11 n 'Patiënten kunnen met alle vragen bij ons terecht' Bouwen voor de leegstand of de economische noodzaak? "Dat vütd t&... De Grote Stad Voorlichtingscentrum Schieland Ziekenhuis viert eerste lustrum met informatiemarkt «fil'i Paranormale manifestatie Schrijfavond met Matsier genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 maart 1999 ff ff, r - e-2 -sSSfer IV •;iV"*Kio' lV»*' föf' »5»4S W Soms is het weieens lekker om de inbreng van Henk Metaal of Guus Klepke in een vergadering te horen. Die pretenderen tenminste niet van alles te snappen. Stellen geen ingewikkelde vragen om er na een onzinnig antwoord het zwijgen toe te doen. Nee, gewoon simpel Hal lo daar, waar hebben jullie het over? Als het effe tegen zit kunnen ze maandagavond tijdens de gemeente raadsvergadering in Schiedam hun lol weer op. Want daar kan het weieens heel onbegrijpelijk worden. Ze gaan het daar hebben over de zelfanalyse van de gemeente. Een tip voor mensen met chronische slaapproblemen: ga er heen. De bode maakt u wél wakker wanneer de borrel begint. En dan smaakt-ie. Op zeker. Voor wie het niet zo heeft gevolgd: de gemeente Schiedam heeft op papier moeten zetten wat er allemaal niet deugt in de stad. Een deel van die resultaten beslaat de hoge werkloosheid, de eenzijdige op bouw van sommige wijken en de criminaliteit die vanuit Rotterdam de gemeente intrekt. Een ander deel gaat over onmacht binnen het Stadskantoor om daar iets aan te doen. Hoe ambtenarij en gemeente bestuur in gebreke bleven. En daar wil de politiek nu weer vooral over praten. Woensdagavond werd daar al een voorzetje toe gegeven. Maarten Groene van de PvdA begon ermee. Wat er maandagavond nou eigenlek met die analyse moest gebeuren. De rol van de raad werd nauwelijks genoemd en daar had-ie met al zijn opgebouwde kennis toch ook wel wat over te zeggen. Dat moest er dan ook maar in. Er was voorgesteld om die analyse gewoon vast te stellen. Maar, zei Groene, dat zou betekenen dat we het er mee eens zijn. Nee, zo'n ana lyse kon beter gewoon voor kennisgeving worden aangenomen. De raadsleden hebben 'm gezien, in sommige gevallen ook gelezen, en dat moet het dan maar zijn. Waar hebben we het over? Een heleboel mensen is een mening ge vraagd en dat is op papier gezet, Op uitdrukkelijk verzoekvan de met het grote stedenbeleid belaste minister Roger van Boxtel. Hij stuurt volgende maand Elco Brinkman er nog op uit op ter plekke te chec ken of die analyse een beetje klopt En dan wil Groene dat daar toch vooral dingen in komen te staan, die hij als zodanig heeft ervaren. Zoiets als een verslag van een raadsvergadering een tweede keer in de krant zetten en dan opgehangen aan het belangwekkende dat de PvdA had te zeggen. Dat zal toch wel niet. Maar maandagavond dreigt het daar in de raad toch over te gaan. Vaststellen of ter kennisname: that's the question. Of voor Henk Me taal: datisdevraag.Hy maakte zich deze week al zorgen. „Als we het nu alleen maar hebben over'al die problemen dan zegt Brinkman .straks dat we dat eerst maar eens moeten oplossen voor we geld krij gen." Laat dit wellicht een troost zijn voor de eerst zo jaloerse gemeente Vlaardlngen. Soms is het helemaal geen pretje om grote stad te zijn. JOHN BUNTE De Stichting Welzijn Schiedam houdt zondag in sa