Excelsior Maassluis maakt kansen niet af Hockeyers Spirit leggen de lat een treedje hoger Maassluizers al na vijf minuten met tien man tegen Barendrecht Leen Muis wil niet meer onder Rob Schalke voetballen Rob Mooij wint met Ventura prestigestrijd van Unitas'63 Rengenhart mist kwalificatie Vlaardingen pakt laatste strohalm CKC Maassluis in gevaar O. Nassau dolt Good Luck Harga wint van nummer twee MW27 al snel kansloos tegen lijstaanvoerder SSS WIK ten onder tegen EHC Asvion houdt zicht op titel Rotterdams Dagblad Maandag 22 februari 1999 Helmond —Van de gisteren aan het kwalificatietoernooi te Hel mond deelnemende tafeltennis sers van De Korenbeurs, is nie mand erin geslaagd om zich voor het op 6 en 7 maart te houden NK te plaatsen. Bij de mannen kwa men Paul van de Leur, Jeroen Bastjaansen en Frank Eengen- hart achter de tafel. Rengenhart miste de kwalificatie op het nip pertje. Hij werd achter het direct doorgaande trio Martijn van de Leur, Marco van Elferen en Ed win Wouts vierde m zijn poule. In de vervol gronde kwam Rengen hart echter net iets tekort. Jeroen Bastiaansen en Paul van de Leur verging het in hun poule heel wat minder. Zij werden met een ze vende en vijfde plaats direct uit geschakeld. Bij de vrouwen deed het Korenbeurs-duo Jolanda Wa terreus en Mandy Toenders mee. Zij wisten zich niet te plaatsen, want beiden eindigden m hun poule op de zesde plaats. Middelburg—De korfballers van KV Vlaardingen grepen hun laat ste strohalm door tegen Swift een verdienstelijk gelijkspel van 15-15 te boeken. „Eindelijk speelden we met een compleet team," aldus Gaardingen-aanvoerder IJsbrand den Breems, „naaronze mogelijk heden. Ondanks een volle hal in Middelburg en veel herrie lieten we ons niet gek maken. Alle spe lers gaven blijk doordrongen te zijn van het belang van deze par tij. Daarom was het meer dan te recht dat we gelijk speelden. Win nen we in de laatste twee wedstrij den nog van AWDTV en titelkan didaat VADA'25 dan maken we grote kans om overgangskiasser te blijven." Voor Gaardingen scoorden IJsbrand den Breems en Arno Brouwer (4), Hedi Mook- hoek (3), Miijam Maltha (2), Bas van der Graaf en Peter Hoornweg. DordrechtDonkere wolken pak ken zich samen boven de korfbal lers van Maassluis. Na de duidelij ke 19-14 nederlaag bij Snel deelt Maassluis nu de onderste plaats in de eerste klasse met Vitesse, uitgerekend de tegenstander van volgende week. Da elfde minuut in de tweede helft bij een stand van 12-12 was het breekpunt voor Maassluis tegen Snel. Hetpittiger spelende Snel scoorde vier maal op rij en Maassluis stond dertien minuten lang droog. Met nog de resterende partijen tegen mede degradatiekandidaten Vitesse en HKC voor de boeg ziet het er som ber uit voor de formatie van ver trekkend Maassluis-trainer Frits Broers. Marleen Dekker (3), Ste fan Gringhuis (3), Martijn van der Wees (2), Stephanie Verhaagen (2) Chantal Soekra (2) en Paul van der Zee (2) zorgden voor de Maas- sluise doelpunten. Vlaardingen „Zonder echt goed te spelen," was het eerlijke com mentaar van Oranje Nassau- speelster Monique Doomink, „be haalden we een makkelijke over winning van 19-9. Er werden veel fouten gemaakt in een rommelige wedstrijd die veel kansen voor ons opleverde. Het moet ons luk ken om op de derde plaats te ein digen. Om eerlijk te zijn zijn we eigenlijk al met ons hoofd bij de wedstrijden die we op het veld gaan krijgen." De doelpuntenma kers van Oranje Nassau, dat nog altijd zonder de geblesseerde Henk Poot moet aantreden, wa ren