27 RKWIK'er Ramon de Rond trekt zijn eigen kaart Krappe selectie breekt VDL op tegen UNIO Excelsior'20 ziet concurrentie naderen na gelijkspel tegen MSV71 Tweede uitzege voor Fortuna Van der Vaart volgt Dirks op bij AV Fortuna Hermes DVS wint nipt van tobbende Vlaardingers Oudshoorn wint Ruud Christoffers-bofcaal WSV geen partij voor PSV HSC nipt langs Demos VFC kopje onder bij HWD ODC onderuit bij Waddinxveen Hockeysters Pollux langs Asvion Rotterdams Dagblad Maandag 15 maart 1999 Schiedam Door een late treffer van Ronald Nelemans heeft het Vlaardingse Fortuna de tweede ujtoverwmnmg in de boeken mo gen bijschrijven. In de vierde klasse G won de formatie van trai ner Hans Schop in Schiedam met 1-0 van hekkensluiter Ursus. Interim-trainer Cock Zeij heeft het tij dus nog niet kunnen keren. In zijn ploeg ontbraken spits Guy Fiegel en doelman Ricardo Gokke die beiden een schrosing uitza ken. Hans Meijer nam de plaats onder de lat in en hield lange tijd zijn doel schoen. Tot tien minuten voor tijd toen Ronald Nelemans dankbaar profiteerde van ver keerd uitverdedigen en zichzelf tot matchwinnaar kroonde. In het sportieve duel liep Fortuna- doelman Jacques den Herder te gen een gele kaart aan. „Een dom me kaart," vond assistent-trainer Jan Bouman, „want hij kreeg 'm wegens praten. Onnodig dus." Ursus, dat komende zondag de nummer voorlaatst Germinal ont vangt, blijft met vier punten uit elf wedstrijden onderaan de rang lijst bungelen. Fortuna (15-24) houdt aansluiting met de top waarin Excelsior'20 (13-31) aan de leiding gaat en Hermes DVS (14- 27) en MSV71 (14-25) volgen. VlaardingenJos van der Vaart is bij de atletiekvereniging Fortuna Dennis Dirks opgevolgd als voor zitter. De 47-jarige Vlaardinger was zeven jaar secretaris. Van hem wordt venvacht de belang stelling voor atletiek weer aan te wakkeren nu het aantal leden van 462 naar 439 is gedaald. Jos van der Vaart ziet zich tevens geconfronteerd met de vraag waar de toekomst van Fortuna ligt. Er zijn plannen ontwikkeld tot een grote atletiekaccommodatie in de Broekpolder te komen. Om dat te realiseren zou Fortuna een fusie moeten aangaan met de atletiek- afdeling van dc ROVS. Omdat het nog vele jaren kan duren, is de vereniging aangewezen op reno vatie van het huidige complex aan de Marathon weg. Een van de speerpunten is de aan leg van een nieuwe toplaag. „Dat gaat zeker een miljoen gulden kosten," aldus de nieuwe voorzit ter. „Destijds zijn bij de aanleg van de baan luchtbellen geconsta teerd. De gemeente heeft toen de bouwer aansprakelijk gesteld en een arbitragezaak gewonnen. Wij krijgen nu jaarlijks een bedrag van de gemeente om de baan op te knappen, maar dat is niet meer dan een lapmiddel. De baan wordt gewoon elk jaar slechter. Zolang de Broekpolder nog niet in beeld is, zou een nieuwe toplaag de bes te oplossing zijn." Naast Jos van der Vaart werden ook Mari Blomsteel en Rob Tobe in het bestuur gekozen. Penning meester Hans Heusehen en secre taris Leo Vleut hadden al zitting in het bestuur. EDH-WIK (m) 24-21 (12-9). Op nieuw geen punten voor het in de gradatienood verkerende WIK De strijd ging gelijk op, maar WIK bleef weer met lege handen. Ventura-UDSV (v) 23-17 (15-10). Ventura zat goed in de wedstrijd en had UDSV bij rust ai op vijf treffers achterstand gezet !>.