10 7 Heroveren van record marathon is Rotterdam half miljoen waard Jubilerend TSN verrast met sportprijs wssmm Virenque in staat van beschuldiging Nesselande veel te sterk voor Ekspalvo Joegoslavië niet welkom in de World League Leblanc: vrede met 'Spanje' Fors contingent regio-judoka's op 'Dutch Open' Simpele zege voor Groenoord Sportprijs Groen WK ziet zege in slotfase verloren gaan Rotterdams Dagblad Woensdag 31 maart 1999 Zevenbuizen Volleybal kan heel saai zijn. De vertoning die de mannen van VC Nesselande en Ekspalvo gisteravond in Zeven huizen op de vloer deponeerden, verdiende een ruime onvoldoen de. Nesselande was in de tweede wedstrijd in de eerste ronde van de play offs vele malen te sterk voor de Dordtse gasten: 3-0. Nes selande bereikte daarmee de hal ve finales. Slechts in de derde set was er sprake van enige spanning. Nadat de eerste twee periodes met res pectievelijk 25-18 en 25-11 wa ren gewonnen door de gastheren, leek het pleit ruim binnen het uur beslecht te worden. Ekspalvo wenste aan dat feestje niet mee te werken en vocht voor de laatste keer dit seizoen voor wat het waard was. De vertrekkende trai ner Corné van Dorst kreeg echter geen passend afscheidscadeau: 25-23. Voor Alcom/Capeile is het seizoen voorbij. De mannen van trainer Ron Boudrie verloren ook hun tweede play off-party van Vrevok: 3-1 (25-19,25-23,25-27.25-17). Na de 0-3 nederlaag van afgelopen za terdag was de uitschakeling daar mee een feit. Lausanne Het bestuur van de World League heeft Joegoslavië geschrapt als deelnemer aan de komende volleybalcompetitie. Volgens een verklaring van de toeraooidirectie voldoet het land door de recente crisissituatie rond Kosovo niet meer aan de basis voorwaarden die voor elke deelne mer gelden. Portugal neemt de opengevallen plaats in. Joegoslavië was in groep C inge deeld, met Argentinië, Cuba en Frankrijk. Nederland speelt in groep B, met Brazilië, Spanje en Canada. Rusland heeft uit protest tegen de militaire acties in Joegoslavië een toemee van het nationale vrouwenvolleybalteam door de Verenigde Staten afgezegd. Madrid De oorlog tussen Tour- directeur Jean-Marie Leblanc en de Spaanse wielersport is voorbij. Zij hebben gisteren in Madrid vrede gesloten. Spaanse ploegen namen in het weekeinde al deel aan het Critérium International. Vorig jaar keerden vier formaties de Tour de rag toe nadat hun ho tels waren onderzocht door de po litie en de arts van ONCE was aan gehouden op verdenking van do- pingpraktijken. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Met zo veel weemoed en pijn heeft Rotterdam vorig jaax afstand gedaan van het wereldrecord (2.06.50 uur), dat sinds 1988 het visitekaartje van de Rotterdam Marathon was, dat niets wordt nagelaten om de wereldbesttijd meteen by de eerste gelegenheid (zondag 18 april) weer terug te pakken. Zo is de premie voor de man die de opvolger van Belayneh Densa- mo, de Braziliaan Ronaldo da Cos ta, op zijn beurt het wereldrecord (2.06.05) afhandig maakt, met twee ton verhoogd tot een half miljoen gulden (250.000 dollar) en is er eveneens een paar ton méér uitgetrokken voor het naar de Coolsingel lokken van zo veel mo gelijk marathontoppers. Het lopersbudget bedraagt thans anderhalf miljoen gulden. Dat be drag is opgebouwd uit startgelden en tijdbonussen. „En omdat we uiteraard pas na de marathon we ten hoe snel het is gegaan, kun nen we ook pas dan zeggen hoe veel we precies kwijt zijn, dit jaar," verduidelijkte 'race-direc tor' Mario Kadtks gisteren bij de presentatie van alweer een hand vol min of meer bekende namen. Met het vastleggen van twee Ja panse topatleten, Moneyuki Oji- ma (persoonlijk record 2.08.43) en Akira Shimizu (2.09.11), en de komst van de Keniaan Japhet Kosgei (2.09.59) staan er op 18 april in elk geval negen lopers aan de start die de klassieke afstand al eens binnen de twee uur en tien minuten hebben volbracht. Ka- diks en 'regisseur' Jos Hermens durven er zelfs vanuit te gaan dat het er elf zullen worden. Zij zijn nog met enkele gegadigden in ge