Knrnjn.fi. wfJ avan. ïïbwj. ff g zfan 'Zwolle moet gewoon naar WK, niet Thomas' Ruitenberg geeft moed in marathonstrij Kasparov maakt z'n geld wel waar John Talen: eerste zege GP Argentinië geschrapt Handbalsters Oranje briljant Indooratleten op dreef Dick Jaspers in finale onderuit Ritsma laatWB Berlijn schieten Seizoen ook voor Zandstra voorbij Record Veldkamp 'Als iedereen me nou voorlopig vergeet, ga ik wel nadenken' Maione krijgt 25 miljoen per jaar, daarna opslag... Riis trekt handen af van Deense wielerploeg Nijs mag winnen van Van der Poel Sponsor voor bobsleeteam Maandag 25 januari 1999 Dordrecht John Talen heeft de eerste regionale wegwedstrijd van hei nieuwe seizoen gewon nen. De Spijkenisser wjelerprof. die vandaag wordt gepresenteerd als kopman van het Batavusteam, was de beste in de openingsrit in de Visser Smit Hanab-competi- tie 1999, voerend door de Hoüand- scbeBiesbosch. Talen sprong aan het eind weg uit een kopgroep van tien renners, onder wie ook Edward Farenhout, Ruud Zijlmans, Bjom Schilper- oord en Bany van der Ham, die in die volgorde beslag legden op de plaatsen twee tot en met vijf. Raboprof Maarten den Bakker miste de slag. Buenos AiresDe Grote Prijs van Argentinië op 28 maart in Buenos Aires gaat niet door. Dat maakte het ministerie van Sport dit,week einde in de Argentijnse hoofdstad bekend. Volgens een woordvoer der van Bemie Ecclestone, de gro te baas van de Formule I. is de wedstrijd financieel niet haal baar. Door het wegvallen van Argenti nië staan dit seizoen vooralsnog zestien races op de agenda. China is echter bereid de plaats van Ar gentinië in te nemen. Het Formu le I-seizoen begint op 7 maart met de Grote Prijs van Australië, in Melbourne. Saevsjoe Het Nederlands vrou- wenhandbalteam heeft in ruim een maand tijd een ware meta morfose ondergaan. Na de tiende plaats van het Europees kampi oenschap in eigen land, was er sprake van een mineurstemming. Na twee wedstrijden in de WK- kwalificatie is het zelfvertrouwen hervonden. Zaterdag werd in Sa- vsjö met 21-20 gewonnen van Zweden, dat woensdag in Zwolle al met 25-23 was verslagen. De eindronde van het WK, eind dit jaar deels in Denemarken, deels in Noorwegen, is binnen be reik. In maart staan nog twee in terlands tegen Litouwen op het programma. De duels tussen Zwe den en Litouwen vinden tussen 17 en 20 februari plaats. Nederland is plotseling de te klop pen ploeg. „Ook voor ons is dit een verrassing, maar wel een posi tieve," zei bondscoach Bert Bou wer na de tweede overwinning. „We zijn altijd in onze mogelijk heden blyven geloven. Dat is nu ingevuld. Zweden schat ik hoger in dan Litouwen, maar dat moe ten we nog even afwachten." Karlsruhe Het nog prille indoor- seizoen heeft in het weekeinde enkele opvallende prestaties van Nederlandse atleten opgeleverd. Monique de Wilt bracht vrijdag avond al haar nationale record polshoog op 4,20 meter. Robin Koning en Gert-Jan Liefers vie len gisteren op in Karlsruhe met een nieuw record 60 m horden (7,65) en een snelle 1500 m (3.38,64). Beiden kwalificeerden zich net ais De Wilt voor het WK indoor, dat begin maart plaats heeft het Japanse Maebashi. De grote verrassing was een op treden van Linford Christie op de 60 meter. De Brit beëindigde an derhalf jaar geleden zijn loopbaan officieel, maar traint nog mee met een aantal jonge landgenoten. De 38-jarige Europees recordhouder werd