Het mes van Harry Borghouts 'Met dood en begeleiding van stervenden kun je geen carrière maken' Justitie laat treinverkeer voor onderzoek stilleggen Vliegreizigers kunnen in toekomst zelf inchecken Openluchtmuseum krijgt keukenruit jaren zeventig Half miljard heeft kwaliteit van het onderwijs verbeterd em B'S tm w om Pf te ch» ss ir I-* apé p k Kamervragen lerarentekort Te koop: armoedebeleid Cel geëist voor roof'De Boom' Franse kaas uit de markt Vier jaar geëist in witwasaffaire Beoordeling medicijnen arttyjftBMi Molukse jongeren maken zich op voor gewapende strijd Vrijdag 5 maart 1999 i~- i'-i Erf Sm. V*4 p"-s t'i J'c k*S k-4J C' i J;1"' b e* 1 SS* %?F te -^Irï U Arnhem Minister Hermans van Onderwijs moet op korte termijn noodmaatregelen nemen om een eind te maken aan de problemen in het voortgezet onderwijs. Het Tweede-Kamerlid Bommel van de SP zegt dit naar aanleiding van de berichten over het dramatische lerarentekort in het voortgezet onderwijs. Hij heeft inmiddels vragen gesteld aan de bewinds man. Steeds meer scholen moe ten noodgedwongen studenten of zelfs ouders zonder onderwijsbe voegdheid voor de klas zetten of docenten uit het buitenland aan trekken. In sommige gevallen krijgen leerlingen maandenlang geen les in een bepaald vak omdat er geen docenten zijn. Alphen aan den RijnVanwege de enorme belangstelling voor het armoedebeleid van Aiphen aan den Rijn gaat de gemeente het be leid te koop aanbieden. Geïnteres seerde gemeenten betalen 1500 gulden voor het pakket, bestaan de uit een cd-rom, een instructie boekje en een draaiboek. Het 'Al pheuse model' houdt in dat de ge meente actief huishoudens op spoort die geen gebruik maken van hun recht op inkomensafhan kelijke voorzieningen. Ze doet dat onder meer-tioor persoonsgege vens uit computerbestanden met elkaar te vergelijken. Ook worden ouderen gewezen op voorzienin gen als thuiszorg, huursubsidie en schuldsanering. December vo rig jaar werd Alphen voor deze werkwijze nog geprezen door de Verenigde Naties. Middelburg Officier van justitie mr, F. van Es heeft gisteren in Middelburg tegen een 25-jarige man uit Sittard en zijn 48-jarige moeder elk een gevangenisstraf van 18 maanden geëist voor de roof van Mondriaans 'De Boom'. Het schilderij werd op 25 septem ber gestolen uit het Zeeuws Muse um in Middelburg. Moeder en zoon waren op bezoek in het mu seum en in een opwelling besloot de zoon het schilderij te stelen. Het enige wat hij hoefde te doen was twee spijkertjes krom buigen, om vervolgens het schilderij met een aankoopwaarde van een kwart miljoen gulden op te van gen. Hij stopte het schilderij on der zijn trui en verliet samen met zijn moeder het museum. In de auto en op de terugweg naar Sit tard vernam zijn moeder wat zoonlief precies had gedaan. De rechtbank doet uitspraak op woensdag 17 maart. Rijswijk De Stichting Impor teurs Buitenlandse Kaas heeft be sloten de Franse kaas 'Fromage d'Epoisses' uit de markt te halen. Gebleken is dat de zachte kaas mogelijk besmet is met de bacte rie Listeria, die gevaar voor de ge zondheid kan opleveren bij be jaarden, kinderen en zwangere vrouwen. Symptomen van ziekte zijn hoofdpijn en een grieperig gevoel. Alle voorverpakte kaas met de aanduiding F21 247 02 CEE wordt teruggehaald. Uitsnij- kaas is moeilijker te herkennen. In Frankrijk en België was eerder al besloten de kazen uit de win- kelrekken te halen. Amsterdam Een 52-jarige an tiekhandelaar heeft voor de recht bank van Amsterdam vier jaar te gen zich horen eisen. De man wordt ervan verdacht ongeveer 54 miljoen gulden te hebben witge wassen. Volgens justitie was dit geld afkomstig uit de drugshan del 'de Zwarte Cobra'. Tegen vier andere verdachten eiste de offi cie 12 maanden {pt twee jaar ge vangenisstraf. Door Margot de Jong en PeterdeKnegt Den Haag„Nu even geen mes in mijn rug," grapte ex-Justitiemi