Fles water van balkon raakt jongen op het hoofd 'Zo valt er niets leuks meer te organiseren' Verbijstering en woede over gemeentelijke nota Schiedamse evenementen 'Zwart Nazareth' kleurt weer een klein beetje bij genda Onderwijsbegeleidingsdienst na een kwart eeuw onmisbaar Rotterdams Dagblad Zaterdag 20 maart 1999 Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam Het echt paar lag al vroeg op bed deze nieuwjaarsnacht, maar de jeugd t in de straat was zo vlak na de jaar- wisseling nog flink in de weer met vuurwerk afsteken. Een rondtol lend projectiel vloog op het bal kon van het appartement aan de Schiedamse Over de Vesten, en het echtpaar werd met een knal wakker. Onder een luid 'en nou is het godverdomme afgelopen' yloog de man woedend naar de keuken, pakte een fles met water, en keilde die vanaf het balkon midden in de groep jongeren. De zoon van een onderbuurman kreeg de fles vol op het hoofd. Met scherven in de nek en een zware hersenschudding kon hij de eer ste vijf dagen van 1998 doorbren gen in het Schieland Ziekenhuis. Nog altijd heeft de jongen last van hoofdpijnen en concentratiestoor nissen. „Ik wilde die fles helemaal niet in die groep jongeren gooien." sta melde de 58-jarige Schiedammer G. van den E. gisteren bij de Rot terdamse politierechter mevrouw F. Stuurop. „Het was een ongeluk: Ik wilde de fles achter hen laten ploffen om ze te laten schrikken." Van den E. had op de bewuste nieuwjaarsnacht 'een borreltje of tien' gedronken, en was bijtijds naar bed gegaan. Daarvoor had hij al verschillende malen de jeugd in de straat gemaand rustiger aan te doen met de nieuwjaarsviering. Maar eenmaal op een oor, kwam er toch een stuk vuurwerk op zijn balkon terecht, waarop de Schie dammer in blinde woede ontstak. „Dat moeten ze bewust hebben gedaan," verklaarde Van den E. voor de politierechter. „Je gooit niet per ongeluk een stuk' vuur werk op een balkon van de tweede etage. Er had wel een ruit kunnen springen! En omdat ik zelf zo was geschrokken, wilde ik de daders vervolgens ook laten schrikken." Het kwam hem gisteren op een aanklacht wegens poging tot doodslag te staan. „Van den E. nam namelijk de kans op zich van een dodelijke afloop." vond offi cier van justitie mevrouw A. Ekiz. „Je kunt naar mijn mening wel het leven laten als je vanaf twee hoog een volle fles op je harses krijgt." Ekiz vond dc reactie van de Schie dammer op de groep vuurwerk af stekende jongeren volkomen overtrokken. „U bent toch ook van deze wereld," hield ze de ver dachte voor. „Het is nou eenmaal gebruik dat tijdens de jaarwisse ling vuurwerk wordt afgestoken." De officier eis Ie een celstraf van zes maanden legen Van den E., waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Verder vond ze dat een bedrag van 3750 gulden aan het slachtof ferals immateriële schadevergoe ding op z'n plaats was. Van den.E.'s raadsman R. van den Boogert vond dat er geen sprake kon zijn van een poging tot dood slag. Hij meende dat het volko men duidelijk was dat zijn cliënt niet de bedoeling had een van de jongeren daadwerkelijk met de fles te raken. „Daarbij vraag ik me af of je iemand op deze wijze wel van het leven kunt beroven." stel de hij. „Een fles spat immers bij de klap op het hoofd uit elkaar en is dus geen massief voorwerp." Van den Boogert kwalificeerde de daad van Van den E. liever als een zware mishandeling, en vroeg de politierechter daarvoor een voor waardelijke straf op te leggen. „Het is duidelijk dat wat mijn cli ënt heeft gedaan niet door de beu gel kan," gaf hij als toelichting. „Dat realiseerde