14 Economie Samen Rekenen met een Cosio, sporten in Adidac 'Ambtenaren zijn reorganisaties zat' Norfolkline breidt uit in Poeldijk en Belfast Chinese merkenpiraterij viert hoogtij ondanks strengere regels ar* Still boekt in ons land een record 010-4066066 Vedior Vedior Vedior Productiemedewerkers m/v Werknet Uitzendbureau Rotterdams Dagblad %3" Donderdag 11 februari 1999 Scheveningen Veerrederij en wegtransporteur Norfolkline in Scheveningen, onderdeel van Maersk, gaat zijn koel- en vries- centra in Poeldijk en het Noord- ierse Belfast uitbreiden. De uit breiding is het gevolg van het vol gens Norfolkline succesvolle con tract met J. Sainsbury, een van de grootste supermarktketens in Groot-Brittannië. Dat contract werd vorig jaar getekend en leid de tot de bouw van de centra die nu worden uitgebreid. Norfolkline heeft ook een con tract lopen met de supermarktke ten Teseo en warenhuis Marks Spencer. Voor de wegtransporten werkt Norfolkline sinds mei vorig jaar samen met Visbeen en Post Kogeko onder de naam DailyF- resh Logistics. Met de uitbreiding kan Norfolkli ne zijn klanten in Groot-Brittan nië en Ierland beter bedienen. De levering van verse groente en fruit, bloemen, boter en kaas aan supermarkten zal vier maal per dag plaatshebben. De bevoorra ding zal niet langer met verschil lende vrachtwagens met één soort lading gebeuren, zoals bijvoor beeld alleen sla of tomaten, maar met wagens die per bestemming een breed assortiment bij zich hebben. Daarmee wordt ook het aantal bezoeken aan distributie centra en daarmee de drukte voor de deuren verkleind. De veer dienst van Norfolkline kan zijn klanten een twaalfiiursdiensf ga randeren. De vrachten, die 's och tends in Poeldijk verzameld en geladen worden in de vrachtwa gens met een koel-vriescombina- tie, vertrekken 's middags uit de haven van Scheveningen om 's avonds in Belfast aan te komen. Hendrik Ido Ambacht De Neder landse dochter van het Duitse Still, fabrikant van heftrucks en andere logistieke systemen, be haalde in 1998 een recordomzet van 113,5 miljoen. Dat was een stijging van bijna twaalf procent vergeleken met het jaar 1997. De orderportefeuille ran het be drijf was aan bet einde van vorig jaar met 28,3 miljoen negen pro cent beter gevuld dan eind 1997, Het in Hendrik Ido Ambacht ge vestigde bedrijf voorziet voor dit jaar een verdere groei van ten minste zes procent. Het aantal arbeidsplaatsen nam toe van 172 naar 187 en stijgt dit jaar verder naar 196. Het meren deel (54 procent) van de arbeids plaatsen omvat technische func ties. Vorig jaar steeg de omzet van de technische dienst met bijna ze ven procent naar ƒ24,1 miljoen van de totale omzet Eind vorig jaar had Still in Nederland 86 mo biele steunpunten. Dit aantal groeit dit jaar naar 92 vestigingen, Still verkocht voor het eerst meer elektrische heftrucks dan trucks op diesel of lpg. Still, marktleider in elektrische heftrucks, ver wacht dat deze trend zich zal voortzetter» onder invloed van mi lieu- en arbowetgeving. Internationale bedrijven begin nen tabak te krijgen van China's kopieerzucht Tijdens een stu diedag vorige week in Peking werd de balans opgemaakt van de strijd tegen merkenpiraterij, het illegaal kopiëren van soft ware en films en bet stelen van uitvindingen die al zijn gepaten teerd. Door Jan van der Made Peking Of de Redhok gym schoenen echt zoveel slechter zijn dan het op twee letters na identie ke Reebok-paar dat ernaast ligt weet sportzaakeigenaar Wang Nansheng niet Maar ze verkopen een stuk beter, simpelweg omdat 2e bijna de helft goedkoper zijn. 