13, Flerethinga was streekcentrum aan de Hollandse kust ïissal Fusiefase Natuurbeheerders tegen Fieuropark in Oranjebuitenpolder Start woningbouw 'Gat in de Markt' zorgt voor veel archeologische vondsten Benefietconcert voor warme Immanuelkerk Schiedammer moet van justitie winst terugbetalen Groene vingers gezocht Taal- en Be-tekenen Vallen en opstaan Raadsleden op de koffie Prinsenbal carnaval Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 februari 1999 q Het millemumprobleem? Het zal mij een dikke worst wezen! Al die computers komen na de jaarwisseling heus wel weer op gang. Als ze in ziekenhuizen armen kunnen aannaaien, dan zullen computerpro grammeurs die digitale cijfertjes ook wel kunnen laten doordraaien tot 2000 (en verder). Nee, het jaar 2000 wordt het jaar van de fusiefase, als die al niet is in gezet De samensmelting van de brandweerkorpsen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis moet dan al rond zijn en de Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen en Patrimoniums Woningstichting vieren dan al het eerste fusiejaar. De vraag is of de afzonderlijke huurders- vertegenwoordigers dan inmiddels ook in elkaar zijn opgegaan. Of het Schiedamse wijkcentrum de Erker, dat gedwongen wordt tot een huwelijk met de Stichting Welzijn Schiedam, volgend jaar over stag is gegaan, moet ik nog zien. Wie in 2000 de directeur van de dit jaar gefuseerde Schiedamse scholen De Brug en de Lieflandschool wordt, mag dan onderhand ook wel bekend zijn. Maar ja, de gemeen te heeft niet zo'n last van tijdsdruk. En dan natuurlijk het ftisieziekenhuis. Zo medio 2000 zullen concre te plannen op tafel moeten liggen voor de fusieklapper van de eeuw. Dat fusiehospitaal komt er, maar toevallig meende ik van de week in de MRI-scan in het Holy te horen dat er vergaderingen gaande zijn over betreffende fusie: wel een fusie, maar dan wel met twee afzon derlijke gebouwen. Of heb ik door de valium en morfine liggen hallu cineren? Maar goed. fusies zijn aan de orde van de dag. De drang ertoe wordt ook almaar groter. Vooral bij sportclubs. Omdat het jaar 2000 zo'n mooi rond getal is, maar meer omdat ze de eeuwwisseling waar schijnlijk in goede gezondheid willen bereiken. Het multifunctionele sportcomplex in de Broekpolder kan worden geschrapt. Want een aantal van de clubs die een intentieverklaring hadden getekend, lonken nu nadrukkelijk naar een huwelijk met een andere alleenstaande. Dat is een goed teken. Waar in de Broek polderplannen (met alle respectvoor Del tasport) maar nauwelijks be weging lijkt te zitten, gaat van de met elkaar flirtende clubs meer ac tie uit En actie reactie! RKWIK, VFC en HSC geven het goede voorbeeld, alleen jammer dat de gemeente er (nog) geen geld voor over heeft en weer een afwach tende houding aanneemt. In Schiedam hebben ze ook goede voor beelden gehad (SWSMC en Ventura). Maar daar laten ze plannen makerij afwachtend over aan de gemeente, kiezen ze de verkeerde fusielocatie of ze laten goedbedoelde adviezen door een hoogmoedi ge clubbladscribent in Donald Duck-stijl de grond in boren. Niet meegaan in de fusiefase loopt uit op een stille dood sterven. Een fusie wordt vaak gepresenteerd als een succes. Daarbij wordt dan het glas geheven. Be hoop dat in 2000 in menig sportkantine veelvuldig met champagne geproost mag worden. SANDER