11 Zwart Nazareth herleeft rond de jeneverie Heldenmedaille voor marechaussee Voor wraakneming eerst thuis vijf keukenmessen opgehaald ft genda Stamkroegen Tweemaal opvang voor tieners in Schiedam Thee, koffie en cacao Weemoedt signeert Scholieren uit Spanje Lezing klederdracht Promotiefilm in de maak Ergernis over Brinkplein ii* ÏWife! Panden aan Lange Achterweg en Hoogstraat vertonen ernstige gebreken Rotterdams Dagblad Vrijdag 19 maart 1999 Ik word altijd een beetje kregel als ik mensen hoor praten over zaken waar ze niet of nauwelijks verstand van hebben. En het wordt nog er ger wanneer ze ook nog in een positie zitten, dat ze zaken kunnen be palen. Bijvoorbeeld omdat ze gemeenteraadslid zijn. Of nog erger, burgemeester. Deze week was het weer prijs. De nekharen maakten overuren tij dens een vergadering van de raadscommissie algemene en bestuur lijke zaken in Vlaardingen. Dat is de commissie waar alle fractievoor zitters van de politieke partijen in de gemeenteraad in zitten. Zeg maar voor het gemak: de sümsten van het stelletje. Ze hadden het over het raamwerk van een horecanota. Jawel, het raamwerk- Even ter uitleg aan Cees Oosterom, de fractievoorzitter van het CDA: dan gaat het er niet om dat je in een kroeg een goed uit zicht moet hebben of dat er meer glas-in-Iood-ramen moeten komen. Of dat er drie keer per week moet worden gezeemd. Nee, dan gaat het erom watje zoal in een horecanota wil vastleggen. Moet er een verrui ming van de openingstijden komen, worden er meer terrassen toege staan en aan welke afmetingen moeten die voldoen. Van die dingen. Burgemeester Stam heeft er pas nog een gesprek over gehad met vertegenwoordigers van de Vlaardingse horeca. En die zeiden toch van die rare dingen. Gasten misten een leuke zaak, waar ze na hun diner nog even een afzakkertje konden halen. En of er wel genoeg discotheken waren. Misschien, werd gesuggereerd, moest er maar eens onderzoekje worden gedaan. Een behoeftepeiling onder de be zoekers. Stam is een man met hart voor zijn gemeente. Wat nou een onder zoek? Hoeveel kost dat wel niet? Dus hij ging zelf eens rondkijken. Hij vond meer dan genoeg leuke zaken in Vlaardingen. Er was niks te klagen. Volop Stamkroegen. Waarom nog dure onderzoekers in schakelen, die zonder twijfel tot dezelfde conclusie zouden komen? Meestal volstaat zo'n verklaring in de Vlaardingse politiek. Maar dit maal ging het toch een tikkeltje anders. Lenie van Halteren had na melijk iets gelezen. In Rotterdam zou worden overwogen een 24e uur voor de horeca in te stellen. Is dat iets dat in Vlaardingen misschien ook zou worden overwogen, vroeg ze een beetje aarzelend. Niet dat de WD-fractievoorzitter daar behoefte aan had hoor, maar gewoon even voor de duidelijkheid. Zo'n uurtje is bestemd voor de 'die-hards', die om vijf uur in de och tend vriendelijk een nachtzaak uitgemieterd worden en dan nog even moeten wachten tot de eerste kroegen met een vroege dagver- gunning weer open gaan. We hebben, antwoordde Stam, in-Vlaardin- gen vijf zaken met een nachtvergunning. En vijf uur 's ochtends leek hem een mooie tijd om naar huis te gaan. Dat vond Lenie ook. Het was nog vroeg die avond, En het weer was lekker. Ik peilde mijn eigen behoefte en zocht vervolgens naar een terrasje. Zoals zovelen met mij eerder die dag al. Tevergeefs. JOHNBUNTE