{Al Gelatenheid troef in saneringswijk Voorleeskampioenen bekampen elkaar DNA van Schiedammer op bij overval gedragen kleding Dan maar Vardingen sm: Is ®k« -v W-JSfef jav Optocht Leutloggers Non-stop dansavond igenda é- Onduidelijkheid in Maassluis over start afgravingen; 'maar zeker dit jaar' Internet per kabel in De Hoek Reuzenapenkooi bij Jeugdland Rotterdams Dagblad Donderdag 11 februari 1999 *f*'T V^js iSst ---■ _***- .aeS-* Goede adviezen zijn aan de Schiedamse politiek niet besteed. Hoe je bewoners bij de wijk betrekt. Hoe je ondernemers by het Stadserf be trekt. Hoe je kunstenaars bij ondernemers betrekt. Hoe je Schiedam mers interesseert voor het grote-stedenbeleid, De gemeenteraad maakt er niet één woord aan schoon. Maar wel zit dat 'stadsbestuur' meer dan een uur te zeveren of er aan plakbiljetten moeten komen, vanwege provinciale verkiezingen op 3 maart. Een onnozel onderwerp. Aanplakborden zijn ontsierend, lijst trekkers zijn dat al helemaal, en van politieke affiches heeft a'ken de SP verstand, dus hoop ik dat alle andere affiches te groot en te oenig zijn voor keurmeester Henk Metaal. Arme Henk. De fractie van Gemeentebelangen onttrok zich zo keu rig aan dat onzindebat Het duo-Metaal/Fluiter had geen enkele lust om aan die ongein mee te doen, Maar toen werd Henk Metaal ineens een streek geleverd. Hij werd door Will van Wijk opgezadeld met het keuren van de politieke affiches. WD-fractieleïder Van Wijk pro beerde de Gerard Verhulsdonk uitte hangen. Maar die was wel lollig. Van Wijk is een mislukte cabaretier. Laat hij voortaan normaal doen. En het hebben over zaken die voor Schiedam werkelijk van belang zijn. De Schiedamse raad had over van alles wijze dingen kunnen zeggen- Ik denk het iedere keer weer Het had gekund. Maar zelfkritiek over het elektronisch stemmen was er niet bij. Nee, daar hebben wij Schiedammers minister Bram Peper voot nodig, om te tieren dat elektronisch stemmen belachelijk is als je niet kunt zien wie voor en wie tegen is. En zo heeft de Schiedamse gemeenteraad steeds andere Pepers no dig om het debat over te nemen. Was er een stevige discussie over de nalatigheid van burgemeester Reinier Scheeres in het aansturen van de politie? Nee. Was er een inhoudelijk debat over de risico's van de welzijnsfusie voor het vrijwilligerswerk in wijkcentrum De Erker? Nee. Was er een pleidooi vóór aannemer Breur om vooral door te gaan met zijn zeer historisch verantwoorde krottenbouw in de Branders- buurt? Was er een pleidooi om die scheuren met affiches dicht te plakken? Nee. Wat dacht u? Ook creativiteit is aan de lokale politiek te Schiedam niet besteed. Het is allemaal shit Dus nu Dick van der Lugt het op woensdag steeds vaker over Schiedamse hondenpoep heeft, dacht ik: zal ik Vlaardingen dan maar nemen? Ik ga gewoon de Hanngstad annexe ren. De hele maand ga ik Schiedam boycotten. KOR KEGEL Waterweg Vlaardingen komt zaterdag weer in de greep van car naval als om 14.00 uur vanaf de Stadsgehoorzaal een bonte stoet feestvierders onder leiding van De Leutloggers door de straten trekt. Burgemeester Stam overhandigt om 15.00 uur de stadssleutel aan Prins René de Eerste. Waarna een borreltje wordt ge dronken om* het carnavalsweekeinde in te luiden. Wanneer de Schelvispekel de kelen heeft gesmeerd, maken de Leutloggers nog een rondje door het cen trum. Het grote bal wordt die avond vanaf 20.00 uur gehouden in zaal De Harmonie aan de Schiedamse- weg. Zy worden vermaakt met optredens van Acte de Presence, Blaaskapel De Dorsvlegels en Ad van Op stal. Dinsdag om 19.30 uur wordt het seizoen in "De Harmonie afgesloten met het vaste onderdeel ha ring-happen. Ook in Schiedam overhandigt de burgemeester za terdag de