SONNEMANS Vlaardingen Het volksbos, dat zes jaar geleden uit protest tegen de vuilstort werd geplant, zit dringend verlegen om mensen met groene vingers. Vooral vrijwilligers die met een kettingzaag om kunnen gaan, worden opge roepen zich te melden by Riet Boer van de 'Stichting Groeiend Verzet m de Liekebaert' (4350641). In galerie Hollandia aan de Oosthavenkade 42 opent beeldend kunstenaar Piet Fran/en vrijdag om 20,00 uur zijn tentoonstelmg met gemengde technieken. Franzen, die aan leesblindheid lijdt, gebruiktde taal. poëzie en schrift als inspiratiebron. Uitgangspunt hierbij zijn vaak de oude verhalen van Dante of Ver- gilius en de gedichten van Rimbaud en Verlaine. Hij schrijft ze op panelen en stempelt .daar zijn eigen stemmingsbeelden op, bestaande uit rubberen vor men. Zo vertaalt hij als het ware taal naar beeld. Met een driedelige cursus wil de Stichting Ouderen werk ouderen informatie verschaffen over de oorza ken van valpartijen en hoe die voorkomen kunnen worden. De cursus vindt plaats in dienstencentrum de 4 Molens en start donderdag 4 februari (14.00- 16.00). Deelname kost 7,50 gulden. Deelnemers krijgen tijdens de cursus praktische tips en doen oefeningen om spierkracht, beweeglijkheid van gewrichten, evenwicht en coördinatie te verbete ren. Het programma bestaat c .der andere uit het be kijken van videobanden, het verbeteren van dage lijkse bewegingen als staan, lopen en knielen en het bekijken van de veiligheid van de woning aan de hand van een lijst. Tijdens de koffie-inloop op vrijdag in het Gebouw aan het Broersveld 142 komen de gemeenteraadsle den mevrouw A Elenbaas-van Ommen (WD) en me vrouw W. M. Hermans (PvdA) op bezoek. Doel van de ontmoeting is kennismaken met de raadsleden (wie is verantwoordelijk voor welk beleidsterein en waar kun je als gewone burger met je vragen terecht) en het uitwisselen van informatie (wat leeft er onder Schiedamse vrouwen). Vrouwen kunnen binnenlo pen vooreen kopje koffie tussen 10.00 en 12.00 uur. Met carnaval voorde deur breken drukke tijden aan voor de Rielzeiiers. Ook dit jaar gaan de Rietzeilers weer op bezoek bij de zorgcentra en de Schiedamse en Vlaardingse gehandicapten. Niet alleen Prins Ed win en zijn gevoig zijn van de partij, ook brengen le den van de Rietzeilers hun carnavalsrevue ten geho re, bestaande uit een gedeelte van de Jantjes. Mor gen is de Schiedamse carnavalsvereniging te gast bij VOGG in Vlaardingen, 4 februari in het St. Ja- cobsgasthuis, 8 februari in Francois Haverschmidt, 9 februari in Thurlede, 10 februari in Huize Fran- keland, 11 februari in de Driemaasstede en 12 februa ri bij GJVW. Ook het tweede bal komt eraan. Na het succesvolle Stekenba! van 23 januari staat voor zaterdag het Prinsenbal (20.30 uur) op het programma. Te gast zijn drie bevriende carnavalsverenigingen en wor den een wit en een zwart schaap gehuldigd. De ont hulling is om 23.11 uur. Voorafgaand aan het bal in de 4 Molens houden de Rietzeilers een gezellige senio renmiddag vanaf 13.30 uur. Zanggroep de Valenti no's, blaaskapel de Valse Noten en de Rietzeilers zelf staan garant voor de optredens. Kaarten zijn telefo nisch te bestellen bij Kees van Adriehem, telefoon 4705911. De jeugd kan zondag in de 4 Molens terecht om car naval te vieren. De mini-dansmariekes zorgen voor de nodige optredens. Ook