22 Schiedammers in vijf sets langs MVC mw'mm r, *5. 4 M - M T; Veteranen Rijnmond zorgen voor ommekeer in de wedstrijd Lopers maken kilometers in 'Hoek' ter voorbereiding op Rotterdam Korfballers ODO pakken nieuwe kans op titel met beide handen aan De la Hoya prolongeert wereldtitel Shorttracker Gagnon: pauze Makinen wint Rally Zweden Worstelaar Torschinava wint in Amerika Green evenaart wereldrecord 50 meter indoor Trainer Jacobs weg bij V&L 1 DWS verliest punten én trainer Zsigmund Makay Hollandiaan-keeper kan zelf ook aardig scoren Maassluis niet tevreden met punt tegen koploper Korenbeurs kan ook met Rengenhart niet winnen Rotterdams Dagblad Maandag 15 februari 1999 Las Vegas/Newcastle Bokser Os car de la Hoya heeft zijn wereldti tel in het weltergewieht (WBC- versie) geprolongeerd. De voor Amerika uitkomende Mexicaan versloeg uitdager ïke Quartey uit Ghana na een partij van twaalf ronden. De juiy besliste met 2-1 in het voordeel van De la Hoya. De la Hoya, die met zijn overwin ning zo'n achttien mihoen gulden verdiende, bleef voor de 3Qe keer op rij ongeslagen. De winnaar van een gouden medaille bij de Olym pische Spelen in Barcelona slaag de er in de slotfase van de partij in zijn tegenstander naar de grond te krijgen. Maar Quartey herstel de zich en bleef daarna staan tot de laatste bel had geklonken. Twee juryleden besloten uitein delijk in het voordeel van De la Hoya (116-113 en 116-112). Eép koos voorde uitdager (115-114). In de partij voor die van De Ia Hoya behield de Mexicaan Erik Morales zijn kampioensgordel (WBC-versie) in het lichtvederge- wicht. Hij won via een knock out in de tweede ronde van Angel Chacon uit Puerto-Rico. In Newcastle bleven de wereldti tels in het zwaarweitergewicht (WBO en WBC-versie) in bezit van de Britten Joe Calzaghe en Hichie Woodhati. Ze versloegen respec tievelijk de Brit Robin Reid en de Italiaan Vïncenzo Nardiello. Abbotsford Mare Gagnon komt dit seizoen niet meer in actie. De Canadese shorttracker neemt even pauze en ontbrak dit week einde bij de open Canadese kam pioenschappen in Abbotsford. Gagnon behaalde vorig jaar in Wenen zijn vierde wereldtitel. Ook bij WK in 1996, dat in Den Haag werden gehouden, was de Franstalige Canadees de beste. Tijdens de Olympische Winter spelen behaalde Gagnon met zijn landgenoten Bedard, Campbell en Drolet vorig jaar in Nagano goud bij de koppelkoers. Karlstad De Fin Tommi Mèkin- en heeft 2ondag de Rally van Zwe den op zjjn naam gebracht. De be stuurder van een Mitsubishi, die dit seizoen zijn wereldtitel verde digt, bleef de Spanjaard Carlos Samz voor. Derde werd de Zweed Thomas Radström met een Foid. Hij volgde op 37,8 seconden. Ma kinen gaat aan de leiding in de strijd om de wereldtitel. Colorado Springs—Worstelaar Gia Torschinava heeft bij de Grand Prix van Amerika in Coloroda Springs de overwinning behaald in de klasse tot 85 kilogram vrije stijl In de finale versloeg hij de Amerikaanse wereldkampioen Chris Burton. In dezelfde gewichtskiasse in de Grieks-Romeinse stijl eindigde Henk van der Stoep als vijfde. In de vrije stijl tot 58 kilogram be haalde Alex Davtsjivili een vierde plaats. Louis Cirkel en Danny van de Heiligerberg werden in de Grieks-Romeinse styi respectie velijk zesde en zevende. Los Angeles Maurice Greene heeft bij atletiekwedstrijden in Los Angeles het wereldrecord 50 meter indoor geëvenaard. De Amerikaanse sprinter kwam tot een tijd van 5,56 seconden. Dit re cord staat sinds 9 februari 1996 op naam van de Canadees Donovan Bailey. Het record van Bailey was destijds omstreden omdat Wj ge profiteerd zou hebben van een valse start. De tijd werd