Het roerige leven van de Vernieuwde Stad 'Voor moeilijke bouwprojecten moet je bij ons zijn' Hoezo lage opkomst? sSlIfmS genda Eerste Matthaus Passion Spuitgasten gezocht Boekenmarkt Oosterkerk Open huis in kas Archief toont oude video's Doodoo's Coffee zet de eerste stap Rotterdams Dagblad Woensdag 10 maart 1999 Ik heb stilletjes gelachen, vorige week. Aandoenlijk was het om de dames en heren politici te zien treuren over de armoedige opkomst (bij de Statenverkiezingen, mocht u zich afvragen waar ik het over heb). Ik kreeg bijna medelijden met hen; zo wentelden ze zich in hun verdriet.De 35,6 procent meet een bittere pil zijn geweest voor het Schiedamse raadslid Henk Metaal. Hij was door de Schiedamse ge meenteraad benoemd' tot supervisor verkiezingsposters plakken. Tweemaal heeft hij geplakt, de twgede keer met een sterkere lijm soort, die hij zelf had ontdekt. Je zag hem denken: daar kunnen de kiezers niet meer'omheen. Wat had hij zijn stinkende best gedaan, die Henk Metaal» maar de kiezers konden er ftel omheen. De 38,5 procent moet een bittere pil zijn geweest voor de Vlaardingse raadsleden, die maandag 1 maart in de Harmonie de degens kruis ten. De herboren lokale zender Waterweg FM zond het debat zelfs li ve uit, want de nieuwe ploeg meent de voorkeuren van de luisteraars te kennen. Maar al hun pleidooien voor of tegen de verdere aanleg van de A4, voor of tegen meer goedkopere woningen leidden niet tot een run op de stemcomputer. In de loop van de woensdagavond (radio, televisie) en donderdag (kranten) volgden de voorspelbare commentaren en ideetjes: verkie zingen combineren, stemplicht invoeren, voorlichting verbeteren, bevoegdheden provincie uitbreiden, aantal provincies uitbreiden enz. Eén standaardreactie heb ik dit keer gemist: de traditionele op merking over het weer als spelbreker. Volstrekt overtrokken', noemde de Vlaardingse wethouder Aart Kool het geroep over een te lage opkomst Nu behoor ik niet tot zijn fanclub, noch tot zijn achterban, maar laat ik het dez'e keer nu eens hartgrondig met hem eens zijn. Het Schiedamse raadslid Menno Silj- ee trok trouwens een aardige vergelijking: Clinton is bij een opkomst van 43 procent gekozen. Dus, gaan we nu over Clinton ook zeggen, om de Schiedamse burge meester eens te parafraseren: 'Namens wie zit die er?' Of (Ton van der Steen, D66): 'Die kuipen we opheffen.' Of (Ben van der Velde, Groen Links); 'Deze verkiezingen betekenen natuurlijk wel het fail lissement van Clinton, We kunnen wel blijven roepen dat hij zo be langrijk is, maar er Is blijkbaar toch iets met hem aan de hand.' Ja, dat laatste dacht ik ook, toen Lewinsky vertelde over het showen van haar ondergoed. DICK VAN DER LÜGT De komende weken wordt weer op diverse plekken de Matthaus Passion van J.S. Bach uitgevoerd. Van avond wordt het spits in Schiedam afgebeten in de IGrote Kerk aan de Lange Kerkstraat. De uitvoeren- den zijn het Schiedams Bachkoor, het Maasstedelijk Meisjeskoor en het Randstedelijk Begeleidingsor kest. Als solisten treden op: Anneke Kaasschieter, Ron Stallinga, Renate Aigera, Richard Zook, Mario Velopape en Ronald Dijkstra. Jaco van Leeuwen be speelt het orgel en de algehele muzikale leiding is