worden de prijswinnaars van de kleurplatenwedstrijd deze middag bekend ge maakt. Tevens krijgt het leukst verklede kind een prijs. De jeugdmiddag begint om 13.30 uur. Maassluis/Hoek van Holland De Oranjebuitenpolder, het groene gebied van driehonderd hectare tussen Hoek van Holland en Maassluis, moet een groot natuur- en recreatiegebied worden met veel fiets- en wandelpaden. Dit blijkt uit een onderzoek van de stichting Zuid-Hollands Land schap naar het gewenste toekom stige gebruik van de Oranjebui tenpolder. De natuurbeheerders verbinden aan deze uitslag de conclusie dat het Fieuropark in ieder geval niet in de Oranjebuitenpolder moet worden opgezet. De stichting trok voor de enquête ruim vierhonderd mensen aan de jas. Bijna 93 procent gaf aan dat er behoefte is aan een natuur- en re creatiegebied in de Oranjebuiten polder. Iets meer dan de helft van de geenquêteerden woont in Maassluis, een groot deel (66,2 procent) van de respondenten is vrouw. De ondervraagden konden aange ven hoe de natuur er uit moet zien en waar hun recreatievoorkeur naar uitgaat. Wandelen blijkt de favoriete ontspannende bezig heid. op eerbiedige afstand ge volgd door fietsen. Beide bezighe den zouden het liefst moeten wor den uitgevoerd in een bos, maar als de Oranjebuitenpolder een plassengebied wordt, kan dat ook op behoorlijk wat sympathie reke nen. Het Zuid-Hollands Landschap noemt het verrassend dat de geïn terviewden aangeven dat er ook wat voor de kinderen moet ko men. Als opties worden daarvoor de aanleg van speelweiden en - tuinen aangedragen. In het on derzoek wordt daarom geopperd om 'een klein stuk bos speciaal voor kinderen in te richten met al lerlei hindemissen'. Bij navraag geeft woordvoerder De Jong van Zuid-Hollands Land schap toe dat de uitkomst van de enquête behoorlijk beïnvloed is door de locaties waar de ondervra ging werd gehouden. Het is name lijk zeker niet ondenkbaar dat ge- interviewde bezoekers van het na- tuur cent rum d' Oude Koestal en het Staelduinse Bos in 's-Gravei, zande meer op een natuurgebied gesteld zijn dan iemand die zel den tot nooit de moeite neemt om frisse boslucht in te ademen. Ook bij de klanten van het winkelcen trum Koningshoek in Maassluis hoeft men met vreemd op te kij ken als zij aangeven een grote be hoefte te hebben aan meer groen. De stad is immers een van de meest dichtbebouwde gemeenten in Nederland. Het onderzoeksrapport is inmid dels gepresenteerd aan de ambte lijke projectgroep die zich bezig-, houdt met de Oranjebuitenpol der. Door Ben van Haren Vlaardingen Veertig jaar geleden werd de archeologi sche vereniging Helinium in Vlaardingen opgericht. Aan leiding was het onderzoek naar IJzertijdbewoning in de Broekpolder, die in 1956 was aangewezen om onder een pakket van twee meter Rot terdams havenblubber te verdwijnen. De vondst van meer dan 2000 jaar oude bewoningresten tijdens de aanleg van de Westwyk in 1958, de ontdekking van de Vlaardin- gencultuur, werkte vervolgens als vliegwiel. Sindsdien is veel van het Vlaardingse bodemarchief be schreven. Vijf jaar geleden benoemde het Vlaardingse gemeentebestuur voor het eerst een stadsarcheo- loog. Het werd de toen net afge studeerde maar a) jaren gravende, jonge voorzitter van Helinium, Je- roer ter Brugge. Hij kreeg naast archeologie de monumentenzorg en siiaatnaamgeving