27] Boogerd en het colaatje met de kerst 'We zetten de gekozen weg voort' Nog eens drie jaar tien miljoen van de wielerbank 'Jullie wielrenners hebben vast wel andere middeltjes tegen de kou...' Preses Rijnmond niet in paniek door magere prestaties eerste teams Het wordt druk op Weissensee Skititels voor Wareman en Maarsseveen Aantjes in beeld als polocoach Amateurboksen: rondje minder De Oranje start kwalificatie met winst op Zweden Tommi Makinen wint Rally van Monte Carlo Kraay plaatst zich voor Zuid-Afrikaans Open Van der Laan tekent bij Schakers halen dure punten Competitie start te vroeg voor Frank Rengenhart Rotterdams Dagblad Donderdag 21 januari 1989 Rotterdam Vanaf volgende week vrijdag staat de Weissensee in het teken van de alternatieve Elfstedentocht. Liefst driedui zend Nederlanders hebben zich ingeschreven voor de tweehon derd kilometer op het Oostenrijk se meer. Er wordt gereden op vrij dag 29 januari, dinsdag 2 februari en vrijdag 5 februari. De gehele vaderlandse marathon- top zal op zaterdag 6 februari uit maken wie zich dit jaar mag kro nen tot winnaar van de 'Alterna tieve.' Vorig jaar ging de titel naar Peter de Vries. Er ligt voldoende ijs op het meer. „Zeker dertig centimeter," aldus bestuurslid Leo van Hees van de organiserende stichting winter sporten. „Er kan dus geschaatst worden." Altenmarkt Hayo Wareman en Lisette Maarsseveen zijn gisteren in het Oostenrijkse Altenmarkt Nederlands kampioen op de Su- per-G geworden. Bij het Open NX was Wareman met een 29e plaats de beste Nederlander. Maarsse veen was de enige Nederlandse deelneemster en werd daardoor Nederlandse kanmpioene, on danks de laatste plaats. Canyon Wessels werd tweede bij de mannen, Maarten Vos derde. Harald de Man en Rogier Ooster- baan ontbraken geblesseerd. De BiltBiltenaar Johan Aantjes (40) is de belangrijkste kandidaat om de opgestapte Dick Nieuwen- huizen op te volgen als bonds coach van de waterpolomannen. Aantjes wilde na drie succesvolle jaren bij het Amersfoortse AZ &PC (tweemaal landskampioen, tweemaal bekerwinnaar) een sab batical year houden, maar dat lijkt zich te beperken tot acht maanden. „Het begon toch weer te jeuken. Mocht het allemaal doorgaan, dan is dit de logische volgende stap in mijn carrière." Hamburg De internationale fe deratie van boksamateurs (AIBA) heeft de partijen bij internationa le toernooien ingekort. Een duel duurt voortaan maximaal nog maar vier ronden in plaats van vijf. De tijdsduur van twee minu ten per rondje blijft gelijk. Een paar jaar geleden duurde een amateurpartij nog maximaal drie ronden van elk drie minuten. Door Peter Ouwerkerk Utrecht Het nieuws was na tuurlijk alweer uitgelekt voordat het was opgedroogd. Maar het weerhield de scheidende voorzit ter van de hoofddirectie, Herman Wijffels, er niet van Het Nieuws tot het eind van de anderhalf uur durende ploegvoorstelling, gis termiddag in Utrecht, geheim te houden: „De Rabobank heeft besloten het bestaande contract over een wie- lerploeg open te breken en te ver lengen met nog eens drie jaar. Dat betekent: een Rabowieler- plan tot eind 2003, met een optie van nog twee jaar." „Fantastisch nieuws," sprak teammanager Jan Raas. „Ik ben een beetje sprakeloos," zei ploeg leider Theo de Rooy. Voorge kookte reacties, maar de waarde ervan voor de Nederlandse wie lersport is groot. Rabobank steekt per jaar al tien miljoen in het hele project, daar komt nu nog eens drie keer 20'n bedrag bij, en bovendien investeren al lerlei lokale banken ook nog vijf miljoen per kalenderjaar in 'de fiets'. Met een dergelijke financiële in jectie kon succes bijna niet uit blijven. Toen eind 1995 de beslis sing werd genomen de danig in het slop verzeilde wielersport een hart onder de riem te steken, werd er een planning gemaakt binnen vijf jaar moest de Rabo- profploeg tot de beste vijf teams ter wereld behoren. En