flr^ 21c Aanpak van gebied tussen Nieuwe Haven en Warande Braakliggende terreinen al jaren een doorn in het oog van omwonenden 'Henny Huisman zou jaloers zijn op zoveel talent' Kunstveiling moet Fort Drakensteijn bekender en toegankelijker maken Rita Young gaat voorlopig door met het Vlaardings Songfestival genda Haringkraken in de Steeg Rotterdams Dagblad Zaterdag 27 maart 1999 Door Marc Floor Schiedam Er lijkt eindelijk wat gedaan te gaan worden met de twee braakliggende terreinen tussen Warande en Nieuwe Haven. Afgelopen weekend werd op een van de Schiedamse terreinen nog brand gesticht, waardoor een garagepand aan zienlijke schade opliep. Inmiddels heeft zich een projectont wikkelaar bij de gemeente gemeld, die interesse heeft om op beide terreinen woningen neer te zetten. De lege terreinen, elk ter grootte Na de brandstichting van afgelo- var, een huizenblok, zijn al sinds lange tijd een doom in het oog van de omwonenden en van de Bewoners Vereniging Schiedam Zuid. Het voormalige Binghamte- rrein is vorig jaar vrijgekomen na dat het onderkomen van de vlag- genfabriek tegen de grond ging. Het tweede terrein, waar vroeger een kledingwasserij op heeft ge staan, ligt maar liefst al een jaar of tien braak. Tot grote woede van bijvoorbeeld M. Bijl, directeur van de naastge legen touwfabriek Breeuwwerk. Hij heeft met de jaren al de nodi ge keren gebeld en geschreven naar het college van b en w en naar de Schiedamse politie om zijn beklag te doen over de braak liggende terreinen. „Niet alleen waren het monumen tale panden die daar zijn afgebro ken," motiveert Bijl zijn onvrede, „maar we vreesden al voor de sloop van de wasserij en het Binghampand dat de terreinen braak zouden blijven liggen. En dat maakt het voor omwonenden als ik heel moeilijk om onze pan den te beschermen De directeur schreef bijvoorbeeld al in december '97 een bezwaar schrift tegen de sloop van het Binghampand aan het Schiedam se college van b en w. 'Na sloop zouden wij onvoldoende moge lijkheden hebben tot het treffen van maatregelen ter bescherming en beveiliging van de bewoners en van de gebouwen,' was daarin te lezen. pen weekend voelt Bijl dat hij ge lijk heeft gekregen m zijn kritiek. „Want als er onvoldoende hek werk om zo'n terrein staat kan ie dereen er op lopen om brand te stichten," meent hij. „Er staan wel hekken omheen, maar die til je zo op, We hebben de gemeente al vaak genoeg gewaarschuwd voor het brandgevaar. Ik vind de brand van het afgelopen weekend de gemeente dan ook is te verwij ten." Brand Eigenaar K. van Haaften van het pand naast het Binghamterrein waar vorige week brand uitbrak is wat minder scherp in zijn kritiek. „Zo'n brand is natuurlijk het werk van een persoon die ze alle maal niet op een rijtje heeft," vindt hij. „Daar doe je nooit wat tegen. Maar ik vind wel dat de af deling bouw- en woningtoezicht de terreinen wat beter had kun nen afsluiten. En ze hadden de in vulling wat voortvarender kun nen aanpakken." Van Haaften wijst op een bord dat al lange tijd voor het terrein van de voormalige wasserij staat. Het is van de projectontwikkelaar die ooit van plan was daar een serie luxe-appartementen neer te zet ten. Maar verder dan de plaatsing van het bord ïs het niet gekomen: het bedryf ging voortijdig failliet. „Die grond is door de wasserij ook ernstig vervuild," weet van Haaf ten. Als je dat wil kopen krijg je twee miljoen gulden toe." De gemeentelijk projectleider stadsvernieuwing van Schiedam Zuid A. Mol is op de hoogte van de vervuiling. „Al weet ik niet hoe emstig die is," zegt hij. „Dat zou die projectontwikkelaar die fail liet is