tweede in 6,57, achter de Duitser Mare Blume (6,54). In de Houtrusthal van Den Haag wonnen Ester Goossens en Mi guel Janssen een sprintdriekamp over 50,60 en 200 m. De Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) heeft Paul Wemert benoemd tot bondscoach bij de mannensprinters. Daarmee is voorzien in de vacature, die eind november ontstond toen Hans Vïjfvinkel besloot zijn func tieneerteleggen. Zeist Dick Jaspers heeft zater dagavond de finale van het 29e Zilveren Biljarttoemooi drieban den in Zeist verloren van de Deen Dion Delin. In de tweede set ging Delin uit met een serie van twin tig caramboles. Daaiuoui won luj met 2-0. De sets gingen over 22 ca ramboles. In de halve finale won Jaspers van de Fransman Richard Bitalis. Nelin drong tot de eind strijd door via de Belg Ludo Di elis. Innsbruck Annamarie Thomas weet nog niet of ze volgend weekeinde in Berlijn de strijd kan aanmeten met Sandra Zwolle. In Duitsland zou een skate-off moeten plaats hebben met als inzet een startplaats voorde WK in Caleary. Zwolle heeft de geschillen commissie van de KNSB ingeschakeld om dat ze het oneerlijk vindt dat zij niet zonder meer wordt uitgezonden naar het belang rijkste sprinttoemooi. Zij was immers vier de op de NK. net voor Thomas, Maar omdat die naweeën had van de zware EK allround vond de KNSB dat ze een extra kans ver diende. Die kans dreigt nu door een griepaanval en Innsbruck Rintje Ritsma doet komend weekeinde niet mee aan de wereldbekerwedstrijd schaat sen in Berlijn. De Europees kam pioen allround wil wat rust nemen met het oog op het WK allround, een week later in Hamar. „Ik heb door het vele trainen wat last van mijn rug en ik heb al zo veel wed strijden gereden dat een beetje rust geen kwaad kan. Daarom heeft het voor mij geen zin in Ber lijn mee te doen." De Fries legt zich dit seizoen wat meer toe op de sprintafstanden en gaat ook deelnemen aan het WK sprint in Calgary, dat twee weken na het WK allround op de kalen der staat. „In Calgary moeten we vroeg arriveren om aan de baan te wennen. Daar hebben we die twee weken wel voor nodig. Op het WK sprint wil ik serieus kunnen mee doen, anders begin ik er niet aan." Het laatste grote toernooi van het seizoen wordt het WK afstanden in Heerenveen. Ritsma overweegt daar de 5 kilometer te laten schie ten. „Ik ben opdie afstand nu niet goed genoeg. De 1500 meter rijd ik in elk geval, de 1000 misschien ook. Je kunt tegenwoordig niet meer op alle afstanden uitblin ken, specialismen worden belang rijker. Met het oog op de Olympi sche Spelen in 2002, waaraan ik misschien nog net kan meedoen, is het beter je te concentreren op één of twee afstanden." Jmm Zijn problemen zijn van een andere asrd, maar ook voor Falko Zandstra is het sei- zoen voorbij, Vanwege gezond heidsproblemen komt de man, die als all-round-schaatser be gon en nu marathonschaatser is, niet meer in actie. De voor malige wereldkampioen op de langebaan heeft sinds 14 de cember van het vorig jaar geen wedstrijd meer geschaatst Zandstra (27) kampt met een astmatische aandoening. Vori ge week liet de Fries zich door een longarts onderzoeken. „Ik krijg nu nieuwe medicijnen. Hopelijk word ik er beter van en kan ik over ruim een maand de trainingen hervatten." Deze week vertrekt het pelo ton zonder Zandstra naar Oos tenrijk voor de natuurijsklas- siekers. „Daar heb ik niets te zoeken. Ik verkeer in een zeer