- ze ge kwam nooit in gevaar. DWS-EMM (m) 25-23. DWS bracht zich enigszins in gevaar door EMM dichtbij te laten komen, maar hervond zich en trok de broodnodige punten naar zich toe. Ancora-DWS (v) 21-19. Zo nipt als de mannen van DWS wonnen, zo nipt verloren de vrouwen. Een slechte prestatie tegen het al ge degradeerde Ancora. W1K-EMM (v) 8-14 (8-8). WIK mis te grote kansen en verzilverde ook weinig strafworpen. EMM profiteerde volop en nam de pun ten mee naar huis. De HoUandiaan-HVL (v) 17-10 (12-5). Vooraf werd tegen deze te genstander opgekeken daar HVL nog kampioenskansen had. Snel bleek dat De Hollandiaan in goe de doen was. Hollandiaan bleef als collectief goed spelen en ver zuimde zelfs HVL op een nog gro tere nederlaag te trakteren. Unitas-HEC (m) 15-23 (3-14). Een grote nederlaag voor de mannen van Unitas. Zij konden niets in brengen tegen het degelijke spel van HEC. Volkomen terecht trok ken de bezoekers de overwinning zege naar zich toe. Ventura-DES(m)26-2Ö(ll-19). De mannen van Ventura speelden geen goede wedstrijd, maar won nen wel. Er werd onsamenhan gend gespeeld en men was teveel bezig met zichzelf waardoor het collectief werd vergeten. In deze poule kunnen de Ventura-man- nen met winst in de volgende wedstrijd nog tweede worden. Door Pim van der Helm Schiedam „Dertig minuten goed, zestig minuten slecht," ging Hermes DVS-trainer Hans de Rover na afloop van de met 3-2 gewonnen wed strijd tegen RKWIK uit *1 aardingen kort door de bocht. „Het was ons," ver volgde De Rover zijn relaas, „naast het behalen van een goed resultaat niet om het spelen van een puike wed strijd te doen. Veel meer be oogden we na de beschamen de vertoning tegen HWD een gezonde dosis werklust aan de dag te leggen. Ook in dat opzicht was vandaag een ge slaagde dag." Aanvankelijk zag het er voor de Schiedammers niet al te best uit. De bal lag na twee minuten reeds bij doelman Peter Dröge in het netje. Leon Kester drukte de nummer twee van de vierde klas se G stevig met de neus op de fei ten door een voorzet van rechts leep in de korte hoek te plaatsen. Zelfvertrouwen „Ten gevolge van de nederlaag te gen HWD," legde De Rover uit, „kreeg het zelfvertrouwen van de jongens een fikse oplawaai. Des te bewonderenswaardiger is het dat we ons zo goed hervonden." Twee ingevingen van Hermes DVS-spits Gó* can Cayir luid den het goede halfuur van de thuisploeg in en bogen de 0- 1 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Cayirs eerste actie werd door WTK"-doelman Edwin Kol- steren foutief ingeschat. De Ro ver: „Geen twijfel mogelijk, dat was een penalty," Een kolfje naar de hand van routinier Ron Hm- mers. Laatstgenoemde schoot de kalktrap eenvoudig binnen: 1-1. Nog voor de thee resulteerde Cay irs tweede vernuftige moment in de 2-1. De flegmatieke, Blauw witte voorwaartse ging zelf de één-twee aan met Dekker. Deze begreep wat zijn collega voorne mens was en zette hem middels een afgemeten voorzet oog in oog spits Dennis Dekker schermtde ba af zodat 'WIK'erOtto Veldt er niet bij kan ko men. De de Vlaardin gers met 3-2 de baas en kruipen twee punten dien celsior 20. Fo to Perter Molken- met sluitpost Edwin Kolsteren. De spits aarzelde geen seconde en tekende de voorsprong aan. „Slechts twintig minuten in het tweede gedeelte," aldus De Rover die volgend seizoen aan de slag gaat bij zaterdag tweedeklasser Rijnmond Hoogvliet Sport, „wa ren het aanzien waard." Scheids rechter Jan Vork kende ander maal een strafschop