15 Machtsstrijd provincie en regioraad Slachtoffers oplichtster witheet over rechtsgang RET moet nieuwe metroborden een tijdje afplakken Rechter wil nieuw overleg in taxi-conflict Theater Zuidplein wordt 'multiculti' Proef met distributie in daluren Verbetering Beursplein is deze week gestart Stadsregio houdt zich vast aan Peper die aan stadsprovincie blijft denken Koes hoogleraar geneeskunde Extra rijbanen en tunnel tegen files bij Bleiswijk 'Medical stewards' vervangen Rode Kruis-medewerkers Rotterdams Dagblad Vrijdag 5 maart 1999 Rotterdam Niet alleen omwo nenden, maar ook klanten wor den uiteindelijk de dupe van be voorrading van supermarkten buiten de gebruikelijke kantoor uren en de ochtend- en avond- spits om. Dat is de stellige overtui ging van de firma Nagel, een dis tributiebedrijf in levensmiddelen uit Hoofddorp. Woordvoerder M. Snoek: „Als we in tegenstelling tot nu nog maar een paar uurtjes de tijd krijgen om onze handel af te leveren in de winkels, betekent het dat we meer auto's moeten aanschaffen. Dat berekenen we door aan onze op drachtgevers en leveranciers. Dat moet wel om kostendekkend te blijven werken. Ik vrees dat uit eindelijk de consument het gelag moet betalen voor de hogere dis- tributiekosten van levensmidde len. De prijzen gaan omhoog." In een lopende proef in Haarlem van een half jaar wordt bekeken wat de effecten zijn als de bevoor radingstijden van supermarkten worden beperkt tot tussen zes en zeven uur 's ochtends en tussen zeven en negen uur 's avonds. Wordt het een succes, dan wordt deze dalurendistributie inge voerd in alle grotere gemeenten in het land. Het zou ook ingrijpen de gevolgen hebben voor Rotter dam. Doel is het vrachtverkeer over- dags zo veel mogelijk in de druk ke steden te weren. De distributie moet gebeuren buiten de ope ningstijden van de supermarkten. In 1996 flopte in enkele provincie steden een proef met stadsdistri butiecentra. Transporteurs wer den verplicht hun goederen op een centraal punt af te leverei». Verdere distributie had plaats met kleine voertuigen. Op deze basis haakten de transporteurs af. Ook vonden dat hun weinig ruim te werd gelaten voor concurrentie. Lawaai Bij uitbreiding van de beperkte distributietijden over het hele land is de grote vraag hoe de over last voor omwonenden tijdens de voorgestelde daluren kan worden bestreden. Veel supermarkten staan nu eenmaal in woonwijken. Albert Heijn vervult in het beper ken van lawaai tijdens de bevoor rading van zijn winkels een voor trekkersrol, De grootgrutter heeft relatief stille vrachtwagens rij den, die een effectieve aanvoer verzorgen ('alles' in één rit) met veel assortiment. Het PSD probeert het lawaaipro- bleem, dat zich 's ochtends voor doet wanneer veel mensen nog op bed liggen en 's avonds wanneer dal weer het geval is met kinde ren, op te vangen door geluidsarm materiaal te ontwikkelen. Daarbij moet men denken aan kratten en karretjes die deels worden voor zien van geluiddempend materi aal als rubber. Onderin het moderne gebouw voor ouderenhuisvesting van Hu- manitas (197 woningen) aan de Bergweg in deelgemeente Noord is een supermarkt van Bas van der Heijden gevestigd. Een kleine twee jaar geleden was er een con flict, dat zich toespitste op de plaats waar vrachtwagens hun voor de winkel bestemde spullen losten. Dat was 'midden' op de weg en recht voor de ingang van het Humanitas-complex. Inmid dels is een daarvoor speciale laad- en Joszone aangelegd. C. Bosker, manager bij Humani-, tas. lijkt het geen handig idee de distributietijd te vervroegen. „Dan ligt iedereen nog te slapen. Nu is het om acht uur. Dat is een christelijker tijdstip Tegen 'sa- vonds laden en lossen ben ik niet. Tussen zeven en negen uur, dat is eigenlijk een prima tijd." Door Kor Kegel Rotterdam Er tekent zich een ware machtsstrijd af tussen de provincie Zuid-Holland en de Stadsregio Rotterdam. De