217 Gouden medailles als 'bruidschat' ummrwmm Wereldtitels voor schaatsjunioren Bij Van Heeswijk is het 'gelijk boem' Michiel Kamphuis hoort er nu echt bij Van Hofwegen legt ook bij NK sprint in Dordrecht 'olympische eed' af Waterpolosters rekenen op aansluiting Aziaten heersen ook op Europese tafeltennistafels Tops zevende in Bordeaux Slimme Stam dwingt respect af Grote WK-pIoeg naar Hongkong Prinses zwijgt, Easton bekent, Coles spartelt Gebrselassie en Szabo: dubbel wereldrecord Lasse Kjus: elke dag in Vail op het erepodium Rotterdams Dagblad Maandag 15 februari 1999 Montreal De waterpolosters hebben zich niet geplaatst voor de finale van het toernooi om de Ca nada Cup, De vrouwen van bonds coach Jan Mensink verloren-hun vierde wedstrijd met 11-7 van de Verenigde Staten en spelen nu in dc strijd om de derde plaats tegen Canada B, De finale gaat tussen Amerika en het eerste team van Canada. Oranje had tegen de Amerikaansen in de eerste perio de het vizier niet op scherp staan. De ploeg bood de tegenstander daardoor de gelegenheid in de wedstrijd te komen. Bovendien hadden de Amerikaanse vrouwen een antwoord op het snelle Neder landse spel gevonden. De forma tie van Mensink moest te vee! risi co nemen en dat werd door de op ponent afgestraft. Ingrid Leijen- dekker was voor Nederland top scorer met drie doelpunten. Leijendekker was in het duel met Canada B ook het meest trefzeker met vijf doelpunten. Oranje won deze wedstrijd met 17-10. Volgens de bondscoach heeft het toernooi tot nu toe aangetoond dat zijn team in de breedte nog iets tekort komt. „Maar als de drie gebles seerde speelsters hersteld zijn. kunnen we de aansluiting wel weer vinden." aldus Mensink. Split De hegemonie van het Chinese tafeltennis dringt steeds verder door in het Europese cir cuit Zo kreeg de Europese Top Twaalf in Split een vrouwenfinale met twee Duitse speelsters van Chinese origine. Qianhong Gotsch won van de Duitse kampi oene Jing Tian-Zörner 23-21 21- 17 23-18. Tian-Zörner zorgde in de halve fi nales voor een grote verrassing door titelverdedigster Nia Xialian te verslaan. De in China geboren maar voor Luxemburg spelende kampioene verloor in drie games: 6-2120-2217-21. Bettine Vriesekoop (38) kon zich in Split niet met de top meten. Raar toernooi zat er zaterdag avond al op. Na vier nederlagen sloot ze de vijfde ronde af met winst tegen de Duitse, eveneens van Chinese afkomst, Jie Schöpp: 21-1913-2121-1617-2121-16. Vriesekoop noemde haar aanwe zigheid in Split toch geslaagd. „Ik kwam op beslissende momenten wedstrijdritme te kort. Al is ook het niveau de laatste jaren enorm omhoog gegaan," aldu<= de partti- mespeelster. Ze beschouwt Split als een goede voorbereiding op de nationale titelstrijd over drie we ken in Utrecht. In het mannentoemooi verdedig de de Wit-Rus Vladimir Samson- ov met succes zijn titel. Hij won in de finale van de Fransman Cris- tophe Legout: 21-14 21-19 21-16. Bordeaux Jan Tops is gisteren tijdens het concours hippique van Bordeaux zevende geworden in de kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker. De Brabander, die het paard Belsedene d'Amaury zadelde, bleef in de barrage fout loos in 43,64 seconden. De wedstrijd eindigde in een dub bel Duits succes. Franke Sloot haak zegevierde met San Patrign- ano Joly Coeur voor Ludger Beer- baum met Priamos. De Franse amazone Alexandra -Ledermann werd met Rochet M derde. Tops is al verzekerd van een plaats in de finale, eind april in Göteborg. Roelof Bril (achtste) en Eric van der Vleuten (dertiende) hebben eveneens goede uitzich ten op een finaleplaats. Alkmaar De ijle berglucht heeft Arnold Stam goed gedaan. Na het Open Nederlands kampioenschap en de alternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijke Weissensee werd de KNSB-competitie zater dag in Alkmaar voortgezet. Net als vorig jaar won Stam na het uit stapje in Oostenrijk