AVR: het zijn allemaal misverstanden Rotterdams Dagblad Ingang station naar een andere plek Ranshuijsen krijgt zetel in regioraad Nieuwe blusauto Hoekse brandweer 'We hoopten onszelf en de gemeente Maassluis juist een dienst te bewijzen' Maassluizer had eerder contacten met jonge jongens 'Ambtelijke problemen nu niet teveel opblazen' Slaande ruzie om een aardbei Geen rijbewijs en onder invloed Doodoo's Coffee door naar finale Goed ingelicht over parkeren Aarzelend akkoord met subsidie voor autowerkplaats Abonneeservice gratis aapjes kijken 0800-0642 Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winketen in de Nieuwe Passage Schiedam Waterweg Vlaardingen Een beschim melde aardbei heeft gistermid dag in Vlaardingen voor heel wat consternatie gezorgd. Een 32-jarige koopman en een 23-jarige vrouwelijke klant kregen op de weekmarkt op het Schoulplcin ruzie. De vrouw had enkele bakjes aarbeien gekocht en zag dat een exemplaar beschimmeld was. Zij eiste daarop een nieuw bakje of haar geld terug. Een woordenwisseling ont stond, waarbij de vrouw tegen de bakjes aardbeien in de kraam begon te slaan en de koopman traeteerde op een slag in het gezicht. Na bemiddeling van de politie keerde de rust terug, maar niet voor lang, Want even tater kwnm de echtgenoot van de Vlaardingse verhaal halen bij de koopman, waarbij hij de no dige bedreigingen uitte. We derom moest de politie eraan te pas komen om de zaak te sussen. Tegen de avond kwam echter op het bureau opnieuw een melding binnen van de markt koopman, die op weg naar huis door een auto werd achter volgd. Toen de politie de auto contro leerde, bleken daarin drie fa milieleden van de boze klant te zitten. Ze waren gewapend met een tafelpoot, die de agen ten uit voorzorg in beslag na men. De koopman kon uiteindelijk veilig thuiskomen. VJaardingen Op de A 20 heeft de Vlaardingse politie de afgelopen nacht een 31-jarige Rotterdam mer aangehouden die reed onder invloed van alcohol en geen gel dig rijbewijs had. De man bleek een alcoholpromil lage van 1,0 te hebben en kreeg daarvoor een schikking van 900 gulden aangeboden. De Rotter dammer verkoos echter de zaak te laten voorkomen bij de rechter. Daarnaast toonde de man welis waar een rijbewijs, maar dat bleek al sinds 1997 te zijn verlopen. De politic nam het rijbewijs in be slag en gaf een tweede bon voor rijden zonder het papiertje. Vlaardingen De Vlaardingse band Doodoo's Coffee heeft zich geplaatst voor de Zuidhollandse finale van de Popjacht 1999. De groep speelt, samen met nog vijf andere formaties, op 9 april in Nighttown in Rotterdam. Doodoo's Coffee wist in de halve finales dejuiy dusdandig te impo neren, dat een finaleplaats werd veilig gesteld. De winnaar van de Zuidhollandse eindronde gaat uoor naar de finale van dc Grote Prijs van Nederland, die later dit jaar in Amsterdam wordt afge werkt. Daarnaast liggen al diverse ande re prijzen te wachten, zoals het drukken van vijfhonderd maxi- singles en in de maanden mei en juni optredens op het Bevrij dingsfestival in Rotterdam en Wantij pop in Dordrecht. Vlaardingen De bewoners van de omgeving Schiedamseweg/ Emmastraat in Vlaardingen zijn goed ingelicht over de parkeerre- geling voor vergunninghouders die daar in de maand mei zal wor den ingevoerd, Dat schrijft het college van b en w als antwoord op vragen van de WD-fraetie. De WD vroeg zich af hoe de bewoners en bedrijven in het gebied van de regeling op de hoogte zijn gebracht en of ze be zwaren hadden. Volgens het ge meentelijk parkeerbeleid kan in een gebied, waai in de regel 90 procent van de parkeerplaatsen is bezet, de zogeheten belangheb bendenregeling worden inge voerd. Dat betekent dat overdag iedereen tegen betaling op de plekken kan parkeren, maar dat het na kantoortijd is voorbehou den aan vergunninghouders. De bewoners en bedrijven die on der de regeling vallen zijn volgens b en w via publicaties voldoende over de plannen geïnformeerd. Maassluis De afgebroken onderhandelingen tussen