VOS met nieuwbouw klaar voor de 21ste eeuw 'Geen woningbouw in Waterwegcentrum' Leegroven Vlaardingse Blokker duurde halve nacht Uitïeg aan Anny Schrijvers te gast Burgers in de kou genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 maart 1999 Ik zie het afgrijzen nog op haar gezicht Wat krijgen we nou? Nog een Schiedammer erbij op de regionale redactie van het Rotterdams Dag blad? Is er dan niemand meer die zich overVlaardingen bekommert? Anny Attema, fractievoorzitter van de PvdA in de Vlaardingse ge meenteraad maakte zich bij onze kennismaking grote zorgen. Ze had zich even daarvoor, in de raadsvergadering, nog ontzettend boos ge maakt over het feit dat de gemeente Vlaardingen de plaatselijke om- roeb Waterweg FM wel subsidieerde en Maasluis dat niet deed. En die hadden in de weken daarvoor zevenendertig minuten en twaalf seconden meer aandacht gehad dan Vlaardingen. En dat zonder er vooï te betalen. Boze reaches natuurlijk, want ze had zich drie secon den verrekend. Ruim. En hou iaat die krant, waar ze nota bene als abonnee al voor betaalt, haar ook nog in de steek. Pagina's vol over Schiedam. Precies waar ze zo bang voor was. Haar stadje telt niet meer mee. Op .naam van Anny dan maar een uitleg aan heel Vlaardingen. Er deugt iets niet in dat gemeentehuis van jullie Vanuit het Schledam- se Stadskantoor worden we bestookt met nieuws. Daar houden ze er zelft rekening mee dat de krant om elf uur 'zakt' en krijgen we in het uur daarvoor alle actuele informatie over de bouw bij Branderspoort en de sloop van de Van Markenstraat. 'Hot issues' hier in Schiedam, waarvan de gemeentelijke uitleg daar- ovet ook meteen klaarligt in de daarvoor bestemde bakjes op de afde ling voorlichting. In Vlaardingen legen we die bakjes ook weieens. Een paar keer per week. De maximale oogst bestond tot dusverre uit drie zestig-jarige bruiloften. De keren daarvoor waren dat er maar twee. AJ zat er toen wel'eenmaal een honderd-jarige bij. Als bonus. Alles heeft een reden, dat bedoel ik maar te zeggen. Helemaal niet omte etteren hoor, maar kijk nou eensnaar de belangstelling vanuit 'hef Haagse' voor deze regio. Wat zien we dan? In Schiedam komt de minister voor. het grotestedcnbeleid op bezoek en Vlaardingen ont vangt de vrouw die belast is met ontwikkelingssamenwerking. Ik zeg verder niks. En hee Anny, je kunt bij ons geen subsidie proberen in te trekken. JOHNBUNTE De openbare bibliotheek in Schiedam houdt samen met de boekhandelaren Van Leeuwen en Mereurius een culturele avond in het teken van de boekenweek. Het thema dit jaar is 'familie' en centraal staan ro mans van ouders over hun kinderen en kinderen over hun ouders. Het boekenweekgeschenk van dit jaar is het boek 'De erfenis' van Connie Palmen. Veel mensen sparen deze boekjes. Een van hen is bibliotheekmedewerk- ster Ineke Swaneveld. Uit haar verzameling zijn van. 17 maart tot 14 april voorbeelden uit de afgelopen ze ventig jaar te zien m filiaal Noord aan het Bachplem. De culturele avond op vrijdag 19 maart wordt in de aula van het Stedelijk Museum gehouden. De schrij vers Kees van Beynum en Lisette Lcwin geven vanaf 2015 uur invulling aan hetthema. Kees van Beynum wiens jeugd zich afspeelde m de rosse buurt van Am sterdam, schreef tot nu toe vier boeken Lisette Lewin werkt als schrijfster en publiciste en in 1997 verscheen 'Herfstreis naar Dantzig'. waarin ze een portret van haar vader schetst. De boekenweek-avond wordt muzikaal omlyst door de muziekgroep