gegaan ook opruimen." Mol heeft wel het goede nieuws te melden dat er momenteel een an dere projectontwikkelaar is geïn teresseerd in het gebied tussen Warande en Nieuwe Haven. „Die is nu de mogelijkheid aan het be kijken of het financieel haalbaar is om er wat mee te doen. Wij gaan ervan uit dat het bedrijf dan ook de sanering van de vervuilde grond voor zijn rekening zal ne men." De gemeente Schiedam is nu be zig om het bestemmingsplan voor het gebied te wijzigen. De be- drijfsbestemming moet verdwij nen om er een woongebied van te maken. Uiteindelijk moet het he le terrein tussen Warande en Nieuwe Haven uitwoningen gaan bestaan. Ook touwfabriek Breeuwwerk zal daarvoor moeten verdwijnen, als het aan de ge meente ligt. „We willen dat de ontwikkeling van het gebied nu zo snel moge lijk op gang komt," vertelt Mol. „We hebben met de Bewoners Vereniging Schiedam Zuid afge sproken dat we binnen een maand met een plan komen, waarmee we de wijk kunnen in gaan." Mol spreekt overigens tegen dat de gemeente wat had kunnen doen om de brand bij het voorma lige Binghamterrein te voorko men. „Ais het inderdaad om een pyromaan gaat kunnen wij daar weinig tegen ondernemen," stelt hij. „En wat het braakliggen van de terreinen betreft, ook wij stre ven naar meervaart in de ontwik-- keling daarvan. Maar we hebben nu eenmaal te maken met een rij particuliere panden die daar om heen staan." Door Danielle Hermans Vlaardingen Zelf treedt ze het liefst op voor een wat ouder pu bliek. Die luisteren tenminste aandachtig en praten er niet door heen zoals op bradeneen en per- soneelsfeestjes gebruikelijk is. Helemaal het toppunt vindt ze het als tijdens een optreden mensen het orkest sommeren zachter te spelen omdat ze moeite hebben de ander te verstaan. Je moet ook niet praten, denkt ze op zo'n mo ment. Niettemin zingt Rita Young na al die jaren nog steeds met veel plezier. In 2002 staat ze veertig jaar op de bühne en zal dat op ge paste wijze vieren. Hoewel ze zich op dit moment alleen maar con centreert op een heel ander jubile um; het tienjarig bestaan van haar geesteskind, het Vteardings Songfestival Gala 1999. Morgen is de grote finale van dit Song Playbaekfestival in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Speciaal voor de gelegenheid is een afwisselend showprogramma met tal van Nederlandse artiesten samengesteld. Een kleine domper op de feestvreugde is dat Frans Bauer en Lee Towers niet kunnen komen. De populaire volkszanger geeft die avond een extra concert in Ahoy en Towers moet daar als zijn rechterhand bij aanwezig zijn. „Tsja, ze kunnen natuurlijk niet op twee plaatsen tegelijk zijn en Ahoy gaat gewoon voor," ver klaart Rita nuchter. „Het is niet anders." Bauer is een oude beken de van haar. Hij begon bij haar zijn inmiddels succesvolle loop baan op 17-jarige leeftijd. Hij viel toentertijd niet in de prijzen, maar stond wel in veel shows van de Vlaardingse, Om het gemis van de zanger goed te maken, regelde Rita tal van andere artiesten en acts als het Schiedamse duo Les Diabolique en net Showballet Poertwa. Bo vendien komt vlak voor de prijs uitreiking om 22.25 uur een bijzonde re 'Mystery Guest' opdraven. De ze artiest treedt vlak voor de prijs uitreiking op en zingt ter afslui ting een nummer met de winnaar van het tiende songfestival. Doorbraak Ook zyn er optredens van de Rot- terdamse •zanger CB Milton, Nan cy B. en de Vlaardingse zangeres Angelina. Zij komen alledrie uit de stal van Rita Young. De Vlaar dingse Angelina, die met het Rita Young tijdens een van de voorronden. 