Internet via kabel n Vlaardingen en Hoek van Holland Vlaardingse Annemieke ontroert jury en publiek songfestival 'De kinderkunst herkent u aan de gekleurde lijst' Man sport in adamskostuum Weren minima uit Nieuwland verschuift het probleem' Gewonden na frontale bosting Inbraakin clubgebouw Abonnement echter twee keer zo duur als in Schiedam en Maassluis genda Brokkenpiloot Stroomstoring stuurt televisie Rotterdams Dagblad Maandag 29 maart 1999 Schiedam Op de rijksweg A20 ter hoogte van net Beatrix- park in Schiedam is vrijdag middag een 63-jarige Schie dammer van het asfalt ge haald. De man liep daar spier naakt te sporten. Aan de politie verklaarde de man in zijn adamskostuum rond te rennen omdat hij met zijn wedergeboorte bezig was. Door poedelnaakt hard te lo pen zou volgens hem de ver vanging van zijn huidcellen worden versneld. Nadat de 1 streaker' mee was genomen naar het politiebureau, werden een huisarts en een hulpverle ner ingeschakeld. Schiedam De Stichting Welzijn Schiedam is het niet eens met de plannen van de gemeente om mensen met een minimuminko men uit de wijk Nieuwland te we ren. Volgens de stichting ver schuift door de oplossing die de gemeente voorstaat het probleem simpelweg naar andere wijken in de stad, „Wij hebben begrip voor het standpunt van de gemeente," zegt gebiedsmanager Dirk Scher- penisse van de stichting, „maar met deze maatregel ben je er nog lang niet. Mensen met lage inko mens zullen naar andere wijken, bijvoorbeeld naar Groenoord, trekken." De meeste mensen die zich in de wijk Nieuwland vestigen, zijn af komstig uit Rotterdam West. Vol gens het laatste onderzoek van de Gemeente Schiedam verhuisden in de periode '93-'97 1432 perso nen uit Rotterdam naar de wijk. Daarmee vormen zij veruit de grootste groep nieuwe bewoners. Uit Vlaardingen en Maassluis kwamen in dezelfde periode bij voorbeeld respectievelijk slechts 414 en 116 nieuwkomers. Volgens Scherpenisse moet ge woon de kwaliteit van de wijk ern stig worden verbeterd. „Naast de noodzakelijk vernieuwing van de woningbouw, moet de gemeente vooral investeren in de sociale in frastructuur," adviseert de ge biedsmanager. Hij ziet meer in een oplossing voor de wijkproble- matiek in samenspraak met de huidige bewoners. „Ze moeten een ontmoetingsplek realiseren, zodat mensen met elkaar in con tact kunnen komen en zelf ideeën kunnen aandragen om de wijk te verbeteren," aldus Scherpenisse. Bettie Eikelboom, bewonerson dersteuner bij de Bewonersver- enigrng Nieuwland, is het met Scherpenisse eens dat alleen het weren van mensen met een laag inkomen niet de oplossing is. „De gemeente moet meer aandacht besteden aan werkgelegenheid, aan jongerenproblematiek en ont wikkelingsmogelijkheden van de mensen, zegt Eikelboom. „Ik ■ik dan bijvoorbeeld aan seho- gsmogelijkheden voor mensen met een uitkering, zodat zij weer terug kunnen komen op de ar beidsmarkt." Volgens de Bewo nersvereniging ontstaan de pro blemen in de wijk Nieuwland niet alleen doordat mensen een laag inkomen hebben. Eikelboom: „Op verschillende plekken in de wijk wonen mensen die een veel voud aan persoonlijke problemen kennen. Hierdoor interesseren zij zich minder voor hun woning en woonomgeving en dreigt de wijk te verpauperen. Met alleen het binnenhalen van 'duurdere men sen' en het bouwen van duurdere woningen los je de problemen dan ook niet op, j e zal moeten investe ren in de mensen." MaassluisTwee jongens op een brommer hebben gisteravond op de Maasdijk in Maassluis een frontale botsing veroorzaakt. Door nog onbekende oorzaak knalde het tweetal op twee fiet sers, van wie er een, een 48-jarige vrouw uit Maassluis, gewond raakte aan hoofd en been. Een twee jaar oudere