13J Bouwstop voor Branderspoort Auto geniet gedoogstatus Inwoners Maassluis hekelen straks veel te benauwde stad Rotterdams Dagblad Meisje met geweld beroofd Rijden zonder autopapieren Bromfietser twee keer op de vlucht Vuurwerk afgestoken Man met hoofd klem in de bus Hoogste punt De Meesters Schiedam: 'Uitvoeringsniveau laat ernstig te wensen over' Garantie van 75.000 gulden voor het Spectrumfestival Abonneeservice Vijf stagiaires uit Indonesië in DrieMaasStede Holland College wil opleiding in Maassluis m IRATIS NAAR e bij een kwartaalabonnement op het Roftérdams Dagblad. Of bei gratis a l! utny. SATIVAR De ontwerpers van de Millenniumtrouwringen SATÏVAR JUWELIERS Rotterdams Dagblad Waterweg Woensdag 3 februari 1999 MaassluisEen 13-jang meisje is beroofd door twee jongens in het park tussen de Mozartlaan en de Van Beethoveniaan in Maassluis. De jongens, tussen de 16 en 20 jaar, hielden het fietsende meisje tegen en vroegen haar om geld. Toen ze zei dat ze dat niet had. kneep een van de daders haar keel dicht. Het meisje viel daar door op de grond, waarna de jon gens haar jas uittrokken en daar uit haar portemonnee meenamen. Volgens het meisje zat er vrijwel niets in. Vlaardingen De poutie van Vlaardmgen heeft afgelopen nacht rond half twee een 26-jarige man uit Schiedam aangehouden op de Zwanensingelin Holy-zuid. De man reed in een onverzekerde auto. die enk niet gekeurd was. Jlovendien had de Schiedammer geen rijbewijs. Zijn auto is mbeslaggenomen. De man zelf kreeg een proces-ver- baal. Schiedam Een 16-jange jongen uit Vlaardingen is gisteravond tot twee keer toe weggevlucht voor de politie. Agenten uit Schiedam wilden de jongen op hetBachplein in Woud- hoek aanhouden, omdat op zijn brommer een afgebroken verze keringsplaatje zat. De bromfietser en zijn l?-jarige bijnjder gingen er echter vandoor, maar konden op de Mozartlaan worden klemge reden. Omdat de agenten vermoedden dat de bromfietser valse persoons gegevens opgaf, besloten zy hem mee te nemen naar het politiebu reau. Hierop ging de Vlaardinger er weer vandoor, dit keet ie voet. Hy kon uitemdelyk worden aange houden op de Lepelaarsingel in Vlaardingen. Zyn bijrijder zat toen ai op het politiebureau. Te gen de bromfietser wordt een on derzoek ingesteld. Maassluis Een 13-jarige jongen Üit Maassluis had na een maand blijkbaar nog wat vuurwerk over. Veiiigheidsassistenten betrapten hem gistermiddag rond half twee in de De Wildestraat op het afste ken van vuurwerk. Hij werd mee genomen naar het politiebureau, waar hij werd opgehaald doorzijn ouders. De jongen wordt doorverwezen naar bureau HALT voor een alter natieve straf. Schiedam Een 81-jarige Schie dammer is gistermiddag in een bus met zyn hoofd klem komen te riften tussen het hokje van de buschauffeur en de verwarming. Dit gebeurde toen de chauffeur op de Nieuwe Damlaan in Schiedam hard moest remmen, dat de man naar voren werd gelanceerd. Het slachtoffer liep een hersen schudding en lichte verwondin gen op aan zijn hoofd. Hy is over gebracht naar het Schieland zie- kènhuis. MaassluisDe vlag is vanmiddag in top gegaan bij het nieuwbouw- project De Meesters in de Sluis- polder-Oost. Aanstaande bewo ners hadden zich daar samen met bouwers en andere genodigden verzameld om het bereiken van het hoogste punt te vieren, Het Maassluise nieuwbouwpro ject omvat 96 appartementen, veertien splitlevelwoningen, twee bedrijfsruimten en een inmiddels opgeleverde supermarkt. Het gaat om een gezamenlijk initiatief van Ahold Vastgoed en de Woning Stichting Maassluis. Van de appartementen is nu 85 procent verkocht en van de een gezinswoningen ongeveer de helft. Door Edwin. Cornell sse Schiedam De gemeente Schiedam heeft met onmid dellijke ingang een bouwstop ingesteld voor een deel van het project Branderspoort aan het Spmhuispad. Het uit- voenngsniveau van dit deel project laat ernstig te wensen over, concludeert de afdeling bouw- n woningtoezicht van de gemeente. Eer ontwikkelaar Breur Bouwpro jecten verder mag met de bouw van de woningen en appartemen ten moet een gedegen onderzoek op