Zwoegend Excelsior '20 doet goede zaken Guus Haak moet plaats maken voor 'jonge vent' Handbalsters WIK geven eerste zege toch weer uit handen Opnieuw verlies voor Juventus Ursus-coach Jaap van der Nol: 'Tegen HWD moet het gebeuren' Edwin Berveling gangmaker, van winnend SWSMC Fortuna aast op tweede plek en een periodetitei Korenbeurs verliest fors Rotterdams Dagblad Maandag 25 januari 1999 Door Nick van der Sluis Schiedam De nederlaag tegen basketbalclub Wyba, 49-73, viel ook gisteravond weer ruim uit, maar wederom heeft Juventus in de Margnethal duidelijk winst kansen gehad. Tolver in de twee de he.'ft. tot de tiende minuut om precies te zijn. bleef de Schiedam- se basketbalfonnatie in het spoor van de ploeg uit Wijchen. daarna ging toch weer de smalle basis van de ploeg van coach Peter van der Waal een rol spelen. Ook al omdat kort na de hervatting spel verdeler Willem Doornik met vijf fouten definitief naar de kant moest en daardoor de wisselmo gelijkheden voor de Schiedamse coach danig beperkt werden. Bij de rust leidde Juventus nog met 26-25, ..maar we hebben voordien verzuimd een veel duidelijker voorsprong op te bouwen. Een marge van tien, vyftien punten zou op dat moment zeker niet mjssstaan hebben," vond Van der Waal na afloop. Maar Juventus heeft moeite met een zone»verdc dsgrng, problemen met schieten van afstand en daar kon Wyba in de laatste tien minuten (vanaf 36- 39) van profiteren. Bovendien had de Schiedamse ploeg de scheids- rechtenj bepaald met op de hand en met name in de slotfase dreig de de wedstrijd emotioneel uit de hand le lopen. „We konden weer dertig minuten mee en dan is het plotseling over, gewoon omdat we te weinig mensen binnen de lij nen kunnen brengen." Lovende woorden van Peter van der Waal voorJordi de Raay, een jeugdspe ler die zich tegen Wyba ontpopte als een harde werker. Hij pakte veel rebounds en werd met acht tien punten ook nog eens topsco rer by Juventus. „Een talent," vond Van der Waal toch nog een lichtpuntje in het verloren duel. Yflaardingen-Tjoba 15-16 (7-8), Ondanks een sterke tweede helft trok Tjoba middels de scorende vrouwen aan het langste eind. Pe ter Hoornweg, die twee belangrij ke 'stippen' miste, viel gebles seerd uit en had in Leon Hop een pnma vervanger. Door de neder laag staat Vlaardingen moederziel alleen onderaan in de overgangs klasse C. KOAG-CKC Maassluis 24-13 (11- 9). Tot aan de rust konden de Maassluizers koploper KOAG nog aardig bybenen. Eenmaal opgang gekomen kon het verdedigende Maassluis, nadrukkelijk in degra datienood verkerend, slechts hul peloos toekijken. Oranje Nassau-EWA 14-11 (7-6). „Eindelijk hebben we," was Oran je Nassau-speelster Sandra Door- nink in haar sas, „weer eens ge vochten voor de punten. Dat was de grote winst van zaterdag." Ar jen Meijer (3), Debby Goedknegt (3), Monique Doomink (3), Rob bert Boomstra (2) en Marco van der Harst (2) waren op dreef. Ten Donck-Harga 11-12 (5-3). In een prima tweede helft maakte Harga, dal langzaam de ranglijst bestijgt in de derde klasse, de op gelopen achterstand ongedaan. Zonder Arjan Maltha, die goed werd vervangen door Leon van Nieuwland, zorgden vooral de Harga-vrouwen Laura Bronsgeest en Astrid Vrijman ervoor dat Har- ga ue winst greep. Ventura-BFC (v) 18-18 (11-8). We derom geen volle winst voor -de Ventura-vrouwen. Het geloof in eigen kunnen ontbrak deze wed strijd. Een voorsprong van 4-10 werd uit handen