menwerking met Stichting Bunga Mayang een para normale/alternatieve manifestatie in het wijkcen trum aan het Wibautplein. De opbrengst komt ten goede aan wees- en zwetfkinderen in Indonesië en aan kinderspeeltuin In 't Park. Op de manifestatie, die duurt van twaalf tot zes uur, wordt onder andere aandacht besteed aan aura-fotograiie, reiki, magneti seren, tarot, psychometrie, helderziendheid en New Age art. Ook zal er een healing-minieoncert gegeven worden. In de bibliotheek aan het Bachplein wordt vandaag een Schrijversavond gehouden. Te gast is Nicolaas Matsier, schrijver van onder andere de autobiografi sche roman Gesloten Huis. De bijeenkomst begint om kwart over acht. Door Jimmy Holterhues Schiedam - Een oudere man schuifelt langzaam naar de balie. „Mevrouw, waarom staat er hier in de polikliniek geen koffieautomaat net als bij de EHBO? Ik zit nu al een tijdje te wachten en ik heb trek in koffie," vraagt hij. Een medewerkster van het patiëntenvoorlichtingscen trum staat de man vriende lijk te woord. „Sony, we zul len het doorgeven aan de fa cilitaire dienst, maar er staat wel een waterautomaat als u dorst heeft." Xans Rodenburg, coördinator Pa tiëntenvoorlichting van het Schieland Ziekenhuis, ziet het ta fereel glimlachend aan. „Tja, dat soort vragen krijgen we natuur lijk ook. Maar een vriendelijk ant woord is vaak genoeg om het on genoegen weg te nemen." Het patiëntenvoorlichtingscen trum van het Schieland Zieken huis bestaat vijf jaar. Ter gelegenheid hiervan vindt morgenmid dag een grote patiëntenin formatiemarkt plaats. Van een tot vier uur zullen zo'n veertig patiën tenverenigin gen zich pre senteren in de wachtruimte van de polikli niek. Ook het Regionaal Patiën ten/Consumenten Platform Rijn mond, een koepelorganisatie voor diverse verenigingen, zal aanwe zig zijn en daarnaast diverse spe cialistische verpleegkundigen van het Schieland, het Apothe kers Service Punt, de GGD en de Thuiszorg. Bezoekers kunnen on der meer informatie krijgen over de organisaties en ervaringen uit wisselen over de omgang met een bepaalde ziekte of aandoening. Ook worden er voorlichtingsfilms vertoond en is een visagïste aan wezig die tips geeft hoe mensen die ziek zijn, er minder slecht uit kunnen zien. Het Schieland Ziekenhuis besloot in maart 1994 een voorlichtings centrum voor patiënten op te rich ten. „Het bleek dat veel patiënten nog met algemene vragen rond liepen als ze bij de specialist of bij de verpleging op de polikliniek vandaan kwamen. Met die vragen kunnen ze nu bij ons terecht," legt Rodenburg uit. De vrijwillige medewerkers van het voorlich tingscentrum verstrekken infor matie over bijvoorbeeld ziekte beelden, onderzoeken, behande- Veel patjen- ,-rn tenvereni- gmgenhou den met re gelmaat bij eenkomsten in het Schïe- damse zie kenhuis, zo als nier de psoriasis vereniging Morgen zijn present op de informa tiernamt. Foto Roel Dijkstra S^EEKU'JR *S e47ï£vr5v won pATI£/i) 6 uon lingsmethoden, nazorg en hulp middelen. Daarnaast geven zij consument-gerichte informatie over voorzieningen en faciliteiten in het eigen ziekenhuis en de ge zondheidszorg in het algemeen. Rodenburg: „Bovendien vormen vrij een soort eerste opvang voor patiënten. Wij bieden hen een luisterend oor. Zo gaan ze toch wat geruster naar huis," Het