2 m Radicale homo-minderheid doet het expres weer zonder condoom [Bare HÜ Bavarois met wijngelei z Lekker gèmstheid.-" Op riskante 'barebacking Sefje Francisco wordt niet over '-parties in San ziekten gepraat ÉS l&pdas itrïkke Strips Consul jokt: slaan vrouw is in Japan niet gewoon BvD Rotterdams Dagblad Voor tips en reacties: 010-4004337 Zaterdag 6 maart 1999 Horoscoop. "DAM JLL20 maart - 20 april Uw opgewekte humeur kan dinsdag en woensdag haast niet stuk. Maak een uitstapje met geliefden. Rond 26 maart: wapen uv 'oensdagtegen misverstan den en vertraging op reis. STIER 20 april - 21 mei Dit weekeinde en maandag kan de sfeer wat gespan nenzijn tussen u en uw partner. Bespreek wat u dwars zit Rond 2 mei: laat u niet verleiden tot emotionele uitbarstingen. rpWEELINGEN X 21 mei-21 juni Rond 26 mei: zet thuis in uweentje eens rustig uwge- dachten op een rijtje. Tussen 5 en 12 juni: een week waarin u veel kunt bereiken, zolang u op uw eigen in tuïtie af gaat. TVHtEEFT XVïlj 21 juni -23 juli Laat u zondag en maandag maar eens goed verwen nen, u heeft het verdiend! Tussen 6 en 13 juli: laat uw aandacht nu niet verslappen, ga nu absoluut niet op uw lauweren rusten. T EEUW - J.J23 juli-23 augustus Tot 30 juli: de resultaten van uwideeèn kunnen een paar weken op zich laten wachten. Zet afspraken op papier. Rond 7 augustus: een hectische periode. Pro beer kalm te blijven. TI/TAAGD 1VX23 augustus - 23 september Dinsdag en woensdag kunnen nogal rommelig zijn. Tussen 6 en 16 september: u kunt zich afgesloten voe len, men wil u niet steunen. Vertrouw op uw eigen in tuïtie en kracht. WEEGSCHAAL 23 september - 23 oktober Rond 28 .september: maak tot 2 april vooral geen be langrijke afspraken, en onderteken geen overeen komsten. Tussen 7 en 16 oktober: onverwacht bezoek blijkt heel gezellig te zijn. SCHORPIOEN 23 oktober -22 november Dit weekeinde en maandag moet u extra alert zijn op de wijze waarop u uw emoties uit. Rond 4 november: pas op voor verlangens die met negative emoties ge paard gaan. Boogschutter 22 november - 22 december Wees dinsdag en woensdag niet al te fanatiek in het verdedigen van uw standpunt. Rond 7 december: dit kan een belangrijke weekwoTden,vooral oprelatiege- bied. Blijf uzelf. QTtFjBOK' s J O 22 december - 20 januari Rond 26 december: u kunt een flinke miskleun ma ken als u onvoldoende aandacht schenkt aan afspra- ken.Tussen4 en 14 januari: stelhetverzetten van veel werk liever een weekje uit TTTATERMAN V V 20 januari -19 februari Dinsdag en woensdag kuntu vrienden op bezoek krij gen. Rond 22 januari: uwopgeruimdeaard kannu wat getemperd worden door een te sombere kijk. Pas wel op voor gewrichtsproblemen. VISSEN 19 februari-21 maart De jarigen van deze week kunnen het komende jaar op zoek gaan naar nieuwe, opwindende uitdagingen. Vooral mensen met een avontuurlijke kijk op het le ven kunnen u aantrekken. Een ouderwetse zondagse bava rois op een mooi laagje wijngelei. Een opvallende combinatie die ruim een eeuw geleden in de keu ken van Hotel de Paris in Monaco werd gecreëerd. Het recept is iet wat gewijzigd, maar de smaken van zowel de bavarois als die van de gelei zijn vrijwel ongewijzigd gebleven. U kunt er apart licht op geklopte slagroom of crème fraï- che bij geven, 's Zomers laat zo'n gerecht zich ook graag omringen met verse rode (bos)vruchten zo als aardbeien, frambozen, bra men, rode en zwarte bessen. Voor ca. 6 personen: 11 gram gelatineblaadjes; 2 eie ren, gesplitst; 1 theehcustardpoe- der of maïzena; 85 gram suiker; 1 zakje vanillesuiker (5 gram); 3,5 dl melk; 2 dl slagroom. Voor de gelei: 10 gram gelatineblaadjes; 2,75 dl eenvoudige rode wijn, zoals Pinot noir, 0,5 dl zwarte bessenlikeur (crème de Cassis); 30 gram suiker. Laat voor de bavarois de gelatine blaadjes tenminste 5 en hoog stens 10 minuten in ruim koud water weken. Klop intussen eier dooiers en 2 eetlepels melk los en roer custardpoeder of maïzena er door. Breng de rest van de melk aan de kook. Voeg aan het dooiermengsel 4 eet lepels hete