twee instanties tasten elkaar nog af, maar neigen tot touw trekken over de verantwoordelijkheid voor economie, werk gelegenheid, stedelijke vernieuwing, recreatie en volwasse neneducatie. De provincie zou er niets voor voe len om macht af te staan aan een orgaan, waarvan het bestaan op langere termijn niet gegaran deerd is. De Rotterdamse regio raad op zijn beurt voelt er niets voor om nu al terrein prijs te ge ven aan een provincie, waarvoor de opkomst bij de statenverkie zingen slechts 42 procent was. De regio is benieuwd naar de uit komsten van het 'diepgaande' on derzoek naar de lage opkomst. Mi nister Peper (Binnenlandse Za ken en Koninkrijksrelaties) heelt tot zo'n onderzoek gelast. „Het zou jammer zijn als tussen de provincie en de regio een strijd ontbrandt, nu de onderlinge ver houdingen in het Rotterdamse verbeterd zijn." aldus een woord voerder van de Stadsregio Rotter dam. De woordvoerder wijst op „her stelde verhoudingen" tussen Rot terdam en de zeventien omliggen de gemeenten in de Rijnmond. Het onderlinge klimaat is verbe terd, nu het trauma van de stuk gelopen stadsprovincie langza merhand geneest. Nu er mini conferenties zijn geweest over het belang van de regionale samen werking, waar ook Rotterdam zich in kan vinden, zou het ver standiger zijn om te onderzoeken hoe de betekenis van de Rotter damse regioraad kan toenemen. Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam, voorgeze ten door de Rotterdamse burge meester Opstelten. wil daarom onderzoeken of de Stadsregio het financieel toezicht op de recrea tieschappen erbij kan nemen. Hiervoor bestaat nu een koepel, los van de provincie en los van de regioraad, dat toeziet op de recre atieschappen zoals voor het Hit- landbos, de Rottemeren en Mid den-Delfland. Het zou handiger zijn om dat over te dragen aan de Stadsregio Rotterdam. De Stadsregio wil ook bezien of de rijksgelden voor stedelijke ver nieuwing eerlijker over de Rijn mondgemeenten kunnen worden verdeeld. Hetzelfde geldt voor volwasseneneducatie, het ar- beids- en inkomensbeleid en de economische aangelegenheden. Competentiestrijd Het regionaal economisch overleg (REO) is een provinciale commis sie. De Stadsregio heeft hier am per invloed op. Tekenend voor de competentiestrijd met Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, is dat er van provinciezijde werd gereageerd alsof de Stadsregio het hele REO zou willen overne men. De provincies in Nederland zien echter een toekomst, waarin zij meer taken naar zich toe trekken en waarbij de regiobesturen op houden te bestaan. In het provin ciehuis van Zuid-Holland wordt er weinig voor gevoeld om de Rot terdamse regioraad te laten expe rimenteren met beleidsterreinen, die later toch weer terugvloeien naar de provincie. Omdat de regioraad weet hoe ge voelig de situatie ligt bij het pro vinciebestuur, wordt een tacti sche formulering gekozen. On derzocht zal worden of uitbrei ding van taken „tot de mogelijk heden behoort", klinkt het be scheiden. De Stadsregio put hoop uit de op merking van de Rotterdamse oud-burgemeester Peper, dat het 'wonderschone concept' van de stadsprovincie op een bepaald moment weer uit de kast wordt gehaald („het kan niet anders"). Het demissionaire college van Ge deputeerde Staten moet hier niet aan denken. Eerder zei de com missaris van de koningin in Zuid- Holland, J. M. Leemhuis-Stout in het Rotterdams Dagblad, dat een splitsing van Zuid-Holland nooit meer aan de orde zal zijn. •Ty O richting West Uitga richting Z 2uidpiel" Spijkenisse Ook In metrostation Beurs zijn de nieuwe wegwijzers opgehangen. Het gedeelte van de Beneluxlijn moest afgeplakt worden. Pas In 2002 kan dit papier worden verwijderd, Foto's Victor var Breukelen Rotterdam De RET legt zich er bij neer dat veel borden met de nieuwe metro-bewegwijzering tot 2002 deels afgeplakt moeten blij ven. Deze maatregel is nodig, om