uiteinde lijk toch erkend Geleen Het bestuur van hand- baldub Hirschmann/V&L zal het aflopende contract met trainer Wil Jacobs niet verlengen. Ver schillen in inzicht over de tot nu toe behaalde resultaten en de be nodigde tijd om een nieuw basis team op te bouwen, hebben tot dit besluit geleid. Jacobs was meer dan twintig jaar gezichtsbepalen de speler bij V&L Twee jaar gele den werd hy trainer van de Ge- leenseelub. Door Bart Boerop Schiedam Als de coach van huis is, dansen de spelers op ta fel. Tom Berwers, trainer van het mannenteam van volleybal vereniging Rijnmond, is nog maar net op wintersport of zijn spelers doen wat ze dit seizoen nog niet veel vaker hebben ge daan: winnen. In vijf sets speelden de Schiedammers zich langs het geroutineerde MVC. Zoveel te juichen hebben de sup porters van Rijnmond nog niet ge had dit seizoen. Het mannenteam peurde uit veertien duels slechts elf punten en staat voorlaatste in de eerste divisie. MVC staat er met het dubbele aantal punten veel beter voor en maakte het ver schil op de ranglijst in de eerste twee sets helemaal waar. Toen werden de 'oude' Moordrechtse mannen moe en ging Rijnmond in de Groenoordhal erop en er over. Het publiek dat de autosleu tels na de tweede set al in de hand had, kon die weer rustig opber gen. Het duel begon dramatisch voor de thuisploeg. In de eerste set scoorde MVC zeven punten voor dat Rijnmond de eerste op het bord kreeg. Met 15-2 gind die set naar de tegenstander, maar de in terim-coaches Rob Rosman (trai ner van het tweede vrouwenteam) en Jeroen Visser (trainer van het tweede mannenteam) legden te gen het einde van de set wel het fundament voor de latere zege. Peter Hoemig en Raymond van Boven waren de eerste twee slachtoffers. Voor hen kwamen Jorg van Eerten en Karl Schot. De twee spelen normaalgesproken in het derde mannenteam, maar tie ten zien het niveau nog prima aan te kunnen. Sterker nog: zij wer den de uitblinkers aan Schiedam- sekant. Kort na deze wissels moest ook spelverdeler Justin de Graaf er aan geloven. Jeroen Visser legde na afloop uit waarom: „Justin is een enorm talent, maar vandaag liep het niet goed. Hij kon het team niet laten draaien en daar om bracht ik Harald Weppelink erin." De tweede set ging ook naar de Moordrechtenaren (12-15), maar Rijnmond stribbelde al aar dig tegen, Door van 7-14 terug te komen tot 12-14 maakten zij al duidelijk dat MVC de punten nog niet binnen had. De ervaren Van Eerten en Schot maakten het verschil. Van Eerten was aan het net in de laatste drie sets bijna niet te passeren voorde Moordrechtse aanvallers. Zijn blokkeerwerk zorgde keer op keer voor de side-out en leverde in ze ker tien gevallen meteen een punt op. Spelverdeler Wepplink koos bijna onophoudelijk voor de 'Schot-optie'. De Schiedammer teisterde de Moordrechtse verde diging van alle kanten. Intimideren Ook op het mentale vlak speelde de inbreng van Van Eerten een rol. Lieten de Schiedammers zich in de eerste twee sets nog intimi deren door MVC, later waren de rollen omgedraaid. Wanneer Van Eerten een smash onschadelijk had gemaakt, keek hij de Moor- drechtenaren in de ogen en uitte hij een woeste kreet. Met zijn pro vocaties kreeg hij het kritische Schiedamse publiek achter zich. Via 15-9 en 15-8 werd een vijfde set noodzakelijk. Hoewel die door het rally-point systeem meestal garant staat voor spanning, was daar zaterdagavond geen sprake van. MVC had de handdoek al ge worpen en liet zich op een 12-5 achterstand zetten. Nog even rechtten de gasten hun stramme ruggen (12-9), maar via een smash van Schot, een blok van Van Eer ten en een blok van beide man