stadsgenoot kwam ook ten val, maar raakte niet gewond. De onfortuinlijke vrouw werd opgenomen in het Holyziekenhuis. Schiedam Een clubgebouw aan de Gustoweg in Schiedam heeft afgelopen weekeinde ongewenst bezoek gehad. Inbrekers verniel den een ruit om binnen te komen en gingen er met de kas vandoor. Door Marc Floor Vlaardingen De bewoners van Vlaardingen en van Hoek van Holland krijgen eind dit jaar de mogelijkheid om via de kabel te internetten. Groot voordeel ten opzichte internetten via de telefoon is dat er geen kosten per minuut worden betaald: op de kabel kan onbeperkt worden geïntemet tegen een vaste n.aandprijs. Wel zal een abonnement in Vlaardingen en Hoek van Holland ongeveer twee keer zo duur worden als in Schie dam en Maassluis. Schiedam biedt al sinds oktober vorig jaar de mogelijkheid om via de kabel te internetten, terwijl dat in Maassluis al vanaf 1996 kon. Door een maandelijkse betaling van vijftig gulden aan het Naald- wijkse Kabelfoon -een onder deel van CAI-Westland- kan een onbeperkt aantal uren worden ge- internet. Het bedrijf heeft inmid dels 30.000 abonnees, en daar ko men er volgens een woordvoerder iedere maand vijfhonderd bij. ENECO wacht met de Intemetop- tie in Vlaardingen tot de moderni sering van het kabelnet is afge rond. In september vorig jaar is het bedrijf begonnen met het ver vangen van de coaxkabels in de hele stad door de kwalitatief veel betere glasvezelkabels. Is dat eind 1999 voltooid, dan wordt me teen het netsurfen via de kabel geïntroduceerd. „De kwaliteit van Internet via ge wone coaxkabels is volgens ons niet voldoende," verklaart C, de Ruijter van ENECO. „Als ieder een in Vlaardingen dan tegelij kertijd zou internetten, moet er te veel signaal door een kabel en dat zou de klant gaan merken. Dat is alleen te voorkomen door de plaatsing van extra versterkers die we nu in het glasvezelnet aan brengen," J. van Hees van CAI-Westland be stempelt dat als 'een broodje aap- verbaal'. „Wij hadden geen milli meter glas in de grond toen wij in '96 met de Intemet-mogelijkheid begonnen, maar uitsluitend coax, en dat is nog steeds zo. Je kan er als Intemet-gebruiker altijd opko men, dat hangt helemaal niet van de kabel af. En in Vlaardingen hebben ze zelfs een dubbele coax- kabel, dus dat had geen enkel pro bleem moeten zijn." Daar heeft CAI-Westland ook wei weer gelijk in, vindt ENECO, maar dat is niet het enige. „Want in ons bestaande eoax-net kan het signaal maar één kant op," werpt De Ruijter op, „en dat is van ons naar de klant. Dus Internet was per definitie onmogelijk op het oude net." In Hoek van Holland exploiteert CAI-Westland momenteel het ka belnet, dat echter wel eigendom is van ENECO. Maar er bestaat mo menteel geen kabelverbindmg tussen Rotterdam en Hoek van Holland, zodat CAI-Westland het net heeft gehuurd van ENECO en het eigen signaal doorgeeft. Zo is er dus tot nu toe geen TV- en Ra dio-Rijnmond in Hoek van Hol land. Deze zomer moet echter de kabel verbinding tussen Rotterdam en Hoek van Holland tot stand zijn gebracht, en kan ENECO weer de exploitant van de Hoekse kabel worden. Dan is er meteen de mo gelijkheid om Internet via de ka bel te bieden, si wacht ENECO daar naar alle waarschijnlijkheid mee tot het einde van 1999. Dat zou technisch de beste optie zijn, omdat aan het einde van het jaar nog wel eens wat tv-zenders van frequentie willen veranderen. Een Internetabonnement zal in Vlaardingen en Hoek van Holland wel ongeveer twee keer zo duur worden als in Schiedam en Maas sluis. Dat komt omdat Kabelfoon van CAI-Westland zowel kabelex ploitant als provider is. „Wij hou den het liefst alles in eigen hand," zegt Van Hees van CAI-Westland. Dat werkt prettiger en is goedko