lid Schiedams topambtenaar vertrekt li satis n aar Gat van Bolmers na kwart eeuw dichtgebouwd Rotterdams dagblad Groenlinks tergt niet Kool, maar de PvdA Huurhuizen met korting te koop Dienstverlening voor stekende uitzendkracht Vlaardingen geeft Waterweg-FM jaar Scheur in kin na aanrijding Beroofd van tas Woninginbraak Slok teveel op Inspraak over Koningshoek College en hoofd sector VROM vinden huidige situatie niet meer werkbaar Man bekneld bij aanrijding bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. t r- IS Of bel gratis 0800-0642 SATIVAR De ontwerpers van de Millenniumtrouwringen SATIVAR JUWELIERS Rotterdams Dagblad Donderdag 28 januari 1999 -• Wal ïerwtsg Viaardingen—Een 17-jarige brom fietser uit Vlaardingen liep gister middag omstreeks 15.30 uur letsel op bij een aanrijding in zijn woon plaats. Een 30-jarige automobilis te, eveneens afkomstig uit Vlaar dingen, verleende bij het oprijden van de kruising Dr. Wiardi Beck- mansingel met de Van Baerle- straat geen voorrang. De brom fietser kwam hierdoor ten val. Hij is per ambulance naar het Holy Ziekenhuis gebracht voor behan deling aan een scheur in zijn kin. Schiedam Een 39-jarige vrouw uit Vlaardingen is gistermorgen rond 10.15 uur op de Schiedamse- weg in Schiedam beroofd van haar tas. De vrouw reed over het fietspad in de richting van de Nieuwe Damlaan, toen ter hoogte van het Hazepad de motor van haar snorfieis uitvieL Terwijl ze probeerde het apparaat aan de praat te krijgen, werd ze gepas seerd door twee jongens op een scooter. De jongens gristen de handtas van de vrouw, met daarin een aanzienlijk geldbedrag, weg en gingen er over het Hazepad vandoor richting de Parkweg. Schiedam Bij de politie in Schiedam is woensdagavond aan gifte gedaan van inbraak in een woning aan de Julianalaan. De in braak is gepleegd tussen dinsdag avond 18,00 en woensdagochtend 09.00 uur. Uit de woning werden onder meer een zilveren brood- schaal en een map met Neder landse munten weggenomen. Schiedam Een 51-jarige auto mobilist uit Schiedam is gister avond omstreeks 22.30 uur op de Burgemeester van Haarenlaan aangehouden. De man had teveel gedronken. Zijn promillage be droeg 0,65. De man kreeg hiervoor een bekeuring van 390 gulden. Maassluis Belangstellenden kunnen vanaf vandaag reageren op de plannen die de gemeente Maassluis heeft met winkelcen trum Koningshoek en omgeving. De concept-ontwikkelingsvisie van dit gebied ligt tot en met 25 fe bruari ter inzage in het stadhuis. De ontwikkelingsvisie Konings hoek en omgeving is een nadere uitwerking van de Structuurvisie Maassluis 2000die in 1997 door de gemeenteraad is vastgesteld. Het gaat om het gebied tussen de Westlandseweg, Mozartlaan, Haydnlaan, de spoorlijn en Uiver- iaan. De visie bevat geen concreet uitgewerkte plannen, maar is een schets van de gewenste planologi sche ontwikkelingen. Aan de orde komen onder meer de nieuwe bibliotheek en een woonzorgcomplex aan de West landseweg/ Van Beethovenlaan. Daarnaast zijn er de ideeën over uitbreiding van het winkelcen trum zelf, de ontsluiting van de toekomstige woonwijk Het Bal kon en bebouwing van enkele braakliggende velden. Tijdens de inspraakperiode is een tentoonstelling in het stadhuis. Dinsdag 2 februari is er een infor matiebijeenkomst in de Burger zaal, aanvang 20.00 uur. Reageren op de ontwikkelingsvisie kan zo wel mondeling als schriftelijk. Door Edwin Comelisse Schiedam Het hoofd van de sector VROM van de gemeente Schiedam vertrekt per 1 februari. De topambtenaar en het col lege zijn na een paar gesprekken overeengekomen dat een einde wordt gemaakt aan het dienstverband dat nauwelijks anderhalf jaar oud is. Beide partijen zyn van mening dat er geen werkbare situatie meer voor haar is binnen het ambte lijk apparaat van de gemeente Schiedam. Het hoofd van de sector verkeer, ruimtelijke ordening en milieu krijgt haar salaris, anderhalve