gegeven. De vrouwen hadden teveel kansen nodig om tot scoren te komen en bleven daardoor op 18-18 steken. De Hollandiaan-DWS 2 (v) 9 -10 (4-6). Een gelijk opgaande wed strijd die in de slotfase pas beslist werd. In een break-out werden de Hollandiaan-vrouwen teruggeflo ten waardoor de kans op de gelijk maker verloren ging. Trefzeker voor de Hollandiaan was Jessica de Nijs met zes doelpunten. Quinlus-DWS (v) 23-16 (12-6). De handbalsters van DWS speelden geen goede wedstrijd tegen Quin- tus. De thuisploeg was de betere partij en haalde overtuigend de volle winst naar zich toe. Madeion Pieterse was na een lange periode van afwezigheid weer inzetbaar. DWS-Quintus (m) 17-21, De man nen DWS deden het niet veel be ter tegen Quintus. Met name na rust liet Quintus zien waarom het op de eerste plaats staat Groene Ster-WIK (m) 28-23. De handballers van WIK toonden veel inzet, maar verzaakten de kansen die zij kregen af te maken. De ploegen bleven dicht bij el kaar, maar het alles ot mets offen sief van WIK leverde niets op. Saturnus-Ventura (m) 18 - 36 (10- 17). Een overtuigende overwin ning van de spelers van trainer Rob MooyVentura speelde vooral een sterke tweede helft. Door Pim van der Helm Schiedam Vijfentwintig minuten goed voetbal waren ge noeg voor Excelsior 120 om de 2-1 overwinning op rode lan taarndrager Ursus te bewerkstelligen. Marc van der Hoer en Kevin Stiefel namen de doelpunten voor hun rekening na mens de thuisploeg en Guy Fiegel tekende voor Ursus' treffer. Henri van Leeuwen, de trainer van de Thurledeploeg, consta teerde achteraf dat de adrenaline door de aderen van zijn pu pillen gierden. „De 2-1 kwam een beetje uit de lucht vallen. Daarna hielden ze de zenuwen niet goed in bedwang. Mede doordat de bevrijdende 3-1 maar uit bleef slaagden we er niet in de rust te bewaren." Daardoor was hel resterende ge deelte van het duel met altijd even boeiend. Ursus kreeg hoop na de aansluitingstreffer en kon het de kampioenskandidaat nog aardig moeilijk maken. „Ook van daag," klonk de goed gemutste Ursus-oefenmeester Jaap van der Nol na het eindsignaal, „heb ik vee! positieve dingen gezien. We hebben de koploper nu twee keer gehad en we gingen er toch van uit dat we punten zouden laten liggen. Straks krijgen we HWD tweemaal. Daar moeten we de punten pakken, dan moet het ge beuren." Vlot combinatiespel De Zwart-witten trokken stevig van leer. Vlot combinatiespel re sulteerde in het eerste doelpunt Marc van der Roer ging de combi natie aan met de op dezestien me ter geposteerde Antoine Wevers, die de ingespeelde bal kaatste waardoor Van der Roer zich in één tijd vrij speelde en het strafschop gebied penetreerde. Droog schoof hy in, Tien minuten later zocht Remco 'kleine Eik' Eikenbroek, Danny Koevermans om een één tweetje op te zetten. In plaats van te kaatsen draaide Koevermans weg en probeerde zo snel moge lijk de gang naar het doel van Ür- sus-keeper Ricardo Gokke te ma ken. Gehinderd door een verdedi ger loste Koevermans een roller- tje waar Gokke niet bij kon, maar Kevin Stiefel wel: 2-0. Besluiteloosheid in de Excelsior- defensie werd afgestraft door Guy Fiegel. Zijn schuiver in de hoek luidde een goede periode voor Ur sus in, maar kansen leverde die penode nauwelijks op. Ame Cla ry s, voor wie Glenn Ton het veld moest ruimen, gaf de ploeg nieuw elan, want het laatste kwartier creëerden de gastheren kansen dat het een lieve lust was. Clarijs