23 Hockeyvrouwen ongenaakbaar in de zaal De Maat, geliefd bij vrouwen als 'haas' Gunco/RB loopt te dollen, maar vergeet te winnen FVT komt nog scherpte en spirit tekort bij herstart OZC heeft weer hoop na belangrijke zege op VDW Ad Koorevaar kent geen angst voor kampioenen Nesselande nog puntloos sinds de nieuwe telling SVH: twee belangrijke winstpunten in Katwijk Volop spanning in hoofdklasse driebanden-ki. RRC legt te weinig gewicht in de schaal Moeizame zege Alcazar/E (vr) Dubbele winst handballers Snelwiek Rotterdams Dagblad Maandag 25 januari 1999 RotterdamSVH heeft in 2A twee belangrijke punten aan het totaal toegevoegd. In de strijd tegen de gradatie zegevierde het Rotter damse waterpoloteam met 6-7 in en bij Katwijk. SVH revancheerde zich daarmee voor de nipte neder laag van een week eerder tegen dezelfde tegenstander. „De wedstrijd verliep identiek. Van enig verschil was er nauwe lijks sprake. Alleen waren wy nu in staat om het op het laatste mo ment af te maken," aldus routi nier Mare Peter Verveer. Kees Ro mers (3). Ubbo Rommerts (2) en Mare Peter Verveer waren de schutters voor SVH. Voor Rotterdam eindigde het duel bij Hoorn in een regelrechte ka ter. „We zijn een beetje bestolen," vond Dino Dijksman na de 10-6 nederlaag. Zelf maakte de trainer- coach van de Rotterdammers het einde van de wedstrijd niet meer mee. „In tweede periode moest ik plotseling het bad uit. Hel sloeg nergens op. Ik begreep er hele maal niets van," irriteerde Dijks man zich enorm aan de beslissing van scheidsrechter Takens. Het was meteen het begin van het einde van Rotterdam. Frank Kla- wer doelpuntte drie keer voor de *R', Jeroen Huismans, Jan Joost Wittenkamp en een Kees van Duin schoten iedereen keer raak. Na de 8-5 nederlaag bij De Storm vogel dient RWV in 3E voorlopig pas op de plaats te maken. Met twee punten uit de laatste drie wedstrijden zakken de Rotter damse Water Vrienden op de ranglijst weg naar een klassering in de grauwe middenmoot. Het vrouwenpoloteam van Rotter dam speelde in 2A verdienstelijk gelijk bij Zijl/LGR: 9-9. „Die ploeg heeft thuis nog geen wedstrijd verloren," was trainer-coach Wim de Kleer content met het resul taat De 'R' dankte dat met name aan een uitzonderlijk goede start, met een 0-4 voorsprong als direct gevolg. In de slotfase waren de rollen vervolgens omgedraaid en kon Rotterdam een achterstand (9-7) alsnog ongedaan maken, Es ther van Empelen (4), Manun van de Berg (2), Pietenella de Heer <2) en Bettine van Gijsel scoorden. Rotterdam - In de districtsfinale om het kampioenschap van de hoofdklasse driebanden-klein gaan drie biljarters aan de leiding. Alwin van de Sluis (De Pijp), Cees Seelbach (De Wetermg/KVR) en Radjief Verma (De Pijp) vergaar den na vier speelronden zes matchpunten. Morgenavond om half acht wordt het toernooi voort gezet. De beslissing valt woens dagavond in Café Eden, Rusthof- laan 30, Rotterdam-Crooswijk. Rotterdam De rugby'ers van RRC Homeko hebben ook tegen Castncum een duidelijke neder laag geleden. Het werd 34*6 voor de Noordhollanders, een even lo gische als verklaarbare uitslag zo aan het einde van het seizoen, waar de derde plaats vaststaat en de play-off voor het kampioen schap nipt werd gemist. RRC probeerde het tegen Castn cum met de jeugd, en dat legde letterlijk te weinig kracht en ge wicht in de schaal. Maar er blijkt