voorlichtingscentrum is er niet alleen voor patiënten van het ziekenhuis. Ook bezoekers of an dere hulpverleners kunnen langs komen of bellen voor informatie. Het centrum beschikt over een uitgebreid folderbestand, vele brochures, tientallen boeken die ook uitleenbaar zijn en ongeveer tweehonderd voorlichtingsfilms die in het centrum bekeken kun nen worden. Daarnaast heeft het Schieland Ziekenhuis een eigen website op Internet. De afdeling voorlichting van het Schieland Ziekenhuis organiseert regelmatig activiteiten, zoals open dagen en voorlichtingsmid dagen. Zo is er iedere maand een speciale middag voor zwangere vrouwen, waarin zij informatie kunnen krijgen over de bevalling. Ook kunnen mensen die bijvoor beeld een knieoperatie moeten ondergaan, voor de operatie al le ren met krukken te lopen. Elke derde week van de maand houden verschillende patiënten verenigingen inloopspreekuren voor patiënten en hun verwanten in het voorlichtingscentrum. De aanwezigheid van deze verenigin gen is gekoppeld aan de spreek uren van de betreffende specialis ten. Het Schieland Ziekenhuis is in februari 1998 met de inloops preekuren begonnen. „In andere ziekenhuizen was positieve erva ring opgedaan met zulke spreek uren. Een patiëntenvereniging vroeg of wij ook niet eens zoiets wilden organiseren. Wy hebben vervolgens alle verenigingen aan geschreven die hiervoor in aan merking kwamen en de meeste reageerden positief," zegt Roden burg. „Omdat de medewerkers van de verenigingen zelf vaak aan een bepaalde ziekte of aandoe ning lyden en daarmee om heb ben leren gaan, kunnen zij ant woord geven op praktische zaken. Dit wordt ook wel ervaringsdes kundigheid genoemd. Op deze manier kunnen wij een extra ser vice aan de patiënten en bezoe kers geven, als aanvulling op de professionele deskundigheid die de artsen en verpleegkundigen bieden." Psoriasis Een van de deelnemers aan de maandelijkse inloopspreekuren is de Psoriasisvereniging Rotter dam. Psoriasis is een erfelijke huidziekte. Door een versnelde celdeling van een aantal huidcel len, ontstaan rode schilferac-htige plekken op het lichaam. De ziekte kan op iedere leeftijd voor het eerst uitbreken. Zo'n 300,000 Ne derlanders hebben een of andere vorm van psoriasis. Freek van den Band (69) is secre taris van de Psoriasisvereniging Rotterdam. De uiterlijke kenmer ken van de huidziekte, traden by hem voor het eerst op rond zijn twintigste „Door behandeling zijn de plekken nu verdwenen, maar de aanleg valt niet te gene zen," zegt Van den Band. Samen met Cor Huiskens (58) geeft hij re gelmatig inloopspreekuren in het Schieland Ziekenhuis. Uit erva ring weet Van den Band dat er be hoefte is aan dergelijke spreek uren. „Veel mensen schamen zich voor hun plekken. Omdat wij het zelf ook hebben gehad, weten wij precies hoe die mensen zich voe len. Vaak komen ze met een voor beeld en dan heb ik zoiets van: 'O ja, dat weet ik'. Als ze weten datje het zelf ook hebt, stappen ze snel ler op je af en zijn ze ook meer open," zegt Van den Band. Huiskens: „Het is niet alleen li chamelijk een probleem, maar vooral ook geestelijk. Sommige mensen zijn enorm onbeschoft. Je durft niet eens naar de kapper omdat je bang bent dat zo'n. meis je dan zegt: 'Gadverdamme, wat is dat?' Wij kunnen adressen