In Het Gebouw aan het Broersveld houdt het Eman cipatie Centrum woensdag vanaf negen uur een the maochtend over thee, koffie en cacao. Diana Darius vertel van alles over cultuur en oorsprong. Vanzelf sprekend valt er ook het nodige te proeven. Vlaardingen Levi Weemoedt presenteert en signeert zaterdag vanaf 13.00 uur zijn nieuwe boek 'Ons soort mensen' in Boekhuis Den Draak. De verhalenbundel ver schijnt bij uitgeverij Ad Donker in Rotterdam.Bij de ze uitgever komt gelijk de herdruk van Weemoedt's 'Acte van verlating' uit. Het was tot voor kort de vraag of Weemoedt naar Vlaardingen kon afreizen omdat hij ziek was. Hij voelt zich weer dusdanig fit dat hij tot 17.00 uur in het boekhuis present zal zijn. Terwijl de scholieren uit het Spaanse Reus alweer af scheid aan het nemen zijn van hun Schiedamse ken nissen van de scholengemeenschap Schravenlant is deze week weer een nieuwe groep Spaanse jongeren in deze regio gearriveerd. Het gaat om 22 leerlingen en twee leraressen uit de plaats Paria, vlakbij Ma drid. Zij zijn hier op uitnodiging van de VOS waar een uit wisselingsprogramma mee bestaat. Volgende maand is er een tegenbezoek door leerlingen van de vier- klassen havo en vwo van de Vlaardingse scholenge meenschap. De algemene ledenvergadering van de Historische Vereniging Vlaardingen wordt dinsdagavond opge luisterd met een lezing en presentatie Vlaardingse klederdracht, Jan Anderson vertelt er het een en an der over en Hannie Baauw van het VW-servieeteam heeft gezorgd voor de aankleding. De presentatie volgt aansluitend op de vergadering en begint om ongeveer half negen. Dan zijn ook niet- leden welkom in de grote zaal van wijkcentrum Holy. Maassluis In navolging van zo'n 140 andere gemeenten heeft Maassluis het aanbod geaccepteerd van een bedrijf om een promotiefilm te laten maken. Bedrijven die adverteren op de video betalen ook de kosten. De ge meente kan zelf aangeven welke onderwerpen in de film behandeld zouden moeten worden. Na gereedkoming krijgt Maassluis vijfhonderd vi deobanden, die bijvoorbeeld aan nieuwe inwoners van de stad kunnen worden uitgedeeld. Hoek van Holland Projectontwikkelaar KCD uit Rotterdam moet blij ven zoeken naar een betere invulling van het Brink plein in Hoek van Holland, vindt de plaatselijke poli tiek. De Hoek is niet gelukkig met de huidige leeg stand in het winkelhart, maar de bestuurders zien het huidige KCD-initiatief om een discountsuper markt op het plein te huisvesten ook niet als een cor recte oplossing voor het probleem. Vooral de onder nemersvereniging loopt te hoop tegen een vierde su permarkt in het dorp. Tevens mag het Brinkplein niet langzaam alsnog vol lopen ten koste van de aangrenzende Prins Hendrik straat. Dat dreigt volgens enkele fracties in de deel raad namelijk te gebeuren. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comelisse, Mare Hoor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Hoek van Holland De hoogste baas van de marechaussee, gene- raal-majoor Neisingh, was er hele maal voor naar Hoek van Holland gekomen. Uit zijn handen kregen de twee marechaussees die als eerste ter plaatse waren bij de ge welddadige overval op het Grens wisselkantoor op 8 september van vorig jaar een heldenonderschei ding. Wachtmeester Wolfs kreeg voor zyn krachtdadig optreden tijdens