in handen van Bas van Houte. De uitvoering begint om half acht. De kerk is al een half uurtje eerder open. De Schiedamse gemeentebrandweer zit naarstig ver- 1 egen om vrijwilligers. Er is nieuwe aanwas nodig om de uïtrukdienst op peil te houden. Daarom wordt de ze maand een grote wervingsactie gehouden. Zo gaan er volgende week huis-aan-huis folders worden verspreid in de woonwijken ten zuiden van de A20. Dit omdat daar de vraag naar spuitgasten veruit het grootst is. De brandweer hoopt met name allochto nen en vrouwen te interesseren voör een functie als adspirant-vrijwilliger bij het korps. Volgens een woordvoerder van de gemeentebrandweer zijn er ie der jaar nieuwe vrijwilligers nodig. Het verloop is aanzienlijk. Mensen stoppen als vrijwilliger omdat ze te oud worden, gaan verhuizen, een andere baan krij gen of in dienst treden bij de beroepsbrandweer. Ge- interesseerden kunnen zich telefonisch, via 4091999, aanmelden bij de Schiedamse gemeentebrandweer. Zij krijgen dan een uitnodiging voor een informatie avond op 12 april. Vlaardingen jn de Oosterkerk aan de Schiedamseweg in Vlaardin gen wordt zaterdagmorgen van negen tot twaalf uur Aweer de maandelijkse tweedehands-boekenmarkt gehouden. Omdat het boekenweek is krijgt elke ko pper een boekenweekgeschenk. Dat is niet die van dit jaar, maar van een van de afgelopen zestig jaar. Alle geschenken zijn ingepakt dus het is voor de koper - een verrassing welk boek het is. Natuur- en Milieu Educatie van de gemeentelijke dienst Stadswerk opent zaterdag- en zondagmiddag weer de kas bij park 't Hof aan de Hofsingel. Op beide dagen wordt er van een tot vier uur open huis gehou den. In de kas is een tafereel uit de Vlaardingse pre historie nagebootst. Bezoekers worden in de gele genheid gesteld op autenthieke wijze vuur te maken, brood te bakken, manden te vlechten, te weven, soep te koken, wol te spinnen of zelf aan de bouw van een .prehistorisch huis te werken. De afgelopen maanden vermaakten ook de groepen 5 en 6 van het Vlaarding se basisonderwijs ach hiermee tijdens excursies al 'kostelijk Daarnaast krijgen bezoekers dit weekein de een den .onstratie van archeologisch onderzoek en wordt daar een nadere uitleg bij gegeven door leden van de Vlaardingse Vereniging voor Archeologisch Onderzoek en door de plaatselijke stadsarcheoloog Tim de Ridder. Met ingang van aanstaande vrijdag worden in het Stadsarck „f van de gemeente Vlaardingen maande lijks oude films uit de videocollectie vertoond. De col lectie beslaat zo'n 75 films en fragmenten waarin de stad Vlaardi j ,en en/of Vlaaidingers centraal staan. Tot de recentere opnamen behoren beelden van het Haring- en Bierfeest en de uit '96 daterende promo tiefilm 'Thuis in Vlaardingen'. In de verzameling zit ten echter ook opnamen uit de jaren twintig, die door het Stadsarchief zijn overgezet op videobanden. De fïlmmiddagen zullen steeds op de tweede vrijdag van de maand, van half drie tot vier uur, in de foto studiezaal van het Stadsarchief aan Plein Emaus worden gehouden. De serie gaat deze week van start met de films Vlaardingen koerst op morgen' uit het begin van de jaren vijftig, het van 1921 daterende 'Langs den Nieuwenwaterweg in een watervliegtuig' en beelden rond het 40-jarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Op die laatste beelden uit 1938 zijn onder meer de aubade op de Markt te zien, de toespraak van burgemeester Siezen (zonder geluid) en de oude spelletjes en optochten die ter gelegen heid van dat volksfeest werden gehouden. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Martëtte Olsthoorn, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 GemeentelijkadviseurstadsontwikkelingJulesPeppe!aargefIankeerddoordekomendemanPeterPaulDoodkorte(links)endeblijvendemanCorBolmers(rechts)bij de Vernieuwde Stad. FotoRoei Dijkstra Over de Vernieuwde Stad BV is weinig bekend. Zelfs in gemeen teraadskringen weet men er vrij wel niets over te vertellen. Toeh heeft de Schiedamse pnbliek- private samenwerking sinds de oprichting in 1995 een nogal tur bulent leven geleid. Zo haakte het private deel van drie markt partijen al weer snel af, staat er een verlies van bijna een half miljoen op de rekening, en is er inmiddels een nieuwe versie op gericht onder de naam de Ver nieuwde Stad Schiedam BV. Door Kor Kegel en Marc Floor Schiedam In de jaren negentig moet Schiedam vaststellen dat ruim 11 procent van haar 34.500 woningen van voor de oorlog da- teert. Van het vooroorlogse wo ningbestand verkeert ook nog eens bijna de helft in erbarmelij ke staat. De kosten voor herstel liggen in Schiedam op ruim 30.000 gulden per woning, aan zienlijk boven het landelijke ge middelde. Op een bijdrage van bewoners hoeft niette worden gerekend. De goedkope vooroorlogse wijken hebben mensen aangetrokken met een minimuminkomen, die zeker geen geld hebben voor het opknappen van hun woning. Een negatieve spiraal, waar Schiedam niet makkelijk uitkomt. Gooi daar de tijdrovende procedures bij die eigen zijn aan stadsvernieuwing, en je staat als gemeente voor een bijna onmogelijke opgave. Tegen deze achtergrond wordt in 1995 besloten tot de oprichting van de Vernieuwde Stad BV, Deze publiek-private samenwerking (PPS), dus tussen gemeente en bedrijfsleven, moet de stadsver nieuwing in de vooroorlogse wij ken gaan aanpakken. Voordelen ten opzichte van een volledig pri vate aanpak zijn de afwezigheid van een winstdoel en sterk ver korte procedures door de directe betrokkenheid van de gemeente. Voormalig wethouder ruimtelijke ordening Cor Bolmers wordt door wethouder Reijnhout gevraagd de levensvatbaarheid van een PPS- constructie te onderzoeken De gemeenteraad vindt het rapport, waarmee Bolmers op de proppen komt, overtuigend en geeft zijn fi at aan de oprichting van de Ver nieuwde Stad. Bolmers, die in zijn carrière als PvdA-wethouder de nodige door tastendheid heeft laten blijken - zij het met altijd op een manier die alom instemming vond- wordt de eerste directeur. „De doelstelling van de Vernieuwde Stad was met heel korte doorloop tijden dingen voor elkaar te krij gen," verklaart de nu 67-jarige Bolmers. „Dus iets van plan zijn, en dat gewoon binnen een paar jaar voor elkaar hebben. Nou, dat was natuurlijk koren op mijn mo len: ik ben nooit anders geweest." Drie private partijen worden be reid gevonden deel te nemen in de Vernieuwde Stad: de Schie damse aannemers Bokx Holding, Beheer