Van den E. zich ook de seconde nadat hij de fles had gegooid. Maar toen kon hij het al niet meer terugdraaien." Politierechter Stuurop zei in haar eindoordeel er niet vanuit te gaan dal de Schiedammer daadwerke lijk de bedoeling had gehad ie mand te raken met de fles. Wel achtte zij het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan de jongen bewezen. Ze legde daar voor een werkstraf op van 140 uur en twee maanden voorwaardelij ke celstraf. Ook wees ze een im materiële schadevergoeding aan het slachtoffer toe van 1000 gul den. „Vuurwerk hoort nu eenmaal bij oudjaar," gaf ze de flessengooi- er als overdenking mee. „En we moeten het allemaal op de koop toenemen dat er dan wel eens mee gegooid wordt. Maar dan moeten we geen dingen terug gaan gooien." Schiedam Met verbijstering en woede is bij de organisaties van de Schiedamse feesten en festi- vals gereageerd op de nota waarin de toekomst van de evenementen in de Brandersstad wordt uitge stippeld. Als de plannen zoals die nu zijn verwoord in de notitie ook daadwerkelijk worden uitgevoerd dan is het voor veel festivalorgani saties einde verhaal. Met minder subsidie en hogere kosten valt er geen fatsoenlijk evenement meer op poten te zetten. „Het is heel erg heftig wat er kan gebeuren," zegt VVV-directeur Ruud Pillard. „Het v betekent gewoon datje niets meer ;van de grond zult kunnen krijgen. •Dan is het verhaal over." .ij Geen geld voor het Maasboule- vardfeest en het Nieuwlandfesti- ..val en een lagere gemeentelijke subsidie voor het Speclrumfesti- vél en waarschijnlijk ook de Bran- dersfces'.cn en het Haven-, mu- iziek- en het molenfestival. Bo- Sendien moeten ook de kosten die e gemeentelijke diensten maken ,voor de festivals, (bijvoorbeeld plaatsen dranghekken, extra toe- richt, inzet ambtenaren, schoon- maken festivalterrein) meer dan voorheen op de organisatoren van de evenementen worden afge wenteld. Dit is in hoogdlijnen de -jiota zoa]s die nu bij de gemeente op tafel iigt.Maandag zal de raadscommissie algemene en eco nomische zaken zich vanaf 16.30 uur buigen over het discussie- Stuk. Met nieuwe regels en richtlijnen ivil het Stadskantoor een einde maken aan de onoverzichtelijk heid van het gemeentelijk subsi diebeleid voor evenementen. De subsidiepotten en regelingen waaruit de gemeente bijdraagt aan de feesten zijn legio, terwijl een goed overzicht of eenduidige criteria ontbreken. Dit heeft tot gevolg dat het ene festival meer geld ont vangt dan het andere en dat per feest andere lichtlijnen worden toe gepast bij de geldver- strekking. Ook is er veelal geen evaluatie op basis waarvan de gemeente haar bijdrage kan bijstellen. Dit alles heeft meerdere keren geleid tot politieke discussies waarbij de hoogte, of zelfs de gehele subsidie aan bepaalde evenementen ter discussie stond. Razerny Ruud Pillard, directeur van de Schiedamse VW en een van de drijvende krachten achter de jaar lijkse Brandersfeesten, ontstak in razernij toen het nieuws hem gis teren bereikte. Vooral de manier De drukte en degezelligheid van de Brandersfeesten en de multiculturele waarde van hetSpectrumfestival (onder) konden weieens verloren gaan als de voorstellen inde nota worden uitgevoerd zoals hij nu op tafel ligt bij de Schiedamse politiek. Foto's archief Roei Dijkstra waarop steekt. „Donderdagavond hoorde ik bij gerucht iets over de inhoud van de nota en het voorne men daar maandag in de commis sie over te praten. Ik ben er ver volgens zelf maar achteraan ge gaan. Ik ben nota bene adviseur in die raadscommissie, maar mij wordt niets verteld. Dat slaat