9 'Het is net echt, alleen die gsm's horen er niet bij' Coniferen tegen aanleg van rijksweg fÉÉt fM&fiS Man krijgt serie bonnen Inbrekers slaan hun slag in café Deur gesloopt doorjongeren Drietal steelt afwateringsgoot r Geen collecte 'voor scouting Aanrijdingen in de Hoek Kruising dicht vanafvandaag "4 De Lange Haven voor even tachtig jaar terug in de tijd Gestolen radio valt op vloer van politieauto In Memoriam Lydia van Duijn-Spruijt was haar hele leven betrokken bij politiek Rotterdams Dagblad Maandag 1 maart 1999 ÊK ~-TT. 3Ü5» 5'?W»s Vlaardingen Heel wat bonnen kon een 24-jarige Schiedammer gistermiddag tegemoet zien na dat hij in zijn auto werd aange houden op de Vlaardingse Burge meester Heusdenslaan. Hij was door rood licht gereden en kon de politie vervolgens geen rijbewijs tonen. Bovendien gaf hy een val se naam op en kwam hij later op het bureau een rijbewijs tonen dat van een kennis bleek te zijn. De man is voor alle feiten bekeurd. Schiedam Een café aan de Schiedamse Hoogstraat heeft het afgelopen weekend bezoek gehad van het inbrekersgilde. Onbeken den forceerden de voordeur en namen vervolgens een aantal cd's, flessen drank, een keyboard en een versterker mee. Naar de daders wordt gezocht. Maassluis Vier jongeren uit Maassluis van 13 en 14 jaar moch ten zaterdagavond mee naar het politiebureau omdat ze verdacht werden van vernieling van een toegangsdeur van winkelcentrum Koningshoek. Na verhoor bleek dat een van hen niets met het van dalisme had te' maken. Van de overige drie wordt nog steeds ver moed dat zij wel de daders zijn. Hoek van Holland De politie van Monster hield het afgelopen weekend drie personen aan om- dal zy in Hoek van Holland een afwateringsgoot hadden gestolen. Getuigen hadden gezien dat het drietal -een 28-jarige man uit Hoek van Holland, een 29-jarige man uit 's Gravenzandcen een 20- jange vrouw uit 's Gravenzande - in de Hoekse Prins Hendrikstraat een afwateringsgoot van onge veer een meter in zijn auto legde en wegreed. Op aanwijzing van de politie Hoek van Hofland konden collega's in Monster de wagen op is Sjngen. Ojxhet politiebureau ver- klaarde de29-jarige verdachte dat X hij de goot wilde gebruiken voor zijn eigen woning. MaassluisTwee jeugdige Maas- sluizers wisten zaterdagmiddag in hun woonplaats het nodige geld op te halen als leden van de lokale scouting. Ze vroegen flat bewoners aan de Seringenstraat om een heitje voor een karweitje. Een van de bewoners vertrouwde het nieten informeerde de politie. Die sprak de jongens van 13 en 14 jaar aan, en constateerde dat het duo helemaal geen lid was van de scouting. Het geld dat zij hadden opgehaald is geretourneerd aan t de gevers. Hoek van Holland In Hoek van Holland vonden zondag twee aan rijdingen plaats. Rond een uur in de middag zag een 23-jarige auto mobiliste uit 's Gravenzande te laat dat een bestuurder voor haar op de rem trapte. De auto was ge stopt op de kruising van de Schelpweg met de Wierstraat om enkele voetgangers te laten over steken. Een botsing was het ge volg. Later op de middag rond half vijf ontstond een tweede aanrij ding op de Hoefslag. Twee auto mobilisten passeerden elkaar in de bocht, waarbij een van hen - een 19-jarige man uit 's Graven zande - niet op tijd kon uitwijken voor een tegemoetkomende be stelbus. De zijkanten van zijn au to en van de tegenligger raakten elkaar. Schiedam Vanaf vandaag is de kruising Parkweg/Burgemeester Honnerlage Gretelaan in Schie dam afgesleten voor het autover keer. De afsluiting is noodzake lijk voor het verplaatsen