van kappers geven die weten wat de ziekte inhoudt en er geen pro bleem mee hebben om mensen te knippen die psoriasis hebben. Wij geven ook tips over welke medica menten men het beste kan nemen en bij welke dermatologen men moet zijn." Naast de inloopspreekuren orga niseert de Psoriasisvereniging ook regelmatig andere activitei ten, zoals zwemoehtenden, voor lichtingsbijeenkomsten en lezin gen over bepaalde behandelin gen. Ook komen zij op voor de be langen van psoriasispatiënten by organisaties, instellingen en over heidsorganen. Eén ding doet de vereniging niet. Van den Band: „Er wordt vaak aan ons gevraagd of we niet het middel kunnen ge ven zodat die plekken nooit meer terugkomen. Helaas gaat dat niet. Je kan wel hulp geven en zoeken naar een zo goed mogelijke oplos sing, maar de aandoening zit toch in de genen." De geluiden waren een paar maanden geleden al voorzichtig te horen: misschien moest men in het Stadskantoor op het ge bied van de winkelruimte maar eens wat meer terughoudend heid betrachten. Er kwamen nu toch wel erg veel winkels leeg te slaan. De leegstand in de binnen stad was ver boven het landelijk gemiddelde gestegen en het zag er niet naar uit dat het einde in zicht was van deze ontwikkeling. Maar dat was een paar maanden geleden. Inmiddels zijn de gelui den een stuk explicieter gewor den. Evenals de leegstand. De ge meente moet de rem erop zetten. Niks geen nieuwe winkels. In de laatste editie van de Stadsge sprekken kwam het heikele on derwerp ook aan bod. Er moet gewoon niet nóg meer winkel ruimte worden gebouwd, werd gewaarschuwd, want dat is op het moment bouwen voor de leegstand. Een verbod, kijk dót zou pas zinnig zijn. Alleen daar mee kan de gemeente het tij ke ren. Zorg eerst maar eens dat de leegstand wordt weggewerkt en dat het aantal posters met 'Te Huur' met minimaal de helft wordt verminderd. Maar ondanks de kritiek zijn er nog plannen genoeg. Aan het Spinhuispad, op het Hemaplein, aan het Broersveld om er maar eens een paar plekken te noe men. Tijd voor de vraag: is er plek voor nieuwe winkels in Schie dam of is het bouwen voor de leegstand? Makelaar Anke Bodewes: „Er zijn op het moment te veel meters winkelvloer in Schiedam, in ieder gevai niet de meters die door de winkeliers gewenst zijn. De vraag naar winkelruimte is de laatste tijd ook helemaal 'wegge vallen. Tel daar nog eens by op dat de de omzetten van de winke liers fors achterblijven, dan be grijp je waarom de binnenstad op het moment met zoveel proble men kampt. Het moet allemaal compacter worden. Er is, zeker op het moment, geen ruimte voor zo'n uitgestrekt winkelgebied. Je staat op zijn minst voor een huza renstukje als je het huidige win kelgebied geheel gevuld wilt krij gen. Ket zal je waarschijnlijk niet lukken. Zeker niet met de huidige omstandigheden. Dat betekent dus datje het winkelbestand in de binnenstad op een andere manier moet benaderen. De gemeente moet een duidelijke keuze ma ken, moet aangeven waar ze heen wil met de binnenstad en daar ook acties aan verbinden. Als ze van de ene straat een nieuwe winkelas wil maken, moet ze daar ook hele maal voor kiezen. Niet van dat halve werk om iedereen maar een beetje te vriend te houden. De ge meente probeert op het moment de kool en de geit te sparen. Dat