11, m 'Schadevergoeding voor aanleg metro' m PATH Rotterdams Dagblad 'Klachten zijn ook ideeën' Bewoners Vlaardingerdijk leggen claim bij gemeente Schiedam Vlaardingen maakt zich op voor EK Nee tegen poffertjes Zoektocht op A20 naar sporen in moordzaak Drietal overvalt jongen van 13 Weer banden lek gestoken Gesnapt met een borrel op Boete voor hardrijders Abonnee Service Groenlinks dreigt met opzeggen van vertrouwen Finale van strijd ora flats Van Markenstraat nadert Maassluis subsidieert feestjes GRATIS NAAR bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. Cj Ja, noteer ml] voor zo'n kwartaalabonnement De eerste twee j weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand Of bel gratis SATIVAR De ontwerpers van de Milleimmmtrouwringen SATIVAR JUWELIERS Rotterdams Dagblad -• Waterweg Dinsdag 26 januari 1999 Maassluis De ideeenbus, die sinds anderhalf jaar in het stad huis van Maassluis hangt, heeft inmiddels veertien reacties opge leverd. Over vier ideeen is al een besluit genomen: eentje is er uit gevoerd. de andere drie zijn afge wezen. B en w van Maassluis zijn tevreden en willen de ideeenbus laten hangen. Overeen maand zal de gemeenteraad zich daarover uitspreken. Het enige uitgevoerde idee be treft het plaatsen van extra ver lichting in -ie steeg tussen Wagen straat en Noonldijk. Afgewezen is het plan om hondentriletten op straat te zetten, omdat dat te duur is. Het kappen van de beplanting langs de Nieuwe Waterweg gaat ook niet door. Verder geeft de ge meente nieuwe pogingen om mensen te bewegen hun auto er gens anders te zetten, als de straat wordt schoongemaakt, ook op. „Naast de goedwillende burgers, zijn er altijd mensen die geen ge hoor geven aan de oproep," aldus de gemeente Maasslui s. De andere ideeën hebben vooral betrekking op hoe Maassluis er uit ziet en hoe het mooier zou kunnen worden. „De meeste in zendingen zyn eigenlijk klach ten," zegt Ina van Eijk v_n de ge meente. „Maar elke klacht kan ook worden gezien als idee hoe het beter kan." Eén man is erg fanatiek geweest door een stapel krantenknipsels in de ideeënbus te gooien, verge zeld van de opmerking dat de in de artikelen genoemde dingen wellicht ook in Maassluis kunnen worden uitgevoerd. Van Eijk heeft de knipsels met een begelei dend briefje teruggestuurd. De telefoonlijn waar burgers van Maassluis specifiek met hun klachten terecht kunnen, wordt nog even veel gebeld als voor de komst van de ideeënbus. Vtaardingen Drie onbekende knapen hebben gisteravond ge probeerd een 13-jarige jongen uit Vlaardingen te overvallen. Het slachtoffer fietste even na achten over de Vlaardingse Burgemees ter Pruissingel toen plots drie jon gens van een jaar of 16 uit de bos jes sprongen en hem tegenhiel den. Een van de drie bedreigde de Vlaardinger met een mes en eiste geld De jongen antwoordde dat hij geen geld bij zich had. Daarop liet het drietal hem, na de nodige bedreigingen, gaan. Schiedam Nadat er eerder deze maand al diverse meldingen bin nenkwamen bij de Schiedamse politie is gisteren weer enkele ma len aangifte gedaan van vernielin gen aan auto's. In alle gevallen werden de banden lek gestoken. De auto's stonden geparkeerd aan de Dam, de Lange Haven en de Nieuwe Sluisstraat Vlaardingen Omdat hij achter het stuur werd betrapt met een flinke slok op kreeg een 34-jarige Vlaardinger de afgelopen nacht een forse boete. De man werd op de Westlandseweg aangehouden en blies 1,25 promille. Hij kreeg een boete van 900 gulden en een tijdelijk rijverbod opgelegd. Op de avond daarvoor was een 28- jarige Vlaardinger de klos. Hij werd op de Holysingel gesnapt in zijn auto met een promillage van 0,95. Hij kreeg een bon van 700 gulden en een tijdelijk rijverbod. Schiedam Dertien automobilis ten kregen gisterochtend een bon omdat ze betrapt werden op te hard rijden tijdens een snelheids controle op de Schiedamse Slim me Watering. De toegestane maximumsnelheid op deze weg is 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid- bedroeg G9 ki lometer per uur. Schiedam Acht bewoners van de Vlaardingerdijk