sprek. Geprofiteerd Ook het parcours, volgens de or ganisatoren in Rotterdam nog steeds het snelste ter wereld (Her mens: 'Het verhaal gaat dat Da Costa in Berlijn langdurig heeft geprofiteerd van den pal voor hem rijdende camarawagen'), is dusda nig aangepast, dat het daar over tweeenhalve week in geen geval aankan liggen. Door - bijvoorbeeld - gebruik te maken van een speciaal voor de 'Marathon on Wheels' van vorig jaar september aangelegde, licht oplopende bocht bij het Kra- lingseplein konden elders op de route (bij het begin van de Olde- gaarde en op de Olympiaweg) las tige, bijna haakse bochten worden 'afgevlakt'. Daar ook werden de 740 meter teruggewonnen die op de rechter Maasoever extra moe ten worden afgelegd. Kregelig Het parcours is inmiddels offiei- eel gemeten en goedgekeurd. De AIMS-verlegenwoordiger die daarbij aanwezig was, de Brit Paul Hodgson, is ook uitgenodigd om op 18 april de marathon bj te wonen. Dat is niet zomaar ge beurd. In Engeland, meer in het bijzonder in Londen, is vorig jaar kregelig gereageerd op het nieu we wereldrecord (2.20.47) dat Te- gla Loroupe op de Coolsingel liet noteren. De Keniaanse vliegge- wieht zou naar die tijd zijn 'gedra gen' door mannelijke 'hazen'. Kinnesinne, redeneert men in Rotterdam. Londen raakte na der tien jaar het wereldrecord van de Noorse-met-de-witte-hand- schoentjes Inge Kristiansen (2.21.06) kwijt en die klap kwam zo hard aan, dat volgens Jos Her mens 'allerlei trucs werden ver zonnen' om Rotterdam in een kwaad daglicht en het record ter discussie te stellen. „Zo wilden ze onderscheid maken tussen re cords, gelopen in specifieke vrou- wenwedstrijden (zoals Kristian sen deed in 1985, red.) en die in gemengde races, zoals Rotter dam. Ik vind al die ophef overdre ven. Vrouwen zijn misschien twee, drie keer in hun carrière in staat tot zo'n prestatie, van mij mogen ze daar best een beetje bij geholpen worden. In andere spor ten - neem wielrennen - worden favorieten toch ook uit de wind gehouden? Wat is daarop tegen? Ze moeten het uiteindelijk toch zelf doen." Hazen Toch hebben ze zich in Rotterdam de Engelse kritiek wel een beetje aangetrokken. Jos Hermens zei met voor niets tussen neus en lip pen door dat, wat hem betreft, 'het hazen deze keer wel iets minder opvallend mag gebeuren.' Maar die gedachte kan ook zijn ingege ven door de aangekondigde komst van 'spion' Hodgson. Ove rigens, ook een nieuw wereldre cord bij de vrouwen is Rotterdam een half miljoen waard. m Zottegem De Belgische kampioen Tommy Steels heeft gisteren in de ope- '-v<' v ningsetappe van de Driedaagse van De Panne zijn grote specialiteit getoond. Hij was de snelste van een omvangrij ke kopgroep. De sprinter klopte de Italiaan Conté en de Belg Van Petegem met ruim verschil. Jans Koerts was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De Belg Wim Vansevenant was de smaakmaker van het eerste deel van de 173 km lange etappe tus sen Moeskroen en Zottegem. Hij reed lange tijd alleen voor het pe loton uit Zijn maximale voor sprong bedroeg drie minuten. Bij het ingaan van de drie plaatselij ke ronden in Zottegem was het peHon met 197 coureurs weer by- een. De meute viel daarna lang zaam uiteen, ook al door een val partij op een beruchte kassei- strook in de Paddenstraat. Promi nentste slachtoffer onder de tien lotgenoten was Johan Museeuw. Met een pijnlijke hand en een aanzienlijke achterstand kon hij de strijd voortzetten. Matthé Pronk moest naar aaniei- ding van de val de koers zelfs ver laten. De Rabo-renner liep een 'in- deukingsfractuur' aan het bot van Tom Steels de rechterelleboog op. Hij moest toontzijnspe- naar het ziekenhuis, waar zijn cialiteitinde arm in het gips werd gezet. Vol- openingsrït gens een woordvoerder van zijn van de Drie- ploeg zal dat er na enkele dagen daagse van afkunnen. Vrijdag wordt Pronk in De Panne. De het Eemlandziekenhuis in anderen ko- Amersfoort nader onderzocht. men er in de Ook Pronks ploeggenoten Mare sprint niet Wauters en Bert Hiemstra waren aan te pas. fo- betrokken