26 WK hoeft voor niemand bang te zijn Korfballers Harga 'kruipen in neusgaten van tegenstanders' en stellen punt veilig Opvallende debutant Earl Ritfeld staat in belangstelling van Sparta Ventura bezorgt Groene Ster eerste puntverlies Moeilijke tijden voor Zwaluwen HVO laat zich overrompelen Ruiters springen in de prijzen Tweede plaats voor crossloper Tweede periode lonkt voor PPSG na magere zege op Die Haghe HBSS verliest door treffer in de negentigste minuut CION ontevreden met punt tegen koploper GTB pakt draad weer op DRGS sckiet de tien vol Opnieuwe een dubbele nederlaag voor Rijnmond Van der Wijk kan het nog Rotterdams Dagblad Maandag 8 februari 1999 Rotterdam Voor Zwaluwen wordt het er na de 3-1 nederlaag van afgelopen zaterdag tegen D0- TO niet gemalckelyker op. De Vlaardingse voetbalclub lijkt na het nieuwe verües op een dood spoor beland. DOTO, tot afgelo pen zaterdag de nummer laatst m de eerste klasse B, was een tegen stander van wie absoluut niet ver loren mocht worden. Dat dit wel gebeurde, bad weinig te maken met het niveuaverschil: „Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. DOTO was wel effectiever in het benutten van kansen," al dus een na afloop diep teleurge stelde trainer Ron van de Berg. Zwaluwen sloot de eerste helft af met een 1-0 achterstand. Vervol gens liep DOTO uit naar 2-0, voor dat Ron de Jager voor de Vlaar- dingers iets terug kon doen. Ech te kansen op de gelijkmaker kwa men er voor Zwaluwen niet. Ster ker, het was de thuisclub die uit eindelijk nog wist te scoren. „Deze nederlaag is heel erg pun- lijk, zeker als je beseft dat we ons van dit duel veel hadden voorge steld. Als je dan tegen de nummer laatst met 3-1 onderuit gaat, is dat uiteraard met goed voor het zelf vertrouwen en de moraal. Wat vooral teleurstellend is, is dat we haast geen kansen meer creeren. Dat is nog erger dan kansen mis sen, want dan krijg je ze tenmin ste nog," haalt Van de Berg een van de oorzaken van het magere presteren van zijn formatie aan. Zwaluwen is door de nieuwe ne derlaag op de voorlaatste plek be land en heeft slechts een punt meer dan de nieuwe hekkenslui ter Excelsior Pemis. Met volgen de week de inhaalwedstrijd uit bij het veel hoger op de ranglijst staande Ter Leede op het pro gramma ziet het er ook niet echt zonnig uit en lijkt het al vijf voor twaalf voor de Vlaardingers. Den Haag—In de uitwedstrijd te gen FEC Haag heeft tweedeklas ser HVO een 2-0 verlies geleden. In de eerste helft wisten de voet ballers van PEC de bezoekers vol komen te overrompelen. De mid denvelders en verdedigers van HVO konden niets inbrengen te gen de messcherpe counters over de vleugels van PEC-zijde waar door HVO uiteindelijk voor de rust nog door een doelpunt van John Oliehoek met 1-0 achter kwam. In de tweede helft nam HVO het initiatief over. Vooral John Sam-Sin kreeg voor HVO de nodige kansen. Nadat hij snoei hard op de kruising had gescho ten, deed hij iets later met een schot de lat beven. Dat de aanval len van HVO in de tweede helft niet mochten baten, kwam vooral door de Haagse sluitpost „Die jongen stond heel goed te keepen. Ik durf te zeggen dat hij ons de das heeft om gedaan," strooide HVO-bestuurslid Vincent Verstilt met complimentjes voor de PEC- doelman. HVO'er Mark Maatsen mocht na tweemaal geel voortij dig de douche op zoeken. Uitein delijk was het weer Oliehoek die voor PEC trefzeker was