de ge meente Maassluis en de Afvalverwerking Rijnmond (AVE) zijn het gevolg van een aantal misverstanden. Dit is de indruk van Bart Combée van de AVE na de uitspraken die wethouder Leny Wesenhagen gisteren deed in deze krant. Wesenhagen was ernstig teleur gesteld in het tweede en laatste bod dat de AVR eind januari deed over vergaande samenwerking tussen de afvalverwerker en de reinigingsdienst van de gemeen te. Dat bod kwam voor Maassluis op jaarbasis bijna drie ton gunsti ger uit, terwijl er in de beleving van de gemeente helemaal geen sprake '-an nieuwe ontwikkelin gen was. „Dat bod hadden ze ge lijk kunnen doen," verweet We senhagen haar onderhandelings partner. Volgens Combée hadden de rede nen om het bod te verhogen wel degelijk te maken met nieuwe ontwikkelingen; onder meer de reorganisatie bij de AVR en perso nele wijzigingen. „Ik heb de in druk dat daarover een aantal mis verstanden heeft plaatsgevonden. Voor ons waren het gewoon nieu we dingen! We hoopten daarmee onszelf en de gemeente een dienst te bewijzen." De AVR deed het bod in de over tuiging dat ze met Maassluis goe de onderhandelingen aan het voe ren waren. De gepikeerde toon die wethouder Wesenhagen nu aanslaat, begrijpt men dan ook niet. Ook over de status van het tweede bod heerst een verschil van inzicht tussen de twee partij en. Waar Maassluis het beschouwt als een 'ultieme poging' om de zaak alsnog rond te krijgen, was de AVR in de stellige overtuiging dat ze nog in de onderhandelings fase verkeerden. „Tot december zaten we in de oriënterende fase. Wc hebben toen een soort globaal financieel kader neergelegd," meent Combée. „Dat eerste bod was geen eindbod." Bij de gemeente Maassluis be schouwde men het dus wel als een definitief bod, waarna eind de cember het college besloot voorlo pig niet in zee te gaan met de AVR danwel met een andere samen werkingspartner. Perse ^eel Dat het door de AVR laten uitvoe ren van onder meer het ophalen van afval wellicht ten koste zou gaan van het Maassluise perso neel bestrijdt de AVR-woordvoer- der. „We hebben aangegeven dat al het huidige personeel in dienst kan blijven, waarbij we ook mate rieel gelijkwaardige arbeidsvoor waarden garanderen." Ook de werkzaamheden door het perso neel van sociale werkplaats Duk dalf blijven gewaarborgd, aldus Combée. „Waarschijnlijk is er voor hen zelfs nog meer werk." Samenwerking met de AVR zou Maassluis schaalvoordelen ople veren, vertaald in een kostenda ling voor de burger. Voor de AVE, die voor meerdere gemeenten werkt, is het immersvoordeliger om afval gescheiden op te halen en op te slaan, dan voor een enke le gemeente. Zeker omdat de mi lieuregels een steeds verdere af valscheiding voorschrijven. Com bée: „Dan krijg je steeds meer in dividuele afValstroompjes. Het belang van de grote schaal wordt dan veel duidelijker." Vlaardingen De Vlaardingse ge meenteraad is gisteravond op het nippertje akkoord gegaan met de verstrekking van twee ton subsi die voor de ombouw van een gym zaal van de VOS-vestiging aan de Claudius Civiiuslaan tot werk plaatsvoorde afdeling motorvoer tuigentechniek. Meerdere fracties hadden on danks een eerder groen licht voor het project in de commissie on derwijs bedenkingen bij de totale investering van 600.000 gulden die nodig is voor de realisatie van de werkplaats. Die waren vooral ingegeven door het lage aantal leerlingen dat van de voorziening gebruik zal gaan maken. De provincie had eerder een nega tief advies gegeven voor de inves tering van zes ton. Volgens de cij fers die tot haar beschikking wa ren gekomen, zouden slechts achttien leerlingen aan de slag gaan in de autowerkplaats en dat zou te weinig zijn. Later werd dat advies alsnog positief, nadat dui delijk werd dat de provincie was vergeten de leerlingen van het al lochtone instroomproject mee te rekenen. Met het instroomproject loopt het aantal leerlingen dat van de werk plaats gebruik zal gaan maken op tot 33. Vraagtekens Voor verschillende fracties in de