toe, ditmaal aan de bezoekers. Jeroen Ploeg was van elf meter eveneens doel treffend. daarmee beide ploegen op gelijke hoogte brengend. Paul Wamaar bracht de 3-2 op het scorebord. Het stiftballetje dat net achter de 'WIK'-defensie terecht kwam, belandde via Warnaars voet achter Kolsteren die in eerste instantie niet doortastend optrad. Niet lang daarna bleek de arbiter de Vlaardingers minder goed ge zind. RKWIK-trainer Wilco Wape naar hierover: „Ramon werd zelf van achteren neergeschopt en kreeg toch nog geel, terwijl hij het slachtoffer was." Hieropvolgend speelde zich een vermakelijk schouwspel af op het eerste veld van Hermes DVS. De Rond zag voor de tweede keer geel en kreeg derhalve rood. Be vangen door een helse toom gris te De Rond het rode kartonnetje uit de handen van de 'scheids' en wierp de prent met een ferme zwaai een eind weg. „Volgend op de 3-2 creëerden we nog wel wat kansen," voegde Wapenaar toe aan zijn commentaar, „maar de wedstrijd was toen wel gespeeld. Het is aüeen heel zuur dat we met lege handen staan waar we gezien het vertoonde spel- meer verdie- nen. De komende trainingen kan ik het team wel voorhouden dat we op de goede weg zitten, maar hoe verkoop je dat na een 3-2 ne derlaag?" Hermes DVS-RKWIK3-2 (2-1). 2. Leon Kes ter Ö-1,31. Ron Timmers 1-1,40. Göcan Cay- ir2-l, 74. Jeroen Ploeg 2-2,90, Paul Wamaar 3-2 Bijzonderheden: De uit Bodegraven afkomstige scheidsrechter Jan Vork gaf twee maal geel en daarmee rood aan *WIK'- speler Ramon de Rond en geel aan Ron Timmers van Hennes DVS Hermes DVS: Dröge. Leber,Timmers, Gill, Vlasveld. Smit, Van Dort, Vasquez (52. War- naar), Dekker (90. Roelofs), Bronsgeest (40. Arslan), Caytr. RKWIK: Edwin Kolsteren, Van de Berg, Wijzenbroek, Smits. Veldt, Boere (80. De Rond), Vermeulen, Ploeg (76. Ducaneaux), Raymon Kolsteren, Jongeling, Kester (65. Sam-Sin), Door Bart Boerop Maassluis VDL-trainer Rob Schalke is geen benijdenswaardig man. Hij zou zo graag een goed, getraind elftal binnen de lijnen brengen, maar hij moet roeien met de riemen die hij heeft. Die riemen kwamen gisteren veel te kort tegen UNIO. De strijdlust waarmee de VDL'ers de laatste weken succes boekten, ontbrak volledig. De thuisploeg ging met 1-2. onderuit en doet de derde plaats in 3D over aan de bezoe kers uit Oudewater, Redenen te over voor het matte spel van de thuisploeg. VDL was onder de indruk van het overlij den van oud-speler Leen Ketting (43). In het veld stonden Raymond Remmers waai die een week niet had getraind, Rob Visser, die afge lopen week ziek was, Ruud den Engelsman wiens kind met hoge koorts thuis lag en RicoTomaello die net vader is geworden en niet te veel had geslapen. Zij deden in ieder geval nog mee. Bij VDL ontbraken de van zware blessures herstellende Richard Schippers en René Verhagen en Ferdinand van der Most die in En gland is. „Ik heb spelers nodig," zei Schalke ten overvloede. De kans is groot dat Leen Muis die eventjes in onmin leefde met de trainer volgende week zijn op wachting weer maakt in de selec tie. Muis deed afgelopen weekend met het tweede mee en liet een goede indruk achter. „Wat zijn redenen ook zijn om weer onder mij te willen spelen, maakt my niet uit Of hij zich al leen maar in de kijker wil spelen?. Ik heb geen idee. Ik kan elke goe de speler gebruiken en kyk nu even niet verder dan het huidige seizoen," aldus Sehalke. VDL trof in