nister Winnie Sorgdrager afgelo pen zondag tegen D66-voorman Thom de Graaf die met haar in het culinaire programma 'Koken met Sterren' een exquis dineetje pre pareerde. Er werd hartelijk om ge lachen door de toeschouwers, die zich nog haarscherp herinnerden hoe Sorgdrager op haar departe ment jarenlang was tegengewerkt door haar eigen ambtenaren. Tn één ambtenaar heeft Sorgdra ger echter altijd epn rotsvast ver trouwen gehad. Secretaris-gene raal Harry Borghouts (56) was haar steun en toeverlaat in de roe rige jaren waarin zij worstelde met affaires als Bouterse, Securi- tel, de van incest beschuldigde politieman Lancee, de bijklussen de procureur-generaal (pg) Dato Steenhuis en de 'onwillige' super- pg Arthur Docters van Leeuwen. Op de secretaris-generaal durfde ze blind te varen. Ten onrechte, zo bleek vorige week. Het was juist Harry Borghouts die in de politiek ui terst gevoelige zaak-Lancee naliet zijn minister te informeren over foute antwoorden aan de Tweede Kanjer. En het blijkt ook diezelfde Borghouts te zijn die vorig jaar ei genmachtig toestemming gaf een burgerinfiltrant in te zetten; zon der de nieuwe minister Korthals te informeren. En opnieuw was het Borghouts die tegenover zyn 'De eerste minister van Groenlinks' wordt hij wel genoemd door collega-ambtenaren op het departe ment van justitie. Het tekent de bijna grenzeloze macht die topambtenaar H^ry Borghouts wordt toegedicht Zijn glansrijke carrière kan wel eens een onverwacht forse dreun krijgen. De secretaris generaal blijkt twee opeenvolgende ministers niet of verkeerd te hebben geïnformeerd. Ook zou hij de komst van een nieuwe saper-pg hebben gedwars boomd. De Tweede Kamer wil opheldering. minister zweeg toen de politiek opheldering wüde over die infil trant- Op justitie begrijpen ze er niets van dat juist Borghouts met zijn goed ontwikkeld gevoel voor 'poli tiek' twee opeenvolgende minis ters op het verkeerde been heeft gezet. Dat hij de keuze van minis ter Korthals voor topambtenaar Ad Geelhoed (nu rechterhand van premier Kok) als de nieuwe voor zitter van het college van procu reurs-generaal -de top van het Openbaar Ministerie (OM)~ heeft gedwarsboomd, daar is in justitiële kringen nog wel enig be grip voor. Harry wil zelf de baas spelen over het gehele apparaat van justitie en daarbij hoort vol gens hem ook het OM, bet vervol gingsapparaat in het land van het ministerie. Huisman Sorgdrager trekt Borghouts in 1996 aan om orde op zaken te stel len op het departement. Hij moet het door IRT-affaire en gouden handdrukken bezoedelde minis terie opnieuw gezag inblazen. Borghouts lijkt er de ideale man voor. Hij staat bekend als uiterst loyaal, een bekwaam strateeg, scherpzinnig, correct, een doorbij ter. De enige Groenlinkser die het ooit tot secretaris-generaal heeft geschopt, fcen krachtige maar innemende persoonlijkheid, oordelen mensen die zaken met hem hebben gedaan. In de vroege jaren zeventig kiest hij aanvankelijk voor het gezins leven. Hij bestiert drie jaar uit overtuiging het huishouden in Heemstede om vervolgens op Zweedse muilen en geitenwollen sokken de fractie Progressief Heemstede te gaan leiden. In die jaren maakt hij furore bij de Mari ne. In 1977 treedt hij in dienst bij het ministerie van Binnenlandse Za ken als beleidsmedewerker Alge mene en Juridische Zaken en klimt erop tot chef. Hij pakt op Binnenlandse Zaken alles aan en zijn ster rijst snel. In '89 wordt hij directeur Politie (en leidt hij de reorganisatie van de Nederlandse politiemacht) en in '92 volgt zijn benoeming tot direc teur Openbare Orde en Veilig heid. Vier jaar later wordt hij, inmid dels in maatpak Juichend binnen gehaald op Justitie. Aan de steeds slechter wordende verhoudingen tussen het departement en het Openbaar Ministerie kan echter ook de strateeg Borghouts weinig veranderen. Binnen het OM