melk toe. Roer het mengsel door de kokende melk. Neem na 30 seconden de pan van de warmtebron. Voeg de uitge knepen gelatineblaadjes, suiker en vanillesuiker toe. Blijf zolang roeren (met houten lepel) tot de gelatine en de suiker zijn opge lost. Laat de massa staan tot ze lobbig begint te worden. Klop in tussen eiwitten en slagroom, elk apart, stijf. Spatel eerst de slagroom en daar na de eiwitten zo luchtig mogelijk door de massa. Doe alles over in een met koud water omgespoelde vorm of vormpjes. Plaats ze, afge dekt met plastic folie, ten minste 3 uur in de koelkast. Maak daarna de wijngelei door eerst de gelatineblaadjes in ruim koud water te weken. Breng in een pannetje 4 eetlepels water aan de kook. Neem het pannetje van de warmtebron en Iaat de goed uitgeknepen gelatineblaadjes er onder voortdurend roeren in op lossen. Roer de suiker erdoor en blijf roeren tot de suiker is opge lost. Schenk wijn en likeur erbij en laat alles,, onder regelmatig doorroeren (nooit met metalen le pel) afkoelen tot de gelei lobbig begint te worden. Schep de gelei, die nog net vloeibaar dient te zijn, op de bavarois in de vorra(pjes). Dek de vorm(pjes) opnieuw af met plastic folie en zet ze in de koel kast om de gelei volkomen stijf te laten worden. Trek daarvoor ten minste anderhalf uur uit Houd voor het opdienen de vorm (pjes) even in een bak met heet water en stort ze daarna op een schaal of op kleine bordjes. Tip; geef er eventueel een saus kom met licht gezoete net licht opgeklopte slagroom of crème fraiche (ca. .1,25 dl) apart bij. Door Andrew Gumbel Pete houdt van 'barebac- king'. Hij is een homo die houdt van onbeschermde seks met andere mannen. Hij presenteert zichzelf op Inter net als 'knappe Italiaan' met een slank gespierd lijf en zin in urenlang genot, absoluut zonder condoom. Zolang ie dereen zijn voorliefde maar begrijpt, grijpt Pete wat hij krijgen kan. Pete weet niet zeker of hij HIV-po- sitief is of niet. „De laatste keer bleek dat ik negatief testte, maar ik weet het niet zeker, omdat ik het graag onbeschermd doe en dat vaak heb gedaan," schreef hij in een recente online-uitwisseling aan de Amerikaanse homoseksu ele columnist Michelangelo Sig norile, „Ben je niet bang om poz (seropositief) te worden?' vroeg Signorile hem. „Natuurlijk ben ik daar wel bezorgd om. Maar ik houd ervan het onbeschermd te doen, zelfs wordt?" hield Signorile aan. „Nou, ik wil graag gezond blijven," zei Pete, „maar het is een heel beheersbare ziekte met de huidige medische kennis. "Waarschijnlijk zou ik er niet aan doodgaan." Een onderzoek ondef homoseksu ele en biseksuele Amerikaanse mannen dat onlangs werd gepu bliceerd toont aan dat voor het eerst sinds het hoogtepunt van de Aids-epidemie het condoomge bruik is gedaald. Het grootste aantal dalers was tussen de 26 en 29 jaar, de eerste generatie die ge heel in de schaduw van de ziekte is opgegroeid. Volgens het Stop Aids Project in San Francisco, dat veel van de ge gevens leverde, lijkt het aantal' HlV-besmèttingènte zijn gestabi liseerd, maar was er wel een grote toename in het aantal gevallen van anale gonorroe, iets wat op zichzelf niet levensbedreigend is, maar wat het risico op besmetting met HIV twee- tot vijfmaal ver groot. „Er treedt een verschuiving op binnen de context van de epide mie," zegt Robert Perez van het Stop Aids Project. „Na twintig jaar omgaan met Aids wordt men rusteloos. Ze willen dat het voor bij is. Ze willen weer seks hebben zonder angst." De afgelopen jaren Lo*efstheDrag:5Tr«sStories Op do cover van POZ staat een HIV-positieve homo-porno ster, die naakt op de rug van een zwarte hengst ligt, In een erotische pose. Archieffoto Rotter dams Dagblad was aangenomen dat 'barebac- king' alleen nog voorkwam onder mannen die al HTV-besmet zijn en zo veel mogelijk willen genieten nu het te laat is om besmetting te voorkomen. Maar 'barebacking' komt nu ook voor onder HIV-ne- gatieve mannen, die minder bang zijn voor besmetting dan voor heen. Sommigen 2oeken zelfs ac tief naar met