2 Nieuwe vrijheid bevalt Mariah Carey prima ABBA in de spotlights Robert Long nu 'trotse ouwe lui' Art neemt politie onder vuur Lekker Kaasfondue met 'zeeVMchtèri* Welk boek kocht Bill op Monica's grote dag? Minister jat papieren van Schwarzenegger Bezoek l Rotterdam? Dagblad Voor tins en reacties: 010-4004337 T' iê fcf%? Robert Long is 55 jaar en dat wil hij weten ook. Zijn platenmaatschappij EMI vraagt zelfs alle persfoto's van Long die vijfjaar of ouder zijn nooit meer te gebruiken. „Robert Long heeft zich een plaats veroverd tussen de groten, voorwie het niet ran belang is of ze mooi, jong of trendy zijn," schrijft de platenbakker. Medio deze maand verschijnt een nieuwe cd var. Robert onder de titel 'Lang genoeg jong'. In het titellied geeft Long te kennen dat hij nu een 'trotse ouwe lui' wil worden. Mariah Carey (I) in duet met Whitney Houston: 'Een mooie gelegenheid om een eind te maken over al die onzinver halen over onze orlderiingeri- valiteit.' Foto Reuters De Amerikaanse politie Is woedend over deze cartoon van Art Spiegelman, die voor zijn cartoons de Pullftzer-prijs heeft gewonnen. De cartoon, op de covar van het magazine The New Yorker, haakt in op een verhaal over een schietpartij op, 4 februari, waarbij de politie de Wó^tafrikaanse Immigrant Amadou Oialio dood schoot De politie schoot maar liefst 41 keen 19 kogels troffen de ongewapende man. nh«traöe Artso^- gelman/AP Bij de betere vishandelaren met een royaal assortiment kunt u de reeds gekookte zeevruchten (fruits de mer) uit Zoutkamp ko pen. Wanneer men ze niet in voor raad heeft, kunnen ze voor u be steld worden. Zo niet, neem dan 500 gram gekookte mosselen en 150-200 gram gekookte (z.g, Noor se) garnalen en eventueel stukjes krab of kreeft uit een blikje. Voor 4 personen: 650-750 gram ge kookte zeevruchten (fruits de mer- Heipioeg); I knoflookteen, gepeld, dmmidden gesneden; 5 dl droge untte wijn, zoals Muscadet sur lie; 650 gram gmf geraspte belegen Goudse kaas; 1.5 theel maïzena; 3 eetl. wodka, aquavit of gin; 1 theel limoen- of citroensap; witte peper uit de molen; 2 eetl fijngehakte (platte) peterselie; l eetl. fijnge hakte bladselderij (niet noodzake lijk); 2 eetl. fijngesneden bieslook. Laat de zeevruchten in een zeef 'uitlekken. Verdeel ze over vier kommen. Plaats de (kommen vlak voor het begin van de maaltijd by de borden. Wrijf een caquelon of pan met dikke bodem in met knoflook. Breng de wijn aan de kook en houd de wyn 8-10 minu ten tegen de kook aan. Voeg ver volgens de kaas toe. Laat de kaas onder voortdurend roeren smel ten. Maak maïzena aan met 1.5 eetle pel koud water. Roer het mengsel door de massa. Voeg wodka, aqua vit of gin en limoen- of citroensap toe. Roer alles krachtig door. Voeg vlak voor het opdienen wat peper en de tuinkruiden toe. Houd de fondue aan tafel op een réchaudaandekook. Tip: geef er frisse groene salade met groene olijven (aangemaakt met citroen- of limoendressing) en warme en knapperige, zelf af gebakken, pistolets bij. Door Louis Du Mouiin Een betoverende vlinder wil ze zo graag zijn. Wie JVfanak Carey al langer meemaakt moet erkennen dat ze die pretentieuze ambitie aardig begmt waar te maken. Mis schien niet eens zozeer als mega- hitzangereres, eerder in het prak tische gebruik. Waar zo vroeger meestal doorging voor a n prin ses op de erwt, komt ze mans als uiterst aimabel over. 'Eindelijk bevrijd', straalt de New Yorkse superster (28) uit en die houding zet 2e kracht bij met uit spraken waarmee ze zich neerzet als een volwassen vrouw die niet meer met zich laat sollen. Om haar mislukte huwelijk, met haar ontdekker en voormalige 'vorm gever' Tommy Mottola, kan ze nu hartelijk lachen. „Ik heb eigenlijk nooit in dat instituut geloofd, ook omdat ik zelf kind van gescheiden ouders ben. Maar ik heb het me min of meer laten aanpraten. Ik wist dat ik aan iets begon dat niet lang zou standhouden, maar heb toch'ja'gezegd." Mariah: „Zoiets zal me echt niet meer overkomen. Ik doe alleen nog