gemeenteraad bleek dat nog steeds een zodanig laag cijfer dat er vraagtekens bij de subsidie werden geplaatst. „We hebben in Vlaardingen 3300 leerlingen in het voortgezet on derwijs," zei bijvoorbeeld Jan van Hemert van de WD. „Dus een voorstel van zes ton voor nog niet 1 procent daarvan wekt wel onze verbazing. A1 met al hebben we onze aarzelingen bij het verstrek ken van de subsidie." Ook de SRG, Groenlinks en het CDA hadden dergelijke twijfels. „We zijn er wel voor, maar het scheelde een haar," meldde Henk van den Berg van het CDA „Het feit dal de school er zelf vier ton insteekt, het proiect voor heel Vlaardingen va.» „rriang is, en er veel allochtone jongeren gebruik van gaan maken heeft ons over de streep getrokken. Van de' Berg had er nog wel een oproerig bij: „Het zou natuur lijk vreselijk zijn wanneer achter af blijkt dat er te weinig geld voor de werkplaats is geraamd." Verantwoordelijk wethouder Van der Windt maakte echter duide lijk dat het by deze subsidie zou blijven. „We hebben gezegd: zes ton, daar moeten jullie het mee doen." Ondanks alle kanttekeningen werd het voorstel voor de ver strekking van twee ton subsidie uiteindelijk unaniem aangeno men. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 De ingang van het NS Station Schiedam- Centrum verhulst met ingang van maan dag naar een andere plek. De entree komt links van de oude hoofdingang, te genover het Informatiecentrum Benelux- Hjn. De oude ingang en de voetgangers tunnel worden gesloopt in verband met de bouw van het metrostation, dat in 2002 onderdeel moet uitmaken van het grote openbaar vervoerknooppunt Schiedam-Centrum. Vanaf de tijdelijke ingang gaan reizigers vla de garage onder de Brandersbrug naar perron 1. Vandaaraf kan de voet gangerstunnel weer worden bereikt, die naar de andere perrons leidt. De loopaf stand wordt daardoor wat langer. Als gevolg van de werkzaamheden moest begin deze week ook de rijwiels talling al verkassen. Die heeft nu een plekje gekregen onder de Horvathweg, bij de Brandersbrug. De ingang daarvan ligt ook bij de nieuwe tijdelijke entree te genover het informatiecentrum. Vandaag en gisteren zijn ook met behulp van twee hijskranen (zie foto) de eerste kokeriiggers voor het metroviaduct ge plaatst. De twaalf liggers, die zijn ge plaatst boven de toekomstige parkeer garage aan de oostkant van het station, hebben elk een lengte van 22,5 meter en wegen 72 ton per stuk. Foto Roei Dijkstra Door Sander Sonnemans Rotterdam De leeftijd van het slachtoffer. Die liep gisteren als .een rode draad door de behande ling van de rechtszaak. De twee verdachten Elroy H. en Jeffrey van A moésten geweten hebben dat Rutger uit Dieren geen zes tien maar vijftien jaar was, toen ze in een Maassluise woning seks met hem bedreven. En zo niet, stelde politierechter mr. A C- M. P. van Breuk elen-van Aarn- hem, dan hadden de twee man nen de leeftijd moeten verifiëren. „Ik weet het," stamelde Jeffrey van A, „maar toen ik hem zag, zag ie eruit als een jongen van zestien jaar. Naïef ja. Rutger heeft ons ge woon bedonderd door niet te zeg gen dat hij vijftien jaar was, Daar om heb ik opeen bepaald moment de moeder van Elroy, die inmid dels een soort relatie had met hem, gebeld dat hij daar mee moest stoppen." Van A. en H, bekenden gisteroch tend de jongeman in maart 1997 een aantal malen te hebben mis bruikt, maar spraken hoofd schuddend tegen hem anaal te hebben gepenetreerd. „Maar u heeft wel condooms gebruikt," reageerde de rechter. „Waarvoor dan?" Van A: „We gebruikten die altijd." Rutger kwam als eerste met Van A. in contact. De twee hadden el kaar op internet in een ehatbox le ren kennen en hadden daarna re gelmatig telefonisch contact. Wat Rutger niet wist was dat Van A zich jonger voordeed dan hij in werkelijkheid was. De jongen uit Dieren dacht te ma ken te hebben met een leeftijdge noot en toog naar Maassluis om hem te ontmoeten. Maar wie er op het centraal sta tion van Rotterdam stond, niet de jongen met wie