en de 2-0 op het scorebord zette. Een zure nederlaag voor de ploeg van trai ner Dick Suiker die na de 3-1 zege op Forum Sport de koppositie in de tweede klasse C had veroverd. VlaardingenDe 125 combinaties die afgelopen zondag namens paardensportvereniging Die Flar- dinga Ruiters aan de start ver schenen voorde finale van een se rie van vier springwedstrijden, hadden over belangstelling met te klagen. In de druk bezette mane ge op de Broekpolder werd fel ge streden om geldprijzen. Bij de paarden ging in klasse Z en ZZ de eerste pru's naar Marcel Dijkman, instructeur van de Nieuwe Oran jehoeve uit Maasdijk. In klasse L en M legde Rob van der Voort met paard Liro van Lïckebaert uit Maassluis beslag op de eerste plaats De dagprijs in klasse B ging naar Jolanda Stuut met Joly Jumper van de Schieruiters. Anouk van Wissen van Die Flar- dingha Ruiters behaalde met ruin Fury de tweede plaats. Coby Prooy, eveneens van de Vlaar dingse vereniging werd met haar paard Iris algemeen kampioen. Ridderkerk Richard de Groot is zaterdag tweede geworden op de crossloop in Ridderkerk. De Schiedammer moest alleen Pieter Heggen voor zich dulden. Op de meet had Heggen bijna twintig minuten voorsprong op De Groot Bij de vrouwen was de Schiedam- se Margriet Uil de rapste. Door Fred Louter Schiedam Wie de ranglijst in de tweede klasse D bekijkt, zou kunnen denken dat WK aan een heel moeizaam debuutjaar in deze afdeling bezig is. Niets is echter minder waar. De voetbalploeg van Gerard Heydra liet afgelopen zaterdag in het met 3-1 gewonnen duel tegen Xerxes zien dat er in Kethel echt niet gewanhoopt hoeft te worden. Sterker, men zou bij VVK gezien de kwaliteiten best wel wat meer brutaliteit mogen tonen. „We beschikken over een ploeg die in de middenmoot hoort. Dat we daar nog niet staan, wijt ik aan het feit dat we even hebben moe ten wennen aan het iets hogere ni veau in deze afdeling. Wat dat be treft was jk liever tien wedstrij den later begonnen aan de compe titie, maar die tijd krijg je natuur lijk niet," aldus de na afloop tevre den aan een biertje nippende Heydra. De Schiedammer tijken inmid dels wel gewend aan het niveau. Xerxes, toch een tegenstander met promotie-aspiraties, kreeg za terdag wat voetbal betreft een les je van de Kethellappers, Toch was de eerste mogelijkheid in de wed strijd voor de Rotterdammers. Xerxes-aanvaller Richard Pitlo had een van de lat terugspringen de bal voor het inkoppen, maar deed dat te zacht zodat WK-doel- man Stefan van Hagen alsnog kon redden. Vervolgens waren het de Schiedammers die enkele kansen op een voorsprong niet op waarde wisten te sehatten. Bas van Weerdenburg -vanuit buiten spelpositie vertrokken- vond doelman Niny Soarez op zijn weg. Na een half uur was het alsnog WK dat op dat moment verdiend op voorsprong kwam. Richard Kreischer slalomde zich een weg door de verdediging, en rondde prima af met een gemikt schot Sn de linkerhoek. Zes minuten later was het Bas Weerdenburg -voor de tweede maal binnen een paar minuten uitstekend weggestuurd door aanvoerder Robin Smalle- gange- die na goed doorgaan van af de rechterkant vernietigend uithaalde en zo de 2-0 ruststand op de borden zette. Na de thee (met Robin Voets in de plaats van de vlak voor rust ge blesseerd geraakte Jimmy van Oudheusden in de ploeg) bleef WK'er Robin Smallegange legt aan voor de derde tref fer tegen Xer xes. Op de achtergrond zietwinand van Loon dat Berend-Jan Taken het on heil niet kan voorkomen. Foto Peter Molken WK de beter voetballende ploeg, maar verzuimden de Schiedam mers te profiteren van de ruimte die Xerxes in de tweede helft ge dwongen was weg te geven. De Rotterdammers bleven daardoor in de wedstrijd. De thuisploeg mocht niet klager) dat het elftal van Leen Swanenburg wel erg slordig met de kansen omsprong. Het gaf WK en met name Robin Smallegange de kans om de stand nog een wat mooier aanzien te ge ven. 