'Hoezo illegaal? Ik heb ze aange kocht van een dealer en heb er een certificaat bij van echtheid'. Zonder twijfel is er een fabriek die de Redhok gymschoenen echt produceert, maar weet hij dan niet dat het veranderen van een paar letters van een merknaam een grove overtreding is van Chi na's regels ter bescherming van merknamen? Wang: 'Ik weet al leen dat ze beter verkopen dan de geïmporteerde schoenen en dat is het enige waar ik in ben geïnte resseerd. Ik vraag niet waar ze vandaan komen'. Het is een feest in Chinese steden rond te lopen en zoveel mogelijk kopieën van gevestigde merkna men te ontdekken. In het zuiden is het meestal altijd prijs. In de kleine winkeltjes die elkaar be concurreren in Guangzhou bij voorbeeld. Bijna ieder half jaar is daar een ander 'merk' papieren zakdoekjes populair. Basismodel: het Duitse Tempo. Maar in de loop van de jaren werden verbluf te consumenten geconfronteerd met Tmpao, Tinpo, Tango en zelfs Terpo zakdoekjes, de meesten in het bekende, blauwe jasje. In Shanghai bestond lange tijd Nancy's fastfood. De N was een gele boog op een rode achter grond. Van een afstand lijkt het een lonkende M van McDonalds, die bij een nadere blik geampu teerd blijkt te zijn. En is het niet grappig' om' karaoketé ringen door een Hilips microfoon die is aangesloten op een Ponosonlc te levisie? Maar volgens Chris Baily, die in Peking werkt voor Rouse Co. International, een consultancybu reau dat zich onder meer met merkenpiraterij bezig houdt, valt er niets te lachen. „De eigenaar van een merk weet in zo'n geval dat hy een hoop geld en tyd kwyt- raakt als hij dat probleem wil gaan oplossen. Mensen die dit soort vervalsingen zien vinden het amusant. Maar ze zjjn verre van vermakelijk voor de eigenaar van het merk." 500.000 merken Op dit moment zijn er ongeveer 50Q.000 merken officieel geregi streerd in China en elk jaar ko men er 150.000 nieuwe bij. Be scherming van producten wordt geboden door een aantal wetten en regels, zoals de wet op handels merken, de wet op patentbescher ming en de regels die intellectu eel eigendomsrecht beschermen. Deze werden in het begin van de jaren negentig opgesteld als on- De Chinese autofabrikant Zhonghua, die uitslui tend polyes ter wagens produceert, heeft een ko pie van eon Mercedes S- kiasse in de werkplaats staan, van po lyester na tuurlijk. Foto GPD derdeel van China's streven om op de internationale markt geac cepteerd te worden. Niet alleen buitenlandse merknamen worden gekopieerd. Ook Chinese merken worden ge kopieerd. Tot woede van een ver tegenwoordiger van de populaire Beijing Jeep 2020 was er een fa briek in zuid-China die het leger model perfect namaakte, met een vals certificaat erbij dat het in de beroemde Beijing Jeep Factory was vervaardigd. En de fabriek van populaire babydrankjes TVa- haha' kreeg een proces aan de broek van een zanger uit Xinjiang (west China) die beweerde dat dat de titel van een van zijn songs was. In sommige gevallen zijn de kopieerders hondsbrutaal Merce des rit in rijn maag met kopieën van een complete stationwagon, vervaardigd door Norinco, een in dustriële tak van het Volksbevrij dingsleger. Ook de Chinese auto fabrikant Zhonghua, die uithui-, tend polyester wagens produ ceert, heeft een kopie van een Mercedes S-klasse in de werk plaats staan, van polyester. 