Monique Doomink (5), Arjen Meijer en John van Pelt (4), Rob bert Boomstra en Ronald van der Harst (2), Marco van der Harst en Yvette van der Kooij. NieuwerkerkDe korfballers van Harga, op de laatste plaats staan de in de derde klasse hebben met 6-13 gewonnen van nummer twee De Bermen. Aanvallend speel den we goed, maar vooral verdedi gend waren we sterk. Aijan Mal tha verdient een groot compli ment," was Ton Sahli tevreden. „Ik hoop alleen dat die wisselval ligheid eens uit mijn team kan. Tk zeg altijd tegen mijn spelers: jul lie moeten overschakelen van wisselstroom op gelijkstroom." Marianne van den Broek werd met vier rake schoten topscorer. Astrid Vrijman, Jordi Majoor en Sven Pappers scoorden allen twee keer. Door Ger Bruys Barendrecht Excelsior Maassluis liet zaterdag een unieke mogelijkheid liggen om in punten op gelijke hoogte te komen met Baren drecht. Het verschil bedraagt na de 3-1 nederlaag zes pun ten. Barendrecht doet weer mee in de kampioensstrijd in de hoofdklasse A. Door de nederlagen van Sche vertin - gen en Noordwijk bedraagt de achterstand op die twee respectievelijk vijf en vier punten. „We hebben puur op basis van strijd gewonnen," jubelde Barendrecht-trainer Ronald Klinkenberg. „We speelden niet oogstrelend, wèl steeds op het randje van het toelaatbare. Dat moest omdat Excelsior Maassluis ook zo speelde." Zijn collega Eric Gudde liet een heel ander geluid horen. „Er had maar één ploeg recht op de zege: dat waren wij. Helaas faalden we op het belangrijkste onderdeel van het voetballen: het scoren." Excelsior M speelde onbevangen en creeerde een aantal grote kan sen. De afwerking was echter be neden peil. Earendrecht had over geluk niet te klagen, want al na vijf minuten bad het één man meer. Yalmad Kusten verkeek zich op een dieptepass van Ton Stam en kon niets anders doen dan Dennis Reurings op onregle mentaire wijze de doorgang ver sperren. Arbiter Leushuis 'hono reerde' die actie met rood. Gudde paste zijn tactiek aan en liet Marco van de Heuvel vrij in de opbouw. Desondanks hadden de bezoekers de score moeten ope nen. Een vrije trap van Dave Ver maas werd door doelman Brian Nootenboom onschadelijk ge maakt en Manuel Monteiro ver prutste twee uitgelezen mogelijk heden. Barendrecht kon er alleen een poeier van Fred Lagendijk tegen over stellen. Na een half uur kwam Excelsior toch op voor sprong. Bij een uitbraak kregen Vermaas en Monteiro te veel ruimte. Laatstgenoemde gaf No tenboom het nakijken. Even later was de stand weer in evenwicht. Bij een vrije trap concentreerde de achterhoede van Excelsior zich op Wim Bubberman. Die legde de bal evenwel breed op Ton Stam, wiens schot via een been in het net verdween: 1-1. „Iemand in de muur bewoog te vroeg, waardoor de bal van rich ting werd veranderd," baalde Eric Gudde. In de slotfase van het eer ste bedrijf rammelde Excelsior nog twee keer nadrukkelijk aan de poort, maar John Clemens en Robert Visser kregen de bal niet langs Notenboom. Kort na de wis seling profiteerde Marcel Brienen van de chaos m de defensie. De gelegenheids-aanvaller stelde Dennis Reurings in staat Baren drecht op voorsprong te zetten: 2- 1. De gasten verlieten daarna de verdedigende stellingen. Ray mond Frehe posteerde zich vóór de mandekkers Hans Jurgen Ni- colai en Uriel Trustfull en ging op zoek naar de gelijkmaker. Monteiro en Visser waren een aantal keren akelig dichtbij een treffer, maar Notenboom en Vrou we Fortuna hielden Barendrecht op de been. Tijdens de apotheose kon ook Trustfull