dingen, waar ik in geloof. Waarmee ik niet zeg dat ik nooit meèr zal trouwen. Maar dat zal al leen gebeuren als ik volledige sta biliteit heb gevonden en de be hoefte heb gekregen om eigen kinderen op deze wereld te zetten. Voorlopig ben ik daar echter nog niet aan toe," bekent Carey, enige dagen in Nederland om haar ver- zamel-cd I's' (inmiddels goed voor goud) nog wat meer te pro moten. Whitney Houston Basis van die jongste bestseller zijn de dertien (Amerikaanse) nummer één hits die ze sinds de zomer van 1990 op haar naam schreef. |&n, ongeëvenaar-'" de prestatie. Zoals ook geldt voor haar platenafzet (ruim 90 miljoen albums). Zelf vond ze het nog een beetje te vroeg voor een over zichtsalbum, maar door de zes toegevoegde bonus-tracks kon ze er vrede mee hebberiT Voor haar spraakmakende duet met Whit ney Houston 'When You Believe' moest toch ook nog een eigen langspeler worden gevonden. Omdat dergelijk 'goud' nu een maal optimaal dient te worden uitgenut. „Toch heeft het scoren bij ons niet voorop gestaan" blikt Mariah even terug. „Eerlijk gezegd waren we zelf maar wat verrast dat we in eens aan elkaar waren gekoppeld. Allemaal de schuld van Kenny Ed monds ofwel Babyface. Die linkja nus had tegen Whitney gezegd dat ik wel iets voor een samenwer king voelde, terwijl ik nog van niks wist. Andersom benaderde hij mij net zo,Toen Whitney en ik elkaar ontmoetten kwam na tuurlijk meteen uit dat Kenny ons flink bij de neus had genomen, maar tegelijkertijd vonden we zijn initiatief wel handig. Konden we eindelijk eens een eind maken aan al die onzinverhalen over on ze onderlinge rivaliteit." „Ik heb me nog nooit zo één ge voeld bij het samen inzingen als met Whitney. Het was daarom enorm opletten om niet als van zelf met elkaar mee te gaan. Een ongelooflijke ervaring, waar vast nog wel een vervolg opkomt. Mis schien dat we het daar eens over gaan hebben als we later deze maand weer samen optreden by de Oscar-uitreiking." Eigen zomerkamp Het verder uitbouwen van haar loopbaan als platenartieste heeft overigens voorlopig niet de hoog ste prioriteit. Zoals reeds kon wor den bevroed wil Mariah Carey (a la Whitney, Janet en Madonna) haar geluk gaan beproeven in Hollywood. Volgende week begin nen daar de opnamen van de mu ziekfilm 'The Bachelor', die zich afspeelt rond 1980 en waarin ze als dartele disco-girl denkt te kun nen schitteren, „Acteren is zeker geen bevlie ging. Je moet niet vergeten dat ik al een scholing van tweeën half achter de rug heb en dat ik er al mee be zig was toen ik plotseling als zangeres werd ontdek vind dat je als actrice nog heveri- ger, intensiever met het inleven in emoties te maken krijgt dan als zangeres. Dat ik die grotere diep gang ook aankan wil ik zo graag laten zien," aldus Carey, die afgelopen zomer als actrice naast I Ckris Tucker 'experimen- teerde' in de James Bond- persiflage 'Double-0 Soul'. Haar andere 'nevenambi- tie', het runnen van een ei gen platenlabel voor jong ta lent, is intussen verleden tijd. Koud eraan begonnen, kwam ze er achter dat zo'n job niet alleen enorm tijdro vend is, maar ook een bepaal de mentaliteit vergt. „Je moet eigenlijk een politiek dier zijn, want je raakt of je bet -wilt of niet altijd verstrikt in een belangenstrijd." Carey viert haar 'morele verplichting om anderen op weg te helpen' voortaan eerst maar bot op haar Mariah-zomerkamp in Upsta te New York, waar kansar- j me jongeren de gelegen- heid krijgen om te ruiken 1 ami het fenomeen mu ziek in al zyn vormen. „Naast muzikanten komen daar producers, componisten, platenmensen langs. Allemaal heel ongedwongen. We reiken in vakantiesfeer gereedschappen aan, die er anders niet zouden zijn. Wie echt wil kan daarna aan de slag, wie niet is er toch even lekker uit geweest," Achterstand Wat ze met haar 'gasten' denkt te delen is het vertrek vanuit een achterstandspositie. Want "het voordeel van een klassiek zingen de moeder, heeft voor haar nooit opgewogen tegen de ellende van een