toch helemaal nergens op." Pillard had liever eerder al zijn vi sie gegeven. „Maar onze mening heeft er tot dusverre klaarblijke lijk helemaal niet toegedaan. We hebben er niets over gehoord, er is ons niets gevraagd. Dat is toch van de gekken." Wanneer de richtlijnen ook daad werkelijk worden uitgevoerd, be perken de consequenties zich niet tot een geringere gemeentelijke subsidie. Andere geldschieters kijken daar naar en baseren daar de hoogte van hun bijdrage op. Pillard noemt in dat verband het VSB-fonds als voorbeeld. „Daar van kun je ongeveer eenzelfde be drag als van de gemeente ver wachten. Zou Schiedam 45.000 gulden geven, dan kun je het fonds er 40.000 vragen. Maar gaat de gemeente niet verder dan 30.000 dan komt er van de "VSB normaliter hooguit nog 25-000 bij. Moetje zien hoeveel dat bij elkaar scheelt." Het kan voor de Bran dersfeesten zo een verschil van 30.000 gulden zjjn en dan valt er niets leuks meer te organiseren is de overtuiging van Pillard, Ook bij de organi satie van het Speetrumfestival is met verbijste ring gereageerd op de nota. „Als die nota op deze manier wordt uit gevoerd, blijft er op termijn maar een evenement over: de Bran dersfeesten. Het Maasboulevard- feest wordt meteen van de kaart geveegd; het Haven/Molenfesti val krijgt in de nota weliswaar waardering maar spreekt het pu bliek nauwelijks nog aan en het Spectrum zal financieel niet haal baar meer zijn," zegt M. Dingen- outs. De organisatie van het Spectrum festival vindt dat de nota te veel is geschreven vanuit een beperkte invalshoek. Het toeristisch speer puntenbeleid domineert de keu zes die worden gemaakt in de no ta. „Ook buiten het centrum ge beuren interessante dingen voor toeristen," zo zegt Dtngenouts:; „Het Spectrum heeft, zeker de laatste jaren een landelijke uit straling. Het trekt een landelijke festivaldoelgroep waaronder een jong divers publiek. Schiedam heeft dus wel wat meer te bieden dan molens en een 'waterfront'. Al met al krijgen wij niet het gevoel dat het Spectrum de waardering krijgt die het verdient, het zou best wel eens wat meer gekoes terd mogen worden." Verslagen Bij het Maasboulevardfeest is ook verbazing gereageerd op de nota. Vooral ook omdat er vooraf geen contact is geweest met de organi satie, „Er staat in die nota dat er gesprekken zijn geweest met de organisaties. Als dat waar is dan wil ik de verslagen wel eens zien," zegt John van Oudenaarde, de voorzitter van de stichting Vage. Ook voor het Maasboulevardfeest geldt, net als de andere evene menten. dat de toekomst onzeker wordt als de gemeente de subsidie stopzet. Niet zozeer vanwege de hoogte van de gemeentelijke bij drage maar meer door het neven effect. „Als de gemeente ons niet meer zou steunen, zullen ook de sponsors afhaken. Die dingen gaan samen. En zo blijft er na tuurlijk geen feest meer over," zegt Van Oudenaarde. „Wij hebben ook sterk het idee dat die nota is geschreven door een stagiaire ofzo, iemand die wel de feitelijke regeltjes kent maar die niet weet hoe het in Schiedam werkt, hoe alle evenementen tot stand komen en welke belangrij ke rol ze spelen in de stad. Zo wordt een flinke domper gezet op het enthousiasme, terwijl de ge meente dé boel juist moet stimu leren. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn." Schiedam—En op slagkleurde 'Zwart Nazareth' weer een beetje bij. „Het vele bellen en klagen heeft eindelijk succes gehad," aldus een opgetogen Rob van Haarwater. Hy had de hoop al opgegeven, dat er op korte termijn iets zou worden gedaan aan de verpau pering rond zyn jeneverie 't Spul aa- de Hoogstraat, Giste ren deed er nog zijn beklag over in deze rirant „Maar het ongelooflijke is gebeurd," ju belt hij nu. „De brandweer heeft de loshangende stenen van het pand hiernaast verwij- derd. Ze gooiden zo een stuk of twintig van die stenen,, die als koek aan elkaar zaten, op het dak." De lege gebouwen aan de Lan ge Achterweg, naast de achter zijde van zijn café, vertonen al jarenlang ernstige gebreken. Zij zijn eigendom van de ge meente Schiedam, De afdeling Bouw- en Woningtoezicht in- specteerde deze week de pan den -;en. schakelde de brand weer in."- Naast het verwijderen van de: stenen, heeft de brandweer bo vendien de klapperende ra men van het leegstaande pand aan de Hoogstraat, naart de voorzijde van 't Spul, dichtge spijkerd. Ook aan dit gebouw wordt weinig onderhoud vér- richt. Zo zijn afgelopen herfst de lichtbakken van dit pand door een hevige storm van de voorgeve] gerukt. Het is eigen dom van Kennemer Beleg gingsmaatschappij, een bedrijf datbouwprojecten ontwikkelt. „Het kost de gemeente bij el kaar zo'n vierhonderd gulden om deze ingrepen uit te laten- voeren," aldus Van Haarwa ter. „Dit is. hopelijk de eerste stap, ze zouden kijken wat ze- nog meer konden doen." Hij h'ad wethouder Hafkamp naar zijn zeggen herhaaldelijk ver zocht om maatregelen tè ne men. Volgens Hafkamp is de gemeente nu druk bezig met de panden aan de Lange Ach terweg en zullen er binnenkort voorstellen komen. Waar schijnlijk wordt er gesloopt. ■STÏTëSTil Door Danielle Hermans Vlaardingen Jezelf overbodig maken. Dat was in een ver verle den het streven van de onderwijs begeleidingsdienst Nieuwe Wa terweg-Noord (OBD). Inmiddels beeft de dienst zich onmisbaar ge maakt en vieren de 45 medewer kers, scholen en bestuurders woensdaghet 25-jarig jubileum van de dienst in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen. Het thema 'Een kwart eeuw kwaliteit' loopt als een rode draad door het feest programma, Speciale gast die middag is staatssecretaris Karin Adelmund van Onderwijs. Zij ver telt meer over het beleid rond kwaliteit in het onderwijs. Dit onderwerp is niet zomaar uit de lucht komen vallen. De onder wijsbegeleidingsdienst speelt een belangrijke rol in het verbeteren van de kwaliteit van het onder wijs. De organisatie specialiseer de zich de laatste jaren in het ad viseren en begeleiden van scho len in hun ontwikkeling. Daar be staat grote, behoefte aan. Alle 98 basisscholen in Vlaardingen. Schiedam, Maassluis en Spijke- nisse maken gebruik van de ge subsidieerde diensten. Vanaf au gustus dit jaar wordt het werkter rein van de OBD uitgebreid mot het voortgezet onderwijs. Voorlo pig beperkt de dienstverlening zich tot twee gebieden; Hoe ga je om met probleemkinderen en op welke manier richt je het Studie huis in. Voor het basisonderwijs bestaat al Directeur Sirre van het expertisecentrum in Vlaardingen: „Scholen beslissen zelf welke verande ringen ze wensen. En dat watde klanten willen, moeten wij als onderwijsbegeleidingsdienst kunnen b.Sden." Foto Roel Dijkstra jaren een veel groter aanbod van activiteiten. Wil een school een nieuwe lesmethode invoeren? Werken aan teamvorming binnen de school? Of voorlichting over en begeleiding van hoogbegaafden? Voor al dit soort zaken heeft de OBD gerichte plannen en de juis te mensen in huis gehaald. Het aanbod is vooral afgestemd op wagen van scholen en schoolbe sturen zélf. Maar landelijke en re gionale trends worden ook op de voet gevolgd. Directeur W. J. M. Sirre van het expertisecentrum in Vlaardingen benadrukt dat de dienst steeds