13,: Minder vertrouwen komst sportcomplex Speculanten 'spelenmet Sprij Rotterdams Bagisiad Gemeente Vlaardingen en Shell zijn nog wel optimistisch Branderspoort wordt een zaak voor de rechter Celstraf na steekpartij Inbreker(15) aangehouden Jongen van fiets getrapt Beschonken achter het stuur Hoogste punt later Maassluis waarschuwt ruim 600 huishoudens voor betonrot Bedrijven opgelicht GRATIS NAAR "J bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 4 februari 1999 Rotterdam/Schiedam De Rotter damse rechtbank heeft gisteren een 33-jarige inwoner van deze stad veroordeeld tot een gevange nisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk met aftrek van voorarrest De man had op 17 oktober van het vong jaar voor de deur van een nachtbar aan het RubenspJem in Schiedam iemand met zjjn werk- mes m de rug gestoken Het von nis van de rechtbank viel een half jaar lager uit dan de eis van de of ficier van justitie, die voor poging tot doodslag 24 maanden had ge- eist. De verdachte P. de H. zat die nacht met enkele vrienden m de Schiedamse bar, toen een van zijn maten een groepje Turken ont waarde waarvan er eentje hem eens een kopstoot had gegeven De maat besloot verhaal te halen en bedreigde de Turk met een mes. De boel werd gesust, maar na sluitingstijd ging het buiten helemaal mis. De maat bedreigde zyn opponent opnieuw, die daarop steun kreeg van een aantal landgenoten. De Hzag dat zijn vriend in de proble men was geraakt en schoot hem te hulp Volgens het slachtoffer werd hij pardoes in de rug gestó- ken. De H. hield het er op dat fay slechts het werkmes uit zijn jas zak had gehaald en langs de vech tende groep was gelopen Toen moet hij per ongeluk iemand heb ben geraakt. Dat er geen sprake was van po ging tot doodslag moest volgens hem blijken uit het feit, dat hij zelf de politie had gebeld. Daarom zou een voorwaardelijke straf vol staan, betoogde zijn raadsman twee weken geleden De recht bankpresident wilde daar met aan Schiedam Een 15-jange inwo ner van Schiedam is vanochtend v oorgeleid by de officier van justi tie m Rotterdam. De politie hield de jongen deze week aan op ver denking van inbraak in een wo ning aan de Slachthuislaan op 9 januari. Daarbij werd een aan zienlijk geldbedrag ontvreemd. De Schiedammer zou ook op 14 ja nuari m de Nolenslaan een 16-jari- ge plaatsgenoot hebben beroofd van zijn portemonnee. Bij huis zoeking in de woning van de ver dachte trof de politie diverse goe deren aan die afkomstig bleken van inbraak. Het onderzoek naar de verdachte loopt nog. SchiedamEen groepje jongeren heeft gistermiddag een 13-jarige Schiedammer van zijn fiets ge trapt. De jongen fietste rond 14.00 uur over het Officierenpad toen hij het groepje passeerde. Een van hen trapte tegen de fiets waardoor het slachtoffer viel. Toen hij op de grond lag, kreeg hij nog een klap. Uiteindelijk wist de jongen te ont snappen en belde hij in een café zyn moeder die hem naar het S.ehïeland Ziekenhuis bracht. Daar bleek dat de jongen zijn on derbeen had gebroken. Vlaardingen Een 42-jange auto mobiliste uit Vlaardingen reed gisteren aan het eind van de mid dag in beschonken toestand op de Van Hogendorplaan in haar woon plaats. Uit de ademanalyse bleek dat de vrouw bijna 1,05 promille alcohol m haar bloed had. De poli tie bood haar een schikking aan van negenhonderd piek, maar ze koos voor afhandeling door justi tie. MaassluisHet hoogste punt van hetMaassluise nieuwbouwproject De Meesters is deze week nog met bereikt Toekomstige bewoners worden nu aanstaande woensdag om vier uur verwacht op de bouw- plek in