tafel komen hoe de fouten her steld kunnen worden, De ontwik kelaar negeert de bouwstop voor alsnog. Er wordt gewoon doorge werkt. De gemeente komt tot deze drastische stap omdat de afdeling bouw- en woningtoezicht al in het najaar concludeerde dat de uit voering van het deelproject te wensen overlaat. Ontwikkelaar Breur is hier al verschillende ke ren op aangesproken, De bouwer reageerde echter met en nam met de stappen die de gemeente voor schreef. Ook het dringende ver zoek om een grondig onderzoek te houden werd genegeerd door de bouwer die gewoon doorging met de activiteiten aan het Spinhuis pad. Dit leidde er toe dat de ge meente de bouw stiüegde en een dwangsom oplegde. Deze is in middels opgelopen tot ruim twee ton. De gemeente heeft TNO inge schakeld om de kwaliteit van de bouw tegen het licht te houden. In het bouwkundige onderzoek komt deze organisatie tot dezelf de conclusie als de gemeente. Een lange nts gebreken staan opge somd in het TNO-onderzoek: vloeren zyn scheef, spouwmuren 2ijn met goed gebouwd waardoor ze met goed geïsoleerd kunnen worden en zullen leiden tot ge- luidoverlast en energieverlies, muren sluiten niet goed aan en betonbalken vertonen scheuren. De afwijkingen zijn volgens de gemeente zelfs zo ernstig van aard dat het project nooit aan de eisen van het Bouwbesluit zal kunnen voldoen. De bouwstop geldt vooi het deel project van 67 woningen, een p ir- keerjarage en winkei/kantoorr- ruin te. Dit maakt onderdeel uit van iet totale project Branders- poort waarbij in totaal 145 wonin gen, 2500 vierkante meter winkel/ kantoorruimte en twee parkeer garages moeten verrijzen. Ontwikkelaar Breur ontkent in een reactie dat de bouw is stilge legd. „De werkzaamheden gaan gewoon door," zegt algeheel di recteur P.A. Breur. „Er is ook geen enkele reden om dat te doen. Wij hebben zelf eerder drie rap porten op tafel gelegd, van het Centraal Verkooppunt Kalkzand steen, Bouw en Advies Bureau Gouda en de Arbeidsinspectie, waaruit blijkt dat er niets aan de hand is Er is geen reden om aan de kwaliteit van ons bouwproject te twijfelen. Alles gaat dus ge woon door aan het Spinhuispad." Bij de gemeente is men bekend met de drie rapporten waaruit vol gens Breur blijkt dat de kwaliteit bij de bouw in orde is. Maar hier uit wordt volgens de gemeente al leen ingegaan op de door bouw en woningtoezicht vastgestelde strijdigheden met het Bouwbe sluit. Aan de concrete gebreken wordt geen aandacht besteed. Ontwikkelaar Breur heeft zeer re cent een bezwaarschrift inge diend tegen de bouwstop en de gemeente aansprakelijk gesteld voor de schade die wordt geleden. Afgelopen maandag heeft de Be zwaar- en Beroepschriftencom- missie van de gemeente hierover een hoorzitting gehouden. Hetad- vies van deze cu nmissie wordt eind maart verwacht. De gemeente heeft vandaag ma kelaar Dop en Dop benaderd met het advies om de toekomstige be woners van het betreffende ge deelte van het project Branders- poort op de hoogte te stellen van de bouwstop en de vertraging die er uit voort zal komen. Verder be raden b en w van Schiedam zich over verdere stappen nu blijkt dat Breur de bouwstop negeert en ge woon doorgaat met de werkzaam heden. Voortzetting van het werk kan niet worden gedoogd, stelt het college. Het bord aan het begin van het Broersveld in de Schle- damse binnenstad is overdui delijk. Het nieuwe klinkerta pijt in het Broersveld is be stemd voor voetgangers. Au to's zijn niet gewenst In dit voetgangersgebied. De dage lijkse praktijk In de straat In het centrum leert echter dat automobilisten zich weinig gelegen laten aan het nieuwe verkeersbord. Sterker nog; er staan zo mogelijk nog meer auto's dan voor de renovatie van de straat Bovendien staan de heilige koeien schots en scheef in de straat. De gemeente staat het voor lopig nog even oogluikend toe omdat de Grofbaan wordt herbestraat en parkeren in deze aangrenzende straat on mogelijk is. Maar ais ook hier de nieuwe klinkers zijn gelegd wordt de auto voorgoed verbannen uit het Broersveld, luidt de plechtige belofte. Foto Roel Dijkstra Door Jos