UNIO een technisch sterk onderlegde tegenstander. De mannen uit Oudewater voer den het combinatievoetbal echter te ver door. De defensie van VDL had zeker in de eerste helft weinig moeite het positiespel te onder breken. UNIO kwam niet in de buurt van de onzeker spelende doelman Peter Ringelberg. Na een kwartier spelen kreeg de thuisploeg de grootste kans op een voorsprong. Op ruime afstand van het doel tikte Ruud den En gelsman een vrijetrap breed op Sander Bouman die uithaalde. De bal dreigde voorlangs te gaan, maar kwam plotseling voor de voeten van John de Roo. Hij had alleen UNTO-keeper Steef Tui- nenburg nog voor zich. De Roo wist hem niet te passeren en schoot via de paal naast. Op slag van rust kwam UNIO op 0-1. Het was de eerste geslaagde aanval van de bezoekers. Bemo Brouwer zette aan de rechterkant goed door, sneed het strafschop gebied binnen en zette laag voor. Bij de tweede paal schoot Alphons Oosterwegei hard en hoog in het door Ringelberg verlaten doel. Kort na rust maakte Frank van Baaren 0-2. Hij werd door een hakbal van Stefan Koster vrij voor Ringelberg gezet en scoorde sim pel. „Hoewel we excuses te over had den, vind ik toch datje als ploeg niet zo slap mag voetballen. Daar over hebben we het in de rust ook gehad en daarom verwachtte ik in de tweede helft wat beters. Onbe grijpelijk dat de jongens dan toch weer in het zelfde spelletje verval len," verzuchtte de oefenmeester. Uit niets bleek dat VDL iets aan de 0-2 wilde doen. Raymond Rem merswaal scoorde vlak voor tijd tegen uit een corner. In de reste rende minuten wierp VDL de schroom van zich af, maar het slotoffensief kwam te laat. VDMJNIO1-2 (0-1). 41 Alphons Oostcnve- gel 0-1,54 Frank van Baaren 0-2,82. Ray mond Remmerswaal 1-2 Bijzonderheden: Voor aanvang van het duel werd een mi nuut stilte m acht genomen wegens het overlyden van oud-VDL'er Leen Ketting. VDL' Ringelberg, Suisse, Bouman, To- maello (83 Rijgersberg), Remmerswaal, Van Kessel, Visser, Muller, De Roo, Den Engelsman, Topcu 59 Udo). UNIO: Tuinenburg, Schoonderwoerd, De Wit, Kiela, Sangers, Van Baaren, Van der Schaft. Boere, Brouwer, Oosterwegel, Kos ter (80 Vink). DoorMikosGouka Schiedam De competitie in de vierde klasse G is nog niet beslist. Exce]sior'2Q had gisteren defini tief afstand kunnen nemen van 'runner up' MSV71, maar bleef steken op een 1-1 gelijkspel. Om dat de andere overgebleven con current Hermes DVS wel de volle winst greep moet men op Thurle- de nog even wachten alvorens de vlag in top kan. Niet dat de formatie van oefen- meester Henri van Leeuwen wak ker zal liggen van angst, Hermes DVS staat nog altijd op vier pun ten achterstand en de Maasslui- zers op zes punten. Excelsior'20 heeft ook nog een duel minder ge speeld. De thuisclub had in de beginfase van het duel al afstand kunnen nemen van de timide Maasslui zen. Danny Koevermans ver scheen na luttele seconden voor sluitpost Dick Bos maar de top scorer wist niet te scoren. Tien mi nuten lang wankelde MSV71, maar toen was het over met de vlotte combinaties van de lijstaan voerder. Gevoelige tik MSV71 deelde in de eerste de beste tegenaanval een gevoelige tik uit. Linkerspits Chns Koimus, de jongste van de vier broers, ging op avontuur. De lichtgewicht so leerde de zestienmeter van de Schiedammers binnen, speelde niet af naar de vrijstaande Ismaël El Hadoui maar krulde de bal prachtig langs doelman