de bomexplosies waarmee de overval gepaard ging de Carnegie- medaille. Deze onderscheiding werd aan de Hoekse mareehausee op voordracht van zijn collega's toegekend door de Stichting Car negie Heldenfonds die onder voorzitterschap staat van de Com missaris van de Koningin Leem huis-Stout. Het fonds decoreert mensen die hun leven op het spel hebben gezet bij het redden van anderen. „Door uw gedrag is voorkomen dat er niet meer gewonden of zelfs doden zijn gevallen op die achtste september," zei generaal-majoor Neissingh bij het opspelden van de medaille. „U hield het hoofd koel en heeft met gevaar voor ei gen leven kinderen en vrouwen gered. Meer dan dat, u bent daar na zelfs nog de dader achterna ge gaan." Generaal-majoorNeisinghkwamgisterennaarHoekvanHoltancf om de Carnegiemedaille op te spelden. Foto Roei Dijkstra Wolfs' collega Lussenburg mocht voor zijn optreden bij de overval een zogeheten tevredenheidsbe tuiging ontvangen. Lussenburg regelde tijdens de overval zo snel mogelijk assistentie. Beide mare chaussees werden bovendien ge huldigd door een cordon van col lega's en door de aanwezige Britse consul. Deze vertegenwoordigde de Britse passagiers die ten tijde van de bomexplosies in de Stena Line-terminal aanwezig waren. „Een hele eer," vindt wachtmees ter Wolfs de toekenning van de Carnegiemedaille. „Maar ik voel me geen held hoor, zoiets doe je gewoon in een impuls." Wolfs raakte bij de aanslag gewond en moest destijds naar het zieken huis worden gebracht. „Toen ik thuis kwam zag ik echt op elke vierkante meter een bos bloe men," herinnert hij zich. „En toen ik daarna mijn collega Lussen burg weer voor het eerst zag, kreeg ik het toch even le kwaad." De dader van de GWK-overval ontkwam ondanks de achtervol ging van Wolfs op de fiets. Een gasmasker voorkwam dat hij werd herkend. Tot op de dag van vandaag is de overvaller spoor loos. De panden aan de Lange Achterweg gaan als het wethouder Hafkamp ligt vlakte. Foto Roel Dijkstra Door Jimmy Holterhuës Schiedam „Daar, moetje kijken, de bakste nen hangen op half zeven en die muurankers kunnen er ook op elk moment uitvallen", zegt Rob van Haarwater terwijl hij naar het aan zijn tuin grenzende pand wijst. Van Klaarwater is eigenaar van café-jeneverie 't Spul aan de Hoogstraat Hij ergert zich al ja renlang aan de drie verpauperde gebouwen aan de Lange Achterweg, naast de achterzijde van zijn zaak. „Vroeg of laat gebeuren er on gelukken." Aan de ene kant wil de gemeente Schiedam, toeristisch, goede sier maken met het jeneververleden; maar aan de andere kant zitten er juist in de oude binnenstad stuk ken waar je bezoekers lieft met een grote boog omheen zou lei den. Bijvoorbeeld rond 't Spul, En dat zou toch niet de bedoeling moeten zijn, vindt Van Klaarwa ter, die 'Zwart Nazareth' ziet her leven. De bewuste panden zijn eigen dom van de gemeente Schiedam, Van Klaarwater heeft de gemeen te al enkele keren verzocht om maatregelen te nemen. „Het is niet alleen gevaarlijk voor de om wonenden vanwege de dingen die kunnen vallen, er is ook al een aantal inbraken gepleegd hier in de buurt, onder andere bij de ju welier. Die gasten konden via die lege huizen, mijn tuin en het dak zo bij hem naar binnen lopen," zegt Van Klaarwater. Ook Harm Ruiter, boekenrestau- rateur aan de Westvest, trok on langs aan