nen, werden de laatste drie pun ten bemachtigd. „Het was mooi dat we Van Eerten en Schot erin konden zetten. Hun team was vrij vandaag. Volgende keer spelen ze weer gewoon in het derde," vertelde coach Jeroen Vis ser. Hij had er geen boodschap aan dat de zege tot stand was ge komen door spelers die gewoon lijk niet in het eerste spelen. „Ik ben een 'broodcoach'. Ik wil al leen maar winnen en op deze ma nier was dat mogelijk, We willen in de eerste klasse blijven en de punten zijn heel belangrijk. Ik heb een paar jongens die normaal invallen helemaal niet laten spe len, want er staat nu te veel op het spel" DoorMikosGouka Hoek van Holland Twee bejaar den keken elkaar vragend aan op het strand van Hoek van Holland. Ze dachten de zondagmorgen te kunnen benutten om rustig een strandwandeling te maken. Van rust was gisterenmorgen in Hoek van Holland totaal geen sprake. Een grote groep lopers maakte zich op voor het startschot. Om tien uur renden circa tweehon derd sportievelingen weg voor een tocht van twintig kilometer, georganiseerd door atletiekver eniging PAC. Veel atleten grepen de loop aan ter voorbereiding op de Rotterdam Marathon van 18 april, De strandloop was een idea le gelegenheid de nodige kilome ters in de benen te krijgen. Onder een flauw zonnetje werd de groep al snel uit elkaar gerukt. De eerste omloop van tien kilometer gaf al enorme onderlinge verschillen. Een aantal lopers hield het op de helft van de afstand voor gezien en stapte uit. Een warme douche was nog ver weg al kon men in het loperskwartier, gesitueerd in Beachclub Royal, weer op adem komen. „Hei is wel goed zo. ïk ben ziek geweest en loop de helft van de afstand. Er staat weliswaar De strandloop In Hoek van Holland werd door de lo pers aange grepen om te trainen voor de Rotterdam Marathon. In een lekker winterzonne tje en op een hard strand voltooiden zij de twintig ki lometer. Foto Peter Molhenboer een fris windje,-maar als we hier bijvoorbeeld verleden week had den moeten lopen was het veel zwaarder geweest. Wat is er nou lekkerder dan een zonnetje in fe bruari en lekker lopen? Mij hoor je niet klagen," aldus een recre ant. Eigenlijk liepen alle deelnemers voor hun plezier, maar toch on stond een prestigestrijd. De PAC-atleten maakten onderling 1 v r.i. uit maken wie de sterkste was. In de laatste ronde nam Gerard Nug- teren afstand van zijn kompanen en eiste hij de zege voor zich op. In één uur vijftien minuten en 34 seconden bleef hij Rob van Kem pen (1.15.44), Koos Mulder en Pe ter de Wit <1.15.52) voor. Met een brede glimlach op het getekende gelaat keek f>gteren terug op de wedstrijd. Jiei is natuurlijk een onderlinge strijd. We houden een jaar lang allerlei wedstrijden waarin punten te verdienen zijn. Vandaag ging het lekker. We heb ben een hele tijd bij elkaar' gelo pen maar op een gegeven mo ment dacht ik: nou moet ik weg wezen. Het was relatief gezien makkelijk. De weersomstandig heden waren goed, er stond wei nig wind," aldus de winnaar. Ook Nugteren kijkt vooruit naar half april als Rotterdam op de Door Ton de Leede Maasland De korfballers van ODO zijn weer helemaal terug in de race om het kampioenschap van de eerste klasse H. Zelf won ODO vrij overtuigend van NKV met 23-20 en concurrent ADO ver loor vorige week in een vooruit ge speeld duel, al van Tilburg. Door deze verrassende ontwikkelingen staat zowel ADO als ODO met achttien winstpunten op de ge deelde bovenste positie van de ranglijst Met.nog drie speelron den te gaan, is de Maaslandse for matie van Wim van Renesse van Duyvenbode dus zeer kansrijk om volgend seizoen haar rentree in de overgangsklasse te