stadssleutel aan Carnavalsvereniging De Rietzeilers. Dat gebeurt om 14.00 uur op winkelcen trum Hof van Spaland. Voor die tijd vertrekken de carnavalsgangers om 12.00 uur vanaf de Boterstraat naar het voormalig Hema-terrein waar om 13.00 uur een dubbeldekker richting Spaland gaat. Na de cere monie wordt die avond feest gevierd bij de bevriende vereniging De Smooksnuivers in Rozenburg. De Maassluise bigband The Harmony Masters en de Rythm Harmonies uit Hoek van Holland houden za terdag een ballroom- en latindansavond in de grote zaal van ontmoetingscentrum Koningshof. Tussen 20.00 uur en middernacht brengen deze bigbands een aaneengesloten programma van quickstep, En gelse en Weense wals, slow fox en tango. Naast deze ballroom-dansen kunnen ook liefhebbers van jive, rumba, samba en cha cha hun hart ophalen. De bands staan onder leiding-van bandleider Care! van der Wissel. Er zijn 150 toegangskaarten tien gulden) verkrijgbaar aan de zaal. Donderdag 11 februari SCHIEDAM Filmhui». The Icestorm, 2l.00u. VLAARDINGEN De Soenda. Vnj schaken, 14.0D-16.00u. Stadsgehoorzaal. Robert Long met Repnse, 20.00u. MAASSLUIS Immanuelkertc Benefietconcert met Rozenburgs Mannenkoor, 20.0OU. ROTTERDAM Witte de With 11.00-18.00 Rim Festival. De Doelen JumaanseZaal 20.15Vennaardepianotno's.O«Vtertc21130Autopu!ver&Oxo),Uaor Theater 20.15 Mafcalia Sing Sister Smg. Nighttown Theatercafé 23.00 TransMitter. Theate» 't Kapelletje 20.30 Burengerucht. Biblio theektheater 20.30 Dodunansheuvel. Schelling" s 19,00 Moeders Mooiste. lantaren/Verwter Drie O-Akters. Rotterdamse Schouw burg kleine zaal 20.30 Dickicht. Theater Zuklptehi Grote Zaal 20.15 Niet Schieten. Prinses Theater20.00 Wereldprogram maLs. m. Stich ting Ckjnya Vrijdag 12 februari SCHIEDAM Het Gebouw. Koffie-inloop metgemeenteraadsleden, 10.00-12.00u, Thurtede. Kom en angmetons mee, 14 00u. Stede lijk Museum. Ope-' ning tentoonstelling Sytvie Zijimans, 20.00u. Theater de Teerstoof. Theo Joimg&Lucia Meeuwsen met Het Konsert, 20.15u. Podium. Derde voo ronde Popp nj sSchieda m21.00a Flimhul&.Thelcestorm, 21.00u. Total Music Muzlkantencentrum, Calandstraat, concert Wednesday, 22.00u. VLAARDINGEN Dc Babberspolder. Creafeve ochtend, 9.30-lUOu Jongerencen trum Europe, Oenerdisco. 19.00 u. Stadsgehoorzaal. Wilhelmina.je mainbendrai met o.a, Anne Wil Biankers, 20.0üu, Galerie Hollandla. Opening tentoonstelling Piet Franzen, 20.0Qu. Fltmtheater Het Zee paard. High Art, 21.00u. ROTTERDAM Lantaren/Ven ster20.30 Jesus lovesyou, the story of diaWgd love. Rot terdamse Schouwburg grote zaal 20.15 Nederlands Dans Theater 1. kleinezaai20.3ODickicht. Witte de With 11.00-18.00 Film Festival. Jeugdtheater Hofpl«inl9.00Pin<Mio.DeVlerk21.30TheSlackefs& Gadjids. 00.30 New tncks. In den Boekenkast 21.30 Guus Rolls. Luxor Theater 2 0.15 Mahal ia smgsistersing. N Ighttown/Basement23.00- 05.00The Future. Rotterda m TheaterWest20.30Canto GeneralThe ater ZukJpieingiute zaai 20.15 Buoapester Kiezmerttóna. Kleine Zaai 20.30 Bert Schiutmg. "Allemaal Hollywood'. Bibliotheektheater 20.30 Theo Vincent. Schelling"» 19.00 Moeders Mooiste. Lantaren/Ven ster Dne 0-Akters. Theater 1 Kapelletje 20.30 Lawine. WIJkgebouw Kamelia 20.15 Heeft Spangen dat verdiend. SKVR Calandstraat 10.00-12.00 Titanen van de Avant-garde: Ie Corbusier. Vertrek Coot singel, Stadhuis 19.00 tot 21.00 Uchtjestouf. Redactie Waterweg: John Burrte, Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van KJaveren, Mariëtte Olsthoom, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 MaassluisDat de Noord Nieuwlandsepolder-Zuid (NNPZ) in Maassluis gesaneerd wordt is zeker. En dat een één meter dik ke grondlaag met zware metalen, pesticiden en minerale olie er dit jaar uitgaat