heb ben een juridisch adviesbu reau in de arm genomen en eer» schadeclaim ingediend bij de gemeente Schiedam. De bewoners zeggen schade te ondervinden van de aan leg van de metroverbinding pal voor hun deuren. Door de nabijheid van de metro ei het metrostation Troei- stralaan is hun woongenot straks fors aangetast, is de onderbouwing van de claim. Een aantal bewoners van de Vlaardingerdijk heeft flink over last ondervonden van de bouw van de metro dwars door Schie dam. Tussen de bouwput en de voordeur van sommige woningen op de dijk zat in enkele gevallen met meer dan drie meter. De hei werkzaamheden en de herrie van bouwverkeer zorgden hier voor veel overlast, zo mocht het pro jectbureau Beneiuxlijn ondervin den via hurt klachtenlijn. De schadeclaim die het Leidse ju ridisch' adviesbureau Maat en Ruygrok heeft gedeponeerd bij de gemeente gaat echter niet over schade aan de woningen als ge volg van de metrowerkzaamhe- d^n. Het is de periode na de bouw waar de claim zich op richt. Die richt zich namelijk op de waarde daling van de woning. Als m 2002 metro en bijbehorende Schiedamse stations zijn geopend is de woonomgeving van de bewo ners van de Vlaardingerdijk defi nitief veranderd. Het uitzicht op het parkje voor hun deuren is gro- tendeeis verdwenen en vervan gen door uitzicht op het metrosta tion en perrons Bovendien zal de komst van het metrostation tot gevolg hebben da* de bewoners worden geconfronteerd met ge luidsoverlast van de metro en van de duizenden passagiers die dage lijks gebruik maken van deze vorm van openbaar vervoer. Kort samengevat volgens de indieners van de claim: het is voorbij met de rust aan de Vlaardingerdijk. Het Schiedams college heeft het verzoek inmiddels ontvangen en steltvoor dat de Stichting Advies bureau Onroerende Zaken m Rot terdam zich buigt over de claims. Dit voorstel staat vanavond op de agenda van de raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer. Als de commissie en daarna de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel kan de Rot terdamse stichting aan de slag. Als dit advies binnen is en de be woners van de Vlaardingerdijk in het gelyk worden gesteld, kan de hoogte van de schadevergoeding worden vastgesteld. Door John Bunte VLurdingert— Het duurt nog bijna anderhalf jaar, maar Vlaardingen maakt zich al heel voorzichtig op voor de Europese Kampioen schappen voetbal, die zomer 2000 In Nederland worden gehouden. VW-directeur Karin Hollegien presenteerde gisteren de eerste voorzichtige plannen, die Vlaar dingen rond dit evenement in ge dachten heeft. In de Rotterdamse Kuip worden als onderdeel van het EK vijf wed strijden gespeeld. Dit betekent dat vele tienduizenden voetbal liefhebbers uit heel Europa hier gaan verblijven. Die wetenschap was voor de Kamer van Koophan del Rotterdam en omstreken aan leiding vertegenwoordigingen in de elf betrokken gemeenten te vragen een 3 na te denken over een eigen programma-invulling. Spijkenisse en Viardingen na men dat verzoek net meest seri eus, bleek gisteren bij een eerste presentatie. „Ons doel moei zyn," aldus Hólle* gien, „om een gezellige sfeer tp creëren waarin iedereen zictr thuis voelt. Hel gaat dan om dé Vlaardingers, maar ook om temationale voetbalsupporter dil hier tijdelijk verblijft" De w directeur gaat er namelijk vanuit dat de Vlaardingse hotels volgend jaar zomer vol zullen zitten met EK-gangers. En hen moet buiten de wedstrijden om ook iets wo£ den geboden. Dat is bovendien goed voor de plaatselijke econo mie. Als het even kan moet wor den voorkomen, dat er alleen in Vlaardingen wordt geslapen en de voetbal-toerist de rest van de tijd in Amsterdam doorbrengt Activiteiten zullen zoveel moge2 lijk in het centrum van Vlaardin gen moeten plaatshebben, aldus Hollegien. „Horeca en midden stand kunnen zo optimaal profité ren." X - Volgens haar is daarbij een nauwe samenwerking een eerste vereis te. Dat zal het geval moeten zijn mf de andere gemeenten, om zo een maximale promotie van de r%. gio te bewerkstelligen. Daarnaast zullen ook tal van