Poco Loco. Toegangskaarten kosten drie rijksdaalders en zijn verkrijgbaar in alle filialen en in de meewerkende boekhandelaren. Redactie Waterweg: Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Als bewoner van de Stecndijkpolder (sinds 1977) en 'slachtoffer' van de sanenng wil ik u vertellen wat de gemeenteraad en B W doen voor hun burgers die klagen overschadeenonnodigeoverlastdoorde sane- ringjvan de Steendijkpolöer-Zuid. Zij doen niets, he lemaal niets. Eina mei 1998 stuurde ik de gemeenteraad een brief met jeen verzoek om hulp omdat de provincie niet thuis geef. Als gevolg van die brief word ik, samen meljde buirvrouw, geïnterviewd door Radio Rijn mond. De heer Kromdijk van de gemeenteraad wordt om oommentaar gevraagd over onze klachten. Op 2D augustus stuurde ik de g$neenteraad een her- tnnt* mg. „Ik heb nog stevds geen diitwuoru gekregen op rpijn brief van bijna 3 maanden geleden.'" Na een paardageneindelijk een reactie! Een uitnodiging voor een vergadering van de commissie milieu op 7 okto ber. Hij de uïtnodigingzat een conceptbrief waar in de gemeente stelde 'geen partij' te zijn in het conflict tus sen mij en deprovincieenmij daaromnietkonhelpen! Over deze bnef zou gestemd worden in de commissie milieu. In de vergadering horen we dat wethouder mevrouw Wesenhagen tijdens de sanering wekelijks contact had met de provmeieen van mijn situatie opde hoogte wasrzij had van de provincie mijn brieven te lezen ge kregen. Op mijn vraag waarom zij geen 'hoor en we derboor' had toegepast had zij geen duidelijk ant woord. Dus zonder mijn argumenten te horen beslist de gemeenteraad om mij niet tehelpen. Wel wil dewet- houder nogeen keer metdeprovincieoverleggen over een oplossing. Ei nd oktober krijgen wy de brief waarin de gemeente Maassluis zegt geen partij te zijn en ons daarom niet wil helpenBegin december herinner ik de wethouder aan haar belofte om met de provincie te overleggen en vraag haar naar een duidelijk antwoord op de vraag waarom zij wèl wekelijks contact had met de provincie maar géén overleg voerde met de bewoners. Ruim een maand later krijg ik een brief van de wet houder waarin zij meldt dat zij met de provincie over- legdheeft en dater geen reden isom op het eerderdoor haar ingenomen standpunt terugtekomen! Duswéér geen antwoord op de vraag: „Waarom heeft u beslist om mij niet te helpen zonder eerst mijn argumenten te horen." Samengevat: De gemeente vindt het vlot beantwoor den van brieven van bewoners niet belangrijk; excu ses voorde late beantwoording kunnen er niet af; vra gen diedegemeenteinverlegenheid kunnen brengen worden niet beantwoord; de gemeente wil geen partij zijn bij een conflict tussen één van haar bewoners en de provincie en bij een conflict tussen bewoners en provincie kies Lue gemeente unv oorwaar dclyx voor de provincie. Mijn conclusie uit het bovenstaande: de ge meenteraad en B W laten klagende burgers in de steek, treden ondemocratisch en regentesk op en uit opportunisme kiezen 2ij de zijde de provincie! Wantje kunt beter niet in de hand bijten die je voedert! R.N. Slijk, Maassluis. Door Marc Floor Rotterdam/Viaardingen Het was niet zo maar een kraak, m de Vlaardingse nacht van 2C op 21 ja nuari 1998. Nee, de Blokker-ves tiging aan de Van Hogendorplaan werd niet minder dan geplun derd. De twee Vlaardingers R. H. en B.W. gooiden een ruit in en zetten een ware verhuizing op touw. Met een mobieltje werden nog even twee vrienden gebeld om te helpen