als taken. Na zijn vertrek naar de provincie Utrecht werd in 1997 zijn assis tent Tim de Ridder tot zijn opvol ger benoemd. Hij leidt op dit mo ment het 'Vlaardings Archeolo gisch Kantoor' (VLAK) van de ge meente, dat zich uitsluitend met archeologie bezighoudt en inmid dels zeven formatieplaatsen telt. Helinium is een uiterst actieve vereniging en sinds aan aantal ja ren zeer alert op mogelijkheden om in de oude binnenstad van Vlaardingen onderzoek te doen naar de ruim telijke ontwik keling van de nederzetting. Het VLAK is de professio nele organisa tie, die op deze ingeslagen weg voortgaat De bijzondere band met de graven van Holland, het vroeg verwerven van privileges en de vermelding in oude ge schriften veronderstelt een be langrijke streekfunctïe van Vlaar dingen. Traditioneel wordt de Oude Ha ven als ruggegraat van de stad ge zien, maar de vraag is of dit altijd zo geweest is. Westelijker dan waar de kreek Vlaeringh of Vlaarding, waaruit de Oude Haven is ontstaan, stroomde zijn de belangwekkend ste archeologische ontdekkingen gedaan. Zoals aan de Dijksteeg, Fransenstraat en de Waalstraat. Of de Hogewerf, de burcht' van Dirk III aan de voel van het Ues- veldviaduct waarop deze maand de eerste bewoners het apparte mentengebouw betrekken met die historische naam Hogewerf als adres. Ook het stelsel met de 2000 jaar oude boomstamsluizen op Hoogstad en 'het kasteel' on der de oude ligweide van het vroe gere Kolpabad voeden de twijfel over de oudheidkundige beteke nisvan het gebied langs de Oude Haven. Vondsten In het kader van het project "Mid deleeuws Vlaardingen' zoeken de archeologen antwoord op de vra gen hoe de 'stad' zich ontwikkelde en wat haar betekenis in groot re gionaal of nog ruimer verband was. Aan de hand van de diverse vondsten wordt aangenomen dat de ontwikkeling van nederzettin- gen in deze delta begon op de klei- Het 'Gat In de Markt' tussen Maasslulssedijk en Zomerstraat ligt gereed voor archeologen om naar de oorsprong van Vlaardingen te zoeken. Foto rooi Dijkstra wezigheid in het Maasland (zoals was weggespoeld, waarbij uit beschrijvingen van het bodemar- de drassige buurt bij de monding wallen van de twee bekende kre ken, de Poeldijkse Watering en de Vlaarding, die beiden op de Maas afwaterden. De monding van de Vlaarding is het meest bekend omdat zij geka naliseerd is tot Oude Haven. De Poeldijkse Watering, die later als Wetering door Vlaardingen ging en waarvan het water van de Suri- namesingel een restje zou zijn, mondde westelijker uit in de ri vier. Op de plek waar de kleiwal len van beide kreken samenkwa men is waarschijnlijk de ontwik keling van het streekcentrum voor het Hollandse kustgebied aan de noordkant van de Maas be gonnen. Op de tot Hoogstraat geworden oever van de Vlaarding zijn al en kele belangwekkende vondsten gedaan. Schoenen, drink- en eet gerei en andere bewoningsresten uit de vroegmiddeleeuwse perio de (700 tot 1000) zijn aangetroffen langs de Hoogstraat op de hoek van de Peperstraat (ex-Fono- theek), aan de Blokmakersplaats (Visbankflat) en op de plek naast de Hema waar het nu door Blok ker verlaten pand is gebouwd. Een opgraving aan de Dijksteeg in 1991/1992 gaf aanwijzingen om te veronderstellen, dat minstens dertien eeuwen geleden, op de oe- verwal van de toen tot daartoe stromende rivier, het streekcen