de eerste ma rathon op kunstijs. Henk Ange- nent blijft na vijftien wedstrijden leider in het klassement. Door de krachtsinspanning die zelfs voor marathonbegrippen uniek was, trok Stam de overwin ning naar zich toe. Op het snelle ijs ontsnapte de Brabander in de finale uit een kopgroep van acht man en soleerde naar de finish. Kolze Zandstra heeft zaterdag de Vikingarannet, een schaatsma- rathon op Zweeds natuurijs, ge wonnen. DZijn medevluchter, de Rus Andrei Krivosjejev, eindigde op twee seconden als tweede. Door Hans Vos Dordrecht De benaming duidt op een typische bestemming voor een huwelijksreis, ver weg van Nederland. Maar Aqua- pulca is zo Hollands als maar kan. Het is de wat weidse naam van een doorsnee zwembad, opgetrokken tegenover het Mer- wede-ziekenhuis in Dordrecht. In dat bad had Wilma van Hof wegen de afgelopen dagen pret. En alle bezoekers van de Ne derlandse sprintkampioenschappen genoten mee. Nog voor de eerste start had Van Hofwegen de toon gezet van een melig kampioenschap. Bij absen tie van alle Nederlandse toppers, die het gesprint geen van allen ge past vonden in de aanloop naar de WK korte baan, was het sfeertje in Dordrecht direct carnavalesk. Kletstante Wilma keuvelde zater dag voor het begin van de finales met Adri van de Eijnden, de vrou welijke speaker van de NK, en prompt wist iedereen m Aquapul- ca het fijne van Van Hoftvegens jaarplanning. Ze gaat trouwen in Vlaardingen op 22 september.... Goedlacns stapte de 27-jarige Van Hofwegen op het startblok voor de 50 meter vrije slag, de specta culairste spurt, even zo vrolijk hees zij zich na twee baantjes op de kant. Met het goud als de eer ste 'bruidschat'. En daar zag oud- Dordrecht De KNZB stuurt 25 zwemmers en zwemsters naar de WK korte baan, die be gin april in Hongkong worden gehouden. Nooit eerder nam zo'n grote Nederlandse selec tie deel aan een WK PSV is met negen leden het best ver tegenwoordigd. De selectie is: Vrouwen: Madeion Baans, Inge de Bruijn, Thamar Henneken, Kusten Vlicghuis, Angela Poslma (allen PSV), Hester Broekhuizen, Brenda Starink (beiden DWK), Wilma van Hofwegen, Chantal Groot, Nienke Valen (allen AZ AePC), Carb Geurts (UZSC), Annabel Kosten (Scheldestroom); mannen: Pieter van den Hoogcnband, Mark Veens, Marcel Wouda, Klaas Enk Zwering (alien PSV). Benno Kuipers, Bas Ido Wennekes, Mark Tan der Zy- den, Fabian Willem se (allen DWK), Werner van den Rcrg, Johan Kenkhuis (allen AZ&PQ, Stefan Aart sen (De Kempvis), Joris Keizer (Arke de hin kel), Martijn Zuijdweg (Nautilus). international Michael van Rijn, met wie Van Hofwegen na de zo mer in het huwelijk treedt, de lol wel van in. Een dag later idem dito, toen ook het goud op de 50 meter vlinder haar deel werd. Levensecht Met Wilma van Hofwegen erbij is het pret, zeker nog de komende anderhalf jaar. Haar ongecompli ceerde taalgebruik is levensecht. Dat weten ze in zwemmersland. Bij het NK viel de sprintster ge lukkig niet uit haar eigen rol. Van Hofwegen was de vrolijke noot op een kampioenschap zonder natio nale recordverbeteringen. De house-versie van 'Daar komt Swiebertje' en de swingende Bar- neveldse 'kip' pasten in het sfeer beeld van een NK dat er vooral was voor de brede onderlaag van zwemmend Nederland. Van Hofwegen had er maling aan. Onder de zon van Curasao kropen zij en Van Rijn vorig najaar van daan, toen bleek dat hun mooie toekomstplannen op het Antilli aanse eiland niet één, twee, drie verwezenlijkt konden worden. Van Rijn trainde er een zwemclub en werkte de administratie van een casino bij, Van Hofwegen hielp zwemmende kinderen een handje en zwom zelf als het zo uit kwam. Weer terug hebben de twee het over een andere boeg ge gooid. Van Rijn probeert een ei gen bedrijfje op te zetten, Van Hofwegen probeert zich terug te knokken in de voorste gelederen van de nationale selectie. De beschermde positie als kem- ploeglid verspeelde