10 De Kapellen laatste winnaar korfbalbokaal Bizar seizoen eindigt voor Van der Nol in ontslag Nastase kandidaat voor president ITF Vier ton voor font antwoord Kirsipuuwint derde etappe Berry Buis •22e op Super-G Schalken naar derde ronde Trainer Erik van Viersen: 'We hebben precies gespeeld zoals het moest' Promotieprijs voor Rotterdams Dagblad TVM met d Je Nederlanders naar Tirreno Koreanen 'ontdekken' Rotterdam Marathon Peter Mueller verlaat KNSB - schaatsers volgen Etappeschema voor de Ronde van Nederland Ursus-traifter week noodgedwongen uit naar parkjes en parkeerplaatsen Spelers HSC springen in de bres voor oefenmeesteï Blessures nekken HBSS Rotterd&riis Dagblad Woensdag 10 maart 1999 7 Londen Wat is het minimaal aantal slagen dat een tennisser nodig heeft om een set te win nen? Een 29-jarige Britse za kenman gaf in een televi siequiz het foute antwoord, maar won wel vier ton. De man gaf 24 slagen als ant woord in de show Wie wil mil jonair worden?' Correct is eeh- tertwaalf slagen. Voorsetwinst heeft een tennisser zes gaines nodig. Theoretisch gezien kan een speler zyn eigen drie servi- cegames winnen met twaalf slagen. Als zijn opponent in diens drie servieebeurten alle maal dubbele fouten maakt, volgt setwinst. Nevers Jan Kirsipuu heeft de derde etappe van de wielerwed strijd Parijs-Niee gewonnen. De wielrenner uit Estland bleef giste ren in de massasprint van de rit over 204,5 km van Sens naar Ne vers de baas over de Fransman Sléphane Barthe (tweede) en de Australiër Henk Vogels (derde). De Australiër Stuart O'Grady, die vorig jaar in de Ronde van Frank rijk twee dagen de gele trui droeg, nam de leiding in het algemeen klassement over van de Belg And- rei Tsjmil. O'Grady, van de equipe van i •Crédit Agricole, dankte dat -aan .'de onderweg twee gewonnen bonificatiesprints, goed voor zes seconden tijdwinst. Beste Neder lander is Maarten den Bakker als -zesde (op 32 seconden). Het werd een dubbele triomf voor de Casi no-ploeg, die Kirsipuu en Barthe in de gelederen heeft. Poprad-Tatry De Rotterdamse alpineskiër Berry Buis is gisteren bij de Jeugd Olympische Spelen *in het Slowaakse Poprad-Tatry als 22ste geëindigd tijdens de-Super- G. Dordtenaar Alwin de Quartel behaalde de 26ste plaats in een veld van 91 skiërs. Indian Wells Sjeng Schalken heeft de derde ronde bereikt van het Super Nine-toemooi in Indian Wells. In de tweede ronde ver sloeg de Limburger de als zestien de geplaatste Zweed Thomas Jo hansson in twee sets, 6-3 6-3. In de derde ronde- staat hij tegen over de winnaar van het duel tus sen de als tweede geplaatste Bus Kafelnikov, de winnaar van de Australian Open en Rotterdam, en de Braziliaan Kuerten. Door Kees Grandia Rotterdam De Kapellen is de laatste winnaar geworden van de Rotterdam Dagblad Bokaal. In een matige finale waren de Capelse korfballers vooral in de slotfase te sterk voor WION, dat in de eigen sporthal verrassend met 15-12 onderuit ging. De Rotterdamse overgangsklas- ser sloot de zaalcompetitie het af gelopen weekeinde af met een ge deelde derde plaats, terwijl De Ka pellen de titel in de eerste klasse op een haar na miste, maar de in siders wisten ook wel dat het ver schil tussen de twee ploegen niet zo groot is als hun status op de ranglijsten aangeeft. „ïk heb De Kapellen een paar keer zien spelen en het is zonder meer een goede ploeg," zei WION- trainer Bram Rog nog vooraf. ,.Het gaat er maar om of je ze ae mogelijkheid