sjouwen. En na en kele uren hard werken stond voor zo'n 40.000 gulden aan Blokkerar- ükelen in de kelderbox van W. Heeft zeker wel even geduurd, merkte voorzitter van de Rotter damse rechtbank J. Silvis op over de kraak tegen de 28-jarige ver dachte W. „De halve nacht me neer," was het antwoord. Maar daar was dan wel het van huis op halen van gereedschap bij inbe grepen. Want na het leeghalen van de Blokker werd nog een kluis on4dekt, die ook nog wel open kon, dacht het viertal toen. Een van de inbrekers, een 26-jari- geVlaarchngerwas al op 17 juli '98 veroordeeld tot acht maanden cel straf voor zijn bijdrage in de be wuste januarinacht. Gisteren was het de beurt aan H. en W. Beiden zijn na het uitzitten van voorar rest weer op vrije voeten, en al leen W. vond het nodig om bij de rechtszitting te komen opdagen. H, was volgens zijn advocate I. A. Kamans om ook voor haar onbe grijpelijke reden niet verschenen. W. zei de rechtbank bij de Blokke rinbraak uitsluitend de uitkijk te hebben gespeeld. Kwam er ie mand aan, dan moest hij fluiten om zijn maten te alarmeren. „Meer heb ik niet gedaan," be- zweerde hij. Wel werden de gesto len spullen uiteindelijk door de politie in zyn kelderbox aange troffen. maar daarover had W. weinig te zeggen gehad. „Ik had niks in te brengen." vertelde hij aan de rechtbank. .Als ik er iets over zou zeggen, zouden ze me af maken." Een scenario wat goed past bij de zwakbegaafde W.. die lijdt onder psychoses en stemmen in zijn hoofd, gokverslaafd is, en zeer eenvoudig beïnvloedbaar. „Mijn client praat met iedereen mee die hem maar wat zegt," vatte W.'s raadsman C. Jongsma het samen. Zo kon het gebeuren dat W. giste ren eveneens terecht moest staan voor de diefstal van een Opel Ka- dett in dezelfde nacht dat de Blok ker werd leeggeroofd. Zijn maten braken de auto open, en voordat W. het wist zat hij al m de voor- stoei. Verklaringen Officier van justitie mevrouw C. de Kimpe geloofde echter met in het verhaal dat de Vlaardinger uitsluitend in de nacht van de twintigste januari passief gedrag had vertoond. „Er zijn verklarin gen van anderen dat ook W. zijn steentje heeft bijgedragen aan het wegdragen van de Blokkergoede ren," wierp zij op. „En er is ten slotte uren gesjouwd." Ze eiste een celstraf tegen W. van twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Maar liever dan een veroordeling zag ze dat de zaak werd aangehouden, om een beter antwoord op W.'s geestelijke pro blemen te vinden dan simpelweg een gevangenisstraf. „Want hij kan duidelijk we! wat steun ge bruiken bij het leven in het alge meen," stelde zij. W.'s niet verschenen maat R. H. (26) had heel wat meer op zijn kerfstok dan alleen de Blok- kerkraak en de diefstal van de Opel Kadett. Maar liefst achten twintig feiten waren toegevoegd, praktisch allemaal inbraken en autodiefstallen in zijn woonplaats Vlaardingen. Daarbij had de even eens als zwakbegaafd geken schetste Vlaardinger al een straf blad van dertien kantjes met soortgelijke feiten. De officier van justitie vroeg de rechtbank dan ook de zaak aan te houden om H. persoonlijk te kun nen horen, en niet tot een bij ver stekveroordeling over te gaan. „Zulke psychische problemen, zo'n strafblad en zo'n grote hoe veelheid nieuwe feiten, dat mag geen hamerstuk worden," stelde zij. „Van zo iemand moeten we toch eerst een goed persoonlijk beeld krijgen." Voor de zekerheid eiste ze wel achttien maanden cel tegen H. Raadsvrouwe IA Kamans sloot zich aan bij het