per. Wij bieden kabel en provider voor 50 gulden in de maand ENECO biedt de klant momenteel de keuze uit twee van haar los staande providers. Dat betekent dat over de kabelhuur van 69 gul den per maand voor de klant nog eens een abonnementsgeld voor de provider komt, van 30 gulden. „Wij leveren alleen maar de snel weg," licht De Ruijter van ENE CO toe. „We willen de klant uit meerdere providers laten kiezen. Wie zijn wij om wat dat betreft op de stoel van de klant te gaan zit ten?" Mr. Langkruis, conservatorvan het Kampens Poppenmuseum, showt het kunstwerk vanHans Rikken aan het publiek dat gisteren op de kunstveiling in 't Paard was afgekomen. Fotohoei Dijkstra Door Mariette Olsthoorn Schiedam Bij zijn moeder op schoot, brilletje op de neus, zui gend aan het rietje in zijn choco mel. Wat Sjoerd Baartmans, kun stenaar in spe, toen nog met wist, is dat zijn kunstwerk voor hon derd gulden zou worden afgesla gen. Weliswaar ging het schilderij met moeder mee naar huis, maar toch. De Klein Kinder Kunstwerken gingen zondag m 't Paard voor een gemiddelde prijs van tachtig gulden de deur uit. Meestal naar de trotse ouders of een oma. Wel een stuk of vierentwintig, dus re ken maar uit. De eerste van Isa- belle de Witte werd meteen voor honderd gulden op de kop getikt door de voorzitter van het Regio naal Overleg Gehandicapten, die de veiling in de drank- en spijssa- lon aan de Schiedamse Hoog straat opende. Met de nodige spanning. Zou het lukken, die laatste tienduizend gulden voor Fort Drakensteijn, de speeltuin in het Beatrixpark waar kinderen met en zonder handicap samen kunnen spelen. Geld, daar ging het om gistermiddag. Geld om de speeltuin toegankelijker en be kender te maken bij gehandicap te kinderen. Zwaai nooit naar kennissen, drukt veilingmeester'Ruut Ram- seier het publiek op het hart. Want elke hand die omhoog gaat, wordt gezien als een serieus bod. We beginnen met een topstuk: kunst voor in de kinderkamer van Jeroen Boschma. Vijftien gulden, wie biedt?' Ramseier weet het pu bliek, dat er even in moet komen, in een mum van tijd warm te krij gen. Jammer voor de eerste paar werken, zoals die van Boschma, Wilma Kuil en Hans Rikken die achtereenvolgens voor 135,230 en honderd gulden worden verkocht. Paar tientjes Eten vraagt Ramseier zich af of de bezoekers wel op de hoogte zijn van het goede doel. „Of moet ik er soms iets over vertellen?" Maar met grappen als: „Even voor de duidelijkheid: De kinderteke ningen herkent u aan de gekleur de lijst", is het tij gauw gekeerd. Het publiek krijgt lol in het tegen elkaar opbieden. En de veiling meester weet de prijs nog wat op te drijven, want 'wat maken die paar tientjes nou uit'. Wethouder Peter Groeneweg (sociale zaken) gaat het gevecht aan met Fanny de Graaf, directeur van het Wo ningbedrijf Schiedam (WBS). De laatste mag de 2 Torens van Peter Dumas uiteindelijk op gaan halen vooreen prijs van 250 gulden. Het gaat lekker. Het tweede kunstwerk van Jeroen Boschma brengt al het dubbele op en ook de tweede Bloemkinderen van Mari- netti van Hans Rikken doet het beter dan het eerste deel van het tweeluik. Misschien ook wel dankzij Mr. Langkruis, conserva tor van het Poppenmuseum in Kampen, die het werk zo elegant, een sigaar hangend in de rechter mondhoek, aan het publiek laat zien. En dan heeft hij eindelijk beet: Peter Groeneweg mag naar huis met de geschilderde aap van Bram Uil, Later zou hij het absolu te topstuk van de veiling, een kleurige pastel van Jaques Tange, in de wacht slepen voor ruim dui zend gulden. De teller is dan inmiddels op bijna 3360 gulden komen te staan. Maar onder het mom van 'het is alle maal voor de speeltuin' gaat er daarna geen wérk meer weg voor