Patrick Johan Ham- merstein van Exceisicr'20 probeert los te komen van zijn bewaker Erik de Gier (2). Mikewar- naarvan MS\r 71 kijkt op de achter grond toe. Het duel tussen de twee ploe gen in de vier de klasse G eindigde in 1- 1. Foto Peter Mol Marrevee. De Ö-I deed Excelsi or'20 verlammen. Van Leeuwen kreeg nog een tegenvaller te ver werken. Arjan Ruts, de bewaker van Chris Koimus, moest geblesseerd het veld ruimen en Steven Dijkstra was zijn vervanger, Door die om zettingen ging rechtermiddenvel der Marc van der Roer naar het centrum. Het was invaller Dijk stra die de gelijkmaker inleidde. Zijn steekbal kwam bij de sterk spelende Dennis Vorstenbos die niet twijfelde: 1-1. Excelsior'20 bleef wel veelvuldig in balbezit, maar grote kansen le verde het niet op. Johan Hammer- stein was nog het dichtst by een treffer. Zijn individuele actie was sterk maai zijn schut ging voor langs. Na de thee hield MSV71 de rijen goed gesloten. Excelsior'20 bouwde in een veel te traag tempo op en werd nauwelijks gevaarlijk. Een kopbal van Erwïn van Deven ter belandde wel achter Dick Bos, maar toen had arbiter Van Lies hout al voor duwen gefloten. In de slotfase bracht MSV71-oe- fenmeester Theo van Dijk nog topscorer Tim Koimus binnen de lijnen. De kleine dribbelaar kampt met een liesblessure maar kon nog twintig minuten spelen. Doelpunten leverde de slotfase niet meer op. Ook al omdat Danny Koevermans aan banden lag bij Mike Wamaar en Erik de Gier. Geschrokken „We speelden in de beginfase zeer sterk. We kregen een paar aardige mogelijkheden, maar vergaten te scoren. Toen MSV7I dat wel deed, waren we duidelijk ge schrokken," vertelde Van Leeu wen. „De tweede helft was moeilijk. De tegenstander zakte goed in en we kregen weinig ruimte. De spitsen waren niet scherp. Wel een com pliment aan onze verdedigers die niets hebben weggeven. En dat terwijl we met zoveel aanvallende spelers spelen. De voorsprong op de concurrentie is nog altijd groot.' We verliezen twee punten op Her mes DVS, maar staan er nog heel goed voor," aldus Van Leeuwen. Collega Theo van Dijk was tevre den. „Vooral de tweede helft was goed. We wilden hier graag win nen om nog mee te spelen, Alleen in de beginfase lieten we ons over rompelen. Toen we scoorden, wer den we rustig. We konden elkaar weer rugdekking geven. Ik vond de 1-1 een verdiende uitslag. Ex celsior'20 komt nog naar Maas sluis. We kunnen nog altijd de na- competitie halen en dat is een goede zaak. Het is altijd leuk om ergens om te spelen. Daarnaast le ren we elke week bij," aldus Van Dijk. Excelsiorl20-MSV71 1-1 (1-1). 10. Chns Koimus 0-138 Dennis Vorstenbos 1-1 Bijionderheden: geel voor Eiwin van De venter (Exeeisior'2G> Excelsior'ÏO: Marrevee, Ruts (24 Dykstra), Smits. Halepioglu, Van Deventer, Van der Roer, Vorstenbos, Stiefel. Kaplan, Koever mans. Hammerstem (80 Eikenbroek), MSV2I: Bos, Ducaneaux. Heeren, De Gier, Wamaar. Virgil Koimus. Jeremy Koimus, Chns Koimus, Jansen, Wijnhorst (70. Tun Koimus). El Hadoui (70 Gerritsen). 