be weren velen dat hij juist verbete ringen heeft geblokkeerd. Hy wil de dat hét departement meer zeg genschap oveT het OM kreeg en kwam zodoende steeds vaker recht tegenover toenmalig super- pg Docters te staan. Borghouts wordt door diverse mensen in die kringen gezien als de kwade ge nius, die het OM aan zich heeft onderworpen met uiterst ge wiekste machtsspelletjes. Het te genhouden van een definitieve oplossing in de zaak-Laneee zou onderdeel uitmaken van dat spel, net als de val van Docters van Leeuwen. In dat plaatje past het dwarsbomen van Ad Geelhoed ais opvolger van Docters perfect. Den HaagWie uitgebreide infor matie wü hebben over nieuwe me dicijnen kan sinds deze week te recht op de website van het Colle ge ter Beoordeling van Genees middelen (CBG). Het college gaat voortaan alle beoordelingsrappor ten van nieuwe in Nederland ge registreerde medicijnen openbaar maken via haar website (www.c- bg-meb.nl). Dat zijn er ongeveer tien per jaar. De rapporten vor men een aanvulling op de patiën tenbijsluiters. De agenten trokken in een linie door de omgeving van de spoor baan. Foto Bon Batsier/ Zevenaar Op last van de Arnhemse offi cier van justitie is gistermiddag het trein verkeer tussen Arnhem en Doetinchem voor drie kwartier stil gelegd. Dat was no dig voor het sporenonderzoek *na een schietpartij van woensdagavond, waarbij in Zevenaar een 36-jarige man het leven liet. Voor het uitkammen van de vluchtroute die de schutter volgens getuigen had genomen, had de politie dertig leden van de mobiele eenheid ingezet. De agenten trokken in een linie door de omgeving van de spoorbaan. Het stilleggen van het treinverkeer is vol gens NS een ongebruikelijke maatregeL „Onzinnig," aldus een verkeersleider te Arnhem. De spoorwegen stoorden zich vooral aan het tijdstip van het justitiële rij verbod, namelijk aan het begin van de mid- dagspits. Doordat vier treinen niet vanuit Arnhem en drie niet vanuit Doetinchem konden vertrekken, moesten honderden treinreizigers met bussen worden vervoerd. Met wapenstokken als hulpmiddel door zocht het peloton ME'ers struiken, riet, gras en wegen, „Het resultaat is meestal een mand vol met rommel waar de recherche weinig mee kan. Maar het is de moeite van het proberen waard," aldus een van de speurders. Kct meest herkenbare bewijs- stuk-in-spe was een rondslingerende das. Zorgvuldig pakten technische recher cheurs het gestippelde kledingstuk in een schone plastic zak. De politie lijkt voorlopig voldoende aan knopingspunten voor het onderzoek naar de schutter voorhanden te hebben. Een pis tool met geluiddemper is aangetroffen naast de dodelijk verwondde man uit Zeve naar. De verdachte is woensdagavond bo vendien gesignaleerd door bezoekers van ren druk bezochte café waar hy met het slachtoffer tot vlak voor de schietpartij aan de bar zat. Mogelijk zijn ook nog de vinger afdrukken van de vermoedelijke dader te rug te vinden. Met dat doel hebben recher cheurs meteen woensdagavond al tiental len gebruikte frisdrankflesjes achter de bar in beslag genomen. Dood gaat ieder mens, maar den ken over dood en levenseinde is onder artsen niet populair. Niet temin blijkt hun persoonlijke achtergrond zwaar mee te wegen bij beslissingen rond het le venseinde. Een pleidooi voor meer openheid, overleg en infor matie bij stervensbegeleiding. Door Hans Sonders YeenendaalDokters zijn net ge- wone rnensen. Zij laten hun per soonlijke opvattingen over leven en dood nadrukkelijk meetellen als ze voor moeilijke beslissingen over de behandeling van termina le patiënten komen te staan. Het gaat dan niet alleen om de puur medische aspecten ran de ster vende. In het algemeen echter denken artsen opvallend weinig na over dood en stervensbegelei ding. En als ze er dat al doen, schrijven ze die gedachten niet op en publiceren doen ze die al hele maal niet Terwijl