instanties in Vlaardingen de handen ineen moeten slaan. Hollegien denkt daarbij met name aan activitei ten, die sport en cultuur met el kaar verbinden. De Vlaardingse VW presenteerde gisteren al een heel voorlopig pro gramma. Een greep uit de nu be dachte activiteiten vanaf de 10e juni: straatvoetbal, muziek, thea ter, cheerleaders, clowns, poppen kast, straatorkesten en penalty schieten. Tijdens de belangrijke wedstrijden, met name die waar het Nederlands elftal bij betrok^ ken is, zullen op diverse plekken in de binnenstad grote televisie^ schermen worden geplaatst En op zondagen zijn de winkels ge^ opend. De grote fmaledag, 2 juli, moet ook het hoogtepunt van het Vlaai;: dingse programma worden. Holle gien denkt aan een groot muziek- podium op het Veerplein. Welke artiesten daar optreden zal afham gen van de internationale gasten, die dan nog in de Vlaardingse ho tels verblijven. De afsluiting Iaat zich raden: vuurwerk. Maassluis Het had de omge ving van het Maassluise win kelcentrum Koningshoek wel licht wat gezelliger gemaakt, maar hel college van burge meester en wethouders wil er niet aan. En dus gaat het idee van onderneemster A van den Bróek-Everse om een poffer tjeskraam te tfeenen op een van de parkeerterreinen by de Koningshoek niet door. Omdat het niet om een tijdelij ke kraam maar om een perma nent gebouw gaat, moet het be stemmingsplan erbij worden gehaald. Deze voorziet niet in zo'n gebouw, en zeker niet in horeca. Hoewel de horecanota gewijzigd wordt, voorziet het op dit moment nog niet in uit breiding van het aantal loca ties, motiveert het college. Bijkomend bezwaar is dat win kelcentrum Koningshoek en haar omgeving binnen enkele jaren grondig worden gereno veerd. Een poffertjesrestau rant op het parkeerterrein zou daarbij een belemmering kun nen zijn. Informatie over bezorging van de krant: maandag tJm vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van zaterdag 15.00 tot 16. .30 uur Telefoon: 010-4004 444 Do Vlaardingse politie zocht gistermiddag het gedeelte van de Rijksweg A 20 tussen Vtesrdingen en Maassluis af naar sporen voor het onderzoek naar de moord op een 23-jarige inwoonster van Maassluis. De vrouw werd het afgelopen weekend door haar 21-jarige neef uit Schiedam met meer dere messteken om het leven gebracht In haar woning aan de Maassluise Hoogstraat De neef gaf zichzelf zondagoch tend aan op het Schiedamse politiebureau. Het moordwapen Is inmiddels in zijn auto aangetroffen. De A 20 werd afgezocht naar andere goederen die de verdachte tijdens zijn rit van Maassluis naar Schiedam uit de auto heeft gegooid. Een aantal voorwerpen is gevonden, waarvan de Vlaardingse recherche momenteel onderzoekt of ze in derdaad van de Schiedammer afkomstig zijn. Over het motief voor de moord wil de politie nog niets vrijge ven. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen— De fractie van Groenlinks in de Vlaardingse ge meenteraad zegt het vertrouwen in b en w op, als het college toch voorstander wordt van. verlenging van ryksweg A 4. GroenLinks zal hierover morgenavond in de raadsvergadering opheldering vragen. Aanleiding voor de ontstane on rust is de mede-ondertekening door CDA-wethouder Kool (Ver keer) van een brief van de Stads regio Rotterdam aan minister Ne telenbos. In de brief pleit de Stadsregio vóór aanleg van de A 4 tussen Delft en Schiedam. Tot nu toe is het Vlaardingse college net als een meerderheid van de ge meenteraad, steeds tegen dit pro ject geweest. Doordat wethouder Kool ondanks dat de brief aan mi nister Netelenbos toch heeft on dertekend, twijfelt GroenLinks aan het standpunt van het hele college in de discussie rond de A4. „U heeft uw eigen program en de mening van de meerderheid van de raad aan uw laars gelapt," schrijft GroenLinks-fractievoor- zitter Ben van der Velde in een brief aan b en w. Hij noemt dat 'politiek niet te verteren'. Van der Velde denkt dat de overige wet houders zich achter Kool zullen scharen. Hij verwacht echter niet dat de meerderheid van de raad het vertrouwen in het college op