's-Gravenhage Co Oudshoom is winnaar geworden van de Ruud Christoffers-bokaal. Hij behaalde tij dens het gisteren op de kunstijsbaan de Uithof verre den clubkampioenschap vlo Maaslands Ijsvermaak, de beste prestatie over de 500 en 1500 meter en een korte marathon over tien ronden (4000 meter). De wisselbokaal is destijds ingesteld ais herinnering aan de Vlaardingse A-marathonrijder en lid van Maaslands Ijsvermaak Ruud Christoffers die op nog jonge leeftijd om het leven kwam. Het clubkampioenschap vormde de afsluiting van het seizoen. De strijd om de fel begeerde wisseibo- kaal ging vooral tussen het duo Co Oudshoom en Jan Hendrik Hensen. Oudshoom zegevierde in de klas sementswedstrijd over de 500 en 1500 meter en werd tweede op de marathon. In die marathon kwam Hen sen als eerste over de streep, terwijl hij op de 500 en 1500 meter tweede werd. Bij de vrouwen werd Bren- da Versteeg eerste in het eindklassement. Waardingen De waterpoloêrs van WSV strijden voor een verloren zaak. Ondanks dat de Vlaardingse club nog enkele enkele protesten heeft lopen, mag worden aangenomen dat de 4-16 nederlaag tegen- PSV het einde betekent van een jaar eerste klasse. Uit alles blijkt dat de debutant in te korte tijd van de derde naar de eerste klasse is gepromoveerd. Tegen de aanstaande kampioen stortte WSV als een kaar tenhuis in elkaar. De mededeling van trainer Job Blaak dat hij aan het eind van het seizoen opstapt, deed ook al geen goed aan de instelling. Vlaardingen Piet Kattestaart vond de 2ege wat ma gertjes. De oefenmeester van vyfdeklasser HSC zag zijn formatie met 1-0 winnen van Demos. Adrie Groe- neveld werd matchwinnaar. De streekderby was vooral een kolfje naar de hand van de thuisploeg.' Vooral de beginfase leverde genoeg mogelijkheden op. André Vink en Rob Brokling raakten de lat. Na de thee kopte Martin Zagwijn de bal panklaar voor Adrie Groeneveld die wel raad wist met het buiten-' kansje. Demos knokte voor wat het waard was maar kon de gelijkmaker niet meer forceren. „De overwin ning was terecht We hadden alleen veel meer moe ten scoren," aldus Kattestaart die nog altijd niet weet of hij ook volgend seizoen de scepter zwaait bij HSC. Collega Henk van Loenen zat niet by de pakken neer. „Het was een gelijkopgaand duel. Er is nog niks verloren. Volgende week krijgen we Dirksland en we krijgen HSC ook nog in Schiedam. We blijven erin geloven," aldus de oefenmeester van Demos. Voetbal vierde klasse HWD-VFC 3-1 (2-0). VFC ging kopje onder bij HWD. De Vlaardingers lieten zich afbluffen in de duels. Nadat Ro nald Frehé de score namens HWD had geopend, maakte oudgediende Joop van Rijthoven zelfs 2-0. Na de thee zorgde Ed Broekhuizen voor de aansluitingstreffer. Toen de spelers van oefenmeester ErikTeunisse alles op alles gingen zetten, zorgde Frehé met zijn tweede treffer voor de beslissing. DRGS-VOC1-2 (1-1). De Schiedammers kregen vlak voor tijd een onverwachte tegengoal te verwerken. Zonder de geschorste topscorer Marco Verspuy was het een matige vertoning. De spelers hadden veelvuldig commentaar op de leiding en op elkaar. Nadat de bezoekers de leiding hadden genomen zorgde Rogier Molenaar voor de gelijk maker. Twee minuten voor rijd viel de beslissing. Lyra-Hoek van Holland 4-0 (2-0). Hoek van Holland kreeg afgelopen zondag een behoorlijke draai om de oren, Het verloor uit bij Lyra, kreeg vier doelpunten te gen en slaagde er tot overmaat van ramp evenmin in zelf het vijandelijke net te vinden. Ofschoon de bezoekers voortvarend van start gingen keken ze na de 51 minuten durende eerste helft tegen een 2-0 achterstand aan. Toen de scheidsrechter daar nog eens twee rode kaarten bo venop deed was het Hoeks verzet gebroken en kon Lyra betrekkelijk eenvoudig uitlopen naar een 4-0 