Brielle onstuimig op schaakfestival Volleyballers Capelle laten fraaie kans op subtop liggen Pijnlijk verlies voor OZC Victoria nog net naast Laren Rugbyclub: nederlaag én coach kwijt Henk Habraken neemt revanche Karatezege Amit Biharie Team met Sosonko laat Spijkenisse achter zich, maar Timman de grote man Antwerpen wint EK-korfbal Snelwiek veroordeelt Ancora tot degradatie De Boer en Wijers direct geplaatst voor titelstrijd SVH pareert degradatiegevaar Dammer Sally de Jong deelt rake klappen uit Rotterdams Dagblad Maandag 22 februari 1999 Rotterdam - De hockeyclubs Victo ria en Laren kwamen in de over gangsklasse een 44 gelijkspel overeen. De Kralingers gingen uitstekend van start en namen halverwege een 0-2 voorsprong. Daarna ver slapte de ploeg en het gevolg was dat de thuisclub de achterstand kon omzetten in een 3-2 voor sprong. Kort voor het einde leidde Laren nog met 4-3, toen Victoria alsnog op gelijke hoogte kwam. Voor de Kralingers scoorden Mar- tijn Schakel en Mark Langen- meijer ieder twee keer. In de eerste competitiewedstrijd was het elftal van Victoria op tal van plaatsen gewijzigd. Frank Jan van Waveren, oud-international en de laatste jaren vaste waarde in het standaardteam van Victoria, verhuisde naar het tweede elftal. Ook Jan Willem Bout werd be dankt voor bewezen diensten en gaat verder in het tweede elftal. Bij Victoria maakten de jeugdige spelers Tymon Hommers en San- der den Ouden hun entree. Rotterdam De eerste van de "best of three' tegen Castricum om de derde en vierde plaats werd dit weekeinde door de rugbyers van RRC/Homeko dik verloren: 7-23. Tot twintig minuten voor tijd was de wedstryd volkomen in balans en had RRC een uitstekend voor uitzicht op een overwinning. Cas tricum scoorde echter de cruciale try met conversie, waardoor de wedstrijd geheel op zijn kop werd gezet en Castricum de wedstrijd naar zich toe trok. Door de harde wind, de stromen de regen en het spekgladde natte veld kon RRC wederom niet het geliefkoosde spelletje spelen en moest het in het voorwaartsen- spel van Castricum meedoen. De Rotterdammers komen het ge hele seizoen al kracht en gewicht te kort bij de voorwaartsen en dat brak zich weer op. Colin Jackson is inmiddels als coach van RRC/Homeko terugge treden. Volgens het bestuur van de Rotterdamse club had men hier al rekening mee gehouden. Nieuw-Zeelander Jackson heeft het te druk met zijn werkzaamhe den als makelaar en frequente be zoeken aan Engeland. Zijn taken als begeleider en teammanager worden nu en komend seizoen overgenomen door James Ward, die tot voor kort het tweede team onderzijn hoede had. Veldhoven Henk Habraken heeft in Veldhoven sportieve re vanche genomen. Niet op Dick Jaspers, de biljarter die hij in de eindstrijd van het grand prix-toer- nooi versloeg, maar op zijn werk gever Minkels Products. De Bra bander is door zijn teambaas tot het eind van dit seizoen op non actief gezet, nadat hij had aange geven een vertrek naar de Heem- steedse club ISMSte overwegen. In de competitie en beker mag Habraken niet meer uitkomen, maar blijkbaar had hij zijn ener gie daarmee opgespaard voor de GP.. Nadat hij in de halve eind strijd Raimond Burgman met 50- 45 had verslagen, moest hij het in de slotronde opnemen tegen de nummer twee van de wereld, Dick Jaspers. Maar ook die klus kon Habraken aan: 5044, in 32 beur ten. Jaspers was de man die de Rotter damse driebandenspeler Danny Breur de voet dwars zette. Breur werd door de Nederlandse kampi oen. in november in Oldenzaal uit geschakeld in een Grand Prix. In het vervolg, de GP Bavaria in Veldhoven, was Jaspers opnieuw de boosdoener. Breur speelde in Brabant een uit stekend toernooi. Ook in de kwartfinale, toen hij na overwin ningen op Ad