minder dan tweehonderd gulden. De Berken van Hennie van Leeu wen zet de twee PvdA-ers Peter Groeneweg en Piet Thijssen te genover elkaar. Dan gaat het ra zendsnel tot vijfhonderd gulden. Toch weet Fanny de Graaf de twee politici uiteindelijk van zich af te schudden en gaat er met de aquarel vandoor voor zeshonderd piek. Het is na vijven en de aandacht verslapt. De bordjes met gereser veerd worden op de tafels gezet voor de eters van die avond. Waar blijft die zeefdruk nu van Theo Gootjes, en de ets van Beaty Cze- tö? Ook het gesigneerde T-shirt van Herman Brood is er nog. Het werk van Moesman niet te verge ten. De bedragen die voor deze ge wilde werken worden neergelegd, liggen zo hoog dat de tienduizend gulden uiteindelijk met gemak wordt gehaald. Om precies te zijn 10.705 gulden. Grote winnaar is Pim, de eigenaar van 't Paard, die een heleboel Klein Kinder Kunstwerken in zijn zaak op kan hangen en een Beaty Czeto mee naar huis mag nemen. Het kunstwerk dat het meeste geld opbracht (1250 gulden). En die, niet te vergeten, daarmee flink geïnvesteerd heeft in Fort Drakensteijn. Want daar ging het tenslotte allemaal om. Vlaardingen De tiende editie van het Vlaardings Songfestival kende gisteren één grote winna res. Het mooiste moment was misschien wel dat de Vlaardingse Annemieke van Dam spontaan door Sherwin, winnaar van de Soundmixshow 1998, werd ge vraagd om met hem een duet te zingen. Of hield de jury en het pu bliek meer haar adem in op het moment dat ze haar eigen num mer zong? Haar solo-optreden was waar schijnlijk toch het meest indruk wekkend. Het liedje 'Ik zweer dat ik mijn leven geef uit de musical Miss Saigon zorgde ervoor dat het doodstil was in de Stadsgehoor zaal. Jurylid Marina de Vos moest direct na het optreden commen taar leveren. „Ik heb echt een brok in mijn keel. Schitterend, diep bewogen, ontroerend zoals jij daar stond. Ik ben zelf moeder en grootmoeder, dus ik weet precies wat je hebt bezongen. Bijna niet te beschrijven wat jij aan ontroe ring kan oproepen. Een gave," zei De Vos. De 16-jarige Vlaardingse havo-scholiere behaalde 181 pun ten van de 210 die ze kon scoren. Zelf wist Annemieke niet wat haar overkwam. Ondanks dat ze vijf weken geleden ook al het Rot terdamse Songfestival heeft ge wonnen en in oktober vierde werd met de Soundmixshow, bleek ze verrast. „Ik ben helemaal onder steboven. Maar dat komt eigenlijk door de hele avond. Wat er alle maal vanavond is gebeurd. De sfeer. Het zingen met Sherwin." Goede maatjes Ze raakte niet uitgepraat over 'de streek' die Sherwin haar had gele verd. Zjj is sinds de Soundmix show goede maatjes geworden met deze man, die gisteravond de mystery guest van de show was. „Ik wist het echt niet dat hij zou komen optreden." Na afloop van het songfestival kwamen toeschouwers aan orga nisatrice en presentatrice Rita Young vragen of 'het echt niet De Vlaardingse Annemieke van Dam mag na de bokaal ook de complimenten van jurylid Chiem van Houweninge in ontvangst nemen. Burgemeester Stam kijkt toe. Foto Roei Dijkstra was ingestudeerd, dat duet? Het klonk zo mooi'. „Nee, echt niet," drukt Rita de mensen meerdere malen cp het hart. „Ik wist dat ze elkaar kende en dat ze weieens sa men hebben opgetreden. Dus ik wist dat ze het konden." Het liefdesduet 'From this mo ment' maakte in ieder geval heel wat los bij het publiek. Wat Sher win overigens wist vast te houden op het moment dat hij weer solo op de bühne stond. Bij zijn laatste nummer swingde de hele zaal, die zo goed als vol zat. Maar niet alleen het verrassende duet maakte de winnares bijzon der. Ook haar tegenstanders, die zelfs uit Leeuwarden waren geko men om in Vlaardingen hun ta lent ten gehore te brengen. Het