lijkt zeer waarschijnlijk. Maar wanneer de operatie exact van start gaat, is nog onduidelijk. Het wachten is op het moment dat gemeente, provincie en het ministerie van VROM hun handtekening hebben gezet onder de laatste overeenkomsten. Of dat binnen enkele dagen of en kele-weken gebeurt is nog onbe kend. „Kon ik dat maar zeggen," vertelt mevrouw I. Roest van de DCMR Milieudienst Rijnmond, de organisatie die namens de pro vincie het saneringsplan opstelt. „Ik durf echt geen maand te noe men Maar, het gaat wel door." Als de laatste handtekening op papier staal, wordt het hele proces in werking gezet. Dan worden de af te graven tuintjes getaxeerd en wordt aannemers gevraagd in te schrijven op de sanering. Is de beste (en/of goedkoopste) aannemer gevonden, dan start het overleg met bewoners, komt er een voorlichtingsavond en wordt de volgorde van sanering bepaald. De NNPZ is daarbij opgesplitst in vier saneringsdelen. Logger, Hoeker en de laagbouw in de Componistenwijk is het grootste deelgebied. De andere delen zijn net gebied rondom de vier meest oostelijk gelegen Merellaanfiais, de woonwijk ten noorden daarvan tot het Lepelaarplantsoen en tot slot het groen dat grofweg tussen het stadhuis en het NS-station ligt. De bewoners, die afgelopen okto ber door zowel gemeente als DC MR zijn geïnformeerd over de op handen zijnde sanering, hebben daar niet massaal op gereageerd. Roest kreeg slechts één, informa tief, telefoontje. W. van Vuuren, die namens de be woners in de werkgroep NNPZ zit, bevestigt de over het alge meen gelaten houding. Er hebben mensen bij hem gereageerd, maar niet echt veel. De één haalt de schouders op, de ander is blij dat met een schone grond z'n huis weer wat meer waard wordt. Zelf vindt Van Vuuren de sane ring een beetje overdreven. „Blootstelling aan de scheepvaart is veel erger. Maar het hoort er niet, het moet eruit." Slechts in uitzonderlijke gevallen, zou de vervuilde bodem schade opleve ren, meent de bewonersvertegen woordiger: „Als de grond braak ligt en je laat er kinderen in spe len, die vervolgens met hun han den in hun mond gaan zitten." Deining Vanaf het moment dat in 1985 de verontreiniging bekend werd, hebben de bewoners er niet echt ophef over willen maken, meent Van Vuuren. „In de saneringswijk Steendijkpolder waren de men sen bang. De prijzen van die hui zen gingen omlaag, en mensen gingen naar Den Haag en nepen 'dit is de grootste gifwijk van Ne derland', Dit hebben we de men sen voorgelegd, maar een soortge lijke deining wilden we hier alsje blieft niet!" De sanering komt de gemeente goed uit, denkt Van Vuuren, wij zend op het gebied tussen winkel centrum Koningshoek en spoor lijn. Onder meer op het grote gras veld wil de gemeente namelijk gaan bouwen, iets dat per defini tie op schone grond moet gebeu ren. Omdat ook de stadhuistuin onder het sanertngsgebied valt, is het aannemelijk dat het gebied tussen Koningshoek en spoor als eerste wordt gesaneerd. Als de ge meente tenminste haast wil ma ken met de bauw van de nieuwe bibliotheek in diezelfde stadhuis- tuin. Door Jelïa Pichotte VlaardingenNog even wordt ie dereen in spanning gehouden en dan onthullen de drie juryleden de winnaars van de Vlaardingse voorronde van de Nationale Voor- leeswedstrijd: „Heeham El Bouazzaoui van de Westwijzer, Helena Stigter van 't Palet en Fe- rani Djoniman van het Prisma gaa« door naar de regionale ren de." Trotse oma's, stralende moe ders, jaloerse broertjes en zusjes en natuurlijk gelukkige win naars. Grote spanning gistermiddag in de vergaderruimte op de tweede verdieping van de Stadsbiblio theek van Vlaardingen. De lokale voorrondes van de voorleeswed- strijd zijn aan de gang. Iedere keer ais één van