van dc heistelling die aan het werk is 'voor de aanleg van de Benelux- lijn. Op 9 maart om zes uur in de avond zal de kruising weer wor den vrijgegeven voor het verkeer. Tot die tijd is er met beden een omleiding opgezet. Voetgangers en fietsers kunnen via een tijdelij ke voorziening wel de kruising blijven oversteken tijdens de ver- plaatsing van de hei-installatie. Door John Bunte Schiedam Het is dat met enige regelmaat de gsm's klinken en uit zakken te voorschijn worden gehaald. Anders zou je zweren een eeuw in de tijd te zijn terug geworpen. De Lange Haven zag er zondagmiddag uit als in 1900. Oude tijden herleef den voor de opnamen van de nieuwe Nederlandse speel film 'Kruimeltje'. Het zijn de allereerste opnamen voor de film die in december van dit jaar al in de bioscopen te zien moet zijn. Kruimeltje, naar het boek van Chris van Abkoude (ook bekend van de Pietje Bell-reeks) handelt over een Rotterdams weesjongetje. Een straatboefïie, waarvoor uit een selectie met hon derden kandidaten de 10-jarige Ruud Feitkamp uiteindelijk werd 'gecast'. Met de nodige branie liep hij gis teren rond op de set. Precies zoals regisseur Maria Peters, bekend van De Tasjesdief, en producent René Pos het hadden gehoopt. „Het is net Danny de Munck," al dus een toeschouwster, die zater dagavond op televisie waarschijn lijk naar Ciske de Rat had geke ken. Schiedammers hebben zich 's middags bij de Appelmarktbrug verzameld, waar op dat moment de opnamen plaatsvinden, 's Och tends is er al gefilmd ter hoogte van de Korenbeurs, die de gehele dag ook als 'uitvalsbasis' door de filmcrew wordt gebruikt. De toe schouwers herkennen acteurs. Maar die zitten dan wel onder de figuranten. Want daar had film- company Shooting Star er in Schiedam vele tientallen van no dig. „Heb je het niet koud," wordt aan als venter figu rerende kende ge vraagd. „Wel nee, ik heb er lekker een thermo- broek onder aangetrokken. Die hadden ze toen nog wel niet, maar niemand die het ziet," Andere ac teurs, maar dan 'echte', die mee spelen zijn onder anderen Thecla Reuten, Hugo Haenert en Rick Engelkes (nog steeds het be kendst als 'Dokter Simon' in GTST). Wieken draaien Even is er lichte paniek. Waar zit die molenaar nou? Hij had toch beloofd de boel te laten draaien? Er gebeurt niks. Heeft er iemand zijn 06-nummer? Want die wieken moeten wel bewegen. Het is slechts een beeld op de achter grond, maar daarom niet minder belangrijk. Zoals alles moet klop pen en een op het allerlaatste mo ment nog opgemerkt blauw par- keerbord verre van realistisch zou zijn. Hang er maar een zak over heen, luidt de in allerijl verstrekte opdracht. Dan klinkt er gekraak achter de afrastering. Een toeschouwer ziet een decor-stuk voor een boom stronk aan. Geschrokken komt er iemand van het productieteam aangerend, „Ubent er toch niet op gaan siaan? Dat is een polyester- kunstboom, die hebben we ge huurd. Dat ding is hardsükke duur." Vervolgens is het weer: 'Actie, ac tie'. De aandacht verplaatst zich. In enkele seconden is het bedrij vigheid troef op en rond de Appel marktbrug. Kruimeltje steekt de brug over en wandelt over de kade van de Lange Haven, waar drie leeftijdgenootjes een boot met kerstbomen voortrekken. Krui- meltje zal er later in de film eentje jatten. Goed bedoeld, maar het le vert hem wel weer problemen op. Overal passeren mensen op oude fietsen. Mannen steevast in het zwart gekleed, met petten of hoe den. Wandelende vrouwen met brede lange rokken en kleden om de schouders gewikkeld, dragen rieten manden vol