vanNierop Maassluis Trapveldjes die ver dwijnen, uitzicht krijgen op een oprukkend winkelcentrum met er bovenop een parkeerdek en een drukker wordende Uiver- laan met aan het eind een brug over het spoor. Het zijn enkele van de bezwaren die Maasslui- zers gisteravond in een volle raadzaal in het stadhuis uitten tegen de ideeën die de gemeente heeft met winkelcentrum Ko ningshoek en omgeving. Tijdens de informatieavond over de 'Ontwikkelingsvisie Konings hoek en omgeving' lieten bewo ners stuk voor stuk merken het zat te zyn, die almaar oprukken de verstedelijking. Zoals Peter Kant, bewoner van de Botter, die Koningshoek zowat tot zijn ach tertuintje 2iet naderen. „We wo nen straks letterlijk in de scha duw van de plannen," klaagde hij. Tekeningen laten inderdaad 2ien dat gedacht wordt aan uit breiding van het winkelcentrum richting de Botter. Kant, die sprak namens zo'n beetje al z'n buren, is noe meer bevreesd om dat óp het centrum ook nog eens woonlagen en parkeerdeks moe ten komen. „De bezonning van onze tuinen moet niet beperkt worden en de privacy in de tui nen moet gewaarborgd blijven," pleitte hy. Ook het mogelijk ver dwijnen van het speelveldje bij de Konmar en geluidsoverlast by laden en lossen zijn voor de Bot- terbewoners heikele punten. Kantoren Een ander veel groter stuk groen dat in de gemeentelijke, nog niet van concrete plannen voorziene, tussenvisie verdwijnt, is het veld tussen stadhuis en station Maas sluis-West Hier wordt gedacht aan een invulling met kantoren of kleinschalige bedrijven. „Wo nen in Maassluis, dat wordt straks erg benauwd," merkte een inwoonster op. Wethouder Frank Koen van ruimtelijke ordening liet merken gevoelig te zyn voor deze kritiek. „Er gaat veel groen weg, maar dat zijn in principe onbebouwde gebieden die nog open zyn. Wel hebben we ze leren waarderen als vrije plekken. Maar, in het hele verhaal zit toch ook veel groenstructuur." Het bouwen rondom Konings hoek is, legde Koen uit, vooral bedoeld om te zorgen dat het winkel- en voorzieningencen- trum economisch interessant blijft. Zodat het winkelend pu bliek niet massaal kiest voor Naaldwijk of Vlaardingen, On danks het parkeren onder en op het centrum gaat Maassluis er daarbij nog steeds van uit dat be zoekers niet hoeven te betalen voor dat parkeren. Cor Booster, voorzitter van de winkeliersvereniging, kon dat uiteraard beamen, maar vond wel dat er meer parkeergelegen heid moet komen. Het liefst alle maal op wegniveau, dus niet on der of op het centrum. Dat de ge meente daar toch voor kiest heeft te maken met de beperkte ruimte die ook nog eens wordt gebruikt voor een groot stad huisplein. O k het postkantoor moet sneuveld voor dat plein dat ook bedoeld is voor de week markt en andere festiviteiten. Pagina 15: 'Geen plannen, maar slechts tussennlaatje' Schiedam Het Schiedams colle ge stelt voor om ook dit jaar voor 75.000 gulden garant te staan voor het Spectrumfestival. Dit inmid dels jaarlijkse multiculturele fes tival in het Beatrixpark is afhan kelijk van de gemeentelijke bij drage omdat de festivalleiding zonder deze bijdrage de begroting niet rond kan krijgen. Vorig jaar had het Spectnimfestival 69.000 gulden van de gemeente nodig om de begroting sluitend te ma ken. In juni wordt in het Beatrix park de achtste editie van het multiculturele feest gehouden dat dit keer in het teken van de dans zal staan. Naast optredens van zo'n zeven verschillende dans groepen is ook veel plaats inge ruimd voor activiteiten waarmee de bezoekers van het gratis festi val zelf aan de slag kunnen. Het feest in het Beatrixpark krijgt ieder jaar meer bezoekers. Vorig jaar waren het er vijftigduizend en het is de verwachting dat dit er in juni weer meer zullen zijn. Dit komt voornamelijk omdat het Spectnimfestival aan regionale bekendheid wint Zo zijn er vong jaar veel bezoekers gesignaleerd die het kleinschaligere Spectrum festival verkiezen boven de mas sale Rotterdamse variant van het Bunyafestival in het paik bij de Euromast. De groeiende schare bezoekers is verheugend nieuws voor de festivalleiding maar