kreeg vier riante mogelijkheden tot scoren en ook Koevermans. die het moeilijk had tegen Marco Herben, kreeg er één. Beide spit sen zetten de dotten van kansen niet om ir. goals. Een gelukje uit onverwachte hoek was de puntendeling tussen Aeo lus en Hermes. Het kampioen schap voor Excelsior nadert met rasse schreden. Van Leeuwen: „We nemen dan weliswaar af stand, maar we hebben vandaag één van onze mindere wedstrij den gespeeld. Dat neemt niet weg dat er door de jongens wordt ge dacht aan de titel. Vast staat dat we vandaag goede zaken deden." Excelsior "26-Ums 2-1 (2-1) 10 Marc van der Hoer 1-0.20. Kevin Stiefel 2-0,25 Guy Fiegel 2-1. Bijzonderheden De enige die een kaart ontving was Ursus-vendedtger Patrick van Beek. Hy kreeg geel namens de bezoekers Excelsior "ZO: Marrevee, Ruls, Van der Roer, Smits, Van Deventer, Wevers, Ton (77 Ame Clarys), Meder, Koevermans, Stiefel (59 Eykmans), Eikenbroek, l/rsas; Gokke, Undenberg, Van Beek, Her ben, De Maar, De Vnes, Schoenmakers, Van Rijswijk, Fiegel, Krommenhoek (68. Vellinga), Pille. Door Sander Sonnemans SchiedamZondagcersteklasser SWSMC en train ;r Guus Haak gaan na dit seizoen uit elkaar. Het bestuur van de Harga-dub denkt er met het oog op de toe komst goed aan te doen om een jongere trainer aan te trekken. Haak trad in december 1997 bij SWSMC in dienst nadat Joop Molendijk was ontslagen. De voormalig prof smeedde op pro fessionele wijze een eenheid van het team dat was afgegleden naar de onderste regionen van de ranglijst. Guus Haak verrichtte afgelopen seizoen wonderen en er werd zelfs een periodetitei ge pakt, maar daarin kon niet de zo gewenste promotie naar de hoofdklasse worden bewerkstel ligd. Deze voetbal jaargang draait de Schiedamse club mee in de top van de eerste kl asse B, H&tk (61) is verrast dat hy plaats moet maken voor een jónge vent „Ik had best door willen gaan," zegt de trainer uit Zoe termeer. Jk ben ook verrast omdat ik nog niet had stilgestaan by volgend seizoen. Dt was volledig met het voetbal bezig, we hebben nog elf wedstiijden te gaan. Verrast ben ik ook omdat spelers en begelei ders te kennen hebben gegeven graag met my nog een jaar verder te willen gaan. Ik héb het tweede elftal drastisch omgooid tot een opleiding- en doorstroomelftaL Dat is gelukt Ik heb dertien, jeugdspelers bij de selectie geno men. Het tweede staat bovenaan en enkele spelers hebben mogen ruiken aan het eerste. Dat is toch de opzet?" De trainer benadrukt het standpunt van het bestuur te respecteren. „Kijk, ik ben maar een passant en zou eigenlijk maar voor een halfjaar komen. Maar het bestuur had me hele maal geen reden op hoeven te ge ven. Er had echter niet gezegd moeten worden dat ze een jonge vent willen, want de twee vorige trainers waren jonge maar die hebben er wel een puin hoop ran gemaakt Die hebben het juist verpest Maar goed, ik respecteer de beslissing en verj laat Harga na het seizoen met op geheven hoofd." In de op volle toeren draaiende trainerscarrousel heeft inmid dels ook Schiedammer Paul de Roos plaatsgenomen. Hij is we gens een conflict met het bestuur gestopt bij TOGB. Henk Salari heeft bijgetekend bij Excelsior Pernis en ook Rob van Vliet JSVPPW)zegtriog een jaar bij de vyfdekl'asser door te gaan. Cor van Hoeven, trainer bij MW27 gaat nog één jaar door bij de van Exce si or20 gaat op de knieen voor zijn op ponent. Het de ontmoe ting tegen Ur sus was wei ut het