'Smallie' scoorde uit een hem typerende actie: dreigen naar bin nen, vervolgens buitenom passe ren, gevolgd door de droge knal langs de kansloze doelman, 3-0. Na deze treffer was de wedstrijd uiteraard gespeeld. Pitlo mocht in blessuretijd nog 3-1 aantekenen, maar die was puur voor de statis tiek. Debutant Opvallende debutant aan WK* zijde in het duel tegen Xerxes was de pas 17-jarige Earl Ritfeld. De verdediger („in de A-jeugd sta ik in de aanval") liet een prima in druk achter. „ïk ben tevreden met hoe het ging. Er zijn bij mij per soonlijk niet echt acties mislukt. Wat ik wel moeilijk vond, waren de vele positiewisselingen van de spitsen van Xerxes. Ik bljjf dan zelf in depositie staan en-kijk wel wie er vervolgens weer op mijn pad komt." Het talent van Ritfeld is overigens ook bij betaaldvoetbalclubs niet onopgemerkt gebleven De stu dent aan de Erasmus Universiteit mag komende maanden tijdens oefenwedstrijden en trainingen bij Sparta laten zien over genoeg kwaliteiten te beschikken, om in aanmerking te komen voor een plaats binnnen de selectie van de landelijke jeugd van de Rotter dammers. „Als het aan mij hgt, ga ik voor Sparta voetballen. Ik ben hier dan wel opgeleid, maar ik wil zo hoog mogelijk voetballen. Als ik een kans in het betaalde voet bal knjg, zal ik die met beide han den aangrijpen," aldus de opval lend zelfbewuste Ritfeld. WK-Xerxes 3-1 (2-0). 30 Richard Kreischer 10,36 Bas Waardenburg 2-0,82 Robin Smallegange 3-0,91. Richard Pitlo 3- 1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Zweve- nnk uit Oud-Beyerland gaf geel aan W- ICer Richard Kreischer WK: Van Hagen, Van der Helm, Kreischer, Keuns (65 Van Baarle), Raay- makers, Smit, Smallegange (85 Klein), Rit feld, Van Oudheusden (46 Voets), Van Brugghen, Weerdenburg. Xerxes: Soarez, Baralay (70 Van der Zan den), Van Loon, Van Engelsdorp, Chabot, Dnese, Taken (75 Worrel), Heintjes, Pitlo, Bresser, De Winkel Door Bas van den Berg Schiedam De handbalsters van Groene Ster kwamen, zagen, maar overwonnen niet. Erger nog, in de Schiedamse Margriethal lie pen zij zaterdag tegen het eerste puntverlies op tegen een tot de tanden gewapend Ventura. Het duel eindigde na veel spanning in een 23-23 gelijkspel, en daardoor kwam Ventura vaster op de vierde plaats in de eerste divisie te staan. In het duel gingen sensatie en spanning hand in hand. Bij een 16-20 achterstand kort voor tijd leek Ventura kansloos, maar op karakter en met vechtlust sleep ten zij toch nog een gelijkspel uit het vuur. Uitblinkers waren Jac queline Zoetmulder en keepster Jessica Sterk, maar eigenlijk ver dienden alle vrouwen een pluim. Karin Dekker en Astnd Winters scoorden ieder vijf keer. Opval lend was dat Ventura door ziekte van reserve-keepster Use Aerts in Yvonne Polak een 36-jarige keep ster uit het vijfde team op de bank had zitten. Zij kwam nog het veld in ook om te proberen een 