de weder- opstandig van de Nederlandse wielersport moest zichtbaar zjjn. Welnu, aan het eind van het der de jaar, eind 1998, stond Rabo op de derde plaats m de UCI- ranking, was de ploeg tweede ge worden in het klassement om de wereldbeker, en prijkten er ze ven Raborenners bij de eerste vijftig op de individuele wereld ranglijst, met als absolute aan voerders Michael Boogerd (5e) en Leon van Bon (15e). De doorstroming begint ook op gang te komen, Junioren van Frans Maassen zijn de amateur- ploeg van Nico Verhoeven gaan bevolken, en ook dit jaar maken weer twee amateurs de overstap naar de profploeg van De Rooy en Adri van Houwelingen - Karsten Kroon en Matthé Pronk. Dat het niet allemaal automa tisch tot succes leidt, daarvan le vert supertalent Johan Bruinsma het bewijs - hij is wegens aanpas singsproblemen overboord geval len in de Raboploeg van 1999. Maar zijn twee metgezellen, die vorig jaar mee overkwamen naar de profs, Bert Hiemstra en Mare Lotz, zijn wel de beloften die het Rabo-wielerplan zo graag wil ge nereren. KNWU-voorzitter Joop Atsma kan met een ander voorbeeld aangeven waarom het veelomvat tende wielerplan van de bank een impuls is voor de wielersport in dit land. Atsma: ,-Het aantal li centies is met tien percent toege nomen, bij de jeugd is de groei zelfs twintig percent. Dat zie je in geen enkele andere sport." Het vlaggenschip, de Rabo-prof- ploeg, kent dit jaar vijf nieuwe namen: de twee Nederlandse neo's Kroon en Pronk, de Zwit sers Markus Zberg en Nïki Ae- bersold, en het jonge Duitse ta lent Griseha Niermann. Verdwe nen zijn, behalve Bruinsma: Jans Koerts, Max van Heeswijk, Peter Luttenberger en Danny Jonas- son. De ploeg telt 22 renners, van wie veertien Nederlandse. In principe wordt deelgenomen aan alle grote eendagwedstrijden, de Tour en de Vuelta. De amatcurplocg van Verhoeven telt twintig namen, onder wie ook de Ierse wereldkampioen by de junioren 1998, Mare Scanion. „Een wereldtalent," volgens Ver hoeven. Buiten de Australiër Matthew Hayman zijn er alleen maar Nederlanders, onder wie Stefan van Dijk uit Honselers- dijk. De juniorenploeg van Frans Maassen bestaat uit twaalf cou reurs, met uit Spijkenisse Leon Notenboom. Door Peter Ouwerkerk Utrecht De vraag luidde: is er nog wel sport mogelijk, dit jaar in Frankrijk? Zal het daar nog wel mogelijk zijn (prof) sport te bedrijven, nu de dopingwetgeving er zo strak is aan getrokken dat er in de directe omgeving van een sporter geen aspirine meer mag worden aangetroffen? Nu ook het IOC op het punt staat de dopingpolitiek van 'zero tolerancetoe te pas sen, repressie te prediken: elke dopingovertreder voor twee jaar op non-actief te zetten? Michael Boogerd, Neerlands bes te wielrenner van het moment, kwam er niet onderuit ook een standpunt in die heikele materie te verkondigen op de ploegpre- sentatie van de Raboploeg in Utrecht. Dopinggesprekken. „Ik baal er van," zei Boogerd. Want: „De kan het niet vaak genoeg zeg gen: in onze ploeg proberen wij zo clean mogelijk te zijn." En dat er weinig ruimte voor ex perimenten is, liet Rabotopman Herman Wijffels andermaal klip en klaar weten: „Wie op doping wordt betrapt, krijgt hangende het juridisch onderzoek bij ons een startverbod; en wie echt ge pakt heeft, vliegt eruit. Wij zullen voormalige dopinggebruikers ook nooit in de ploeg opnemen; ik vind dat de andere ploegen ook zo strikt moeten zjjn," Het dopinggesprek strekt zich de laatste maanden ook over andere sporten uit: tennis, voetbal, ame- rican football, honkbal. Maar de wielersport heeft de naam, geeft Boogerd onmiddellijk toe. „Ik reed met de kerst in de stromende regen en kou van Essen naar Den Haag. Ook feestdagen zijn voor ons trainingsdagen, Ik kreeg dorst, stopte bij een benzine pomp, kocht een colaatje, zegt die pompbediende: 'Koud hè, maar jullie wielrenners hebben daar vast wel middeltjes