geeft hun spel te spelen en de vraag is hoe ze met de druk in zo'n wedstrijd om gaan." Het 'kersje op de taart', zoals Rog de bokaal omschreef, ging naar De Kapellen omdat juist WION niet in staat was het eigen spel te spelen. „De heren werden bij ons gedwongen in de rebound te spe len," erkende Wim Diepenhorst. „Daardoor ging bij ons het schot eruit. Dat deed De Kapellen goed, moet ik zeggen." De finale in de WION-hal was de laatste bekerwedstrijd in de hui dige formule, omdat de afdeling Rotterdam fuseert met de afde ling Zuid-West in een nieuw dis trict, maar mogelijk komt er als nog een voortzetting van de be kercompetitie, Besluiten hierover zullen op een later tijdstip worden genomen. Het duel tussen de twee uiterst ambitieuze korfbalploegen ging lange tijd gelijk op. Dat topscorer Wim Niesing, altijd goed voor een handvol treffers, wegens een me ningsverschil met zijn trainer niet aan de finale mocht deelnemen, was natuurlijk een zware aderla ting voor de Rotterdammers. Niesing, die volgend jaar bij hoofdWasser Fortuna Delft aan de slag gaat, stond nog wel als speler genoteerd in het programma boekje, maar'dat was een vergis sing, ook al scandeerde de WION- aanhang enkele malen zijn naam. „Er is geen sprakd van dat hy speelt," had Rog vooraf al laten weten. Tot een kwartier voor tijd was er nog altijd evenwicht (10-10) in de doelpuntarme finale. Dat leek voor WION een stevige tegenval ler en voor de jonge Capellenaren juist een steun in de rug. Met ab solute uitblinker Robin Diepen horst in de hoofdrol bleef De Ka pellen de gehele wedstrijd zonder moeite bij WION en toen ook Je roen Legerstee zijn draai had ge vonden was er in het slotkwartier geen houden meer aan voor WION. Legerstee bracht zijn ploeg met twee treffers voor het eerst op een voordelige marge van twee (12-10), waarna Die penhorst bin nen drie minu ten de wed strijd besliste: 14-10. De Kapellen- trainer Erik van Viersen gunde Diepen horst volko men terecht een pubüeks- wissel: „We hebben het verdedigend uitstekend ge daan en ik speelde ook wel lekker, ja," vond Diepen horst, die acht treffers voor zijn rekening nam. „Al die jaren dat wij hebben mee gedaan aan de bekereompeti- tie vlogen we er al in de ronde uit. Nu pakken we in één keer de beker. Ik zal niet zeggen dat-ie het seizoen goedmaakt, maar het is wel leuk." Góed voorbereid In de beginfase vielen de treffers Dolle vreugde bij de korfballers van De Kapellen na het behalen van de Rotterdams Dagblad Bo kaal. V.l.n.r.: ieroen Legerstee, Robin Diepen horst, aanvoerderïacoSchallenberg,Annema- rie van de Eijkel, Niels Schallenberg, Ilona Niesing, Natasja Padmos en Mirjam Vermeu len. Foto'sCorVos WiON-aanvoerder Ronald Verwelj is zijn tegenstander Jeroen Legerstee (I) te snel af, maar De Kapellen zou aan het langste einde trekken. aan beide zijden vlot na snelle aanvalscombinaties, maar al na een minuut of vijf (2-2) kwam de klad erin en bleek dat de twee tèams zich vooral goed hadden voorbereid op het defensieve Werk. Verdedigend beten beide ploegen tactisch goed werk zien en omdat de afvang in de eerste helft vaak in Rotterdamse handen terecht kwam, leek de balans bij rust (7-6 voor WION) in het voor deel door te slaan van de favoriete thuisclub. In de tweede helft kwam WIQN er échter nauwelijks nog aan te pas. Vijf doelpunten is - Tijdens de rust van de bekerfinale tussen WION en De Kapellen ontving Peter Ou- werkerk, chef sport