de deelnemers op de voorleesstoel gaat zitten, is het meteen doodsstil in de zaal. Iedereen luistert gespannen naar de het fragment uit het boek. Ie der geluidje in de zaal wordt be straft met een boze blik van één of meer van de supporters. De Voorleeskampioenen van de school' zitten langs de kant op plastic stoeltjes gespannen te wachten op hun beurt om te mo gen voorlezen. In de speciale ro tan voorlees-stoel, van waaruit ze dC Zulu gOCu kunit€ft ZièH, mOgéft ze om de beurt vijf minuten een stuk uit hun boek voorlezen. Sommige kinderen vertellen wat over de inhoud van het boek, de schrijfster en de illustrator. An deren beginnen meteen te lezen en zyn zo verdiept in hun boek dat ze niet meer op het publiek letten. Het boek en het stukje dat ze voorlezen, hebben de kinderen zelf mogen kiezen. Zolang het maar niet te lang was. „Ik heb het boek 'De Eikelvre ters' gekozen omdat het een beet je zielig boek was. De moeder van Santiago gaat dood. Hij is een ar me jongen in Spanje in een grot na de Tweede Wereldoorlog," zegt Merlijn Kerkhof van de Jen aplanschool, Ferani Djoniman koos haar bot x omdat ze het ge woon leuk vond. Hoewel Ferani en Helena voor- leeskampioen van de school zijn, vinden ze net niet aityd Jeuk om te lezen. „Soms weet je al snel wat er gaat gebeuren of hoe het ifloopt, net als bij 'Goede Tijden, Slechte Tijden'," zeggen de meis jes. Toch waren alle kinderen blij met het boek, diat zij kregen om dat ze aan de voorronde hadden meegedaan. Uiteindelijk worden uit de zes vertegenwoordigers van de Vlaardingse scholen drie kandi daten gekozen die door mogen naar de regionale ronde. Voor de jury was het een moeilijke opga ve. „Net zoals bij het schaatsen soms iedere honderdste seconde telt, telde hier ook de kleinste verschillen," zegt jurylid Jan He- mert, hij leest zeif veel voor en lette dan ook op de kleinste din gen. „Wij wisten dat ze ging win nen" zeggen Maaike de Kruik en Wendy Mak vol overtuiging. Zij zijn de vriendinnen van Helena Stigter van 't Palet. „Vorig jaar had zij ook al gewonnen. Ze deed ook alles goed. Ze keek naar het publiek en las duidelijk voor," gaan ze verder. De winnares gaat bij thuiskomst haar hele familie opbellen om het goede nieuws teverte'len. „Daar na ga ik een stukje uitzoeken voor de regionale ronde. Waar schijnlijk hetzelfde boek, 'de Monsterbus deel twee', alleen dan een ander stukje," zegt Fera ni zelfverzekerd. Ook in Schiedam zyn gisteren de lokale voorleesrondes gehouden, In de openbare bibliotheek aan het Stadserf werden Lotte de Geus (de Regenboog), Rolf Baay (de Violier), Soraya Verwaal {de Kring), Dymphy Schuurman (de Notenkraker) en Merlissa van de Berg (de Wieken) gekozen tot winnaars van de lokale voorlees ronde. Alle winnaars van gisteren gaan op 20 maart in de Akkers in Spij- kenisse strijden in de regionale ronde voor een plaats in de halve finale op 21 april. De winnares van Maassluis, Marielle van Kleef van de Regenboog zal dan ook aanwezig zijn. Zij werd al op 29 januari tot sier-voorieester ge kozen bij de voorrondes in Pijn- acker. De grote finale voor de Na tionale Voorleeswedstrijd is 19 mei in muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. Hoek van Holland Eneco Ka- beiTvSt Telecom is begonnen met het moderniseren van het ka beltelevisienet in Hoek van Hol land. De hoofdkabels van het be staande net worden vervangen door glasvezelkabels, zodat Eneco behalve het doorgeven van radio- en tv-signalen andere diensten kan aanbieden. Hierdoor wordt het bijvoorbeeld ook'mogelijk om toegang te krijgen tot het internet via de kabel. De werkzaamheden duren tot half juni. Het net van hoofdkabels dat ver vangen wordt, omvat twintig pro cent van de kabels. De