eindstand Walter Poleiy en Mark Kram moesten met een rode prent aan de broek het veld verlaten. Beide spelers zetten hun slidings te laat in waardoor hun directe opponenten op onreglementaire wijze ten val werden gebracht. Vijfde klasse Waddinxveen-ODC 3-1 (2-0). ODC deed zichzelf gisteren de das om. In en tegen Waddinxveen werd met 3-1 verlo ren. Assistent trainer Martin Kool was teleurgesteld. „Het was heel slecht van beide kanten. We zijn veel te lauw begonnen. We toonden veel te weinig agressie," al dus Kooi. Waddinxveen kwam voor de thee al op een 2-Ö voorsprong. Vervolgens werd het na rust zelfs 3-0. In de slotfase schoot Tjalbng de Vette de eretreffer binnen. Schiedamse Boys-RDM 4-5 (2-1). Het had een klapper van een wedstrijd moeten worden met aantrekkelijk voetbal, veel doelpunten en een gunstig eindresultaat Veel doelpunten waren er, Edgar Steijn. Marco van de Marei, Ali Dongel en Baldede schopten het totaal van vier treffers bijeen. Dat bleek aan hal ri lde van de rit niet ge noeg waardoor het droomscenario in de koelkast kon. Fouten in de defensie van de Boys zorgden ervoor dat RDM drie punten mee naar huis nemen kon. De scheids- aan Schiedammer Ferry van Heusden. RDM dnepunte rechter gaf geel Pollux (v)-Asvjon 1-0 (O-O), Pollux completeerde een weekend vol derby's met een fraaie zege tegen Aévion. Asvion had het betere van het spel, maar Pollux bleef uit de counter gevaarlijk. Vlak voor rijd leverde een mislukte strafcomervariant van Pollux uiteindelijk door middel van Linda van de Velde de zege op. Hoekse Waard-Pollux (m) 0-4 (0-3). Pollux rekende snel en simpel af met Hoekse Waard. Amaud Wander. Benno Hoftijzer en Barry van de Berg (2) brachten de titel weer een stapje dichterbij. Als alles mèe zit kunnen de Vlaar dingers volgende week de champagne al ontkurken, HOCO-Asvion (ml 1-3. Asvion moest van HOCQ winnen om zich te herstellen van twee teleurstellende weken. Dat gebeurde ook: Jan-Willem Vermeulen tekende voor drie treffers. Asvion staat derde en de droom van promo tie naar de eerste klasse lijkt daarmee definitief voorbij. De Ussel-Spirlt (m) 2-1 (1-0). Spirit gaf de Ussei maar matig partij en sneed zichzelf daarmee lelijk in de vin gers. De Schiedammers lieten zich op allerlei fronten af troeven en dat resulteerde in een snelle achtersta fid. In de tweede helft verdubbelde De IJssel de voorsprong. Wauter Jansen scoorde ui het eindsignaal nog tegen. Alphen-Spirit (V) 4-0 (2-0). Spirit ging voor de tweede keer in 24 uur met grote cijfers ten onder. Dit keer was het zwakke Alphen de boosdoener. De Schiedamse vrcu- wen zakken door het rampweekend flink op de ranglijst. Bodegraven-Evergreen (m) 4-2 (2-0). Evergreen en Bode-, graven scoorden er op los. Bodegraven nam al snel de lei-'., ding, maar het naar eigen zeggen lekker' spelende Ever-: green kwamha de rust tot 2-2 terug. Daarna viel de ploeg van Jeroen Fo*.üiumu& leiug en mikte Bodegraven twee ballen in het Maassluisse doel. Zoetermeer-Evergreen (v) 6-2 (3-Ik Evergreen ging zon dag onderuit. Een gemis aan inzet en felheid was dit keer de oorzaak. Fennie postenzen en Laura Dossin scoorden voor Evergreen. Vrijdag verloor Evergreen al met 6-1 van Forescate. De elf van Remko Ouwerkerk kwamen snelop voorsprong dooreen doelpunt van Fennie Coslenzen. De voorsprong was helaas van korte duur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7