ton per jaar, drie jaar doorbetaald. Maar als zij binnen die periode el ders een baan vindt, vervalt de re geling. Voor haar functie is nog geen vervanging gevonden waar door de door problemen geplaag de sector VROM het even zonder afdelingshoofd moet stellen. Het dagelijks bestuur van de stad is uiterst summier in de informa tieverstrekking over de zaak en meldt dat het seetorhoofd niet in de managementstijl en -cultuur van het Stadskantoor past. „We hebben gezamenlijk geconsta teerd dat er verschillende stijlen van management zijn. De ambte lijke organisatie van de gemeente Schiedam zit op het moment in een vernieuwingsproces en de managementstijl van het seetor hoofd past daar niet bij," zegt wet houder A. Wiegman die perso neelszaken in zijn bestuurlijke portefeuille heeft. Het vertrek van de topambtenaar en de botsende opvattingen over de manier van leidinggeven zijn als opmerkelijk te betitelen aan gezien de betrokken topambte naar anderhalf jaar geleden met veel tamtam is binnengehaald bij de gemeente. Daarbij stak het col lege de lof en hoge verwachtingen bepaald niet onder stoelen en banken. Nu is die visie blijkbaar 180 graden gedraaid aangezien het college geen toekomst meer ziet in het functioneren van het seetorhoofd. Geruchten Het rommelde al een tijdje rond de persoon van de topambtenaar van de sector VROM. De scher mutselingen bleven echter tot nu toe steeds binnenskamers. Ge ruchten deden wel de ronde in het Stadskantoor maar zowel het col lege als de betrokken ambtenaar liet niets blijken van de groeiende onvrede. Tot ongeveer een maand geleden, toen de geruchten hard nekkiger werden en op steeds meer plekken binnen de gemeen telijke organisatie opdoken. Nu blijkt dat het college toen al de eerste stappen heeft gezet die hebben geleid tot het vertrek van het seetorhoofd. De topambtenaar was voordat ze in Schiedam werkte, drie jaar di recteur Gemeentewerken in Ca- pelle aan den IJssel. Hier stapte ze op, met een gouden handdruk, toen de reorganisatie van het ambtelijk apparaat werd ingezet en haar functie van directeur Ge meentewerken kwam te verval len. Capeile koos destijds voor het sectorenmodel en daarin paste de directeursfunctie niet meer. De reorganisatie van het Capelse ambtenarenapparaat werd inge zet na een vernietigend rapport van adviesbureau Rijnconsult waarin de gemeente werd voorge houden dat er een drastische cul tuuromslag moest komen. Op merkelijk detail uit het rapport van Rijnconsult is dat de toenma lige directeur Gemeentewerken als enig goed functionerende ma nager naar voren kwam. Het vertrek van de topambtenaar betekent de zoveelste tegenslag voor de sector VROM van Schie dam die al vanaf de start van de nieuwe gemeentelijke organisatie kampt met grote problemen. On derbezetting, geldtekort, botsen de opvattingen en een hoge werk druk bepalen de sfeer al geruime tijd op de afdeling. Er zijn op het moment veel vacatures niet ver vuld en een aantal chefsfuncties wordt waargenomen door inge huurde interimmanagers. De gemeente wil binnenkort de sloopkogel halen door de omgeving van -/-zi bet Gat van Bolmers. Als het puin Is af moeten er winkelruimte en woningen verrijzen. Foto Roel Dijkstra Door Edwin Comelisse Schiedam De gemeente Schie dam neemt binnenkort het Gat van Bolmers onder handen. Sloop- en vervolgens bouwactivi teiten moeten een einde maken aan een plek die in de loop der ja ren een scala aan negatieve bijnamen heeft verworven. De gemeente wil nu, in het jaar dat het gat van Bolmers het 25-jarig jubileum meemaakt, een krediet van ruim 260.000 gulden beschik baar stellen voor sloopwerkzaam heden. In totaal zes panden aan weerszij den van de doorgang hebben bin nenkort een afspraak met de sloopkogel: Broersvest 101, 103 en 107 en Broersveld 132,134 en 136. Met de sloop van de sterk verpauperde gebouwen wordt voldoende ruimte gemaakt om een