de Vlaarding- se een jaar geleden toen ze zich op Curasao vestigde. Ze was nog niet thuis, of ze zwom zich in de natio nale ploeg die in december op de EK in Sheffield in weelde baadde, En Van Hofwegen klampte moei teloos aan bij de afvaardiging die het Nederlandse zwemmen begin april op de WK korte baan in Hongkong mag presenteren. Zij die verdwaald leek, is terug op de route naar de Olympische Spelen. Atlanta was in '96 te gek, in Syd ney wil ik de Spelen nog een keer meemaken." In feite legde Van Hofwegen de olympische eed al in Dordrecht af, als een van de weinige internatio nals. Geen kwaad woord uit haar mond over Marcel Wouda c.s. die zich dezer dagen in het Spaanse Granada voorbereiden op de na kende WK „Maar internationals die in Nederland zijn, horen aan een NK deel te nemen," zo venti leerde Van Hofwegen haar kritiek aan het adres van - in het bijzon der Pieter van den Hoogenband - die thuis in Eindhoven op WK- temperatuurkomt. „Ook al is zo'n NK sprint voor jezelf niet goed, neem dan deel in het belang van de zwemsport. Ik wilde vroeger Annemarie Verstappen, Conny van Bentum en Jolanda de Rover zien zwemmen. Nu zijn er zwem- mertjes die tegen ons opkijken. Juist voor hen moet je aan zo'n NK deelnemen." Max van Heeswijk heeft alle tijd om de toeschouwers in Bézierste laten zien voor welke ploeg hij tegenwoordig rijdt. Niet meer voor Rabo, maarvoor Mapei dat hem wél het vertrouwen geeft. Fotocor Vos Door Rene Banierink Béziers Daar stond hij dan, breed lachend, aan de voet van het oude theater van Béziers. 'Max van Heeswieku', zoals Tour speaker Daniel Mangeas luid keels riep. „Met vreselijk zere be nen. Maar de overwinning ver goedt alles." Want het was een in drukwekkende, die sprintzege in de vierde rit van de Ronde van de Middellandse Zee. Een trainings- koers, zeker. Maar als je, met amechtig spurtende concurren ten als Kirsipuu, Baldato en O'Grady achter je, meer dan hon derd meter voor de finish al recht op kunt gaan zitten om je truitje strak te trekken en de handen in de lucht te gooien, dan wil dat wel wat zeggen. Voor Van Heeswijks voormalige Rabo-ploegmakker Michael Boo- gerd was de voorlaatste van de vijf Zuid-Franse dagen een mindere. De nummer twee uit het klasse ment veiluoi in ue idenste idblige kilometer tien seconden op de at tente leider Davide Rebeilin die wel in het eerste groepje van ze ventien coureurs finishte, waar door Boogerd op dik een halve mi nuut achterstand raakte. Een gat dat Boorgerd op de slotdag niet meer kon dichten. Op de vierde koersdag voor zijn nieuwe ploeg Mapei/Quick Step bewees Max van Heeswijk aldus het gelijk van manager Patrick Lefevere. Die aarzelde vorige zo mer geen moment om de 25-jarige Limburger in te lijven toen deze aankondigde te zullen vertrekken bij Rabobank, teleurgesteld als hij was over het gebrek aan vertrou wen en het feit dat hij niet naar de Tour mocht. Uitvoerig bedankte hij zijn nieu we collega's en accepteerde hij de oprechte felicitaties van zijn oude collega Koos Moerenhout. Want, ook al leek het er zaterdag wel op, 'alleen kun je het niet.' Hij noemde met name ploegmaat Bart Leysen die zich t« het - md reed voor Van Heeswij kon: y Durand terug te halen. De Franse vrijbuiter had er voor zijn nieuwe sponsor, het Belgische Lotto, uiddi weel eeito één van zijn be faamde monstersoli tegenaan ge gooid. „Toen ik Bart zo hard voor mij zag werken, kreeg ik gewoon wat extra's. Dat heb ik altijd als ploegmakkers dat voor mij doen." Leysen deeddat omdat Van Hees wijk al had aangekondigd dat de lastige, oplopende aankomst hem wel lag. „Maar desondanks moet je het in de koers zelf wel eerst af dwingen. Even alle ploegmaats langsgaan, ze een keer naar voren brengen." In de slotkiiometers kwam de be loning. Van Heeswijk, attent voor in knalde in het laatste steile stuk voor de laatste bocht zo hard weg dat niemand,hem kon