'Ik heb de kandidaten iets te bieden. Ze staan in een show met alles d'r op ei» d'r aan in een echt theater. Wie droomt daar niet van?' Foto Roei Dijkstra nummer 'This Kiss' hoopt door te voor de tiende keer het geluid tij- dien als een echte artiest gedra- deus het Vlaardingse Songfesti val. Het niveau van de deelnemers aan de finale is deze keer bijzon der hoog, aldus Rita. Dat geldt zo wel voor de dertien mini-play- backertjes en de breken, zit morgen net als Nancy B. ook in de jury. Rita heeft een goede band met beide zangeres sen. Angelina is al jaren een goe de vriendin en de jonge Nancy ziet ze als een dochter. Ze doet er alles aan om Nancy aan een door braak in de showbizz te helpen. De doorgewinterde zangeres en organisator van feesten had graag gezien dat haar zoon Edgar een groot zanggr was geworden. Maar al op jonge leeftijd ontdekte Rita dat een zangcarrièrë voor hem" niet was weggelegd. Hij had geen talent. Als geluidstechnicus is hij echter nauw betrokken by het ar tiestenvak van zyn moeder. Sa men met vader Jan verzorgt hij drie jonge zan gertjes als voor de twaalf kandi daten voor het Songfestival. „We waren van plan om acht mini-playbackers te selecteren," legt de doorgewinter de vakvrouw uit. „Maar na twee voorronden scoorden dertien van - de 35 kinderen zo-hoog dat we ze alle dertien hebben uitgenodigd. Henny Huisman zou jaloers zyn opzoveeï talent. Bij ons hoeven ze niet in de huid te kruipen van een artiest zoals bij hem. Dan kunnen ze alleen maar dat ene nummer zingen. Bij ons zingen ze twee liedjes en moeten ze zich boven- DoorMariëtteOlsthoorn Schiedam—Dat het leuk is in Fort Drakensteijn, krijgt Annemiek Guis vaak genoeg te horen. Maar niet dat je er zo fijn met een rol- stoel kan rijden. Met een beetje regen wordt de grond al gauw drassig en dus moeilijk begaan- J baar voor kinderen in een rolstoel. Geld om de speeltuin voor kinde- j ren met en zonder handicap in het Beatrixpark toegankelijker te ma- ken," hoopt de werkgroep Fort Drakensteijn morgen bij elkaar te veilen in 't Paard met kunst van Schiedamse en Vlaardingse kun- stenaars en peuters van peuter- speelzaal Pippeloentje. Het gaat om een bedrag van 10.000 gulden. Geld dat naast on derhoud van de speeltuin vooral is bestemd om Fort Drakensteijn wat meer bekendheid te geven bij de doelgroep. Bijvoorbeeld door medische kinderdagverblijven aan te schrijven en uit te nodigen voor een bezoek aan de speeltuin. Kosteloos, met speciaal vervoer j en al. „Het is toch zonde nu de speeltuin er staat het als een ge wone speeltuin wordt gebruikt," zegt Annemiek Guis van de werk- grpqp. Fort'Drakensteijn is een unieke ^"speeltuin waar minimaal regiona le belangstelling voor moet zijn, '.vindt ze. Met de kinderboerderij, ;'die ook speciale attracties voor ge handicapte kinderen heeft, en 'ïnisschien in de toekomst ook me dewerking van het pannenkoek huis zou de speeltuin één eom- 1 plex moeten worden. Een kleurrij ke attractie voor een jaarlijks uit- 'stapjeofzo. Het idee van een speeltuin voor ^kinderen met en zonder handicap werd vijf jaar geleden geboren in de kindergemeenteraad van Schiedam. In maart vorig jaar konden eindelijk de eerste speel toestellen in gebruik worden ge- nomen op de plek van de oude speeltuin naast het pannenkoek huis in het Beatrixpark. In Fort Drakensteijn zijn bijna alle toe stellen toegankelijk voor rolstoe lers en kunnen verstandelijk en audio/visueel gehandicapten zich uitleven op verschillende speel- elementen. Het grootse openings feest, dat gepland stond in sep- De speeltuin in het Beatrixpark is nu nog weieens drassig en daardoor moeilijk begaanbaar voor kinderen in rolstoelen. De vei ling van morgenmiddag moet voldoende geld opleveren om daar verandering in te brengen. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra tember van vorig jaar, kon toen echter niet doorgaan vanwege het slechte weer. Op zondag 16 mei is de herkansing met onder andere theater, kunst, muziek, rolstoelra ces, housen met dj Paul Elstak en Dotje en Lotje. Herman Brood Voorde kunstveiling in drank- en spijssalon 't Paard aan de Hoog straat, zondagmiddag van twee tot vijf uur, stelden twintig kun stenaars uit Schiedam en Vlaar dingen belangeloos een werk ter beschikking. En volgens Anne miek Guis niet de minsten. Zo stond Beaty Czetö - net terug uit New York- een ets af, leverde Theo Gootjes een zeefdruk in, Jacques Tange een pastel en stel de Wilma Kuil een zeefdruk op stof beschikbaar. Andere namen die zondag onder de hamer gaan zijn Hans Rikken, Adrianus van Otterloo, Hennie van Leeuwen, Peter Dumas, Rob Kila, Bram Uil en niet te vergeten Herman Brood, die een gesigneerd t-shirt opstuurde. De Rotterdammer Ruut Ramseier is veilingmeester en leverde zelf ook iets in. De een entwintig kunstwerken hangen al enige tijd in 't Paard en bezoekers konden reeds een schriftelijk bod doen op een van de schilderijen. De kinderen van peuterspeelzaal Pippeloentje maakten samen met Wilma Kuil speciaal voor de vei ling elf kunstwerken in verschil lende technieken: plastic lijm met ecoline, verf bekrast met een stokje en kleurpotloodtekenin- gen. „Het grappige is," zegt Guis, die bestuurslid is van Pippeloen tje, „dat het lijkt alsof de werken niet door peuters zijn gemaakt. Maar Laatje volwassenen of grote re kinderen met dezelfde technie ken werken, dan lukt dat ze niet, Die gaan teveel nadenken, terwijl peuters gewoon aan het experi menteren slaan," De peuters van Pippeloentje ver kochten vorig jaar al 170 werken tijdens exposities in het Stedelijk Museum Schiedam en het stads kantoor. Daarmee verzamelden zij een bedrag van 5.000 gulden, bestemd voor Fort Drakensteijn. gen. Zich presenteren hoort daar ook by." Dit laatste geldt ook voor de 'ou dere' deelnemers aan het songfes tival. Het gaat niet alleen om zui ver zingen, maar ook om presen tatie en personality. „Zo'n Arno Kolenbrander bijvoorbeeld, die de Soundmixshow een paar jaar ge leden heeft gewonnen. Die carri ère zit een beetje in het slop om dat ie geen 'show kan maken. Mar co Borsato daarentegen kan dat wel," herinnert Kita zich nog le vendig. De hevig populaire zan ger was bij het eerste Vlaardingse Songfestival te gast en nog een echt beginnertje. Omdat hij niet genoeg liedjes in z'n repertoire had, gooide hij op het laatst maar wat samba-ballen het publiek in. Samen met de mensen in de zaal ging hij muziek maken. „Een pu re entertainer," aldus de Vlaar dingse. Ze hoopt natuurlijk op net zo'n glansrijke carrière voor haar kan didaten aan het Songfestival. In de loop van de jaren groeide het festival uit tot een nationaal ge beuren dat goed bekend staat. „Ik heb de kandidaten ook echt iets te bieden. Ze staan in een show met alles d'r op en d'r aan in een echt theater. Wie droomt daar niet van. Bovendien ken ik veel mensen uit het vak en kan ik talentvolle men sen ondersteunen en introduce ren." Het is niet voor niets dat de deel nemers aan het Vlaardingse festi val uit alle hoeken en gaten ko men. Deze keer staan in de finale artiesten uit Delft, Leiden, Rotter dam, Oud-Beijerland, 's-Graven- zande, Dordrecht, maar ook uit Vlaardingen. De haringstad wordt vertegenwoordigd door Annemie- ke van Dam en Rebecca van der Vlies. Annemieke, die onlangs ho ge ogen scoorde bij de Soundmix show, komt haar