dat op de nieuwe borden al de sta tions van de Beneluxlijn staan vermeld. Deze nieuwe metrolijn tussen Mareoniplein en Hoogvliet rijdt, pas in 2002. Uit kostenoverwegingen heeft de RET nu al besloten om de toe komstige bestemmingen op de wegwijs- en routeborden te ver melden. „Als je dat nu niet doet, moet je het over drie jaar doen," zegt een woordvoerster. „En dan moet je weer kosten maken." Het aanbrengen van de nieuwe bewegwijzering maakt deel uit van een restyling van de metro stations. „De stations moesten op geknapt worden," vertelt de RET- woordvoerster. „Daar kon niet langer mee gewacht worden." Op de vraag of afgeplakte weg- wijsborden niet enorm knullig overkomen, antwoordt de woord voerster: „Dit is niet de mooiste oplossing. Maar alles twee keer bewegwjjzeren is gewoon te duur." Rotterdam Prof. dr. B. W. Koes is benoemd tot hoogleraar huis artsgeneeskunde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Op 1 april begint hij in zijn nieuwe functie aan de faculteit der geneeskunde en de geznndheidswetenschan- pen.In 1992 promoveerde hij en in 1993 werd hij geregistreerd als medisch biologisch wetenschap pelijk onderzoeker. Naast zijn nieuwe functie is Koes onder meer universitair hoofddo cent aan het Instituut voor Extra muraal Geneeskundig Onderzoek van de Vrije Universiteit Amster dam en programmaleider van on derzoek op het terrein van aan doeningen van het bewegingsap paraat. Rotterdam De president van de rechtbank heeft de werkgever van een taxichauffeur, die vorige week een kort geding aanspande tegen de Rotterdamse Taxi Cen trale, opgedragen met de RTC om de tafel te gaan zitten. Wellicht Hat He chauffeur dan alsnog een overeenkomst met de centrale krijgt aangeboden, zodat hij weer kan rijden. De centrale weigerde hem een contract aan te bieden, waarna zijn werkgever ontslag voor de chauffeur aanvroeg. Overeenkomst De advocaat van de chauffeur, mr. P. S. van Minnen, had geëist dat zijn cliënt alsnog een overeen komstvoor onbepaalde tijd krijgt aangeboden. Zo niet, dan dient een overeenkomst voor bepaalde tijd op tafel te komen. De rechter wijst deze eisen af, om dat hij nog niet kan overzien wat de gevolgen zijn van het niet aan bieden van een contract. Bot Mocht de werkgever van de chauffeur bij de RTC bot vangen, stelt de rechter, „dan kunnen de consequenties van een eventuele onrechtmatige daad van de RTC ten gronde worden beoordeeld". Dan ook zal de vraag ter sprake komen of er een schadevergoe ding moet komen. De betrokken chauffeur werd des tijds bestraft omdat er over hem klachten waren binnengekomen. Van 14 oktober tot 3 november vo rig jaar mocht hij als gevolg daar van geen ritten rijden. Tevens werd gesteld dat na een volgende overtreding de samen werking met de taxirijder zou worden beëindigd. Die 2ag dat als een laatste waarschuwing. Daar na echter besloot de RTC hem als nog geen overeenkomst aan te bieden. „Naar het oordeel van de presi dent strookt het besluit van de RTC aan de chauffeur geen over eenkomst aan te bieden niet met deze laatste waarschuwing," meldt het vonnis. Veroordeeld Raadsman Van Minnen wacht nu eerst de onderhandelingen tussen de werkgever van zijn cliënt en de RTC af. „De centrale is veroor deeld tot het alsnog aanbieden van een overeenkomst," is zijn le zing. Overigens heeft de FNV de taxi chauffeurs opgeroepen geen nieuwe overeenkomst met de RTC te tekenen. De bond vindt het niet de zaak van de taxicentra le om de rijders een dergelijk con tract voor te leggen. Vooral de 'strafelausule', die erin is opgenomen, stuit de FNV tegen de borst. Wat de RTC betreft krij gen chauffeurs, over wie veel klachten binnenkomen, slechts een overeenkomst voor bepaalde tijd. De RTC onthoudt zich van inhou delijk commentaar. Door Paul Smits Rotterdam Het was de bekende druppel die de emmer water deed overlopen. Voor de derde keer wa ren slachtoffers