marktgerichter is gaan denken. „We rnaken al lang niet meer van achter het bureau leuke projecten om die vervolgens op de scholen te droppen. Scholen beslissen zelf welke veranderingen ze wensen. En dat wat de klanten willen, moeten wij kunnen bieden," legt hij als een geroutineerde mana ger uit. Deze benadering vergt een orga nisatie die heel bedrijfsmatig ie werk gaat. De onderwijsbegelei dingsdienst heeft de 'kunst' afge keken van het bedrijfsleven. Ter men als marktonderzoek, ac- eountmangement, productiepro cessen en ondememersplannen zijn duidelijk ingeburgerd. Jaar lijks analyseert de dienst het 'on derwijsveld' en ontwikkelt op ba sis daarvan nieuwe producten. Deze aanpak noemt de directeur dan ook de belangrijkste verande ring die de onderwijsbegelei dingsdienst heeft doorgemaakt. Sirre: „De OBD werd vroeger puur gezien als kenniscentrum. Een instituut dat via concrete les- en schoolmaterialen wijzigingen binnen de schoolmuren moest doorvoeren. Nu ligt de verant woordelijkheid duidelijk by de scholen zelf. Wij kunnen hen hel pen met de continuïteit om veran deringen door te voeren." Dit laatste gaat verder dan het helpen uitzoeken van nieuwe re kenboekjes. De dienst biedt ook advies en ondersteuning op maat wat de ontwikkeling van de schoolorganisatie betreft en richt zich eveneens op leerlingen met problemen. Daarnaast stelt het OBD onderwijsinformatie en edu catief materiaal beschikbaar. Zo wel in Vlaardingen als in Spijke- nisse zit een Onderwijs Informa* rie Centrum met computers en softwareprogramma's, een vakbi bliotheek en audiovisuele media. Hoog kennisniveau Voor de toekomst verwacht hij dat de scholen nog meer expertise vragen van zijn dienst. „Dit is lo gisch omdat de scholen zelf ook niet stilstaan wat kennisniveau en ontwikkeling betreft. Ik ver wacht over tien jaar veel vragen over managementtraining, exter ne communicatie, informatie technologie en kwaliteitszorg." Sirre vindt het belangrijk dat scholen net als het bedrijfsleven meer naar de buitenwereld kij ken. „Wat willen ze van ons, wat gebeurt er op andere scholen, et cetera. Niet dat hij kritiek heeft op de veranderingsgezindheid van de schoolleiding. Die is ten opzichte van vroeger sterk verbe terd. Ook is hij te spreken over het aangeboden onderwijsniveau. Maar het kan natuurlijk allemaal beter. Tijdens studiereizen naar scholen in San Francisco viel hem op dat de leerlingen daar veel mondiger zijn. „Ze leren al vroeg hoe ze hun gedachten moeten or denen en verwoorden. Ik vond het ook opmerkelijk dat het daar heel normaal is dat gehandicapte leer lingen en kinderen met een leer- achterstand op een reguliere school zitten. Die leerkrachten gingen daar heel soepel mee om. Dat zou ik hier ook graag willen zien. Maar dat vraagt een attitude verandering van de leerkracht." Respect Directeur Sirre vindt het heel be langrijk dat een leraar goed luis tert en kykt naar kinderen. „Hoe laat je het kind vrij in zijn ontwik keling? Wij willen kinderen graag leiden naar hogere prestaties en vaardigheden. Het kind moet ge vormd worden. Terwijl ik vind dat we respect moeten hebben voor de ontwikkeling en eigenwaarde van het kind. Je kunt de ontwik keling bij een kind nou eenmaal niet versnellen. Niet iedereen kan na drie maanden lezen. Belangrij ker is dat je erop vertrouwd dat kinderen het na verloop van tijd zal leren. In hun eigen tempo. Dan sta je vaak versteld van het resultaat." Hij ziet een grote toekomst weg gelegd voor het ontwikkelingsge richte onderwijs. Maar het kias- sendoorbrekend werken, waarbij het leerniveau van individuele leerlingen centraal staat, vergt een grote aanpassing van de schoolorganisatie en het gebouw. Daar gaan jaren overheen. En wie beter dan de onderwijsbegelei dingsdienst kan deze ingrijpende veranderingen in het onderwijs invoeren en begeleiden.... Zaterdag 20 maart SCHIEDAM Artoteek Schiedam. Workshop Michel Snoep, 13.00-16.30u. Wc de Blauwe Brug. Rommelmarkt, 9.00-17.00u. Wijkcentrum de Erker. Anb-racisme aag, 14.00-18.00u. en Dansavond. 