volgen. Eerste kans, eerste zege. Van Heeswijk: 'Gelijk boem'. Belang rijk als je bij de grootste en sterk ste ploeg ter wereld komt en je plek moet vinden. „Ja, dit is een pak van mijn hart." Met een rit over 164,4 kilometer met start en finish in Aimeria be gon gisteren in het zuiden van Spanje de Ronde van Andalusië- Ruta del Sol. De Belgische kampi oen Tom Steels zegevierde in een massasprint voor de Duitser Erik Zabei, zijn landgenoot Jo ridiick- aert en de Nederlander Jans Koerts. Onderweg reed de Span jaard Saul Morales zichzelf over de kop in een solo van 40 kilome ter. Door Bas van den Berg Dordrecht Niet gehinderd door de complete PSV-ploeg en andere toppers vlinderde regiozwemmer Michiel Kamphuis voor het eerst in zijn leven naar de nationale 50- metertitel. De vreugde van de 22- jarige zwemmer van Nautilus was groot en begrijpelijk. De specialist op de vlinderslag is opgenomen in de nationale A-ploeg en wilde be wijzen dat de nieuwe status geen vergissing is. De HTS'er, die sinds zes jaar bij Erik van Westen traint, moest de 50 vlinder geheel op eigen kracht volbrengen. Zonder de toppers Joris Keizer en Rotterdammer Stephan Aarsen greep de student electrotechniek de macht in de fi nale. Dat Kamphuis de titel zou overnemen van Joris Keizer lag voor de hand. Dat hij met 25,50 nog veel moet schaven om de tijd van Keizer van vorig jaar (24.09) te verbeteren, baart hem echter wei nig zorgen. „Door de goede resultaten op school, vorig jaar, heb ik nu aan zwemmen voorrang gegeven. Ik zet alles op alles om de achter stand in te lopen. Ik ben nu nog derde van Nederland en sta een seconde achter op Stephan Aartsen. Om m'n prestatiecurve naar boven om te buigen zijn de trainingen opgevoerd tot twintig uur per week met inbegrip van krachttraining. Belangrijke toer nooien zijn de World Cupwedstrij den in Parijs, Staalunie Gala in Dordrecht en de NK van de zo mer. De Olympische Spelen ko men voor mij te vroeg. Maar wie weet hoe ver ik me dit jaar nog ontwikkel." De altijd lachende Wilma van Hof wegen stelde enigszins teleur op de 100 wissel. Lange tijd ging zij op kop met Nienke Valen, maar uiteindelijk moest 2ij ook Miran da Bosma voor laten gaan. Valen zegevierde in 1,04.61 en Wilma van Hofwegen had er 1.05.24 voor nodig. Van de net 21 geworden Sa- brina Fortes werd verwacht dat zij op de 50 rug onder de dertig se conden zou finishen. Wil zy op nieuw opgenomen worden in de nationale A-ploeg, dan is een titel een voorwaarde. De zwemster van De Kempvis verloor echter in de laatste meters de aansluiting bij Suze Valen, die in 29.80 kampioen werd. Fortes bleef steken op 30.51. Door Johann Mast Geithus Oslo Noorwegen 1981, wereldkampioenschap allround- schaatsen. Hilbert van der Duim sprint af op de 5000 meter en komt er na bijna een halve baan uitrijden achter dat hij een ronde te vroeg is opgehouden. Geithus Noorwegen 1999, wereld kampioenschap allroundschaat- sen voor junioren. Helen van Goozen sprint af op de 3000 meter en merkt na de bocht dat ze een ronde te vroeg gestopt is. De rijd ster uit Hoogmade zet de achter volging in op haar Japanse tegen standster en grijpt de wereldtitel met een voorsprong van 0,16 se conde, als eerste Nederlandse schaatsjunioreooit. Mark Tuitert maakte het Neder landse succes bij de WK junioren gisteren compleet. De 18-jarige ju nior uit het Overijsselse Holten werd wereldkampioen met een puntentotaal van 160.959. Tuitert had op de slotdag aan de vierde plaats op de 1500 meter en de der de op de vijf kilometer genoeg om in de voetsporen te treden van on der anderen Jan Heida, Falko Zandstra en Jelmer Beulenkamp. Yuri Solinger uit Eenrum werd tweede, derde de Zuid-Koreaan Jao Bong-Choi. Ruud Leeuwen kamp uit Alkmaar eindigde als tiende. De apotheose van het WK voor meisjes tot en met 19 jaar was op windend. „Je kon het gewoon zien aankomen op de 3000 meter," ver