Broerders, Tom Pa ris en Amo Peterson, de strijd moest aanbinden met Jaspers. Jaspers triomfeerde uiteindelijk met 50-39 in 28 beurten. Utrecht Karateka Amit Biharie won gisteren in sporthal De Lu netten in Utrecht het Koshiki-ka- ratetoemooi voor 14/I5-jarigen voor bruine banden en hoger. De Rotterdammer, lid van de Dordtse sportschool Muilwijk, mag zich sinds vorige week Nederlands kampioen kata (stijl wadol noe men in de leeftijdsklasse 13-15 jaar. Zijn oudere broer Richard Biharie verloor in de eerste ronde van de EK jeugd in Oviedo van een Spanjaard. Door Ed Voortmeijer Rozenburg Het EBB Main- port Rotterdam Schaakfesti- val, dat zaterdag in acht ge meenten in de regio werd ge houden, is gewonnen door het team van Brielle onder aanvoering van grootmeester Gen na Sosonko. Overigens pas na een spannende nek- aan-nek-race met Spijkenis se, waar Jan Timman aan het kopbord als een 'beest' hui shield. De Amsterdammer haalde de ene (groot)mees- terlijke tegenstander na de andere onderuit en alleen So sonko slaagde erin hem een halve punt te ontfutselen: 6,5 uit 7. Een score om met recht trots op te zijn. „Dat ene halfje verhoogt het effect van al die eentjes. Je moet niet alles willen winnen," herin nerde Tinman zich na afloop een uitspraak van de legendarische Paul Keres, die in 1954 tijdens de Olympiade in Amsterdam ooit 13,5 punt uit 14 partijen vergaar de. 'Goochelen* Dat Timman ook goed simultaan kan 'goochelen' bleek in de och tenduren toen hij in het stadhuis van Spijkenisse 21 tegenstanders kreeg te 'verwerken'. Desondanks scoorde de 46-jarige Amsterdam se grootmeester bijna 93 procent: 19 overwinningen, één remise en één nederlaag. De door de Stichting Europoort/ Botlek Belangen (EBB) georgani seerde schaakhappening heeft ruim tweehonderd schakers maar liefst negen uur in zijn ban gehou den. In de gemeentehuizen van Heüevoetsluis, Spijkenisse, Briel le, Maassluis, Westvoorne, Vlaar- dingen. Hoogvliet en Rozenburg viel 's ochtends zowel aan leden van de plaatselijke schaakclubs als aan huis-tuin-en-keuken-scha- Kopman Genna Sosonko (r) van het winnende Brielle slaagde er als enige in Jan Timman, die de kleuren van Spijkenisse verdedigde, een halfje afhandig te maken. Foto cor vos kers de eer te beurt de krachten te meten met echte topspeiers. De attractie van het simuitaancir- cus in het stadhuis van Rozen burg was de veelvoudige oud kampioen van Nederland Hans Ree, wiens persoon ooit door de journalist Max Pam werd om schreven als 'een mengeling van aandoenlijkheid en venijnigheid'. Die eerste eigenschap, zijn meest bekende overigens, kwam tot ui ting tijdens zijn 'praatje vooraf. Voor een ademloos toeluisterende menigte gaf hij op zijn geheel ei gen wijze een explicatie van de - in de schaakliteratuur overigens weinig bekend geworden - 'Oran je-variant'. Ree: „In 1979 speelden Hort, Ka* valek, Karpov en Sosonko een vierkamp in Waddinxveen. Het toernooi werd geopend door prins Bernard, die eerst even een partij tje wilde spelen met Sosonko. Na Genoa's 1. e2-e4 introduceerde de prins tot stomme verbazing van de omstanders de geheel nieuwe zet f7-g6! Sosonko, toch niet voor een kleintje vervaard, verzonk in diep gepeins en antwoordde met het even ludieke 2. h2*g3. Waarop prins Bernard, onder de overbodi ge toevoeging dat hij 'van scha ken niet zo veel kaas gegeten had', de pion van d7 naar d5 ver plaatste en vervolgens nog maar een zet deed, waarbij hij de witte pion op e4 sloeg. Sosonko had het toen echt niet meer en offreerde 4"; Max Backer (rechts) passeert namens Capelle het Dordtse blok van Richard Bryce en Roy va nDoo- ren. Capelle kon tegen Ekspalvo echter niet imponeren: 1-3 Foto Petor Molkenboer Door Hans Kerbert Capelle aan den UsselDe