bij een valpartij, maar to cor vos zij zijn weer gestart. Wauters heeft wat last van een knie, Hiem stra liep enige kneuzingen op. Lille Richard Virenque is in staat van beschuldiging gesteld wegens overtreding van de an- tidopingwet De Franse wielren ner moet opnieuw voor rechter Patrick Keil in Lille verschijnen. Keil leidt het onderzoek in de zaak-Festina. Virenque (29) heeft gebruik van verboden stimulantia altijd cate gorisch ontkend. Dit in tegen stelling tot zeveiwan zijn ploeg genoten van Festina naar aanlei ding van het dopingsehandaal in de Tour de France 1998. Kort voor de Tour '98 werd door de Franse politie een door Festi- na-verzorger Willy Voet bestuur de auto vol dopingmiddelen on derschept. Dat bracht pHcgarts Ryckaert en ploegleider Koussel tot de bekentenis dat er bij Festi na sprake was van gestructu reerd dopinggebruik. De negen renners werden uit de Tour ge zet. Zeven renners gaven later tegenover de politie het gebruik van onder meer EPO toe, Viren que hield vol zich nooit te buiten te zijn gegaan aan dopingpraktij- ken. Hij tekende afgelopen win ter een contract bij het Italiaanse Polti en is het hele seizoen al in competitie. Zeven van zijn ex- ploegmaats, onder wie Zülle en Dufaux, zitten een schorsing uit tot 1 mei. Het tekenen van dat Polti-coh- tract zette anderen aan belasten de getuigenissen over Virenque af te leggen. Zij vinden dat hij niet langer een plaats verdient in het peloton. De bewijzen zullen tegen hem worden gebruikt. Virenque is de twaalfde persoon die wordt aangeklaagd in de do- pingaffaire van de Tour '98. De viervoudige bergkoning van de Tour verklaarde ook gisteren van niets te weten. Rotterdam Groen Wit (3C) krijgt het heel moeilijk in de strijd om lijfsbehoud. Tegen stadgenoot Leom- das was gisteravond de winst binnen handbereik, maar in de slotfase sloeg Leonidas toe (2-3). In D ze gevierde BVCB over aartsrivaal Berkel (2-1). Soccer Boys kwam thms tegen Jodan Boys niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Groen Wit-Leonidas 2-3 (1-1). Jerry Vorm 0-1, SUvain Bogerd 1 -1, Daan van der Woude 2-1, Selim Sinar 2-2 en 2-3. Het missen van kansen brak Groen Wit op Zelfs Daan van der Woude, die na veel blessureleed zijn rentree maakte, kon de thuisclub niet redden. BVCB-Berkel 2-1 (0-0). Guido van der Padl 1-0, André Meijndert 2-0, Jan van der Lugt 2-1. Onder toeziend oog van een groot aantal 'ueschouwers was BVCB toonaangevend. Soccer Boys-Jodan Boys 1-1 (l-l).Coen Blok 0-1, Jaco van Vliet 1-1. Van krachtsverschil was er nauwelijks sprake, zodat iedereen vrede had met de uitslag. Zondag tweede klasse D: Spartaan'20-Hekelingen 1-2 (0-1). Serge de Lobel 0-1, Jerry Kuipers 0-2, ïïalcan Metir 1-2 (strafschop). Bejde doelpunten van de ploeg uit Hekelingen kwa men voort uit foutieve terugspeelballen. Zondag derde klasse Slikkervecr-HOV 0-3 (0-2). Robert van der Wielen 0- Nordin Boukhari 0-2 en 0-3. In de eerste helft ope reerde de thuisploeg voornamelijk verdedigend. Na de thee probeerde Slikkerveer aansluiting te krijgen, maar HOV ging terecht met de zege aan de haal. Zondag vierde klasse E: Abbenbroek-Belvédère 3-2 '1-0). Dennis van Ha gen 1-0, Marco Hoogenbooi»'. .-0, Celestino dos San tos 2-1, Richard Koopman 3-1, Walter Natte 3-2. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en dit leidde tot een spannende wedstrijd. Belvédère-trainer Joop Mus- terd zal naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar geen trainer meer zijn van de Rotterdamse ploeg. DEH-Blankenburg 5-0 (0-0). Frans van der Ham l-Ö, en 2-0, Patrick van Meck 3-0, Stanley Hemmes 4-0, Patrick van Meck 5-0. Blankenburg was niet opge wassen tegen het sterke DEH. SCO'63-Poortugaal 04 (0-2). Sander Serier 0-1, Mar cel Toepoer 0-2, Dennis Barendregt 0-3 en 04. Poor- tugaal, dat zich inmiddels meester maakte van de eerste plaats in 4E, was duidelijk de sterkere ploeg. De thuisclub kwam goed weg met 'maar' vier tegen treffers. G: Germinal-HWD 34 (1-3). Marice Hagen 1-0, Ro nald Frehe 1-1 en 1-2, Joop Rijthoven 