voordeel van de koplo- perin4G:3-x. Door Mikos Gouka Vlaardingen Bijna was het zo ver: de eerste overwinning van de WIK vrouwen. Maar in de slotfase van het duel ging het toch weer mis. Tegenstander Oase maakte dankbaar gebruik van de plotse linge onzekerheid in het spel van de thuisploeg en pakte de winst met 15-17. Trainer Arnold van Wurmond was geen geslagen man na afloop. Hoewel zijn formatie akelig dicht by de eerste overwin ning was en toch verloor, heeft hij de moed nog niet opgegeven. „Het was echt onnodig. We heb ben de eerste helft veel kansen gehad, maar we namen niet ge noeg afstand. We kwamen op een ruststand vriii 10-5. Dat bleek he laas niet genoeg," aldus Van Wur mond. Na de pauze was WIK geen schim meer van de ploeg van voor de thee. De duels werden verloren en de kansen werden verprutst. Gase putte moed uit de plotselin ge inzinking en greep de macht. Willen bleek dus weer eens geen kunnen in de Westwijkhal. „We kregen ook na de rust weer genoeg kansen, maar we maakten ze gewoon niet af. Het feit dat we dicht bij onze eerste zaaloverwin ning dit seizoen waren, was waar schijnlijk de boosdoener. We speelden veel te gespannen. We hadden gehoopt voor de rust toch meer afstand te nemen maar dat mislukte," analyseerde de trainer. Dat Van Wurmond en zijn speel sters onderaan de lijst van de der de divisie bungelen, komt niet doordat de ploeg geen kwaliteiten heeft, vindt de trainer. „We heb ben echt ontzettend veel pech ge had dit seizoen. We hebben een goede mix van jong en oud in de ploeg. Er zijn een aantal sterke teams in de afdeling, maar er zijn ook genoeg clubs waar we kans te gen maken. We staan nu onder aan met één punt. Daarboven staat EMM met vijf punten. Die krijgen we nog thuis dus is nog De speelsters niet alles verloren. We gaan nog vanWlKheb- steeds vooruit, In de uitwedstrijd ben de groot tegen Oase verloren we met tien ste moeite treffers verschil, vandaag waren om Oase het dal er nog maar twee. Met nog scoren te be- acht wedstrijden voor de boeg is letten. WIK het nog steeds mogelyk. Al zullen I eek op d e de punten dan wel moeten gaan eerste over komen." winning van het seizoen af Om de teleurstelling te verwer- testevenen, ken was de gehele ploeg inclusief maar moes trainer na afloop een hapje gaan ten uiteinde eten. In het kader van de team- lijk caprtule- building werd er bij speelster Ma- ren: 15-17. fo- rianne van der Leede verzameld, to peter Moiken- „We hebben al zoveel keer verlo- boer ren dat we niet meer met chagerij- nige gezichten zitten. Dit is mijn laatste jaar by WIK. Volgend jaar gaan we dus uit elkaar. Ik wil ze ker nog niet stoppen als trainer. Tot op heden hebben er nog nieu we clubs gebeld maar wie weet ko men die nog," klonk Van Wur mond hoopvol. Door Mikos Gouka Den Haag De herstart van de competitie van SWSMC was een doeltreffende. De Schiedammers pakten bij VCS op Sportpark Es- camp drie broodnodige punten. Daarmee blijft de formatie van oe- fenmeester Guus Haak in het spoor van de koplopers en hoopt ze stiekem op meer. De zege was zwaarbevochten. Op een zwaar veld werd er voortdurend strijd geleverd door de tweeëntwintig acteurs. Bij VCS werd deze week oefenmeester Wim Meu tstege (ex- prof van onder andere Ajax en Sparta) de laan uit gestuurd. Ad- interim coach Ron Kouwenhoven had zijn spelers één opdracht meegegeven: spelen met ziel en zaligheid, en dat gebeurde ook. Maar ook de