de bel. In het stadsde bat vroeg hij aan wethouder Haf kamp of er iets aan de panden ge daan kon worden. „Halkamp vroeg vervolgens van wie die pan den zyn, waarop Rob meteen zei dat die van de gemeente waren. Hafkamp begon toen wat te kleu ren,"' herinnert Ruiter zich. „Toen ik vroeg of hij er nog wat aan ging doen en zo ja, wanneer hij daarmee zou beginnen, zei Hafkamp dat de zaak eerst moest worden uitgezocht. Terwijl het no ta bene bij elk gesprek naar voren wordt gebracht!" In de tuin Van Klaarwater heeft al eens fo to's van de verwaarloosde panden overhandigd aan de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Schiedam. Ook zijn er volgens de café-eigenaar wel eens mensen van de gemeente bij hem langs geweest. „Ik stond een keer met een paar gasten in de tuin de rommel op te ruimen. Staan er op eens drie ambtenaren binnen. Wie heeft daar opdracht toe had gegeven, wilde er eentje weten. Want die tuin zou van de gemeen te zijn. Het moest volgens hem onmiddellijk in dezelfde staat worden teruggebracht. Ik zei dat die tuin van iruj is, ik daar ook een bewijs van heb en er bovendien al tien containers met afval weg wa ren. Toen wilde de ambtenaar dat ik even mee naar kantoor ging. 'Dacht 't niet', zei ik toen," vertelt Van Klaarwater. „Een klant vroeg vervolgens aan die man of de gemeente nog wat ging doen aan die loshangende stenen van dat pand hiernaast. 'Nee hoor,' zei de ambtenaar, 'want dat is van ons en die stenen mogen daar gewoon hangen. U hoort nog van ons!' Wat bleek nou? De gebouwen aan de Lange Achterweg waren net vernummerd. Daarom dacht hij dat de tuin van de ge meente was. Later is hij er natuurlijk achtergekomen dat het wel van mij was. We hebben nooit meer wat gehoord van die man." Ook aan de Hoogstraat, naast de voorzijde van het café, staan sinds een aantal jarer. twee panden leeg. De zwartgeverfde gebouwen zyn eveneens een doorn in het oog van Van Klaarwater: „Het lijkt wel alsof er brand is geweest. Toen ik mijn zaak een kleurtje ging geven, kreeg ik nog opmer kingen van de Welstandscommis sie dat het gebroken wit met groen niet zou passen bij de ande re gebouwen. En dat laten ze wel toe." Afgelopen herfst zijn de lichtbak ken boven het pand naast 't Spui, door een hevige storm van de voorgevel gerukt. „Af en toe valt er nog wel eens wat. Als dat straks in de zomer gebeurt, als mensen op het terras zitten, dan kunnen er doden vallen," zegt Van Klaar water. „Kijk, het hoeft niet me teen afgebroken te worden, het liefst wel natuurlyk, als het in ie der geval maar veilig is." te maken en ik maak een rapport van dit alles op." De leegstaande panden aan de Hoogstraat zyn eigendom van Kennemer Beleggingsmaat schappij, een bedrijf dat bouwpro jecten ontwikkelt. Directeur Wil lem van der Meyden is niet op de hoogte van de huidige toestand van zijn panden. „En zolang er geen melding binnenkomt dat er wat aan mankeert, gebeurt er ook niks aan." Volgens Van der Meyden wordt momenteel in overleg met een ar- Naar aanleiding van de vragen in het stadsdebat heeft medewerker Den Braven van Bouw- en Wo ningtoezicht, gisteren de panden geïnspecteerd. Ook hij vindt dat er iets aan dc situatie gedaan moet worden. Den Braven: „Bij het gebouw aan de Lange Achter weg zitten een paar stenen los die het nodige gevaar kunnen opleve ren en