Sluispolder Oost Dan gaat de vlag alsnog in top. Het nieuwbouwproject De Mees ters omvat 96 appartementen, veertien splitleveiwoningen, twee bedrijfsruimten en een inmiddels opgeleverde supermarkt. Door Bas van den Berg Gaardingen Een multifunctioneel sportcomplex m de Broekpolder lijkt verder weg dan ooit. Een aantal sportclubs heeft de radiostilte van ruim een jaar zelfs al aangegrepen met andere clubs te onderhandelen over fusie of samenwer king. Tijdens een bijeenkomst op De Vijfsluizen werd projectleider Ron Steens gisteravond gebrek aan communicatie met de be trokken sportclubs verweten. Volgens Ger Don, voorzitter van de werkgroep financiën, is daardoor het Broekpolderproject al veel schade toegebracht. Tegenover de vaak niet malse kri tiek, merkte de projectleider op dat de voortgang van het Broek- polderpreject niet heeft stilge staan „Ik vind het jammer dat de stilte al heeft geleid tot opmerkin gen dat het project wel niet zal doorgaan of dat het een sportcom plex wordt in afgeslankte vorm. Ik heb er wel begrip voor dat er sportclubs zyn die naar alterna tieven zijn gaan zoeken. Maar nu we naar ons idee het juiste bedrijf hebben gevonden dat de Broek polder gaat ontwikkelen, ga ik er vanuit dat alle betrokken sport clubs nog steeds deelnemen." HetNumansdorpse bedryf Gibros heeft een plan opgesteld. Nadat de intentieverklaring door Gi bros, Shell en de gemeente Vlaar dingen was getekend, is het be drijf aan de slag gegaan met een ondernemingsplan. „De verwach ting is," aldus Don. „dat het pro ject, dat zowel 40 als 60 miljoen gulden kan gaan kosten -en fi nancieel door de Shell en de ge meente Vlaardingen moet worden gedragen - over tien maanden al kan worden aanbesteed," Politieke wil Wethouder Aart Kool merkte op dat het Broekpolderproject niet los te zien is van de ontwikkeling van de Westwyk. „We gaan er nog steeds van uit dat sportclubs die uit de Westwyk weg moeten door woningbouw, naar de Broekpol der gaan Het college heeft de po litieke wil de sportroute naar de Broekpolder uit te stippelen Maar het heeft allemaal l n tijd nodig We hebben te maken ge had met een nieuw college en ge meenteraad Verder sluit de ge meente ook niet elke dag een con tract af met een multinational. De sport m Vlaardingen is volop in beweging De sport clubs willen gewoon dat er iets gebeurt Ondanks dat de sportclubs nu in eens lauw reageren op de Broekpolder, hoop ik met dat dat tot afbrokkeling van het project zal lei den." Dit jaar komt de eer ste locatie van de jeu de bouleclub in de Westwyk al vrij voor woningbouw In 2001 moeten de voetbalcomplexen van Fortuna Vlaar dingen en Cion worden opgeof ferd voor woningbouw, „Er is dus alle reden aan te nemen dat zo spoedig mogelijk gesprek ken met genoemde sportclubs moeten komen," aldus de wethou der. Ondanks positieve geluiden vroeg Frans van der Krans na mens de voetbalclubs zich af of de sportclubs nog wel bereid zyn naar de Broekpolder te gaan. „We hebben gewoon lange tyd niks meer gehoord Daarom hebben de betrokken clubs de fusiegedachte laten varen en zyn zelf op zoele ge gaan naar alternatieven Ik juich het toe dat het Broekpolderpro- ject intern al zoveel bereikt heeft, maar uit alles blijkt dat de com municatie naar de clubs onvol doende is." Wethouder Aart Kool: „Ik heb nog geen geluid gehoord dat sportclubs afhaken." Ger Don: „Twee jaar geleden was er nog een groot draagvlak voor een mul tifunctioneel sportcomplex By de voetbalsport werd uitgegaan van een grote voetbalclub met Delta Sport, Fortuna Vlaardingen, TSB en zaalvoetbalclub VZ'81. Door niets meer