spelers van SWSMC hadden reden om met het hart te spelen. Guus Haak kreeg deze week te horen dat het bestuur van de Schiedammers op zoek gaat naar een nieuwe trainer. Het is geen geheim dat de spelers van de ftisieclub zeer gecharmeerd zijn van de aanpak van de oefenmees ter. Het niet verlengen van het contract is voor de spelers mis schien wel niet zo duidelijk als voor het bestuur. Eind deze week maakt het bestuur waarschijnlijk zyn opvolger al bekend. De Schie dammers waren voor de pauze het meest in balbezit. Tot kansen leid de het allemaal niet. In de beginfase verdween een kopbal van Edwin Berveling net naast het doel. VCS kreeg de bete re mogelijkheden. Zo miste Je roen Peeters een opgeiegde moge lijkheid en een gave kopbal van Bulent Karaman verdween rake lings voorlangs. Pas in de slotfase van de eerste rondgang kwam SWSMC opzetten. Murat Ba- bacan zag zijn solo eindigen op de benen van keeper Edward Annok- kee, Vlak daarna redde Annokkee wederom fraai op een spetter van voorstopper Herman Zoetmulder. Na rust nam SWSMC het heft in handen. De handige Amilcar dos Santos werd steeds dreigender maar hy kreeg nauwiyks bleu» van zijn frontpartners Alberto Baptistede Lima en Isandro Gah- na de Sousa. Het was dan ook te kenend dat middenvelder Edwin Berveling de winst inleidde. Ber veling won zijn zoveelste duel en drong op kracht de gevarenzone van VCS binnen. Klaas Polder man tikte de Schiedammer even aan en de geroutineerde SWSM- C'er ging direct tegen de grond. De toegekende strafschop was een kolfje naar de hand van Dos Santos; 0-1. Domme overtreding Berveling keek na afloop glimla chend terug op beslissende actie. „Het was een hele domme over treding van die verdediger. Ik kon geen kant op maar toen ik voelde dat hij me raakte, was het meteen raak. De scheidsrechter stond er bovenop," aldus Berveling. VCS ging va banque spelen en kreeg nog een aantal aardige mogelijk heden, Bulent Karaman was een paar keer gevaarlijk maar telkens was de foutloos keepende John Bos attent. Op het moment dat Bos dan daadwerkelijk, gepas seerd werd was linkerverdediger Ersin Bozkurt op de doellijn de reddende engel. De slotfase werd weliswaar moeizaam, maar wel met de volle buit overbrugd en dus konden de handen de lucht in. Guus Haak was een tevreden man. „We hebben zolang niet ge speeld. Daarom is het gewoon goed dat we gewonnen hebben. Vooral dankzij de tomeloze uizet van Edwin Berveling. Hy was de gangmaker. Degene die de eerste treffer zou maken zou winnendat was duidelijk. We krijgen nog acht thuiswedstrijden en doen dus nog steeds mee," aldus de scheidende trainer. Doordat koploper Leonidas onge nadig hard onderuit ging tegen ADO Den Haag (1-5) staat SWSMC gedeeld tweede op de ranglijst. De achterstand op de koploper is slechts twee punten. De Schiedammers moeten de tweede plek wel delen met Neptu- nus en Papendrecht(alle 12-22). VCS-SWSMC 0-1 (0-0). 