voldoende talent bij RRC te schui len. Talent dat komende maan den op buitenlandse stage gaat waarmee RRC het gat met DIOK en HRC verder zal trachten te dichten.. TilburgDe volleybals ters van Al cazar/Erasmus hebben in Tilburg een uiterst moeizame overwin ning behaald op het tweede team van Sarto/Pellikaan. De Rotter damse studentes wormen met 1-3 via de setstanden 8-15,15-7, 3-15 en 13-15. Het resultaat was ver beneden hun standing, want de Tilburgse ploeg staat stijf onderaan in de derde divisie H, terwijl de Rotter- damsen op een derde plaats tro nen. Met name over de vierde set was Alcazar-trainer/coach Teus Heuvelman ontevreden. Alcazar kwam daarin snel met 6-1 en 21-4 achter. Heuvelman: „We hebben abso luut slecht gespeeld. De opluch ting dat we qua winstpunten geen schade hadden opgelopen, was dan ook groot." Door Bas van den Berg Rotterdam Vier jaar geleden werd hel vrouwenhockeyteam van Rotterdam al bekerkampioen en gisteren voegde het daar de na tionale zaalhockeytitel aan toe. De vreugde in de Jan Massinkhal in Nijmegen was na de geslaagde fi nale legen Kampong (8-2) groot. De Rotterdamsen kregen de be ker overhandigd door de nieuwe voorzitter van de hockeybond, André Bolhuis. De speelsters ont vingen een medaille. Bolhuis zei dat 3iij had genoten van het spel van Rotterdam, zowel in kwalita tief als in sportief opzicht. Zonder Karlijn Petri, die met Oranje op trainingsstage in Bar celona is, en Inge van den Broek die zaalhockey aan zich voorbij liet gaan, was het voor Rotterdam een uiterst geslaagd toernooi. Naarmate Rotterdam beter ging spelen, werd de roep om 'Europa in te gaan' steeds luider. Een groot deel van het succes van Rotterdam komt op de schouders De beker is binnen, de vrouwen van HC Rotterdam zijn landskam pioen zaalhockey geworden, met o.a. links Florien Cornells. Foto Do Visser/De Gelderlander. van trainer Robbert Paul Aai- bregt. Hij pakte de zaalcompetitie heel serieus aan. Naast de gebrui kelijke trainingen oefende hij met de vrouwen onder andere te gen jongens A van Rotterdam. „Vorig jaar hebben we aan de zaalhockeytitel mogen ruiken. We eindigden toen als derde. Maar dit jaar waren we er klaar voor. We hebben de zaalhockeycompetitie als een goede overwintering ge zien. Omdat we op het veld kans maken op de play-offs, zijn we al vroeg gaan trainen. Afgelopen za terdag oefenden we tegen Nijme gen. we wonnen met 2-1, en woensdag staat HGC uit op het programma," aldus Aalbregt, Na een zwak begin tegen Kam pong. een traag duel dat in een 4-3 nederlaag eindigde, werd met M gelijk gespeeld tegen Zwolle. Te gen Groningen, de Noord-Neder landse kampioen, ging hel een stuk beter. De 4-1 overwinning gaf Rotterdam vleugels, en daar na werden Push (4-1) en finalist Kampong met 8-2 door de Rotter damse vrouwen naar de slacht bank geleid. „We zijn na een zwak begin in het toernooi sterk gegroeid," aldus de trainer. „We zijn zondagmorgen al om half zeven naar Nijmegen vertrokken. Dat was heel vroeg. Maar toen we eenmaal onze draai hadden gevonden, was er geen houden aan. We speelden in hoog tempo en hielden ons nauwkeurig aan de afspraken. Zaalhockey is snel en bij uitstek een sport waar gemaakte afspraken belangrijk zijn." Topscorer in het toernooi was Jan- neke Schopman met zeven doel punten; Saray Lago de Los Arcos en Marilyn Agliolti scoorden er ie der drie. De succesvolle Rotter damse formatie bestond uit: Mari lyn AgliottiSaray Lago de Los Ar cos, Simone Martens, Marit Metz, Marloes Platzek, Janneke Schop man, Eefje Verheiden, Annemarie Roozendaai, Florien Cornelisse en keepster Marlieke van de Pas. Zij verving in de laatste minuten, bij een 6-1 voorsprong tegen Kam pong, vaste keepster en captain Eveünede Haan. Eindstand: 1. Kampong 4-8. 