niveau lag bijzonder hoog. Zo hoog dat Walter Duyvensteyn van Veronica, die in de juiy zat, be sloot om niet alleen de winnaars te vragen voor een live optreden, maar alle deelnemers. Zelf was Annemieke onder de in druk van Stella Bons en David Boeyinga uit Oud-Beïjerland die het nummer 'I still believe', even eens uit Miss Saigon, uitvoerden en de persprijs wonnen. Tweede en derde werden respectievelijk Nathalie Saabeel (17) uit Rotter dam met 169 punten en de acht tienjarige Janet Niesing ('Time for mercy') uit Leiden met 163,5. Nathalie zong met veel kracht in haar stem T just had to hear your voice1 van Oletta Adams. Burge meester Stam reikte haar de twee de prijs uit en verklaarde: „Toen ik je hoorde, vond ik direct datje boven de rest uit steeg. Jammer voor jou dat er nog net eentje be ter was." Haar broertje (11) had het gistermiddag wel gered. Hij was eerste geworden van het songfestival in de categorie tot en met 14 jaar. De mini-playbackshow eerder op de dag kende een Vlaardingse winnaar, net als het grote songfes tival 's avonds. Joey van de Vel den (12) werd eerste met 'Hilver sum 3' van Herman van Veen. Een duo uit Leiden Maaike (10) en Marianne (12) Schrage behaalde de tweede plaats met een act uit de musical Oats. Derde werd Da- niëlle Stam (12) uit AJblasserdam met Allenis Morrisette. Wisselbokaal De wisselbokaal van het songfes tival ging dit jaar over van Anne mieke (die vorig jaar ook heeft meegedaan) naar Marijke van der Meer (29) uit Maassluis. Op alle tien de songfestivals heeft Marij ke gezongen. Vier keer heeft ze de finale gehaald. Dit jaar niet. „Maar omdat ze altijd weer mee doet heeft ze deze prijs verdient," zei Rita Young. Volgend jaar doet Marijke weer mee, beloofde ze Rita op het podi um. „Dan hoop ik wel dat er vol gend jaar weer een Vlaardings Songfestival is," grapte ze terug. De organisatrice eri presentatrice van het festival heeft altijd ge zegd dat ze er na tien jaar mee stopt. Maar ze kan haar geestes- kindje niet los laten. Tegenover het publiek verklaarde ze: „Ik vertik het om te stoppen. Ook al zal het moeilijk worden, want na tien jaar stopt mijn voorzitter van de juiy ermee en ik moet een nieuwe hoofdsponsor zien te vin den." Maandag 2S maart ROTTERDAM Nighttown Tïwatercafe 21.30 Popifilm pre senteert: Homebrew. Diergaarde Blijdorp Ei tje. TheaterWest 20.00-22.00 Vrouwen koor Bies. Dinsdag 30 maart SCHIEDAM Dc de 4Mo!ens.Giidevoorj33rsbeurs, 10.30- lé.OOu. Podhim Café. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Benny Neyman met Cre- me de la crème, 2Q.00u. MAASSLUIS Gebouw de ArK. Dia-Ieang duingebied De Beer. 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg k! zaal 20.30 Aan/Uit. gr zaal 20.15 De moed om te doden. Blljdorp Btje, Dizzy22.00 Bennie Weiss Levi Kwartet. Luxm 20.15 Anatevka. Erasmus Universiteit zaal B3 20.00 Lezing Leeskabi net de Unie20.300pwegnaarhetjaar2Q01. Van do. 25 t/m wo, 31 maart ROTTERDAM Cinerama 1; You'vegotmail' (aljdag. 13-16- 18.45-21.30. Cln.2: 'Shakespeare in love" (al) dag. 12 45-15.45-18.45-21.30. Ctru3: 'Saving private Ryan' (16) dag. 16.45-20.30, do.VT.ma.di. ook 12.30. Cin.4: 'Meet Joe Black' (12) dag. 16.15-20.15, do.vr.ma.di. ook 12.20. Cin.5: The horse wisperer" (12) dag. 13.15-20.30. 'Little voice" (12) dag. 17.30. ImaxTheater: 'Africa'selephant kingdom' (af) do.vr, 12-14-17-19, Whales' (al) do.vr. 11- 13 -15-18za. t/m wo. 14-16-3.9.15. 'Everest' (al) do.vr, 16, za.t/m wo. 15, 'Amazone' (ai)2a. t/mwo. 18.15,Z22o.ookl2. Thnllnde' (aljza. t/m wo. (beh. ma.) 13-17.15, ma, alleen 17.15. 'Savingpnvate Ryan' (16) dag. 2Q.30. Venster 1: 'La wta beila' (aldag. 19,30. zo. wo. ook 15, zo. ook 12.30. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 21.45. Sneak preview ma 22, Ven.2: "Claire Dolan' (16) dag. 22. cinema- theek: 'Die andere seite' (16) do. 19.30. 'N«- mandsiand' (16) vr. 19.30. Y/estfront 19X8' (16) za. 19.30. 'Morgenrof (16)23.19.30. Klassieken reeks Cinema 2000: 'La demier metro' (16) ma.di.wo. 19.30, zo. 15. Ven.3: 'Central do Brasil' (al) dag 19.30-22, zo. ook 12.30. wo. ook 15. Movrezone; Wilde' (16) vr. 15.30. Ven.4: 'L'Etemrte etun jour' (16) dag. 19.30, zo. ook 12.30. 'Lola rennt' (16) dag 22.15. Lumfère 1: 'Rush hour" (16) dag. 13.30-16- 18.30-21. Lum.2! Very bad things' (16) dag 18.45-21.30. do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Lum.3: 'Urban Legend' (16} dag. 16.15- 18.30. do.vr.ma.di. ook 13.30. do.vr.za.wo. ook21.45.'AclockM)rkorange'(16)zo.ma.di. 20,45. Uan. 4; thethin red ime' (16) dag. 16.15-20, do.vr.ma.di. ook 12.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag l2Vm01. Pathé 1; 'Astenx&Obelixvs. Caesar" (a!) dag 19-21.40 (org. vers.), dag 11-13.40-16.20 (Ned. gespt.). Pat2: The facutt/ (16) dag 11.30-13.50-16,30-19-21.40. Pat3: 'Stepmom' (12) dag 11.20-15,20-18,40- 21.30 (di. geen 21.30). Sneakpreview: "We're gomgto school again!' (16) dt. 21.30. Pat4: 'Payback' (16)dag 1150-14-16,40-19.10- 21.50. Pat 5: 'Shakespeare m love' (al) dag 11.40-15.50-18.30-21.10.Pat6;'Enemyof the state' (16) dag 15.45-18.30-21.20, do .vr.ma.di. ook 11.50, Pst 7: '8 mm' (16) dag 15.50*18.35-2i.30,do.vr.rna,di.oofcll.50. Kfndermatlnees: Cln.2:'Eenfuiffinleven'za- .zo.wo. 12.15-14.30. Cfn.3: 'Madeline' za- .zo.wo. 13.30.Ven,2: 'Rin Tin Tin de woth- hond'zo, 15, 'Pinkeftje'zo, 13, wo. 15. Ven.4; 'Prppun taka tuka land'zo.m 15. Uint2:'Een luizenleven'za.zo.M). 1330-16. Lum.3: 'De pnns van Egypte' za.zo.wo. 13,15, Lum.4: 'Mulan' za.zo.wo. 14. Patlz 'Astera en Qbeia tegen Caesar' dag. 11-13.40-16.20. Pnt6: 'Abeltie's.zo.wo, 11-13.25. Pat 7; 'Een lut- zenieven'za.zo.wo. 11.10-13.25. Vlaardingen—Een 18-jarige Vlaar- dinger heeft zaterdagmiddag op de dr, Wiardi Beekmansingel in zijn woonplaats brokken ge maakt. De man stapte zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs achter het stuur van een auto en ramde twee geparkeerde voertui- gen. Hij werd met onbekend leisel opgenomen in het ziekenhuis. Vlaardingen Een stroomstoring in Vlaardingen heeft zaterdag avond de televisieontvangst in Schiedam en Vlaardingen beïn vloed. Omstreeks kwart voor ne gen en tegen het middernacht viel een zeer kort moment de stroom uit en schakelde by velen de tele visie over naar een andere zender. Volgens de woordvoerder van EN ECO, C. de Ruijter, zat de storing in het kabelnet in de omgeving van de Koningin Wilhelminaha- ven in Vlaardingen. „Bij het ont staan van de storing en bij de in schakeling van de stroom na repa ratie is er een moment van stroomuitval. Gevoelige appara tuur, zoals bijvoorbeeld televisie toestellen, kan daarop reageren." Schade levert dit in het algemeen niet op aan de apparatuur. Een woordvoerder van Holland Diving aan de Koningin Wilhelmi- nahaven meent dat hij wel schade heeft ondervonden. „Bjj ons is de apparatuur lange tijd uitgescha keld geweest, waardoor opdrach ten voor werk niet meer automa tisch zijn doorgegeven. Wat we daardoor hebben gemist, kan ik niet zeggen, maar het was dit weekend wel opvallend rustig". Ook in partycentrum Sam Sam had men zaterdagavond tussen negen en tien uur enkele malen last van de storing. De muziek centra Villa Musica en Maddox, ook aan de noordzijde van de ha ven, kwamen eveneens zonder stroom te zitten, waardoor mu- ziekoptredens moesten vervallen. Bij ENECO was vanmorgen de oorzaak van de storing nog niet bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1