Slavenburg's Bedrijven en Ostahold kopen zich in voor een gezamenlijk aandeel van 50 procent. Zo ontstaat er per 1 april 1995 een PPS-constructie, waarin de gemeente Schiedam 1250 aan delen van 100 gulden heeft en de drie aannemers elk 418 aandelen van 100 gulden, goed voor een to taal aandelenkapitaal van 250.400 gulden. Bolmers wordt de enige bestuur der, elk deelnemend bedrijf levert een directeur als commissaris, en wethouder voor stadsvernieu wing Adri Reijnhout krijgt de vierde zetel. Alle functies zijn on betaald. De gepensioneerde Bol mers vervult zijn directeurschap als hobby en bovenal als roeping. „Ik heb vanaf het begin alleen een reiskostenvergoeding gekregen," zegt hij. „Schiedam was en is ge woon mijn stad. En als de ge meente mij dan vraagt pro deo iets te doen, dan doet Cor Bolmers dat." Rechterhand van Bolmers wordt de gemeentelijk adviseur stads ontwikkeling Jules Peppelaar. Volgens hem namen de drie Schiedamse aannemers uit zuiver idealisme deel aan de Vernieuwde Stad. „Ze gaven aan zich verbon den te voelen met Schiedam," licht Peppelaar toe. „Daarom wil den ze graag aan de PPS meewer ken. En wij hebben dat als ge meente met beide handen aange grepen om zo het risico te spreiden en van hun ken nis van de markt gebruik te kunnen ma ken." Directeur Cees Bokx van Bokx Holding, een van de toenmalige commissarissen van de Ver nieuwde Stad, bevestigt dat. „We hebben hei in de bouw vaak ai- leen over de krenten in de pap, terwijl er ook randjes zijn in de stadsontwikkeling waar niemand wat mee wil doen," verklaart hij de deelname van zijn bedrijf. „En wij zijn natuurlijk een bedrijf met een geschiedenis in Schiedam en Vlaardingen. Praktisch al onze werknemers komen ervandaan." Als pilotproject voor de Vernieuw de Stad denkt directeurs Bolmers meteen aan de hoek Rembrandt- laan-Vlaardingerdijk. „Heel het westen van Schiedam kermde daarover," vertelt hij. „Dat sig naal kreeg ik in mei '95, en binnen veertien dagen had ik overeen stemming over het te slopen pandje dat op de bouwplek stond. Begin december kon de eerste paal de grond in." Bolmers regelde de grondaan koop, de sloop- en de bouwver gunning, en Vernieuwde Stad- aandeelhouder Bokx nam de bouw ter hand van de flat die de naam Rembrandt Panorama met zich mee zou krijgen. Bolmers is nog trots op de snelheid waarmee hij dingen voor elkaar heeft ge kregen. „Als ik een pandje wilde kopen, belde ik gewoon een van de comissarissen van de Ver nieuwde Stad. Ik keek persoon lijk of het wat was, maakte even een rapportje en sloot de deal. Ik ben gewoon naar de eigenaar van dat pandje gegaan en heb gezegd: geen gezanik, wat wil je ervoor hebben?" Na de voltooiing van het Rem brandt Panorama mag de Ver nieuwde Stad een tweede pro bleemgebied in de stadsvernieu wing onder handen nemen: de voormalige gymnastiekzaal aan de Franklinstraat in Schiedam- Oost. „Daar viel niks mee te be ginnen," herinnert Bolmers zich. „Er moest een artikel 19-procedu- re voor gevoerd worden om het bestemmingsplan te wijzigen. Toen is bij ons het idee geboren: kunnen we niet iets binnen de be staande bestemming bouwen?" Het zou de realisatie van Schie dams eerste en enige studenten flat worden. Wederom