trum Flerethinga was gevestigd, waarover in oude boeken wordt gesproken. Diep onder het huidige maaiveld tussen de hoek Markt/Bredesteeg en de hoek Schoolstraat/Dijk- steeg ligt vermoedelijk een lang gerekte, door mensenhanden op gehoogde oeverwal die de basis is van Vlaardings oudste centrum. Die terp is in de eerste eeuwen daarna i n noordelijke richting uit gebreid. Moederkerk De Rotterdamse stadsarcheoloog C. Hoek deed die veronderstelling al in 1973. Over de ontwikkelin gen in het noordelijke gebied van de Maasmond aan het einde van de zevende eeuw schreef Hoek, dat omstreeks 725 ene Hcribald aan Wiilibrord schenkt: „In de streek Maxsum een kerk met toe behoren en een stuk onbedijkt land, waarop schapen grazen, het geheel gelegen bij de Maas mond." Al lange tijd was zeker, dat Wiili brord vanuit het Angelsaksische Northumberland voor zijn missie werk via Katwijk en Dorestad (nu Wijk bij Duurstede) in deze burnt neerstreek. Hy zette in 690 voet aan wal in Katwijk en vestigde, zoals uit een lijst van de Abdij van Eehtemach blijkt, een moeder kerk in Flerethinga (ïlardingba, Vlaardingen). Daaronder vielen ook kapellen in Skie (Overschie) en Harega (een in het zuiden van Kethel in de twaalfde eeuw ver dronken nederzetting). In Flerethinga had de eerste aarts bisschop van Utrecht ook een huisje, waarin hij tijdens zij n aan- van de rivier de Maas werd noemd) verbleef. Lang heeft Vlaardingen in de ver onderstelling geleefd, dat het Sint Willibrordshuisje heeftgestaan ter hoogte van apotheker Bakker aan de Hoogstraat, maar tien jaar geleden werd die theorie van de plaatselijke geschiedschrijver A Bijl Mz ontrafeld. In het Stadsar chief van Vlaardingen kwam in 1989 een akte uit 1583 te voor schijn, waarin staat vermeld waar het Sint Willibrordshuisje stond tot de grote stadsbrand van 1574 het verwoestte. Matthijs A Struijs, die de akte in het archief ontdekte, stelde na overleg met archeoloog C, Hoek vast, dat het bisschopshuisje heeft gestaan op de hoek van Bre de Steeg en Markt. Struijs werkt op het archief maar is ook actief binnen Helinium, de archeologi sche afdeling voor de Vlaardingse regio. Hij legde een reconstructie tekening. die Hoek in 1969 maak te aan de hand van archeologische vondsten rond de Grote Kerk, naast een recente huisnummer- kaart van Gemeentewerken. Grondboringen in de Zomerstraat en de Baanstraat hebben in 1969 duidelijk gemaakt, dat op die plek een sterk stromend water heeft gevloeid, de zeearm Maas dus. In registers van het hoogheemraad schap Delfland staat, dat zowel in 1446 als omstreeks 1494 'ter hoog te van het Sint Willibrordshuisje' dijkversterkingen zijn aange bracht. Dit gebeurde nadat land boomstammen gehouwen doods kisten te voorschij n kwamen. Ophoging Die vermelding wijst op de vroe gere aanwezigheid van een be graafplaats ten zuiden van de nu bestaande kerk. Hoek heeft dertig jaar geleden verondersteld, dat de in de Grote Kerk opgenomen gra felijke kerk aan de noordrand van die begraafplaats is neergezet en dat de kapel van Wiilibrord mid den op die oude begraafplaats heeft gestaan. Hoek suggeerde voorts, dat na de grote overstroming van 2164 de ri vierdijk is opgehoogd in de rich ting van de latere grafelijke kerk, waardoor de kerkheuvel (nu Markt) deel ging uitmaken van de waterkering. Wanneer de eerste dijken