HIV besmette part ners. Op een aantal Intemet-sites zijn verontrustende termen te vinden zoals 'bug-chaser' (iemand die een HIV-positieve partner zoekt) en gift-giver' (een HIV-positieve man die een negatieve zoekt om te besmetten). Er zijn adverten ties voor 'Russisch-rQulettefees- ten' waarbij'vier negaüeve part'-' ners samenkomen met één HIV- positieve, vanwege de spanning. Een site met de naam XtrémeSeX t adverteert voor een massale 'bare backing party' in april in Dallas, Texas. Traditionele homogroeperingen veroordelen 'barebacking', maar radicalere homo's hekelen het'ze denpreken van de condoom-na zi's'. Robert Perez van het Stop Aids Project houdt vol dat 'bare- backing' wordt gepraktiseerd door een 'kleine minderheid' van de homo's en stelt dat het, on danks de laatste teleurstellende cijfers, toch een prestatie is dat 60 procent van de homoseksuele mannen een condoom gebruikt. Maar in het New Yorkse tijd schrift voor HIV-positieve man nen POZ schrijft Michael Scarce: „Anders dan een incidenteel voor komend foutje, een dronken mis stap of een 'terugval' van de safe- sex vertegenwoordigt 'barebac king' een bewuste, vastberaden keuze om geen condoom te ge bruiken en zich ongebreideld te storten in het genot van onbe schermde seks. Sommige mensen gebruiken de term 'barebacking' om alle seks zonder condoom te beschrijven^ .maar 'barebackers' anale seks.-'L F, ,t,_ Scarce bezocht barebacking-. huis.im. district*-Gastro in Sari Francisco. Hij betaalde 8 dollar entree, werd uitgenodigd zich uit te kleden en tekende een docu ment waarin hij instemde niet te spreken over ziekten, HIV of be handeling. De intense seks waar van hy getuige was - een regel- Boven: dege nen die voor barebacking gaan hebben zelfs een ei gen symbool ontworpen: 'Geen con dooms'. Een homopa rade, eind fe bruari In het Australische Sydney. Som migejongens en mannen, vooral in San Francisco, hebben be wust alle voorzichtig heid met Aids weerover- boord ge gooid. Archieffo to Rotterdams Dag blad matig terugkerend gebeuren op donderdagavond - vond plaats in totaal stilzwijgen, zonder dat er vragen werden gesteld. Onverantwoordelijk Dergelijke meldingen roepen ver bijstering en woede op bij de tra ditionele anti-Aids-activisten, die POZ hebben beschuldigd van het ophemelen van 'barebacking' als sexy en begeerlijk. „Het verbaast me van POZ, niet alleen vanwege het sensationeren van de bewe ging, maar ook omdat ze geen evenwichtige visie geven. Ner gens ben ik het woord 'verant woordelijkheid' tegengekomen. Als HIV-positieve man neem ik die verantwoordelijkheid heel se rieus," zei Tom Coates, directeur van het Aids-Oderzoeksinstituut van de universiteit '/an Califomië in San Francisco. Intussen beschouwen bareback- ers 'cóndoomvrije seks zo onge veer als een recht. „Na 18 jaar in twijfel en crisis te hebben ge leefd," vertelde Zach, een 36-jari- ge, 'barebacking' praktiserende advocaat aan Scarce, „willen veel mannen niet aankijken tegen een leven lang ingepakt te zijn in la tex." (c) The Independent/ Rotterdams Dagblad Er kwamen een heus laboratori um en twee doctoren met wiskun deknobbels aan te pas. Doctor Yong Mao (links) uit het Chinese Zhejiang en doctor Thomas Fink uit New York sloten zich samen op in een lab van de universiteit van Cambridge. Na maanden puz zelen maakten de twee bekend dat er, theoretisch gesproken, 85 manieren zijn om een stropdas te knopen. Niet al die knopen zijn even ge schikt voor dagelijks gebruik. Van de 85 varianten voldoen er volgens het duo slechts tien aan de eisen van symmetrie en har monie die van een stropdasknoop verwacht worden. Bij de tien be vinden zich de vier meest ge bruikte knopen, zoals de Windsor uit 1936. De aan de universiteit van Cambridge verbonden na tuurkundigen lanceren ook zes nieuwe knopen, die zouden vol doen aan de hoogste esthetische eisen. In de jongste uitgave van het we tenschapsblad Nature presente ren Mao en Fink de resultaten van hun onderzoek. Ze hebben heel wat afgefrunnikt: alle theoretisch