9 Aanpak Gat van Bolmers uitgesteld Projectontwikkelaar heeft twijfels over bouwplan in centrum Hoeks duingebied zorgt voor natte voeten Jaren celstraf geëist tegen overvallers Hoekse supermarkt Veel belangstelling voor bouwplan Raem Minister Herfkens opent wereldwinkel: 'Wauw, wat is 'ie mooi geworden zeg!' Duo berooft snackbarvan dagopbrengst Graai in de kassa Man gedwongen beurs af te geven Auto tegen lichtmast Zwaar gewond na motorongeval Passant vindt twee granaten Kruising dicht genda Rotterdams Dagblad Maandag 15 maart 1999 m Vlaardingen Een 43-jarig perso neelslid van een snackbar aan de Vïaardingse Van de Spiegelstraat is zaterdagavond even na tien uur overvallen door twee onbekende mannen. De man sloot net de zaak af en wil de vertrekken met de dagop brengst van enkele honderden guldens. Op dat moment benader den de twee mannen hem met een vuurwapen en eisten het geld. Ze konden er vandoor gaan met de volledige dagopbrengst. Schiedam Bij een tabakszaak aan de Schiedamse Broersvest heeft een onbekend duo zaterdag middag geld uit de kassa weten te stelen. Een man en vrouw kwa men vlak voor sluitingstijd de winkel binnen en vroegen om en kele pakjes sigaretten. Toen de verkoopster wilde afreke nen, stond de. man plotseling naast haar en deed ee- graai in de kassa. Het duo ging er vervolgens met een onbekend geldbedrag vandoor in dc richting van de Kor te Singelstraat. Een zoekactie van de politie leverde niets op. Maassluis Een 20-jarige Maas- sluizer is in de nacht van zaterdag op zondag rond vier uur in zijn woonplaats op de Burgemeester Schwartzlaan beroofd van zijn portemonnee. Een onbekende man sprak hem aan bij een plantsoen in de omge ving van de Burgemeester Schwartzlaan en dreigde met een voorwerp onder zijn jas dat leek op een vuurwapen. De Maasslui- zer moest zijn portemonnee met tien gulden afgeven. Vlaardingen Onder invloed van alcohol is een 24-jarige Schiedam mer in de nacht van zaterdag op zondag rond half zes op de Vïaar dingse Mr, L. A. Kesperweg tegen een lantaarnpaal aangereden. De auto en lichtmast raakten daarbij zwaar beschadigd. De bestuurder kon nog wel weg rijden, maar moest op de Schie- damsedijk zijn auto achterlaten. Direct daarna is hij gearresteerd, Zijn alcoholpromillage bedroeg 0,75. SchiedamBij een motorongeval is gistermiddag een 18-jarige Vlaardinger zo zwaar gewond ge raakt, dat hij per traumahelicop- ter naar het Dijkzigt Ziekenhuis moest worden gebracht. De jon gen was met een aantal vrienden in Schiedam aan het crossen op hetdijklichaam van de toekomsti ge rijksweg tussen Woudweg en Borodinlaan, toen hij viel. Aangezien de Vlaardinger vervol gens niets meer kon bewegen, wordt een dwarslaesie gevreesd. Vlaardingen Een 51-jarige man uit Vlaardingen heeft gistermid dag twee granaten gevonden bij een verkeersbord op de Maas- sluissedijk. Het ging om een licht spoor-mortiergranaat en een bri- santgranaat. Een wapendeskun dige van de regiopolitie Rotter dam-Rijnmond constateerde dat er geen ontploffingsgevaar was. Het is niet bekend wie de grana ten heeft achtergelaten. Schiedam De kruising van de Nieuwe Damlaan met de Burge meester Honnerlage Gretelaan in Schiedam is vanaf vandaag afge sloten voor al het verkeer. Vanwe ge werkzaamheden voor de Bene- luxlijn door Schiedam worden het autoverkeer, fietsers en voetgan gers tot en met woensdag 12 mei omgeleid. Ook buslijn 52 rijdt een andere route. De bushaltes op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan komen tij delijk te vervallen. Op deMgr, No- lenslaan wordt een vervangende halte geplaatst. De werkzaamhe