'Overvallen' Wat kunnen buitenlandse bedrij ven doen aan het illegaal kopië ren? „Het is per bedrijf verschil lend," aldus Baily. „Sommige be drijven zijn heel streng in het be schermen van hun merknaam." Als ze het zat zijn schakelen ze ge specialiseerde bureaus in, zoals Baily's Rouse Co. Het bedrijf is al zo'n vier jaar actief in China en heeft tot nu toe al bijna driehon derd 'overvallen' uitgevoerd op verdachte fabrieken. „We hebben wat bewijsmateriaal nodig in de vorm van producten die in de win kels liggen. Als het meezit kun nen we binnen een paar uur toe stemming krijgen om zo'n fabriek binnen te vallen." Als daar nagemaakte producten worden aangetroffen, worden die in beslag genomen en dc fabriek kan, als dat noodzakelijk wordt geacht, in zijn geheel worden af gesloten. Maar in de praktijk ge- 10™~ In Guangzhou is bijna ieder halfjaar een ander 'merk' papleren zakdoekjes populair. Basismodel: het Duitse Tempo, in de loop van dej aren warden verblufte consumenten geconfronteerd met Tmpao, Tinpo, Tango en zelfs Terpo zakdoekjes, de<..ostein het bekende, blauwe Jasje, fomgpo beurt dat nauwelijks, „Meestal zijn het gevestigde fabrieken, die een volkomen legale productielijn hebben," aldus Baily, „maar die ernaast nog wat valse kopieën bij maken. Die kun je niet zomaar sluiten." De boete, ongeveer 10,000 Yuan (2500 gulden) is vol gens Baily veel te laag. „Dat was tien jaar geleden misschien een heel bedrag, maar vandaag de dag is het een kleine schadepost voor zo'n fabriek." Hoe moeilijk het is om illegaal ko piëren tegen te gaan bewijst het probleem van de nagemaakte vi deo-CD's en digital video disks (DVD'sl Na jarenlange discussies tussen Peking en de Amerikaanse handelsvertegenwoordigster Charlene Barsheveski werd in 1996 een akkoord gesloten inzake het bestrijden van de videopirate rij. Drie fabrieken in het zuiden van China werden gesloten en de enorme toevloed van illegale vi deo's nam wat af. Maar nu, drie jaar na het akkoord, lijken er meer dealers dan ooit. Een voorbijganger in de populaire Sanlitun Lu kan geen tien meter lopen zonder minstens vijf keer gevraagd te zijn of hij geïnteres seerd is in 'viesiedie'. Een geïnte resseerde wordt dan meegeno men achter een schutting of in een steeg en kan kiezen uit de laatste films die in Europa nog niet in de bioscoop draaien, voor vier gulden per stuk. Maat vol Voor AMP, een Amerikaans be drijf dat netwerkkabels voor com putersystemen in kantoorpanden aanlegt, was de maat dit jaar vol Na miljoenen schade te hebben geleden organiseerde het bedrijf afgelopen week een studiedag waarop experts en vertegenwoor digers van de Chinese overheid bespraken wat de mogelijkheden zijn om de piraterij tegen te gaan. „Het voornaamste probleem is on derwijs," aldus NevillKC. Lai, di recteur van PCLSS marketing Asia Pacific en woordvoerder voor AMP. „Er zyn twee markten voor nagemaakte producten: een van producenten die producten nama ken en de consumenten doelbe wust misleiden door ze als echt te verkopen. En de markt van die ge bruikers die weten dat ze valse producten kopen, maar dat doen omdat ze bijvoorbeeld goedkoper zijn. Ze hebben geaccepteerd dat ze valse producten kopen. Het is nodig het publiek bewust te ma ken van de schade die dat aan richt." Behalve een intensievere inspec ties en zwaardere boetes voor ko piërende bedrijven moet er, vol gens Lai ook een intensieve voor lichtingscampagne komen. Maar een ander, moeilijker oplosbaar probleem wordt gevormd doordat in sommige gevallen de fabrieken beschermd door de lokale autori teiten. „Dat is ergste koppijn. In zo'n ge val gaat niets via de juridische ka nalen en moeten er altijd compro missen worden gesloten," aldus Baily. „We doordringen onze klanten ervan dat we niet zoveel macht hebben als de FBI. Locale autoriteiten zijn niet aangesteld als goedereninspecteurs. Zij zijn vooral gebaat bij fabrieken die or delijk draaien, dus ze beginnen meestal niet aan drastische maat regelen als het sluiten van hele fa brieken." Door Martin de Bruin Den Haag Onderwijs en politie hebben nu een CAO, maar dit voorjaar moet er nog een reeks by de overheid tot stand