64 Amilcar dos Santos (strafschop) 0-1 Bij londerhedem Er was geel voor Mano de Boer, Jeffrey van Qostrom en Francisco Grant (allen VCS) VCS: Annokkee, Polderman, De Cruz. Van On<tmtn Schollen De Boer (79 Izemrane). Peeters. Krul, Grant, Karaman, Wezer. SWSMC; Bos, Berveling. Bozkurt, Bro- kling. Eersteling. Zoetmulder, Babacan (89 Van Bueren). Xanthopoulos. Dos San tos, Baptiste de Lrnia (61 Sas), Galma de Sousa (99 Hartman) Door Sander Sonnemans Rotterdam Dankzij een heel laat doelpunt, heeft Fortuna gisteren ten koste van thuisploeg Germinal de winst mee naar Vlaardingen genomen. Ruim in blessuretijd zorgde Arie Tol uit een voorzet van Cor Hermans voor de enige treffer in het duel (0-1). „We hebben." sprak trainer Hans Schop, „de hele wedstrijd gedicteerd en enkele goede kansen gekre gen. Daarom was ik blij dat die goal er dan toch nog kwam. Mede dankzy het gelijkspel van Hermes DVS rukken we op naar de tweede plaats." Ronald Nele mans, Cor Hermans (kopbal op de lat) en Dennis de Vette (schot op de paal) waren dicht by een doelpunt, maar faalden m de afwerking. Maar ook Fortuna kwam een keer goed weg. Een verkeerd opengeklap te buitenspelval bracht een Rotterdammer in kans rijke positie, maar nadat hij doelman Jacques den Herder had omspeeld, werd zyn inzet van de doellijn gehaald. Volgende week kan Schop een beroep doen op John van de Belt. Hij was gestopt, maar is inmid dels weer terug in de selectie en zat gisteren een schorsing uit. VFC boekte een 2-0 overwinning op DRGS. By de rust was het 1-0 in het voordeel van de Vlaardingse thuisploeg. Walter van Pemis scoorde de openings treffer, Een verkeerd uitverdedigde bal kwam voor zijn voeten terecht waarop hij subiet de 1-0 tegen het garen joeg. Hoewel VFC voorde rust niet echt sterk speelde, kreeg de formatie van trainer Erik Teunisse toch enkele kansen. Rob Robbemond mikte op de lat en Menno Groen verscheen alleen voor de keeper, maar wist hem niet te verschalken. Ton Koevermans schoot in de tweede episode vanaf elf meter (straf schop na handsbal) de eindstand op het bord. Ondanks het gelijkspel van Hermes DVS tegen Aeo lus (1-1) was trainer Hans de Rover dik tevreden. „Ik miste Steven Gil! (ziek geweest; red.), René Grimius (geschorst; red.), Dennis Dekker (ziek afgemeld^ed.) en in de wedstrijd vielen ook Roy Bronsgeest en Yay- ha Arslan geblesseerd uit Na de 1-0 van Aeolus is er in de tweede helft keihard gewerkt. Ik ben dan ook zeer tevreden over de instelling en inzet." Gohkan Cayir bezorgde Hermes DVS het punt. De aanvallig maakte kort na rust op schitterende wijze de gelijk maker. Nadien kreeg Paul Wamaarnog een opgeleg de kans, maar benutte die niet. Rob Ducaneaux haal de het einde van de wedstrijd MSVIl-RKWIK(l-l) niet. De 'WIK'er raakte geblessseerd aan zijn nek en is in het ziekenhuis opgenomen. De Maassluise thuisploeg kwam op een 1-0 achterstand door een doelpunt van Leon Kester. MSV71 kreeg een ideale mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar de strafschop was niet aan Bob Janse besteed Doel man Edwin Kolsteren keerde de kalktrap. Later maakte Janse zijn fout goed door uit een scrimmage de 1-1 te scoren. De RKWIK'ers Roel Jongeling en Gregory Meij er kregen geel, Meijer moest op de bank beginnen omdat hij te laat op het complex verscheen. In de vierde klasse G gaat Excelsior'2Q (10-26) aan de leiding. Stadgenoot Hennes DVS volgt op de tweede plaats (11-23) en Fortuna (11-20) neemt de derde posi tie in. Hekkensluiter is Ursus (8-2). Schiedam In de openingswedstrijd van de voor jaarscompetitie liep tafeltennisvereniging De Koren beurs tegen het sterke Westa de grootst mogelijke af straffing op: 0-10. Jeroen Bastiaansen, Paul van de Leur en invaller Wïetse Kant slaagden er slechts in om incidenteel een game te winnen. Kant (ex-vierde divisionist ITN uit Ede) is de nieuwkomer in het Schiedamse trio. Hij debuteerde in de eerste divisie als vervanger van de