volley ballers van Alcom/CapelJe hebben zichzelf beroofd van een grote kans op een klassering net onder de top van de vaderlandse eredivi sie. De ploeg verloor zaterdag vol strekt onnodig met 1-3 van Con trol Techniques/Ekspalvo en moet nu vrezen voor een onge wenste tegenstander in de eerste ronde van de playoffs. Ekspalvo had zich vooraf niet te veel voorgesteld van de ontmoe ting met de Capellenaren. De ploeg Van trainer Ron Boudrie was de laatste weken ontegenzeg gelijk in de winning mood en was niet van zins de positieve reeks te laten doorbreken. Bovendien zou Capelle bij winst een fraaie sprong op de ranglijst hebben kunnen maken. Al dat fraais werd echter teniet gedaan door pech en een mindere dag van enkele spe lers. Capelle moest het (opnieuw) stel len zonder Elroy Bezemer. De spelverdeler, in het verleden meermalen gekwetst, bleef dit seizoen grotendeels intact, maar liep afgelopen week een scheurtje in het bot van zijn duim op en staat twee weken buitenspel. Daarnaarst was diagonaalspeler Ralph Backer de afgelopen week ziek geweest en was nog niet vol doende hersteld om een hele wed strijd aan te kunnen. Voeg daarbij de matige dag die routinier Mar tin Teffer passend had en de ne derlaag is grotendeels verklaard. Gehakt Aanvankelijk leek het er niet op dat de mannen van de scheidende trainer Comé van Dorst een kans zouden krijgen. Capelle maakte, zeker in het eerste gedeelte van de eerste set, gehakt van de gas ten. Arnold van Ree, die de hon neurs voor Elroy Bezemer waar nam, begon met serveren en zette binnen de minuut 3-0 op het bord. De zes aan de andere kant van het net werden wat bleek om de neus. Capelle denderde nog eventjes door, maar zakte tegen het eind van de set een beetje weg. Van 19- 11 werd het 20-15, maar er leek voor de thuisploeg nog geen vuil tje aan de lucht: ze won de eerste omgang met 25-19. Het ging voor Capelle al in de tweede periode mis. De Dordtena- ren ontdeden zich van hun schroom en namen de touwtjes in handen. Ekspalvo won de set: 22- 25. Trainer Ron Boudrie wisselde meer dan eens, maar het haalde te weinig uit om de partij een andere wending te geven. Zo werd Ar nold van Ree vervangen door Niek Latuhinin en diende Martin Teffer het veld te ruimen voor Max Backer. Teffer voldeed aan vallend wel: maar maakte opval lend veel passfouten. Capelle hikte de gehele derde om gang tegen een achterstand aan. Toen de marge vier punten was (7- 11), was de set gespeeld. Ekspalvo speelde de set gedecideerd uit: 21- 25. Wat het ook probeerde, Capel le kon geen verandering meer brengen in het wedstrijdbeeld. Het vierde bedrijf werd een rede lijk getrouwe kopie van de twee voorafgaande. Capelle vocht voor namelijk tegen zichzelf en de n- -aren hadden de smaak te p ..Onder leiding van de uit blinkende Björn Peynenburg sloegen de mannen van Comé van Dorst de gastheren van zich af: 19-25. De vreugdetaferelen aan de kant van Ekspalvo deden den ken aan een zojuist veroverd kampioenschap. Van Dorst: „Dat mag toch? We hadden dit seizoen al een keer van ze gewonnen en als dat dan nog een keer lukt, is dat toch mooi?" maar remise... De toehoorders gierden. Op één uitzondering na: mevrouw De Sutter-Besters, de gastvrije burgemeester van Ro zenburg, die de gehele dag acte de presence gaf, zag de humor van het verhaal niet in. De reden werd spoedig duidelijk. De eerste vrouw van Rozenburg verklapte dat z\j 'evenals de meeste vrou wen in Nederland' niet kan scha ken. Het zij haar vergeven. Me vrouw De Sutter-Besters heeft de kunst van het besturen onder de knie en dat kunnen de meeste schakers haar niet nazeggen... In het tot schaaktempel omgeto verde Rozenburgse raadhuis kwa men de leden van de plaatselijke vereniging De