bescheiden nieuwbouwpro ject uit te voeren. Het gaat hier om winkelruimte met daarboven een paar woningen, De bespre kingen die de gemeente hierover op het moment voert met project ontwikkelaar Siton uit Utrecht zijn in de afrondende fase. In eerste instantie bestonden nog grootse plannen veer de 'rotte kies' van de Schiedamse binnen stad. Aan de zijde van de Broers veld en Broersvest zouden wo ningen en winkels/kantoren moeten verrijzen en in de tussen ruimte had men een horecavesti- ging in gedachten. Maar bespre kingen met projectontwikkelaars draaiden op niets uit en de ge meente begon meer en meer in te zien dat ze een stapje terug moest doen bij de bebouwing van het Gat van Bolmers. Dat leidde er vorig jaar toe dat het college van b en w koos voor een zogenoemde minimumvari ant: een sobere, maar tegelijker tijd meer haalbare, uitvoering. Deze keuze was ook ingegeven door het feit dat de tijd begon te dringen. De tweede fase van de renovatie van het Broersveld stond voor de deur en deze opera tie zou weinig zin hebben als het verpauperde stukje binnenstad niet onder handen werd geno men-Bovendien bestond het ge vaar dat dë nieuwe klinkers na de straatrenovatie kapot gereden zouden worden door sloop- en bouwverkeer. Met het bebouwen van de door gang van Broerwest naar Broers veld komt een einde aan een his torie die teruggaat tot 1974, Toen- mali^ wethouder Oor Bolmers liep toen iets te voortvarend voor uit op een aantal ontwikkelingen in de Schiedamse binnenstad en liet de sloopkogel een pad slaan van Broersvest naar Broersveld. De doorgang diende volgens de toenmalige wethouder een meer voudig doel Zo moest het de toe gankelijkheid van de binnenstad verbeteren en automobilisten een snelle route van de Broers vest naar een te beuwen parkeer garage in de binnenstad geven. Verder bestonden er destijds nog plannen om de metro door de Schiedamse binnenstad te laten rijden. Met het Gat van Bolmers was het pad voor deze vorm van openbaar vervoer alvast geëf fend, was de redenatie. Het boren van een tunnel was nu niet meer nodig en daarmee zou weer een hoop geld worden bespaard. De sloopwerkzaamheden zouden ook het pad moeten effenen voor de bouw van een splinternieuwe vestiging van de Hema. Als de metro was aangelegd kon het wa renhuis er gewoon overheen wor den gebouwd, dacht men een kwart eeuw geleden. Maar al deze ontwikkelingen zijn niet verlopen zoals de toenmalig wethouder voor ogen stond. De Hema verhuisde, maar naar een nieuw winkelcentrum, de Nieu we Passage. De parkeergarage in het centrum werd gebouwd, maar op een andere plek. En over de toegankelijkheid van de bin nenstad is men op bestuurlijk ni veau geheel anders gaan denken. Men wil de heilige koe nu zoveel mogelijk tot het centrum weren. Door John Bunte Vlaardingen De Vlaardingse CDA-wethouder Aart Kool kon al heel snel relaxed onderuit zak ken. De aangekondigde harde aanval van de Groenlinks-fractie op zijn positie bleek zonder ai te veel moeite te pareren. Het enige dat GroenLdnks-fractievoorzitter Ben van der Velde uiteindelijk be reikte was een verstoorde ver standhouding met de PvdA. Hy wilde Kool aan de schandpaal nagelen omdat deze het Vlaar dingse standpunt inzake de aan leg van de A4-noord door Mid den-Delfland en de stedelijke bui tengebieden van Schiedam en Vlaardingen zou hebben verloo chend. De wethouder, met ver keer in zyn portefeuille, zou nooit gelijke tred met de overige ge meenten in de stadsregio Rotter dam hebben mogen houden en slechts een milieuvriendelijke aanleg van het omstreden stuk rijksweg verlangen. Zolang je de belangen van een raadsmeerderheid tegen die aan leg hebt te verdedigen, moet zo iets onmogelijk zijn, aldus Van der Velde. „Dat is politiek onver teerbaar." Kool had een voorbeeld aan Schiedam moeten nemen, waarvan de vertegenwoordiging weigerde te tekenen. Volgens de GroenLinkser had Vlaardingen