2, Rotterdam 4-7,3. Push 4-5,4, Gro ningen 4-3, 5. Zwolle 4-3. Finale: Rotterdam-Kampong 8-2. Bij de mannen werd Venlo kampi oen van Nederland door een 7-2 overwinning op HGC. Door Jan van den Bos Maassluis Michel de Maat gaat tijdens de Rotterdam Mara thon van 18 april voor Irma Heeren het tempo aangeven. Gis teren, na zijn overwinning in Maassluis bij een halve mara thon, zesde wedstrijd van de ZuiderSter-serie, was hij nog op getogen over het verzoek van bondscoach Gerard Nijboer. De Maat: „Het wordt haar debuut, hoewel het nog niet zeker is dat ze de wedstrijd uitloopt. Dat bepaalt ze onderweg. We vertrekken in elk geval op een tempo van twee uur dertig of iets daaronder." De Maat (37) heeft in marathon- land onder de vrouwen een zekere faam verworven op het gebied van tempomaken. Ooit 'baasde' hy tijdens 'Rotterdam' de Duitse Biba en de Nederlandse Anne van Schuppen in een zeer gelijkmatig tempo naar scherpe fmishtijden. fn november nog ontfermde de Vlaardinger zich spontaan - zon der afspraken vooraf - na de der tigste kilometer van de marathon van Amsterda n over de Ierse Ca therine McKieman en voerde hij haar naar de wereldtijd van 2.22.23. „Het moet Nijboer toen zijn opge vallen. En Irma wil het gewoon met mij proberen. Om aan elkaar te wennen lopen we binnenkort samen de Asselronde in Apel doorn." Een wedstrijd over 27,5 km. Dat zijn de zaken die Michel de Maat momenteel boeien. „Met al le respect, maar met het regionale loopcircuit ben ik niet zo bezig. Ik zoek steeds meer de tegenstand in de grote nationale wedstrijden. Ik ga liever naar Egmond dan naar Piershil. Want in Egmond ziet iedereen elkaar weer." Klussen „Daar liep ik overigens niet zo best," gaf hij toe. „Ik werd vijfen dertigste en kampte met trai ningsachterstand door mijn ver huizing. Ik ben twee maanden aan het klussen geweest. Twee weken niet trainen merk je best. Vandaag ging het ook niet zo ge weldig. Ik had het gevoel ais een trein te gaan, maar dat was niet zo. Vorig jaar won ik hier in kou en regen met een parkoersrecord van 1.07.27." De winnende tijd van gisteren - 1.08.48 - was voor De Maat inder daad matig te noemen. Liep hij vorig jaar, vóór het passeren van de finishlijn, nog uitdagend enke le rondjes ('dan heb ik volgend jaar des te meer kans om weei het parkoersrecord te verbeteren', luidde toen zün verklaring), giste ren tikten de kilometers niet snel ler dan met gemiddeld 3 minuut 15 onder zijn voeten door. De eerste vijf km werd hij nog ge ëscorteerd door een opgebrande Geert Deruddere. Opgebrand, want de bijna 38-jarige Belg uit Wevelgem pleegde jarenlang roof bouw op zijn lichaam (soms twee wedstrijden per weekeinde) en bereikte tot zijn spijt nooit het ni veau van de drie maanden gele den gestopte Vincent Rousseau, Ook een dappere Rob van der Want haakte bij bet duo aan, maar kort voor het 5 km-punt (De Maat in 15.57) moesten beiden de ver snellende Vlaardinger laten gaan. De basis voor De Maats