van het Rotterdams Dagblad, de Jan Jettinghoff Korfbalpropagandaprijs 1999 uit handen van afdelingsvoorzitter Ger Willem- sen. De prijs wordt jaarlijks toegekend aan een per soon of organisatie die zich heeft ingezet voor de propaganda van de korfbalsport. Wiliemsen prees het Rotterdams Dagblad voor de grote belangstel ling die de krant wekelijks toont voor het korfbal natuurlijk veel te weinig voor een overgangsklasse^ maar Erik van Viersen, vorig jaar nog trainervan WION, had daar wel een verkla ring voor. „Ik ken WION natuur lijk goed, dus ik had mijn ploeg goed voorbereid. We .hebben,pre cies gespeeld zoals het moést. Ik ben tevreden." Londen Hie Nastase is een van de acht kandidaten voor de opvol ging van Brian Tobin als voorzit ter van de internationale tennisfe- deratie ITF. Tobin neemt op 9 juli op het ITF-congres in Noordwyk afscheid. De Australiër is sinds 1991 voorzitter. Nastase won in zijn actieve carri ère twee grand slams, de US Open 1972 en Roland Garros 1993. Bo vendien stond de 52-jarige Roe meen in de finale op Wimbledon. Daarnaast won hij 55 ATP-toer- nooien: het eerste was dat in Bogota 1968, het laatste in Bolog na 1981. Nastase ondervindt concurrentie van de Fransman Christian Bi- mes, de Zweed Jan Francke, de Zwitser Heinz Grimm, de Brit Ian King, de Amerikaan Harry Mar- mion, de Australiër Geoff Pollard en de Italiaan Francesco Ricci Bit- ti. De nieuwe voorzitter van het ITF wordt voor vier jaar (1999- 2003) gekozen. Sorrento TVM gaat vandaag met drie Nederlanders van start in de Tirreno- Adriatico. Ploegleider Steven Rooks heeft Tristan Hoffman, Steven de Jongh en Ser- vais Knaven in zijn equipe opgenomen. DeTVM-ploeg die in de Italiaanse ritten koers in actie komt, bestaat verder uit de Belgen Van Bondt en Van Petegem, de Duitser Klier, de Italiaan Casarotto en de Oekraïner Oetsjakov. De 34e Tirreno-Adriatico duurt van 10 tot en met 17 maart. Grote namen op de deel nemerslijst zijn de Italiaan Bartoli, de Fransman Jalabert, de Amerikaan Julich en de Zwitserse wereldkampioen Camen- zind. Rotterdam Zuid-Korea heeft Rotterdam ontdekt. Nadat Bong-ju Lee vorig jaar pal achter winnaar Fa bian Roncero verrassend als tweede eindigde, komt voor de negentiende editie van de Generale Bank Marathon Rotterdam, op zondag 18 april, opnieuw een toploper uit het Aziatische land naar de Maas- sta^. Het is de 25-jarige Yl-jong Kim, een zeer erva ren loper uit de 'stal' van dezelfde trainer Oh die ook Bong-ju Lee onder zijn hoede heeft. De laatste geeft dit jaar de voorkeur aan de marathon van Londen. Kim heeft een persoonlijk record van 2.09.21. Die prestatie leverde hij in oktober 1997 in eigen land in de marathon van Chunchon. Vong jaar won Yi-jong Kim de Dong Ah-marathon in Kyong-ju, de meest be kende marathon van Zuid-Korea. Bij de Olympische Spelen van Atlanta finishte hij als twaalfde. Ook aan de start op de Coolsingel staat op 18 april de Keniaan Simon Lopuyet. De 26-jarige Afrikaan maakte twee jaar geleden indruk m Rotterdam toen hij achter winnaar Domingos Castro (2.07.51), num mer twee Alejandro Gomez (2.07.54) en landgenoot Sammy Korir (2.08.02) als vierde eindigde in 2.08.19 uur. Eerder legden de organisatoren al de winnaar van Rotterdam '98, de Spanjaard Fabian Roncero, en de Keniaanse Tegla Loroupe, houdster van het vong jaar in Rotterdam gelopen wereldrecord bij de vróu wen, vast. Ook de Nederlandse top-drie bij de man nen Greg