klaarde de Schiedamse bonds coach Jan de Kok naderhand. „Het was een ramp, wat hebben we in onze rats gezeten. Allemaal de schuld van de dame die de bel voor de laatste ronde een ronde te vroeg luidde, ook al is de schaat ser zelf uiteindelijk verantwoor delijk." Van Goozen passeerde de finish lijn in de overtuiging dat ze nog twee ronden te gaan had, maar hoorde de bel en dacht 'Het zal wel zo zijn'. Een ronde later sprintte ze af voor de ritzege. Ter wijl Van Goozen overeind kwam uit haar schaatshouding, brak langs de baan paniek uit. Op het moment dat ze de finishlijn pas seerde bedroeg de voorsprong op de Japanse Yuri Obara zes secon den, terwijl ze vijf seconden op haar moest goedmaken om we reldkampioene te worden. „Ze reed een halve bocht rechtop. Ik kon roepen wat ik wilde, maar ze hoorde me niet," zei De Kok. De Japanse zette- aan en met nog driekwart ronde voor de boeg moest Van Goozen haar uiterste best doen om voldoende voor sprong over te houden. „Ik raakte wel een beetje in paniek, omdat mijn voorsprong op dat moment maar net genoeg was. Gelukkig heb ik het gered. Ongelooflijk, want ik had gerekend op een plaats bij de eerste tien." Het brons was voor de Japanse Keiko Tagichi, die het algemeen klasse ment na de eerste dag (500 en 1500 meter) aanvoerde. Debutante Helen van Goozen won de wereldtitel als eerste Neder landse vrouw ooit. Froukje Jongs- ma (1973), Yvonne van Gennip ('82) en Renate Groenewold ('96) werden ooit tweede. Pietie Post- ma 7dj, Ria Visser ?y en '80), Yvonne van Gennip ('81), Sandra Zwolle ('89), Marianne Timmer ('94) en Frijke Schaafsma ('98) be klommen het podium als nummer drie. Wilma van Hofwegen gaat dit jaar nog trouwen. De 'bruid schat' deed deVlaarding- se alvast in Dordrecht opr waarde zwemster grossierde in medailles. Fo to Ed Oudenaarden/ ANP Sydney/Atlanta/Londen Het IOC-schandaal gaf in het weekeinde enkele opflakkeringen te zien. In At lanta stelde het Amerikaanse Olympisch Comité zich verrassend achter Samaranch op. In Sydney kwam Phil Coles voor de derde keer onder vuur te liggen. In Londen hield Prinses Anne haar lippen stijf op el kaar over het IOC, waarvan zij tien jaar lid is, Dick Schultz was de spreekbuis van het Amerikaan se Olympisch Comité (USOC). dat voor een aanblij ven van Samaranch is. „Als Samaranch nu terug treedt zou dat het hervormingsproces schaden. Een interne machtsstrijd over zijn opvolging zou dat pro ces hinderen." Het Amerikaanse Olympisme staat trouwens zelf ook voor grootscheepse zelfreiniging. PR-officer Al fredo La Mont is al ontslagen. In het weekeinde be kende James Easton, lid van het IOC, te hebben mee gedaan aan omkoping, Hij hielp de zoon van IOC-lid David Sibandze uit Swaziland aan een baan in ruil voor steun aan de kandidatuur van Salt Lake City voor de organisatie van de Olympische Winterspelen 2002. Sibandzes zoon ontving 111.000 dollar (twee ton in guldens) aan onkosten en stipendia. In Londen besloot de Britse prinses Anne niet mee te werken aan een parlementair onderzoek van het Britse Lagerhuis naar corruptie in het IOC. Prinses Anne, deelneemster aan de olympische military in 1976, is sinds 1988 lid, Zij heeft zich altijd zeer kri- - tisch opgesteld tegenover Samaranch, In Sydney kwam Phil Coles voor de derde keer onder vuur te liggen. In het weekeinde werd bekend dat zijn levensgezellin Patricia Rosenbrock een luxe reisbureau bestiert (Jet Set Sports) Öat flink zal ver dienen aan vervoer van olympische comités en bui tenlandse sponsors bij de komende Spelen in Syd ney. De 67-jarige Coles is al eerder van belangenver strengeling beschuldigd. Zo was hij adviseur van een hotelketen die veel olympiërs onder dak zal brengen. Coles legde die functie onder druk neer. Zijn naam stond vorige week ook in een rapport, waarin tien nieuwe namen opdoken van corrupte IOC-leden. Salt Lake City gaf aan Coles en familie 