20.30u. Boerderij Land- vreugd. Rommelmarkt, 10.00-16.00u. Aula Stedelijk Museum. Orgelconcert Wim VekS- huyzen. 14.00u. Filmhuis. Witman F'ük. 2L00u. Podium Café. Sociale werkplaats. 22.00u. VLAARDINGEN Lievredoor, Demonstratie boekrestauratie. 12.00-16.00u. Stadsgjhqorzaal. De Meeuw van Tsjechov,20.00u. De Harmonie. De Fakkel speelt Te', 20.15u, Filmtheater HetZeepaard. Shall wedance. 21.00u. Gro te Kerk. Gemengd Rijnmondkoor brengt Mat- thaus Passion. 19.30u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Hookstock'99,20.00u. i ROTTERDAM AhoyR otterd am t/m 17 .OOBuitenshuisi Ecr> unieke tuinbeurs. t/m 16.00 NVKL Toefeve- ringsvakbeurs. Lantaren/Venster 21.00 Park, Diergaarde Blijdorp Eitje. Jeugdthea ter Hofplein 19.00 Het Sterrekind. Blauwe Vis 23.00 Blauwe Vis Clubavond. L'Esprit 22.00 Vera The Bluesmen. Casino Rotter dam 21.00-02.00 Trio Counterpoint. Club huis 't Veer 19.30 Voorrende: Grote Pnjs van Kralingseveer 1999. Barocca 23.0CW59.30 O.M"! Control. De Vlerk 22.00 Strictly Teeh- nc iilegonda-Kerk 20.15Aschola Davrdi- ca. The Little Cave 20.30PCB. Baroeg21.00 Blessed be the Sick. Luxor 20.15 Anatovka. Mach 23.00 Experience. Nighttown 23.00- 05.00 "The Tufce. Nlghttawn Theatercafe 21.00 Jazz in Popular. Rotown 22.00 Mein- dertTalma&The Negroes. Oranjekerk 19.30 Intercession gaat interactief. De Buurman 7e Open Darttoemooi. Bibliotheektheater 20.30Erik Holler. Schellinks 19.QOMoeders Mooiste. Hal 4 20.00 Judas/Jerus. Kasteel van Rfioofl 20,15 David Dermez.. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue. Rotter damse Schouwburg kl zaal 20.30 CMODrS- cordis. 't Kapelletje 20.30 Banger'dan Kwaad. TheaterZuldpleingrzaal 20.15 Plien Bianca. Diverse bibliotheken Boeken week. Donner Lezing van 'de reizende fietser' FrankvanRijrr. 16.00 Signeersessie met Con nie Palmen. Spldo afvaart Leuvehoofd vertrek 19,30 Music-Dinner cruise. Winkel prome- nade Slinge t/m 17.00 Braderie. Zondag 21 maart SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-intoop, 11.QO- 13.00u. en thè-dansant met dj leon, 13.30- 16.30u. Dc Oost. Koffie-inloop, 113.30- l5.30u. Theater de Teerstoof, Jeugdtheater 'leert vd. Berg met De drie musketiers, jAOQu. Podium Café. Op zondagkanhètan ders, 2i.30u. VLAARDINGEN I Dc de Bijenkorf. Thé-dansant, 14.00- 16.00u. Dc Soenda. Speltenmiddag, 14-OOu. Stadsgehoorzaal. Dotje en Lotje met Amerika, Amerika. 13.00en 15.00u. ROTTERDAM Ahoy' Rotterdam 10.00-17.00 Buitens huis: Een unieke uiinbeurs. N'rvon Centrum 11.00-17.00 Vrijetijdsbeurs '99. 12,00- 15.00 Fiets-, wandelcafé. Cafe Floor 11.30 De tweede viool. Diergaarde Blijdorp Btje. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Het Sterre kind, RO Theater 14.00 Dichter op ajrijkop. 