tekent een aandeelhouder voor de bouw. Wo ningstichting Noordvest koopt de Rat om de kamers aan Schiedam se studenten te verhuren. „Ieder een zei van tevoren dat het een ktankzinnig plan was," juicht Bolmers. „Maar toen het eenmaal was gerealiseerd, waren de ka mers twee keer overtekend door de vele studenten die er m wil den!" Na de bouw van de studentenflat aan de Franklinlaan beginnen zich de eerste scheuren in het concept van de Vernieuwde Stad Bokx, Ostahold en Slavenburg. Ze leveren hun aandelen weer in, en krijgen daar driekwart van de prijs voor terug die ze hadden be taald bij deelname.Volgens Jules Peppelaar gingen de partijen als vrienden uit elkaar. „De aanne mers toonden begrip voor de situ atie. We hadden prettig met el kaar samengewerkt, maar onze argumenten waren stevig genoeg om ook hen te overtuigen van het opbreken van de deelname." Inmiddels begint de Vernieuwde Stad aan zyn derde bouwproject, dat recht tegenover het voorgaan de moet verrijzen. De gemeente Schiedam heeft een onderzoek verricht naar de in slechte staat verkerende panden in het gebied Edisonstraat-Ampèrestraat-Van Swindenslraat en komt tot de con clusie dat sloop de enige oplos sing is. De Vernieuwde Stad komt met het idee van de bouw van een dertigtal woningen en een winkel op de plek. Wederom gaat Bolmers met zijn te vertonen. De private partij van drie lokale aannemers bftjkt niet van zins aanbestedingen van bouwprojecten van de Vernieuw de Stad uit handen te geven. „Die bedrijven hadden een zeker voorkeursrecht," verklaart direc teur Bolmers. „En wjj vroegen ons af of we op die manier met de Vernieuwde Stad wel op de goede weg waren. Na intern beraad kwa men we tot de conclusie dat we niet onafhankelijk genoeg waren, omdat we bij een bouwproject geen andere marktpartijen kon den inschakelen." Dat komt mede doordat de drie aannemers na de toetreding tot de Vernieuwde Stad BV een aparte vennootschap onder firma oprich ten, eveneens onder de naam Ver nieuwde Stad. Deze VOF is de eni ge onderhandelingspartner van de Vernieuwde Stad, waardoor andere aannemers geen kans hebben op een opdracht en er zo de mogelijkheid bestaat voor het kunstmatig hooghouden van de werkprijzen. Maar ook de bedrijven zelf valt de PPS-constructie in de praktijk wat tegen. „We zijn vertrokken vanuit een idealistische gedach te," zegt Bokx, „Maar dat bleek toch een weeffout Want stadsont wikkeling in de desbetreffende gebieden kost toch wel heel veel energie." De directeur zegt dat er geen eis lag dat alle aanbestedingen van de Vernieuwde Stad bij de drie aandeelhouders terecht moesten komen. „Die eis lag er niet hard, maar het werd op gegeven mo ment wel vanzelfsprekend het vertrekpunt. En dat wekte bij der den de indruk dat de Vernieuwde Stad altijd aan deze drie bouwbe drijven vast zat." En dus is het eind 1997 exit voor bekende slagvaardigheid van start, „Ik heb daar rondgelopen en soms binnen 24 uur zaken ge daan over de aankoop van een pand," vertelt hij. „Het was ge woon: voor die prijs wil ik het heb ben, volgende week afrekenen. In december van '97 had ik alle pandjes." Alle pandjes, behalve een. De be woners van de Van Swindenstraat 43a zijn niet van plan zonder