verzoek om aan houding. Ook zij meende dat een simpele veroordeling bij verstek tot de cel weinig zou uithalen. „Het is met mijn cliënt al z'n le ven lang gevangenis in, gevange nis uit," legde ze voor, „dus weer zo maar een veroordeling is niet de oplossing." Wat dat dan wel was, wist ook Kamans nog met, maar ze bracht wel te berde dat 'een werkstraf tot nu toe nog niet was uitgeprobeerd.' De rechtbank doet op 25 maart uitspraak in beide zaken. Dat kan voor W. en H. zowel een veroorde ling betekenen, als een bevel tot aanhouding van de zaak. Door Danielle Hermans Vlaardingen De eerste paal voor de nieuwbouw van de VOS aan de Koninginnelaan is nog niet de grond in, of de schoolleiding spreekt al de vrees uit dat het onderkomen over enkele jaren te klein zal zijn. De Vlaardingse Openba re Scholengemeenschap met ruim negenhonderd leerlin gen zit namelijk in de lift. En dat aantal stijgt de komende jaren alleen maar, zo is de verwachting. Voorlopig biedt de nieuw te reali seren vleugel, dat uit drie schum- oplopende verdiepingen bestaat, voldoende ruimte. En er zit de no dige rek in, voegt conrector J. van Beers ter geruststelling toe. De nieuwbouw met daarin hetbibho- theekfiliaal Holy neemt trouwens een voorschot op de laatste ont wikkelingen in het middelbaar onderwijs. De school voldoet zo meteen aan alle eisen van het Stu diehuis waar zelfstandig werken en leren studeren de boventodn voeren. Deze nieuwe onderwysi- deeën vragen een compleet ande re inrichting van het schoolge bouw. Tenminste, als je het goed wil doen, redeneert rector C. van Dalen van de VOS. De school ging bij het ontwerp van de nieuw bouw dan ook zeer progressief te werk. Uniek complex Deze voortvarende houding resul teert in een voor Nederland uniek schoolcomplex. Alle leerlingen u it de hogere klassen van havo en vwo krijgen straks in de nieuwe VOS-vIeugel een eigen werkplek verspreid over één van de drie verdiepingen. De grote ruimte wordt visueel afgescheiden door boekenkasten en planten. Tus senin zyn docentenplekken inge richt. Op strategische plekken staan computers waarop leerlin gen werkstukken kunnen maken en het Internet kunnen raadple gen. In het belang van de studie kunnen ze daarnaast zeer eenvou dig terecht bij de onderburen, bi bliotheek Holy. Scholieren zullen gemiddeld éénderde deel van de schooldag achter hun eigen bu reautje doorbrengen. De overige uren bestaan uit klassikale les sen. Voor dit doel worden de loka len in het bestaande gebouw aan de Koninginnelaan gebruikt. De ze ruimten krijgen een opknap beurt zodat in het najaar van 2000 sprake is van één samenhangend geheel. Een maquette van de nieuwtoouwvan de VOSenhet bibliotheekfiliaal Holy aan de Koninginnelaan in Vlaardingen. De bouwactiviteiten voor deze schoof van de toekomst beginnen deze zomer, illustratie Kruisheer ehyots „We willen voorkomen dat de uit breiding een nieuw pukkeltje aan een oud gebouw is. Het gehele pand moet dezelfde kwaliteit uit stralen als het onderwijs dat we bieden," legt rector Van Dalen uit. De scholengemeenschap is al vier jaar bezig met de invoering van onderwijskundige vernieuwin gen. Dat komt vooral tot uitdruk king in de zogeheten VOS-uren waarin leerlingen individueel mo gen werken. De Vlaardingse school werkt daarnaast met stu diewijzers voor elk vak, werkop drachten, studie-uren en contact leraren. of in kleine groepen on der begeleiding van een docent werken. De invoering van het zelfstandig leren op de VOS