van Hest, Bert van Vlaanderen en kampi oen Luc Krotwaar, alsmede de beloftevolle debutante Irma Heeren zegden hun komst toe. H ilversumSprintcoach Peter Mueller verlaat na dit seizoen de KNSB. Gisteren liet hy de schaatsbond weten dat hij volgend seizoen 'elders' emplooi heeft. Volgens NOS Studio Sport zou de Amerikaan hebben gekozen voorde SpaarSelect-ploeg van Gianni Rom- me en zou hy tevens de schaatsers Jan Bos, Erben Wennemars en Jakko-Jan Leeuwangh meenemen „Wij betreuren het vertrek van Mueller," zei Wim Schenk, voorzitter van de KNSB. „We wisten dat Pi- ter om zich heen keek," aldus topsportcoördinator Ab Krook. „Maar van de schaatsers zelf hebben JVë tot op heden geen reactie gehad," meldde Schenk, die verwees naar gesprekken met kemploegleden, vorige week in Inzeil. „Met alle kemploegleden heb ben we gesproken over de toekomst van de teams. Die gaan we herstructureren, en ze krijgen ook een andere beloningstraetmir. In het algemeen hebben de rijders op die plannen zeer positief gereageerd." Bang voor de doodsteek voor de kernploegen is de preses niet. „De kernploegen blijven bestaan, alleen in een andere vorm." Krook keek voorzichtig vooruit, „Wie er ook weggaat of blijft, we moeten een harmoniemodel ontwikke len, waardoor de KNSB met alle rijders goed kan sa menwerken. Voor evenementen als de Spelen, ie ti- teltoemooien en de worldcups heb je met één Neder landse ploeg te maken. Het zou daarom makkelijk zijn als we in de toekomst goed samenwerken. Niet dat er zoals dit jaar een week voor een groot toernooi nog allerlei discussie^ zijn*1*r 5 1 Gouda De start van de Ronde van Nederland is dit jaar in Gouda, dat driejaar geleden ook al als begin punt fungeerde. De 39ste is de laatste ronde van deze eenwen heeft van 24 tot 28 augustus plaats. Op 26 au gustus staat een individuele tijdrit over 26,2 kilome ter van het Duitse Nordhom naar Denekamp op het programma. De ronde eindigt in Landgraaf. Het etappeschema: 24/8' eerste etappe' Gouda - Tilburg (172,7 km); 25/8: tweede etappe; Utrecht - Coevorden(l85 km), 28/8' derde etap pe: Coevorden - Denekamp (85,5 km), vierde etappe, individuele tijdrit' Nordhom - Denekamp (26,2 km); 27/8' vyfde etappe. Nyver dal - Venlo (187,1 km); 28/8: Blenck - Landgraaf (227 km). Door Bart Boerop Schiedam Jaap van der Nol werd vorige week ontslagen als trainer van voetbalvereniging Ur- sus. Daarmee kwam voor hem een einde aan een zeer vreemd sei zoen. Van der Nol begon bij Ursus zonder spelers en zonderveld. De voorbereiding op de competitie viel in het water en Ursus speelde tot de winterstop slechts vijf wed strijden. Geen van die duels werd gewonnen. Ook nu nog staat de Schiedamse club op de laatste plaats in de vierde klasse G. Van der Nol werd op straat gezet* een Ursus-hart gebroken. „Toen ik vorig jaar april werd aan gesteld was er nog niets aan de hand," steekt de Van der Nol van wal. „Sportief ging het Ursus niet voor de wind en degradatie uit de derde klasse dreigde, maar er za ten genoeg goede spelers in de groep om meteen weer naar pro motie te streven, mochten we in de vierde klasse terecht komen." Leegloop Vlak voor de oversehrijvingspe- riode in mei afliep en degradatie een feit was, werd de oefenmees- ter geconfronteerd met een totale leegloop. Acht spelers stapten op. Edwin Ibrisimovic, Alex de Jonge en Martijn en Arjan van der Lae zochten hun heil bij PPSC. Twee gingen er naar WK en nog twee naar Leonidas. „Ik