werkt niet. Het zijn thans zeer moeilijke tijden en daar horen moeilijke keuzes bij. Maar als je het goed wilt aanpakken, zul je die stap toch moeten zetten." John van Buuren winkelier en voorzitter winkeliervereniging Hoogstraat: „Nog meer winkelruimte erbij? Vergeet het maar. We zijn het zat. Er komt steeds meer vierkante meter winkel ruimte bij en daar ontstaat leegstand door. Dat kan jezo ver zinnen, daar hoef je niet voor gestudeerd te hebben. De gemeente zou er beter aan doen de Grote Omloop weer in ere te herstellen. Zorgen dat er weer huurders komen in de leegstaan de winkelpanden. Want met al leen een opknapbeurt kom je er niet mee. Breng nou eerst maar eens watje hebt op orde en ga dan maar eens nieuwe winkels bou wen. De gedachte om het Broers veld te transformeren in een Leegstand in de Schiedamse Hoogstraat. Wat eraante doen? Misschien maar een andere bestem ming aan de Winkelpanden geven? Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra hoofdwinkelas tussen Nieuwe Passage en Hemaplein, is in dat licht gezien ook een onzalige ge dachte. Het haltermodel wordt het genoemd. Nog meer winkels erbij aan het Broersveld. Daar zit toch niemand op te wachten? Dat Broersveld is toch geen hoofdwin- kelstraat. Aan de ene kant heb je de Nieuwe Passage en de Hoog straat maar aan de andere flad dert het toch weg? Waar moet je daar heen als consument? Het bruisende Hemaplein? Er valt daar toch niets te beleven. En dat terwyI er bij de Hoogstraat allerlei kansen liggen. Nee, wat er nu gebeurt, is bouwen voor de leegstand. Blijkbaar zien ook projectontwikkelaars dat steeds meer in. De problemen om het Gat van Bolmers vol te bou wen zijn daar een duidelijk bewijs van. Die project ontwikkelaar ziet er geen brood meer in, die wil blijkbaar alleen woningen bou wen. Maar de gemeente houdt vast aan een winkelbestemming. Ze zouden toch beter moeten we ten." Ja kan Fcrsch, portcfcuilicmann- ge - Nieuwe Passage bij eigenaar An west: ,,E) is inderdaad geen plek voor nog meer vierkante meters win kelruimte. Maar er moet toch wor den gebouwd want de meters die we nu hebben, liggen verkeerd. Het is allemaal te verspreid. De consument wil tegenwoordig een compact winkelgebied. Dat is ai een paar jaar aan de gang. Ga maar eens rondrijden in Schie dam of iedere andere stad. Kijk maar een goed rond bij de toe- gangs- en hoofdwegen. Daar za ten vroeger allemaal winkels, daar vind je bijna niets meer van terug. Door de marktwerking en de wens van de consument wordt het winkelgebied steeds compacter. Daar moet je niet tegenin gaan want je trekt uiteindelijk toch aan het kortste eind. Je moet dus niet coüte que eoüte vasthouden aan een winkelbestemming op som mige plekken. Die Grote Omloop krijg je nooit meer vol, je moet ge woon inklinken, het kleiner ma ken. Het bouwen van winkels op het Land van Belofte en aan het Broersveld moet doorgaan om het verlies aan vierkante meters el ders in de stad te compenseren. In feite is het dus geen toevoeging maar een vervanging van de win- •kelruimte. Als dit niet gebeurt ra ken we in de Schiedamse binnen stad klanten kwijt. Die gaan el ders boodschappen doen, op een plek waar de winkels wél lekker dichtbij elkaar zitten." Luc van Huijgenvoort, hoofd eco nomische ontwikkeling gemeen te Schiedam; „Je