tegen.' Dat vind ik verschrikkelijk." Ander voorbeeld: „Ik kom van va kantie terug, lees een fatsoenlijke Nederlandse krant, staat er op de voorpagina van de sport: 'Zak af val met doping gevonden'. Bleek het om Vlaanderen 2002 te gaan. Bij nader onderzoek was er hele maal geen sprake van doping, ge woon van afval. Maar waarom staat er dan niet 'ZaJj afval gevon den'? Ik vind zoiets tendentieus, bevestigend. De wielersport zal nooit uit de verdachte hoek ko men." Nu is er afgelopen jaar wel 't een en ander gebeurd op het verdach te vlak. De verwachting is trou wens dat 'de jacht' nog lang niet is afgelopen. De paranoia van afge lopen Tour is zeker nog niet ver jaagd. Paranoia, waardoor Boo gerd bij wijze van spreken al bang was zout op zijn eitje te doen. Ze konden eens denken. Hoe moet dat dan, de komende maanden? Boogerd: „Ze zullen de onderste steen boven willen krij gen, En dat vind ik ook goed. Als we straks alleen in de Tour kun nen starten als we haren, bloed en urine hebben afgestaan, dan is het mij goed. Als er een camper meereist om ons ter plaatse te controleren, prima. Als het de wie lersport schoner kan maken, oké." Maar niet alleen de wielersport, pleit Boogerd. „Dan wil ik die camper ook op Roland Garros zien staan, en by de formule I- wedstryden. Als er iemand 13.11 op de tien kilometer schaatst, dan roept iedereen: wat prachtig! Maar als een wielrenner zo hard zou gaan, wordt het meteen ver dacht" „Niet dat ik me in mijn handen zal wrijven, dat ik erop zit te wach ten dat er in een andere sport ie mand wordt gepakt. Maar het ver deelt de aandacht wel. Het wordt meer een probleem van de hele sportwereld. Want dat is het ook. Maar ik heb niet de illusie dat de andere sporten net zo fel worden belaagd als de wielersport. Zo'n mobiel lab op de Parijs Open? Ik denk niet dat het gebeurt." Tja, en zolang dat niet het geval is, zal hij toch 'met andere gevoelens naar Frankrijk reizen.' Welke? .Andere renners - --zullen mis schien niet meer gaan; nou, we zien wel wie dat dan zijn, Ik ga me wel vertonen, Maar het wordt wel minder leuk. Je moet voortdu rend op je hoede zijn." Boogerd is de kopman voor de Raboploeg 1999. Hy kende een fantastisch seizoen van de regel maat, zou daar opnieuw voor wil len tekenen, hij blijft eok weer op meerdere paarden gokken, al zou hij zijn nu definitief ontloken kwaliteit graag willen onderstre pen met een klinkende zege. „Drie pieken in een seizoen, dat moet ik wéér aankunnen. Maar ik zet wel dikkere kruisjes bij be paalde wedstrijden." En een heel groot, rood kruis bij Luik-Basten- aken-Luik. „Dat vond ik als kind al de mooiste wedstrijd," Pbxgmaiutfer; Jan"E Ploegleider: Theo de Rooy. Assistent ploegleiders: Adri ran Hou welingen en Joop Zoetemelk. Rennen: Niki Aebersold (Zwi), Maar ten den Bakker, Leon vm Bon, Mi chael Boogerd, Jan Boven, Erik Dek ker, Richard Groecendaal, Bert Hiem stra, Patrick Jonker, Karaten Kroon, MarcLoiz, Robbie McEwen (Aus), Koos Moerenhout, Griseha Niermann (Dui), thé Pronk, Roif Sörensen (Denk Aart Vierhouten, Marc Wauters (Bel), Beat Zberg (Zwi), Markus Zberg (Zwi), Ook Michael Boogerd, Ne derlands bes- te wielrenner van het mo ment, kwam er bil de tarte van Ra boniet onder ure een stand punt te ver kondigen in de heikele do- pingproble matiek. Foto Corvos Zwolle - De hoop van de Nederlandse handbalsters om in het jaar 2000 in Sydney een olympische partici pant te zijn, is nog levend. De ploeg van bondscoach Bert Bouwer won gisteren in Zwolle tegen Zweden de eerste van vier WK-kwalificatiewedstrijden. Ne derland moet zich plaatsen voor het wereldkampi oenschap, om daar een ticket voor de Olympische Spelen in Australië te kunnen verdienen. Met Zweden kon Oranje zich gisteren verrassend aardig meten, De voorlaatste confrontatie tussen bei de ploegen, op het Holland-toernooi in oktober vorig jaar, werd nog