20.000 dollar uit voor bezoeken aan de Super Bowl, Las Vegas, New York, Niagara Falls en Disneyland en bovendien 7000 dollar aan parfums. Gabriela Sza- boshowttrots haar nieuwe recordtijd op de 5 km In- door. FotOEPA Dortmund/BirminghamDe 5000 meter was dit week einde het terrein om op wereldrecords in de indoor- atletiek te jagen. Zowel bij de, mannen als de vrou wen werd de buit binnengehaald. De Roemeense Ga briela Szabo slaagde zaterdag in Dortmund in haar opzet met een tijd van 14.47,36. Een dag later had de Ethiopiër Haile Gebrselassie succes door in Birming ham de 25 ronden af te leggen in 12.50,38. Frappant is dat Szabo en Gebrselassie beiden deel uitmaken van de 'stal' van Jos Her mens. Szabo (23) verpulverde het zeven jaar oude record van de Britse Liz Me- Colgan met 15,81 seconden. Z(j zorgde voor het eerste wereldre cord indoor dit seizoen. De Roe meense had ge durende de gehe le race Tegla Lo- roupe in haar kielzog, maar nam met een fel le eindsprint afstand van de Keniaanse wereldre cordhoudster op de marathon, die op 18 april weer in Rotterdam start. Gebrseiassie's race had veel weg van een thriller. De eerste kilometer ging in 2.34,04 en ook de tweede ki lometer (doorkomst 5,08,97) liep volgens schema. Daarna trad er een hapering op in het ritme van Ge brselassie. Dankzij een fenomenale eindsprint (28,54 over de laatste 200 meter) bleef de altijd grijnzende Afrikaan nog juist onder het oude wereldrecord van 12.51,48, al werd hij in de laatste* ronde danig gehin derd door achterblijvers, In het Nederlandse kamp viel de prestatie van Lieja Koeman in Birmingham in positieve zin op. De 22-ja- rige atlete van AAC uit Amsterdam won het kogelsto ten met 18,42 meter, de op éen na beste prestatie van een Nederlandse ooit. Het nationale record is met 18,57 m in handen van Corrie de Bruin, .'fis bonus voldeed Koeman aan de richtprestaties voor de WK outdoor (18,30) en de Spelen van Sydney (18,40). Robin Korving beleefde in Engeland een deceptie. Hij veroorzaakte de eerste valse start op de 60 meter horden, zag een collega hetzelfde doen in de tweede race en dacht bij de derde start dat het weer mis was. De man met het pistool oordeelde anders en schoot de lopers niet terug, waardoor het voor Korving on doenlijk was de achtervolging in te zetten. Vall Lasse Kjus heeft bij de WK alpine skiën voor een ongeëvenaarde prestatie gezorgd. De 28-jarige Noor startte in het Amerikaanse Vaü op alle vijf de onderdelen. Van slalom tot en met afdaling, het kon hem niet genoeg zyn. Elke dag stond hij op het ere podium. Twee keer goud, drie keer zilver was zijn buit. Gisteren besloot hij het toernooi met de tweede plaats op de slalom, 0,11 sec achter de Finse outsider Kalle Pallander. Kjus begon de wereldtitelstrijd in Vail met een ge deelde eerste plaats op de Super-G, ex aequo met fa voriet Hermann Maier. Vijf dagen later waren Mai$r en Kjus de nummers een en twee op de afdaling, 0,31 sec scheidde het tweetal ditmaal. Weer twee dagen later pakte Kjus zijn tweede zilveren plak, achter Kjetil Aamodt, op de combinatie. In het laatste week einde voegde Kjus daar nog twee medailles aan toe, goud op de reuzenslalom, zilver op de slalom. Tijdens de Winterspelen in Nagano, vorig jaar, be haalde Kjus twee keer zilver, op de afdeding en op de combinatie. Dit seizoen begon hij voortreffelijk, won de eerste twee afdalingen, in Val d'Isère en Val Gar dens. In Vail kwam zijn grote triomf Dat hij gisteren de laatste overwinning aan outsider Pallander moest laten, die Finland voor het eerst sinds Ca jaar bij de WK alpine een medaille bezorgde, was geen pro bleem. „Een fantastisch toernooi," zei Kjus, en nie mand die hem tegensprak. Bij de vrouwen eindigde het toernooi ook met een verrassing. Zali Steggall gaf Australië het eerste WK- goud ooit, zij won de slalom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5