kan die vraag of Schiedam ge noeg winkelruimte heeft niet zwart/wit benaderen. Je moet een onderscheid maken tussen een kwantitatieve en een kwalitatieve benadering. Kwantitatief is er waarschijnlijk wel genoeg winkel ruimte in Schiedam. Als je alle be schikbare cyfers erby sleept, kom je inderdaad tot de conclusie dat het aanbod inmiddels groot ge noeg is. Maar dat gaat alleen op voor de huis-, tuin- en keuken branche; kledingwinkels en schoenenzaken en winkels voor de dagelijkse boodschappen. Als je op basis van onderzoekcijfers en statistische gegevens een bere kening maakt, kom je tot de con clusie dat er voldoende van dat soort winkels zijn. Dat heeft alles te maken met het gemiddelde ste delijk inkomen. In Schiedam Is dat laag. De mensen hebben ver geleken met andere gemeenten niet veel te besteden en dat zie je terug in het winkelaanbod. De koopkrachtbesteding in Schie dam is laag, sla er het laatste Om- nibusonderzoek maar op na. Maar er is nog een andere catego rie en daarbij kun je niet uitgaan van de kille berekening. Hu soort winkels dat apart is, speciale win kels die je elders niet zal vinden. Winkels die bijvoorbeeld een rela tie hebben met de vestiging van Jan des Bouvrie in de Koren beurs. Die boren een heel speci fieke en nieuwe doelgroep aan. Eentje die we nu nog niet veel zien verschijnen in Schiedam. Ook by de gemeente wordt er kend dat er misschien aan de rem moet worden getrokken bij het; ontwikkelen van nieuwe winkel ruimte. Sterker nog: dat hebben we al gedaan. Bij het Spinhuispad wilde Breur oorspronkelijk twee duizend vierkante meter com merciële ruimte maken, die hij helemaal wilde vullen met win kels. Wij hebben daar de helft vanaf kunnen praten. Ik denk dat het winkelbestand al leen nog wordt uitgebreid met dat beetje Spinhuispad, Land van Be lofte en het Gat van Bolmers tus sen Broersveld en Broersvest. Hierna zal er voorlopig geen be hoefte zjjn aan nieuwe winkels. Het gaat zelfs nog verder. Mis schien moeten we het zelfs maar overwegen om de winkelfunctie te ontrekken aan bestaande win kels. Dan kan er misschien een kantoor of woonraimte in komen. Op een bepaald moment moet je toch een keuze maken als de leeg stand voortduurt: wil je een leeg winkelpand of een vol kantoor pand?" Mevrouw Verplocg, al 73 jaar Schiedamse en winkelend aan getroffen in de Hoogstraat: „Tsja, gezellig is anders. Het be gint hier de laatste jaren steeds doodser te worden. Veel lege win kels, ook het breiwinkeltje is in middels weg. Daar haalde ik altijd mijn patronen. Maar je hebt nog wel van die goedkope winkels. Waar ze van die leuke dingen heb ben die niet zoveel kosten. Ik kom niet zo vaak meer in de Hoogstraat. Ik loop een beetje slecht en als die stratenmakers straks aan het werk zijn, wordt het allemaal te moeilijk voor me. De Passage, daar kom ik nog wei, ook straks nog. Want dan ga ik met mijn buurvrouw, die heeft een auto. Gaan we lekker koffie drinken bij de Hema. Dat vind ik altijd zo gezellig." Vrijdag 26 maart SCHIEDAM Kerkgebouw NPB. Lezing over de overeen komsten christendom en taoïsme, 2Q.00u Openbare Bibliotheek. Schnjversavond met Nicolaas Matsier, 20.15u. Theater a.d. Schie. De dresser met PorgyFranssen, Hans Dagelet. Yvonne van der Hurk e.a., 2015u. Podium Café. Vnjdagavond cd's. 21.00u. Filmhuis. Winter '89,21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De nieuwe snaar met Fa- mineurzeven, 20.0ÖU. Filmtheater Het Zee paard. De Keuken van Kok, 21.00u. ROTTERDAM Ahoy' Vm 17.00 en 19.00-22.30 Visma 1999, 20.00 Frans Bauer. Dansateliers 21.00 Con-Fusion. Lantaren/Venster 20.30 Creole. Diergaarde Blijdorp Eitje. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het Sterre- kind. de Doelen gr zaal 20.15, om 19.30 uur- mondelinge inleiding {Van Cappeilen Zaal) RotterdamsPhilharmonischOrkestJumaanse zaal 20.15 Gitaristen van wereldklasse. Blau we Vis 23.00 Blauwe Via Clubavond. Casino Rotterdam 21.00-02.00 Tno Music Time. Barocca 23.00-08.00 World of Dance. De Vlerk 21.30 Dnve-ln Incense. 00.30 New Tncks. Dorpskerk 20.15 Vnjdagavondcon- ceit Baroeg Club Regionale. 20.00 Mad Sm. The Milwaukee Wildmen. Luxor20.15Anatev- ka. Nlghttown 22.00 Foolmoonband. 23,00-05.00 The Future. Nlghttown Thea tercafé 20.00 Prtchcomroi. skvr Muziek school Centrum-West2Q.Q0 Piano uitvoe ring. Dalweg, Larenkamp, Heindijk 19.00 en 20.30 Muziekweek. Wijkgebouw de Scheg 20.15 Tno Hasjee. Bibliotheektheater 20.30 Stem van je hart Schel ling's 19.00 Zzep. LantarerWensterêl.OOTamagptchiof de We/ne dode. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. Rotterdamse Schouwburg gr zaal 20.15 De moed om te doden. kJ zaal 20.30 Ping Pong, 't Kapelletje 20.30 In wan kel evenwicht. Theater Zuidplein kJ zaal 20,30 Hetty Fetens, Vertrek Coolslngel Stadhuis 19.00 tot 21.00 Uchtjestour. Zaterdag 27 maart SCHIEDAM Schieland Ziekenhui». Pabënten-informa- tiemarkt, 13.00-16.00u. Artoteek Schie dam. Workshop Maijo van Soest. 13.00- 16,30uTh eatera.d. Schle.Jim va n derWou- de met Nadorst, 20.15u. Filmhuis. De keuken van Kok. 21.00u. Podium Café. De Boefjes Detroit Diesel, 22.Q0u. VLAAROJNGEN Kerkcentrum Holy. Lerrteconcert, 19,45- 22,15u. Stadsgehoorzaal. Hester Macran- dermetStom.stom, stom, 2Q.00u. Filmthea ter Het Zeepaard. Winter'89.21.00u, ROTTERDAM Ahoy* 11.00-17.00 Visma 1999. 20.00 Frans Bauer. Wijkgebouw Casta gnat 10,00-15.00 Spullenbeurs. Dansateliers 21.00 Con-Fusion. Lantaren/Venster 20.30 Creole. 21.00 Tamagotchi of de kleine dode. Hlst Museum 'Schlelanashuls' 11.00-17.00 Herbergzame stad. Diergaar de Blijdorp Eitje. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het Sterrekind. de Doelen gr zaal 20.15 Van Mozart tot Schubert: de ontluiken de Romantiek. Jumaanse zaal 20,15 Muziek en dans uit Turkije. ActMtettencentrum ZJaak 21.00 30+ Disco. Blauwe vis 23.00 Blauwe Vis Clubavond. L'Esprit 22.00 The Moochers. Casino Rotterd am21.00-02.00 Orkest That's Four. C5 Jazz 22.00 Funny House Jazzband. Barocca 23.00-09.30 Cru ise ControlDe Vlerk22.00 Special Dance Event. Gereformeerde Kerk Bergsingel 20l5Stichtng0rkest I ntermezzo. o.l.v. Coen VHn der Heide. Hal420.30DeOrenwasserette 2. The Uttle Cave 20.30 Popworkshop pre sentatie. Baroeg 21.00 Nagflar. Darkane, Embraced. Hfliegonda-Kerk 20.15 Passie- concert. Inunan ua Ikerfc 20OOVoorjaa escort eert. Dizzy 22.00 DJ Tin Tin. 24.00/ 01.00 A nrghtat Dizzy. Luxor 20.15 Anatevka. Mach 23.00Swimming Party. 20.00Comedy Explo sion. De Buurman 21.00 Jam. Nlghttown 21.00 Grof Geschut. 