9 Fusieziekenhuis wellicht einde handel melkboer Plannen morgen in commissie; omwonenden horen niets 'Toeteren tot ze het in Den Haag horen* Moord op Maassluise bkef onopgemerkt m Aanpak Broersvest uitgesteld Passant redt Vlaardinger uit brandend huis Drie jongens stelen handtas Auto in de sloot na rijden met flinke slok op Flinke buit bij inbraak Met geweld beroofd van portemonnee Afsluiting door werkzaamheden Menke ft:9 m Studie naar parkeergarage in omgeving van Korenbeurs Abonneeservice Wethouder praat met jongeren Rotterdams Dagblad Maandag 25 januari 1999 Vlaardingen Na een keuken brand in zijn woning moest een 51-jarige Vlaardinger in de nacht van zaterdag op zondag met ademhalingsmoeilijkheden naar het Holy Ziekenhuis worden ge bracht. Een voorbijganger had rond mid dernacht gezien dat er brand in een woning aan de Binnensingel was ontstaan en forceerde de toe gangsdeur. De man wist vervol gens de bedwelmde bewoner naar buiten te slepen. De brandweer doofde het vuur. De brand was ontstaan doordat de bewoner een pan vet op het gas had laten branden terwijl hij in slaap was gevallen. SchiedamDrie onbekende kna pen hebben zaterdagavond in Schiedam een 61-jarige vrouw uit Vlissingen beroofd van haar handtas. De vrouw had de jon gens rond half negen op de P. J. Troelstralaan vanuit haar auto de richting naar de A2Ö gevraagd. Daarop stapte het drietal bereid willig in, om haar al meerijdend op de goede weg te helpen. Bij een benzinestation even voor de opxit naar de A20 stopte de vrouw om de jongens onder dankzegging voor hun hulp uit de auto te laten stappen. Bij het verlaten van de wagen leidde een van de jongens de vrouw echter af, waardoor een ander haar tas wist mee te gris sen. In de tas zaten persoonlijke papieren en een onbekend geld bedrag. Maassluis Een 53-jarige auto mobilist belandde zondagmiddag met zijn wagen in de sloot bij de Maassluissedijk. De Maassluise bestuurder was de macht over het stuur kwijt ge raakt in een van de beruchte U- buchten op de djjk, De auto be landde op zijn kantin de sloot. De Maassluizer kwam ongedeerd uit de wagen, maar kreeg een boete van 900 gulden omdat hij bleekte hebben gereden met een flinke slokop. Vlaardingen In een woning aan de Vlaardings e Van der Heim- straat is zondagmiddag rond half zes een inbraak ontdekt Onbe kenden hadden door het forceren van,een raam aan de achterkant van het huis binnen weten te ko- mem. Ze gingen er weer vandoor met een flinke buit die onder meer bestond uit sieraden en en kele honderden guldens aan cash- geld. Schiedam Vier onbekenden be roofden gisteravond een 69-jarige Vlaardinger op gewelddadige wij ze .van zijn portemonnee. Het slachtoffer werd in de Schiedam- se Sportlaan door drie jongens af geleid, waarna een vierde hem van achteren met fiets en ai ten val bracht. Vervolgens namen de jongens een portemonnee uit de achterzak van de Vlaardinger en pakten ze de bril van het slachtof fer. Nadat ze die hadden wegge gooid, gingen de daders er van door in de richting van de Van Ho- gendorpstraat. Schiedam Komende weken zal wegens werkzaamheden een aan tal plekken in Schiedam afgeslo ten zijn voor al het verkeer. Giste ren is begonnen met het werk aan de 's-Gravelandseweg ter hoogte van de Ringersstraat, Daar wor den gedeeltes van het wegdek en van het trottoir opengebroken om een pijpleiding te kunnen leggen. Daarbij