komen: de gemeenten (192.000 ambtenaren), de waterschappen (8700), de rech terlijke macht (2200), defensie (77.000) en het rijk 106.000). Denk maar niet dat een trend is gezet, redeneren de rijksambtenaren. Wij willen meer'. Bij het rijk is het nooit anders ge weest: de ene reorganisatie is net achter de rug of de ander doemt op. Of het om een 'Grote Efficien cy Operatie' gaat of een Vyf pro centsoperatie', het komt allemaal op hetzelfde neer: de departemen ten moeten bloeden. „Ieder re geerakkoord kent weer zijn eigen taakstelling." stelt Xander den Uyl bitter vast „Voorde ambtena ren is dat elke keer weer een bui tengewoon ingrijpend proces. Re organisaties hakken er diep in. Ze zyn het spuugzat" Het onderwijzend personeel is even de straat opgegaan, de agen ten zijn net niet binnen gebleven. Twee belangrijke overheids- CAO's zijn afgesloten. Maar het gaat pas echt rommelen bij de on derhandelingen over de CAO voor het rijkspersoneel 106.000 ambte naren), zo voorspellen de vakbon den. In minister Peper van bin nenlandse zaken hebben ze niet echt het volste vertrouwen. Den Uyl koestert weinig hoop op een ommekeer in de politiek. De bezuiniging van vijf procent op personeel en materieel, aange kondigd in regeerakkoord en be groting, is daar een voorbeeld van. „Politici kunnen het allemaal mooi zeggenmaar ze stellen zich zelf nooit de vraag waar ze mee bezig zijn als ze een dergelijke be zuiniging accepteren." De strijd wordt vooral gevoerd op departementaal niveau. Maar het spook van de bezuiniging waart straks ook rond in het fraaie ge bouw van het CAOP aan het stati ge Lange Voorhout waar vanaf 11 maart de degens worden gekruist over een nieuwe CAO. Iedere topambtenaar moet dezer maanden snijden in 2ijn begro ting. Alleen politie en onderwijs (juist de sectoren waar een CAO is afgesloten) en Rijkswaterstaat zijn ervan verschoond gebleven. „Dat wordt dus taken afstoten zou je zeggen," redeneert Den Uyl „Minder zware straffen, minder cellen nodig en dus minder perso neel. De aangifte grens verhogen, minder biljetten te verwerken en dus minder belastinginspec teurs." Grijnzend: „Minder ka merleden, minder vragen en dus minder werk voor de ambtenaar." Den l(yl, die zelf niet onderhan delt bij het ryk maar dat wel doet bij de gemeenten, ontzenuwt de gedachte dat onderwijs en politie de trend hebben gezet. De rijks ambtenaren varen hun eigen koers. „Sinds 1993 onderhande len we in acht verschillende over heidssectoren omdat er juist meer verschillen bestaan dan overeen komsten. Dat bevalt ons prima. Zo zie je dat we bij de waterschap pen gaan praten over een 36-urige werkweek die elders allang is in gevoerd." De sectoren gaan steeds meer uit de pas lopen. „De uittredingsre geling, de FPU, wordt bij de poli tij heel anders toegepast dan bij de gemeenten. Zelfs in salarissen komen er verschillen." Lastig De vakbonden zijn er niet rouwig om. CFO-cnderhandelaar Erik de Macker: „Het is mooi wat Je colle ga's bij de politie en het onderwijs hebben binnengehaald, maar v/y nemen er geen genoegen mee. De mensen zeggen nu al: met twee procent hoef je bij ons echt niet aan te komen. De problemen zijn bij ons veel groter. Ik zit in een lastig parket, want vragen is krij gen wat de achterban betreft." De Macker vreest dat Peper als minister van Binnenlandse Za ken in begrotingspotjes heeft ge rommeld waar de rijksambtena ren straks de dupe van worden. „Hij moet het geld toch ergens vandaan halen," redeneert hij. „Uit mijn potje dus! Dat zou heel erg vervelend zijn. De CFO gaat uit van het harmoniemodel, we zullen niet direct iedereen aanra den de straat op te gaan. Maar dan moet er wel een redelijke CAO ko- Voor Jan