komen opdagen om de rechtszaak tegen de ver meende oplichtster bij te wonen, en weer werd die verdaagd. Dit maal omdat verdachte W. R. (37) uit Almere om gezondheidsrede nen niet was komen opdagen. Ze zou plots last hebben gekregen van een astma-aanval Twee vrou wen barstten in snikken uit. Een man uit het publiek riep de rech ter toe dat 'ze haar willen zien hangen'. Het kwam nog net niet zover dat de advocaat van de verdachte werd aangevlogen, maar hij kreeg van gedupeerden wel verwijten naar het hoofd geslingerd. Mr. F. C. Staehle was bij afwezigheid van R. de gebeten hond. Vooraf gaand had zich een bizar scenario afgespeeld, waarbij langzaam maar zeker de verbazing en woe de onder de bezoekers steeds gro- terwerd. De feiten: R. heeft ruim twintig mensen ongeveer een miljoen gulden afhandig gemaakt. Veelal ging het om mensen met schul den die door haai toedoen nog dieper in de financiële problemen zijn gekomen. Door heel het land, en met name in de Randstad, werden slachtof fers via een kennis die ze ver trouwden, warm gemaakt in zee te gaan met de organisatie van R. om snel een eind te maken aan hun financiële misère. Positie Op instructie van deze tussenper sonen sloten gedupeerden een le ning af bij twee of drie banken met een voorgeprogrammeerd verhaal. Ze kregen zo meer geld dan waar ze op basis van hun posi tie recht op hadden. De crux is dat banken een lening aanmelden bij het Bureau Krediet Registratie (BKR) om te weten of iemand in staat is het geleende bedrag terug te betalen. Op het moment dat dit was gebeurd en dat kon worden ontdekt dat ie mand zich een paar keer tegelij kertijd fors in de schulden had ge stoken, was de lening al uitge keerd. Het geleende geld werd zonder kwitantie overhandigd aan de tussenpersonen van de or- gansiatie. Achteraf werd een schuldbekentenis opgemaakt, zonder juridische waarde tussen de slachtoffers en de organisatie van R. Dit onder het mom dat de schulden door R. zouden worden afgelost en de mondelinge toezeg ging dat het geld handig zou wor den belegd. De eerste maanden werden de schulden nog wel betaald, daarna niet meer. Resultaat. R. hield de geleende bedragen en was spoor loos. De schulden werden ver haald op haar klanten. Die krijgen voortdurend deurwaarders over de vloer cn moeten van alles doen om aan de verplichtingen te vol doen. Hoopvol zaten vijftien boze slachtoffers gisteren te wachten op de behandeling van de zaak le gen R. In totaal zijn het meer dan twintig, onder wie enkelen die voor 75 mille de boot in zijn ge gaan. Het was de vijfde keer dat de zaak diende, waarbij in twee gevallen bekend was dat het werd uitge steld. De laatste keer was in janu ari, omdat een getuige ontbrak. Toen werd R. na elf maanden de tentie op vrije voeten gesteld. En dit keer was de verdachte er niet. Advocaat StaehV: „Ik heb een fax gekregen dat ze vanoch tend een astma-aanval heeft ge kregen." Van de gezondheids klachten had officier van justie mr. T. H. W. Stein nog nooit ge hoord. Voorzitter van de recht bank mr. L.A. van Son gaf de raadsman twintig minuten de tijd om een verklaring van een arts te krjjgen. Na de schorsing kwam Staehle met de mededeling dat volgens een assistent van een Rotterdam se huisarts zijn cliënte in de prak tijk was geweest. De officier vond het bij ontbreken van een deugde lijke doktersverklaring reden de zaak bij verstek af te doen. De advocaat toverde daarna als een goochelaar een nieuw konijn uit de hoge hoed. Hij herinnerde zich ineens een Riagg-rapport te hebben waarop een waslijst van gezon dsheidsklachten van de hoofdpersoon staat opgesomd. En hij had het 'toevallig' nog bij zich ook. Daarop werd opnieuw een pauze ingelast om een beslissing te nemen. Tijdens het derde bedrijf van de zitting kwam het hoogtepunt. Rechter Van Son zei zich genood zaakt te zien de zaak weer uit te stellen omdat volgens haar uit het