vinden er werkzaamhe den plaats op de kruising van de 's-Gravelandseweg met De Brauwweg. Beide werkzaamheden zullen tot ongeveer 15 februari duren. Vanaf vandaag wordt ook de Nieuwe Ha ven. aan de kant van de Gordon- straat, afgesloten in verband met werkzaamheden. Het verkeer zal worden omgeleid via de Aleida- straat Door Jos van Nierop Maassluis Met meerdere mes steken in het bovenlichaam bracht een 21-jarige Schiedam mer het afgelopen weekend een 23-jarige Maassluise om. De dader gaf zich gisterochtend aan bij de Schiedamse politie, die het ont zielde lichaam van de vrouw ver volgens aantrof in haar woning aan de Maassluise Hoogstraat. Bewoners van de Hoogstraat heb ben 's nachts niets van het mis drijf gemerkt. „Ik ben half twaalf naar bed gegaan, en heb niets ge- hoord," vertelt Mark van Bode- gom die bij het slachtoffer op de galerij woont. Politiemannen die gisteravond bij de deur van de wo ning van het meisje postvatten, bevestigen dat er door de omwo nenden die zij benaderden niets is gemerkt. Wat de aanleiding van de moord geweest kan zijn, weet galerijbe woner Van Bodegom absoluut niet. „Ze woont er net een week of zes en ik ken haar eigenlijk met zo goed." Schuin tegenover het apparte mentencomplex woont Koos Hen- neveld. Ook hem is in de nacht niets bijzonders opgeval'en. „Het enige dat ik weet, is dat de politie en de technische recherche al be zig zijn vanaf een uur of negen vanmorgen." In het vlakbij gelegen café De Fu rie hebben ze die politiewagens ook gezien. Maar van de moord wisten ze gisteravond nog niets. „Ik hoor het nu voor het eerst,7' slikt uitbater Jan Hij onder breekt zijn werk en gaat even op een barkruk zitten. „Ik ken de meesten die op dat rijtje wonen," zegt hij, strak voor zich uitkij kend. Ook bezoekers van het café zijn onder de mdruk. Een meisje aan de bar: ..Iemand vermoord? In deze straat? Ja, daar word je wel heel erg stil van." Btj shoarmazaak Shalom een stukje verder aan de haven, zyn de reacties op bet droeve nieuws niet anders. „Dood? Hier in Maas sim s? Wat erg!" stamelt een be zoekster, terwijl ze zich afvraagt of ze het meisje misschien gekend heeft. Eén van de medewerkers van de eetgelegenheid is vooral kwaad. „Wat is dat nou?" vraagt hij zich hardop af. „De wereld is gek ge worden! Twee weken terug in Gorkum, en nu in Maassluis." Vandaag zal sectie worden ver richt op het lichaam van het Maas sluise slachtoffer. Ook zal de Schiedammer die de fatale mes steken toebracht vandaag door de Vlaardingse recherche worden verhoord. Dan zal moeten blijken wat het motief is geweest. Schiedam De bouw van het nieuwe streekziekenhuis, achter het politiebureau Schiedam bij NS-station Nieuwl. 1. komt steeds dichterbij. Morgen bespreekt de commissie ruimtelijke or dening van de gemeente Schiedam het bestemmings plan. Wellicht dat de directe buren dan iets meer horen. Het is inmiddels acht jaar geleden dat de toenmalige directie van het Holy Ziekenhuis bekend maakte dat naast de fusie met het Sehie- land Ziekenhuis ook een nieuw medisch-complex langs het spoor zou verrijzen. Sindsdien zitten twee gezinnen in onzekerheid. Want hun huis dreigt te worden gesloopt en de gemeente ver strekt geen informatie. Melkboer Lou Vuijk vormt met zijn vrouw Caroline en 6-jarige dochter Iris één van die twee ge zinnen. Hij woont achter het poli tiebureau, aan de Schiedamse- weg. Op