den bestaan uit het verwijderen en terugplaatsen van hulpbrug gen, het graven van grond uit de bouwsieuf, heiwerkzaamheden en het storten van onderwaterbe- ton. Door Edwin Comelisse Schiedam Het Gat van Bolmers, de doorsteek van Broers- vest naar Broersveld, wordt voorlopig nog niet bebouwd. Pro jectontwikkelaar Situs uit Utrecht die aan de slag zou gaan met de bouw van woningen en winkels twijfelt op het moment aan de haalbaarheid van dit bouwplan. De ontwikkelaar zou liever louter woningen bouwen in het Schiedamse Gat van Bolmers. De besprekingen tussen gemeente en projectont wikkelaar zijn op het moment nog gaande, maar het is niet de verwachting dat hier snel overeensteming uit voort zal ko men. Situs ziet geen goede markt voor winkelruimte in Schiedam en heeft dil de gemeente ook iaten weten. Het is overigens niet de eerste keer dat deze geluiden te horen zijn. Ook binnen de lokale makelaardij en sommige winke liersverenigingen gaan stemmen op om voorlopig een slot te zetten op de bouw van winkelruimte in Schiedam. De oude binnenstad kampt op het moment met een grote leegstand - ruim twee keer zo hoog als het landelijk gemid delde- en de extra winkelruimte zal dit probleem alleen maar ver sterken, zo verspellen de voor standers van een bouwstop voor winkelruimten. Deze ontwikkeling gaat op het moment nog in tegen het beleid dat is uitgezet voor bepaalde stra ten in de Schiedamse binnenstad. Zo richt het beleid zich op het mo ment bijvoorbeeld op een verster king van de winkelfunctie van het Broersveld. Voor deze straat heeft men in het Stadskantoor een be langrijke economische rol in ge dachten. De straat moet de win- kelas morden tussen De Nieuwe Passage en het project Land van Belofte de bebouwing die moet verrijzen op het Hemaplein. De bedenkingen van Situs heb ben overigens geen gevolgen voor de sloopplannen van het Gat van Bolmers. Deze week zal aanne mer Venus uit Maarssen dan ook beginnen met de sloop van de panden aan Broei sveld 132, 134 en 136. Aan de andere kant van de doorsteek zullen Broersvest 101, 103 en 107 een ontmoeting heb- Den met de sloopkogel. De pan den worden al lange tijd niet meer bewoond en zijn inmiddels ern stig vervallen. De sloop kost de gemeente 260.000 gulden en zal ongeveer drie weken in beslag nemen. Het afwerken van de vrij komende zij kanten van de aangrenzende pan den zal nog eens drie weken du ren. Het puin wordt afgevoerd via de Broersvest en incidenteel via een andere route die nog moet worden bepaald. De gemeente zal tijdig aankondigen welke straten daarvoor tijdelijk worden afgeslo ten. De gemeente is inmiddels op de helft bij de renovatiewerkzaam heden van het Broersveld. Om de straat niet meteen te .ntsieren met schuttingen of hekken bij het Gat van Bolmers zal de plek na de sloop worden beplant en inge zaaid met gras. Discussie De bebouwing van het Gat van Bolmers was eerder ai eerder on derwerp van discussie. In de loka le politiek en onder de bezoekers van het stadsgesprek van 8 maart gingen er stemmen op om de doorgang tussen Broersveld en Broersvest in stand te houden. Het is namelijk een veilige route die veel wordt gebruikt door voet gangers en fietsers. Hier lopen ze niet het gevaar om, net als in het geval van het Kerenpad, van de sokken te worden gereden door het autoverkeer. Ook hoort de doorsteek volgens de voorstanders van de instand houding, al een kwart eeuw bij de Schiedamse binnenstad. In 1974 onstond de route die is vernoemd naar voormalig wethouder Cor Bolmers. De bestuurder wilde let terlijk het pad effenen voor de komst van de metro