slag of stoot hun huis aan de Ver nieuwde Stad te verkopen. Zij menen dat de sloop van hun huis niet in de oorspronkelijke plan nen voorkwam, en dat de woning bovendien verre van slooprijp is. Wethouders Wiegman en Reijn hout moeten er uitei ndelijk aan te pas komen om d oewoners tot verkoop te bewe De betreffende mmilie zei des tijds weinig gecharmeerd te zijn van Bolmers overdonderende be nadering en noemde zelfs de Ver nieuwde Stad in één adem met in timidatiepraktijken. Bolmers is daarover een heel andere mening toegedaan. „Ik zou ruzie met hen hebben gehad, Sas ik in de krant," roept hfj. „Nou, niets is minder waar! Als ik daar tussen de mid dag langs kwam, at ik gewoon even een boterhammetje mee, zo goed was de verstandhouding. We hadden slechts een zakelijk con flict, wat ons goed recht was." De vierde klus van De Vernieuw de Stad wordt het project RaamJ Schie. Aanvankelijk is het plan al leen de voormalige moskee aan te pakken, maar het loopt uit op de bouw van een complex met acht endertig wooneenheden. Op 16 maart van dit jaar moet de eerste paal de grond in gaan van wat een luxe woongelegenheid moet wor den, met appartementen van tus sen de twee en vijf ton. Het project Raam/Schie zal me teen het laatste project worden van de Vernieuwde Stad BV. Voor nieuwe bouwplannen is op 1 janu ari van dit jaar de Vernieuwde Stad Schiedam BV opgericht. De voormalige Capelse D66-wethou- der Peter Paul Doodkorte is inge huurd als directeur van de nieuwe PPS, terwijl Bolmers die functie voor de oude zal blijven bekleden. Nieuwe partners zijn gevonden in Noordvest en de WBS, en het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Voor de rest lijkt er weinig te ver anderen: de doelstelling blijft op papier exact hetzelfde. Toch is er een nieuwe ontwikkeling: de Ver nieuwde Stad Schiedam BV zal zich ook op naoorlogse projecten gaan storten die wel winstgevend zijn. Het project Spieringshoek staat in dat kader op het program ma. „Daar hopen we wel een ren dement uit te trekken," zegt Doodkorte. „Dat doen we omdat er bij een aantal vooroorlogse pro jecten geld bij moet. Op deze manier kan de Vernieuwde Stad zijn eigen broek ophouden" Daarbij heeft ras- manager Dood korte het zo ongeveer als zijn mis sie gesteld om de Vernieuwde Stad publicitair uit de schaduw te trekken. Tot nu toe was zelfs de Schiedamse gemeenteraad prak tisch niet op de hoogte van het wel en wee van de PPS, waarvan zij nota bene voor de helft deel uit maken. „In de pr is naar mijn smaak veel te weinig energie gestoken," ver klaart de nieuwe directeur. „Ik wil gaan uitleggen waar we mee bezig zijn. Als het aan mij ligt, hebben we binnen een jaar zo'n bekendheid in Schiedam, dat ie- dereen weet dat je voor moeilijke projecten bij ons moet zijn." De oude Vernieuwde Stad zal nu haar projecten Raam/Schie en Edisonstraat gaan afmaken onder leiding van Bolmers. Daarna wordt het via een sterfhuiscon structie ontmanteld of wordt het een slapende BV. Het is nog niet duidelijk of dan ook de huidige schuld van ruim 476.000 gulden, waarmee het boekjaar 1997 werd afgesloten, is verdwenen. Bolmers heeft daar alle vertrou wen in. „Je kunt daar ten eerste al het geld vanaf trekken dat de