het terrein achter zijn huis runt hij een zuivelhandel. Van maandag tot en met zaterdag bezorgt hij traditioneel melk, kaas en eieren aan huis. „Het gaat dus niet alleen om ons huis. Maai' ook om mijn broodwinning," zegt de melkboer. Aan het stukje Schiedamseweg, waar de familie Vuijk woont, staan nu nog vijfhuizen. Hiervan zijn er twee in particulier bezit en drie in eigendom van de gemeen te. Vuijk heeft nooit bericht ge kregen van de gemeente dat hij met zijn gezin en bedrijf weg moet. Zijn buren ook niet Caroline: „We hebben alles uit kranten moeten vernemen. Bij voorbeeld dat eind dit jaar wordt begonnen met het bouwrijp ma ken van de grond. Dat betekent dus dat dan onze huizen gesloopt worden." Het echtpaar Vuijk is op eigen initiatief naar bijeenkom sten van de patiëntenbelangen verenigingen van de ziekenhui zen geweest om wat te weten te komen over de toekomst van hun woon- en werkplek. „Daar waren we helemaal niet voor uitgenodigd, hoor. Maar we De'zuivelfamille'Vuijk heeft nooit van de gemeente gehoord, dat hun bed lijfswoning wordt gesloopt. Maarop tekeningen komen ze niets meer tegen. Foto Roel Dijkstra moesten toch op de een of andere manier aan informatie komen?" zegt Caroline. Ze vindt het 'geen stijl' van de gemeente dat het zo moet gaan. Zo kan haar man het zich nog goed herinneren dat vo rig jaar mei, tijdens een bijeen komst voor 'de vrienden van het Holy-ziekenhuis', het ontwerp van het nieuwe ziekenhuis werd getoond. Lou: „Er hing een foto van het gebied, zoals het nu is, met daarop het ziekenhuis gepro jecteerd. En wij maar zoeken: waar is toch. ons huis? Ons rijtje bleek dus weggewerkt." Wethouder L Hafkamp heeft via zijn woordvoerder laten weten 'dat het niet anders kan'. „Een of ficieel bericht naar bewoners is inderdaad nooit van de gemeente uit gegaan. Dat gebeurd altijd zo dra er een formeel raadsbesluit ligt over de plannen. Dinsdag ad viseert eerst de commissie over het bestemmingsplan en de raad zal in februari een beslissing ne men," aldus de woordvoerder. De buren van Vuijk, het andere gezin, wonen 'slechts' aan de Schiedamseweg. „Maar zij hou den wel paarden aan huis. Ze moeten nog zien of zij straks een plekje vinden waar dat ook kan," zegt Lou/Volgens hem wonen hij en zijn buurman nu op een unieke plek in de stad. „We hebben hier enorm veel ruimte. Voor mij is dat helemaal belangrijk voor de op slag van alle producten. Boven dien komt hier elke dag een grote vrachtwagen van de groothandel het terrein opdraaien. En eens in de week eentje van de limonade- boer. Ik bezorg namelijk ook fris- drankaanhuis." Kippenren Achter het huis van Vuijk staan twee grote stenen schuren. In een daarvan is een koelcel gebouwd voor de zuivelproducten. Naast de schuren staat een grote ren voor de kippen. Het achterterrein dient ook als parkeerplaats voor zijn bus, waarmee hij huizen, ver zorgingscentra en bedrijven langs gaat. Ook belangrijk is volgens Caroli ne, dat er herrie gemaakt kan wor den. „Hij maakt dagen van vijf uur 's ochtend tot zeven uur 's avonds. Zes dagen per week," ver telt ze. „Samen met die vrachtwa gens geeft dat natuurlijk behoor lijk wat overlast. We hebben hier gelukkig geen buren die klagen. Maar vinden we straks zo'n loca tie weer terug?" vraagt ze zich af. Ze beantwoordt haar vraag direct zelf: „Ik geloof het niet. In ieder geval niet zo midden in de