gebroken gezin plus de extra hindernissen vanwege haar ge mengde bloed. Nog altijd zit het haar dwars dat haar rela tie met haar (Venezo laanse) vader niet veel voorstelt. „Hij heeft, geloof ik, één plaat van me en daarmee houdt z'n belangstelling op. Ik zou wel meer contact met hem willen, maar het komt er maar niet van." Andere grote frustaties zegt ze op dit moment niet te hebben. Of het moest zijn dat sinds haar schei ding de pers haar naam aan de lopende band in verband brengt met mannelijke collega-beroemd heden. Van Leo nardo DiCaprio tot Puff Daddy, van Q Tip (de rapper van A Tribe Called Quest) tot tophonkballer Derek Jeter (van de New York Yankees), allemaal zou den ze meer dan slechts bevriend zijn metAmerika's 'meest begeer de gescheiden vrouw5. Alleen over laatstgenoemde heeft Mariah Carey zich het voorbije jaar laten ontvallen, dat er misschien wel meer aan de hand was. Nu zegt ze: Tk heb met niemand een vaste re- latiéfga uit mét wie ik zin heb en dat bevalt me prima.' Mariah Carey is vanavond te gast in de 'TV Show' van Ivo Niehe (Tros, Ned 2.) Horizontaal: 1. Oeverver binding; 4. zachte veren; 8. wilde haver; 10. klompje planten; 11. dierengeluid; 12. slaapplaats; 14. familielid; 15. dagteke ning; 17. pa troon; 18. con- tantgeld;20. persoonlijk vnw.;2L uit roep; 22. rivier in Duitsland; 23. bloeiwïjze; 24. soort appel; 25. kleding stuk;^. kloos terlinge; 29. fa milielid; 31. plechtige ge lofte; 33. oor- Tal van nostalgische producties luisteren volgende maand'de 25- ste verjaardag van het eerste gro te optreden van de Zweedse pop groep ABBA op. Op 6 april 1974 werd de trots van Zweden wereld beroemd door zijn optreden bij het Eurovisie Songfestival met het liedje 'Waterloo'. Vijfentwin tig jaar later zien producenten nog altijd brood in ABBA. Op de jubileumdag gaat in Londen de musical 'Mamma Mia' in premiè re, een speciale productie boorde vol ABBA-liedjes. Ook platen maatschappij Folydor maakt ge bruik van de historische dag door met de volledige collectie j&BA- singles op de markt te komen. Het pakket bevat onder meer Water loo in drie talen. ABBA-oprichter Björn Ulvaeus is verbaasd over de blijvende aandacht. „Be dacht dat het wel over zou waaien toen we in 1981 uit elkaar gingen." Björn be vestigde nog eens dat ABBA nooit meer zal optreden. Books CD'. Toeval? Op Monica's grote dag - waarop HET tv-lntervlew met Barbara Walters (foto) werd uitgezonden en ook 'haar' book Moni ca's Story verscheen - werd president Bill Clinton bij Dolly's Lectuurwinkel betrapt. Had hij HET boek gekocht? 0e Amerikanen zagen Monica die avond in stemmig zwart. Ze had hetzelfde kapsel als op de cover van het boek, maar met de schelding aan de andere kant; op het boek staat Monica dus in spie- gelbeeld. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie... Foto's Paul J. Rlchards/EPA en Virginia Sheraood'AP De Japanse minister van Justitie Shozaburo Nakamura heeft deze week in het parlement moeten zweten wegens zijn grote belang stelling voor Arnold Schwarzeneg ger. Toen Schwarzenegger eind vorig jaar Japan bezocht, kon de minister het niet laten een inreis- document van de filmster achter over te drukken. Schwarzeneg gers paspoort was al uit diens pri- vé-jet gestolen, maar de gespierde acteur mocht met een vervangend inreisformulier langs de douane. De bureaucraten irriteerde het echter dat het origineel van dat papiertje nooit de juiste afdeling bereikte. Minister Nakamura, ook verantwoordelijk voor immigra tie, had beweerd pér ongeluk een kopie te hebben doorgestuurd. Maar dinsdag bekende hij: net als zijn vrouw en dochter is hij hele maal idolaat van de ster. Hij had het originele papier dus gewoon gejat. Gastvrouw spelen is een koud kunstje: je gooit wat bloemen, hapjes en lakens op de bestemde plaatsen en het geluk van je gast begint. Het Hollandse gezeg de 'Gasten en vis blijven drie i dagen fris' duidt er echter op dat bezoek ons al gauw te veel wordt. Er zijn natuurlijk gasten die