slechte conditie," aldus Zand stra, die bij zijn ploeg Weh- V*mp een tweejarig contract hee£ Succesvolishij niet ge weest Zandstra kwam met een veertiende plaats één keer in de uitslag voor. „Ik had me er meer van voorgesteld. Dit is een verloren jaar. Ik ga me nu öp het volgende seizoen rich ten." Innsbruck Bart Veldkamp won tydens de wereldbekerwedstrij den schaatsen in Innsbruck de 5000 meter. De schaatsbelg reed met 6.43,56 een baanrecord. Bob de Jong werd met 6.44,34 tweede, voor landgenoot Rintje Ritsma (6.45,22). Ids Postma pakte in 6,47,08 de vierde plaats. een slechte voorbereiding ai bij voorbaat verknald te worden. „Ideaal is het zeker niet," beaamde Thomas. „Het n niet echt best om je na een week zonder trainingen te moeten voorbereiden." In Innsbruck kon ze de 1500 meter dit weekeinde niet laten schieten. „Ik had de punten gewoon nodig. Het was echt nood zaak hier te starten." Een dag eerder had ze voorzichtig haar eerste trainingsrondjes ge reden. Met een monddoek voor. Thomas vertrouwt op het doorgaan van de skate-off. „Ik denk niet dat er iets veran dert. Dat Sandra de geschillencommissie heeft ingeschakeld, is haar zaak. Ik heb daar geen mening over." Zwolles coach Sijtje van der Lende wilde er wel jets over kwijt. „Ik vind gewoon dat Sandra moet gaan. Bij de NK sprint was ze op drie afstanden duidelijk beter dan Anna marie. Waarom dan zo'n skate-off? Dan moet je dat hy de mannen ook doen. waar Ritsma een f .actie voor Postma eindigde.*' Toeriste Europees kampioene allround Tonny de Jong wilde zich in Innsbruck met te veel ja spannen. üp de 3000 meter reed ze rond als een toeriste. Op de 1500 meter schaatste de 24-jarige een betere race. Ze werd derde. achter Niemann en Pechstein. Bij de mannen reed vooral Rintje Ritsma 'lekker'. Met de zesde (1500 meter) en derde (5000) plaats was de Fries tevreden. Opval lend was in Innsbruck de goede 5000 meter van Ids Postma, die dit seizoen tot nu toe haast overal naast greep. Zaterdag op de 1500 meter liep het niet, een dag later was daar de vierde plaats. De man die dit sei zoen met zijn schaatsen nauwelijks door de bocht kan, besloot in overleg met trainer Henk Gemser op de 5 kilometer niet aan het resultaat te denken. En zie daar: het re sultaat was goed (6.47,08). Tot opluchting van Postma. rj Innsbruck Op een zonnig eiland is geen ijs. En dat komt Gianni Romme wel goed uit. Het liefst zou hij morgen al afrei zen. Even rust, weg van het schaatsen. „Als iedereen me nou even vergeet," zei hij na zijn teleurstellende vijf kilometer bij de wereldbekerwedstrijden in Innsbruck, „Dan ga ik wel na denken." De tweevoudig Olympisch kampi oen van vorig jaar weet nog steeds niet waarom het dit jaar niet loopt Gisteren werd hij negentiende, van de twintig deelnemers. Een blamage, gaf hij toe. „Echt heel dramatisch." De wereldbeker wedstrijden van volgend week einde in Berlijn hoeven voor Romme eigenlijk niet „Het heeft niet veel nut daar te rijden. Als het nu niet gaat, gaat het over een week ook niet." De stayer zou het liefst van het ijs weggaan en het weer proberen bij de World Cup in Inzeil, begin maart.Als het daar nog niet gaat, dan sta ik myn startplaats voor de WK afstanden af. Ik hoef daar niet zomaar wat in het rond te rijden. Dan kun je beter iemand anders sturen." Een seizoen verloren dus. „Dan wel. ja. Maar voor mij telt vooral dat ik 'het' terugkrijg." Het