stad." De vader van Lou is 60 jaar gele den begonnen aan de Schiedam seweg met een hondenkar. Lou hielp z'n vader vanaf zyn tiende jaar, net als zijn broer en vier zus sen. „Ik ging vanaf m'n 15e jaar niet meer naar school. Melkboer zijn vond ik veel leuker." Samen met zijn broer heeft hij het bedrijf van zijn vader overgenomen en Lou betrok het ouderlijk huis. „Het is z'n leven," zegt Caroline. „Ik dacht dat dit huis mijn pensi oen was," zegt haar man. Volgens Lou is zijn broer onder druk van het ziekenhuis gestopt als melkboer. „Hij kon ergens an ders werk krijgen en heeft direct die kans gegrepen, want hij is in- middels ook al over de vijftig," licht Lou toe. Zelf is hij ongeveer net zo oud. „Maar ik heb een kind van 6. Be kan het voorlopig niet rustiger aan gaan doen. Ik moet verder." Koelcel Op een gegeven moment ga je er vanuit dat het ziekenhuis er komt en daar probeer je je met alle goe de wil toch op in te stellen, vol gens Caroline. „Maar dat is zo moeilijk," zegt ze. „Wat bijvoor beeld als een motor van de koelcel kapot gaat? Ze zijn vrij oud, dus het zou kunnen. Maar dan zouden we voor duizenden guldens moe ten investeren. Moeten we dat nog doen? Blijven we hier nog zo lang? Of kunnen we beter wach ten, totdat we moeten verhuizen? Caroline weer: „Het doet ons ook zo'n zeer. Dat alles aan iedereen maar bekend wordt gemaakt be halve aan ons. Lou hoort vaak, als hij aan de deur komt bij klanten, meer dan hy zelf weet Hij krijgt vaak te horen: 'Jullie moeten daar weg hè'. En: 'Moeten jullie nou stoppen?' Dat is gewoon pijnlijk." Ze vindt de opstelling van de ge meente dan ook ronduit 'onbe leefd' en 'arrogant'. „Ze hadden op z'n minst even langs kunnen komen voor een ge sprek. Informeel. Ons op de hoog te stollen wat we ongeveer kun nen verwachten, Dan hadden we waarschijnlijk al kunnen praten over een vervangende woon- en werkruimte. Dan waren we con structief bezig geweest. Nu 2itten we constant in onzekerheid en dat kan je niet maken," vindt zij. Maar volgens de woordvoerder van Hafkamp is er 'helemaal geen sprake van niet netjes handelen'. „We volgen gewoon de weg zoals die altijd wordt gevolgd." Schiedam De gemeente Schie dam wil het bureau Haskoning een onderzoek laten verrichten naar de haalbaarheid van een par keergarage in de omgeving van de Dam en Korenbeurs. De gara ge moet de bereikbaarheid van dit gedeelte van de binnenstad ver beteren en als compensatie die nen voor het verdwijnen van het parkeerterrein bij het Spinhuis- pad. Met de haalbaarheidsstudie is een investering gemoeid van vijftigduizend gulden. In de beleidsnotitie over de Schie damse binnenstad 'Een toekomst voor de oorsprong' werd al voorge steld om op langere termijn een parkeergarage te realiseren in de omgving van Dam en Koren beurs. Dit om de Schiedamse bin nenstad vanuit westelijke rich ting beter bereikbaar te maken. Ook wordt er op het moment ge bouwd aan het Spinhuispad en daarmee zyn veel parkeerplaat sen verloren gegaan. Maar het is de komst van designer Jan des Bouvrie naar de Bran- Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 16.