zegt. Schiedam De beslissende stap in het conflict tussen de gemeen te Schiedam en de laatste bewo ners van de sloopflat in Nieuw- iand kan binnenkort worden ge zet De sector stedelijk beheer van de gemeente heeft nu officieel de sloopvergunning gemeld op de gemeentelijke voorlichtingspagi na. Dit is de procedurele stap waarop drie gezinnen in de Van Markenstraat lang hebben ge wacht. Nu de vergunning op tafel ligt, kan officieel bezwaar worden aangetekend en kan de al jaren slepende zaak tussen gemeente en bewoners voor de rechter wor den uitgevochten. De drie gezinnen in de Van Mar kenstraat houden, al jaren stand in een zwaar verpauperde buurt. Alle andere woningen in de Van Markenstraat en de helft van de woningen in de Storkstraat zijn al enige tijd, ontruimd, in afwach ting van dé afspraak met de sloop kogel. De flats, met in totaal ruim 174 woningen, moeten tegen de grond om plaats te maken voor de vernieuwing van Nieuwland. Met het bouwen van andere (veelal duurdere) woningtypen willen ge meente en woningstichting Noordvest een grotere diversiteit aanbt „ngen in Nieuwland. De wyk kent op het moment een weinig gevarieerde opbouw qua woningtypes, inkomensgroepen en voorzieningen. Duurdere wo ningen zullen mensen met hogere inkomens aantrekken, zo is de re denatie van de partners die elkaar hebben gevonden in het renova tieplan voor Nieuwland. De nieu we woningen, 260 stuks en veelal eengezinswoningen, zullen dan ook in prys variëren van 250.000 tot 600.000 gulden. In de Van Markenstraat zijn ech ter nog drie flatwoningen be woond. De gemeente heeft ver schillende keren contact gezocht met de 'protestbewoners" en hen een aanbod gedaan voor vervan gende woonruimte. Maar die aan biedingen waren volgens de be woners een lachertje. Hierna groeven beide partijen zich in en werd de beslissende strijd voor de rechtbank afgewacht. Die staat nu voor de deur want de gemeente heeft de sloopvergun ning gepubliceerd en dat is het moment waarop de bewoners offi cieel bezwaar kunnen aanteke nen tegen de sloop van hun flat, Volgens de advocaat van de drie gezinnen, A.H.J. Zwart, zal dit ook gebeuren en ligt het bezwaar schrift binnenkort b'j de gemeen te in de brievenbus. „Als het nu inderdaad om de sloopvergunning gaat, zullen wij zeker bezwaar aantekenen," zegt hij. „Ook zullen we vragen om een voorlopige voorziening bij de sec tor bestuursrecht van de Rotter damse rechtbank. Hiermee willen we voorkomen dat de gemeente de periode tussen nu en de behan deling van het bezwaarschrift ge bruikt om al te gaan slopen in Nieuwland. Want anders kan het gebeuren dat we de procedure winnen, maar dat de flats al ge sloopt zijn." Een eventuele honorering van de aan vraag o. een voorlopige voor ziening zou een flinke tegenslag betekenen voor de gemeente Schiedam. Het betekent namelijk dat de sloop en nieuwbouwplan» nen voor de wyk vei li aging oplo pen. Maassluis Iets leuks van plan met het komend oud- en nieuw jaar? De gemeente Maassluis heeft er wat geld voor gereser veerd. Het moet dan wel een acti viteit zijn, die in principe voor alle inwoners van Maassluis is be stemd of een zekere promotionele waarde hebben voor de gemeente. Ook activiteiten, die de aandacht vestigen op het millennium ko men eventueel in aanmerking. Burgemeester en wethouders hebben 25.000 gulden beschik baar gesteld, maar daarvan is een vijfde reeds vergeven. De Stichl ting Maassluis Maritiem krijgt na melijk vijfduizend gulden om tij dens de eeuwwisseling een groot vuurwerk af te steken. Subsidie-aanvragen kunnen tot 1 maart bij het college van burge meester en wethouders worden ingediend. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartles voor één van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. p_ PM rm mm mm -mm mm mm mm mm mm mm mm mm m| 5 Postcode: Telefoon: Plaats: Voort: m/v Nn 1 (I.v.m. controle bezorging)) Bank/giroiv.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Atd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam IK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3