staat voor Het Gevoel, Het makkelijke rijden dat Romme in de vorige jaargang zo kenmerkte. Zijn coach Ingrid Haringa denkt er vooralsnog anders over, „In principe gaan we gewoon naar Berlijn. Ik heb Gianni nog niet ge sproken, dat komt nog wel wel. Maar ik zie wel degelijk een stij gende lijn. De eerste drie kilome ter hier waren acceptabel, daarna was het niks meer. Maar bij de EK allround in Heerenveen was de hele vijf kilometer slecht. Zo kun je het dus ook zien." De oud-schaatsster en -wielren- ster is momenteel voor haar pupil meer therapeut dan coach. „Zo voel ik dat zelf toch niet. Praten en -vooral- luisteren hoort bij het trainersvak. Het gaat erom de rust te bewaren, niet in paniek ra ken. Het kan niet zo zijn dat hij vorig jaar de sterren van de hemel reed en nu niet meer vooruit komt Het moet er gewoon uitko men, die overtuiging heb ik." Romme zelf weet ook dat zijn ga ve niet zomaar verdwenen kan zijn. Maar de oorzaak is voorlopig nog zoek. Haringa valt volgens hem niets te verwijten. „Ik heb niet de indruk dat het aan haar ligt Bij een voetbalclub is de trai ner meestal de eerste die eruit vliegt als het minder gaat. Maar dat lijkt me in mijn geval niet ver standig, omdat ik op dit moment helemaal niet zie dat de schuld by haar ligt." Haringa beleeft uitgerekend dit jaar haar eerste seizoen als schaatscoach, maar heeft geen spijt van de stap. „Ik wist toen ik in juli werd benaderd dat ik met twee toppers zou werken. Mis schien is het slimmer om ais be ginner met wat mindere rijders te starten, maar ik heb die keus be wust gemaakt Wist daarbij dat ik in mindere tijden ook wat modder over me heen zou krijgen. Dat ge beurt nu, jammer dan." Haringa maakt zich meer druk over de negatieve benadering van mensen naar Romme toe. „Ty pisch Nederlandse mentaliteit. Als hij goud pakt op de Spelen hebben wij gewonnen, als hij nu faalt, is hij een Jan Lui. Hy ver dient wat meer respect. En het is jammer voor Bob de Jong, die hier achter Veldkamp tweede werd. Als beste Nederlander wordt er nauwelijks naar hem omgekeken. Iedereen gaat naar Gianni," Zelf maakt ze zich er ook schuldig aan, beseft ze. „Vanavond zeg ik tegen Bob: 'goed gedaan', daar zijn we in vijf minuten mee klaar. Met Gianni moet ik wat langer babbelen. Maar Bob moeten we niet vergeten, We hebben hem ge waarschuwd dat hij best met Gianni mag meeleven, maar dat hij zich niet de put in moet laten trekken. Hij pakt het goed op. Hier heeft hij uitstekend gereden. Ik heb hem een kusje gegeven. Het voordeel van een vrouwelijke coach: geen schouderklopje, maar een kusje." Tegen een schilderach tig decor schaatst Gianni Rom me in Inns bruck, maar hard gaat het niet. „Waar het om gaat Is dat Ik'het'te rugkrijg," zegt Romme. Foto ANP Salt Lake City/Houston Basketballer Karl Maione heeft zijn contract bij Utah Jazz met vier jaar ver lengd. De 36-jarige topper in de Noord-Amerikaanse profcompetitie NBA ontvangt in zijn eerste jaar 14 miljoen dollar (25 miljoen gulden) aan salaris en krijgt daarna jaarlijks 12 procent opslag. Malone komt in zyn vierde seizoen uit op 20,2 miljoen dollar. Maione's besluit om bij Utah te blijven is opmerke lijk. Twee maanden terug verklaarde de forward zyn laatste wedstrijd bij de NBA-finalist van de afgelopen twee jaar te hebben gespeeld. Tijdens een persconfe rentie betuigde hij zijn spijt aan de fans over die uit spraak. „Ik