boodschappen, mannen lopen achter handkar ren, beladen met zakken meel, of zitten op paard en wagen. Vrou wen veriaten het, nu als museum dienstdoende maar als filmdecor uitstekend geschikte Coöp-win- keltje. Ook het eerste gemotoriseer de vervoer rijdt langs. Van het nog steeds be staande Rotterdamse verhuisbe drijf Vos bijvoorbeeld. En van Dijksman Zn, centrale verwar ming sinds 1814, Het bedrijf zal het druk hebben want de fdm-op- namen spelen in de december maand. Het heeft gesneeuwd en de straten zijn wit. Daar heeft de firma Snow Business, wel van de ze tyd -dat mag duidelijk zijn- voor gezorgd. In een halve minuut gebeurt het allemaal. Met meerdere camera's wordt de bedrijvigheid gefilmd. Dan is het weer over. Gaat ieder een terug naar z'n plek en wordt het nogeens opnieuw gedaan. De allereerste opnamen van dit weekend zijn meteen ook de mas saalste. Er zijn veel figuranten no dig en er moet het nodige te zien zyn. Latere opnamen zullen meestal beperkter van omvang zyn. Ook op het water is het drukte van belang. Schepe,. varen af en aan. Buiten beeld Kijken vrijwilli gers van de Schiedamse Red- dings Brigade nauwlettend toe. Daar gaat de Tjoekie. En ook de Jansje komt langs. Tooooeeet! Vanaf een andere boot wordt de lading richting paardenkar op de kade gehesen. De kades staan vol met kratten vol leeg fust van Ab dij Westmalle. Het is zoals de Schiedamse seheepsrestaurateur Nico van der List, even verderop aan de Lange Haven gevestigd, het zo graag zou willen. Hij droomt van een straat aan het wa ter vol oude ambachten, met kui- penmakers op de kade en oude schepen in het water. Oude ambachten Wethouder Luub Halkamp, die ook even een kijkie is komen ne men, beaamt dat. „We zijn druk bezig met een face-lift van de Schiedamse binnenstad en dan moetje die historische extra's die je hebt te bieden zeker benutten. Kijk naar de monumentale pan den, die er 2ijn. Daar komen men sen op af, zeker wanneer er straks nog meer wordt geboden. Zoals bijvoorbeeld met Jan des Bouvrie in de Korenbeurs. Maar inder daad, nog meer oude ambachten zouden iets toevoegen. We zijn daar mee bezig. AI is het niet een voudig, het heeft onze aandacht." De opnamen in Schiedam, hoewel waarschijnlijk slechts eenmalig, zyn wat dat betreft een stimulans. Je ziet nu nog beter hoe hijzon der het hier eigenlijk is. Welis waar 2al het straks zo zijn dat die film zich in Rotterdam afspeelt, mensen zullen toch ook kunnen weten dat dit Schiedam is. We werken hier als gemeente heel graag aan mee,aldus de wethou der. Want Kruimeltje zal straks inder daad een heel Rotterdamse film zijn. Alleen konden de filmers om die typische sfeer uit de jaren twintig neer te zetten nauwelijks meer in Rotterdam terecht In Delfshaven nog een beetje, maar dan had je het wel gehad. Vandaar dat de komende weken volop zal worden gefilmd in steden als Dor drecht, Maassluis, Leiden en Delft. De beelden zullen straks helemaal door elkaar gemonteerd te zien zyn. Vanaf Schiedam de hoek om Leiden in en recht tegen over dat gefilmde huis daar een Maassluis stadsgezicht. De oude binnensteden lijken zo op elkaar, dat ze zonder problemen een ge heel kunnen vormen. Alleen de goed oplettende inwoner zal het zien. Het grote bioscooppubliek i niet. En daar gaat het om. I Volop bedrijvigheid op en rond de Appelmarktbrug In Schiedam, waar gisteren de gehele dag opnamen werden gemaakt voor de nieuwe Nederiaods© fami liefilm Kruimeltje. Foto Roger Schiedam Ontkennen was er gisteravond niet meer bij voor een 13-jarige Schiedammer, die even eerder