verloor in een klap al mijn bepalende sjoelers en moest direct de doelstelling aan passen: handhaving in de vierde klasse, op meer mocht ik niet ho pen. Vervolgens moest ik mijn se lectie compleet zien te krijgen. Ik heb jongens die gestopt waren, gevraagd terug te keren (Marti Schoenmakers; red) en verder heb ik de selectie aangevuld met jongens uit lagere teams; Hans meijer, John de Vries. Jaap Van der Nol kijkt terug op een apart seizoen bij Ursus. Hij zegt weinig steun gehad te hebben van het Ursus-bestuur: Welk bestuur? Voorzover ik weet bestaat het bestuur uit twee man: Fred Meerhof en voorzitter Berry Antonfssen, en alleen die eerste heeft me gesteund.' FotoPeterMoikenboer Toen Van der Nol zijn selectie (twaalf man) begin juli voor de eerste training opriep, werd hij met nog een tegenslag geconfron teerd: Ursus was verhuisd van sportpark Harga (HBSS) naar sportpark Kethel (ODC), maar de gemeente had nog geen toestem ming gegeven de faciliteiten van ODC en WK te gebru jken. „Ik kon dus niet trainen op het veld van ODC. Ik had zelfs geen toestemming de kleedkamers te gebruiken, maar dat deden v>e stiekem toch. We zochten dan maar het gras op in het Beatrix- park, maar dat was flink verpest door mollen en konijnen. De kans op blessures was groot en die kon ik met maar twaalf man niet ge bruiken. We hebben op parkeer- plaatsjes getraind in Kethel en op een veldje vlak naast een tennis- hal. Daar moesten we de kinderen van af sturen voordat wij een bal letje konden trappen. Dat is toch te gek voor woorden? Het was hoogzomer, heet, en wij hadden daar niets te drinken. Gelukkig woonden er wat Ursus-supporters in de buurt die af en toe met water en ijsjes langskwamen." Pas in augustus kreeg Ursus toe stemming bij ODC in te trekken. Ursus begon nuie nodige ver traging aan de competitie, want het hoofdveld in Kethel stond in september volledig onder water. Tot de kerst speelde Ursus slechts vijf duels en verloor ze alle vijf. „Het was heel moeilijk om de jon gens gemotiveerd te houden. Ik bleef wel roepen op vrijdag dat ze scherp moesten zijn voor zondag, maar als het dan drie keer achter elkaar niet doorgaat, zeggen ze de vierde keer: 'bekijk het maar. Het wordt toch afgelast', Iedereen was zeker van zijn plaats, want ik had geen vervangers. Dat vertaalt zich ook naar de trainingsopkomst en Ik had geen mogelijkheden om ze disciplinair te straffen." Van der Nol zegt weinig steun ge had te hebben van het Ursus-be stuur. „Welk bestuur? Voor zover ik weet bestaat het bestuur uit twee man: Fred Meerhof en voor zitter Berry Antonissen, en alleen die eerste heeft me gesteund. In januari had ik al besloten dat ik zou stoppen by Ursus, maar ik wilde wel eerst netjes het seizoen afmaken. Toen Antonissen begin februari in de krant iets zei over mijn aanpak, heb ik een gesprek aangemagd en heb ik verteld dai ze al vast op zoek konden naar een nieuwe trainer. Een week la- ter moesten we thuisspelen tegen HWD. Daar stond ik met mijn jon gens; de leider was er niet, de ver zorger was er niet, de grensrech ter was er niet. Zo kan je toch niet werken?" Zo hoeft Van der Nol ook niet meer te werken, want vorige week werd hij door de club op non-ac tief gesteld. -*Het-bestuur gaf als reden dat ik in de krant kritiek had geleverd op de voorzitter. Daar hadden ze dan eindelijk een stok gevonden om mij mee te slaan. Het boterde al langer niet tussen my en de voorzitter. Anto- nisse