wil met mijn familie de rest van mijn le ven in Utah blijven," aldus Malone. Concurrent Houston Rockets lijfde Scottie Pippen in. De forward besloot NBA-kampioen Chicago Bulls te verlaten omdat Michael Jordan stopt. Met de vijfja rige verbintenis van Pippen is een bedrag van 67 mil joen dollar gemoeid. Met Jordan won de 33-jarige speler zes NBA-titels. Bij de Rockets krijgt hij gezel schapvan twee andere sterren, Hakeem Oiajuwon en Charles Barkley. De laatste tekende bij. De New York Knicks deden een omstreden aankoop met Latrel! Sprewell, de meest gehate man binnen de competitie. De guard maakt zich al jaren onmoge lijk bij medespelers, coaches en management, Hii was van december '97 tot september '98 geschokt vanwege het tweemaal molesteren van zijn oude coach P.J. Cariesimo bij de Golden State Warriors. Sprewell (28) moet nog wel NBA-commissaris David Stem en de spelersvakbond beloven zijn leven te be teren. Kopenhagen Bjame Riis heeft zijn participatie in de Deense wielerploeg Professional Cycling Dan- mark (hoofdsponsor Jack&Jones) met onmiddellijke ingang ingetrokken. De Deense coureur heeft dit gedaan omdat zyn ge loofwaardigheid tanende is in een dopingkwestie. De tv-zender beschuldigde de Tourwinnaar 1996 van EPO-gebruik in 1995 toen hij voor Gewiss-Bal an fietste. Riis, 34 intussen, won de Tour voor Telekom. Met de Duitse ploeg verblijft hij deze maand opMal- lorca ter voorbereiding van het seizoen Wetzikon Sven Nijs is dit seizoen oppermachtig in de serie wedstrijden om de Super Prestige. Een week voor het WK veldrijden won de Belg in het Zwitserse Wetzikon zijn zesde SP-cross van het seizoen. In de sprint moest Adri van der Poel enkele banddiktes toegeven op zijn ploeggenoot bij Rabobank. De nestor zat er niet mee dat hij na een knappe ach tervolging alsnog werd geklopt door de jonge Belg. Op de zege in Wetzikon lijkt immers een vloek te rus ten. De Duitser Thaler was in 1987 de laatste veldrij der die binnen acht dagen de cross in Zwitserland én het we reldkampioenschap won. „Ik won hier vorig jaar en een week later zat ik tij dens het WK in de misère," verklaarde Van der Poel zijn nederlaag in de sprint Hij was niet voluit ge gaan. „Had ik dat wel gedaan dan had ik hier gewon nen. Maar de geschiedenis speelde mee. Ik dacht: laat ik hier maar niet winnen. Bovendien houd ik Nijs voor volgende week in Poprad liever te vriend." De Belgische jongeling was content met zijn zege, de twaalfde van het seizoen. „Ik heb hier bewezen dat ik nog niet uitgeblust ben," aldus Nijs die in Van der Poel, Pontoni, Friscbknecht, De Clercq en Wabel zijn grootste concurrenten voor de wereldtitel ziet. Van dat vijftal liet alleen Pontoni zich gisteren niet van voren zien. De Italiaan leek zich niet bijster in te spannen en bleef een vol uur op de achtergrond. Van der Poel kwam na enkele valpartijen knap terug. In de laatste anderhalve ronde reed hij als enige het gat naar Nys dicht De behendige Belg nam by de balk jes, zijn specialiteit, weer een kleine voorsprongj maar zag in de sprint Van der Poel nog bijna langszij komen. Regerend wereldkampioen De Clercq werd achter het Rabo-duo derde. Assen René Ruitenberg deed zaterdag in Assen zijn uiterste best zichzelf moed in te praten. Na afloop van de veertiende KNSB-marathon zei hij dat de schaatscompetitie nog lang niet is afgelopen. De lijstaanvoerder had tijdens de