'pingel' te stoppen, maar daar slaagde ze niet in. De thuisclub ging in een hoog tempo van start dat al snel leidde tot een 3-1 voorsprong. Maar de vrouwen uit Zevenbergen voch ten zich sterk terug en kwamen met 3-5 voor. Door op bekwame wijze overtalsituaties uit te bui ten, leidde Venturabij de rust met 13-10. In deel twee ging het er har der aan toe en moesten de Scbie- damsen vele keren aan de nood rem trekken. Dat leidde tot negen strafworpen. Groene Ster liep daardoor langzaam maar zeker uit naar een 16-20 voorsprong. Onder leiding van mtenm-trainer René Bos, die de opgestapte Max Tuk ker verving, kwam Ventura in de slotfase erg sterk terug. Met 23-23 toonden de vrouwen zich blij, maar een overwinning was ook bmnen het bereik. Door Ton de Leede Schiedam Uit de zeer belangrijke ont moeting tegen Weidevogels wisten de korf ballers van Harga een belangrijk punt te peuren. Harga had zelfs de volle winst moe ten pakken ware het niet dat Weidevogels' in de laatste twee minuten kans zag een 15- 13 achterstand om te buigen in. de 15-15 eindstand. „Zoiets mag natuurlijk nooit ge beuren," had Harga-coach Ton Sahli zwaar de smoor in. „Een voorsprong van twee doelpunten in zo'n belangrijke wedstrijd mag je nooit in de laatste anderhalve mi nuut weggeven." Een blik op de ranglijst van de derde klasse L leerde dat het treffen tussen Harga en Weidevogels, die elkaar voor het eerst te genkwamen deze zaalcompetitie, een regel rechte vierpuntenwedstrijd betrof. „KZ Leiden staat onderaan met vier punten," wist Ton Sahli, bezig aan zijn eerste seizoen bij Harga, „Weidevogels heeft acht punten verzameld terwijl wn op zes punten staan met een wedstrijd minder gespeeld. Win nen wij van Weidevogels dan komen wij langszij bij hen en doen wij een grote stap in de goede richting." Spanning Vanaf het begin had Harga duidelijk last van de spanning die zowel naast als op de speelvloer heerste. Hoewel Harga middels Astrid Vrijman en Alex Krol al vroeg met 2- 1 voor kwam, hielden de zenuwen de Schie dammers in bedwang. Weidevogels be greep dat er volop kansen lagen en liet met prachtige afstandschoten zien waar haar kracht lag. „Het afstandschot," had ook Ton Sahli alras in de gaten, „was hun ster ke wapen. Telkens zochten zij de lijn op en scoorden zij van grote afstand. Mijn spelers zaten gewoon niet dicht genoeg op hun te genstander." Weidevogels liep weg naar 2-5 alvorens Laura Bronsgeest iets terugdeed voor de thuisploeg. Nadat de gasten 3-6 op het bord schoten zorgden Astrid Vrijman en Jordi Majoor, die tweemaal de korf door boorde, voor de 6-6 tussenstand. Weidevo gels bleef Harga steeds een stapje voor en het was aan Sven Pappers te danken dat de ruststand slechts 7-8 in Weidevogels' voor deel was. „In het kleedlokaal," bekende Ton Sahli, „heb ik mijn spelers wel eventjes op enkele belangrijke punten gewezen. Zo moesten ze niet zo angstig zijn voor de doorloopbal en moesten ze er op de lijn bovenop zitten." Ondanks de wijze raad van hun coach bleef Harga de opponent alle ruimte geven om vanaf de lijn simpeltjes aan te leggen. Wei devogels liep uit naar 7-10, zag Astrid Vrij man en Jordi Majoor tegen scoren maar liep opnieuw weg naar 9-12. „Toen heb ik van de bank geroepen," aldus Ton Sahli, „dat wie niet in de neusgaten van de tegen stander zou kruipen onmiddellijk gewis seld zou worden. Dat werd aardig opge volgd, want we kwamen