zege werd toen al gelegd. Eenzaam solerend door Oranjepolder en het Staelduinse Bos bereikte Derud dere de tweede plaats (1.10,29), waarna Van der Want (Rotterdam Atletiek) in 1.11.06 naar het brons snelde. Hij had op meer gehoopt. Grote afwezige was Jan-Willem Schaar, vorig jaar tweede en dit seizoen gebrand op de eindzege in de loopserie, „Uit financieel oog punt heb ik gekozen voor een hal ve marathon in Rockanje," liet hij weten. „Zie het gerust als kritiek op de organisatie. Ik weet zeker dat Deruddere niet voor niets uit België kwam. Over mij wordt ken nelijk gedacht: oh, die Schaar komt toch wel, die hoeven we niets te geven." Niet dus. Vrouwen Liesbeth van den Heuvel won met gemengde gevoelens bij de vrou- VINTEF BIESHEUVEL I HU. 'JfeiSitó' V- y-- Michel de Maat, weer eens aan de overwinning in eigen omgeving: de Biesheuvelloop in Maassluis. Foto John van Hoek/Cor Vos wen: 1,18.05 tegen 1.21.16 van Caï- la Ophorst. De Haagse onderwij zeres miste haar trainingsmaatje Mieke Aanen, de gedoodverfde winnares voor de eindzege m de serie. De grieperige Aanen is op nieuw geblesseerd aan haar kuit. Van den Heuvel, twee jaar terug van de baan naar dc weg overge stapt: „Ik verbeter me nog steeds en benader Mieke al aardig. Jam mer dat ze er vandaag niet was." Door Nick van der Sluis Soms zijn nederla gen al op voorhand voorspelbaar. Als de tegenstander veel te sterk is, bijvoorbeeld; maar ook als de directe voorbereiding op een ge lijkwaardig duel schril afsteekt bij die van de tegenstander. Zaterdagavond, vooraf aan de wedstrijd tegen Haaglanden/Co bra's (74-90) in de Zadkinehal, liet een aantal spelers van Guncq/RB duidelijk zien niet by de les te zijn. Ze liepen een beet je te dollen, waar de Haagse te genstanders zich wel geconcen treerd op het duel in de elite B- groep voorbereidden. Het was ook Gunco-coach Ro nald Wolfs niet ontgaan, die uit gelatenheid. „En ik kreeg mijn vermoeden bevestigd toen Co bra's in de eerste minuten moei teloos naar een 8-0 voorsprong liep. Toen ai zag ik ual er uuur ons niet scherp werd gespeeld. Ze dachten zeker dat ze net zo makkelijk zouden winnen als vo rige week (Gun co versloeg Co bra's toen, red.), Ik heb ze er vooraf nog zo voor gewaar schuwd." Alleen Virgil Ormskerk zag in die openingsfase het gevaar en tilde, dankzij twee degelijke driepunters en drie even fraaie assists, zijn ploeg even naar een 18-13 voorsprong. Het zou echter de laatste positieve oprisping zijn van de Rotterdamse ploeg. Na acht minuten (en plotseling weer 18-20) moest Wolfs al ijlings in een time out vluchten, Maar Cobra's liet zich niet van de wijs brengen, rook "de kans op de overwinning en haalde zijn re vanche. Was de Haagse ploeg zeven da gen eerder nog louter afhanke lijk van Jamal Wilson en werden Mike Nogelo en Paul Krasinki toen in een ondergeschikte rol gemanoeuvreerd, zaterdag was het Amerikaanse trio een geöüe- de machine. Dankbaar profiteer de de fuiuictue van cuatii Hum phry van Haver van het gebrek aan geduld in de Rotterdamse aanval en gebrek aan overzicht in het verdedigend concept „Die drie Amerikanen hebben hier vorige week een knal gehad en dan moetje aanvoelen dat ze zoiets willen rechtzetten," vond Ronald Wolfs. Maar de Rotter damse formatie zag dat gevaar niet. „Misschien was het vorige week gewoon te mooi voor ons en hebben we toen al de