Rutger had afge sproken. Van A. was er wel en ver klaarde de pleegoom van de Maassluise jongen te zijn. Een maal bij de man thuis gingen de lamellen dicht en werd Rutger ge dwongen tot het hebben van seks. Eerst met Van A, later dook ook H.op. Beide ontuehtplegers betuigden verbaal en met af en toe wat tra nen hun spijt. „Ik ben in therapie gegaan," jammerde Van A, „om dat er iets moest gebeuren. Ik schaam me ontzettend, maar des tijds was ik helemaal de weg kwijt. Ik kan mezelf geen vreugde bezorgen in de toekomst door zo verder te gaan. Daarom ben ik ook weer gelovig geworden. Het mag nooit, nooit, nooit meer gebeu ren." Schaamtegevoel De rechter deelde en passant nog mee dat Var A al eerder contac ten had gehad met jonge jongens, maar daar werd snel aan voorbij gegaan. Er werd verder nauwe lijks over gerept. Bekend bij de af deling jeugd- en zedenzaken van het politiedistrict Waterweg is overigens dat Van A en H. in de Maassluise woning twee jaar gele den nog een jongen diverse keren hebben misbruikt. De vader van het slachtoffer, dat uit schaamtegevoel géén aangifte heeft durven doen, woonde giste ren de zitting by. „Bizar, zo'n advocaat," kon hij, doelend op advocaat mr. Hooger- waard, zijn emoties na de zitting nog maar net de baas. „Die raads man heeft zeker geen kinderen." De advocaat was van mening ge weest dat Rutger zich trachtte te redden voor zijn moeder door an deren op het verkeerde been te zetten. „Rutger houdt zich on schuldig, maar hij is dat niet. Hij heeft zich vrijwillig gestort in het homowereldje en een relatie aan geknoopt met Elroy die het later uitmaakte. Nee, de aangifte is er eentje geweest van een "afgewe zen bruid." De jongen uit Dieren kon zo nu en dan een cynisch lachje niet onder drukken. Wat hem nog het meest raakte was het feit dat de ansichtkaarten die Rutger naar een van de twee daders had gestuurd, bovenwater werden gehaald en flarden van de tekst werden voorgelezen. Later, in de koffieteut nabij de rechtbank, toverde de raadsman de ansichten weer boven tafel en werd het slachtoffer, dat daar ook zat, nog eens extra geconfron teerd met de affaire. De verdedi ging van H. en Van A hield het na de uitgesproken strafeis van offi ciervan justitie mr. G. Knobbout vrij kort. „Omdat de officier de feiten goed heeft verwoord," oor deelde het tweetal. Psychiatrisch rapport „Een voorwaardelijke gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en met een proeftijd van twee jaar," had het geklonken. Het be tekende dat de daders op vrije voeten bleven, want de rechter be sloot beide Maassluizers 150 da gen opteleggen. Met dien verstande dat H, die in een psychiatrisch rapport als ver minderd toerekeningsvatbaar wordt aangemerkt, verplicht werd deel te nemen aan de twee jaar durende Training Seksuele Da ders (TSD). Van A had zichzelf al voor die 'cursus' aangemeld en werd niet gebonden aan bijzonde re voorwaarden. Eer de rechter, die de schade claim van Rutgers moeder voor de gemaakte kosten voor onder an dere therapie van Rutger al had afgewezen, met de straf voor de dag kwam, hield ze Van A en H. nadrukkelijk voor dat ze buiten hun boekje waren gegaan. „U heeft de seksuele ontwikkeling van deze jongen buitengewoon gecompliceerd gemaakt. Ret kan niet anders dan dat daar narig heid uit voortvloeit." X-. Vlaardingen—John Ranshuijsen van Vlaardingen Voorwaarts 200D mag de, na het vertrek van SRG-er Gerrit Wim van Veelen vrijgekomen, Vlaardingse zetel in de regioraad gaan opvullen. Ranshuijsen werd gisteren door de Vlaardingse gemeenteraad verkozen boven de tweede kan didaat, Cor de Jonge van de SRG, die plaatsvervangend lid mocht worden. Vlaardingen heeft vier zetels in de regioraad, die worden bezet door burgemeester Stam, Geor ge Wicart van de PvdA, Cees Bot van het CDA en sinds gisteren door John Ranshuijsen van W2000. Voorafgaand aan de stemming kwam de WD-fractie bij monde van fractievoorzitter Leny van Halteren-Schilder nog tot een boud plan om de vacante plek van