drie voormalige participanten hebben terugbetaald," zegt hij. „Wat de rest betreft, dat is een investering in de twee nog lopende bouwpro jecten die na oplevering moet worden terugverdiend Het zal de gemeente echt niks gaan kosten, verzekert de direc teur. Ook al werd er op het project Rembrandtlaan een verlies van drie ton geleden. „Daar kan dan de winst van Spieringshoek voor worden aangewend," zegt nieuwe directeur Doodkorte. Waarop Bol mers aanvult: ;)Moeht dat niet lukken, dan kijken we gewoon met de aandeelhouders waar het vandaan moet komen." Woensdag 10 maart SCHIEDAM Zorgcentru m Thuri ede, bingo, 14.00 u. Gro te Kertt. Matthaus Passion door het Toon- kunstkoor, 19.30uTheater a.d. Schle. Vol gens Myra met Ingeborg Elzevier e.a.20.15u VLAARDINGEN De Babbers polder. Gespreksgroep. 13.45- 16.15u. Dc West Dansavond." 19.30- 22 QOu. Stadsgehoorzaal. Vincent Bijks met Scheve bomen, 20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Politiek jongerencafe, 19,30u. ROTTERDAM Diergaarde BJiJdorp Eitje. TheatertVest 16.00-17.00 Stemworkshop voor kinderen, de Doelen Jumaanse zaal 20.15, inleiding Theo Muller Van Cappellen Zaai 19.30 Het strijkkwartet in de 20e eeuw. Casino Rotter dam 20.00-01.00 Rob Russel. 20 00- 01.00 Beauty promotie door Parfumerie La Bourse. UixorTheater 20.15 Wereld Muziek theater Festival. Odeon 20.30 Live Jazz m Qdeon.N ighttown Theatercafé23.00Fresh Up. de Unie20.30NCRVVolgspotüve.Sport- hal Noorderhavenkade t/m 16.00 Sportti- stuif. SporthalSnellemarfmie.OÖSpOftirt stuif. Schelling's 19.00 Moeders Mooiste. Rotterdamse Schouwburg gr zaat 20.15 Oom Wanja. Theater Zuidplein klzaal 20.30 Maarten van Roozendaal. Chabot Museum Kunstkijkdagen SKVR. Museum Boljmans Van Beurlngen Studiemiddag, Prinses The- ate- 20.00 Wereldprogramma, t.s.m. Stich ting Dunya, SKVR Hennekijnstraat 619.30- 21.30 Beeldende Kunst mfiiosofisch perspec tief. Donderdag 11 maart SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Bingo, 13.30u. Theater a.d. Schle, Robert Long met Meer dan ooit, 20.15u. Podiumcafé. Sessie met Kees van Krugten, 21.00u, Filmhuis. The Hoisewtis- perer, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.15u. Stadsgehoorzaal. Jaap van Zweden en The Amsterdam saxophone quartet. 20.00u. MAASSLUIS De Ark. Musical Esther. 20.00u. ROTTERDAM LantareruVenster21.00Shira. Rotterdam se Schouwburg kl zaal 20.30 Anwnatèrtó. Diergaarde Blijdorp 8 tje. Ahoy' Rottënfafn 20.00 Toto. De Vlerk 21.30 No-MervQrc- tum BCP, Grote- of St Laurer^kafr 12.45 Middagpauze concert. 12.45 Juinen- pauzeconcert. Jongerencentrum Baroeg 20,00 Never More, Nocturnal Rites, Sacred Steel, lefey, Morgana Lefay. Bibliotheekthe ater 20.30 De Egyptische Schaatser. Schel links 19.00 Zzep. Rotterdamse Schouw- burggr zaal 20.15 Oom Wanja.Theater Zuid plein grzaa!20.15'n Me 20.30Maarten van Roozendaal. Wljkgt HatPei!2Q.0Ö H>er gebeurt nooit wat. ErasmusUnlversrtett zaal Al 16.00-17.30 De hand van de mees ter. de Unie 12.00-18.00 The Next Cyberfe- mirust International. Van do,4 maa. Vm wo.10 maa. ROTTERDAM Cinerama 1: You've got mail' (al) dag. 13.15- 18.45-21.30, do.vr.ma.di, ook 16. Cin.2: 'Shakespeare in love' (al) dag. 12.30-15.15- 21.15, "Psycho' (16)dag. 18.15. Cln.3: "Meet Joe Black' 112) dag. 16.15-20.15. do.vr.ma- .di. ook 12.15. Cln.4: 'Startrek: insurrection' (12) oag. 12.45-18.30-21.30, The punceof Egypt" (a!) dag. 15.45. Cln.5: 'Everafter" (si) dag. 12.10-15-18, The horse wisperer* (12) dag. 20.45. (max Theater: Whales'(al)dag 14-16,za.m. ook 11, do.vr.ma.di.wo.ook 18,30. 