de beste kans in der tig jaar om de weg tegen te hou den. Nog nooit lag er namelijk een (t;, .d gesteunde) motie in de Tweede Kamer, die de aanleg op voorspraak van PvdA'er Peter van Heemst ondubbelzinnig afwees. „Daar moet je vanuit gaan. En dan kun je niet zeggen: 'ja, maar als de regering nu anders beslist dan moeten we er wel de milieu vriendelijkste variant uithalen'. Onzin. Dan voer je niet uit, wat een meerderheid van de raad wil." Planning Kool bracht daar tegenin dat hy steeds de college-visie had uitge dragen: Vlaardingen is tegen en als het nu per se moet dan graag op onze manier. En hij had, na overleg met de twee overige wet houders, het Stadsregio-stand punt vanuit die optiek onderte kend. Toen was er, benadrukte hij, ook nog geen motie Van Heemst in de Tweede Kamer geweest En lag er de planning van de minister waar in opeens van aanleg werd uitge gaan. Mocht ie dan alsjeblieft? Had hij gisteravond kennis gehad van de verwikkelingen enkele uren eerder in de vergadering van de regioraad dan had hij daaraan toe kunnen voegen dat het mede aan de Vlaardingse inspanningen te danken was dat er geen pro A 4- bricf naar verantwoordelijk mi nister Netelenbos (Verkeer en Wa terstaat) gaat. Teleurgesteld Van der Velde nam geen genoe gen met de uitleg. Hij toonde zich bitter teleurgesteld in de opstel ling van de PvdA, die binnen de coalitie teveel de oren naar WD en CDA (twee voorstanders van de aanleg, maar gezamenlijk een rui me minderheid in de raad vor mend) zou laten hangen. Hij he kelde de actie van de Vlaardingse PvdA-fraetie, die samen met par tijgenoten in Schiedam, Delft en Schipluiden bij landelijk voor man Ad Melkert op uitvoering van de motie Van Heemst had aangedrongen, „Nu lopen ze hier als haantjes rond, met de borst vooruit: 'kijk eens wat wij doen'. Als de weg er straks niet komt zeggen ze dat zij dat hebben be reikt." Wanneer je 2oiets wü uit dragen roep je je eigen wethouder tot de orde op het moment dat een ander collegelid namens het da gelijks bestuur alleen nog maar praat overeen milieu-vriendelijke inpassing, aldus Van der Velde. Het schoot PvdA-fractievoorzitter Anny Atterna, toch al boos door Groenlinks-uitlatingen over het echec met de gekozen commissie voorzitters, helemaal in het ver keerde keelgat. „Wij hebben al leen maar het beste met de stad en de Vlaardingers voor en dan krijg je dat soort opmerkingen. Triest." Overigens bleek het dreigement van Groenlinks om het vertrou wen in het college, en wethouder Kool in het bijzonder, op te zeg gen tamelijk loos. Kool: „Jullie hebben nog nooit vertrouwen in ons gehad." Van der Velde: „Dat klopt Ik had het ook aan de rest van de raad willen vragen." Dat deed hij niet. Later; „Moet ik op m'n bek gaan dan? Met zes stem men voor, nee hoor." En Attema: „Het was alleen maar een poging tot nrofüeren van Groenlinks." Maassluis— De Woning Stichting Maassluis (WSM) gaat in de eerste week van februari haar huizen aan de Buizerdstraat en de Zwa luwstraat in Maassluis-West te koop aanbieden aan de huurders, WSM doet dit, omdat volgens haar de vraag naar eigen huisbezit toe neemt, mede door de lage rente stand. In de beide straten zet WSM 240 woningen te koop. Daarvan wil de stichting er dit jaar zeker tachtig verkopen. Het plan past in de gro te herstructurering van een aan tal wijken. Van de 7800 woningen die de stichting verhuurd, worden er de komende jaren zeker dui zend verkocht Van het geld dat daarmee wordt verdiend, gaat WSM andere huizen bouwen of opknappen, zodat haar aanbod meer voldoet aan de huidige tijd. „Op dit moment verhuren we veel dezelfde woningen," aldus Den nis Rozema van WSM. „Het gaat dan om dertig jaar oude flat-ap partementen, die niet meer in de mode zijn." Naast bijvoorbeeld de sloop van enkele flats, zullen op andere kleine 'penthouses' wor den gebouwd, zodat het hele ge bouw een moderner aanzien krijgt.