door de politie was aange houden op verdenking van een autokraak. De Schiedamse politie was getipt dat een groep jongeren bezig was een auto open te breken aan de Snelliussingel. Ze zouden met zyn zevenen zijn geweest, maar de politie vond alleen in de Teij- lerstraat nog de 13-jarige, die mee moest naar het bureau. Toen de politiewagen bij een krui sing moest remmen hoorden de agenten iets over de vloer schui ven. Het bleek de radiocassettere corder te zyn, die op de Snellius singel uit de auto was gestolen. Maandag 1 maart SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Country dansen, IS.OOu. ROTTERDAM Atroy' Rotterdam t/m 17.00 en 29.00- 22.30 Bmnenhus '99. Nationaietnteneur- beurs. Rotterdamse Schouwburg gr zaai 19.30 Hondje, de Doelen grz3a!20.15 Van Mozart tot Schubert Luxor Theater 20.15 StefBos. Dinsdag 2 maart SCHIEDAM Dc Oost Start patchwork, 13.30u en dart avond, 19.00u. Podium Café. Jamsessie. 21.00 u. VLAARDINGEN Hoty Ziekend*3. Vooriichtingsbijeenkomst vergeetachtigheid erf dementie"', 14.00- 16.00U. De planken op. Kletsca/é Flarden Ruilsysteem, 20.00u. MAASSLUIS Polikliniek. Voorlichtingsbijeenkomst ver geetachtigheidof dementie?, 19.30-2i.30u, ROTTERDAM Ahoy' Rotterdam 11.00-17.00 en 19.00- 22.30 Binnenhuis '99. Nationale mteneur- beursTheater Zuldplein gr zaal 20.15 Fiesta Ramenco.klzaal 20.30 Ongebluste Kalk. Wit te deWIOi 11.00-18.00 Film Festival, Rot- terdBmseSehouwtK»rggrzaall9.30Hondje. Lantaren/Venster 21.00 Fantask Fantoom. Dizzy 22.00 Tno Barend Middelhoff. Luxor theater20 15Asmd Senese. Van do.25 fePr. fm wo.3 rnaa. ROTTERDAM Cinerama li "You'vegot mail' (al) dag. 13.15- 18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 16, Cln.2: 'Shakespeare in tove'(al) dag. 15,15-18-15- 21.15, do.vr.ma.di. ook 12.15, Cfri.3: 'Ever after' (al) dag. 15,25-18.2Q-21.20.do.vr.ma- .di.ook 12,25. CJn.4:'MaskofZorro'(12) dag. 13.30-17. "The horse wispereF (12) dag. 20,30. Cin.5: 'Psycho' (16) dag. 12.30- 18.45-21.30. The pnnce of Egypt' (al) dag. 15. Imax Theater: "Whales' (al) dag. 14-16, (beh. za.), za. 11-14, do.vr.ma.di.wo. ook 18.30. 'Everest' (al) dag, 15. Thnll Ride' (al) dag. 13. 'Amazone' (al) dag. (beh. zsjo.) 17.30, za- .zo.wo. 12. 'Star trek insurrection' (12) dag. 19.30-21.45. Venster 1: 'Festen' (16) dag. 19.30-22 (ma- .niet 22), vrjto.wo. (ven.4) ook 15, zo. ook 12,30.Sneak preview rna 22.Ven.2:'La vitaè bella(al) dag. 19.30, vr. ooklö, zo. ook 12.30 (ven.4), Velvet Goldmine' (16) dag. 22, Veru3: 'Lola rennt' (16)dag. 20-22vr.ookl5. Ven.4: 'Stateof dog;' (16) dag. 21.45- Clne- matheek: '1001 nacht' (16) do.vr.za.zo. 19,30, Klassiekenreeks cinema 2000: 'De tuin van de Finzi-Contmt's' (16) ma.di.wo. 19.30 zo. 15. Mosnezone: Turks fruit'(16) vr, 15.30. Limiére 1: "Very bad things' U6) dag. 16- 18.45-21-30. do.vr.ma.di. ook 13.15. Lum. 2: 'Startrek insurrection' (12)dag 16-18.30- 21.15, do.vr.ma.di.ooki3.15.1iim.3:'Urban tfigend'(16)da g. 16,15-19-21.45,do.vr.ma- .di. ook 13.30. Lum. 4: 'Ronm' (16) dag. 18- 21, cto.vr.ma.di.ook 12.30-15.15. Psthé 1: "You've got mail' (al) dag. 11-13.35- 16.10-18.50-21.40 (zo.met om 11). Pet,* 'Meet Joe Black' (12)dag.l6.10-20.30do.vr- .ma.di. ook 11.40. Pat.3: 'Lola rennt' (16) dag. 19,30. 'A simpte plan' (16) dag. 11.30- 14.10-16.50-21.30. PsL4: -Shakespeare to love' (ai) dag. 11.40-1550-18,30-21.10. Pat.5: The thin red line' (16) dag. 11.50- 15.40-20. Patfi: 'Antz* (al) dag. 15.30- 22.05(dt.netom22.05). 