inrukken. Na een door Ton Stam uitgelokte overtreding speelde de razendsnelle verdedi ger voor eigen rechter. Dat ont ging arbiter Leushuis niet. Gud de: „Het gedrag van Stam was laag bij de grond. Hij gedroeg zich als een matennaaier." Ook de scheidsrechter speelde volgens hem een bedenkelijke rol: „Hij liep er verschrikkelijk arrogant bij en was niet consequent. De Bruin liep heel de wedstrijd te sjorren en te schoppen naar Ma nuel Monteiro en kreeg maar één gele kaart." In de slotminuten buitte Baren drecht zijn nummerieke meerder heid nogmaals uit. Op aangeven van invaller Ron van Gent bepaal de Stam de eindstand op 3-1. Barendrecht-Excelsior M 3-1 (M). 29 Ma nuel Monteiro 0-1, 33 Ton Stam 1-148. Dennis Reurings 2-1,83 Ton Stam 3-1 Bij zonderheden: Rode kaart voor Yalmad Kusten Unël Trustfull (beiden Excelsior Mj Marcel Bnenen, Niels Rooders, Denms de Brum en Ton Stam (allen Barendrecht) en Michel van Strien, Harold Loeve en Ray mond Frehe (allen Excelsior M) ontvingen hetgeeL Barendrecht: Notenboom; Van de Heuvel, Lagendijk, De Bruin, Frans Brienen, Bub berman, Wiekei, Rooders, Marcel Brienen, Stam, Reunngs (70 Van Gent). Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Trust- full, Frehe, Nicolai, Kusten, Loeve (71. Rasens), Van Strien, Clemens, Visser (86. Kraaybeek), Monteiro, Vermaas. Door Pim van der Helm Schiedam De 3-0 overwinning die de hockeyers van Spirit boek ten op degradatiekandidaat HC Souburgh was er een waar niets op viel af te dingen. De vooral in het eerste gedeelte sterk combi nerende Schiedammers zorgden ervoor dat deel twee niet echt in teressant meer was. Na Jeroen van Duikerens derde treffer vroeg in de tweede helft kon van een echt duel niet meer gesproken worden. Spirit-coach John Legierse was zeer tevreden met het resultaat. „Souburgh heeft een ploeg," ver klaarde Legierse opgelucht, „die het van zijn fysieke kracht moet hebben. Daar hebben wij altijd moeite mee. Gelukkig leverde ons spel al snel een doelpunt op." Reeds in de vierde minuut open de Jeroen van Duikeren, spits en boegbeeld van de thuisploeg, de score. Vanaf de rechterflank drong hij de vijandelijke cirkel binnen, maakte ruimte voor zijn backhand en ramde de bal snoei hard achter Souburgh-doelman Martijn van der Roest. Gedurende het verdere gedeelte van de eerste helft was het Spirit dat de klok sloeg. De oranje-witten creëerden een handjevol mogelijkheden en kwamen tien minuten voor het rustsignaal op een 2-0 voorsprong. Doelpuntenmaker: Jeroen van Duikeren. „Omdat we elkaar zo makkelijk vonden," aldus Legierse, „zou de 2-0 niet lang op zich laten wach ten. Het verblijdde me dat de 2-0 al ras viel. Ook nadien bleven we goed spelen en behielden we het initiatief. Daarom was het jammer dat we na rust te gretig naar voren liepen waardoor we niet meer aan fatsoenlijk hockeyen toe kwa men." Die gretigheid stak de kop op loen van Duikeren in de 36ste minuut voor de derde keer de bal achter Souburgh-doelman wist te wer ken. Wauter Janssen brak door op de linkerflank en passte precies op het goede moment af op de vrijstaande Van Duikeren, voor wie het kinderspel was voor de derde keer op rij te doelpunten. Ofschoon de jeugdigheid de oor zaak was van het matige hockey in deel twee was Spirit-coach Le gierse gelukkig met zo'n jonge se lectie. „Spirit beschikte bij mijn aantreden vorig seizoen over een sterk A-team. Daarvan plukken we nu de vruchten, want vandaag stonden zeven jongens in de basis die nog niet lang senior zijn." „Daar komt bij," vervolgde