van het gebouw aan de Hoogstraat klapperen de ramen. De eigenaar van dit pand zal be naderd worden om hier werk van chitecthard aan een bouwplan ge werkt. „Wij willen een andere be stemming voor de panden ont wikkelen dan winkels. Na de rea lisatie van de Nieuwe Passage is het voor dc middenstanders in de Hoogstraat namelijk moeilijk ge worden om hun brood te verdie nen", aldus Van der Meyden. „Als het aan mij ligt, komen er wonin gen, eventueel voor senioren. Wij willen bij deze plannen de eigena ren van de andere panden nog be trekken." Helma Steekelenburg, voorlicht ster bij de gemeente Schiedam, meldt dat er ook bij de gemeente hard wordt gewerkt aan een op lossing. „Het is de bedoeling dat er op zeer korte termijn gesloopt gaat worden. Wethouder Ham kamp heeft dit toegezegd. Hy vindt dat je daar beter braaklig gend terrein kan hebben dan de panden die er nu staan", zegt Steekelenburg. Punten scoren Van Klaarwater heeft niet veel hoop dat er wat aan de situatie verandert. „Ik ben hier tien jaar geleden mijn zaak begonnen, maar het pand hiernaast stond toen al zeker vijf jaar leeg. Ze zijn ik weet niet hoeveel keer al wezen kijken. Elke keer belo ven ze gouden bergen, maar er komt nooit iets van te recht. Dat gaat nu al een jaar of zes, zeven zo," aldus een verbolgen Van Klaarwater. „En ik weet wel waarom: er valt geen eer aan te behalen. Ooit heeft een wethouder tegen mij gezegd: 'Daar kan ik politiek geen punten mee scoren.' Daar zakt toch je broek van af!" Michiel Yntema, schipper van de tjalk 'De Eenvoud' en regelmatig bezoeker van de jeneverie, heeft de oplossing. „Ik wil het hele zooi tje wel kopen, dat meen ik seri eus. Misschien kan ik er dan nog wat van maken." Schiedam Twee organisaties willen Schiedamse tieners na schooltijd op vangen met activi teiten. Of juist een rustige ruim te bieden, waar zij hun huiswerk kunnen maken en bijvoorbeeld niet op straat gaan hangen. Zij hopen beiden in aanmerking te komen voor een subsidie van het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS). Het gaat om de Stichting Kin deropvang Schiedam en de Stichting Welzijn Schiedam. Het ministerie van VWS heeft de subsidiemaatregel 'tijdelijke re geling innovatieve tienerop- vangprojecten' in het leven ge roepen, omdat zij de verschillen de initiatieven voor deze na- schoolse-opvang in kaart wil brengen. Verschillende soorten Volgens het ministerie, verant woordelijk voor kinderopvang, is de opvang van tieners lande lijk nog volop in ontwikkeling. Door nu zoveel mogelijk ver schillende soorten projecten naast elkaar te leggen, hoopt zij een goed beleid te kunnen ma ken. Een ton per jaar De twee Schiedamse organisa ties vragen uiteenlopende subsi diebedragen voor hun plannen. De Stichting Kinderopvang vraagt ongeveer tweehonderd duizend gulden voor de periode 1999 tot en met 2001. De Stich ting Welzijn drie ton voor 1999 tot en met 2002. De plannen rie pen gisteravond in de commis sievergadering sociale zaken, werkgelegenheid, welzijn en volksgezondheid veel vragen op. Wethouder Peter Groeneweg verdedigde de twee organisa ties. Volgens hem hadden ze nauwelijks gelegenheid om hun plannen uit te werken, wilden zij op tijd hun subsidie-aanvraag indienen. „Het komt door de snelheid van de procedure. Maar ik verwacht dat het ministerie ook meer informatie