van zich te laten horen, zijn de clubs een andere weg op gegaan. Alles by elkaar hebben de ontwikkelaars van de Broekpol der veel goodwill verspeeld." Directeur Gudde van Shell riep op tot een dialoog tussen de sportclubs „Shell heeft regelmatig over leg met de eigen sportafdelingen in de ROVS, Zij gaan er nog steeds van uit te ver huizen naar de Broek polder omdat De Vyfs- luizen moet worden opgeofferd voor de aanleg van de tweede Beneluxtunnel. Ik heb geen signalen gehoord dat ook de sportafde lingen van de ROVS zullen afhaken." Klaas Terpstra, oud-voorzitter van de ROVS: „Er moet gewoon eon communicatieplan worden gemaakt. De clubs moeten regel matig op de hoogte worden ge bracht van de ontwikkelingen. Kortom, een nieuwe start ma ken." Voorde ramen van het pand De Jagerij en andere delen van de oude meubelfabriek van Sprij hangen affiches van de Schiedamse vestigingen van Bouwned, die woon- en werkruimte te koop en te huur aanbiedt. Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen Tegen de ramen van het vroegere Sprij-pand aan de Westhavenka- de in Vlaardingen hangen biljetten met de mededeling dat delen van de vroegere meubelfabriek met kantoor, appartemen ten en toonzalen te koop en te huur zijn. Volgens een woordvoerster van Bouwned Vastgoed uit Schiedam, dat op de affiches staat vermeld, tonen veel mensen belang stelling. Hoofd Stedelijke ontwikkeling van de Dienst Stadswerk, Jan van Dorp, waar schuwt echter: „In het Sprij-pand mag niet gewoond worden. De gemeenteraad heeft in de Structuurschets 1993 vastge legd dat deze en naastgelegen panden een bcdryfsbestemming hebben en hou den. Dat is speciaal gedaan om de van oudsher bestaande bedrijfsactiviteiten van de haring- en zouthandelaren aan de Westhavenkade te beschermen." De woordvoerster van Bouwned zegt, dat aan het eind van het eerste kwartaal van 1999 het zestig jaar geleden door Sprij uit gebreide en grondig verbouwde complex van panden beschikbaar komt. „Deels om in te wonen en deels voor bedrijven," licht zc toe. De namen van bedrijven en particulieren die belangstelling hebben om in een deel ervan te wonen of te wer ken, noteert ze. „In eerste instantie bie den we het echter als geheel project aan. Het zijn eigenlijk drie panden, waarvoor een vraagprijs geldt van 800.000 tot 1,4 miljoen gulden." Speculanten Volgens kenners van de regionale onroe rendgoedmarkt is het pand een speeltje van speculanten in vastgoed zoals de Schiedammer Gyorgy Toth. Wethouder Kees van der Windt bevestigde vorige week, dat Toth voor het gemeentebestuur thans de onderhandelingspartner is waar het gaat over de ontwikkelingen op deze plek. Ruim een jaar geleden zei de inmiddels door de opvang van asielzoekers in het ook aan hem toebehorende vroegere Sportfondsenbad in Schiedam nationaal bekend geworden Toth, dat hij de panden aan de Westhavenkade had gekodit van de haringhandel W. Kwakkelstein. Hij vertelde daar tevens bij, dat hij inmiddels een groot deel ervan had afgestoten. Woordvoerder van de nieuwe eigenaren, volgens het kadaster F. T. Vastgoed bv, Beheersveld bv en Handels- en beleg gingsmaatschappij C. van dei M&ikbv uil Rotterdam, was C. van der Mark. In au gustus verklaarde deze in goed overleg te zijn met de gemeente en te werken aan een plan voor 26 appartementen, maar te moeten wachten op een bestemmings- planwjjziging. Nu zegt Van der Mark: „Wij hebben het pand terugverkocht aan Toth." Op de vraag waarom, antwoordt hij: „Ik kon er een goede prijs voor ma ken." De Jagerij Uit de gegevens van het kadaster blijkt dat de 'groep Van der Mark' alleen het ei gendom had van de panden Westhaven kade 72,73 en 74. 