basis voor deze nederlaag gelegd." Ook na de rust, waarin Wolfs weer lang rekende op de eerste - en dus sterkste - opstelling (Sa- vic, Ormskerk, Derks, Kales en Bolderwijn), liet Cobra's zich niet uit de favorietenrol drukken. En de nederlaag van Gunco werd ju feite al onontkoombaar toen Du- san Savic in de (rampzalige) 25e minuut snel tegen zijn vierde persoonlijke fout opliep en tijde lijk uit de wedstrijd moest. Ormskerk voedde nog wel even de hoop met twee driepunters op rij, maar de achterstand bleek voor Gunco/RB onoverbrugbaar. CrtmcoKB-HaajkiidfiiiCo'ora'!, »4-35 (rust 41-45). Scouting - Rotterdam: Eelco Derks 20, Sander Kales 17, Virgil Orms kerk 16. Cobra's: Mike Nogelo 26, Paul Krasinski 24 (en 11 reb.), Jamal Wilson 22, Alexis Tatem 12. Middelburg Het is de laatste ja ren niet meer voorgekomen, dat FVT/V"sser de competitie met een nederlaag begon. Maar tegen 't Zand trokken de Rotterdamse ta feltennissers met 4-3 aan het kort ste eind. Aan het eind van de uit zeven wedstrijden bestaande voorronde, plaatsen de bovenste vier teams zich voor de play-offs. Zonder echte uitschieters is de strijd in de eredivisie ongemeen spannend. Naast FVT zijn 't Zand, Amsterdam United, Scylla, TTW en Ankerstars de kanshebbers voor de play-offs. Zij ontlopen el kaar niet veel. zoals in de najaars competitie al bleek. De nieuwko mers Docos en Kluis lijken op voorhand tot de degradatiepoule veroordeeld, maar kunnen wel licht als stoorzender gaan funge ren. Bij FVT had Arjan Karbaat van coach Alfred de Jong de voorkeur gekregen boven Nermin Smajic. De nieuwe clubkampioen van FVT kon de verwachtingen nog niet waarmaken, want hij verloor V., van Ted van den Berg. Karbaat begon tegen Yu wel met gainewinst (20-22), maar een ver rassing zat er verder niet in (21-13 en 21-11). Niettemin was De Jong tevreden met het optreden van Karbaat, „Als hij op beslissende momenten zijn rust beter weet te bewaren, zullen de punten van- zelfkomen." De Jong weet waar het in zijn team aan schort: aan scherpte en aan spirit. Daar zal op getraind moeten worden, om opnieuw tot de bovenste vier plaatsen door te dringen. Kopman Michel de Boer verloor eveneens van Uy, die net als Bar ry Wyers, Karbaat, Smajic, Paul van de Leur (De Korenbeurs), Jörg de Koek (ex-FVT)) tot de door Hans Lingen (ex-De Korenbeurs) en Anne Vlieg (Ankerstars) ge trainde selectie van Jong Oranje behoort. De Boer won wel van Daan Sliepen, Wijers van Van den Berg, terwijl het derde Rotter damse punt uit het door De Boer en Wijers gewonnen dubbelspel kwam. Het naar de vierde divisie gede gradeerde Twenty One Up won met 3-7 bij stadgenoot Alexandria '66. Bij de Uppers verraste Onno Trip met een hattrick. De naar de tweede divisie gepromoveerde vrouwen van FVT verloren met 8- 2 van Hotak '68. De Rotterdamsen hebben zich versterkt met Maris- ka de Haas, de vriendin van Mi chel de Boer. Zij komt doet voorlo pig alleen in de thuiswedsöjden Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van OZC hebben weer hoop op de toe komst in de overgangsklasse want zij beslisten het belangrijke duel in Assen tegen VDW in hun voordeel met 17-15. Doordat Steeds Hooger van koploper Anti lopen verloor, bezet de ploeg van coach Aad van Herk nu samen met de Apeldoomers de zesde plaats. De return bij Steeds Hoo ger op 28 februari lijkt derhalve van cruciaal