Hut van de CMHF ligt het niet anders. „Het is logisch dat je de andere overheidssecto ren in de gaten houdt. Maar die loonstijging van totaal zo'n vier procent moet boven tafel komen. Minder wordt moeilijk. De twee procent per jaar is alleen al nodig voor handhaving van de koop kracht." Zeker gezien de in janua ri opgelopen inflatie. Hut: „De overheid w1! een kleiner, maar beter apparaat en dan zul je de ambtenaren beter moeten be talen. Als werkgever en werkne mer dien je wat dat betreft dezelf de belangen, dus heb ik best hoop dat we er uit komen. Aan de ande re kant roept Kok dat de economi sche vooruitzichten minder zyn. Maar juist de afgelopen jaren heb ben wij niet kunnen profiteren van de hausse in de economie." Lucratief Het beruchte ziektekostendossier dreigt een flink struikelblok te worden. Door de lucratieve tege moetkomingen af te schaffen kan er 360 miljoen gulden worden be spaard. Maar feitelijk hebben we het over verkapt loon en dat kun je niet zomaar wegschoffelen, al dus De Macker. Zyn collega Hut: „De tegemoetkomingen komen ruwweg overeen met twee pro cent loonstijging. Bovendien le vert dit individueel sterke inko mensverschillen op." Den Uyl: „Ik ben benieuwd of dit weer wordt ingebracht. Er wordt op ge studeerd, maar het zal lastig wor den de voordeeltjes te compense ren." Dan liggen er nog een paar heike le punten: de toenemende werk druk van de rijksambtenaren en de flexibilisering van arbeids voorwaarden voor groepen bin nen het ambtelijk apparaat. Steeds meer nemen de onderne mingsraden zaken als werkdruk voor hun rekening. Ook hij voor spelt een heet voorjaar: „Het wor den harde onderhandelingen en als dat nodig is zullen we een con flict niet uit de weg gaan." m Met Tips bereikt u bijna M miljoen lezers van 13 jaar en ouder! (Bron: DG O-W<) Commercieel personeel gevraagd Maasstede Financieel Mana gement, een dynamisch admi nistratiekantoor, zoekt een secretarieel/administratief me dewerkster voor 3 dagen per week. Leeftijd 25-35 jaar. Re acties (ind. pasfoto) sturen naar Maasstede Financieel Management, ta.v. H. Holle- mans, Postbus 23192, 3001 KD Rotterdam. Uw TIP kunt u telefonisch op geven dagelijks van 8.30 tot 20.30 uur. 20 lijnen staan vooru aereed Bel 010-406.60.66. TTT Europe B.V. zoekt per drecl enthousiaste telemarke ter voor de vestiging te Rot terdam. Voor mensen met een goede telefoonstem en comm. instelling hebben wij part-time werk met flexibele werktijden. Bel voor een afspraak met het hoofdkantoor, tel. 020-6696959 VERKOPER oog. 25 jr., MBO opl. bij voorkeur verkoop in de 2akeSjke dienstverlening. Ben j$ de man/vrouw met doorzet tingsvermogen bel ons dan 010-2150904A36-50644733. Administratief personeel gevraagd zoekt administratief talent! Wij zji op 2oek naar karxfidaten (m/v) voor de fmnciëte dtenstverfenhg van diverse banken hi de regio Rotterdam. Functie-eisen: mbodpioma, ervaring met Word, Excel en een commerciële insfeiSng. Heeft u interesse? Bei dan Vedior Personeelsdiensten in HefevoetskJts, tel: 0182-320098. Openingst^^rgax^ t/m vrjdag van zoekt administratief talent! W| zijn op zoek naar kandidaten (m/v) voor da financiële dienstverlening van diverse banken in de regio Rotterdam. Funcbe-ersen: mbo-dipfama, ervaring met Word, Excel en een commerciële "nsFelfing. Heeft u interesse? Bei dan Vedior Personeelsdiensten in Hellevoetsiuis, tel: 0182-320098. Operiingst^n^rr^ajxteg Vm vrijdag van Uitzendbureau ExceBent zkt HEAO-ers met cijfermatig in zicht voor beleggingsmij. in R'dam-C. Bel 010-4146444. Uw TIP kunt u telefonisch op geven dagelijks van 8.30 tot' 20.30 uur. 20 lijnen staan voor u, aereed. Bel 010-406.60.66. Technisch personeel gevraagd