zelfs met 15-13 voor." Vertrouwen Harga leek het vertrouwen precies op tijd hervonden te hebben. Met nog anderhalve minuut op de klok moest Harga de partij gemakkelijk uit kunnen ballen. Niets was minder waar. Weidevogels wist de bal te on derscheppen en bracht de stand, met nog een kleine dertig seconden te gaan op 15-14. Dramatisch balverlies zorgde er zelfs voor dat Weidevogels vlak voor het einde de ge lijkmaker kon aantekenen. „Volgende week tegen Leiden," besloot de wat teleur gestelde Sahli, „moet het gebeuren. Bij winst staan we op negen punten en zijn we Jig in veiligheid." Laura Bronsgeest van Harga gooit de bal om hoog en ziet hem even later door de korf gaan voor de derde Schiedamse treffer. Het korfbal duel tegen Weidevogels eindigde in 15-15. Foto Peter Molkenboer Door Bart Boerop Schiedam „Wat een hoop treinen hier. Kijk dat is de Thalyss, een prachttrein. Die brengt je in een paar uur naar Parijs. Dat ding gaat 220 kilometer per uur en met die dubbeldekker daar, reis ik altijd naar Am sterdam." Het Haagse publiek dat zaterdag in Schie dam was afgekomen op de voetbalwedstrijd in de derde klasse tussen PPSC en Die Haghe had meer oog voor het verkeer op de spoorlijn die achter het hoofdveld van PPSC loopt dan voor de prestaties van zijn favorieten op het veld. En verwonderlijk was dat niet. Die Haghe, tot zaterdag toch tweede op de rang lijst, liet werkelijk niets zien dat op goed voetbal leek. Volkomen terecht pakte PPSC drie punten, zij het met een magere 1-0. Een kwartier voor het einde kreeg Edwin Ibrisimovic het op zijn heupen. De 'PP'-spits slalomde langs twee, drie verdedigers en plaatste met zijn linker been („Toch mijn mindere been") de bal in de hoek van het doel. Die Haghe-doelman Alex Verbeek had door het woud van benen geen zicht op de bal. Goaltjesdief „We scoren makketijk de laatste tijd," sprak de goal tjesdief. Hij doelde daarmee waarschijnlijk op de 3-0 zege op HBSS vorige week, want tegen Die Haghe blonken de Schiedammers niet uit in doeltreffend heid. Het was notabene middenvelder Eric van Har- melen die in de eerste helft de beste kans kreeg zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. Hij kreeg de kans niet na een mooie uitgespeelde aanval, maar na een fout van de doelman van de gasten. Verbeek mikte een achterbal precies in de voeten van Van Harmeien die meteen een vrije doorgang had naar het doel. De keeper herstelde zijn slippertje door zich met gevaar voor eigen leven, voor de bal te werpen. Na rust was Mischa Keemink met een kopbal dicht hij een doelpunten vlak voordat hij scoorde, had Ibri simovic vanuit kansrijke positie hopeloos overge schoten. Het gebodene was niet voldoende om negentigminu ten te blijven boeien, maar de drie punten vergoed den veel voor PPSC. De Schiedammers zijn opge schoven naar de tweede plaats achter Vitesse Delft. In de tweede periode doet PPSC het met vijftien pun ten uit vijf duels helmaal goed. Daar heeft trainer Rgo de Bruijn het dan ook liever over dan over het spelpeil. „We staan hier natuurlijk maar naar een derdeklasser te kijken en ik vond het daarom nog best aardig. We hebben achterin niets weggegeven.. Die Haghe is een lastige ploeg dat als collectief goed speelt. Ik heb in de rust aangegeven dat we meer de zijkanten moesten gebruiken. Dat hebben mijn jon gens later goed uitgevoerd." In de jonge spits Ahmed Bouaouzan heeft de