ze vaak dagelijks met de dood te maken hebben. „Een huisarts vertelde me in zijn der tigjarige praktijk wel duizend stervende patiënten te hebben ge had," vertelt dr. A. Hoogerwerf. Hij promoveert vandaag bij de Vrije Universiteit in Amsterdam op het onderzoek Denken over sterven en dood in de geneeskun de. Overwegingen van artsen bij medische beslissingen rond het levenseinde'. Aan dood en stervensbegeleiding is weinig eer te behalen, lijken de meeste artsen te denken. In inter views met 25 Nederlanders die in hun vakgebied veel met dit thema hebben te maken, verklaarde één dit gebrek aan belangstelling met: „De dood is geen onderwerp waarmee je carrière kunt ma ken." Anderen vinden het 'geen medisch onderwerp' of 'zo moei lijk om over na te denken'. „Velen zijn ook een beetje bang voor de dood," denkt Hoogerwerf, „waardoor ze er weinig of niet over nadenken." In de artsenop- leiding wordt er evenmin veel aandacht aan besteed, weet Hoo gerwerf. Nabesprekingen over overleden patiënten gaan stee vast over de medische aspecten, nooit over hoe er bijvoorbeeld met de patiënt en zijn familie over het sterven is gesproken. En in ver volgcursussen voor afgestudeer de medici staan louter nieuwe me dicijnen of technieken cenUoal. Het onderwerp fascineert de 62- jarige promovendus, die in zijn loopbaan zowel tropenarts als ge neesheer-directeur van een ver pleeghuis is geweest, al vanaf 2ijn studietijd. De uitspraak van zijn toenmalige leermeester in de fy siologie (de wetenschap van het functioneren van het menselijk li chaam, red.) prof. Hoitink 'dat de dood bij het leven hoort en dat juist de fysiologie de grootste be langstelling voor de dood heeft', is hem altijd bijgebleven. Het gaat in zijn onderzoek om meer dan euthanasie alleen, legt Hoogerwerf uit. „Hulp bij levens beëindiging cp uitdrukkelijk ver zoek, is maar één aspect van ster vensbegeleiding. De vraag: al of niet behandelen, de behandeling staken of juist richten oppaliiatie- ve zorg waarmee de pijn en het lij den worden verlicht maar niet ge nezen, zijn hierbij net zo belang rijk." De belangrijkste ontdekking die Hoogerwerf deed, is dat zo ver schillend wordt gedacht over bij voorbeeld euthanasie en dat die verschillen worden veroorzaakt door persoonlijke opvattingen. Hij legde de geïnterviewden een geval voor van een denkbeeldige oudere patiënte die leed aan een ongeneeslijke longemfyseem waardoor ademen steeds moeilij ker en uiteindelijk zelfs onmoge lijk werd. Zij had om euthanasie verzocht. Elf van de ondervraag den wilden hier wel mee instem- men, maar de overigen niet. Die stonden een paliiatieve behande ling voor. „De beslissing van de artsen werd sterk bepaald door persoonlijke opvattingen, ont dekte Hoogerwerf. .Maar dat zeg gen ze over het algemeen niet. Toch zijn het de eigen denkbeel den van de arts over leven en dood die de uiteindelijke beslis sing grotendeels bepalen. De be oordeling geschiedt vanuit zijn of haar mens-, wereld-, en godsbeeld die op hu^ beurt weer worden be paald door opvoeding en levenssi tuatie." De promovendus pleit er in zijn proefschrift voor dat de arts over zijn eigen achtergrond en beweegredenen volstrekt open is. Hoogerwerf: „Je kunt het er als patiënt of familie dan wel of niet mee eens zijn, je weet in elk geval waar je aan toe bent. Je kunt zelfs respect hebben voor de opvattin gen van de arts en vervolgens zo nodig de hulp inroepen van een andere dokter." Volgens Hooger werf doet dat ook meer recht aan de vraag van patiënten en familie om overleg en informatie in ster venssituaties. Over het gebrek hieraan zijn volgens hem veel klachten. „Het is soms zo dat de arts maar in zijn eendje de beslis singen neemt. Dat is echt niet meer van deze tijd." Om de besluitvorming bij medi sche beslissingen rond het le venseinde te verbeteren, stelt Hoogerwerf intensieve