dik door de Scandinavische ploeg ge wonnen (20-27). Nederland imponeerde een maand geleden evenmin bij het EK in eigen land. Met een tiende plaats bleef de ploeg ver verwijderd van een plaatsbewijs voor het WK (eerste zes EK). Dat resultaat had tot gevolg dat Oranje naar de WK-kwalificaties werd verwezen. Daarin lootten Bouwers Oranje Meiden (BOM), zoals het team in handbalkringen liefkozend wordt ge noemd, handbalnaties als Zweden en Litouwen. Van die twee werd Zweden als grootste kanshebber op de groepswinst beschouwd. De Zweedse ploeg raakt evenwel buitenshuis nogal eens de weg kwijt. Nederland begon gisteren in een volgepakte Zwolse sporthal beroerd (1-5), maar schudde gaandeweg het ontzag voor de Zweedse opponent van zich af. Bij rust koesterde Oranje, dat nagenoeg de hele eerste helft tegen een achterstand had aangekeken, zelfs een minieme voorsprong. Daar zat in de beginfase van de tweede helft niet veel rek in. Zweden bleef dankzij de lange en trefzekere Caroline Olsson in de buurt van Oranje, dat na een kwartier wel een gaatje van drie doelpunten sloeg (20-17). Toen Olsson vermoeid raakte gaf Nederland nog even gas. Genoeg om de triomf veilig te stellen: 25-23. Met de zege van gisteren is Nederland nog niet half weg. De return in Zweden, zaterdag al, is een opgave van een groter kaliber. Daar winnen zou de ploeg van Bouwer een eind op de goede weg helpen. Bouwer: „De marge is klein. Ik had 'm graag groter gehad, maar aan de andere kant moetje eerst weer de kick van het winnen proeven Monaco Tommi Makinen (34) heeft woensdag de Rally van Monte Carlo gewonnen. De Fin werd de af gelopen drie jaar wereldkampioen, maar hij was nog nooit winnaar van de prestigieuze rally. Landgenoot Juha Kankkunen werd tweede na in totaal veertien proeven, de Schot Colin McRae derde. De nummer twee na dinsdag, de Fransman Gilles Pa- nizzi, raakte van de weg en staakte de strijd. De win naar van vorig jaar, de Spanjaard Carlos Sainz, viel al eerder uit De Nederlanders Fassbender en Hissink leverden een knappe prestatie door de rally te vol tooien. Het duo eindigde op de 36e plaats. Bijna dë helft van de deelnemers viel onderweg uit. Stellenbosch Golfer Niels Kraay heeft zich ge plaatst voor het Zuid- Afrikaans Open, dat donder dag in de plaats Stellenbosch begint. De 26-jarige Utrechter pakte zijn startbewijs door in depre-kwali- ficatieronde op de baan van de Paarl Golfclub een 67 - met vijf birdies - te laten noteren. Maarten Lafeber ging in 70 slagen rond en is eerste reserve. De kans is groot dat de Eindhovenaar toch mag starten in deze wedstrijd van de PGA European Tour. De Schotse topspeler Sam Torrance tobt met een nekblessure en doet waarschijnlijk niet mee. Ook Robert-Jan Derksen doet aan dat sterk bezette toernooi mee. Hij kreeg een wildcard van de uit Ne derland afkomstige organisator Tony Roosenburg. I#! Vlaard ingen De Vlaardingse voetbaltrainer Jan van der Laan heeft zijn contract bij VELO ver lengd. Van der Laan (39) is bij de zondag-tweedeklasser uit Wate ringen bezig aan zijn eerste sei zoen. De voormalig doelman heeft het bij de Westlar.dse club prima naar zyn zin. „Daarom heb ik ook voor een jaar bijgetekend," zegt de oefenmeester. Van der Laan was voorheen werk zaam als hoofdtrainer bij Sparta, TSB en Fortuna. Hij begon zijn trainerscarrière als jeugdtrainer bij het Schiedamse Excelsior'20. Schiedam De schakers van Zwarte Paard hebben een belang rijke 6-2 overwinning geboekt op Spijkenisse 2. Beide teams pro moveerden afgelopen seizoen naar de promotieklasse waarin zij moeite hebben de nodige punten bijeen te sprokkelen. Spijkenisse wacht nog steeds op de eerste overwinning en de Schiedammers hebben uit vier wedstrijden evenzoveel wed- strijdpunten, Frans Groeneweg was de enige die moest capitule ren. Bob Hoos en Daniël van Loe- nen sleepten een remise uit het vuur. Peter