Le gierse zijn lofzang, „dat we een brede selectie hebben waarmee we onze doelstelling voor dit sei zoen, eindigen bij de eerste vyf zonderal te veel problemen zullen bereiken. Sterker nog, we hebben de lat wat hoger gelegd. Nu het zo goed gaat, hebben we besloten voor de tweede plaats te gaan." Bij het nastreven van bovenge noemd doel is de Spirit-oefen- meester niet voornemens conces- sies te doen aan zijn visie. „Zeker niet," klonk Legierse strijdvaar dig. „In eerste instantie beoog ik aanvallend hockey te spelen waarbij wij het initiatief nemen, of we nu tegen Souburgh of Pol lux spelen." Hoewel Legierse zich niet aan wenst te passen aan een tegen stander als Pollux haalde hij de Gaardingse lijstaanvoerder wel aan toen hy zijn toekomstbeeld ontvouwde. „Pollux heeft een goede organisa tie staan, met een manager, een trainer en een coach. Dat stukje professionaliteit is bij' Spiriteven- eens nodig om de play-offs te be reiken en om je te handhaven, mits alles meezit, in misschien wel de tweede klasse." Maassluis Leen Muis ontbrak gisteren in de selectie van de Maassluise voetbalvereniging VDL. De voetballer heeft aange geven niet meer onder trainer Rob Schalke te willen spelen. „Muis loopt te verkondigen dat hij weg wil en dat hij mij niet ziet zitten. Hij vindt me niet hard ge noeg voor de groep. Muis loopt over alles te klagen. Dat vind ik niet aardig, want VDL doet veel voor zijn spelers, in de vorm van trainingskampen, etentjes en fa ciliteiten," zei Schalke. „Hij heeft gezegd dat andere spe lers ook niet meer onder mij wil len trainen. Ik heb vorige week een gesprek gehad met de selec tie en ze het op de man af ge vraagd. Niemand gaf aan proble men met mij te hebben. Ik heb trouwens geen problemen met Muis. Hij blijkbaar wel met mij. De deur staat nog altijd open, maar Muis wil niet eens meer met mij praten. Wat moet ik daar nu mee? Aan mezelf twijfelen, doe ik in ieder geval niet. Ik ben al ruim twintig jaar trainer en nog nooit heb ik zoiets met een speler meegemaakt Ik weiger dan ook aan te nemen dat het aan mij ligt." Leen Muis vertrok al eerder bij VDL om bij Fortuna Gaardingen te gaan spelen. Dit seizoen keerde hij terug by de Maassluise derdeklasser. Schalke vond dat zijn ploeg door gen DONK had laten zien achter de oefenmees ter té staan, „Ook al hadden we verloren, dan nog hadden we een goed gevoel aan de wedstrijd overgehouden,".zei de VDL-trainer na de met 2-3 ge wonnen wedstrijd. Zijn spelers waren bereid voor elkaar te wer ken en samen de krachten te bundelen. „Ik had erop geha merd dat we nu we de geblesseer de Richard Schippers en ïtené Verhagen moeten missen echt als collectief moeten spelen en dat gebeurde ook." Schorsing De Maassluizers misten in het uitduel ook vaste doelman Arno van Woestijne die een schorsing uitzat. Invaller-doelman Peter Ringelberg deed zijn werk naar behoren. De twee treffers die hij om zijn oren kreeg kwamen van de strafschopstip. Meivin Muller schoot VDL in de tweede helft naast DONK. Rob Visser, m de basis nu Muis niet meer speelt, bracht de bezoekers op 1-2 en Ruud den Engelsman hielp VDL aan de 2-3 zege. Henny Brink man en Ferdinand van de Most kregen een kaart. Door de over winning stijgt VDL naar de derde plaats in 3D. Jeffrey van den Heuvel (8) bereidde de tweede goal van Spirit voor. Hij pas seerde vier man en schooftoen afnaarJeroen van Duikeren die de bal voor het intikken had. Sou burgh-doel man Martijn van de Roest laat zich door Van den Heu vel in de luren leggen. Fotopa- ter