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 ders stad die de noodzaak voor een parkeervoorziening uiterst actu eel maakt. Zijn interieurmekka in dc Korenbeurs en de voormalige bibliotheek aan de Lange Haven zal goed zijn voor honderden be zoekers per maand. Onderzoek De gemeente heeft zelf al een ver kennend onderzoek gehouden naar mogelijke plekken waar de garage kan worden gebouwd. Daaruit werd duidelijk dat een on dergrondse garage met 260 plaat sen in twee lagen, qua loopaf stand gunstig moet liggen ten op zichte van Korenbeurs en Dam. De loopafstand moet niet meer zijn dan vijftig meter. Daarmee worden plekken zoals het groen gebied dicht bij de VeUevest en de Nocrdvestgracht al wat moeilijker haalbaar. De loopafstand is by beide al mi nimaal driehonderd meter. Uit de gemeentelyke verkenning werd ook duidelijk dat de bouw van de garage zeker zo'n vijftien miljoen gulden zal kosten. De gemeente wil het onderzoeks bureau Haskoning inschakelen om te onderzoeken of de bouw van een parkeergarage financieel haalbaar en verantwoord is. Daar bij moet antwoord worden gege ven op de vragen hoe groot de ga rage exact moet zijn, hoe deze moet worden aangelegd, de kos ten, financiering, subsidiemoge lijkheden en de gevolgen voor het milieu. Het verzoek om vijftigduizend gulden te reserveren voor de haal baarheidsstudie staat dinsdag avond op de agenda van de raads commissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer. Op veel plaatsen in deze regio was zater dagavond om zeven uur exact enige tijd luid getoeter te horen. Het was een on derdeel van de acties tegen zinloos ge weld. Aangezwengeld door het drama in mu ziekcafé Bacchus in Gorinchem waarbij twee meisjes werden doodgeschoten, willen veel mensen laten merken dat riet zo niet langer kan doorgaan. Ook in de 2e Van Leyden Gaelstraat in Vlaardingen (zie foio) lieten mensen zaterdagavond hun stem of de claxon van de auto ho ren. Toeteren en schreeuwen tot ze het in Den Haag horen, dat was de inzet van de actie die is opgezet door het Vlaardingse Actiecomité Tegen Zinloos Geweld. Want de overheid moet veel harder optreden tegen wapenbezit, vinden de initiatiefne mers. De actiegroep wil het herrie-pro- test jaarlijks herhalen en uitbouwen tot een landelijke actie. Foto Roel Dijkstra Maandag 25 januari SCHIEDAM DC de Woudhoek. Thema-middag gezonde voeding, 13.30u. ROTTERDAM de Doe lenGrx 20.15 Nederlands BlazersEn- sembfe andersom .Andnessen 60 jaar. Jum- aanse Zaal 20.15 Internationale hamerorkes ten. Nlghttown Theatercafé 21.00 Chns Whrtfey. Dinsdag 26 januari SCHIEDAM Dc Oost Bingo. 14.00-16.00u. Podium ca fé. Jarnsesse, 21.30u. VLAARDINGEN DC Soenda. Optreden koor 'Andantino', 14.00U. De Wetering. Lezing 'Schaatsen en Wielrennen', 20.00u. ROTTERDAM Ahoy' 20.00 Garbage. Dizzy 22.00 Speaaf Delivery. Ba roe g 20.00 Bolt Thrower e.a. Nighttown/Basemerrt 20.00 8N0 Romeo Delta. Rotown22.00 SKVR-Avond. Zaal de Unie 20,30 NCRV Volgspot-Live. Mariniers museum Rotterdam 19.45 Ontwikkelingen in uniformen in de ITeen 18e eeuw. Lezing. Nlghttown Theatercafé Programma 1: 19.30; Programma2:21.30 Comedyop7V3. Van do.21 t/m wo. 27 jan, ROTTERDAM Cinerama 1: "Enemy of the state' (16) dag.l7.30-21,do.vr.ma.di.ookl3.30.Cln.2: "What dreams may come' (16) dag. 12.45- 15.45-18.45-21.30. Cln.3: The horeewis- per er' (12) dag20.15,do.vr.ma.dj.ook 12.15- 16.15. Cin.4: "The Truman Show (12) dag.16-18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13. Cln.5: 'Rounders' (16) dag.12.30-15.30- 18.15-21.15. ImaxTheater Whales'(al)dag.!beh.do.w.) 14-16-19.15 w.14-19.15 do.16-19.15. Everest' (al) dag.(beh.do.)15. "Thrill Ride' (al) dag.