wil en dat ze later hun plannen alsnog be ter kunnen toelichten," aldus Groeneweg. Schiedam/Rotterdam Officier van justitie A. Eki2 heeft gisteren voor de rechtbank van Rotterdam een gevangenisstraf van negen maanden, met aftrek van voorar rest, en tbs geëist tegen de 21-jari- ge R. P. uit Schiedam. P. zou vol gens het openbaar ministerie op 15 december van het vorig jaar een Schiedamse medewerker van aan café aan de Broersvest met een mes in de buik verwondde. P. had die dag een bezoek ge bracht aan de RIAGG waar hij al enige tijd onder behandeling stond. Op de terugweg vatte hij in de auto het plan op om de Schie dammer te steken. „Stemmen in m'n hoofd zeiden dat ik D. moest straffen en vermoorden," aldus P. Volgens de verdachte deed hij dit vanwege vermeend seksueel mis- biuïk duui het sldchtuffel In zijn kindertijd. „Ik wilde hem laten voelen wat hij mij had aangedaan. D. heeft littekens op m'n hart aan gebracht." Van B. werkte op dat moment in het café. De verdachte haalde thuis vyf keukenmessen op. „Dit deed ik om de goede te kiezen," zo verklaarde P. later voor de politie. Vervolgens stapte hij bij zijn va der in de auto. Deze zette P. af bij het café, waar hij het slachtoffer bleef opwachten tot hij naar bui ten kwam. Toen P. het slachtoffer in de gaten kreeg, ontstond een wilde achter volging door het café. P. maakte een stekende beweging, waaraan de Schiedamse horeeamedewer- ker ternauwernood nog wist te ontkomen. De achtervolging ein digde uiteindelijk in de keuken van het café, waar P. het slachtof fer een maal stak in de buik. Hier na vluchtte de verdachte weg. Het mes dat hij bij zich had gehouden, maakte P. later schoon bij een vriend thuis. De volgende dag meldde hij zich bij de politie. Volgens Officier van justitie Ekiz Wdi ei spiake van poging ioi moord met voorbedachte rade. Het vermeende seksueel mis bruik door het slachtoffer was vol gens haar niet aan de orde, omdat zowel het slachtoffer als de ver dachte toen niet ouder waren dan 12jaar. De advocaat van de verdachte, mr. M. R, Kok, meende dat er dui delijk geen sprake van opzet was om het slachtoffer van het leven te beroven. „P. had hem nog va ker kunnen steken. Hij was daar ook in de gelegenheid toe, want zij bevonden zich in een afgeslo ten ruimte. Hij heeft hem echter maar één keer gestoken en is daarna weggegaan," Volgens mr. Kok staat ook vast dat zijn diént in zijn jeugdjaren door het slacht offer seksueel is misbruikt. Dat zij beiden op dat moment minderja rig waren, doet volgens hem niet af aan het traumatische effect. Uit een psychiatrisch rapport blijkt dat P. heeft last van psycho ses. Bij de RIAGG krijgt hij mid delen hiertegen. Ook zijn er aan wijzingen voor schizofrenie en pa ranoïde gevoelens. De raadsman van de verdachte pleitte dan ook voor behandeling in plaats van een gevangenisstraf. Mr. Kok: „Tbs met voorwaarde is zwaar ge noeg. Behandeling moet er zyn en wei zo snel en adequaat moge lijk." Uitspraak in deze zaak volgt op 1 Vrijdag 19 maart SCHIEDAM, Wooncentrum Thuriede, Optre den van John en Cisca. 