'Abugslrfe'(al)dag. 11-13.15-17,35-19.50. Sneak preview; 'Don't take ft easy,1'(16) dl. 22.05. Pat.7: 'Enemy of the state' (16) dag. 18-25-21.20, do.vr.ma.di, ook 11.50-15.30. KJrxJflrmatjnoe»; Cln.1: 'Een luizen leven'za: zo. wo. 16. CH2; 'Made line'za jo. wo. 12.45.' CJn.3. 'Muian'zazo.wo, 13. Imwc 'APe/tje'za. 17,2o. 10-17. Ven.2: 'SrlenttedsiBcisterkea- ton' zo. 15, Ven.3: 'Pinkeye' zo. 15, wo. 15 (ven.2). 'Pippf in taka tuka land' zo.wo. 15. 'Een luizenleven' zajo.wo. 13.30. Lum.2: "Muian'zazo.wo. 13.30. Lum .3: 'De pons van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Uim.4: 'Abettje' za zo.wo. 13-15.30. P#t2: 'Abeitje' Z3.zo.ivo. 11.10-13.35. Pat.7: 'Een luizenfe- ven'za zo.wo. 11-13.25-15.50 Door John Bunte SchtedatrWlaarcilnged— In de aan kondiging klinkt het heel spectar culair: 'SP graaft dijklichaam A4 afDe praktijk blijkt op de natte zaterdagmiddag tussen Vlaardin- gen en Schiedam toch wat anders. Want de graafmachine staat er vooral voor de show. We gaan hier geen schade aanrichten, zegt Re- mi Poppe, Vlaardings Tweede Ka merlid voor de SP. Hij heeft vijf coniferen meegenomen. Die moe ten de grond in. Als symbolische waarschuwing. „En er is me ver zekerd, dat ze het heel goed zullen doen op deze grond." Het is zand uit Zeeland, heeft hij gehoord. Ja natuurlijk is het verkiezings tijd. Maar het was toch juist vorige week, dat het kabinet eerst de aanleg van dc A4 Noord afblies en vervolgens het bedrijfsleven toe zegde 500 miljoen op tafel te leg gen om het rijkswegdeel alsnog aan te leggen. En als je, zoals de SP, altijd al actie voert dan zou het toch wel heel gek zijn wan neer ze dat nu juist niet deden? En dus staan ze e-. Een stuk of twintig SP-aetivisten. Sommigen met spaden. Eentje heeft er een papier met de tekst 'A4 niet op de schop' opgeplakt. De man, speci aal uit Rotterdam overgekomen, hijst zich even later in een vuilnis zak met daarop 'Het milieu niet bij het vuilnis'. De politie komt nog even kijken, maakt een praat je en vertrekt wwr Het klusje is 20 geklaard. De coni feren staan er in enkele minuten. „Het is misschien slechts het be gin," kondigt Poppe aan. „Want als het bedrijfsleven echt van plan is hier een weg aan te leggen dan komen hier veel meer planten. Dan maken we een compleet bos." Het is een onzalig plan om hier een weg aan te leggen, stelt hij. De graafmachine was er wel, maar bleek niet nodig. Een spade volstond om enkele boompjes te planten op het voor de A4 Noord aangelegde dijklichaam tussen Schiedam <?n V/aardlngen. Foto Fred ubocfiontboei Dijkstra En al helemaal wanneer het be drijfsleven de eigenaar wordt. „Dan gaan we terug naar de mid deleeuwen met grondeigenaren, die tol heffen." Er zijn consortia gevormd die het benodigde geld moeten ophoesten. Daar zitten ook woningcorporaties uit deze regio bij, die wanneer de rijksweg ondertunneld wordt aangelegd 'bovenop' woningen zouden wil len bouwen. „Laat die corporaties gewoon doen waar ze zich geacht mee worden bezig te houden," moppert Poppe. „Laat hen ge woon zorgen voor voldoende be taalbare sociale woningbouw." „Maar met die 500 miljoen kun je de weg niet overdekt aanleggen. Dan ben je minimaal het dubbele kwijt.Wordthet het duurste stuk je weg ter wereld. En die onder tunneling zal ook in de Tweede Kamer een harde randvoorwaar de moeten zijn," aldus Poppe. Enkele hondenbezitters komen langs met hun huisdieren. „We la ten de honden hier een paar keer pei dag uit. Laat het maar gewoon zo blijven." Poppe: „Toen minis ter Netelenbos hier was heeft ze het dijklichaam de grootste open bare hondenuitlaatplek van Ne derland genoemd. Dit is zo'n beet je het