belang te worden. OZC kwam bij VDW ditmaal wel goed uit de verf en beperkte de score halverwege tot 8-7. Daarna bleef het spannend en lelijk op gaan. Bij 14-14 drukte Gert Jan Wïnkeihuyzen via een strafworp door naar de 16-14 voorsprong en zorgde Mark Potter voor de laat ste punt 17-15. Gert Jan Winkel- huyzen 5x, Chrisje van der Meer 3x, Marieke van Dijk 3x, Mark Potter 3x en Peter Tamminga lx, scoorden de punten. Stad-en klassegenoot WION in poule B van de overgangsklasse weet weer wat verliezen is. Het be zoekende TOP uit Sassenheim nam revanche voor de eerder ge leden 16-21 nederlaag en won ver diend met 17-15, De ploeg van coach Bram Rog zat niet lekker in de wedstijd, al viel dat tot de rust nog wel mee: 9-6 voorsprong. Daara tapten de gasten uit een an der vaatje en zakten de Ommoor- ders terug. Bij 13-13 'liep TOP weg naar 13-16 en het finishte bij 15- 17. Bram Rog verwerkte de tegenslag moedig: „Als één vak niet loopt wordt het altijd moeilijk om over eind te blijven," liet hij weten. „Maar wij blijven optimistisch en mikken nog steeds naar een eer volle plaats in de top." Ronald Verweij was topschutter met zes treffers. Wim Niesing 5x, Wim Diepenhorst 2x, Eline Potter lx en Monique Kemner lx scoorden eveneens. Doordat Achilles verfoor bij SCO behoudt WION met de Hagenaars de tweede plaats. Door Paul Hoes Rotterdam Voor de handballers van Snelwiek was het een succes vol weekeinde. Het eerste won met 19-17 van de nummer twee op de ranglijst CSV, kampïoenskan- didaat Snelwiek 2 kende tegen hekkesluiter Delta Sport geen en kele moeite: 30-18, De collega's van Atomium hebben de goede lijn te pakken. De schande van de verloren heenwedstrijd tegen EDH werd overtuigend uitgewist: 31-22. Voor de Rotterdamse vrouwen was er geen succes weggelegd. Ancora verloor met 21-17 in de Lier van ODIS, terwijl Snelwiek de ongenaakbare koploper OSC 3 voor zich moest duiden: 16-19. Onderin 1B staan de ploegen erg dicht bij elkaar en daarom is iede re winst belangrijk. Atomiums goede overwinning van vorige week op White Demons kreeg een prima vervolg tegen EDH, dat vooral door het prima spel van Ar jan Koster kansloos werd gelaten met 31-22. Atomium neemt hier door verdere afstand van de de gradatieplaatsen. - Snelwiek liet vorige week een goede kans liggen om in de race te blijven voor de titel in 2D. Het wil de zich revancheren tegen CSV en dat gebeurde ook. Na de ust nam het duidelijk afstand (17-11) en leek er geen vuiltje aan de lucht; maar de Castricumers maakten gebruik van de rode kaarten van o.a. coach Jan Weerden en brach ten de spanning terug tot 17-16. Verder liet Snelwiek het niet ko men en won uiteindelijk verdiend met 19-17. De reserves spelen nog wel om het kampioenschap in de andere tweede divisie en konden zich een slechte wedstrijd veroorloven om zich de zekere degradant Delta Sport van het lijfte houden; 30-18. Rotterdam Ad Koorevaar is als driebandenspeler nooit tot de top vijf van Nederland doorgedron gen, maar hy begint zich steeds meer te ontpoppen als kampioe- nendoder. De kopman van Paperclip Inter national liet dit seizoen Tjorbjöm Blomdahl en Richard Bitalis al eens van een koude kennis thuis komen. En afgelopen weekeind ging ook de succesvolste speler uit de Nederlandse eredivisie, de Belg Frédéric Caudron (kopman van Crystal Kelly), er aan. Hoewel de Waal in de