al langdurig aan zyn knie ge blesseerde Frank Rengenhart. Het is nog onbekend wanneer de jeugdige kopman (16) zijn rentree maakt Stadgenoot NOAD debuteerde in de derde divisie met een 4-6 overwinning bij DHC (Delft). Ronald van Kampen eiste met een gave hattrick de helft van het aantal punten voor zich op. Cevdet Imer en tweede nieuwkomer Bart Platzbeecker scoorden ieder één keer. Het nieuwe eerste team by de vrouwen van De Korenbeurs, Jolanda Waterreus, Mandy Toenders en Kim van der Poort, verloor met 4-6 van DOV. Tegen het uit de eredivisie gedegradeerde team uitHeerhu- gowaard is dat, na zelfs nog met 4-2 te hebben voorge staan, een goede prestatie. Waterreus scoorde twee keer, Kim van der Poort één keer, terwijl het vierde punt uit het dubbelspel kwam. Voetbal derde klasse VDL toont veerkracht Moordrecht-VDL 2-2 (1*1). Reeds na tien minuten res teerden er nog maar 21 spelers op het veld van Moor drecht. YDL doelman Arno va» nor Woestijne maakte hands buiten het strafschopgebied. .Daarop," verklaarde VDL-coach Rob Schalke begripvol, „staat maar één straf; rood." Van der Woestyne zag inderdaad rood, tot zijn en Schalkes ontzetting moest hij eveneens lijdzaam toekij ken boe de arbiter de bal op elf meter legde. Seconden la ter was de 1-0 een feit René Verhagen zette zijn ploeg naast Moordrecht, toen de keeper van de gastheren een schot van Leen Mms slecht verwerkte. VDL toonde veer kracht, daar ze met eén punt huiswaarts konden, als ge volg van een treffer van John de Roo die uit een uitval, VDL op 2-2 zette. Tegenvallers waren er in de vorm van blessures bij Richard Schippers en René Varhagen die beiden genoodzaakt waren naar het ziekenhuis te gaan. Vierde klasse Sterrenburg twee keer trefzeker Hoek van Holland-Naaldwijk 3-1 (2-l>. Hoek van Hol land-trainer Johan Voskamp repte over een wedstrijd met twee gezichten. Het eerste gedeelte was duidelijk, voor zyn. ploeg. De van een langdurige blessure terugge komen André Sterrenberg zette de thuisploeg op voor sprong. Het tweede doelpunt van Hoek van Holland kwam van de voet van een Naaldwijken Frans Malzers schot ging via een been van één der bezoekers over de doellijn. Nog voor rust stond de 2-1 ruststand op het sco rebord. In de tweede rondgang was het woord aan Naald wijk en moest Hoek zich beperken tot counters. Hoewel de bezoekers het betere van het spel hadden, kregen bei de ploegen evenveel kansen en wist alleen André Ster renberg er één te benutten daarmee de 3-1 eindstand be werkstelligend Patrick Grotendorst en Mark Kram 2a- gen geel namens de gastheren. Vijfde klasse HSC speelt beslissingsduel Schiedamse Boys-HSC 0-0. Door het gelijkspel van HSC tegen Schiedamse Boys moeten de Vlaardingers tegen De Roef een beslissingswedstrijd spelen om uit te maken wie door mag naar de Sene A. Beide ploegen eindigden met vyftien punten uit tien duels op de tweede plaats achter Blydorp m 5L. Het beslissingsduel begint donder dag om 19.30 uur op het veld wan SWSMC in Schiedam. ODC-De Roef 1-1 <0-0). In de extra tijd kwam De Roef op gelyke hoogte. UDC-doelman Mike van Uw VTcik kon een vrye trap niet keren. De Roef dwingt door het punt een beslissingswedstrijd af tegen HSC voor een plaats in de serie A. Uit een voorzet van Danny Soares kopte Marco, Eshuiszyn ploeg naar 1-0. De ODC'ers Ton Dijkshoorn en Cornel van der Windt kregen een gele kaart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9