overhandigde rapport blijkt dat R. inderdaad ernstige astma-klach ten heeft. „Ik begrijp uw teleur stelling," sprak ze het publiek toe. „De verdachte heeft allerlei rechtsmiddelen als we nu wel tot behandeling overgaan. We kun nen niet anders," zei de rechter. Elf slachtoffers hebben advocaat mr. S. M. van Luijk.ingeschakeld hun belangen te behartigen. Hij probeert tijdens de strafzaak geld terug te vorderen. Mocht dit niet lukken, dan wordt een civiele pro cedure gestart. Van Luijk wacht daarmee tot de strafzaak is afge handeld. De slachtoffers zijn be nieuwd welke 'truc' er tijdens de volgende zitting komt. R. is eer der veroordeeld voor soortgelijke praktijken. De vrouw zou niet al leen hebben gehandeld. Onder meer haar familie wordt ervan be schuldigd mee te werken aan de oplicbtingspraktijken. R. zou tij delijk bij een familielid in Rotter dam verblijven. Rotterdam—Wie de Doenkade op rijdt richting Bleiswijk, maakt na het jaar 2009 minder kans om aan het eind in de file te staan. De Stadsregio Rotterdam betaalt mee aan een oplossing om de ca paciteit van de provinciale weg N 209 te vergroten. Onder rijksweg A12 (Den Haag- Gouda) komt een tunnel voor het fietsverkeer en het plaatselijke verkeer tussen Bleiswijk en Zoe- termeer. Daardoor komt onder het bestaande viaduct ruimte vrij voor twee extra rijstroken voor doorgaand verkeer. Een water loop moet hiervoor worden ver legd. Strikt genomen, vindt deze in greep plaats buiten de Rotterdam se regio, die in het uiterste noor den ophoudt bij de gemeente grens van Bleiswijk. Maar de Rot terdamse subsidie wordt verant woord geacht, omdat vooral ook het verkeer van en naar de '3B- hoek' sneller kan doorstromen nadat de maatregelen zijn getrof fen. De betekenis van de N 209 neemt daarbij toe, vooral door nieuwe woonwijken in Berkel en Roden rijs, Bergschenhoek en straks ook in Nesselande. De Stadsregio Rotterdam draagt tussen de vijf en zeven miljoen gulden bij. De plannen zijn ont wikkeld door de provincie Zuid- Holland, maar definitieve goed keuring hangt af van het rijk. Het project is als planstudie opgeno men in het meerjarenprogramma MIT en uitspraken over de ter mijn durft de Stadsregio niet te doen. De Stadsregio heeft het provincie bestuur verzocht speciaal te let ten op de sociale veiligheid. Het fietspad langs de N209 maakt deel uit van het regionale fietspaden- net en moet ook in het donker een veilige route zijn. Rotterdam Stadion Feyenoord gaat met het oog op het Europees voetbalkampioenschap Euro 2000 de medische hulpverlening in De Kuip professioneler aanpakken. De huidige vrijwilligers van het Rode Kruis moeten plaatsmaken voor zo'n zestig 'medical ste wards'. De nieuwe hulpverleners worden in samenwerking met de GGD ge worven. Ze moeten niet alleen eerste hulp verzorgen, maar ook optreden bij calamiteiten in de Kuip. Volgens R. Kauemans van de Rotterdamse GGD moeten de medische stewards tijdens EU RO 2000 inzetbaar zijn. „We proberen bij het begin van het nieuwe voetbalseizoen met het project te starten, zodat we de gelegenheid hebben om een aan tal kinderziektes eruit te halen," aldus Karremans. Volgens de GGD'er hebben enke le andere steden al belangstelling getoond voor het project. Rotterdam Theater Zuidplein wordt een multicultureel kunst centrum voor toneel, film, beei- dende kunst, literatuur en mu-' ziek. De programmering komt tot stand in overleg met twee pro grammaraden, die deze maand voor de eerste keer bij elkaar ko men. Ze bestaan uit vertegenwoordi gers van het publiek. Daarmee wil het kunstcentrum zorgen voor voldoende draagvlak onder de be volkingsgroepen in Rotterdam- Zuid. Voor het lidmaatschap van die twee raden is zeer veel belangstel ling. Ongeveer 120 mensen, die zich aangemeld hebben maar voor wie geen plek was, hebben het verzoek gekregen zich als 'ambassadeur' aan Theater Zuid plein te blijven verbinden. Zuid