Penning, tijdens de simultaanseance overigens ver rassend voor de dag. De groot meester liet zelfs twee hele en vier halve punten liggen. Dick Blok en Cees de Snoo waren de trotse win- Aangereden Voorafgaand aan de simultaan had Ree reeds voorspeld dat hij 'uitgeput aan de middagsessie, een zogenaamd 'all play all toer nooi' waarbij de (groot)meesters het eerste bord van hun gemeente bezetten, zou beginnen. Hij kreeg gelijk, behaalde uit z'n zeven ra- pidpartijtjes met een bedenktijd van 15 minuten per speler slechts anderhalve punt, maar had een goed excuus. Hij was vorige week aangereden door een Amerikaan op een fiets. Gevolg: een pijnlijk been, dat door de lange speel- en looptijden tijdens de simultaan nog eens extra ging opspelen. 'Ree, venijnig: „Een yank behoort niet te fietsen. En nu zit ik met de gebakken peren." In de immense ruimte van het Educatief Informatie Centrum op de landtong bij Rozenburg bleek dat de leus 'Gens Una Sumus' (Wij zijn allen één), die de FIDE in haar vaandel draagt, nog altijd op geld doet. Tineke de Graaf, staf medewerkster en plaatsvervan gend directeur van EBB, genoot van het in stilte observeren van de denkende mensen. Die aanblik althans inspireerde haar in hoge mate. „Door middel van dit evenement beoogt onze stichting de banden tussen de om liggende gemeenten en het be drijfsleven van Mainport Rotter dam te verstevigen. Zo te zien zijn we daar vandaag uitstekend in ge slaagd," aldus De Graaf. Mainport Rotterdam Scbaakftstival. Simultaanseances: Dunitri Reinderman fWestvoomej 20 gespeeld: 18 gew, 2 rem; Hans Böhm (HeUevoetsluis>21 gesp: 15 gew. 6rem; John van der WjeRHoogvliet) 23 gesp: 20 gew, 3 rem; Friso Nfjboer (Maassluis) 20 gesp. 16 gew, 3 rem, 1 verloren van Paul Ba tenburg; Hans Bouwmeester (Vlaardingen) 20 gesp: 14 gew, 4 rem, 2 verloren van Eric Both en Hans Dopper; Jan Timman (Spijke nisse) 21 gesp: 19 gew, 1 rem, 1 verloren van Paul deFreytas; Genna Sosonko(BrielJe) 20 gesp: 14 gew,5 rem, 1 verloren van DolfMey- er; Hans Ree (Rozenburg) 25gesp:19gew,4 rem, 2 verloren van Dick Blok en Cees de Snoo. Eindstand gemeenteteams: 1. Brielle 1505,5 pnt, 2. Spijkenisse 1456,5,3. Rozen burg 1139,4. Vlaardingen 1075,5,5, Maas sluis 1075,6. Hoogvliet 955,7. Westvoorne 826,8, HcHevoetsluis 815,5. Eindstand eerste bordspelen: 1. Timman 6,5,2, Reinderman 5,3J4. Van der Wiel en Nijboer 4,5. Sosonko 3,5,6. Bohm 3,1. Ree 1,5,8. Bouwmeester 0,5. Topscorers met 1 uit 7: Sander de Groot (Spijkenisse, bord J1), Herm Jan Bameveld (Brielle,4), A NederloffBrielte, 13),Mitchell Klooster (Spijkenisse, 28), W.M. van Yzen- doom (Hoogvliet, 23). Door André Kouwenhoven RotterdamHet is de Rotterdam se korfbalovergangsklassers WION en OZC niet gelukt hun thuiswedstrijden in winst om te zetten. Zaterdag leed WION tegen kampioen KVS een onnodige 12- 13 nederlaag en gisteren trof OZC tegen het Friese LDODK eenzelf de lot: 15-16. Vooral voor OZC was het verlies pijnlijk gezien de penible positie op de ranglijst. Tegen het zeer fa natieke LDODK uit Leek is het een duel op het scherp van de sne de geworden, waarop de Groning se arbiter Bert Klein zijn stempel drukte. Deze bestond het om niet minder dan dertien strafworpen uit te delen, waarvan negen voor de gasten. OZC kreeg er vier en voelde zich mede door de bizarre beslissingen zwaar benadeeld. Geen wonder dat zowel Peter Tammïnga als aanvoerder Mark Potter geel kreeg. Natascha van der Rest opende wel met het eerste rake schot (14)), maar dat bleek later de enige voorsprong van de Tuindorpers te zijn. De Friezen leidden na tien minuten met 2-6. Twee fraaie punten van Tammïnga brachten weer hoop (4-6), maar LDODK leidde mede via drie strafworpen by de rust met 7-11. Daarna pakte OZC de