en de bouw van een splinternieuwe vestiging van de Hema. Beide projecten werden uiteindelijk wei gebouwd, maar op een totaal andere plek. Wandelpaden in de Hoekse duinen staan al enige tijd blank. Het gebied is vanaf de Strandboutevard niet te betreden. Foto Roei Dijkstra Hoek van Holland Het mooie weer lokte dit weekeinde veel mensen naar Hoek van Holland. Met een stevige wandeling in het voorjaarzonnnetje in gedachten zochten bezoekers bijvoorbeeld het duingebied op het Hoekse duingebied Van Dixdoorndrie- hoek. Daar kwamen ze echter be drogen uit want een wandeling door het gebied, de strook tussen de Strandboulevard en de 2ee, is op d it moment een soppige aange legenheid. Bij de Strandboule vard is de toegang tot de duinen zelfs afgesloten voor doorgaand Den Haag/Hoek van Holland —Te gen de vjjf leden van de overval lersbende die onder meer de ge wapende roofoverval op de Hoekse Basismarkt aan de Riet dijkstraat pleegde op 16 juli 1997 zijn vrijdag bij de Haagse recht bank celstraffen geëist. De straf fen variëren van vier tot zeven jaar cel. Een-27-jarige Rotter dammer zou de feitelijke uit voerder van de overval in Hoek van Holland zijn geweest. Deze man hoorde vier jaar gevange nisstraf eisen. Hij maakte bij de Basismarkt meer dan een ton buit. Twee andere Rotterdammers (30 en 32), twee ex-medewerkers van de Aldi en de Basismarkt vormden het 'brein' achter de vier overvallen in Hoek van Hol land, Rotterdam, Delft en Hoog vliet. Er werden in totaal enkele tonnen buitgemaakt. Als mede werkers of ex-medewerkers wis ten de twee Rotterdamse hoofd verdachten (die ook broers zijn) precies hoe en waar het geld of de kluis zich bevond. Ze voer den de roofovervallen echter niet zelf uit. Daardoor huurden ze afwisselend een zwager (23) uit Amsterdam en nog twee an deren in. Die mannen pleegden de overvallen op brute wijze. Het personeel kreeg pistool op het hoofd evenals enkele klan ten. Alleen de broers bekenden. Zij hoorden zes en zeven jaar eisen, omdat zij betrokken waren bij alleovervallen. De oudste drankverslaafde broer had schulden en was bovendien kwaad op 'De Basismarkt', om dat hij daar wegens diefstal was ontslagen. Zijn jongere broer lijkt door hem te zijn meegetrokken. Hun zwager die vijfjaar hoorde eisen, ontkent. Maar er zijn getuigen verklaringen «x foto-herkennin gen 'tegen hen- Ook de twee an dere verdachten (27 en 34) ont kennen. Zij hoorden ieder vier jaar cel eisen. Officier van justitie mr. M, van den Honert noemde de zwager de hardste van het stel. Volgens de hoofdverdachten had hij tij dens een overval op de Basis markt in Rotterdam bij het vluchten een klant proberen neer te schieten. Het pistool had geweigerd. De rechtbank zal op 24 maart uitspraak doen. verkeer. Via de Badweg en de Rechtestraat kan men wel in de zandstrook komen. In het gebied mogen overigens alleen voetgan gers komen. Het gebied wordt iedere winter zompig, maar sinds september vo rig jaar staat het water zelfs boven de houten vlonders die onder aan de oude duinvoet zijn neergelegd. „Die vlonders hebben we in 1976 aangelegd, omdat de grond tel kens zo drassig werd het er niet leuk wandeler» was," vertelt amb tenaar Van der Does van de deel gemeente Hoek van Holland. „Het is voor het eerst dat het grondwater gewoon over de vlon ders heen is gelopen. Een paar honderd meter duin is vanaf dc Strandboulevard onbegaanbaar." De bodem is door de overvloedige regenval van de laatste maanden volledig verzadigd geraakt. „Nor maal gesproken word* de regen ondergronds afgevoerd naar de zee en naar de Hoekse waterwe gen, maar