plein wordt hiermee deels een 'vraagtheater'. Aan de producties werken straks gezelschappen van Rotterdamse allochtonen mee, plus kunste naars uit hun landen van her komst. Zuidplein zal ook aan ge zelschappen opdracht geven nieu we producties te maken die aan sluiten op wat leeft in de Rotter damse samenleving. Verder maakt Zuidplein per sei zoen een grote eigen productie onder professionele leiding en zo veel mogelijk in samenwerking met Rotterdamse instanties als het Rotterdams Centrum voor Theater, Centrum voor Amateur toneel, SKVR en amateurvereni- gingen. Daarnaast zal de helft van het aanbod ruwweg gelijk blijven aan de theaterproducties die vooral de afgelopen maanden in het Zuid- pleintheater te zien waren: veel muziek en cabaret dus. Zuidplein blijft daarmee voor de helft een 'ouderwets aanbodtheater'. Het handhaven van een flink deel van de bestaande programmering is nodig om het vertrouwde pu bliek niet van zich te vervreem den. Bovendien zal Zuidplein de kleinere programma's moeten gaan huisvesten, die nu nog in het Luxor Theater terechtkunnen. In het nieuwe en grotere Luxor op de Kop van Zuid is daar straks geen podium voor. Op de plek waar Luxor nu staat, komt over enkele jaren naar ver wachting een nieuwe zogenoem de 'middenzaal'. Tot die tijd moet het Zuidpleintheater in ieder ge val beschikbaar blijven voor be doelde producties. De Rotterdamse politiek steunt de koersverlegging van de nieuwe directeurBreteler. Het had er ove rigens zelf de aanzet toe gegeven. Maar wethouder Kombrink en de gemeenteraadsleden eisen nog wel veel verduidelijking van de plannen. De politici vragen zich bijvoor beeld af hoe het theater redelijk snel de nieuwe kennis in huis kan halen om zo'n multicultureel kunstcentrum gestalte te geven. Breteler wil daarom op termijn het personeelsbestand met vijf mensen uitbreiden. Samen met nieuwe marketingactiviteiten en de kosten van eigen producties stijgt het jaarbudget hiermee met een miljoen gulden. Bovendien stelt hy een drastische verbouwing voor van het sombere en verouderde gebouw. Renova tie, de aanbouw van een café-res taurant, een filmzaal en studio's en verbetering van de toeganke lijkheid voor invaliden, kosten sa men meer dan tien miljoen gul den. Over de levensvatbaarheid van een nieuwe filmzaal bestaan ook veel twijfels op het stadhuis. Zal er wel genoeg belangstelling zijn voor dagelijkse programma's met films uit de herkomstlanden van de allochtone bevolking van Rot terdam-Zuid? Breteler denkt van wel: de enor me aantallen schotelantennes op woningen en de aanwezigheid van veel gespecialiseerde video theken in Zuid duiden daar vol gens hem op. Voor de programme ring heeft hij zich al verzekerd van de hulp van de filmmedewer- ker van Lantaren/Venster, zegt hij. Rotterdam Gemeentewerken Rotterdam is deze week begon nen met de opknapbeurt van het Beursplein aan de zijde van het Beurs/World Trade Center. De werkzaamheden bestaan uit het herbestraten van het plein, het herstellen van de waterafvoer als mede het verfraaien van het ge heel. Vanwege de regen begin deze week zijn de werkzaamheden pas woensdag begonnen. Het plein wordt voorzien van beige en don kerbruine nieuwe klinkers- Er worden metalen, opengewerkte zuilen geplaatst, waarin klimplan ten zijn aangebracht. Ook worden er nieuwe bankjes op enkele plaatsen neergezet. Verder worden aan de andere zij de van het Beursplein, de kant van de Hema en C&A, de door transport stukgereden tegels ver vangen door nieuwe. De reden voor de verbetering van het plein is volgens een voorlicht ster 'het afmaken van het Beurs plein in het verlengde van de koopgoot', „Het Beursplein is een mooi stuk je Rotterdam en trekt veel bezoe kers. We willen het voor hun aan trekkelijk maken." aldus de voor lichtster. Over zes weken moet de vernieu wing klaar zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 11