van Oevelen, Theo van Zessen, Jim Klinge, Ton van der Kinderen en Ivo Lucas haal den een vol punt. Voor Spijkenisse wordt handha ving in de promotieklasse een las tig karwei, maar de Schiedam mers hebben nog volop kansen om de tweede degradatieplaats te ontlopen, Voor de wedstrijd tegen Spijkenisse stond Zwarte Paard met nog twee teams op de gedeel de voorlaatste positie. De scha kers hebben nog drie wedstrijden voor de boeg. DoorWim Broere Schiedam „De mannenpioeg gaat zich zeker handhaven," is de stellige overtuiging van Louis van Til, voorzitter van volleybalver eniging Rijnmond als hij gecon fronteerd wordt met de heikele positie van zowel zyn mannen- als vrouwenploeg in de eerste divisie. De Vlaardinger die vier jaar gele den Jos van Winsen.bij de Schie damse fusieclub opvolgde, heeft een aantal weken geleden met de technische commissie om de tafel gezeten. Dat deed hij vanwege de magere prestaties van de vrou wen die met één punt uit elf duels laatste staan en de elfde positie van de mannen die het met acht uit elf iets beter doen. Van Til ver wacht dat de mannen hun status van eerste divisieteam zullen be houden. ,Als bestuur wilden wij weten of er bij de vrouwen op korte termijn iets moest gebeuren. Daarbij zou gedacht kunnen worden aan het inzetten van de 'oude' garde die in de derde divisie rechtstreeks op het kampioenschap en dus pro motie naar de tweede divisie af stevent. Toch hebben we die ge dachte om twee redenen laten va ren. We zouden het proces van verjonging dat trainer Hans van Setten dit seizoen heeft ingezet, verstoren en daarnaast is het op voorhand ook niet zeker of zo'n verandering resultaat oplevert." Mocht het wel lukken dan is de kans levensgroot dat we volgend seizoen weer in dezelfde situatie terecht komen. Hans gelooft in de meiden die er nu staan, maar ze hebben domweg nog te weinig er varing op dit niveau en die erva ring doen ze alleen op door te spe- Louis van Til tussen de spelers op de sportvloer: „We hebben met acht jeugdteams behoorlijk wat jongeren in huis. Maar wat we missen is een familietraditie." Foto Peter Moikenboer len en zo tot eerstedivisiespeel- sters uit te groeien. We kiezen daarom voor het voortzetten van de ingeslagen weg. Bovendien hebben we in het geroutineerde tweede team. twee jonge speel sters die op termijn aansluiting kunnen vinden bij hun leeftijdge noten in het eerste. Alle kans dat we volgend seizoen daarom twee tweede divisieploegen hebben bij de vrouwen," sluit Van Til zyn be toog over de vrouwen van Rijn mond af. Sfeer Als een goed voorzitter heeft hij de speelsters daarna toegespro ken en heeft hij ze verteld dat ze niets anders dan hun best kunnen doen en dat ze er vooral voor moe ten zorgen dat ze plezier blijven houden in het trainen zodat de sfeer goed blijft. Over dat laatste, maakt Van Til zich trouwens geen zorgen, want ondanks de mindere prestaties van de eerste teams blijft Rijnmond in de volleybalwe reld een vereniging waar ook te genstanders en scheidsrechters na afloop graag en soms lang blij ven. „Ik kom ook bij andere ver enigingen, maar als ik zie hoe bij ons werkelijk iedereen naast het spelen van zyn wedstrijd ook de andere taken verricht, dan kan ik vrede hebben met de magere re sultaten." Toch stond de inzet van de ledén een paar maanden geleden ter discussie. Van Til: „We merkten in het bestuur dat bij allerlei acti viteiten het kringetje waaruit wre konden kiezen steeds kleiner werd en dat het aantal taken dat sommigen hadden steeds groter werd. Daardoor dreigde het ge vaar dat als bestuursleden wilden stoppen er onvoldoende opvol gers klaar zouden staan. Het sig naal dat het bestuur daarover heeft afgegeven, is gelukkig door de leden opgepikt, zodst ik de tee- komst weer met vertrouwen tege moet zie." Wanneer Louis van Til zelf ineens zou willen stoppen, heeft Rijn mond trouwens niet