zaken energieker aan, vooral dankzij schutter Peter Tamminga die vijfmaal scoorde. Vier minuten voor tijd leek de ploeg van Aad van Herk er zowaar nog in te slagen een gelijkspel uit het vuur te slepen, toen Mark Pot ter 14-15 scoorde. Maar weer van af de stip scoorde LDODK 14-16 en kwam Peter van den Herik (die de geblesseerd uitgevallen San- der Vermeulen verving) te laat: 15-16. WION nam tegen het ongeslagen KVS/Scheveningen binnen een kwartier met 5-1 de leiding. KVS herstelde zich knap en kwam via 5-5 by de pauze op een 6-7 voor sprong, Daarna benutte Wim Niesing een strafworp (7-7) en werd er om en om gescoord. Bij 10-11 kreeg KVS een strafworp in de schoot geworpen door een uit- werkfout van Andrea Ravenschot (10-12) en dat bleek de beslissing. In het slot viel het vak van Moni que Kemner furieus aan, maar haar tweede treffer pal voor tijd kwam te laat: 12-13. Rotterdam Het twaalfde toer nooi om het Europese kampioen schap korfbal voor studenten teams is gewonnen door het team uit Antwerpen. In de finale klop ten de Belgen Groningen met 8-5. Organisator Erasmus Rotterdam won alle wedstrijden in poule C. In de halve finale speelde Eras mus 8-8 tegen Groningen, dat de strafworpen beter nam. Eind stand: 1. Antwerpen; 2. Gronin gen; 3. Utrecht; 4. Erasmus Rot terdam. Rotterdam Na de overduidelijke 25-16 nederlaag, rest de handbalsters van Ancora geen enkele hoop meer de degradatie te kunnen ontlopen. Met nog vis wedstrijden scheidthen vijf punten van een niet-de-' gradatiepiek en dat is, zeker na de stevige enkelbles sure van Saskïa Scheffer, zo goed als onmogelijk te overbruggen. De mannen van Atomium vergaten doelrijpe kansen te benutten en hadden de nederlaag tegen hekke-. sluiter WIK aan zichzelf te wijten: 20-24. Een divisie lager kwam ook Roda met tot winst, de reserves van Snelwiek maakten in een matig duel gebruik van de- routine: 25-21. Ancora had een overwinning nodig om aan degrada tie te ontsnappen. Na de gelykopgaande in de eerste' helft (8-8) nam Snelwiek de macht in handen. Vooral via snelle tegenaanvallen werd Ancora steeds verder op achterstand gespeeld om op 25-16 te eindigen. HeC betekende voor Snelwiek de vierde overwinning op rij en verdere afstand van dedegradatieplekken. Atomium vergat tegen WIK eenvoudige kansen te_ verzilveren. Trainer Mickey Zomie was des duivels op het arbitrale duo: „Ik was in staat om ze aan te vliegen. Wat een schande voor het handbal dat zo'iv koppel eerste divisie fluit. Elke dubieuze beslissing viel in ons nadeel uit." Ook bij Snelwiek 2-Roda speelden de scheidsrech ters een belangrijke rol, maar waren niet van invloed op de uitslag. Roda kon zich fysiek veel veroorloven, terwijl aan de andere kant Michael de Miranda een definitieve uitsluiting kreeg. De verbale strijd bracht de thuisploeg de twee punten: 25-21. Rotterdam - Michel de Boer en Barry Wijers hebben» zich direct geplaatst voor het NK-tafeltennis. Het duo' van FVT/Visser behoort tot het tiental, dat tijdens het gisteren te Helmond gehouden kwalificatietoernooi niet in actie behoefde te komen. De overige achjj&, reet geplaatste spelers zijn Danny Heister, Trinko Keen, Jörg de Cock, Wu Bin, Chen Sung, Josjftgs hulst, Daan Sliepen en Kalun. Het NK wordt op een T maart gehouden in sporthal Catharjjne te Utrechty Trinko Keen en titelverdediger Danny Heister dóén samen zij ook mee in het dubbelspel, in welke discP pline zij zich gaan voorbereiden op de Olympisehe Spelen van Sydney. De plaatsing van Wijers is ver rassend. De jeugdige Rotterdammer (16) is aan een sterk seizoen bezig. Nermin Smajie, Arjan Karbaat (beiden FVT/Visser), Jeroen Bastiaansen, Paul van' de Leur en Frank Rengenhart (allen De Korenbeurs)' kwamen gisteren in Helmond wel