'Everest' (ai) dag 15. Thrill Ride' (al)dag 13. 'Amazo ne' (al) dag (beh. za.zo.) 17,30,za,zo. wo. 12, 'Star?rekinsurrectJon'(12)dag 19.30-21.45. Venster Is 'Festen' (16) dag 19,30-22 (ma- .met 22), vr.wo. ook 15, zo, ook 12.30. Sneak preview ma22. Ven. 2: 'La wtaè befte' (a«t dag 19.30, vr. ook 15, zo. ook 12.30-15, wo. ook 15, 'Claire Dolan' (16) dag 22. Ven.3: 'Wa rennt' (16) dag. 20-22. 'State of dogs' (16) vr. 15, zo. 13. Ven.4: 'L'Etemite et unjour* (16> dag 21.45. Cmematheek: '1001 nacht1 (16) do.vr.2a.20.19.30. Klasstekenreeks cinema 2000:'DetuinvandeFïnzi-Contini's'(16) ma- •di.wo. 19.30, zo. 15. Mowezone: Turks fruit' (16) vr. 15,30. Lumlère lx 'Payback' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: 'A Simple pten' (16) dag 15,30-18.15-21, do.vr.ma.dt. ook 12.45. Lum.3: 'Urban Legend' (IST'ttJg 16.15-19-21.45, do.vr.ma.di. ook*-l3,3Ó. Lum. 4: 'Ronm' (16) dag. 18-21, do.vhradt ook 12.30-15.15. -15,1,1. Rexana; Tien verschillende adult films,(IS1 dag 12 Vm 01. Pathé 1: You've got-mail' (al) dagrlfirlO- 13.50-21.40, do.vr.ma.di. ook 11-13.35. Pat2: 'Enemy of the state' (16) dag 15,50- 18.40-21.25, do.vr.ma.di. ookll.50. Pat3: Yeiy bad things' (16) dag 11.20-13-50- 16 20-18 50-21 20. Pat4: 'Steomnm' (12) dag 11.30-14.30-18-21. Pat5: 'Shakespe- are <n love' (a!) dag 11.40-15.50-18.30- 21.10. Pat.6: 'Antz' (al) dag 15.30-22.05 (di.metom 22.05), 'A bug's life' (al) dag 11- 13.15-17.35-19.50, Sneak preview: 'Bijles' (16) di. 22. ?at7: The thin red line' {165 dag 11.50-15.40-20. Nachtvoorste Hingen: Lum.1: 'Payback' (16) vrza 00.30. Lurn.2:'Enennyofthestate'(16) V' za 00.15. Lum.3: 'Urban Legend" (16) vr za 00 30 Lum.4: The siege' (16) vr.za 00.15. Kindermatinees: Cin.l: 'Een luizsnleven'za- zo wo.l6.Cin.3: 'Madeline'za.zo.wo. 13.30. Imax: 'Abeltje' za ja. 17. Ven.l; (Abeftje' zo wo (ven.4) 15. Ven.3: 'Pippi In taka tuka land' zo.wo. 15. Ven.4: 'Pinkeltje1 io. 13. Lum.2: 'Een luizenleven' za.zo.wo.'-13.15. Lum.3: 'De pnns van Egypte' za .zo.wo M3. Lum.4: 'Mulan' za.zo.wo. 13-15.30. Patl 'Een luizgnleven'zazo.wo. 11-13.35. Pat2; Abeltje'za.zo.wo. 11.10-13 35. SCHIEDAM Filmhuis: 'Liar, the ideal suspect' do.vr., 'Con té d'Automne'za. VLAARDINGEN Het Zeepaard: Conté d'Automne' vr., 'Lar, the ideal suspect'za. Vlaardingen De Vlaardingse band Doodoo's Coffee is uitveöco- ren voor de halve finale van de Zuidhollandse Popjacht '99. Het is een van de veertien bands, die de grote voorschifting heeft over leefd. De Vlaardingers spelen aanstaande zaterdag met nog zes bands in het LVC in Leiden. Het daaropvolgend weekeinde is de tweede halve finale en is bekend wie op 9 april in de Zuidhollandse finale het podium van Nighttown in Rotterdam mogen betreden. De winnaar daarvan vertegenwoor digt de provincie in de eindronde van de Grote Prijs van Nederland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5