het veroorzaakt tegelijktertyd een probleem. De programmering moet worden uitgebreid en dat brengt extra kosten met zich mee. Tegelijkertijd kampt de leiding met het probleem dat er een soort festivalmoeheid ontstaat bij spon sors die tot nu toe steeds goed wa ren voor een jaarlijks geldbedrag. Deze sponsors kiezen voor een an dere besteding van hun bijdrage en melden de leiding dat ze over een paar jaar maar weer moeten aankloppen. De leiding moet daarom op zoek naar nieuwe geld schieters die het Schiedamse fes tival een warm hart toedragen. Het VSB-fonds is zo'n instelling, zo is kort geleden gebleken. Het fonds heeft vijftienduizend gul den toegezegd aan de organisatie van het Spectrumfestival. Een an dere meevaller voor het multicul turele feest in het Beatrixpark is dat de gemeenteraad zich una niem schaart achter het voorstel van b en w om voor 75AX50 gulden garant te staan, werd deze week duidelijk bij bespreking van het collegevoorstel in de raadscom missie algemene en economische zaken. Het voorstel zal waar schijnlijk zonder tegenstand wor den aang 'nomen tijdens de eerst volgende raadsvergadering. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004444 SchiedamVijf Indonesische sta giaires versterken vanaf deze maand hvï team van het verpleeg- en iclati'veringscentrum Drie MaasStede. De vijf krijgen in Schiedam in het kader van het 'Indonesian Nurses Project' ruim een jaar een opleiding op basis van werken en leren, Het doel van dit stageproject is dat de stagiai res bij terugkomst in Indonesië in de geestelijke gezondheidszorg en gehandicaptenzorg kunnen werken. De stagiaires werken op dit mo ment nog twee dagen in de week in de instelling en krijgen de ove rige drie dagen een intensieve taalcursus Nederlands op de TÜ in Delft. Vanaf 1 mei helpen de meisjes vier dagen en krijgen ze één dag in de week theoretische les. Het ontbreken van ervaring en des kundigheid op het gebied van ou dere:*- en gehandicaptenzorg in Indonesië, zijn voor dat land een belangrijk aspect om aan dit pro ject mee te doen. Het project is gebasseerd op een in 1989 door de ministers van Volksgezondheid van Indonesië en Nederland ondertekend me morandum voor wederzijdse sa menwerking op het gebied van de gezondheidszorg, In totaal lopen 25 Indonesiërs1 stage in Neder land. Zij zijn verdeeld over verschillen de instellingen in heel Nederland De werving en selectie vond plaats in Indonesië waar ze, behal ve op hun deskundigheid, ook medisch en psychologisch wer den getest. MaassluisHet Holland College uit De Lier bekijkt of zij samen met het Rotterdamse Albeda-ccl- lege enkele nieuwe opleidingen kunnen starten in Maassluis. De plannen zijn al bezegeld met èen 'strategische samenwerkings overeenkomst'. Voorzitter Van Beugen ven het College van Be- - stuur (CvBj van het Holland Col lege zegt te denken aan een com binatie van een handelsopleiding met een agrarische opleiding. Het Holland College geeft voorbe reidend beroepsonderwijs enrisa- sisvorming in vestigingen tes$)e Lier, Naaldwijk en Delft. Made door het aantrekken van de rejT nale contacten is het Holland! lege buiten de recente grote, z~ heten besturenftisie tussen! randstedelijke agrarische dingen gebleven. De school ervoor gekozen zelfstandig te 6 ven. „Dit is gedaan ter bewakifig van de regionale identiteit van tie school," stelt Van Beugen. Het Holland College gaat zich daarom ook extra concentreren op het Westland plus Rotterdam en Den Haag. Daarnaast wil het Holland College de contacten met het bedrijfle ven intensiveren om zich zbrte verzekeren van een goede aan sluiting van school naar eendeer ste werkgever. *jjj Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pat hé bioscopen cadeau. p MM. -I-I- 0 Ja f noteer mij voor zo'n kwartaalabonnement De eerste twee j weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand j Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Voort: Nr: m/v Plaats: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam i i i i controle bezorging I i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3