verlengde marathon over 150 ronden zijn oranje lei- derspak helemaal af zien rafelen. Met een zeventiende plaats lever de hij een wanprestatie. De wed strijd werd gewonnen door Jan- Maarten Heideman. Hij toonde zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van zestien man. Henk Angenent (derde) volgde Ruitenberg op als de nieu we leider. Ruitenberg gooide er een hoopcii- ché's tegenaan om mentaal op de been te blijven. Diep in zyn hart wist hij echter dat hij praatjes ver kocht, De knockout die Angenent hem toediende is bijna definitief. De verliezer was rood van schaamte, „Ik reed constant ach ter de feiten aan. Maar er is geluk kig niets mis met de vorm. Ik kon alleen niet met de beslissende ontsnapping mee. Ik kan de ach terstand in de laatste vijf wedstrij den nog wel goed maken," aldus Ruitenberg. Op het Drentse kunstijs waren veel bonuspunten te verdienen. Dat werkte motiverend. Vooral in de eerste helft van de race ijlden de rijders hard over de piste. Ze ven durfals, onder wie Pieterse, Kleine, Stam en Van Meggelen, sloegen een fors gat, Naarmate de wedstrijd vorderde groeide de kopgroep. In totaal meldden zich zestien man aan het front. Behal ve Ruitenberg waren alle klasse mentstoppers in de vluehtgroep vertegenwoordigd. De kopgroep met onder andere Angenent, Borst en Heideman slaagde in haar opzet: na vijftig ronden een voorsprong van vierhonderd me ter op de rest van het peloton. Voor de achterblijvers was het toen al gebeurd. De koplopers controleerden de koers vervol gens voorbeeldig. jrl n/\n niof nn U llUg lUVt up Het wedstrijdvertoop was weinig enerverend, pas in de finale kwam er opnieuw enig spektakel. De kopgroep voerde het tempo op om individuele acties te smoren. Vijfhonderd meter voor de finish begon Angenent met de eind sprint. In de laatste bocht zwenkte hy naar buiten, zodat Heideman en Van Meggelen minder meters hoefden te maken en hem moeite loos passeerden. Op het rechte stuk naar de finish maakte Heide man de meeste snelheid. De Klerksryder behaalde zijn zesde seizoenzege. Hij evenaarde daar mee het seizoenreeord van de Amerikaan KC Boutiette. Wijk aan Zee Elf maanden ver scheen Gary Kasparov op geen enkele grote wedstrijd. Terwijl Viswanathan Anand moeiteloos het ene na het andere toernooi op zijn naam schreef, oefende de we reldkampioen slechts tegen de computer. Dus werd er getwijfeld aan de heerschappij van de Moskoviet. Was hy nog wel de onaantastbare grootheid van voorheen, durfde hij nog wel tijdens grote toernooi en uit te komen? Kasparov hield zich niet doof voor de roddels en meldde zich tot twee keer toe aan bij de clubleiding van het Hoog ovens-schaaktoernooi. Om vervol gens tijdens de eerste week een heuse strafexpeditie uit te voeren. Na zeven wedstrijden heeft Kas parov slechts tegen Vassili Ivantsjoek remise gespeeld. De overige partijen leverden over winningen op. Zo ook zaterdag te gen Jeroen Piket en zondag tegen Alexei Sjirov. Vooral de zege te gen laatstgenoemde baarde veel opzien. De geboren Rus met een Spaans paspoort tracht al maan den een tweestrijd voorde wereld titel te organiseren. Het lukt hem maar niet voldoende sponsors te vinden en dus blijft Kasparov zon der te spelen wereldkampioen. De Rus zelf vindt dat niet zo'n probleem. „Ik wil tegen iedereen mijn titel verdedigen, dus ook te gen Sjirov. Maar ik denk dat Anand met mij de enige speler is die