in Hol land zyn aangelegd, is niet be kend. Maar Alpertus van Metz vermeldt al een dijk op deze plek in zijn 'De Diversitate Tem porum', waarin hij de vergeefse strijd beschrijft van de keizerlijke legers tegen de brutale Hollandse graaf Dirk III in 1018. De voortdurende dreiging van het water had in eerdere periodes al geleid tot de bouw op terpen. Heli nium heeft bijvoorbeeld resten achter de winkel van Het Waaigat aan de Markt aangetroffen toen sloop ten behoeve van bouwwerk zaamheden daartoe de ruimte bood. Van het gebied aan de noordrand van de Grote Kerk, die uit 1746 da teert, bestaan dus al verschillende chief. Aan de afgevlakte zuidrand hebben de archeologen in het voorjaar nog aardig wat te doen. Het 'Gat in de Markt' kan, voor er woningbouw begint, veel oude ge heimen prijsgeven. Maassluis Het Rozenburgs Mannen koor geeft donderdag een benefietcon cert in de Immanuelkerk in Maassluis. De opbrengst is bestemd voor de ver vanging van de verwarmingsmstallafcie van de kerk, die na ruim veertig dienst jaren hoognodig aan vervanging toe is. Het bestuur van de kerk verwacht ze ker tweehonderdduizend gulden nodig te hebben. Onder het motto Koud dc Imiriunuel- kerk warm' wordt op verschillende ma nieren getracht het bedrag bij elkaar te krijgen. Het kerkbestuur wist uiter aard dat de investering eraan zat te ko men, maar doordat de eisen in de loop van de jaren aanzienlijk zijn ver zwaard, zullen de kosten hoger uitval len dan begroot. Zo zal de nieuwe ver- warming bovengronds moeten worden aangebracht, terwijl de huidige instal latie in de kelder staat In oktober vorig jaar is een werkgroep gestart met activiteiten om dit in te za melen. Zo is er nu het winkeltje in de kerk en de verloting, met als hoofdprijs een vliegtocht over hetWestiand. Voor de komende maanden staan onder meer een concert gepland op 24 aprü en een bazaar annex veiling op 29 mei. Aan het benefietconcert van donder dag, onder leiding van dirigent Arjan Breukhoven, verlenen de solisten Piet de Groot en Jaap Kxoonenburg geheel spontaan en belangeloos hun mede werking. Krocnenburg, vaste organist van de Groote Kerk, bijt het spits af met enkele composities. Daarnaast zal hij samen met Breukhoven op orgel en vleugel een solistisch optreden verzor gen. Organist De Groot van wijkcen trum De Ark bespeelt tweemaal zijn synthesizer. Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten een tientje en zijn verkrijg baar tussen 08.00 en 12.00 uur (niet op woensdag) bij de Immanuelkerk aan de Lange Boonestraat 5, telefoon 5913026. Dordrecht/O ud-Beljerlanü Hij was al veroordeeld wegens in braak en diefstal van geld, sloffen sigaretten en aanstekers in Oud- Beijerland. Momenteel zit hij zijn straf uit, maar gisteren stond de 29-jarige W. van Z. uit Schiedam terecht bij de Dordtse politierech ter omdat justitie meent dat de man bijna 2000 gulden heeft opge streken en dat voordeel terug moet betalen. Ook medeverdachte M.R. (33) uit Rotterdam die gisteren verstek liet gaan heeft ongeveer een zelf de bedrag verdiend met de ver koop van de sloffen sigaretten en de aanstekers. Daarnaast hebben de twee vierhonderd gulden uit de kassa meegegrist. De afwezige R. heeft eerder ver klaard dat zij samen ongeveer 3500 gulden hebben verdiend, Van Z. sprak gisteren tegen poli tierechter mr. AP. Hameete zelfs