zogenoem de coaxkabels, die naar de wonin gen lopen, hoeven niet worden vervangen. Wel worden alle ver- sterkerkasten vernieuwd. Door de modernisering kunnen signalen twee kanten op, waardoor de ca paciteit van het net aanzienlijk toeneemt. Om de nieuwe kabels te kunnen aanbrengen worden eerst kunst stofbuizen in de grond aange bracht. Hiervoor worden beperkte graafwerkzaamheden verricht. Nadat de buizen zijn gelegd, wor den de nieuwe kabels er doorheen geblazen. Op deze wijze wordt in totaal in Hoek van Holland tien kilometer kabel vernieuwd. Hoewel Eneco probeert de over last zo veel mogelijk te beperken, zullen bij het aansluiten van de galsvezelkabels op de versterkers per wijk korte signaalonderbre- kingen ontstaan. Deze duren niet langer dan vier uur en vinden plaats op werkdagen. Verder werkt Eneco ook aan een galsvezelverbinding tussen de ka belnetten van Rotterdam en Hoek van Holland. Deze is voor de zo mervakantie gereed. Dan kan En eco het Rotterdamse zenderpak ket gaan doorgeven. Tot op heden krijgen de inwoners van de bad plaats namelijk de programma's aangeboden uit het pakket van CAI Westland. Wanneer Eneco het Rotterdamse pakket gaat doorgeven en welke zenders dat zijn, is nog niet be kend. Dit wordt nader bekeken in overleg met de gemeente. Het ta rief dat op dit moment van toepas sing is in Hoek van Holland, blijft gehandhaafd. Schiedam Kinderen tussen de 5 tot 14 jaar kunnèn zich in de voor jaarsvakantie op 15 en 16 februari weer uitleven tijdens Jeugdland 2000. Op het programma staat een workshop zelf een film maken, tnime-en muziektheater Opera Educatief, het theatergezelschap Terra Incognita en een Reuzen- apenkooi parcours. Het program ma is een combinatie van sport en spel, educatie, cultuur en interac tie en speelt in op de beleveniswe reld van kinderen. De eerste dag is in verschillende theaters de interactieve theaterto- taaldag. In de wijkcentra Wibaut- pleïn, De Erker en De Blauwe Brug zyn verschillende thaeter- voorstellingen te zien. Zo is in De Erker de workshop 'Kippenvel', waar kinderen van 10 tot 14 jaar leren een griezelfilm te maken. Om aan het eind van de dag te schitteren als regisseur of acteur in hun eigen film. Dinsdag kun nen de kinderen laten zien wat ze kunnen. De Reuzenapenkooi is een combinatie van sluwheid, slimheid en de firma 'List Be drog'. De dag is ingedeeld in twee delen. Kinderen van 5 tot 10 jaar mogen zich 's ochtends tussen 11.00 en 12.30 uur uitleven, van 13.00 tot 14.30 is het de beurt aan kinderen van 10 tot 14 jaar. Alle activiteiten zyn gratis, alleen voor het Reuzenapenkooien en de workshop 'Kippenvel' móet inge schreven worden: (010) 2465507. Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam De 23-jari- ge A El B. had het bepaald niet makkelijk gisteren voor de Rot terdamse rechtbank. Rechtbank voorzitter P.W. E.C. Pulles on derwierp de van twee roofoverval len verdachte Schiedammer aan een waar kruisverhoor. Maar El A had dan ook behoorlijk de schyn tegen zich. Op een stapel kleding stukken en een patroonhouder die de overvaller van een Vlaar dingse snackbar had achtergela ten in een naburig park, was zijn DNA rijkelijk aangetroffen. De Schiedammer erkende vlot dat zowel de jas, twee t-shirts, een paar handschoenen, een rekver- band en de patroonhouaer die wa ren gevonden inderdaad van hem waren. Alle voorwerpen droegen dan ook bloedsporen, die na on derzoek de zijne bleken. Maar hoe de spullen nou in de bosjes waren terechtgekomen, dat was ook El A een raadsel. Een inwoonster van Vlaardingen had op 31 oktober 1997 vanuit haar slaapkamerraam gezien hoe een onbekende man zich in een parkje van een aantal kleding stukken ontdeed. Later bleek dat deze man even