heeft volgens dc rector al vruchten af geworpen. „Oud-leerlingen die nu studeren aan de universiteit vertelden me onlangs dat ze een grote voor sprong hebben op hun studiege noten. Simpelweg omdat ze al er varing hebben met zelfstandig werken. De nadruk ligt tegen woordig veel minder op parate kennis, maar veel meer op vaar digheidskennis." Het stimuleren van een grotere zelfstandigheid bij leerlingen, wil volgens Van Da len zeker met zeggen dat er geen controle meer is, „De vrijheid van leerlingen is bij ons in ieder geval beperkt. We houden de voortgang goed in de gaten en als het nodig is sturen we leerlingen bij. Dan moeten ze zich verplicht laten bij spijkeren in de vakken die niet goed gaan. De kinderen mogen natuurlijk nooit de dupe worden van een nieuwe lesmethode," De VOS controleert streng op aan wezigheid van leerlingen en heeft de tussenuren afgeschaft. Leer lingen mogen alleen in de pauze naar de kantine en worden geacht de meeste 'vrije' tijd aan hun stu die te besteden, Al met al vergt het veel voorbereiuing, inzet van docenten en een strakke organi satie om het Studiehuis in de praktijk te brengen. Veel middel bare scholen zijn pas dit jaar be gonnen met de invoering van be paalde aspecten, weet de rector. Hij verwacht dan ook een ware stormloop van 'concurrerende' scholen als de nieuwbouw in ge bruik wordt genomen. Jaar 2000 Het onderkomen in Holy geeft in het jaar 2000 onderdak aan zo'n 550 leerlingen van de mavo, havo en vwo. Nu zitten aan de Konin ginnelaan slechts de eerste twee klassen en is de rest van de leer lingen in het gebouw aan de Clau dius Civilislaan ondergebracht. In de nieuwe plannen wordt de hui dige derde vestiging aan Delta weg afgestoten, Dè Basis- en de Kaderberoepsgerichte Leerweg, (voorheen mavo en vbo) verhui zen dan naar het onderkomen aan de Civilislaan. Het pand wordt op geknapt en aangepast aan de ei sen van het beroepsonderwijs. De voortgang van het bouwplan aan de Koninginnelaan liep vorig jaar overigens flinke vertraging op omdat het budget met 1,5 mil joen gulden werd overschreden. In samenspraak met architecten bureau Kruisheer Elffers uit Rot terdam zijn bepaalde zaken uit het ontwerp geschrapt. Het gaat dan om 'speelse' zaken in decon structie en het niet vernieuwen van bijvoorbeeld de cv en de licht en Lichtinstallatie in de oudbouw. Er is daarbij geen sprake van kwa liteitsverlies en de buitenkant van het gebouw oogt hetzelfde. En heel belangrijk voor de VOS; het aantal vierkante meters blijft ge lijk. In het oog springt het schuinaflo- pende dak van het complex waar op zonnepanelen worden beves tigd die ook een educatieve func tie hebben. De docent natuurkun de kan bijvoorbeeld met de klas het dak op om de werking van de foto-electrische cellen uit te leg gen. Op het dak van de biblio theek wordt een bloeiend krui- denveid aangelegd, milieuvrien delijk en onderhoudsvrij: belang rijke voorwaarden voor de nieuw bouw, aldus de rector. Geld voor technologische hoogstandjes om leerlingen te trekken, was er niet De school denkt nog na over een uitgebreide kantine. Het zal ech ter geen feestzaal of jeugdclub worden. De VOS vindt het belang rijker dat leerlingen een fijn° werkplek hebben en dat ze zich in het nieuwe onderkomen thuis voelen. In de p raktijk blijken de keuzes die de school heeft gemaakt veel ouders en scholieren aan te spre ken. De VOS heeft haar negatieve imago van begin jaren negentig duidelijk van zich afgeschud. De schoolleiding