zoekt talent (m/v) in de techniek! Wij hebben werk voor o.a: Container (koel)monteurs Elektromonteurs Proces-operators met werkervaring erVofcplejdng in levensmiddelen Sleutelaars Bedrijfsleiders met hts-E en relevante werkervaring Bovenstaande vacatures is een kleine greep uit onze vacatu rebank, Welicht heeft u een ander vakgebied waarin wij ook werk neboen. Ben voor meer nformaue Vedior Personeels diensten te Spifcentsse (Marco Olden), tel: 0181-623142 of te HelievoetsflJis (Martin Jansenl tel: 0181-320098. Ope- ningstjeten: maandag t/m vrijdag 08.30-17.30 uur. Ontdek de waardevolle kracht, van een TIP. Het plaatsen van; een TIP is zo eenvoudig. Bel 010-406.60.66. 20 lijnen rijn' speciaal voor u gereserveerd. Als 1 van onze lezers op uw TIP reageerd...dan zit uw brie-' venbus verstopt. Probeer hst eens: Bei 010-406.66,60 of fax 010-406.69.65. MAJOOR ENGINEERING Contracting VCA gecertificeerd. Vestiging Rotterdam zoekt per direct voor langdurige projec ten: electromonteurs, in be- drffstellers E&i, scbeepsjzer- werkers, supervisors, bankwer kers, kabeltrekkers, pijpfitters en co2-lassers. Geïnteres seerd? Bel ons kantoor aan de Industrieweg 135. 3044 AS te Rotterdam. Tel. 010-4621717. Techn. uzb. A.W.M. V.D. TAS BV vr. per dir. voor cfiv, pro feten Ijzerweikers, eiectro- monteurs, instrumentatiefrtters, C02-lassers. 0181-392555. Elektromonteurs Lbv. VEV- MSI. Binnen 2 weken beschk- baar. Omg. Delft, Dordrecht en Rotterdam. Tel.nr. 06- 51451546. SPECIAL JOBS vraagt met spoed: lassers bankVijzer- werkers, pijpfitters, monteurs, elektromonteurs en sleutelaars. Dordrecht 078-6549133 UZERWERKERS, (cortstr. en pijp), Montat monteurs (brandkasten), sa menstellers. InL Uitzendbureau Rijnmond, tel: 010-5115730. LOöDGlETER/cv-monteur burgerwerk, Lb.v. njbew. BE. J. Breetveid Loodgieters en Tim merbedrijf BV 010-4189284, Isoieerder zeer ervaren. Per direkt een nieuwe baan Goede verdienste. Tel.nr. 06- 51451546. Loodgieter utiliteitsbouw j.b.v. vervoer. Ranostad. Tel.nr. 06- 51451546. Gezocht een gemotiveerde VLOERENLEGGÈR, omg. Rotterdam. Tel: 010-4200945. Per direkt lasser MIG/MAG en Tig met mm. n'rvo 3. TeL 06- 51451546. Uitzendburo AH v. Leeuwen BV vrgterv. erv. zeifst. n bezit van: WA1, verb, cert., EBB-pasp. beloning en tangd. werk, Tel: 0180-432134. Met spoed kunnen wij plaatsen: Slopers met VCA certificaat Lassers met certificaat 1e Pijp fitters Elektromonteurs, zelf standig, koppels en hulpmon- Voor verschiBende pro- Tel. 06-22793695. VERLASCON B.V. zoekt: Cer- tificaatlassers, 1e pijpfitters, constr. bankwerkers, electro monteurs, kabekjoot monteurs. Telef. reactie: 0165-561192, Per direct gevraagd een GLASZETTER uit regio R'dam, tbv rijbewijs is een must. Vast cfienstverband. Be! 010- 2150904/06-50644733. BOUWCOMBINATIE J.HJ.Verhoeven B.V. vraag all-round timmerlieden. Tel: 071-4084353. Kwaliteitscontroleur, MTS- WttVE en/of enige ervaring. Voor vaste baan. Inlichtingen op lel-nr. 06-51451546. Industrieel bekers pui er met ervanng voor vaste baan. Om geving Dordt Info: te'. 06- 51451546. PFL Holland zkt met spoed allrotnd TIMMERLIEDEN. 010- 4713664 vragen naar Dhr Kruijt A F BOUW B.V. vraagt voor direct all-round timmerlieden Tel 010-4627070. Gevr. erv. loodgieters en leer ling loodgieters. Bellen tijdens kantooruren. 0180-619871 Winkel personeel gevraagd L. van den Assem Schoenen zoekt enthousiaste vrerkoopmodewerksters Voor onze filialen Aert van Nesstraat (Centrum) en WetssenbrucNaan (Hitegersbera) Geïnteresseerd? Stuur uw sollicitatiebrief met pasfoto of bei naar L van den Assem, Aert van Nesstraat 38 3012 CA Rotterdam. 