liep de laatste tijd met een grote boog om me heen. Van com municatie was absoluut geen sprake meer," Loyaliteit Ursus stelde elftalbegeleider Cock Zey aan als opvolger voor Van der Nol „Dat Zeij daar zo makkelijk ja op gezegd heeft, ver baast me," aldus de ontslagen oe- fenmeester. „Ik heb hem dit jaar by het elftal betrokken, toen de vorige begeleider ermee stopte. Ik had wat meer loyaliteit venvacht van wat nu mijn collega is, maar zelfs een telefoontje kon er niet af." Verschillende spelers hebben wel de moeite genomen hun voor malige trainer te bellen. Die steun deed hem goed, want het gedwon gen thuiszitten is Van der Nol niet gewend. In zijn bijna twintigjari ge loopbaan als trainer is Van der Nol nog nooit ontslagen. Het is maar de vraag of hij nog wel zo lang thuis zit. „Ik heb al weer een paar dingetjes lopen. Ik kan daar nog niet veel over zeggen, alleen dat ik misschien niet als hoofd trainer, maar in een andere func tie bjj een club ga werken." Vlaardingen Een deel van de zondag-selectie van voetbalvereniging HSC heeft er bij het bestuur 'óp aangedrongen trainer Piet Kattestaart voor de club 'te behouden. Kattestaart gaf vorige week aan zijn con tract bij de Vlaardingse vijfdeklasser niet te verlen gen, omdat de club niet aan zijn financiële eisen kan voldoen. Afgelopen zondag hebben de oudere spelers een gesprek gehad met het bestuur en gedreigd weg te gaan als Kattestaart inderdaad vertrekt. „We zitten met een probleem," zegt voorzitter Paul Nachtegaal. „Er is sprake van groepjesvorming in de selectie. Met name de jongere spelers hebben niets tegen een nieuwe oefenmeester. Kattestaart zit hier nu drie jaar. Als we met hem doorgaan, moeten, we hem in vaste dienst nemen als gevolg van de Flex- wet. Kattestaart heeft ons een heel redelijk bod ge daan, maar als bestuur hebben we unaniem besloten niet met hem verder te gaan, omdat we niet het fi nanciële risico willen lopen dat we nooit meer van hem afkomen. We gaan met de totale spelersgroep praten om te zien of we op één lijn kunnen komen. Dat kan tot gevolg hebben dat Kattestaart blijft." Zaalvoetbal Neptunus-HBSS 7-3 (3-1). HBSS had een te smalle bank om Neptunus in problemen te kunnen bren gen. Bij de Schiedammers ontbraken Paul van de Heuvel en Cor Timmers vanwege een blessure. Jaco van Tilborg en Remeo van der Lugt (2) namen de doelpunten voor hun rekening. All Green's-MSV'71 7-5 (5-1). De Rozenburgers lie pen in de eerste helft simpel uit naar een 5-1 voor sprong. Na rust kwam MSY71 terug tot 54. Toen werd de beslissende kloof geslagen. Hermes DVS-Maasstad 3-10 (34). De Schiedammers kwamen goed uit de startblokken en namen een 2-0 voorsprong. Na rust ging er geen bal meer in. Marco Verspuy, Martijn van der Lee en Ed van der Lugt wa ren alleen in de eerste helft trefzeker. SC Voorae-Groenoord 4-2 (1-1), Mocht Groenoord nog enige hoop hebben op promotie naar de hoofd klasse dan is die na de 4-2 nederlaag tegen Voome volledig de grond ingeboord. Speelronde 24: All Green's-MSV 717-5, Malion/Cammen-NOC 8-2, Hemes DVS-Maasstad 3-10, ZOB/Re-Cars-Bmnenstad 3-3, Sprint/ Tybex-VZ '81/City Lens 8-5, Neptunus-HBSS 7-3, BS-RozeVEraloss 6-4 Stand: All Green, 's 24-59, Maasstad 24-58, Neptunus 24-49, MdJon/ Cammen 23-46, Sprint 23-40, Hennes DVS 24-37, RS 24-33, HBSS 24-32, Rozet 24-30, NOC 24-26, Binnenstad 24-23, VZ '81 24-11 MSV7123-10

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2