maken. ADO kon de favorietenrol, verkre gen door de prima winst op ODO in de onderlinge titatenstrijd, niet aan en ging roemloos ten onder in en tegen Tilburg. „Door het carna val dit weekeinde," gaf ODO- coach Wim van Renesse tekst en uitleg vlak voor aanvang van het duel tegen NKV, „moest ADO vo rige week naar Tilburg. Door win tersport misten zij enkele spelers en omdat Tilburg zeker geen slechte ploeg heeft verloor ADO de partij. Ik had niet meer op een nederlaag van ADO gerekend, maar nu is het aan ons om er wat van te maken. Ruurd Mosterd staat gewoon weer in de basis. Hij heeft het hele seizoen al zijn goe de vorm bewezen en verdient die plek. Erik Passchier zit op de bank en kan altijd Ingezet worden als pinchhitter. De ploeg heeft vertrouwen in een team met Ruurd en Erik heeft zich daar zonder morren bij neergelegd. Ruurd is ook geen speler die je op de bank moet neerzetten. De be schikking hebben over vijf zulke heren is een luxe voor mij en ODO. En wat de tegenstander van vanavond betreft? NKV heeft best een aardige ploeg die we zeker niet mogen onderschatten. Bij NKV staat niets meer op het spel, al hadden ze nu liever carnaval gevierd." Spek en bonen In de niet bijster drukbezette sporthal De Hofstede gaf NKV, de zorgenloze middenmoter uit Nue- nen, in de beginfase aan niet voor spek en bonen mee te doen. Beide ploegen vonden al vlot de korf en pas bij een 4-4 stand kwam ODO even los. Het was vooral aan Pa trick Zeebregts te danken dat de score omhoog vloog. De oud-spe lervan Oranje Nassau was aanval lend moeilijk af te stoppen door zijn opponent en dat leverde de thuisploeg ettelyke strafworpen op die onberispelijk werden benut door Lennard van der Vaart. Ver dedigend had diezelfde Zeebregts ook de nodige problemen waar door de overigens zeker niet vlek keloos blazende Jan Hagendijk herhaaldelijk een 'stip' toekende aan NKV. Na een kwartier sloeg ODO een gat van vier doelpunten t (9-5) en leek NKV zich neer te leg gen bij de suprematie van de gast heren. Wie dacht dat ODO mis schien wat meer rust in haar spel kreeg bij deze ruime voorsprong kwam bedrogen uit. Te vaak werd te snel voor het schot gekozen en werd niet gewacht op wat meer ruimte of een betere schotpositie. De tweede helft leek aanvankelijk een 'walk over' te worden. ODO bouwde de ruststand van 14-10 uit naar 19-12. ODO bleef heersen en met nog ruim vijf minuten te gaan, en een stand van 22-15, hing een zeer ruime zege in de lucht. Tot ergernis van Wim van Renes se speelde ODO de ontmoeting niet geroutineerd uit. Erger nog, NKV kwam in de rommelige slot fase zelfs nog terug tot 23-20. „On danks het tegenvallende slot," al dus Wim van Renesse, „ben ik hartstikke blij met de overwin ning. Het hele team presteerde naar behoren met Jacco Glerum als de uitblinker. In deze fase kun je geen mooi korfbal meer ver wachten. Volgende week tegen Tilburg zal het moeilijker worden. Wïlje kampioen worden dan moet je ook die partij winnen." NKV-coaeh Gert Vermaas ver wacht niet anders dat ODO de kampioensvlag zal hijsen: „ODO is een completere en technischere ploeg dan ADO. Wij krijgen ADO nog thuis en omdat wij in de uit wedstrijd erin '4jn gefloten heb bel wij nog iets recht te zetten." Ame Jaeger probeert de bal langs de MVC'ers Pra- kash Bfrdja (1) en Edgar Benschopte smashen. Op de achter grond volgt uitblinker Karl Schot (24) de verrichtingen van zijn ploeg genoot. Foto Peter Momen&oer agenda staat. „Natuurlijk doen we al deze lopen met het oog op de marathon. Ik wil daar toch een tijd van 2.45 uur lopen en daar moet voor getraind worden. Daar naast wil je natuurlijk gewoon je