zegt het vertrouwen van de laatste tijd te danken aan de verbetering van de onderwijs kwaliteit Het ziekteverzuim is sterk teruggedrongen en orde en netheid in de gebouwen zijn zicht baar. De VOS omschrijft zichzelf niet voor niets als 'de school voor de toekomst.' Hoek van Holland Het is beter omaftezienvandebouw van en kele honderden woningen ten zuidwesten van de huidige kem van Hoek van Holland. Tot deze 'aanbeveling' kwamen twee spre kers tijdens de publieke discus sie deze week over het bestem mingsplan. Dat zou betekenen dat een belangrijk ingrediënt van het opvallendste onderdeel van het Hoekse toekomstbeeld, het Waterwegcentrum, opgedoekt moet worden. De bedenkers van het plan, te we ten het deelgemeentebestuur en de Rotterdamse stedenbouwkun dige dienst, hadden de informa tiesessie in De Hoekstee belegd 'om zo breed mogelijk te bekij ken of we op de goede weg zyn'. Beide sprekers, E. Wijdeveld van de stichting Verbond van Onder nemers Rotterdam Mainport en de hoogleraar Van der Ziel, kwa men via verschillende wegen tot hun conclusie. Waar Wijdeveld uitging van de belangen van het bedrijfsleven, liet de hoogleraar in het vervoers recht bezorgdheid doorklinken over gezondheid en veiligheid van de bewoners van de nieuw te bouwen huizen in het Waterweg centrum. De opmerkingen van beide mannen betekenen in ie der geval niet dat het bestem mingsplan op stel en sprong ge wijzigd gaat worden, maar deel gemeentevoorzitter Brabander- Droog gaf te kennen dat de uitla tingen van het duo 'worden mee genomen in het verdere overleg'. Van der Ziel, wetenschapper aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam, legde uit dat vooral de geluidsoverlast vanuit het haven gebied een ernstige belasting gaat vormen voor de nieuwbouw- bewoners. „De Europoort is nog lang niet volgebouwd dus de ge luidsoverlast neemt de komende jaren alleen maar toe, terwijl we nu al vaak boven de wettelijke norm zitten. Ik ben bang dat we naar een Schiphol-situatie afrei zen. De deelgemeente wil bou wen en groeien, maar de Rotter damse haven wil dat ook en dat gaat botsen. Op een manier zoals we die kennen van Schiphol en de woonkernen in de Haarlem mermeer," Daarnaast wees hij op de extra ri sico's die er kleven aan een ver blijf langs de Nieuwe Waterweg. Het vervoeren van gevaarlijke stoffen over het water is immers, aldus Van der Ziel, niet geheel zonder gevaren. „In zekere zin is dat iets waar we mee moeten le ren leven, zoals Japan dat moet met aardbevingen en Alpenlan den met lawines, maar het lijkt me niet verstandig om nog dich ter bij het water huizen te bou wen." De woordvoerder van de haven- ondememers protesteerde in Hoek van Holland uit zakelijk oogpunt tegen het voornemen om 'ruim duizend woningen bui ten de huidige dorpskern te bou wen'. Wijdeveld: „Wij hebben be denkingen tegen dit onderdeel van het plan. omdat het een stuk van de industriële gebruiksruim te wegneemt Als men ten zuid westen van het centrum huizen gaat bouwen, stijgt het aantal personen dat potentieel gehin derd kan worden door industrie- activiteiten. Dat kan ons strin genter milieumaatregelen gaan opleveren." Wijdevelds betoog was voor deel raadsbestuurder Brabander aan leiding om meteen na de discus sie op de ondememersvertegen- woordiger af te stappen. „Ik was niet bepaald blij met uw ver haal," zei ze tegen hem.Al jaren praten wij van het Hoekse be stuur met Europoort Botlek Be langen en vooral het gemeente lijk havenbedrijf. Dat