010-4112111. Super de Boer Keizerswaard 63, R'dam-Usselmonde vraagt voor onze slagerij een CHEF slager. De chef <Je wij zoeken heeft zijn diploma, heeft erva ring met voorverpakking in de supermarkt en heeft een zéér klantvriendelijke instelling. Heeft u belangstelling voor deze baan? Neem dan kontact op met dhr F. de Jong of met Cfrir F. Lex. Tel: 010-4822825. Zeevishandel A. van Wijnen te Ridderkerk zkt. per direct een fuUtime VERKOOPMEDEW. M/V InL: 0180-428399, Gevr. meisje voor groenten- winkel, 18j. Tel, 010- 4143561. Na 18u.: 4664725. keurslagerij Rertee van Schaik te Ridderkerk zoekt enthousi aste VERKOOPSTERS. Tel: 0180-424741 Gevraagd oproepmedewisters. voor de avonden en weeken den. Min. leeftijd 18 jr. Sjako Night Shops, tel010-4612894. Kapperspersorteel gevraagd DANISH COIFFURES fult-tme kapper/ster, 0163-621961/078-61 ES vraagt Voor direkt D+H kapster ge vraagd Kapsalon "Marconi". Tel. 010-4153988. Horeca personeel gevraagd Tennispark Bijdorp zoekt full time horeca medewerker m/v ift. 18/22 jr. Enige ervan ng is een pré maar motivatie is be langrijker. Moet bereid zijn om op avonduren en weekenden te werken. Ben je geïnteresseerd Bel tussen 17.00u en 20.00U Te' 010-4259190 Eterij-Tapperij "t Haantje", Bierens de Haanweg 12. 010- 4197776, R'dam (Lombarden) vraagt een KELNER fit ±25 jr. Snackbar Mignon Schiedam Borodin laan 66 010-4708537 zkt Part-Timers voor vr., za, 20. Tel. reageren 12.00-16.00 uur. Eet- en teestcafé DE MERWE in Werkendam zkt enth. bar- medew. (v) voor 20-25 u p.w. Lft 25-35 j. Goede arüeids- omstTel: 0104807787. Café Restaurant de Amstelbron vr. m. spoed dv. erv. horeca medewerkers, ook voor de küukóft nVv. Tèl. na 12.00 u, 010-4731845. Brasserie INN THE PICTURE zkt afwashulp 18 j. UitsluF tend schrift reac. K. Door- manstr. 294.3012 GP R'dam. Het TlPS-faxnummer ts 010- 406.69.65. Rtslorante Ua Stanza, gelegen in het statige Scheepvaart kwartier. biedt een restaurant mei 65 zitplaatsen, café, zaaltje en een riante binnentuin met 110 zitplaatsen. Voor de keu ken die getypeerd kan worden als een traditionele Italiaanse keuken, zoeken wij een f.L ZELFSTANDIG WERKEND KOK m/v. Wij vragen: een afge ronde SVH opleiding enige jaren erv. ais zetfst. werk. kok en affiniteit met de Italiaanse keuken. Sollicitaties kunnen schnft. of telefonisch naar de afd. Pz, 010-4367845 of naar La Stanza, tav. Dhr. Van de Burg, 010-2771414. Postbus 23401. i, 3001 KK Rotterdam. Gevr. Man/Vrouw 23 j. v. achter de bar. Sportcaté Bra- venboer 010-5213151 na 17 u. TIPS doen het! Lees maar. Restaurant-Gastheer mei min. SVH opf, Inl: Rest de Witte Brug, Lekkerkerk. 0180-663344 Schoonmaak personeel gevraagd Mommers SS zoekt per direct nette intverz. m/v voor kanto ren Heemraadsingel-R'dam, 's avonds 4x fVw 2 uur. Tevens mt. verz. voor object Spaanse Pokter 1 maart '99. Aan melder 0180-314335, tjdens kantooruren. Gevr. meisje voor maandag 06.45-12.00 uur, dinsdag- vrijdag 08.00-12.00 uur. i.b.v. auto. Tel. 010-4182101. BOUWOPRUIMER en glazen wasser gevr., omgeving Rot terdam. Info bij: Apnra-M Clea ning BV. Tel. 0168-453050. Divers personeel gevraagd Met spoed gezocht vooreen rundvlees-verwerkend bedrijf in de Spaansepolder Vrcsg beginnen (S.OOuui} i.b.v. eigen vavoer, voor langere tijd beschikbaar, goed tegen de kou kunnen, v.a, 18jr. voor meer informatie, neem contact op met: Pannekoekstr. 28.3011 LG Rotterdam Tel. 0104116666 Wij kunnen geen enkele AAN SPRAKELIJKHEID aanvaar den, voor schade van welke aard dan ook, ontstaan door net niet, niet tijdig of onjuist olaatsen van advertenties. Iets te verkopen? Plaats een. TIP! Bel 010-406.60.66. U, wordt snel efficiënt en vriende- lijk geholpen.J Vervolg zie pagina 18

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4