daar zit ook alles vol," zo zegt de medewerker van de deelgemeente. Enige weken gele den heeft gemeentewerken zelfs een geel bord met de tekst 'door gaand verkeer afgesloten' op de Strandboulevard geplaatst. Van der Does: „Ik ben bang dat het nog lang gaat duren voordat de wandelaars weer door het hele duingebied kunnen trekken. "Het heeft trouwens ook een voor deel. Het is nu namelijk zo nat dat moerasplanten als de orchideeën nu een goede kans krijgen." En het plan De Raem is iedere woning apart herkenbaar. Naastde Oolevaarsbrug wordt een poort over de weg gebouwd. niustratjeHof- huls De Kluiverarchitecten Schiedam Er bestaat veel be langstelling voor de appartemen ten van het binnenstadsproject De Raem. Van de woningen die moeten verrijzen tussen Vijge- steeg, Raam, Schie en Groen "Weegje is al meer dan de helft ver kocht. Morgengaat de eerste paal de grond in voor het bouwproject dat zestien verschillende woning typen kent. Bij het ontwerpen van het plan voor de woningen is gekozen voor kleinschaligheid en een rijke ver scheidenheid aan vormen en kleuren om op deze manier een sfeer op te roepen van het-Schie dam uit de zestiende en zeven tiende eeuw. Hierdoor sluit het; plan volgens het bureau Hofhuis de Kluiver architecten goed aan bij de monumentale sfeer en stijl in de directe omgeving die wordt gekenmerkt door veel panden met grote historische waarde. Door de grote diversiteit zijn de 38 woningen ieder apart herkenbaar. Aan de kant van de Vijgensteeg wordt een wandelarcade in de be bouwing opgenomen. Daaraan grenzend, bij de Ooievaarsbrug, wordt een poort over de weg ge bouwd zodat het bouwplan straks letterlijk de toegangspoort vormt tot de historische binnenstad van Schiedam. Twee gebouwen in het plangebied blijven overigens be houden en worden opgenomen in het bouwplan. Dat zyn het rijks monument aan de Schie en het voormalig kantoorgebouw van kroonkurkenfabriek Van der Toom. Het plan De Raem vormt samen met het al in aanbouw zijnde pro ject Branderspoort de groot scheepse vernieuwing van het noordoostelijke deel van de Bran- dersbuurt. Het stedebouwkundig plan hiervoor is ontworpen door de architect Ralph Erskine. De koopprijs van de woningen va rieert van 232.500 tot 475.G00 gul den. De woningen worden voor zien van eigen parkeerplaatsen, liften voor de appartementen, ber gingen op de begane grond en zonneterrassen. Naast woningen bevat het project ook twee kios ken die als kantoor kunnen wor den ingericht. Het project wordt uitgevoerd on der de vlag van publiek private sa menwerkingsorganisatie De Ver nieuwde Stad. Dat is een organi satie waar gemeente en ontwikke laars zitting in hebben en die Door Mariëtte Oisthoorn VlaardingenEen uur voor de uit reiking van de Geuzenpenning stapt minister Herfkens van Ont wikkelingssamenwerking de nieuwe Wereldwinkel Vlaardin gen binnen. „Wauw, wat is 'ie mooi zeg. Het ziet er schitterend uit!" Met een kop Pair Trade-koffie in de hand kletst ze wat met de trot se vrijwilligers van de Vïaarding se Wereldwinkel die zij op deze zaterdag zal openen. Hoeveel scheelt dat nou in prijs, vraagt de minister terwijl ze naar een pot pindakaas met uitsluitend Afri kaanse pinda's loopt. „Een gulden met Caivé? Nou, ik eet alleen maar deze hoor." Even wordt het stil in de Wereld winkel in de Hoogstraat als de op tocht met het plechtige Fanfare korps Koninklijke Landmacht voorop zich van begraafplaats Emaus naar de Grote Kerk be geeft. De leerlingen van 't Palet en de spelertjes van voetbalver eniging RK WIK, die met Fair Trade voetballen, trainen en het logo op hun shirtje