achter de tafel, Van dit vijftal wist alleen Smajie zich voor het hoofd toernooi te plaatsen. Bij de vrouwen hadden titelveri dedigster Gerdie Keen, Bettine Vriesekoop, Dong Li, Melisa Muller, Diana Bakker, Emily Noor, Floor Teb- be, Marloes de Smet, Cathry Hof en Lea Kooy zich dL reet geplaatst. Mariska de Haas (FVT/Visser) en het' Korenbeurs-duo Mandy Toenders en Jolanda Water reus streden om kwalificatie, van wie alleen Mariska' de Haas slaagde. Rotterdam In poule A van de tweede landelijke klasse deed SVH goede zaken door te winnen varf hekkesluiter BZC: 10-8. Mare-Peter Verveer en zyri ploeggenoten slaagden een zucht van verlichting toer, bleek dat de Bergambachtse mede-degradatie kandidaat niet met de sterkst mogelijke opstelling) uit de kleedkamer kwam. Alleen al het feit dat de po~ loërs uit Hiliegersberg wel konden wisselen en BZC niet, gaf uiteindelijk de doorslag in de spannende strijd toen de thuisploeg tweemaal kon profiteren van de overtalsituatïes die een blessurebehandeling van een BZC-er opleverde. Cees Romers was met' zeer strakke schoten op cruciale momenten de man van de wedstrijd en wellicht van dit seizoen voor SVH. Want door zijn scherpe vizierafstelling gaat zwembad De Wilgenpias niet langer door voor spook huis, nu het degradatiegevaar gepareerd lijkt. In diezelfde klasse ging de 'R' met 13-6 ten onder in Zoetermeer. Coach Dino Dijksman werd een=4ag voor zijn 34e verjaardag door zijn spelersgroep slechts getrakteerd op goed spel en niet op een qvf rf winning tegen de kampioenskandidaat. Met de jeug dige Arjan den Hollander en Paul van Hove in'her water sloeg de schrik de thuisploeg toch in derde pe-, riode even om het hart bij een inhaalrace van de Rot terdammers: 6-5 werd het zelfs na het ombuigen va» de nadelige 2-0 en 6-3 periodestanden. Jeroen Huis mans en Leon de Kleer scoorden beiden eenmaal/ Frank Klawer en Eelco Vrolijk schoten tweemaal, raak, maar konden niet voorkomen dat de mannen uit Zoetermeer zoals verwacht definitief afstand na men na het te water laten van het beste zevental dooi deWVZ-coach. De vrouwenploeg van Rotterdam trok na een lastige beginperiode waarin de zeven speelster met 2-0 ach ter kwamen, het duel met De Ham naar zich toe en won met 6-8. Coach Wim de Kleer had gehamerd op geconcentreerd en gecontroleerd spel en zag daar door het geijkte fatale verslappen na de beginfase' achterwege blijven in Wormerveer. Pietemella de Heer (3), Manon van de Berk (2) en Esther van Empe- len en Anita Wenink namen de honneurs op de pro ductie-afdeling waar bij afwezigheid van de zieke Co-' rine van den Bosch en de met een liesblessure voor dit seizoen uitgeschakelde Mariëtte Rook. PapendrechtIn de derde ronde om het persoonlijk damkampioenschap Zuid-Holland-Zuid won Tjlbur- ger Sally de Jong van de Rotterdammer Radjinder Jharap, die genoeg had aan een puntendeling om tot de fmalegroep door te dringen. In een vier om vie^ eindspel leek hij in zijn opzet te slagen. Maar de Til- burger kwam met een krachtzet die bij de Rotter-j dammer als een mokerslag aankwam. Toen Jharap noodgedwongen twee schijven moest prijsgeven; kreeg hij later nog een klap te verwerken, doordat Sally de Jong de party met een wonderschoon offer in zijn voordeel besliste. Nadat Ton van Bokhoven in zijn partij een fraaie lok- zet van tegenstander Frans Keizer doorzag, wist hij later een fraaie positionele overwinning te boeken. Joop Lodewijk verraste Harry Clasquin met een leu ke dameombinatie, maar Clasquin wist deze dubbel? dekker met materieel gelijke stand onschadelijk te maken. Vervolgens veroverde Clasquin belangrijke strategische velden, waarna winst slechts een kwes tievan tijd was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5