wedstrijden lopen. Er komen nog wat langere wedstrijden maar daar sparen de meesten zich toch om niet kapot te gaan vlak voor Rotterdam," keek Nugteren voor uit. Terwijl de snelsten bezweet naar de auto's liepen om niet door een verkoudheid geveld te worden, bevonden zich nog altijd lopers op het strand. De twintig kilometer bleek voor menigeen een pittig kaïwei. Daarbij kwam als extra hindernis dat de onvermijdelijke hondenbezitters en vliegeraars op het strand weinig ophadden met de wedstrijd. Ook deze handicap werd echter zonder problemen overwonnen. Na afloop bleek het doel bereikt: de kilometers waren gemaakt Een loper vatte het sa men: Ach, het was nog niet eens de helft van wat ons in april te wachten staat. Maar dan is er zo veel publiek datje een groot deel van het parcours de benen niet voelt En daar doen we het toch al lemaal voor. Trainen voor die ene dag dat het moet gebeuren." Schiedam De handbalsters van DWS verloren gis teren in de eigen Groenoordhal met 21-25 van OSC 3. De Schiedamsen lieten teveel mogelijkheden liggen om het de koploper in de tweede divisie moeilijk te maken. Tot overmaat van ramp zag trainer Zsigmu nd Makay ook nog de-rode kaart. Elftalbegeleidster Geraldïne van Dijk nam de coaching over. De rode kaart van Makay werd al na tien minuten ge trokken. De 'gentleman' van het trainersgilde recla meerde op een beslissing van de scheidsrechter. Ma kay werd direct bestraft met een gele kaart. Toen ho vervolgens gesommeerd werd weer te gaan zitten, weigerde de Hongaar. De veel te zware sanctie was vervolgens de rode kaart. De vrouwen van DWS wa ren blijkbaar onder de indruk van het gebeuren. On danks het feit dat de tegenstander haar gebruikelijke keepster met op kon stellen werd er veel te weinig gescoord. Makay kon niet beschikken over de on langs teruggehaalden Lenny Zandbergen (winter sport) en Madeion Pieterse (geblesseerd). Nicoleta Boriceanu stond wel weer binnen de lijnen. Ook Ellen Peitsman is er voorlopig met bi]. De Schie damse liep verleden week een vervelende schouder blessure op in het duel tegen Snelwiek cn is voor en kele weken uitgeschakeld. Door de verliesparty is de kans dat DWS nog tweede wordt minimaal. Het be reiken van die tweede plek was de enige manier om nog in aanmerking te komen voor promotie. Arlette Huisman van ODO (rechts) in duel om de bal. De Maas landse korfbalvereniging won met 23-20van NKV en nestelt zich naast ADO aan kop van de ranglijst. Foto PeterMoikenboer Vtaardingen Dc handballers van de Holiandiaan hebben in eigen hal met 17-19 verloren van ETC. De Vlaardingers waren tot diep in de tweede helft gelijk waardig aan de tegenstander, getuige ook de rust stand (9-3), maar kort voor tijd kwam ETC op voor sprongen gaf die ook niet meer uit handen. Hollandl aan blijft middenmoter in de eerste klasse. Ron Broxks, coach van de vrouwen, stond noodgedwon gen in het doel van Holiandiaan, Vaste doelman Wil lem Ktopmeijer moest het veld in, omdat Holiandi aan een tekort aan spelers had. Klopmeijers was dat wel toevertrouwd. Hij werd topscorer met zeven tref fers. Rob van de Linde (5) was ook trefzeker. CKC Maassluis-Nieuwerkerk 16-16. Met gemengde gevoelens incasseerden de korfballers van CKC Maassluis het ene winstpunt in hun wedstrijd tegen Nieuwerkerk. Vooraf had de ploeg van coach Frits Broers getekend voor de 16-16 eindscore tegen de nummer twee van de ranglijst. Achteraf baalde Maassluis dat het 'maar' een gelijkspel uit het vuur had gesleept aangezien zeven minuten voor tijd een score van 16-13 op het scorebord prijkte en wel in Maassluis' voordeel. Toch lijkt Maassluis, bivakke rend op de