23.00-05.001*6 Tube. Nlghttown Theatercafé 21.00 Jazz in Popu lar. Paradljskerk 16.00-16.45 Orgelcon cert. Rotown 22.00 U-Gene Oh-Jay. TexMex Kuituurpodium 20.00-01.00 Into thegrave.Toen Cafe21.30 Los DurodelaSal sa. Bibliotheektheater 20.30 Stem van Je hart Theatergroep De Kem. Schellinks 19.00 Moeders Mooiste. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. R'dams Centrum voor Theater 20,30 over Tim, het leven van een dresser. Van do,25 maa.t/m wo.31 maa. ROTTERDAM Cinerama 1: "YouVe got mail* {al) dag. 13-16- 18.45-21.30. Cln.2: Shakespeare in love' (al) dag, 12.45-15.45-18.45-21.30. Cln.3: 'Saving private Ryan' (16) dag 16,45-20.30, do.vr.ma.dt, ook 12.30, Cln.4: 'Meet Joe Black' (12) dag, 16.15-20.15, do.vr.ma.di. ook 12.20. Cln.5: The hpree wisperer* (12) dag. 13.15-20.30. Lntle voice' {12) dag. 17.30. I maxTh eater. 'Afnca'se lephant kingdom' (al) do.vt 12-14-17-19, "Whales' (al) do.vr. 11- 13-15-18, za. t/m wo. 14-16-19,15. 'Everest' (al) do.vr. 16, za. Vm wo. 15. 'Amazone' (a I) za. Vmwo.18.15.za.zD. ookl2.Thnllnde'(al)za, Vm wo. (beh. ma.) 13-17.15, ma. alleen 17.15. 'Saving private Ryan' (16) dag. 20.30. Venster 1: 'La wta bella' (al) dag. 19.30, zo.wo. ook 15, zo. ook 12.30. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 21.45. Sneakpreviewma22. Ven.2: 'Ciaire Dotan' (16) dag. 22. cmema- theek:'Dieand ere seite' (16) do. 19.30. 'Nte- mandsiand' (16) vr. 19.30, Westfront 1918' (16) za. 19.30. 'Morgenrot' (16) zo. 19.30, Klassiekenreeks Cinema 2000: 'La demier metro' (16) ma.di.wo. 19.30, zo, 15. Ven.3: 'Central do Qra&il' (al) dag. 19.30-22, zo. ook 12.30, wo. ook 15.Moviezone: Wilde' (1$) vr. 15.30. Ven.4:'L'Etemite et un jour'(16) dag. 19.30, zo, ook 12.30. 'Lola rennf (16) dag. 22.15. Lumlère 1: 'Rush hoor" (16) dag. 13.30-16- 18.30-21. Lum. 2: "Very bad things' (16) dag. 18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Lum.3: 'Urban legend' (16) dag. 16.15- 18.30, do.vr.ma.dt. ook 13.30, do.vrja.wo. ook21.45.'Aclobkworkorange"(16)zo.ma.di. 20.45. Lum. 4: The tftm red !we' (16) dag. 16.15-20, do.vr.ma.di, ook 12.30. Pathé 1; 'Asteru AObeiix vs. Caesar" (af) dag. 19-21.40 (org. vers.), dag 11-13.40-16.20 (Ned. gespr.). Pat2: The faculty' (16) dag. 11.30-13.50-16.30-19-21.40. Pat.3: 'Stepmom' (12) dag. 11.20-15.20-18.40- 21.30(di.geen21.30),Sneakpreview: "We're going to school again!' (16) di. 21,30. Pat.4: 'Payback' (16)dag. 1130-14-16.40-19.10- 21.50. Pat5: 'Shakespeare in love' (at) dag. 11.40-15.50-18.30-21.10.Pat6;'Enemyof the state' (16) dag. 15.45-18 30-2130. do- .vr.ma.di. ook 11.50. Pat7: '8 mm' (16) dag, 15,50-18,35-21.30,do.vr.ma.cfi.ookll.50. Nachtvoorstelllngen: Lurn.l: 'Rush hour' (16) vr.za. 00.30. Lum. 2: "Very bad things' (16) vr.za. 00.15. Lum.3: The faculty'(16) vr .za. 00.30. Lum,4: 'Ronin' (16) vr,za. 00.15. Kindermatinees: Cin.2: 'Een luizenleven'za- zowo 1215-34 30 Cln.3: 'Madeline' ra- .zd.wo. 13,30.Ven.2: 'Rin Tin Tm de wolfs- hond'zo. 15. 'Pinkeitje'zo. 13, wo. 15. Ven.4: 'Pippnntakatukaland'zo.wo 15.Luni.2:'Een luizenleven' za.zo.wo. 13.30-16. Lum.3: "De pnns van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Lum.4: 'Mulan'za.zo.wo. 14. Pat.1: 'AstanxenObefa tegen Caesar' dag. 1113.40-16,20. Pat6: 'AbeHje'za.zo.wo. 11-13.25. Pat.7: 'Een lui zenleven' za.zo.wo. 11,10-13.25,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7