betrok kenheid van iedere patiënt, fami lie, arts en verpleging voor. „Dat is nu nog hoogst ongewoon," ver klaart de promovendus, die voor dit besluitvormingsproces ten stappenplan heeft opgesteld dat overigens nog wel in de praktijk moet worden getoetst. „Het gaat me er om de begeleiding van de stervende en zijn of haar familie te verbeteren. Het is raar dat hier voor tot nu toe in medische krin gen zo weinig belangstelling be staat. Sterven doen we immers al lemaal." Door Robert Verkerk Breda Radicale Molukse jonge ren in Nederland bereiden zich voor op een gewapende strijd op de Molukken. Dit bevestigen ver schillende bronnen binnen de Molukse gemeenschap. Het initi atief is genomen door een Moluk- ker in Breda. Die zou een vrywilli- gersbrigade willen oprichten om op de eilanden voor onafhanke lijkheid te vechten. Bestuurslid R. Plomp van de jon gerenorganisatie Permuda weet van het initiatief. Hij zegt enkele sympathisanten van de Bredan- aar persoonlijk te kennen. Maar ah hem wordt gevraagd hoe ver de plannen zijn gevorderd, houdt h ij zich op de vlakte. Volgens hem heeft de Bredanaar wel meer dan honderd aanhangers. Ook Jeden van de Nederlandse RMS-regering in ballingschap be vestigen dat Molukse jongeren op Ambon willen vechten. „Ik kan me daar wel iets bij voorstellen," zegt president dr. F. Tutuhatune- wa. RMS-woordvoerster F. Sou- huwat meent dat er verschillende initatieven zijn. „Maar het is geen reële gedachte. Een militaire strijd op de eilanden doet meer kwaad dan goed." De radicale jongeren zouden zich vooral concentreren in Breda, Tiet en Leerdam. „Het idee leefde ook om het voormalige leger van de Molukken, de APRMS, ook wel Angatan genoemd, opnieuw op te richten. Maar daar is toch van af gezien," vertelt Plomp. In het ver leden is hij voorstander geweest van een gewapende strijd, maar daar is hij van teruggekomen. „Op papier klinkt het mooi, maar praktisch is het onuitvoerbaar." Bij het onderzoek naar de Bende van Leerdam dook de 'brigadelei der' uit Breda ook al op. Hij wilde een paramilitaire organisatie op zetten. De Bende van Leerdam was aanvankelijk bedoeld als een Molukse ordedienst. Maar dat ini tiatief liep uit de hand nadat le den enkele geweldadige overval len pleegden waarbij doden vie len. Het gerechtshof in Den haag veroordeelde veertien bendele den daarvoor vorig jaar tot cel straffen tot negentien jaar. Brigade „Er zijn in Leerdam misschien wel vijftig mensen die bereid zijn om naar de Molukken af te reizen om daar te gaan vechten. Het hangt af van een man in Breda. Deze staat in contact met mensen in Indonesië. Hij zegt dat hij twee honderd mensen moet hebben om de eerste brigade te vormen," ver telde een van de verdachten aan de politie, zo blijkt uit de proces stukken. Ook verklaarde deze verdachte dat er nog wel geld moest worden gevonden. „Ik wist dat er door de oude mensen in de Molukse ge meenschap al veel geld bij elkaar is gebracht voor de aanschaf van wapens, een half tot een miljoen gulden. Dit geld zou in Indonesië van deze mensen zijn geript. Zelf heb ik geen geld aan hem gege ven, omdat ik hem niet ver trouw Volgens Plomp werkt de man in Breda nog steeds met de radicale jongeren. Maar wat hij precies doet, zegt hij niet te weten. „Ik ken verscheidene leden persoon lijk, maar ik geloof niet in een ge wapende strijd. Ik ben meer voor een diplomatieke oplossing, sta achter de visie de Oost-Timorese Xanana Gusmao: living together with the enemy." De Binnenlandse Veiligheids dienst wil niet zeggen of er onder zoek naar de activiteiten van de Molukker in Breda is gedaan. „Dat is operationele informatie en daar doen we geen mededelingen over," aldus BVD-woordvoerder V. van Steen. Schiphol—Schiphol w?l alle vlieg reizigers de mogelijkheid bieden om zichzelf in te checken met een geautomatiseerd systeem. De pas sagier