Molkenboef DoorMikosGouka Schiedam—Vorig seizoen waren het nog zijn handbaljongens. Nu stond hij lijnrecht tegenover ze. Rob Mooij won met zijn nieuwe vereniging Ventura van zijn oude liefde Unitas'63 (22-17). In een weinig enerverende party bleef Ventura vrij gemakkelijk over eind tegen de Maassluizers. Voor de ranglijst maakte het allemaal weinig uit. Ventura wordt, tenzij er rare din gen gebeuren, tweede. HEC staat drie punten boven de Schiedammers en lijkt ongrijpbaar. Unïtas eindigt in de top vijf en ook die prestatie mag er wezen. De wedstrijd werd eigenlijk nooit spannend. Ventura greep na een mat te start de macht en liet de Maasslui zers nooit meer langszij komen. Frans den Oudsten, oefenmeester van Unitas, was na afloop niet eens ontevreden over de prestaties van zijn team. De 'youngsters' van Unitas zijn enthousiast maar wisselen sterke momenten nog te veel af met zwakke. Toch heeft Den Oudsten heel wat be reikt dit seizoen. „Het verschil van daag was redelijk groot. Laat ik voor op stellen dat de uitslag de krachts verhoudingen wel weergeeft. Ventura iS';»,-1: Ventura-spelerErwinRonge dringt de cirkel binnen en legtaan vooreen schot. Patrick van Hal probeert hem het scoren te beletten. Unitas- dcefmanh'ovan Lookhorst staatklaarominte grijpen. Fcto Peter Vo!ue nboer heeft nou eenmaal de beschikking over een bredere selectie dan Unitas. Wij lieten heel veel kansen liggen. Vooral de eerste helft kwamen we nog weieens onder druk. De tweede helft was wat meer voor ons. Ik vind de ver schillen in de top van de ranglijst niet zo groot. Voor dit duel stonden we slechts drie punten achter op Ven tura, nu zijn dat er uiteraard vijf ge worden. Voorafgaande aan de compe titie hebben wij gesteld dat we ons moeten handhaven. Dat doen we en we draaien leuk mee," aldus Den Oudsten. Zijn ploeg, nog altijd zonder de ge blesseerde steunpilaar Peter Hart man, zal volgend jaar een ander ge zicht voorde groep krijgen. Den Oud sten kan het allemaal niet combine ren met zijn dagelijkse werkzaamhe den. „Ik heb voor dit seizoen al ge steld dat als er tussentijds een ge schikte kandidaat is het over te ne men dat ik dan weg zou zijn. Die is er niet gekomen, Misschien dat het be stuur hoopt dat ik nog een jaar door ga, maar dit is definitief mijn laatste seizoen. Toen Rob Mooij geen per spectief meer zag bij ons heb ik toege zegd het over te nemen. Ik doe het gratis en ik vind dat we het goed ge daan hebben. Er zit potentie in deze ploeg en dus moeten er toch trainers zijn die het over willen nemen. Ik ken de ploeg en de beperkingen natuur lijk maar deze jonge ploeg kan voor uit," aldus de scheidende oefenmees ter. Rob Mooij stond er na afloop tevreden bij. Hij had het prestigeduel in zijn voordeel beslist en lijkt de tweede po sitie in handen te hebben. „Het was een redelijk verschil tussen ons en Unitas'63. Het was eigenlijk de eerste wedstrijd in een lange reeks waarin we weinig scoorden. Toch kwamen we nooit in de problemen. Unitas ver dedigde fel en fanatiek maar we heb ben ons niet uit ons spel laten halen," aldus de winnende oefenmeester. De tweede plek op de ranglijst levert waarschijnlijk niets op maar lijkt tot op heden het hoogst haalbare voor de fusieclub. „In theorie kunnen we nog kampioen worden maar we staan drie punten achter en hebben de koploper al twee keer gehad. De tweede wed strijd hebben we zeer ruim van ze ge wonnen en ik zou de confrontatie ook graag nog een keer met ze aangaan. Heel misschien krijgen we een extra