laatste stukje openbaar groen in dit gebied. Even verder op in Midden-Delfland worden met rykssubsidie zeils wandelpa den aangelegd. En daar zou dan die weg moeten komen." Of ze misschien nog iets kunnen doen, vragen de hondenbezitters. Nou... Zouden jullie, vraagt Pop pe, een beetje op de bomen willen passen? Vooral in de zomer als het misschien lang droog blijft. Eens in de week water schijnt genoeg te zijn. Ze beloven het. Door Ben van Haren „De maat is overvol." Het zijn ge vleugelde woorden geworden in stankstad Vlaardingen. Ze kwa men in 1974 uit de mond van Ly dia van Duijn-Spruijt en hadden veel gewicht omdat deze afgelo pen donderdag overleden vrouw hier toen wethouder van volksge zondheid was. Vlaardingen, door veel inwoners nauw verbonden aan de chemie, vond officieel dat het afgelopen moest zijn met de regelmatige aanslagen op de kwa liteit van de lucht in haar stad. Lydia van Duijn stond niet be kend als bamcadenbeklimster of actievoerster. Twintig jaar zat de ze vrouw van een zeeloods en moeder van twee dochters in de gemeenteraad toen zij in 1970 als eerste vrouwelijke wethouder van Vlaardingen aantrad. Ze kreeg een plaats naast het boegbeeld van haar Partij van de Arbeid, Teun de Bruijn, in het van ouds her door PvdA, CHU, KVP en ARP gevormde college van burgemees ter en wethouders. Ook kreeg ze een naar haar eigen smaak mo dem ingerichte kamer in het stad huis. Het was een roerige tijd. Intern gistte het bij de sociaal-democra ten met Nieuw Links en de roep omprogramcolleges, waar de con fessionelen niets voorvoelden. De Bruijn, al voor de oorlog raadslid voor de SDAP, vanaf de bevrij ding wethouder en met burge meester Jan Heusdens het weder- opbouwtandem vormend, kon zich met de nieuwe koers van de PvdA niet verenigen. Hij stapte een jaar later uit het college, de raad en zijn party. Lydia van Duijn-Spruijt kreeg Ton Hoots als nieuwe partijge noot in het college. Zij bleven sa men, met de kort voor zyn pensio nering zijnde burgemeester Heusdens, zitten toen in 1974 de drie progressieve jongelingen Rien Bovenberg, Bas Goudriaan en IJsbrand van der Velden in spijkerpak en coltrui aan de be stuurstafel schoven. Met het streven naar een links programcollege was de PvdA de verkiezingen ingegaan. Het lever de verkiezingswinst op, maar slechts een zetel meerderheid voor PPR en PvdA samen. Zonder overleg met de oud-coalitiegeno ten maakte de PvdA die nieuwe start. Zodra in het linkse kamp (bij voorbeeld door ziekte) de meerderheid ontbrak greep de op positie dus de gelegenheid om de nieuwlichters een hak te zetten. Lydia van Duijn-Spmyt voelde zich niet thuis in die riskante are na en stoorde zich aan het gebrek aan decorum maar vooral aan de openheid van haar nieuwe colle ga's, die beleidsvoornemens be kend maakten voordat het college ervan had gehoord. Binnen een jaar stelde ze haar wethoudersze tel in het programcollege ter be schikking. Zij verliet de gemeenteraad, maar bleef haar hele verdere leven toch bij de politiek betrokken onder meer via haar twee dochters. De een werd ook wethouder, in Har- dinxveld-Giessendam, en uitein delijk burgemeester. De ander was óe eerste betaalde fractie-as sistente van de PvdA in Vlaardin gen en trouwde met Bas Goudri aan, de oud-collega van Lydia in het voor haar onwerkbare eerste programcollege, die zestien jaar wethouder bleef. Lydia van Duijn-Spruijt is 84 jaar geworden. Met een plechtigheid in de Grote Kerk is vandaag in stijl afscheid van haar genomen. 2*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1