14. OOu. Filmhuis. Shall we dance, 21.00u. Theater a.d. Schte. Het Groot Niet te Vermijden met Stairways tot the stars, 2015u. Aula Stedelijk Museum. Culturele avond met de schrijvers Kees van Beijnum en üsette Lewin, 20.l5u. VLMRDiNGEN. Stadsgehoorzaal. Opus One met De klokkenluider van de Notre dame. 19,30u. De Harmonie. De Fakkel met Te, 20 15u Filmtheater Het Zeepaard. Witman Fiók. 21 OOu. MAASSLUIS. Wijkge bouw De Rat Ontmoe tingsochtend voor vrouwen, 9.30-il.00u Theater Sc buurkerk. Scnrijversavond met Ronald Giphart, 20.30u. ROTTERDAM. Ahoy' Rotterdam t/m 18.00 NVKL t/m 22.00 Buitenhuis: Een unieke tum- beurs. Lantaren/Venster 21.00 Park. door MarceloEvelin. RotterdamseSchouwtourggr zaal 20.15 Todo Tango de Buenos Aires (Ar gentmie) W zaal 20.30 Club Discordia. Nlght- town Theater Cafe 22.00 Airtime Style Diergaarde Blrjdorp Eitje. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het SterreRind. Wij kge bouw de Scheg 16.00 Pestkoppenj. de Doelen gr zaal 20.15, om 19.30 uur mondelinge inlei ding (Van Cappellen Zaal) Rotterdams Philhar monisch Orkest. Jumaanse zaal 20.15 Joodse muaek Elauwe Vis 23.00 Blauwe Vis Cluba vond. Casino Rotterdam 21.00-01.00 Tno Show Gun. Ba roe ca 23.00-08.00 World of Dance. De Vierit00.30NewTncks.21.30The Trojans. The Little Cave 20.30 Jam Avond. Baroeg21301e band Club Regionale. Luxor Theater20.15 Anatevka. Nighttown 23,00- 05,00 The Future. SKVR Muziekschool Hoog vliet 19.00Muziekweek.TexMex Kuituurpodi um Room 101, Feverdream enN.E.S. Scbel- ling-s 19.00 Moeders Mooiste. Hal 4 20.00 Judas'Jezus. Prinses Theater 19.00 De Prin ses Revue, 't Kapelletje 20.30 Banger dan Kwaad. SKVR Muziekschool Centrum-West 20.00 Open Podium. Vertrek Coolsingel Stadhuis 19.00 tot 21.00 Uchtjestour. Zaterdag 20 maart SCHIEDAM, Artoteek Schiedam. Workshop Michel Snoep, 13.00-16.30u. Wc de Blauwe Brug. Rommelmarkt,9.00-17.00u. Wijkcen trum de Erker. Anb-racisme dag, 14,00- 18 OOu. en Dansavond, 20.30u. Boerderij Landvreugd. Rommelmarkt, 10.00-16.00u. Aula Stedelijk Museum. Orgelconcert Wim Veldhuyzen, 14.00u. Filmhuis. Wrtman Ruk, 21-OOu. Podium Café. Sociale werkplaats, 22-OOu. VLAARDINGEN. Uevredoor. Demonstratie boekrestauratie. 12.00-16.00u. Stadsge hoorzaal. De Meeuw van Tsjechov, 20.00u, De Harmonie. De Fakkel speelt Te', 20.15u. Filmtheater Het Zeepaa rd. S hall we dance, 21 QQu-GroteKerk-GemengdRijnmondkoof brengi Mattnaus Passion, 19.30u. HOEK VAN HOLLAND. De Hoekstee. Hookstock '99,20.00u. ROTTERDAM, Ahoy' Rotterdam 10.00- 17.00 Buitenhuis: Een unieke tumbeurs. 09.00-16.00 NVKL Toeleveringsvakbeurs. Lantaren/Venster 21.00 Park. Diergaarde Blijdorp Eitje. Jeugdtheater Hofpleinl9.00 HetSterrekmd. Blauwe Vis 23.00 Blauwe Vis Clubavond. L'Esprlt 22.00 vera &ïhe Blues- men. Casino Rotterdam 21.00-02.00 Tno Counterpoint. Clubhuls t Veer 19.30 Voor ronde: GrotePrijs van Kraimgseveer 1999. Ba- rocca23 00-09 30 Cause Control. De Vlerk 22.00 Stnctly Techno Hillegonda-Kerk 20.15 Aschota Davidica. The Little Cave 20,30 PCB. Ba roe g 21.00 Blessed be the Sick. Uixor20.15Anatevka. Muziek Thea tercafé Mach 23.00 Experience. Nighttown 23.00-05.00 The Tube. Nighttown Theater café 21.00 Jazz in Popular. Rotown 22.00 Meindert Talma The Negroes, Oranjekerk 19.30 Intercession gaat interactief. Termaat Huls 13.30 Quatre-Mainsgroep Rotterdam. Bridgesocletelt Schoppenvrouw 13.45 Bndge-drjves, De Buurman 7e Open Dart- toemoor. RET-complex 08.0026e RET wan deltocht B!bllotheektheater20.30 Enk Hol ler. scheiifng's 19 00 Moeders Mooiste. Har 4 20.00 Judas/Jezus. Kasteel van Rhoon 20.15 DavidDermez. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue, Rotterdamse Schouw burg kl zaai 20.30 Club Discordia. 't Kapelle tje 20.30 Banger dan Kwaad. Theater Zuid* plelngrzaal20.15P!ien Bianca. Diverse bi bliotheken Boekenweek, Donnar Lezing van 'de reizende fietser' Frank van Rijn. 16.00 Sig neersessie met Connie Palmen. Spldo afvaart Leuvehoofd vertrek 19.30 Music-Omner crui se, Win kelpfomenadeSünge 10.00-17.00 Braderie, Van do.18 maa. t/m wo.24 maa. ROTTERDAM Cinerama 1: "You'vegot mail' (al) dag. 13 (zo om 13.10)-16-18.45-21.30. Cln.2: 'Shake speare in love' (al) dag. 15,45-18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 12.45. Cln.3: 'Saving private Ryan" (16) dag. 16.45-20.30, do.vr.ma.S ook 12.30. Cin.4: 'Meet Joe Black' (12) dag. 13-20.15. 'Gods Monsters' (16) dag, 17. Cln.5: The horse wisperer' (12) dag. 16.30- "!0.30, do.vr.ma.di. ook 12.15. Imax Theater: "Whales' (al) dag. 11-13-15- 18 'Africa's elephant kingdom' (al) dag. 12- 14-17-19. 'Everest' (al) dag, 16. 'Startrek: in surrection' (12) dag. 20-22. Venster 1: 'Central do Brasil' (al) dag. 19.30. vr.zo.wo. ook 16. 'Festen'(16) dag. (beh ma.) 21.45, zo. ook 12.30. Sneak preview ma 22 Ven.2:cmematheek; 'Shoulder arms" (16) do 19,30, 'J'accuse' (16) vr. 19,30. 'Pathsofgjo- ry' (16) 22.zo. 19.30. 'A grande illusion' (16) do.vr.za.zo. 22. 'A farewell to arms' (16) ma. 22. 'Ail quiet on the Western front' (16) di. 22. 'Regeneration* (16) wo. 22. Wassiekenreexs Cinema 2000: 'Repulsion' (16) maduvo 19.30, zo. 15. Moviezone; 'Blade runner" (16) vr. 15.30. Ven.3; 'La vita e beila' <al) dag 19.30, vr.zo.wo. ook 15, zo ook 12.30. 'Lola rennt" (16) dag 22. Ven.4: 'L'Etemite etun jour' (16) dag, 19.30, vr. ook 15, zo. ook 12.30. 'Claire Dolan' (16) dag. 22.15. Lumière 1: 'Rush hour* (16) dag. 13.30-16- 18.30-21- Lum, 2: 'Urban Legend' (16) dag 19-21.45. do.vr.ma di. ook 13.30-16.15. Lum.3: 'Antz' (al) dag 16-18.30, do.vr,ma di. ook 13.15. 'Startrek: insurrection' (12) dag 21.15. Lum. 4: 'Romn' (16) dag 18.30- 21.15, do.vr.ma ds.ook 13-15.45. Pathé 1: 'Payback' (16) dag. 11.30 (za. 12, 20. met)-14 (za. 14.20) -16.40-19.10-21.50. Pat.2: 'A bug's life* (al) dag 11.10-13.25 The thin red line' (16) dag. 15.40-20. PatS: 'Stepmom' (12) dag 11.20-15.20-18.40 2130 (di. geen 21.30). Sneak preview: 'Delf- zyl'(16) di. 21.30. Pat4:'Enemy of the state' (16) dag 11.50-15.45-18.30-21.20, Pat5: 'Shakespeare in love' (al) dag. 11.40-15.50- 18.30 21.10. Pat6: 'Little voice' (16) dag 11.10-3 6.20-18 50-21.20, do.vr.ma.dt. ook 13.40. Pat. 7: Very bad things* (16) dag 16.30-19-21.40, do.vr.ma di. ook 11.20- 13.50. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Rush hour' (16) vr.za. 00.30. Lum.2: The faculty' (16) vr .za00.15. Lum.3: Very bad things* (16) vr.za. 00.30. Lum.4: 'A simple plan' (16) vr.za 00.15, Kinderman ness: Cin .2: Madeline' za.zo.wo. 13.30. Cin.3: 'Een luizenteven' za.zo.wo 12.15-14.30. Cin.5: 'Ever after' dag. 13.15. Ven.2:'Pinkeltje'zn. 13. wo. 15. Ven.4:'Pippi in takatuka land'zo.wo. 15. Lum.2: 'Een lui zenleven' za.zo.wo. 13.30-16. Lum.3: 'De pnns van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Lum.4: 'Mulan' za.zo.wo. 13-15.30. Pat6: 'Abettje' 25.zo.wo. 13.40. Pat.7: "Een luizenleveri za- JO.WO. 11.20-13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5