'De Jagerij', het 23 me ter hoge in 1912 door rederij en haring- handel De Zeeuw Van Raait gebouwde en later door Sprij overgenomen pand met het adres Westhavenkade 71 heeft Toth nooit uit handen gegeven. Het staat op naam van zijn bedrijf G-Trade bv. De woordvoerster van Bouwned vertelt echter, dat haar bedrijf de volledige be schikking heeft over het volledige com plex. „Meneer Toth ma?11-1 ^cen deel uit van ons bedrijf, wel me\ - X'freuren meneer Maltha" Jannetje Coufreur, zo blijkt uit bet han delsregister, is eigenaar van de holdings- maaUchdppij JC Beheer bv in Rotterdam, waartoe Bouwned behoort. Coufreur woont aan de grens van Delft in het buurtschap De Zweth, op het kantoor adres van JC Beheer. Cock Maltha is een Schiedamse aannemer, specialist in inte- rieurbetimmering, die eind 1997 met Gyorgy Tolh nog een rondleiding voor de ze krant verzorgde door het pandencom plex aan de Westhavenkade. Hij sprak toen enthousiast over een verbouwing tot ongeveer 20 appartementen. Eerder had Wemer Beheer uit Vlaardin gen zo'n plan gelanceerd. Deze bv van de Vlaardmger Arjan Meerman dacht de overname van het Sprij-pand afgerond te hebben toen plotseling bleek dat Toth er mee heen was gegaan. Wemer Beheer heeft over deze kwestie een schadeproce dure lopen bij de rechtbank tegen de vori ge eigenaar, Kwakkelstein. Om ongewenste ontwikkelingen in de omgeving van de Westhavenkade en het NS-station centrum tegen te gaan heeft het gemeentebestuur onlangs zelf het voormalige belastingkantoor aan de Paxa- lellweg gekocht. Thans vindt onderzoek plaats naar de mogelijkheden van het ne men van een zogenaamd voorkeursbe- sluit voor deze buurt. In zo'n geval zijn ei genaren verplicht hun panden in een af gebakend gebied eerst te koop aan te bie den aan de gemeente. Schiedam Het conflict tussen de gemeente Schiedam en Breur Bouwprojecten draait uit op een krachtmeting die naar al le waarschijnlijkheid een finale zal hebben voor de rechtbank. Zowel de gemeente als de ont wikkelaar van het bouwproject Branderspoort hebben zich in gegraven en blijven by hun standpunt De gemeente zegt dat er on deugdelijk werk is geleverd by een deelfase van het bouwpro ject Branderspoort en heeft een bouwstop opgelegd. De ontwik kelaar negeert de bouwstop om dat er volgens hem niets aan de hand is met de kwaliteit van het werk. Breur Bouwprojecten zal echter hard zyn best moeten doen om deze bewering waar te maken. De feiten en bewijzen die de gemeente Schiedam aan draagt liegen er namelijk niet om. De gemeente Schiedam heeft een bouwstop ingesteld vooreen deel van het project Brander- spoort aan het Spinhuispad om dat het uitvoexingsmveau van dit deelproject ernstig te wensen over laat. Tot deze conclusie komt de afdeling bouw- en wo ningtoezicht van de gemeente. Deze bevinding wordt nog eens onderschreven door een onder zoeksrapport van TNO. De ge meente heeft deze organisatie ingeschakeld cm een rapport van een derde, onafhankelijke paftij op tafel te kunnen leggen. De bewijzen die de gemeente aandraagt zijn voor Breur Bouw projecten geen reden om de bouw stop te zetten. Er wordt op het moment dan ook gewoon verder gebouwd aan het deel project dat bestaat uit 67 wonin gen, een parkeergarage en win- kel/kantoorrruimte. Het project is een van de drie fasen van Branderspoort waar in totaal 145 woningen, 2500 vierkante meter winkel/kantoorruimte en twee parkeergarages moeten verrij zen. De gemeente en de ontwikke laar troffen elkaar eerder deze week tijdens een hoorzitting bij de