Van Veelen op te vul len. Zij pleitte voor een 'roulatie systeem' waarbij gedurende de termijn van vier jaar steeds an dere raadsleden de functie zou den kunnen vervullen. „Zo kan iedereen die dat eens wil mee maken aan de beurt komen," vond Van Halteren. De burgemeester en de andere fracties voelden weinig voor het WD-idee. De SRG daarentegen zag er wel wat in om de vrijgeko men plek wederom door een SRG-lid te laten opvullen. Die was er tenslotte ook vrijwillig weggegaan, was de redenatie, en dus werd Cor de Jonge kandi daat gesteld. Anny Attema van de PvdA kon zich echter niet vinden in de ge- dachtengang, hoewel ze niks dan lof had voor het werk dat Van Veelen -net gekozen in Provinciale Staten - in de regio raad had verricht. „Maar het is geen automatisme dat alk,Van Veelen zijn lidmaatschap opzegt iemand van de SRG hem^aat vervangen. Want de leden ia de regioraad vertege nwoordigen Vlaardingen, en niet de aÊon- derlijke politieke partijen." De meerderheid van de raad koos uiteindelijk ook Ranshuij sen tot nieuw lid van de regio raad. De meeste raadsleden kon den zich het beste vinden in een afvaardiging die, naast de bur gemeester, twee leden uit de co alitie telde en eentje uit de oppo sitie. Schiedam Maarten Groene ziet de bui al hangen. Het PvdA-raads- Iid vreest dat de gemeente Schie dam de komende maanden vooral bezig zal zijn met het analyseren van de knelpunten binnen het ge meentelijk apparaat. En dat de problemen in de stad weer naar de achtergrond worden gedrongen. In de deze week gepresenteerde zelfanalyse geeft de gemeente aan, wat er allemaal mis is. Eén commissie, onder leiding van oud-minister Brinkman, komt eind volgende maand op bezoek in Schiedam om te bezien hoe het er voorstaat. Hij zal minister Van* Boxtel adviseren over de diverse, als onderdeel van het groteste- denbeleid in te dienen, subsidie aanvragen. „Laten we die ambtelijke knel punten nu niet teveel opblazen. Anders zitten we straks met Brinkman alleen daarover te pra ten en gaat het nauwelijks meer over de problemen in de stad," al dus Groene. Volgens Marianne de Mol (WD) kan het één echter niet los worden gezien van het ander. De gemeen te Schiedam zal eerst orde op za ken moeten stellen, maatregelen nemen en kan dan pas echt ver der met het ontwikkelen en op de railszetten van toekomstplannen. Verantwoordelijk minister Aad Wiegman is er ook niet zo bang voor, dat de problemen in de stad ondersneeuwen. „Brinkman zal constateren dat er hier van alles aan de hand is dat de status van een Gsb-gemeente rechtvaar digt." Hoek van Holland De brandweer van Hoek van Holland krijgt een nieuw blusvoertuig. Het gaat om een multifunctionele tankauto spuit, die uitgerust met blus- en hulpverleningsmateriaal, ook als terreinvoertuig in en rond het duingebied kan worden ingezet. De Rotterdamse brandweercom mandant Don Berghuijs komt za terdag naar de kazerne aan de Rietdijkhof om de tankautospuit officieel aan de Hoekse korpslei ding over te dragen. Hij woont ook een demonstratie met het voertuig in de Hoekse duinen bij. Het is de bedoeling dat de tankau tospuit niet alleen in Hoek van Holland wordt ingezet. Zaterdag tekent de Hoekse brandweer een samenwerkingsovereenkomst met het korps van buurgemeente 's-Gravenzande. Daarbij wordt af gesproken naar eikaars zorgge bied uit te rukken, wanneer daar tijd mee kan worden gewonnen. Gemeentegrenzen maken geen verschil. bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad Neem nu een kwartaalabonnement met automatische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor Diergaarde Blijdorp cadeau. Qja, noteer mij voor zo'n kwartaalabonnement. De eerste twee I weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand j Naam: Voorl:m/v j I Adres: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon ...{i.v.m. controle bezorging) j Bank/gironr.: Handtekening Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service I Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1