Thurle- declub een speler met toekomst. Hij moet de longen van een werkpaard hebben, want hij blijft gaan. Zo wel aan de linker- als aan de rechterkant bezorgde hij de defensie van de bezoekers de nodige problemen. Het ontbreekt de talentvolle voetballer alleen nog aan overzicht en besluitvaardigheid. Wanneer zijn medespelers om de bal roepen, kapt hij nog net een keertje teveel voordat hij afspeelt en ook zijn voorzet ten missen precisie en timing. „Maar een heerlijke voetballer om naar te kijken. Zijn instelling staat me zeer aan," aldus een tevreden oefenmeester. PPSC-Die Haghe 1-0 (0-0). 76 Edwin [hnsimovic I-O PPSC: Zwaan, Hagestesn, Van der Lee, Vermeulen, Boogaard (79 Bosselaar). Meyboom, Van Hameien, Van Lelieveld, Bouaouzan, Keemink, ïbnsimovnc Die Ha^he: Verbeek, De Groot, Linse. De Ket, Robert. Staal Bak ker, Lettering, Bor (67 Stunt), Voois, Vink (67. Hagemeyer) Leidschendam HBSS verloor zaterdag de uitwed strijd in de derde klasse B tegen SEV met 1-0. „Tja, dit is echt jammer, We hebben veel pech gehad, want het had eigenlijk 0-0 moeten blijven in plaats van die treffer in de negentigste minuut," was basisspeler Sander van Tilborg zeer ontevreden. „We hebben nu eenmaal het punt bereikt dat we punten moeten gaan sprokkelen, omdat we geen wedstrijden weten te winnen, daarom was een puntje zo mooi geweest." Een kwartier voor tijd mocht HBSS-keeper Marco van Veen gaan douchen nadat de scheidsrechter hem een rode kaart gaf. Van Veen trok buiten de 'zestien' een doorgebroken SEVer naar beneden. In de slot minuut dook Van Veen's vervanger over een bal heen, waardoor HBSS een punt verloren zag gaan. WoerdenCION hield een punt over (0-0) aan het be zoek aan sportlust'46, koploper in de derde klasse D. „Voor aanvang teken je natuurlijk voor een puntje, maar we hebben het vandaag echt laten liggen. We hebben de hete tweede helft gedomineerd en ik vind daarom dat we twee punten hebben verloren," was CION-tramer Arwin Verburgh na afloop toch onte vreden. In het duel wist CION meer kansen te schep pen dan Sportlust Na een gelijk opgaande eerste helft waren de Vlaardingers in de tweede helft duide lijk beter. Sander Spanjersberg en Marcel Zeebregts hadden voor CION de grootste kansen. Een kwartier voor tijd kwam CION zelfs tegen tien man te spelen nadat een Wöerdenaar met een rode kaart kon ver trekken, maar ook dit overwicht kon CION met ba ten. Spanjersberg en Dennis Hoogewerf kregen voor de Vlaardingers een gele kaart. Het Schiedamse GTB heeft met het pijn lijke gelijkspel van verleden week tegen Alexandria '66 (GTB gaf 3-0 voorsprong uit handen) afgerekend door thuis tegen Egelantier Boys gewoon de punten te pakken. Na met een comfortabele 3-1 voorsprong de rust in te gaan, eindigde het duel m de vierde klas se D uiteindelijk in 3-2. Paul Weber was met twee treffers voor GTB de man van de wedstrijd. „Weber was echt weer op dreef," was GTB-trainer Hans Hoo- gendoorn zeer content over zijn kalende spits. Weber tekende na een voorzet van Danny Trouwborst voor de 1-0. Tien minuten later was het weer het duo Trouwborst-Weber,dat voor de 2-0 zorgde. Nog voor rust verving de trainer Bud Loomans voor Barry Schoenmakers. Schoenmakers beloonde het vertrou wen van Hoogendoom door na enkele minuten in het veld al voor de 3-1 te zorgen. Van twintig meter af stand haalde hij uit en zag hij zijn schot hard achter de kansloze keeper