daarvoor met een pistool en het hoofd gewikkeld in plakband een naburige snackbar had beroofd. Met DNA-testen en de hulp van een speurhond werd vastgesteld dat de spullen van de Schiedammerwaren. Die voldeed ook aan het signale ment dat de vrouw aan de politie had gegeven: een jas met bont kraag en krulletjeshaar tot in de nek. „Alle Marokkanen hebben zulk haar," wierp El A - zelfvan Marokkaanse afkomst- gisteren tegen in de rechtbank. En al mijn vrienden hebben zo'n jas." Waarop de rechtbankvoorzitter Pulles de verdachte voorlegde dat op de gevonden spullen zijn DNA was gevonden. „Dat klopt, maar dat wil nog niet zeggen dat ik die overval heb gepleegd." Pulles, aandringend: „Maar hoe komen die spullen daar dan?" El A: „Ik zou het niet weten meneer, an ders zou ik hier niet zitten." Pul les: „Hoe verklaart u dan uw bloed op die kleding?" El A: „ïk ben een keer gevallen op de fiets." Pulles: "Wanneer was dat dan?" En zo ging het nog een tijdje door, waarbij rechter Pulles behoorlijk vasthoudend op de details inging. Maar de verdachte Schiedammer bleef verklaren dat hij niets met de overval te maken had: hij zou zelfs ten tijde daarvan lekker op stap zijn geweest in een Vlaar dingse "discotheek. Minder bewijs In de zaak van de tweede overval waar El A van werd verdacht kwam aanzienlijk minder bewijs op tafel. Op 4 oktober 1997 was een onbekende man, het hoofd omwikkeld met gaasverband, met pistool en mes een Schiedamse snackbar ingestapt. De uitbater moest de kassa inleveren en kreeg, om een en ander kracht bij te zetten, het mes op de keel. De dader kon er vandoor gaan. met 1000 gulden. De snackbareigenaar zei de poli tie later El A aan zijn stem als da der te hebben herkend. De Schie dammer was vroeger een vaste klant van hem, maar mocht de zaak niet meer inkomen na een akkefietje over een gokkast. „Je moet ogen in je rug hebben!" zou een furieuze El A. hem toen heb ben nageroepen. „Een overval is zo opgezet!" Ook deze overval ontkende de Schiedammer te hebben ge pleegd. Wederom zou hij zich ten tijde van de beroving in een Vlaar dingse discotheek hebben bevon den, En van een eerdere bedrei ging van de snackbareigenaar was hem ook niks bekend. Officier van justitie G. Knobbout achtte beide overvallen bewezen. Vooral het DNA van El A op de kleding die bij de Vlaardingse overval was gedragen, liet wat hem betreft geen twijfel bestaan over de identiteit van de dader. Hy eiste een celstraf van vier jaar. „Want dit soort feiten zijn bijzon der traumatiserend," meende de officier. „Mensen durven na een overval'vaak niet meer hun werk uit te oefenen." Niet-ontvankelijk El A's raadsvrouwe G. L M. Lens- sen wildé dal li tl Openbaar Minis terie met-ontvankelijk werd ver klaard in de zaak tegen haar cli ënt. Ze somde een eindeloos aan tal processen-verbaal op die niet in het dossier zaten of er pas een dag voor de zitting aan waren toe gevoegd. „Als ik dat allemaal sa mentrek, concludeer ik dat er ronduit slordig is gewerkt," vond de advocate. Daarnaast wees Lenssen erop dat een sjaal, die eveneens in het pak ket kleding in het Vlaardingse park was gevonden, niet door een speurhond tot El A herleid kon worden. „Als die speurhond al überhaupt gekwalificeerd was, want daar zat weer geen proces verbaal van in het dossier." Bovendien vond de raadsvrouwe de bewijslast tegen El A in de zaak van de Schiedamse overval wel heel erg summier. „Meer dan die stemherkenning is er eigen lijk niet," betoogde ze. Indien de zaak tegen haar diént niet-oni- vankelijk zou worden verklaard, 20U volgens Lenssen tot vrij spraak moeten worden overge gaan. De rechtbank doet op 24 februari uitspraak in deze zaak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3