berekende knopen werden in de praktijk uitgeprobeerd. De Japanse regering heeft de con sul uit Canada teruggeroepen. De man had zyn vrouw geslagen en zich daarvoor verontschuldigd met de mededeling dat dit nor maal is in de cultuur van zyn land. Tokio besloot de 51-jarige Shuji Shimokoji terug te roepen, nadat een rechtbank in Vancouver hem schuldig had bevonden aan mis handeling. Hy had zijn vrouw op 16 februari in hun woning zo hard geslagen dat zij in het ziekenhuis behandeld moest worden. De Ja panse regering was woedend dat Shimokoji tijdens zijn verhoor door de politie had gezegd dat het slaan van echtgenotes in de Ja panse cultuur past. In het parle ment benadrukte premier Keizo Obuchi dat er in de Japanse tradi tie geen sprake van is dat mannen hun vrouw mogen slaan. i L Een van mijn favoriete televisie programma's was Barend Van Dorp, maar daaraan ontbreekt thans ten enenmale de allure. Ik zit al meer dan een week met het zweet in m'n handen. Dit kan niet. Hier moeten we iets aan doen. Mijn actuele bezwaar tegen Ba rend Van Dorp is de literaire vleug. Onze jongens gaan interes sant doen, ondervragen schrijf sters en politici. Tussendoor bel len ze met Cruijff. Dat kan met Zo zijn we niet getrouwd. Barend Van Dorp hebben er een heel vreemde volière van ge maakt. Het is een babylonische spraakverwarring geworden die geen hout snijdt. Deze week zag ik Anna Enqulst, die een nieuw boek kwam pluggen. Ik weet nog steeds met welk. Om de haver- kh n Mulder er tussendoor te r. eren over een erectie; kennelijk als nieuw ontdekt ele mentair mannelijk levensver schijnsel, terwijl hij toch al 52 is. Ik kon er geen touw meer aan vastknopen. Freek de Jonge even min. r e cabaretier gaf Mulder nce n reprimande omdat hij de eretl\ in het bijzijn van een vrouw in andere bewoordingen omschreef Dat was gelijk tegen zijn zere been. Dus ook in de her haling boterbabbelde Mulder door over zyn stijve lui in relatie totz'n a-seksualiteit. Het was net alsof hij die broer van Boudewijn Büch imiteerde. Terwijl ik in ba sis toch maar om één reden naar Mulder kyk en dat is om uitge kristalliseerd te horen waarom Fons van Wissen niet meer voor Oranje wordt geselecteerd. Barend Van Dorp waren op hun best toen ze nog éénmaal per week voetbaloifleials interview den. De donderdagavonden be hoorden om die reden tot een van de genoeglijkheden van mijn be staan. Hoogtepunten waren de ochtendlijke bezoeken op privé- adressen. Daar belden ze steevast onaangekondigd aan. Vervolgens stelden ze alle vragen die 's nachts al door hun hoofd spook ten. Dat was televisie. Dat was vernieuwende sportjournalistiek. Thans worden er alleen nog zak ken lucht over me uitgestort. Vorig jaar ging het al fout toen het programma door een licht mu ziekje onderbroken werd. Ik heb daar Frits Barend persoonlijk op aangesproken. Als fan heb ik nu eenmaal mijn kinderwensen. Maar hy antwoordde dat ik dit verkeerd zag. De muziek door brak zijns inziens de beslotenheid en bracht het geheel in de context van de harmonie. Toen al dacht ik: het gaat niet goed met Frits. In de tijd dat Jan Mulder nog ge- woor mystery guest was, voltrok ken zyn invallen zich spelender wijs. Hij trok daarby een gezicht waarmee je in de sportwereld alle onzin van de wereld kon vertel len. Maar het was geen onzin. Er zat daar een oud-internationaal, die luchtig z'n woorden koos en zei waarop het stond en ik hing aan zijn lippen. Henk en Frits los ten een schot en Jan pareerde het. Eindelijk zagen we een man die in volstrekte zorgeloosheid voor nie mand knielde. Totdat hij voorde tweede keer in z'n leven een be kende Nederlander werd. Toen raakte hij de weg kwijt. De rechter mr. Jesse van Muylwyck Heinz Rene Windig en Eddie de Jong WAAK BUSFT P& VPKOACHTe: <aj Pie KO/VKOM <UAGfiJT~, V/ACHT A/Ï3T Att» jne oxzïmax Ik 9»j zi? IK POKF WTAWVf/ 6A Peanuts Charles M. Schulz Pe familie Jan$en As ïsstvjesks&d Jj Vj\ J3 "O .«moor kun pubefdcehter \svt\ulsi Frty

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2