Bezwaar- en Beroepschriften- commissie. Daar vocht de advo caat van Breur de bevindingen van de gemeentelijke afdeling bouw- en woningtoezicht aan en eiste opheffing van de bouw stop. De uitspraak van de com missie wordt eind maart ver wacht. Ondertussen stelt Breur de gemeente aansprakelijk voor - de schade die wordt geleden. De gemeente heeft inmiddels de makelaars Dop en Dop en Ru*', bensplein ingelicht over het coot i flict en de bouwstop bij het pro-"* ject Branderspoort. Bij de ge- meente zijn verder telefoontjes binnengekomen van verontrus te mensen die een huis hebben gekocht. Dop en Dop zal verder de ontwikkelaar verzoeken een brief op te stellen om de kopers op de hoogte te brengen van de recente ontwikkelingen. Pagina 15: TNO laat geen spaan heel van Branderspoort Maassluis De gemeente Maas sluis heeft ruim zeshonderd brie ven verstuurd naar bewoners van huizen die mogelijk te maken hebben met betonrot. Het gaat om woningen die zyn gebouwd in de periode tussen 1970 en 1983 waar in betonnen grondvloeren liggen van de firma KwaaitaaJ. Het bedrijf heeft destijds chemi sche middelen aan het beton toe gevoegd om het verhardingspro ces te versnellen, Deze middelen kunnen, blijkt nu, de stalen sta ven in het beton aantasten waar door afbrokkeling kan ontstaan. Ook kan de constructie vervor men, Van direct onveilige situa ties is overigens geen sprake, ter wijl er bij de betreffende vloeren ook niet per definitie altijd schade voordoet. KwaaitaaJ is inmiddels failliet waardoor huiseigenaren geen ver haal meer kunnen halen. Hoewel de gemeente Maassluis niet aan- sprakelij k is, voelt ze zich wel ver plicht informatie te verstrekken over de betonrot. Bewoners wordt geadviseerd te onderzoeken, of te laten onderzoeken of er inder daad schade is ontstaan. Afhankelijk van de ernst, moet de schade worden hersteld. Hulpcon structies kunnen bijvoorbeeld de verroeste of verrotte stalen staven 'helpen' en in het ergste geval zul len vloeren eruit moeten worden gesloopt en vervangen. Duidelijk heid over eventuele schade is vooral van belang, schrijft de ge meente, by verkoop van de wo ning. Zo heeft de verkoper een in formatieplicht daarover richting potentiele kopers. De Kwaaitaal-vloeren zijn in ver schillende delen van Maassluis gebruikt. Soms gaat het daarbij maar om één huizenblok uit een hele straat. Brieven zijn er ge stuurd naar onder andere, bewo ners in het Wipperspark, het Ol mendal, het Elzendal, de Boeier, de Botter en de Buis en een deel van de Steendijkpolder-Zuid, Die laatsten hebben overigens een ex tra bnef gekregen met daarin een rapportage hoe de vloeren er uit zien. Tydens de bodemsanering, bij het plaatsen van het isolatie- schuim in de kelders, is meteen gekeken naar eventuele schade aan de vloeren. Bij geen van de vloeren is tydens dat onderzoek betonrot geconstateerd. Schiedam Met de aanhouding van een 29-jarige Schiedammer heeft de politie ruim twintig ge vallen van oplichting opgelost. De man bestelde bij tientallen bedrij ven in de Randstad computerap paratuur en mobiele telefoons, maar betaalde niet. Het balletje ging rollen toen een winkelier uit Schiedam aangifte deed van oplichting. De verdachte had inmiddels ruim twintig be drijven voor in. totaal 200.000 gul den gedupeerd. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. iZi ia, noteer mij voor zo'n kwartaalabonnement De eerste twee weken rijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Voorl: Nr: m/v (l.v m. controle bezorging)) Handtekening: Stuur deze bon ïn een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3