14,00 3e Ppetry International Kinderfesjwal, de Doelen gr zaal 15.30 Matthaus-Passion van Bach, gr zaal 11.00 Zondagochtendcon cert Jurriaanse zaal 20.15. om 19.30 uur in leiding (Van Cappellen Zaal) Kamermuziek uit de twintigste eeuw. Jurriaanse zaal 11.00 tot 12.00 Hamermuziehopzondagmorgen. Casi no Rotterdam 19.00-24.00 Trio Cross roads. C5 Jazz 15. DO New Orleans Syncope - tors. BaroccaOl.00-08.00 Let the beat con troiyour bodyDodorama15.004Wafls. Doe- lencafe 15.30 Jazz at the Ooelencafe. Imraa- nuolkerk 20.00 'Zondagavoridzang, Dfezy 16.00 DWijs The voices of Soul. Barpeg 15,30 Trial of Tears. Luxor 14.00 Anatej-ka. Maastheater Bimbo Complex. De Buurman 20-00-23.00 Jamsessie. Nighttown .00 R-Mix: singers en songwriters. Nighttown Theatercafe 12.30 Mufticultureel festival. Rotown 22.00 Lentesessie. TexMex Kuituur- podium the Varukers, Jesus Crust en Dogpile. Theater Zuidplein gr zaal 20.15 GuidojBef- canto de Libido's. Schelling"® 19,00aï?ei Onbekend. Bibliotheektheater 15.3CI De Biografie. R'dams Centrum voor Theater 20.30 over Jim, het leven van een dressf r. 't Kapelletje 20.30 Banger dan Kwaad. Sport hal Mercatus/lombardijen 08.00-19.00 Vlooienmarkt. 1 Bioscopen Van do. 18 maa. t/m wo. 24 maa. ROTTERDAM j Cinerama 1: 'Vou've got m@il' (al) dag. 13 {zo., om 13.10)-16-18.45-2L30. Cinj.2: "Shakespeare in love' lal) dag. 15.45-18U5- 21.30, do.vr.ma.di. ook 12.45. Cln.3: 'Saving private Ryan' (16) dag. 16.45-20.30, do.vr.ma.di. ook 12,30. Cin.4: 'Meet- Joe Black' (12) dag. 13-20.15. 'Gods&Monsters' (161 dag. 17. Cln.5: The horse v.isperer' (12) dag. 16.30-20.30, do.vr.ma.di. ook 12.15. Imax Theater "Whales' (a!) dag. U-13rl5- 18. 'Africa's elephant kingdom' (al) dag: 12- 14-17-19. 'Everest' (al)dag. 16. 'Startrek: in surrection' (12) dag 20-22. j Venster 1: 'Central do Brasil' (ai) dag 19.30, vr.zo.wo. ook 16. 'Festen' (16) dag. (beh [na,j 21.45, zo. ook 12.30. Sneak preview ma22. Ven,2:cinemaiheek; 'Shoulder erms' (IQ do, 19.30. 'J'acctjse' (16) vr. 19.30.'Paths of glo ry' (16) za.zo. 19.30. "A grande illusion'j(16) do.vr.ra.ZQ. 22. 'A farewell to afms' (16>jma. 22. 'All quiet on the Western front' (16) dij 22, ■Regeneration' (16) wo, 22. Klassiekenreeks Cinema 2000: 'Repulsion' (16) maldl.wo. 19.30,20.15. Moviezone: 'Blade runner'116) vr. 15.30. Ven.3: La vita belia' (ai) dag 19.30. vi.zo.wo. ook 15, zo. ook 12.30. JLota rennt' (16} dag 22, Ven.4: 'L'Etemite ét un jour" (16) dag 19.30, vr. ook 15, zo.look 12.30.'Claire Oolan'(16) dag 22.15. Lumiere 1: 'Rush hour' (IS) dag. 13.30-16- 18.30-21. Lum. 2: 'Urban Legend' (16) bag. 19-21.45, do.vr.ma.di. ook 13.30-16.15. Lum. 3: 'Antz' (al) dag. 16-18.30, tiO.vr.Tpb.di. ook 13.15. 'Startrek: insurrection' (12) dag 21.15. Lum. 4: 'Ronin' (16) dag. 18.30- 21.15. do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Pathé t 'Payback' (16) dag 11.30 (zal 12, 2o.niet)-14(za.l4.20)-16.40-19.10-23l5O. Pat.2: 'A bug's life' (al) dag 11.10-13.25. The thin red line' (16) dag 15.40-20. Pat3: 'Stepmom' (12) dag 11.20-15.20-18.40- 21.30{dK geen 21,30). Sneak preview: 'j)eif- öjl' (16) di. 21,30. Pat 4: 'Enemy of the state' (16) dag. 11.50-15.45-18.30-21.20. PètSr 'Shakespeare in love' (al) dag. 11.40-13:50- 18.30-21.10. Pjrt.6; 'Little voice" (16) idag ll.lO-16J2O-18.5O-21.20.do.VT.ma.clt'.OOk 13.40. Pat 7: "Very bad things' (16) 'dag 16.30-19-21.40. do.vr.ma.di. ook 11,20- 13.50. KJndermatineev.Cin.2: 'Madeline'za.zo.wa. 13.30. Cin.3: 'Eer. lucenleven' za.zD.wo. 12.15-14.30. Cln.5: 'Ever after' dag 1345. Ven.2: 'Pinkeltje' zo. 13, wo. 15. Ven.4: "Pippj in takatukaland'zo.wo. 15. Lum.2: 'Eeri lui- zsnleven' za.zo.wo, 13.30-16. Lurrt3:' 'De prins van Egypte' 2a.zo.wo.13.15, Luro.4:. 'Mufan' za.zo.wo. 13-15-30. Pat6: 'Abeltje' za.zD.wo. 13.40. Pat7: 'Een kiizenfeveri' za- .zd.wo. 11.20-13.50. J SCHIEDAM Filmhuis; 'Corited'Automne'za. VLAARDINGEN HetZeepaard:'Shail we dance" za.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3