zijn instel lingen die bij u horen. En met hen zitten we op één lijn Wonin gen en industrie kunnen volgens ons en die gesprekspartners sa men En dan komt u met dit ver haal." Brabander later in een toe lichting: „Daar had hij zeven, jaar geleden mee moeten komen." Vrijdag 12 maart SCHIEDAM Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB. Le zing rouwverwerking, 20.G0u. Wc De Blauwe Brug. Dansavond, 20 00u Theater de Teer st oof. Thé Lau zingt, 20.15u. Podiumcafé. Halve finalePoppnj5 Schiedam, 21.00a Flto- huls. The Horsewtiisperer, 21.00u. VLAARDINGEN Burgerzaal stadhuf». Symposium 5 jaar aan- loophuis De Groene Luiken, tut 18.00u Stadsgehoorzaal. Paul van Vliet met Waar waren we gebleven', 20 00a Filmtheater Het Zeepaard. Comedian Harmonists, 21.00u. MAASSLUIS De Ark. Musical Esther, 20 00u ROTTERDAM Ahoy' Rotterdam t/m 22.00 Kopen en Bou wen, Lantaren/Venster 2100 Shira. 20.30 Soto's. StudtoTheater DRD 20.30 Studio- Theater DRD. Diergaarde 8lijdorp Eitie. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het Sterre- kind. de Doelen gr zaal 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest Bibliotheektheater 20.30 Trio Hasjee. Casino Rotterdam 21,00-02.00 Canyon, De Boot Ba roe ca 23.00-08.00 World of Dance. Dc Vlerk 21.30 Brotherhood Foundation Curfew. 00.30 New Tricks. Maastheater 22.00 7MF 'The DJ's". Nlghttown Rollerfiex. 23.00- 05.00 The Future. Schelling^ 19.00 Zzep. Luxor Theater 20,15 Wereld Muziektheater Festrval. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. Rotterdamse Schouwburg gr zaai 20.15 De Dresser. Theater 't Kapelletje 20.30 Lawine. Theater Zuldplein kl zaal 20.30 Mark van de Veerdonk, Vertrek Cool- slngelStadhuis 19.00 tot 21.00 Uchtjestour. Zaterdag 13 maart SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Da nsavond, 19.30-23.3Qu. Theater a.d. Schle. Nacht van dé blues, 21.00u. Podiumcafé. C.R.E.P., 22.00u Filmhuis. Comedian Harmonists, 21.00u. VLAARDINGEN Oosterkerk. Tweedehands boekenmarkt, 9.00-12.00u. Kas Natuur Milieu-educa tie t Hof. Open dag, 13,00-16.00u. MAASSLUIS De Koningshof. Postzegelruildag, 10.00- 16.00a ROTTERDAM Ahoy' Rotterdam 11.00-18.00 Kopen en Bouwen. 09.00-17.00 Vlooienmarkt 12.00 en 19.00 Tractor Pulling. LantarenA/erwter 20.30 Solo's. 21.00 Shira. StudloTheatar DRD 20.30 StudioTheater DRD. Diergaard# Blijdorp Ertje. Jeugdtheater Hofplein 19 00 Het Stenekind. L'E»prtt22.O0 Vegas Nevada. Casino Rotterdam 21.00-02.00Tno P.P.R, Clubhuls t Veer 19.30 Voorronde:G rote Pnjs van Kralmgseveer 1999. C5 Jazz 22,00Squa re Jazzband. De Boot Barocca 23,00-09,30 Cruise Control. De Vlerk 22.00 Subway. Dodorama 16.00 Worm salon. Grote Kerk 20.00 Johannes Passron. The Uttle Cave 22.00 Room 10L LuxorTheater20.15 Frank BoeijenDe Buurman 2L00 Jam. Nlghttown 23.00-05.0QTheTtibe. NighttownTheater- cafe 21.00 Jazz in popular. Koffie verkeert 16 00 opening. Open Hof 14.30Sttchting0r- kest Intermezzo. Prinseke ik 20.15 Johannes Passion, TexMex Kuttuurpotilum 20.00- 01.001 n2 the grave. Theater Zuidplein gr zaal 20.00 lm Weissen Rossl. kl zaal 20.30 Mark vande Veerdonk. Van Nolle Ontwerpfabrtek 20.00 Amn&De Dolfijn. Wljkgebouwde La ren kamp 19.30 Countiy-avond. World Tra- de Centre 20.00-02.00 gala-diner 17.30-19.00 7.e Rijnmond Jan Gala. Brldgeaoctoteit Schoppenvrouw 1345 Bndge-drives. Excelsior Stadion 19,00 Ex celsior - RBC, Gymzaal - Hay dn laan 08,00 14e Kjlometetvretermare. Acthrtteltencen- trum Zjaak 20.30 Heeft Spangen drt ver