promtiekans als EMM uit Zeeland uit de eredivisie stapt Die ploeg schijnt veel spelers te verliezen en dat zou een kansje op kunnen leveren. Maar dat is afwachten. Ik ben in ieder geval blij dat we de laatste weken zo sterk spelen. Winnen tegen mijn oude ver eniging is helemaal mooi. Het bracht wat extra spanning mee natuurlijk. Ik wist natuurlijk dies van Unitas'63 maar daar heb je in principe weinig aan. We hebben zelf gewoon te weinig gescoord," aldus Mooij. Door Bas van den Berg Klaaswaal Zonder doelman Dennis van Eek (ge schorst) maakte MW27 zaterdag al vrij snel eer. kansloze indruk in de voetbaJtopper tegen koploper SSS. Alles wat mis kon gaan, ging fout. Het gaat ech ter te ver om invaller Marco van Dijk de schuld te ge ven van de blamerende 6-2 nederlaag. Hoewel de stand-in zeker twee treffers had kunnen voorkomen, maakte ook de complete verdediging een zwakke in druk. Topscorer Jeroen Blom en oud-prof Kon Luy- ten van SSS kregen zoveel ruimte, dat het toch al niet van zelfvertrouwen overlopende MVG27 snel de handdoek in de ring gooide. Trainer Cor van Hoeven had weinig goede woorden over voor zijn falende ploeg. Hij ging direct weg in de wetenschap dat MW27 nog steeds geen eenheid is. „Ik kan me voorstellen dat het elftal met een invaller in doel onzeker is, maar we mogen natuurlijk nooit- compleet worden weggespeeld. Ik ben kwaad, maar kan niets anders doen dan er dinsdag op de training over praten. Mijn hoop is nu gevestigd op een perio- detitel en op handhaving van de derde plaats." Het verschü tussen beide clubs in de derde klasse D was Arjan van der Plas. De routinier van SSS zette de lijnen uit en manoevreerde Ron Luyten en Jeroen Blom regelmatig in een vrije positie. Dat MVG27 daar niet tegen optrad, had alles te maken met het gemis aan bezieling. Naast het ontbreken van tac tisch inzicht en technisch vermogen, was de bereid heid bij de Maaslanders voor de punten te knokken weinig verheffend. In de achttiende minuut maakte Jeroen Blom dat duidelijk toen hij een fout van voor stopper Yuri Pauwels afstrafte: 1-0. MW27 trachtte daarna door Arno van Nierop de zeperd te herstellen. De centrumspits pikte de bal op het middenveld op, ontdeed zich van laatste man Andre Trouwborst, maar stuitte op doelman Tjeerd Hofmeijer. Binnen tien minuten was het gebeurd met de lijmpo ging van de Maaslanders. Eerst strafte Ron Luyten een fout van doelman Marco van Dijk af (2-0) en kort daarna profiteerde Henri Kruithof van de algehele malaise in de MW-verdediging: 3-0. Yuri Pauwels zorgde met een stuiterbal (3-1) nog voor enige op luchting, maar na een strafschop stortte MVG27 in elkaar. Lesley Wigmore raakte de enkels van Jaap de Jonge en uit de strafschop schoot Jeroen Blom raak: 4-1. In de rust verontschuldigde scheidsrechter J.W. Kok zich dat hij MVG27 Lesley Wigmore geen twee de gele kaart had gegeven. Eerder tikte de verdedi ger ook al Jaap de Jonge tegen de enkels. De tweede helft kon net zo goed schriftelijk worden afgedaan. De Klaaswalers namen opnieuw het initia tief en kwamen door Ron Luyten op 5-1. De aanval werd ingeleid door Martin Zevenbergen, die eerst de paal raakte. Uit de rebound schoot Ron Luyten de bal binnen. Invaller Jan Willem van Heeswijk maakte het halve dozijn vol. Kort voor tijd zag invaller Ra- chid el Khalifi zijn solo met een doelpunt bekroond. Naast Lesley Wigmore en Arno van Nierop kreeg ook MVGer Ronald van der End een gele kaart. Hand balove rzicht EHC-WIK (v) 21-19 (15-11). Een wedstrijd waarbij WIK in de eerste