINGEN DC Bijenkorf. Stamtafel 3 ganagenmaaltijd, vooraf melden, 12.30-13.30. DC Babberv polder. Griekse Volksdansgroep 'Aphrodites', 14.00-16.00u. Grote Kerk, Orgelconcert o.l.v. Aad Zoutendijk, 20,15u. Stadsgehoor zaal. Montezu ma's Reven© met bi Pursuit of Pleasure, 20.00u, Filmtheater Het Zee paard. Orbis Pictus, 21.00u. ROTTERDAM Dansatelfers 21,00 Dubbel Programma. Rotterdamse Schouwburg Gr-z. 20.15 The Schiiemann Pieces. KIj. 20.30 De Rotter damse Dansgroep. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Pinokkio. de Doelen Gr.z. 20.15 Rot terdams Philharmoniscti Orkest Jumaanse Zaal 20.15 Zigeunerin uziek. Ahey' 20.00Ca- valiena Rusbcana Ragl tacci. De Vlerk 20 30 Benefiet voor Warchild. Dizzy 23.30Jazzfesti val R'dams Conservatorium. The Uttia Ca» 20.30Jam avond, fflghttown20.30Jazzfesö- val R'dams Conservatorium. R'dams Cen trum voor Theater 20.30 Schaduwen, Rot terdam TheaterWe*t20.30Jonathan Hartin conceit Theater Zuidplein GrA 20.15 Ain't misbehawn'. Ptan-C 22.00 Too hip ft* the Room. ActMtettencarmuffl Zjaak20.30 FA- WAKA. Schelling-» 19.00 Zzep. Lantaren/ Venster20,30Trypt)Ch.Luxor Theater 20.15 Mini Ma». PrlmeaTheater 19.00 Deputi ses Revue. Theater t Kapelletje 20.30 De Rensor. Theater ZuWpletn 20.30Orno Innemee. Ned. Architectuurinstituut 14.00-18.00 Symposium: Atlantis 2000. SKVR Calandrtreat 10.00-12.00 Titanen van de Avant-garde: Bauhaus. Lezing Ver trek Cool singe l, Stadhuis 19.00 tot 21.00 Lichtjestour. Bioscopen Van do.21 fm wo. 27 Jan. ROTTERDAM Cinerama 1: "Enemy of the state' (16) dag.l7.30-21,do.vr.ma dl.ookl3.30.CinJ: What dreams may come' (16) dag. 12.45- 15.45-18.45-21.30. Cln3; The horeewts- perer,(i2)dag20.15,do.vr.ma.di.ook 12.15- 16.15. Cln.4: The Truman Show (12) dag.16-18.45-21.30, do.vr.ma.dl.ooh 13. Cin.5: 'Rounders' (16) dag.12.30-15,30- 18.15-2L15. Imax Theater. Whales' <3i)cteg4beh.do.w 14-16-19.15 W0.14-19.1S do,16-19.15. 'Everest' (af) dag(beh.do.)15. Thrill Ride' (aO dag(beh.do.) 13. 'Amazone' (al) zajo.wo.12. 'Abertje' (al) deg.(beh.wo.)17 za.zo.oofc 10. 'AmfOZ dag. 20.15-22. Ven.1: 'Lavrtaebeiia'O') dag. 19.30-22, ma- met 22vr.zo.wo.oofc 15zo. ook 12.30. Sneak Preview ma.22, Veru2: 'SoyCuba' (16) do,vr- .za.zo. 19.30, vr.wo.ook 14.30. 'Once upon a time m the west' (16) zo.15, me.di.wo.19.30. 'Sleeping Man' (16) dag.22.15. The topof Its hat' (16) zo.13. Ven.3: Taste of cherry" (16) dag.20. 'Made in Hongkong' (16) dag.22. 'Good Will Hunting" (16) vr.15.30. Ven.4: Shall we dance?' (16) dag.19.30. Wfev eepers" (16) dag.22, 'De zwijgende reo- (16)20.15. Winter Wa® wo. 15,zo.13. Lum.1: There's something about Mary" (al) flag.12.15-15.15-18.15-21.15 20.NCt 12.15. Lam. 2i 'Practical Magic' (12) dagl2.45-15.30-18.15-21.LunU: 'Midan' (al) dag 18.4 5, do.vr.ma.di. ook1330. 'Sna ke Eyes' (16) dag21.30. Lum.4; "Blade" (16) dagl8-21, do.vr.ma.di.ook 12.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dagl2t/m01.0O. Pathé: The mask of Zorro' (12) dag 15.20- 18.20-21.10 (di.met 21.10) do,vr.ma.di,ook 11.40.'Ronln'(16)dag11.50-15.30-18.20- 21.30. The pnnce of Egypt1 (al) dagl6,4Q- 19.10-21.50, do.vr.ma.di.ook 11.30-14. 'Enemy of the state' (16) dag.ll 50 (zo.12.30M5 (ZO.15.20M8.20-21.10. 'A perfect murder" (16) dagl9.05-21.40, do.vr- .ma.di.ook 11.10-14-16.30. The Siege'(16) dag.H.20-13.50-16.20-19-21-40. 'AnC (al) dagll.20-13.4O-15.45-17.50-19.55- 22. Sneak preview: 'let bn em BeriinerTVomo* re crty heroes!! (16) di.2i.30. NachtvoocstetHngem Uan.1: There'ssome- thinga bout Mary" (al) vr.a.00.30. Lum.2: 'Ur ban Legend' (16) vnza.00.15. Lum.4: 'Blade' (16) vr.za. 00.15, Klndermatbwes: Cin.1: 'Abeftfe' za- .zo.wo.13.30. Cin.3: 'Mulan' za.zo.wo. 14- - 1630. Ctn.4: 'Dr.Dotrtde' zajo.wo.13.15. Imax: 'Abet',je'dag(bfeh.wo.)17zajo.ockl0. Lum.3: "Mulan' dagl6.15, za.2D.wa.ook 1330. Lum.4: 'AbeSje' dQ.vr.roa di.15.15, zajo.wo. 13-15.30. Pathé: 'Oe pnns van Egypte' za.zo.1130-14. 'Mulan' za.zD.ll- 13.10. 'Abeltje'za jo.11.10-14-16.30. Veru 'De blauwe trein'zo. 13, 'Sjakie en de chocoia- defabnek'zo.wo.15. SCHIEDAM FHmhuis: 'Elizabeth' do.vr.21. 'Obis Pxrtus' Z3.2L VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'OrtxsPictus' vr.21. '0izabeth' za-21 Schiedam De Schiedamse car navalsvereniging De Rietzeilers draait alvast warm voor de grote festiviteiten volgende maand. Dat gebeurt aanstaande zaterdag in dienstencentrum De Vier Mo lens met het zogeaaarr.de Steken bal. Acht gastverenigingen uit het hele land hebben toegezegd aan wezig te rijn op het bgil, dat wordt opgefleurd met een disco en drie blaaskapellen. Het feest begint om half negen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3