dragen, ko men vlak daarna van de oude naar de nieuwe Wereldwinkel gelopen. „Is het geen leuk idee om van die Zuid-Afrikaanse radio's cadeau te doen als we in het buitenland zijn in plaats van molentjes en klom pen?," zegt de minister nog even snel tegen een medewerker van haar departement voordat ze naar buiten loopt voor de officiële ope ning. Het is de eerste keer dat ze als mi nister een wereldwinkel opent, vertelt ze het Vïaardingse publiek dat zich in de Hoogstraat heeft verzameld. Tien jaar geleden deed ze dat al wel als voorzitter van SOS Wereldhandel, de huidi ge Fair Trade Wereldhandel. Ze herinnert zich de discussie tussen mensen die vonden dat een we reldwinkel een alternatieve uit straling moest hebben ergens op een zoldertje en anderen, die von den dat het allemaal veel toegan kelijker moest. „Ik ben blij dat het debat gewon nen is door mensen die vinden dat een Wereldwinkel er best leuk uit mag zien en niet stoffig hoeft te zijn," liet ze weten. „Veel pra ten en informatie is belangrijk, maar het is de verkoop van pro ducten dat telt Want daardoor kunnen mensen in Derde Wereld landen een kind naar school stu ren of een eigen bedrijfje star ten." Tijd voor de openingshandeling: het. openen van een stoffen we reldbol met ballonnen en cadeau tjes voor de kinderen. Een Mexi caanse gewoonte die hier uitliep op een getrek aan in de klit ge raakte touwtjes met pakjes eraan. IJs van de bovenburen van ijssa- lon Melbalino en een optreden van Lambaréne - een Afrikaanse percussiegroep uit Delft maak ten de opening van de Wereldwin kel tot een feestelijke happening. Maar minister Herfkens moest ai- weer snel naar haar volgende klus: het uitreiken van de Geu zenpenning in de Grote Kerk van Vlaardingen. De rest van de middag kon het Vïaardingse publiek dat eerder al nieuwsgierig door de ramen had gegluurd, de nieuwe Wereldwin- kei bekijken en keuren. Ruim en licht, modern en strak. Een heel verschil met de vorige, die jaren lang aan het begin van de Hoog straat was gevestigd. „De loop was er uit, de ruimte was kleiner en de omzet liep terug," geeft bestuurs lid Baukje van Meeuwen als re den voor de verhuizing, „Op deze plek en in deze ruimte hopen we dat de drempel lager is om binnen te komen. Op de oude locatie had den we twee etages, en vooral voor ouderen was het lastig om de trap te nemen." De collectie is aangevuld, spullen zijn van voorraad gehaald. De wat duurdere en exclusieve kunstnij- verheidsproducten hebben een vooraanstaand plekje in de win kel gekregen. „Het verdwijnen van de Kattebeker, waar ook veel kunstnijverheid werd verkocht, was een gemis voor Vlaardingen. Dat willen wij met de nieuwe We reldwinkel terugbrengen," zegt Van Meeuwen. De 35 vrijwilligers die de Wereldwinkel runnen wer den trouwens al snel teruggeflo ten in hun enthousiasme, vertelt ze. „Je denkt dat je een grotere ruimte hebt, maar voordat je het moeilijk te realiseren bouwprojec ten ter hand neemt. Daarbij gaat het om projecten die niet van de grond komen als ze uitsluitend met particuliere middelen gefi nancierd zouden worden. De bouwlocatie Raam/Schie is zo'n plek die als zeer moeilijk te out-" wikkelen te boek staat, omdat de,., plek hoge kosten voor grondaan koop en bodemsanering kent! Ook zal de bouw duurder uitval len dan een gemiddeld project;; omdat er ter plekke weinig ruimte Is en er uiterst gespecialiseerd te werk gegaan moet worden. Van wege deze specifieke manier van bouwen is gekozen voor een aan nemer die hier ervaring mee heeft. Boender Maasdam uit Nieuw-Beijerland heeft eerder in Schiedam woningen gebouwd op het voormalige Bolsterrein, Hei is de verwachting dat de eer ste woningen in het voorjaar van 2000 worden opgeleverd. Maandag 16 maart ROTTERDAM Diergtw rde BHJdorp Etje. de Doelen gr zaal 20.15Grote Hartstochten AVRO. Thea- terWest 20.00-22.00 Vrouwenkoor Bles. SKVR Muziekschool Hoogvliet 19.00 Mu- ziekweek. Sporthal Snelleman 18.00- 20.00 Voetbalinstuif. Dinsdag 16 maan SCHIEDAM DcOosL Bloemschikken, 13.30-15.30u.Po- diuincafó. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM Lantaren/Venst&r21.00 Shira. TexMex Kul- tuurpodium 19.00-23.00 Cinemafia. Dier gaarde 8 lijdorp Eitje, da Doelen gr zaal 20.15 Beeth ovencyclus, Juiriaanse zaal 20.15 Meesters aan het klavier. Dizzy 22.00 Carmen Gomes Inc. Rotterdamse Schouw burg gr zaal 20,15 Aida. SKVR Muziekschool Hoogvliet 19.00 Muziekweek. Van NeHeOnt- werpfabrlek 20.00Arion A De Dolfijn. Thea ter Zufdpleln gr zaal 20.15Tineke Schouten, Bibliotheek Usselmonde 20.00 literaire* avond. Diverse bibliotheken Boekenweek Erasmus Universiteit zaal B317.00-18.00 SG Dossier. Goethelnstitut 20.00 BirgrtVah- derbeke. Van do.U maa. t/m wo.17 map. ROTTERDAM Ctrwrama 1: 'Saving private Ryan' (16) dag. 16.45- 20.30, do.vr.ma.di. ook 13. Cto.2: 'Star trek: insurrection' (12) dag. 12.45* 18-45. "Shakespeare in love' (al) dag. 15.45- 21.15. Cin.3: 'Meet Joe Black' (12) dag. 16.15-20.15, do,vi,za.zo. ook 12.15. CJn.4: •You've got mail" (a!) dag. 13-18.45-21.30, rTheprinceofEgypt'(al)dag.l6.Cin.5; 'Ever after* (ai) dag. 12-14,45-17.45. The horse wisperer" (12) dag. 20.30. imaxTheaten Africa's elephant kingdom'(al) ma. t/m wo, 12-14-17-19. "Whales'(ai) do. V m zo. 14-16-18. ma. t/m wo, 11-13-15-18. 'Everest" (ai) do. Vm zo. 15, mat Vm wo. 16. Thrill Ride' (al) do. t/m zo 13-19. 'Amazone' (al) do. t/m zo, 17, za.zo. ook 12. 'Startrek in surrection' (12) dag, 20-22, Verster 1: 'Central do Brasil" (al) dag. 19.30, vr.zo.wo. ook 15. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 21.45, zo. ook 12,30, Sneak preview ma 22. Ven.2: 'Anna Karenina' (16) do. 21.30, za- .zo. 19.30, ma. t/m wo. 21.30.'Oorlog en vre de' (.16) vr. 19.30. 'De idoot* (16) zzuzo. 21,30. Kiassiekenreeks Cinema 2000: 'Re- pulsion' (16) ma.di.wo. 19.30, zo. 15. Movre- zone: 'Blade runner* (16) vr. 15.30Ven.3: 'La vita bella' (al) dag. 19.30, vr. ook 15, zo, ook 12.30, 'wo. ook 15, 'Lola renot' (16) dag. 22. Wereldcinema tour: 'La sueur des Balmiers' (16) zo. 15. Ven.4: 'L'Etemite et un jour' (16) dag, 19.30. 'Claire Dolan' (16) dag. 22.15. 'State of dogs' (16) vr. 15, zo. 13. Lumlère lr 'Payback' (16) dag, 13.15-16- 18.45-21.30. lom. 2: 'Urban Legend' (16) dag, 19-21.45. Lum.3: 'Antz' (al) dag. 16* 18.30, do.vr.ma.di.ookl3.15.'ASimp!eptan' (16) dag. 21. Lum. 4: 'Ronin' (16)dag. 18-21. do.vr.ma.di. ook 12.30-15.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 Vm 01. Path 6 li "You've got mail' (al) dag. 16.10- 18.50-21.40. do.vr.ma.di. ook 11-13.35. Pat.2: 'Stepmom' (12) dag. li.20-15.2Q- 18.40-21.30 (di. geen 21.30). Sneak pre view: 'Snuf, snuf (16) di. 21.30. Pat3: "Very bad things' (16) dag. 11.30-14-16.40- 19.10 21.50, PdM: TTs ftin red Sine" (IQ dag. 11.50-15.40-20. Pat5: 'Shakespeare inlove' (al) dag. 11.40-15.50-18,30-21.10. Pat6: 'A bug's life' (a!) dag. 11.50-14.10- 18.55. 'God'5 Monsters' (16) dag. 16.40- 21.40. PaL7: Enemy of the state' (16) dag, 15.45-18.30-21.20,do.vr.ma.di.ookll.5Q. SCHIEDAM Filmhuis: 'Liar, the ideal suspect' do. vr.'Con té d'Automne'za. VLAARDINGEN Het Zeepaard: Conté d'Automne' vr„ 'Liar, the ideal suspect'za.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1