^ Huurders van WSM kunnen hun huis met korting kopen. Voor de woningen in de Buizerd- en Zwa luwstraat ligt het uitgangspunt tussen de 210 en 215 duizend gul den. De korting kan oplopen tot zes procent van de vraagprijs, voor mensen die er al sinds de bouw, begin jaren zeventig, wo nen. Voor WSM-klanten die willen blijven huren, verandert er niets. Rotterdam/Hoek van Holland De Rotterdamse rechtbank heeft gis teren de Vlaardingse uitzend kracht Mohamed A. veroordeeld tot 240 uur dienstverlening met aftrek van voorarrest. Rechtbank president Silvis achtte bewezen dat A. had gepoogd zijn collega Hassan D. met een aardappel schilmesje zwaar lichamelijk let sel toe te brengen. De twee hadden op 7 oktober vo rig jaar aan de lopende band van een broodverpakkingsfabriek in Hoek van Holland ruzie gekre gen. Dit resulteerde eenmaal bui ten in een handgemeen waarbij D, een aantal snijwonden aan het ge laat en kneuzingen opliep. A. zei in paniek te zijn geraakt omdat hij bang was zijn baan kwijt te raken. Hij had zo'n 30.000 gulden schuld en wilde dat met heel veel werken zien aftelossen. Rechtbankpresident Silvis vond het daarom raadzaam aan het vonnis de voorwaarde te verbin den dat A. een zogeheten budget teringstraining gaat volgen. Het vonnis van 240 uur dienstverle ning kwam overeen met de eis van officier van justitie Gerding. Omdat het voorarrest eraf gaat hoeft A. in de praktijk echter slechts 68 uur dienstverlening te doen. Als stok achter de deur kreeg de Vlaardinger ook een voorwaarde lijke celstraf van zes maanden, met een proeftijd van twee jaar. Vlaardingen Een jaartje aankij ken. En dan moet een grondige evaluatie uitwijzen of de gemeen te Vlaardingen door moet gaan met het subsidie verlenen aan de lokale radio-omroep Waterweg- FM, zo verlangde de raad gister avond. Verantwoordelijk wethouder Henk Roijers vroeg begrip, maar was het wel eens met de vaststel ling van een dergelijk ijkpunt. „Ze zullen het zelf ook willen. Er is net een herstart gemaakt. Ze zijn met veel nieuwe, enthousias te medewerkers begonnen en er schort nog het nodige aan. Dat kun je horen. Maar het bestuur heeft me verzekerd dat er alles aan wordt gedaan om de kwaliteit te verbeteren." Een heel grote ergernis bij de raadsleden is de ruime aandacht die Maassluis in de programma's krijgt. Dat terwijl die gemeente heeft geweigerd subsidie te geven en Vlaardingen 56.000 gulden geeft. PvdA-fractievoorzitter Atty Attema: „En dan hoor jeMaasslui- se raadsleden wel alle ruimte krij gen om propaganda te maken. Over de rug van de Vlaardingers, die er voor moeten betalen. Dat maakt me boos." Royers heeft inmiddels gehoord, dat er snel een verschuiving in de aandacht zal plaatsvinden. Ze ventig procent van de program ma's zal over Vlaardingen moeten gaan. „Maar er wordt ook nog steeds gehoopt dat Maassluis mis schien toch over de streep is te trekken en geld gaat geven. Van daar die aandacht voor de raadsle den daar." Schiedam Een 19-jarige auto mobilist uit Reeuwijk raakte gis termiddag rond 14.45 uur in de Spaanse Polder bij een aanrijding bekneld in zijn auto. De man reed over de Thurledeweg in de rich ting van de Sonnemerestraat en verleende geen voorrang aan een automobilist die uit de Galatee- straat kwam. Door de aanrijding kantelde het voertuig en kwam hij klem te zitten. Vanwege moge lijk rug-en nekletsel werd hij uit zijn auto gezaagd en naar bet Dykzigt Ziekenhuis gebracht Daar bleek dat de man met de schrik vrij was gekomen. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. 0 J3, noteer rrtj voor zo'n kwartaalabonnement. De eerste twee j weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand Naam: .Voorl:jn/v J Adres:Nr:.1i 1 Postcode.-. Plaats: j ,Aj Telefoon: Bank/'ironr.: {Lv.m. controle bezorging) Handtekening:....!..;' Stuur deze bon ineen envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1