alleen een nieuwe voorzitter nodig. De man wiens carrière via Dalton HBS bij het Rotterdamse Animo begon, speelt zijn wedstrijden nog in Rijnmond 6, is actief ais scheids rechter, traint de meisjes C-jeugd van regio Zuidwest van de NeVo- Bo en geeft samen met Hans van Setten training aan het meisjes B- team van de ploeg uit de Groenoordhal. Familietraditie „We hebben met acht jeugdteams behoorlijk wat jongeren in huis," vindt Van Til. „Maar wat we mis sen is een familietraditie. Door onze zes nationaal spelende teams hebben we een unieke plaats in volleyballend Nederland en daardoor trekken we veel spe lers uit de hele regio. Zy voelen zich meestal heel snel thuis bij ons, maar ze hebben weinig bin ding met onze jeugdleden. Dat zou ik graag anders zien, want wat is er voor een mini of junior nu mooier dan dat speelsters en spe lers van het eerste hun gezicht la ten zien bij een jeugdtraining? Ze hebben er beiden wat aan, denk ik. De jeugd heeft een prima voor beeld hoe volleybal gespeeld kan worden en misschien komen ze dan eens naar thuiswedstrijden om hun 'helden' te zien spelen," aldus de voorzitter die niet alleen kijkt naar de prestaties van zijn hoogste teams en dus ook niet in paniek raakt nu er degradatie van die teams dreigt. Schiedam De tweede helft van de tafeltenniscom- petitie start voor Frank Rengenhart te vroeg. De jeugdige kopman van eerstedivisionist De Koren beurs tobt nog steeds met een hardnekkige kniebles sure. Hij komt zaterdag niet achter de tafel, als het eerste mannenteam van De Korenbeurs het om 18.00 uur in eigen huis opneemt tegen het sterke Arboned/ Westa uit het Limburgse Wessem Dit team komt met de Chinees Liu Qiang, Miehiel Jansen en Erik Jan Ververs naar Schiedam. De beide tafeltennisclubs De Korenbeurs en Noad gaan er vanuit, dat de vooijaarscompetitie nog in de Koren beurs kan worden afgewerkt Het monumentale pand wordt vervolgens van tafeltennisaccommodatie omgebouwd tot onderkomen van de bekende design- meester Jan des Bouvrie. De Korenbeurs is ingedeeld in een sterke poule, waar het uit de eredivisie gedegradeerde Integer Groep* (Krommenie) ook in uitkomt. De andere tegenstan ders zijn Treffers (Arnhem), Hotak (Hoogerheide) en Pecos (Oegstgeest), Het door Luc Janssen getrainde en gecoachte Korenbeurs komt zaterdag met Paul van de Leur, Jeroen Bastiaansen en invaller Wietse Kant achter de tafel. Bij de vrouwen van De Korenbeurs hebben het eer ste en tweede team stuivertje gewisseld. Het eerste team met Lineke Sneller, Sylvia Waterreus en Da nielle Maas komt nu uit in de tweede divisie. Het trio Kim van der Poort, Mandy Toenders en Jolanda Wa terreus heeft de plaats in de eerste divisie overgeno men. Coach van dit team is Jan Simons. De jeugdige Schiedamsen krijgen zaterdag al meteen een zware kluif op het bord wanneer het uit de eredivisie gede gradeerde DOV op bezoek komt. De wedstrijd tegen de vrouwen uit Heerhugowaard begint om 18.00 uur. Stadgenoot NOAD speelt met twee teams in de derde divisie. Het eerste team krijgt te maken met Renata (Eindhoven), OTTC (Oss), DHC (Delft), Nieuw Ven nep en Rapidity. NOAD blijft zaterdag dicht by huis, als DHC in Delft de gastheer is. De tafeltennissers van TOG moeten nog een weekje wachten op hun eerste competitiewedstrijd. Vrijdag 29 januari komen zij voor het eerst in actie. Zij spelen dan op de eigen tafels in sporthal Olympia in Maas sluis tegen Tablo uit Heeijansdam. Het Maassluise team dat bestaat uit Ferry Baretta, Roland Godthelp, Frans Pleijsier en Ivar Westerhoii werd vorig jaar kampioen van de tweede klasse en probeert rich nu te handhaven in de eerste klasse van de afdeling Holland West. In de poule van TOG zijn naast Tablo ook nog ingedeeld: Ilac 3 (Gouda), Vriendenschaar 7 (Gouda), Scylla 4 (Leiden) en Sala mander 5 (Wateringen).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7