kan in de toekomst kiezen tussen het systeem of inchecken bij de balie. Dat laatste blijft be staan. De luchthaven wil door middel van apparatuur waarmee reizigers zelf kunnen inchecken een keuzemogelijkheid bieden en de doorstroming bevorderen. Gisteren nam de luchthaven de eerste zes check-in-kiosken in vertrekhal 2 in gebruik. Die zijn voorlopig alleen bedoeld voor rei zigers met handbagage bij zich; voornamelijk zakenreizigers. Vanaf2000 komen er ook kiosken die geschikt zijn voor passagiers met meer bagage die in het ruim van hei vliegtuig moet. Na invoeren van gegevens van on der meer het ticket en over de ge wenste plaats in het toestel, krijgt de passagier zijn instapkaart uit het apparaat. In de komende ja ren komen er ook van dergelijke kiosken in de andere vertrekhal len. Hei unieke aan het systeem is volgens Schiphol dat alle lucht vaartmaatschappijen zich daarop kunnen aansluiten, in plaats van hun eigen apparatuur te plaatsen. Ontwikkeling van het systeem heeft 2,5 miljoen gulden gekost. Openluchtmusemh K'Arnhem beeft een keuken uit de jaren ze- ventig aangekocht De keuken nfcwni uit eai flatmZtfe^Vkn- daag brengenmedéwerkërs van het museum samen,>met;4e Zwolse wepingbouwvereniging SWZ de keuken van Zwolle naar Arnhem.: 41/» HetOpeöIucblmuseumwfiwk t komende jafèri/: rïhèér^'Neder- - lands cultuuigoed van iteta "de Twéede Wereldoorlog aanko pen. Volgens de museumdirec tie maken na-oorlogse bouwwer ken en interieurs ook deel uit van Nederlandse volksgeschie denis. In april, bij de opening van het nieuwe seizoen, gaat het nieuwe jaren-zeventig-huis in de Tilburgse Straat in het muse um open, In deze straat staan in gerichte woningen uit 1870, 1910,1950 en nu ook uit 1970. Het vinden van een keuken was nog een heel probleem. De keu kens zijn oftoel nog in gebruik, ofwel geheel gemoderniseerd. Een medewerker van het muse um kwam op het spoor van de renovatieflflts in Zwolle, die nog originele jaren-zeventig-keu- kens hadden. Den Haag De vijfhonderd mil joen gulden die enkele jaren gele den is uitgetrokken voor de ver betering van het hoger ondenvys, heeft een goede impuls gegeven aan de kwaliteit van universitei ten en hogescholen. Dat zegt de commissie Wijnen die de afgelo pen jaren heeft bepaald of instel lingen geld zouden krijgen voor hun 'verbeterplannen' of niet. In het zogenoemde 'Slotrapport Studeerbaarheidsfonds 3090 x be ter' concludeert de commissie dat universiteiten en hogescholen in totaal drieduizend projectvoor stellen hebben ingediend om het onderwijs te verbeteren. Ruim tachtig procent van deze voorstel len is positief beoordeeld. Naast de vijfhonderd miljoen van de overheid investeerden de instel lingen ook zelf tweehonderd mil joen gulden. Minister Hermans van Onderwijs wil dat de instellin gen doorgaan op de ingeslagen weg. Het ministerie trekt overigens nu geen geld meer uit voor het zoge noemde studeerbaarheidsfonds. De HBO-Raad laat daarom in een reactie weten dat ze ervan uit gaat dat Hermans 'tot in de spelonken van de Onderwijsbegroting' zal zoeken naar extra geld voor kwali teitsverbetering in het hbo. In 1996 uitte de Raad van State nog felle kritiek op de plannen die de kwaliteit van het hoger onder wijs moesten verbeteren. Volgens de Raad had de vijfhonderd mil joen gulden beter gebruikt kun nen worden om het collegegeld minder te verhogen. Ook studen ten Waagden vaak dat het geld niet op de juiste manier werd in gezet. Ze vonden dat ze te weinig werden betrokken bij het vaststel len van de projecten. De Landelijke Studenten Vak bond (LSVbj stelt vast dat de com missie Wijnen in haar rapport na laat om een oordeel uit te spreken over de wijze waarop de projecten zijn uitgevoerd. Volgens de stu denten is duidelijk dat de project aanvragen steeds beter ^jn ge worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4