zelfs by binnenkomst al geen frisheid meer hebben. Er zijn gasten wier ergerlijke ge woonte om alle deuren open te la ten staan binnen een dag wat al te frjs blijkt. Bezoek van deze cate gorieën moet dan ook ontmoe digd worden. Maar wat te doen met lieve vrien den en vriendinnen, en die al of niet beminde familieleden aan wie we zo veel verplicht zijn? Waar we zelf om de haverklap we kenlang de ijskast plunderen en komen uithuilen als er weer eens een relatie op de rotsen van de harde werkelijkheid is gelopen? Wij dienen op onze beurt harten en ijskasten wijd open te zetten en de irritante trekjes van onze gasten voor lief te nemen. Komt ons bezoek ook nog van ver, heeft het een dure reis gemaakt om ons eindelijk weer in de ar men te sluiten, dan is het begrij pelijk dat het niet alleen op de thee komt. Dan volstaat het sim pele weipen met bloemen, hapjes en lakens niet. En de drie frisse dagen komen makkelijk vol. De drie weken ook. Nu komt het er echter op aan. Hoe groot is de wederzijdse tolerantie m een dergelijke situatie, die alle nadelen van het huwelijk heeft en geen van de voordelen? Laat ik eerlijk zijn: de mijne is klein. In principe vind ik dat iedereen het recht heeft op zijn of haar eigen aardigheden, variërend van het opbakken van gemarineerde var kensogen tot het draaien van volksmuziek uil Opper-Mongo- lië, maar in de praktijk word ik al heel gespannen als iemand vroe ger opstaat dan ik (en dat boven dien uitermate opgewekt doet)" Ik ben gepatenteerd ongeschikt gebleken voor welke samenle vingsvorm dan ook. Ik houd wel van myn vrienden en familie, maar in kleine porties tegelijk en zeker niet te lang in mijn eigen huis. Een van mijn dierbaarste vrien dinnen is uit Nederland naar mijn Antil komen vliegen om my een maand lang gezelschap te houden en wat zon te halen terwijl ze aan een boek schrijft. Ze is de toleran tie zelve en het kan haar niets schelen dat ik de deuren achter me open laat staan, vergeet de af was te doen, volksmuziek uit Qp- per-Mongolie draai en pas tegen tien uur 's avonds aanspreekbaar ben. Ze heeft zelfs geen nare ei genschappen die tot moppers mij nerzijds kunnen leiden. Toch be- frapte ik mezelf op begrip toen ik in oen krant las dat een Rus zijn moeder en grootmoeder uit een raam op vierhoog gegooid had. Te lang op bezoek gebleven, denk ik dan. Ik heb het bericht uitgeknipt en op het aanrecht gelegd, naast de schaal waarin mijn gast haar favo riete varkensogen te marineren heeft gelegd. Misschien springt ze uit zichzelf. Ondertussen ga ik ge woon door met het werpen van bloemen, hapjes en lakens, want gastvrijheid is een dure plicht. JP-44 hanger; 34. beginsel van blad of bloem; 35. tabel. Verticaal: 1 Soort slee; 2. vlaktemaat; 3. grondtoon; 5. voorzetsel; 6. wol- pluisje; 7. bladgroente; 9. vaste regel; 12, gronden; 13. vrezen; 15. hars- fl' 5' £nt™"d;,17- ïrkse eretitel; 19. jongensblouse; 25. hoogste dakrand; 26. muil; 27. kip; 29. snijwerktuig; 30. zangstem; 32. muziek noot; 22. insect. Oplossing dagpuzzel dinsdag Horizontaal: L Jet; 4. dip; 6. aleer; 9. csardas; 11, Po; 12. ski; 13. na; 15 slot; 17. kiek; 19. alk; 20. elk; 21, lies; 23. albe; 24. me; 25. lak; 27. Ur 28 reistas; 32. skeet; 34. set; 35. eik. Verticaal: 1. Ja; 2. tas; 3. merk; 4. dra; 5, py; 7. last; 8. edik; 9. collier; 10. snelbus; ll.psahn; 14, akker, 16. oké; 18. iel; 22. slik; 23. akte; 26. asem; 29. Est; 30. Ate; 31. os; 33. ik. De rechter mr. Jesse van Muylwijck Heinz Rene Windig en Eddiede Jong Je zJbt stesds zvieeR ADvocAre-aKAMToKew Bï> GBv/A^Ru'JKG KfïuiSPUMTBfJ., W>AS MG wAAfWöOB; CAT" is MAT G&ATP ff MR. S. FRACTUUR Advocam R«3frvAnr KROwl is Fred Basset Peanuts Charles M. Schulz WAAROM DENKS JE DAT ZE EEN SCHILDERIJ VAN JE MOEDER HEBBEN? VCLGEN6 LUCY GAAN WE NAAR EEN KUNSTMU5EUM..WAT DOEN MENSEN IN EEN KUNSTMUSEUM? ECHT? MI5 5CHIEN HEBBEN ZE ER EEN VAN M'N MOEDER NAAR SCHIL DERIJEN KIJKEN. OMDAT ZE BEST KNAP IS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2