slotfase nog dichtbij kwam werd het in 34 beurten 50- 48 voor Koorevaar. Paperclip, dat in de bedreigde zo ne van de eredivisie verkeert, pro fiteerde er niet van: het verloor met 2-6 van Crystal Kelly, dat door dit resultaat opstoomde naar de tweede plaats achter leider Pel grim Professionals. Luc van Straalen kon tegen Aart Gieskens zyn 18-14 voorsprong niet houden. Hetzelfde overkwam Danny Breur, die Raymond Ceu- lemans halverwege nog achter zich had (25-20), maar niettemin met 32-50 verloor. ïn het duel tus sen Leon Smolders en Frans van Kuyk was de Nederlandse topspe- ler in de slotfase productiever. Solfendor uit Rotterdam Zuid, dat sedert de veertiende ronde als RAB Goudswaard de competitie vervolgt, behaalde wel een be langrijke zege: 6-2 op Poppeüers, dat ook in de onderste regionen te vinden is. Door de winst van Jan Verkijk op Hans van der Wurf (50- 47) en de nederlaag van Hans-Jür- gen Kühl op Kurt Ceulemans (38- 50), moest het voor de Rotterdam mers in deel twee gebeuren. De triomf kreeg gestalte toen Dick van Uum middels een fraai tus- sensprintje (7-3-2-5) de voormali ge Belgische kampioen Paul Stroobants achter zich liet: 50-37 in 34 beurten. Ook Richard Bitalis bleek geluk kig in zijn eindspel tegen Christ van der Smissen. Bij 45-45 was al les nog open. Maar de reeks van zes, waarmee Van der Smissen op gelijke hoogte kwam, had waar- schynlyk iets te veel van dc natio nale bondscoach gevergd. Bitalis bleef scoren en maakte het duel met 50-47 na 37 pogingen in zijn voordeel uit. Door dit resultaat is RAB Goudswaard opgeklommen naar de gedeelde zevende plaats, op drie punten van Paperclip, dat samen met Poppeüers de voor laatste (degradatie)positie in neemt. Nijmegen Om direct te spreken van een crisis voert wat te ver, maar de volleyballers van VC Nes selande hebben zaterdag een flin ke knauw gekregen. Kras Sterva- kanties/VoCASA, de nummer ne gen uit de eredivisie, won zomaar van de landskampioen: 3-2. Nesselande heeft sinds de officië le invoering van de nieuwe pun tentelling nog geen wedstrijd ge wonnen. Of dat te denken geeft, valt nog niet te zeggen, want de Rotterdammers hadden zaterdag wel een dosis pech. Het begon in Nijmegen zoals voorzien. De ploeg van Pierre Mathieu had aanvankelijk niet echt problemen met VoCASA. De trainer had zyn eerste zestal rust gegeven c klaren. Twee sets lang ging dat goed. Nesselande won met 21-25 en 19-25. Toen de gastheren in de derde set een paar puntjes voorkwamen, greep Mathieu in. Hij wisselde wat, maar dat zette weinig zoden aan de dijk. De derde set ging met 25-19 naar de thuisploeg. „En toen kreeg VoCASA vleugels," sprak middenaanvaller Joost Looman. „Bij hen viel alles goed en ze had den nog geluk ook." Set vier leek dan ook een eenvou dige prooi voor VoCASA te wor den. De ploeg kwam met 15-7 voor, een onoverbrugbare achter stand. De Nesselanders kwamép nog een heel eind in hun inhaalra ce (23-22), maar het was net niet genoeg: 25-22. Waar het in de vijfde set vervol gens mis ging, blijft een raadsel. Nesselande leidde met 13-8 en leek alsnog onbedreigd de punten ~„i. «-ut M- uuui li*. at- mi-profs deden wat niemand nog voor mogelijk had gehouden, daarbij geholpen door de grote foutenlast van de Nesselanders: met 18-16 en lege handen stuur den ze hun gasten naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7