verdwijnen. „Een geweldig doel punt," was Hoogendoom zeer te spreken over de aan valler die na een blessure helemaal terug lijkt te zijn. Den Haag De volgelingen van trainer Mario Krab bendam waren in de uitwedstrijd tegen Nationale Nederlanden weer op dreef. Ze troffen maar liefst tien keer doel. „Het werd uiteindelijk 1-10, maar we hadden wel met 1-20 kunnen winnen, zo slecht speel de Nationale Nederlanden," aldus Krabbendam. De 'trefzekeren' op een rijtje: Michel Schoenmakers (3), Raymond Heijdra (2), Steven Schoenmakers (2), Niels Bakker (2) en Jan Paul Meijer. „Dat laatste doelpunt van Bakker was de domste, want degene die de tiende maakt, moet een kratje bier kopen. Dat zitten we nu lekker leeg te drinken," was Krabben dam na de overwinning in feeststemming. Door deze zege gaat middenmoter DRGS aan kop in de tweede periode van de vijfde klasse E. SchiedamZowel de mannen- als de vrouwenpioeg van de Schiedamse volleybalvereniging Rijnmond liep afgelopen weekeinde tegen een nederlaag aan. De vrouwen verloren in de 'eigen' Groenoordhal met 1-3 van het Limburgse Flamingo'56. Rijnmond kon de ploeg uit Gemert anderhalve set goed partij ge ven. De eerste set werd middels 15-33 in Schiedams voordeel beslist Ook de tweede set leek na een 10-6 voorsprong in de handen van Rijnmond te gaan val len. Flamingo schakelde echter in een hogere ver snelling en stond de thuisploeg die set geen punt meer toe: 10-15. Rijnmond wist in de derde set nog tien punten bijeen te sprokkelen voordat Flamingo er vijftien bij elkaar had geslagen, maar toen was het met alle tegenstand gedaan. De vierde set walste de vrouwen uit Gemert met 3-15 over de Schiedamse volleybaJsters heen. Rijnmond blijft daardoor rode lantaarndrager in de eerste divisie. In Made traden de mannen van Rijnmond aan tegen Olympus. Rijnmond liet zich in het begin beïnvloe den door enkele missers van de arbiter. De eerste set ging daardoor heel makkelijk met 15-6 naar de thuis ploeg. De Schiedammers probeerden in de tweede set aan te klampen, maar verloren toch, met 15-13. Het geloof in een goede afloop was toen helemaal verdwenen en Olympus kwam via 15-3 aan een wel hele makkelijke 3-0 overwinning. NOAD-Rapidity (m) 7-3. Ron van der Wijk is het ta feltennissen nog niet verleerd. Als oud-speler van De Korenbeurs en NOAD had hij enkele seizoenen terug zijn batje aan de wilgen gehangen. Dit seizoen maakt Van der Wijk toch weerzijn rentree, als vijfde man in het eerste team van derde divisionist NOAD. In de thuiswedstrijd tegen Rapidity kwam de routinier za terdag voor het eerst achter de tafel. Met succes, want hij scoorde meteen zijn eerste hattrick in de met 7-3 gewonnen wedstrijd. Ronald van Kampen won één partij, terwijl Bart Platzbeecker, naast Van der Wijk de tweede nieuwkomer in het team, het met twee keer winst opnieuw goed deed. Swift-De Korenbeurs (v) 6-4. Het gepromoveerde jeugdige team van De Korenbeurs, wacht in de eerste divisie nog op de eerste overwinning. In Zwolle werd het voor de door Jan Simons gecoachte Km van der Poort (16), Jolanda Waterreus (14) en Mandy Toen- ders (18) opnieuw een kle'ne nederlaag. Van der Poort en Waterreus waren ieder met twee keer winst goed op dreef. Meer punten konden met worden toe gevoegd, omdat Toenders niet tot scoren kwam en ook het dubbelspel naar de tegenpartij ging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6