geld kan genereren," aldus Kasparov. Daarbij lijkt Anand de enige die het Kasparov moeilijk kan ma ken. Het talent uit India remiseer de zaterdag met Ivantsjoek en versloeg zondag Jan Timman. Hij kan met vyf punten uit zeven par tijen bogen op een prachtig moy enne, maar lijkt ook te licht voor de ontketende wereldkampioen. Hij moet nu een vol punt goed ma ken en speelt donderdag met de zwarte stukken tegen Kasparov, die waarschijnlijk ai aan remise voldoende neett. Waar een week geleden nog open lijk werd getwijfeld aan de kwali teiten van de wereldkampioen, weet de organisatie in Wijk aan Zee inmiddels wel beter. De toer- nooidirectie mag graag vertellen dat het aanbod van Kasparov naar Wijk aan Zee te komen, aanvan kelijk werd geweigerd. Het deel nemersveld was namelijk al aan gewezen. Toen Nigel Short zich wegens het aanstaande vader schap afmeldde, werd Kasparov gretig binnengehaald. Startgeld De Rus kost alleen aan startgeld al zo'n 100.000 gulden, maar dat betaalt zich wel teiug. De luei- nooizaal in sporthal De Moriaan puilde afgelopen weekeinde wer kelijk uit zijn voegen. Het was zo erg, dat halverwege de zondag de schakers begonnen te klagen over warmte en gebrek aan frisse lucht. Hoogovens zou Hoogovens niet zijn als de organisatie niet onmid dellijk ingreep. De toemooizaal werd afgesloten en er mochten evenveel toeschouwers in als er uit gingen. Dat was nog nooit eer der gebeurd in de geschiedenis van het toernooi. Een grof reken sommetje leerde dat er gisteren zo'n 2000 bezoekers waren ge weest. Zaterdag werd dat aantal ook gehaald en derhalve worden er records gebroken. In totaal, zegt wedstrijdleider tienkampen en coördinator van het toernooi, Frank van der Hcijdc, zullen er waarschijnlijk zo rond de 5000 be zoekers zjjn geweest tijdens dit gedenkwaardige weekeinde. „Ze komen toch allemaal af op Kaspa rov," meende hij. Rob Geurts (I.) en Marcel Weiten keren met hun bobslee geladen op vrachtwagen - Oostenrijk, terug naar het hotel. Foto ANP Igls De eerste stap is gezet. Stuurman Rob Geurts en remmer Marcel Weiten hebben als bobsleeteam een hoofdsponsor aan de haak geslagen. Met ingang van dit kalenderjaar ontvangt het duo financiële steun van Weltens werkgever, het IT-bedrijf Simae. Het contract geldt voor drie jaar met een optie voor een vierde. „Heerlijk," zei Geurts zaterdag na de eerste run van de wereldbekerwedstrijd in de Oostenrijkse plaats Igls. „Nu kunnen we eens vooruit kijken, staan we niet steeds onder druk. Met deze sponsor en onze sub-sponsors kunnen we in de aanloop naar volgend seizoen eens denken aan nieuw materiaal." Dat is hard nodig om in de hiërarchie van de bobwe reld te klimmen, „Onze bob is acht jaar oud, die van de toppers ongeveer twee," vergeleek Weiten, „Maar ook de details in de bob zijn belangrijk," sprak Geurts. „De ijzers, de assen, de vering, allemaal van belang om goede tijden neer te zetten." Dit seizoen was voor Geurts en Weiten eigenlijk voor af al verknald. Geurts kampte met een blessure van de linkerknie. In juli liet hij een meniscus verwijde ren. „Ddxti net heb ik ampei kunnen trainen. Gelopen heb ik nauwelijks." Vandaar ook dat het team in Igls geen rol van betekenis kan spelen.Marcel moet nu alles doen bij de start, ik kan nog niet goed genoeg rennen. Met de starts verspelen we al zo viertiende seconde."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5