van een bedrag van 2100 gulden de man. Officier van justitie mr. C. Strack zag geen reden de bedragen toe te wijzen en berekende dat Van Z. de staat 1.997 gulden moest beta len en R. 2.Q15 gulden. Raadsman mr. J.P.C.M. Crepin meende dat zijn cliënt die moet le ven van een uitkering en schul den heeft, het bedrag niet kan be talen. Tijdens zijn detentie is Van Z. al begonnen andere schulden af te lossen, maar dat zal niet bin nen afzienbare termijn geregeld zijn. Bovendien is zijn cliënt 80 tot 100 procent afgekeurd zodat een betaalde baan er in de toekomst ook niet in zit. Politierechter mr. AP. Hameete vond de kwestie vrij simpel, te meer omdat Van Z. zelf zeker weet dat hij 2I0Ö gulden aan de si garetten en aanstekers heeft ver diend. Als u dat zegt, dan zal het wel zo zijn." De vorderingen wees hij daarom toe. Dinsdag 2 februari VLAARDINGEN Kappersacodemle, Hoogstraat 159, irifor- matieavoncf. 19.30 u. ROTTERDAM Witlede With 11.00-18.00 Fitm Festival,,^ Doelen Jurnaanse Zaal 20.15 Strijkkwartet ten. Dizzy 22.00 Putch-Amencan Accwsüc Jazz Quartet. Nlghttown Roots Reggae. Diver se locaties 9,00-02.00 28e Filmfe&tnel Rotterdam. nro. Woensdag 3 februari t '1 SCHIEDAM Stedelijk museum, lunchconcert. 12.30- 13-OOu. VLAARDINGEN Dc West. Koffie-uurtje, 10.Q0-ll.00u. Stadsgehoorzaal, Hans Visser Friends m The Club, 20.00u. ROTTERDAM Witte dc WkJi 11.00 is.ee Firn Fcs&sL Prinses Theater 14.00 Kirtdermiddag. i.s.m. Stichting Dunya. Rotterdam TheaterWest 14.30 Ds 2e viool. Kindervoorstelling 19.30-21.30 Koor Spelen met je stem. de DoelenGrx20.15Hoogtepuriter.uitberOem- de musicals, fiotown22.00 Hey Oi. FilmfesS- val Special. Schelling's 19.00 Zzep. Diverse locaties 9 00-02.00 28e Filmfestival Rot terdam. Prinses Theater20.00 Wereldpro- granvna. i.s nr>. Stichting Ounya. Bioscopen Van do.28 jan. t/m wo.3 febr. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Meet Joe Black' (al) dag.(beh- zo.l 12.15-18.15-20.15, zo.i2.30-16.30- 20.30 Ctn.2: 'Ronm'(16) dag. 12.25-18.25- 21.25, do.vr.ma.di.ook 15.25. Cin.3: 'Antz' (12) dag 13.15-16-18 30-21.30. Cln.4: There's something about Mary(al) dag.12- 21.15. The mask of Zorro' (12) dag. 14,50- 18 CI n.5: The prince of Egypt" (al) 13 -18.45, do.vr.ma.di.ook 15.45. Imax Theater Whales' (al)dag.(beti.do.w> 14-16-19.15. 'Everest' (al) dag.15," Tfinil Ride' (al) dag, 13. 'Amazone' {al)za.zo.wo. 12 'Abeitje' (al) dag, 17 za zo.ook 10. "Antz" (12) dag. 20.15-22. Lantaren/Venster, t/m 7 febr.FIImfestfval lum.1: 'Enemy of the state' (16) dag.(beh.vT- .za.) 12-15.05-18.10 21.15 vr.za. 11,45 14.50-17 55 21. Lum, 2: The Sege' (lS) dag,12.30-18-21.15. dO.vr.ma.dr.OQk 16.15. Lum.3: 'Urban Legend' '(16) dag.15.45-18.30-21.15, do.vr.ma.di.' ook 13. Uim.4: 'Practical Magic' (12) dag. 13.15 16-18.45-21.30. Rexane: Ten verschillende adult films (18) dag, 12 Vm 0100. Pathé: Filmfestival Kindermatlnees: Cin.2: 'Abeitje" za- .zo.wo. 15.25. Cln. 5: 'De pnns van E^pte' za jo.vto.15.45. Ima*: 'Abettje' dag.l? za- .zo.ook 10. Lum.2: Abeitje'za.zo.wo. 15.30 lum.3: 'Muian'za.zo.wo.13.30. SCHIEDAM Filmhuis: 'üDCk.Stock&TwoSmokingBariels' do.vr.21. 'Hamam, il Bagno ïurco'za.21. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'Hamam, il Bagno ïurco' vr.21. 'Lock. Stock Two Smoking Barrels' za.21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4