drent?, Schelling'» 19.00 Zzep. Prinses The ater 19.00 De Pnnses Revue. R'dam» Cen trum voor Theater 20.30 overïïm, het leven van een dresser. Rotterdamse Schouwburg grzaal 20.15De Dresser. kfzaaf20,30De Ker sentuin. Theater *t Kapelletje 20,30 John Beumer. de Doelen alle zalen 1Q.OQ-22.0O Klinkt Goed. Dormer Boeken Boekenweek. Boljmens Van Beunlngen Designprys. Wijk- gebouw Clemenshuls 10.00-16.00 Rom melmarkt. Van do.ll maa. Vm wo.17 maa. ROTTERDAM Cinerama lr 'Saving private Ryan' (16) dag 16,45- 20.30. üo.vf.ma.di. ook 13. Cln.2; 'Star trek: insurrection' (12) dag. 12.45- 18.45, 'Shakespeare in love' (al) dag 15.45- 21,15. Cln.3: 'Meet Joe Black' (12) dag 16.15-20.15. do.vr.za.zo. ook 12,15. Cln.4: "You've got mail' (al) dag. 13-18.45-21.30, The pnnce of Egypt'(al) dag. 16.Cln.5: 'Ever after" (al) dag. 12-14.45-17.45. The horse wisperePdzTdag, 20.30, l maxTheatenAfrica's elephant kingdom(al) ma. t/m wo. 12-14-17-19. "Whales' (al) do. V m zo. 14-16-18, ma, t/mwo. 11-13-15-18, 'Everest' (al) do. t/m zo, 15, ma. t/m wo. 16. "Thrill Ride' tal) do. t/m zo 13-19, 'Amazone (al) do. t/m 20.17, zaro. ook 12. 'Star trek in surrection' (12) dag 20-22. Vanstar Ir 'Central do Brasil'(al)dag 19.30, vr.zo.wo. ook 15. 'Festen' (16! dag (beh ma j 21.45, zo. ook 12,30. Sneak preview ma 22 Ven.2: 'Anna Karemna' (16) do. 21.30, za- .zo.19.30. ma. t/mwo. 21.30. 'Oorlogen vre de' (16) vr, 19.30, 'De idoot' (16) zauo, 21.30, Klassieken reeks Cinema 2000: 'Re- pulsion' (16) ma,di.wo. 19.30, zo. 15.Mov>e- zone'B lade ru n ner" (16) vr. 15.30. Ven .3: 'La vtta bella' (al) dag 19.30, vr. ook 15, zo. ook 12.30, wo, ook 15. 'Lola rennt' (16) dag. 22. Wereldcinema tour: 'La suetir des Paimiers' (16! zo. 15. Ven.4: 'L'Etemite etunjour' (16) dag. 19.30. 'Claire Dolan' (16) dag. 22.15. 'State of dogs' (16) vr. 15, zo. 13. Lumière 1: Payback' (16) dag 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: 'Urban Legend' (16) dag 19-21.45. lum.3: 'Antz' (al) dag 16- 18.30, do.vr ma di.ooki3.15.'ASimpleplan' (16) dag 21. Lum. 4:'Ronrn' (16)dag 18-21, do.vr.m?.di.ook 12.30-15.15. Rexnrvj: Tien verschillende adult films (18) dag.l2t'm01. Pathé 1: You've got mail' (al) dag 16.10- 18,50-21 40, do vr.ma.di ook 11-13.35. Pat.2: 'Stepmom' (12) dag 11,20-15.20- 18.40-21.30 (di. geen 21.30). Sneak pre view: 'Snuf, snuf (16) di. 21.30. Pat3: "Very bad things' (16) dag. 11.30-14-16.40- 19.10-21-50. Pat4: The thin red line' (16) dag 11.50-15.40-20. Pat5: 'Shakespeare in love' (al) dag 11.40-15.50-18.30-21.10. Pat.6: 'A bug's life' (al) dag 11.50-14.10- 18.55. 'God's Monsters' (16) dag 16.30- 21.40. Pat.7: 'Enemy of the state' (16) dag 15.45-18.30-21,20,do.vr.ma.di.ookll.50. NaehtvoofstellÈfïgan: Lum. 1: 'Payback' (16) vr.za. 00.15. Imsti.2: 'Rush Hour' £26) vr.za. 00.30, Lum.3: 'Enemyofthestale'(16) vr.za, 00.15. Lum.4; 'Psycho' (16) vr^a. 00.30. KJ nde rmatinees: cin.l: 'Een luizenleven' za- ro wo. 12.15-14.30. Cln.3: 'Madeline' za- ,zo.wo. 13 30. Imax: 'Ateltje' zaro. 17.30. Ven.2: 'Pinkelde' zo, 13, wo. 15. Ven.4: 'Pippi in taka tuka land' zo wo. 15. Lutn.2: 'Een tui* zenleven' dag. 13.30-16. Lum,3: 'De pnns van Egypte'zajo.wo. 13 15. Lum,4: 'Mulan' za.ro. wo. 13-15.30. Pat.1: 'Een luizenleven" zaro.wo H-13.35.Pat2:'Abel!je'zaro.wa. 1105-13.25. SCHIEDAM Filmhuis: 'bar, the ideal suspect'do.vr,, 'Con- ted'Automne'za. VLAARDINGEN Het Zeepaard: Conté d'Automne' vr„ 'bar, the ideal suspect'za.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3