(öeh.do.)13. 'Amazone' (al)zazo,wo.l2. 'Abeltje' (al) dag.(beh.wo.)l7 zazo.ook 10. 'Antz'(12) dag 20.15-22. Ven.l: 'La vita e be lia" (al) dag 19.30-22, ma- .met22, vrzo.wo.ook 15zo.ookl2.30. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Soy Cuba' (16) do.vr- .za-zo. 19.30, vr.wo.ook 14.30. 'Once upon a time in the west" (16)zo.l5, ma.di.wo.19JQ. 'Sleeping Man* (16) dag.22.15. The top of his hat' (16) zo,13. Vea3: Taste of tSierry" (16) dag.20. 'Made in Hongkong (16) dag.22. 'Good Will Hunting" (16) vr.15.30. Ven .4; 'Shall we dance?' (16) dag, 19.30. "Win- tersfeepers' (16) dag.22. 'De zwijgende rera- ger*(16)zo.l5.'Winrer'89'(16)wo.l5rzo.l3. Lum.1: There's something about Mary1 (al) dagl2.15-15.15-18.15-21.15 za.met 12.15. Lum. 2: 'Practical Mage' (12) dagl2.45-15.30-18.15-21.Luni.3: 'Mulan' (al) dag.lS.45, do.vr.ma.di. ook 13.30. "Sna ke Eyes' (16) dag.21.3Q. Lum.4: 'Blade' (16) dag. 18-21. do.vr.(na.di,ook 12.15. Pathé: The mask of Zorro" (12) dag 15.20- 18,20-21.10 (ds.met 21.10) do.vr.ma.di.ook. 11.40.'Ronm'(16)dagll.50-15.30-18.20- 21.30. The pnnce of Egypt' (al) dag.lS.40- 19.10-21.50. da.vr.ma.dl.ook 1L30-14. 'Enemy of the state' (16) dagll.50 (Z0.12.30J-15 (zq.15.20)-18.2G-21.1O. 'A perfect1murder* (16)dagl9.05-21.40,do.vr- .ma.di.ook 11,10-14-16.30. The Siege" (16) dagll.20-13.50-16.20-19-21-40. 'Ante (al) dagll.20-13.40-15.45-17.50-19.55- 22- Sneak preview. Tchbin em BerimefNo mo re city heroes!! (16) <11.21.30, SCHIEDAM Filmhuis: Elizabeth' do.vr.21. 'Oftré Rictus' za.2L VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'OrbisPIctus'vr^l.'EIizabem' za.21. - ,i Schiedam De aanpak van de Broersvest zal voorlopig nog even op zich laten wachten. Het drietal verkeersmaatregelen dat de ge meente dit jaar wilde uitvoeren, wordt een tydje uitgesteld zodat ze kunnen worden meegenomen in een grote aanpak van de hoofd route door de Schiedamse bin nenstad die over vijf maanden by de gemeente op de tekentafel moet liggen. ,-JH 1 Voor dit jaar waren drie verkeers- 1 maatregelen op de Broersvest ge pland. De bushalte op de Koe- i markt womt verplaatst, de toe gankelijkheid van de parkeerga- rage van de Nieuwe Passage 1 wordt verbeterd, evenals het over steken bij bet Stadserf. Met de drie maatregelen is een investe ring gemoeid van ruim vijf ton. Op het moment wordt een studie verricht naar de meest wenselijke inrichting van de Broersvest waarbij met name een andere in deling van trambaan en autoweg worden onderzocht Daarnaast overlegt de gemeente met de Stadsregio over verbetering van de route van het openbaar vervoer door de binnenstad. Als dit posi tief verloopt zal de Stadsregio een groot deel van de kosten subsidië ren en kan volgend jaar worden begonnen- Door deze ontwikkeling wil de ge meente nu pas op de plaats ma ken. Hiermee wil het Stadskan toor voorkomen dat nu veel geld wordt uitgegeven voor maatrege len die slechts korte tijd functio neren. Maassluis— Om meer contact te krijgen met de jeugd in zyn stad, gaat wethouder A. Keijzer (Jeugd beleid) een spreekuur houden in jongerencentrum De Toevlught aan De Vloot in Maassluis. Woens dag 27 januari kunnen jongeren van 20 tot 21 uur bij Keyzer te recht met problemen en ideeën. De wethouder wil het gemeente bestuur op deze manier toeganke lijker maken voor jongeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1