voorlaatste plaats in de eerste klasse, op het juiste moment de vorm te pakken te hebben. Oranje Nassau-DVS'6917-16,Oranje Nassau is altijd wel in voor een stunt De Vlaardingse korfbaliers. niet meer in beeld voor promotie of degradatie, kre gen koploper DVS'69 op bezoek en trakteerden de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht op een 17-16 neder laag. Het eerste kwartier leken de gasten gehakt te maken van Oranje Nassau. Moeiteloos kwam DVS'69 op een 1 -4 voorsprong en de thuisploeg keek machte loos toe. Na de pauze ging de strijd gelijk op tot 'Nas sau' uitliep naar 15-12. De weelde bleek te groot en DVS'69, dat de ranglijst samen met Sagitta aanvoer de, kwam goed terug tot 15-15. Nadat Monique Door- nink uit een strafworp voor 17-16 had gezorgd, lieten de bezoekers tweemaal zo'n unieke kans onbenut. Harga-KZ Leiden 11-12. Het bezoekende KZ Leiden, met een punt minder dan Harga op de voorlaatste plaats bungelend in de derde klasse, zag kans om in de slotfase de volle winst (11-12) te grijpen. Een onge ïnspireerd spelend Harga keek al vlot tegen een 14 achterstand aan. Ook na de hervatting bleef Harga, spelend met Martin den Hollander voor de vakantie vierende Jordi Majoor, achter de feiten aanlopen. KV Vlaardingen-Ready 15-20. Aan degradatie uit de overgangsklasse lijken de korfballers van KV Vlaar- dingen niet meer te kunnen ontkomen. Tegen Rea dy, niet meer dan een grauwe middenmoter, zag de rode lantaarndrager geen kans een .van de laatste strohalmen te grijpen (15-20). Het danig gehandicap te Vlaardingen, dat de zieke Peter Hoornweg en Bas van de Graaff moest vervangen door Christiaan Duif huizen en Taco Diticher, zag Ready vlak voor rust door onnodige uitwerkfouten weglopen naar 6-10. Ook in het tweede deel konden de matig acterende Vlaardingers geen vuist maken. Treffers-De Korenbeurs (m) 64. Na drie wedstrijden wacht De Korenbeurs nog altijd op de eerste over winning in de voorjaarscompetitie, Na 10-0 en 7-3 worden de nederlagen voor de Schiedamse tafelten nissers wel kleiner. In Arnhem was Treffers in de za terdag gespeelde inhaalwedstrijd net iets te sterk: 6- 4. In het Schiedamse team was Frank Rengenhart te rug na een langdurige blessure. Het lukte hem in zijn eerste wedstrijd van deze competitie nog niet zijn team naar een overwinning te leiden. De Schiedamse kopman mist daarvoor nog het nodige wedstrijdrit me en vastheid. Hij won alleenvan Treffers' zwakste man Jurawan, Zijn partijen tegen Geeriing en Brink hof gingen verloren. De beste daden in het Schie damse team kwamen van Paul van de Leur. Hij won zowel van Jurawan als van Geeriing. Jeroen Bastiaansen kwam ook niet verder dan één winstpot je, tegen diezelfde Jurawan. Om er een gelijkspel uit te slepen, hadden de Schiedammers het dubbelspel moeten winnen. Ook dit werd door Treffers gewon nen, zodat er voor De Korenbeurs niet meer dan een 64 nederlaag in zat. Om niet in degradatie-zorgen verzeild te raken, wordt het voor De Korenbeurs tijd te gaan winnen. In de volgende wedstrijden, tegen Hotak en Pecos, behoort dat tot de mogelijkheden NOAD-Renata (m) 2-8. NOAD beleefde zaterdag avond in de thuiswedstrijd tegen koploper Rcnata maar weinig plezier. Het werd een kansloze 2-8 ne derlaag voor de Schiedammers die het zonder Ro nald van Kampen moesten stellen. De nederlaag lag zeker niet aan het spel van invaller Ron van der Wijk want hij won twee van zijn drie partijen. Het bleef voor NOAD bij die twee puntjes, want Bart Platz- beecker en Cevdet Imer bleven met lege handen ter wijl ook het dubbelspel verloren ging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6