fase op zoek was naar een goed rit me. Na een stevig gesprek in de rust hervond WIK zich en werkten de vrouwen zich naar een gelijke stand van 15-15. WIK liep verder uit naar een 15-17. EHC trok de winst in de slotfase naar zich toe. Hercules-DWS (v) 16-22. DWS-aanvoerster Sandra van Minnen was tevreden over het gewonnen duel tegen Hercules. Nicolette Boreceanu was goed op dreef en ook Ellen Peitsman die na een langdurige blessure weer mee deed, speelde een prima party. TOG-De Hollandiaan (v) 11-12 (6-5). Een wedstrijd waarin De Hollandiaan slecht omging met de kan sen. TOG benutte ze wel èn ging met een doelpunt voorsprong de rust in. Diana Soumokil maakte in het spannende duel de winnende treffer voor Hollandi- aan.Topscoorsterwas Jessica de Nijs met zes treffers. Foreholte-Ventura (v) 29-27 (19-13). Na een flitsende start van Foreholte stond Ventura al na tien minuten met 9-3 achter. Ventura bleef achter de feiten aanlo- pen. De tweede helft begon Ventura aan een inhaal slag maar het kwam niet verder dan 29-27. Astrid Winters was met elf doelpunten trefzeker. De Hollandiaan-Helius (m) 27-14 (14-6). Remco Mooy speelde een zeer goede wedstrijd voor het Winnende Hollandiaan. Willem KJopmeyer scoorde negen keer. WIK-Atomium (m) 24-20 (13-11) De mannen van WIK profiteerden van de tijdstraffen die de tegenstander met name in de tweede helft kreeg opgelegd. Jos Klepke (18) leidde samen met keeper Andre Olst- hoom de ploeg naar de verdiende overwinning. EDH-DWS (m) 19-24 (10-9). Tot 14-14 ontliepen de ploegen elkaar weinig. Toen liep DWS uit naar een voorsprong van zes doelpunten. Keeper Marcel Nieuwland die twee strafworpen stopte werd vervan gen door Pim Klingens die DWS verder opweg hielp door vier strafworpen te stoppen. Marco van Linstee schoot acht keer raak en Etiene Vondel zes keer. Capelle-Asvion (m) 14 (1-1). Ook na de winterstop blijft Asvion onverminderd mee doen in de race die moet leiden tot promotie naar de overgangsklasse. De nummer drie van de eerste klasse versloeg Capel- Ie in een moeizaam duel. Jan-Willem Vermeulen opende al vroeg de score en leek daarmee de toon te zetten voor een gemakkelijke overwinning. Maar Ca- pelle knokte knap terug en wist de stand al voor rust gelijk te trekken. Na rust bleef Asvion onwennig spe len, maar dat weerhield de formatie er niet van door middel van Remko van Staveren (2) en Pieter-Bas Dujardin het duel te beslissen. Spirit (v) - Catwijck 0-2 (0-1). Spirit bood matig weer stand tegen Catwijck. Al snel in de eerste helft lag de 0-1 achter keepster Eva Leeman. Daarna ging het even gelijk op, met kansen over en weer. In de twee de helft besliste Catwijck het treffen en zakte de wed strijd af naar bedenkelijk niveau. Pollux (v) - Ommoord 5-1 (1-0). Pollux nam rustig de tijd voor het verpletteren van Ommoord. Pas in de tweede helft slaagden de Gaardingse hockeysters er in de muur van de zwakke tegenstander te breken. Babette Wattez scoorde het eerste en laatste doel punt. Linda van de Velde nam de drie tussenliggen de treffers voor haar rekenirt0. Hudito - Evergreen (v) 2-0 (1-0). Evergreen-coach Remko Ouwerkerk slaagde er in zijn woonplaats Delft niet in Hudito te verslaan. Na een snelle ope ningstreffer van Hudito had Evergreen het betere van het spel, maar de Delftse doelvrouw hield het doel vakkundig schoon. De tweede helft gaf een zelf de spelbeeld te zien. Evergreen was de betere ploeg, maar Hudito was gelukkiger in de afwerking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7