wisselbeker van verleden jaar verdedigen. Met de winnaars van de afgelopen negen jaar heeft Rita overigens een jubileum-cd gemaakt. Deze cd wordt morgenavond gepresen teerd en in de pauze door de per formers zelf verkocht. De op brengst van de cd en de entreegel den zijn bestemd voor Jantje Be ton. „Ik heb dit festival altijd be langeloos gedaan. Het is puur be doeld als springplank voor aanko mend talent en otn de stad te pro moten. Normaal gesproken ver dien je er ook niets mee. Een der gelijk evenement kost alleen maar geld. Zonder sponsors en de inzet van vele vrijwilligers zouden we het niet redden." Ze zal wel uit moeten kijken naar een nieuwe voorzitter van het fes tival, Rein Wolters neemt na tien jaar afscheid, en waarschijnlijk naar een nieuwe hoofdsponsor. Wat Rita Young zelf betreft; zij gooit de handdoek voorlopig niet in de ring. Hoewel het in de plan ning lag om te stoppen, vindt ze het zonde om haar festival los te laten. Niet voor niets heeft ze daar al die jaren haar ziel en zaligheid in gestopt. De finale m de Stadsgehoorzaal is uitgesmeerd over de gehele dag. Het jeugd-Song Miniplayback- festival begint zondag om 14.00 vut en om 17.15 uur is de prijsuit reiking. Het Songfestival voorou dere deelnemers start om 19.30 uur en de prijsuitreiking is om 22.40 uur. Burgmeester Stam en televi sieproducent Chiem van Houwe- ninge reiken de prijzen uit. p&r&nns- Zaterdag 2 7 maart SCHIEDAM Sc hl espoor. Stoomdag, 10.0Q-16.00u. De Ark. Fancy Fair en rommelmarkt, 10.15- 16-OOu. Schietend Ziekenhuis. Patiénten- informatiemarkt, 13.00-16.00u. Artoteek Schiedam. Workshop Marjo van Soest, 13.00-16.30u.Grote Kerk. Orgelconcertfas- per vart Eersel, 15.00u. en mannenkoor de Ij5elzangers,16,00u. Theater a.d. Sehïe. Jifn van der Woude met Nadorst, 20.15u. Film huis. De keuken van Kok. 21.00u. Podium Café. De Boefjes Detroit Diesel, 22.00u VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar. Vlooienmarkt, 9.00u. Bibliotheek Waalstraat Verkoop af geschreven boeken, il.0C-15.00u. O-B.S. Klimop. Paasmarkt. 11.00-16.00u. Kerk centrum Holy. Lenteconcert,19.45-22.15u. Stadsgehoorzaal. Hester Meerander met Stom, stom, stom, 20.00u. Filmtheater Het Zeepaard. Winter'89,21.00c. MAASSLUIS Immanuëfkerk. Voorjaarsconcert Vocal De votion, 20.15u. HOEK VAN HOLLAND Stationsgebouw. Open huis modelspoorver eniging De Hoekse üjn, 10.0ö-16.0Qu. De Hoekstee. Paasbmgo-dansant,20,00u. ROTTERDAM Larrtaren/Venster 20.30 Creole. 21.00 Ta: magotchi of de kleine dode. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het Stomend. Dizzy 22.00 DJ LnTm,24.00/01.00AnrghtatDizzy. Luxor 20.15 Anatevka. Nlghttown 21.00 Grof Ge schut. 23.00-05.00 The Tube. Nlghttown Theate rcaf e 21.00 Jazz in Popular. Rot own 22,00 U-Gene Oh-Jay. Bibliotheekthea ter 20.30 Stóm van je hart. Theatergroep De Kern. Rotterdamse Schouwburg k) zaal 20.30 Bacher. gr zaal 20.15 De moed om te dodenTh eater Zuidplein id zaal 20.30 Hetty Fetens. Zondag 28 maart SCHIEDAM Schiespoor. Dieseldag, 10.00-16.00u. KJupbuIs Oost Rommelmarkt, U.00-i 16.0QU. Museummolen De Nieuwe Palm-; boom. Eieren zoeken en paasknutseien,; 14.0CHJ. Heemtuln 1 Hoefblad. Paaseieren-i speurtocht, 14.00-15.30u. Drank- en spIJs-1 salon 't Paard. Kunstveiling, 14.00-17.00u. Dorpskerk Kethel. Een kJa ssie kuur Radboud 14.00u. ertavondmuzjek, 19.00u, HetPodl-, um. Op zondag kan het anders, 21.30u. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Arend Nijhuisen Lèon Sak, 14.30U. Wijnhallen HosmanFrères. Kamer concert Benzion Shamir en Anna Fridman, 15.00u. Café de Steeg. Haringkraken/ 16.GÖU- HOEKVAN HOLLAND Stationsgebouw. Open huis modelspoorver eniging De Hoekse Ujn, li.00-16.00u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 14 00 Het Sterre- kind.de Doelen grzaall4.15, mondelinge in leiding (Van Capellen Zaal) Rotterdams Pbil- harmonisch Orkest grote zaal U.00 Zondag- ochtendconcert. Jumaanse zaal 11,00- 12.00 Ka me rmuziekop zondagmorgenLuxor 14.00 Anatevka, Nlghttown Theatercafé I 21.00 Gea Russel Company. Rotown 22.00). U2 sessie. Theater Zuidplein k) zaai 14.00 Kalinka. Bioscopen Van do. 25 t/m wo. 31 maart ROTTERDAM Ci ne ra mal: "You'vegot mail'(al)dag. 13-16- 1 18,45-21.30. Cln.2: 'Shakespeare rn love' (al) dag 12.45-15.45-18.45-21.30. Cln.3: 'Saving prrvate Ryan' (16) dag 16.45-20.30, do.vr.ma.dr. ook 12.30. Cln.4; 'Meet Joe Black' (12) dag 16.15-20.15, de.vr.ma.tfi. ook 12.20. CIn.5: The horse wisperer* (12) dag. 13,15-20,30. 'Little voice' (12) dag., 17.30. Imax Theater: 'Saving pwate Ryan' (16) dag 20.30. Venster 1: 'La vita befla' (al) dag 19,30,i zo.wo. ook 15 zo ook 12.30. 'Feston' (16) dag. (beh ma 145. Sneak preview ma 22. Ven.2: 'Cla - man' (16) dag 22. cinema* theek: 'Die e-isce serte' (16) do. 19.30. 'Ntó- mandsland' (16) vr. 1930. "Westfront 1918' (16) za. 19.30. 'Morgenrot' (16) ZO. 19.30. Klassieken reeks Cinema 2000: 'La demier' metro' (16) ma.di.wo. 19.30, zo. 15. Ven.3:' 'Central do Brast!' (al) dag 19.30-22, zo. ook 12.30, wo. ookl5. Moviezone: "Wilde' (16) vr.' 15.30. Ven. 4: 'l'Etemiteetunjour' (16) dag 19,30, zo. ook 12.30. 'Lola rennt' (16) dag 22.15. Luiaière 1: 'Rush hour" (16) dag. 13.30-16-' 18.30-21. Lum. 2: "Very bad things' (16) dag 18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Lum.3: 'Urban Legend' (16) dag 16J5Ï 18.30, do.vr.ma.di. ook 13.30, do.vr^a,vvo., ook2L45, 'Actockworkorange'(16)zo.ma.di. 20,45. Lum. 4: The thin red line" (16) dag 16.15-20, do.w.ma.di.ook 12.30. Pathè 1: 'Aster» Obelrxvs. Caesar* (aj) dag 19-2L40 (org. vers.), dag 11-13.40-16.20 (Ned ge«pr I P»t.2: The faculty' '161 dag" 11.30-13.50-16.30-19-21.40. Pat.3: 'Stepmom' (12) dag 11.20-15.20-18.40- 21.30 (di. geen 21.30).Sneakpreview: "We're going to schoof agaml' (16) di. 21.30. Pat.4: 'Payback' (16) dag 11.30-14-16.40-19.10- 21.50. Pat5: 'Shakespeare in love' (al) dag 11.40-15.50-18.30-21, lO-Pat&'Enemyof the state' (16) dag 15.45-18.30-21.20, do- .vr.ma .di. ook 11.50. Pat 7: '8 mm' (16) dag. 15.50-18.35-21.30, do.vr.ma.di.ookll.50. Kindermatinees: Cln.2: 'Eenluizenleven'za- .zo.wo. 12.15-14.30. Cin.3: 'Madeline' za- -zawo. 13.30.Ven.2: 'Rin Tin Hn de wolfs hond' zo. 15. 'Pinkeltje' zo. 13, wo. 15. Ven.4: 'Pippi tn taka tuka land'zo.wo. 15. Lum.2: 'Een luizenleven' za.zo.wo, 13.30-16. Lum.3: 'De pnns van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Lum. 4: 'Mulan'za.zo.wo.14. Patli'AstenxenObelix tegen Caesar' dag. 11-13.40-16.20. Patfi: 'Abel^e' za .zo.wo. 11-13.25. Pat 7: 'Een lui zenleven' za.zo.wo. 11.10-13.25. Vlaardingen Voor de tweede keer gaat het Vlaardings Taalge notschap (VTG) zondag Haring- kraken in café De Steeg aan de Hoogstraat. Te gast in deze vreemd Vlaardings nieuws show zyn Fortuna-voorzitter Arij Plomp, wethouder Aart Kool en kunstenares Beaty Scetö. Plomp gaat met Kool in discussie over het Vlaardingse sportbeleid, Scetö vertelt over haar ervaringen in New York en Kool praat met het VTG over de komst van het asielzoekerscentrum op bedrij venterrein De Vergulde Hand. Mijnheer van Veen en Erik Meijer presenteren, Har Pekel ing,, Jos Vendermolen, Berry Lussenburg, mevrouw Barneveld, Roi? Boers en Mark Weststraten werken mee. Het Haringkraken begint om 16.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5