1-3, Jeroen De- vilee 2-3, Pio Fernandez 24, Richard Fielvoye 34. Een wedstrijd met veel doelpunten, waarin KWD uit eindelijk aan het langste eind trok. H: CKC-Excelsior 1-1 (1-0). André vanBallegooyen 1- 0, Dennis de Ridder 1-1. Deze echte 'doordeweekse- wedstrijd' eindigde voor de rust in het voordeel van CKC. Een kwartier voor het eindsignaal wist do equi pe van 'Mariodona' de schade tot een remise te be perken. Overmaas-CW 1-6 (0-0). Wardi Farh 0-1, Sandro Go- mes 0-2, Fouad el Harraoui 0-3, Marcel Waming 04 en 0-5, Leon van Eizakker 0-6, Patrick van den Burg 1-6. In de eerste helft verzuimde CW de kansen te benutten. Na de thee evenwel scoorde de Charloisse formatie er op los. SMV Hillegersberg-Duivesteyn 0-1 (0-1). Ronald van Essen 0-1. De thuisploeg begon de wedstrijd met slechts tien man, een gevolg van het feit dat de aan vang volgens SMV Hillegersberg-trainer Ronald Fei ten 'absurd vroeg was'. Duivesteyn maakte goed ge bruik van het feit dat de gastheren in het vervolg van de wedstrijd niet meer in hun spel konden komen. Activitas-VND 1-2 (1-1). Rosendo Rodriguez 1-0 (e.d.), Richard van Breugelen 1-1, Jan-Gerard de Bruin 1-2. In de blessuretijd velde Jan-Gerard de Bruin het oor deel over Activitas. Rotterdam Een heel contingent regionale judoka's neemt komend paasweekeinde in De Maaspoort in Ben Bosch deel aan de open Nederlandse judokampioen- schappem Bij de vrouwen zijn dat Natasha van Gurp (48 kg, Sport Instituut Schiedam), Ridderkerkse Debo rah Gravenstijn (-57 kg, Jan de Rooy, Goirle), Nancy van Stok- kum (-63 kg, SI De Korte, Hoog vliet), Nathalie Kunst (-63 kg, Ma horokan, Maassluis), Edith Bosch (-70 kg, SI De Korte), Cindy Snee vliet (-78 kg, Mahorokan) en Fran- Qoise Harteveld 78 kg) van de zelfde Maassluisse vereniging. Bij de mannen komen op de mat: Chris Metzon (-66 kg, SI De Korte) Mark van der Ham (-73 kg, SI De Korte), Diederik Kunst (-73 kg, Mahorokan). Arshak Babaghian {- 81 kg, SI De Korte), Mark Huizin- ga (-90 kg,) en Martin van den Berg (-100 kg, SI De Korte), Schiedam De zaalvoetballers van Groenoord hebben een een voudige 64 overwinning geboekt op het Goudse Mallon/Van der Cammen. De Schiedammers koesterden tot ver in de tweede helft een 6-0 voorsprong. Een wanhoopsoffensief van de Gou wenaars leverde vier treffers op, maar de zege kwam niet in gevaar voor Groenoord. Andréz Rodri guez Gonzalez scoorde twee keer. Sportagenda Tips? Bel: 010-2732700 (fax: 0104265227). WOENSDAG31 MAART VOETBAL Vierde klasse G: 19 30 Ursus- DHGS Het Schiedamse familiebedrijf Diasyl-Sporting, een groothan del in sportartikelen en relatie geschenken, stelt maandelijks een prijs beschikbaar voor de sporter of sportploeg van de maand. De winnaar ontvangt een sportpakket ter waarde van enkele honderden guldens. Ten nisvereniging TSN uit Schiedam is, mede ter gelegenheid van het zilveren jubileum dat de club vierde, de winnaar van de maand februari. Jury-voorzitter Huib Zandwijk ging er op bezoek om de prijs te overhandigen. Schiedam—Als een verlate zwar te piet stapte Huib Zandwijk met een zak vol tennisballen bij ten nisvereniging TSN binnen. TSN viert dit jaar zijn 25ste verjaardag en is met ruim 800 leden de groot ste tennisclub van Schiedam. De ballen werden dankbaar in ont vangst genomen door Carla Gar- naat en Bianca van Heiteren, lid van de jeugdcommissie van TSN. Zij zorgen er, samen met de ande re commissieleden, voor dat de 170 jeugdleden het naar hun zin hebben. „Eens in de twee weken organise ren we activiteiten op woensdag middag," vertelt Carla Gamaat. „Die zijn bedoeld voor kinderen tot een jaar of twaalf. Zij spelen dan partijtjes op een klein veld of doen andere balspelletjes. Ook gaan we drie keer per jaar naar een andere club om tegen die jeugd te spelen." De nieuwe ten nisballen kunnen meteen goed gebruikt worden, want het tennis- seizoen is net weer begonnen. Bij TSN werd het nieuwe seizoen in geluid met een groot toernooi voordejeugd. Piraten „Dat doen we ieder jaar. Het is be doeld voor de nieuwste jeugd die voor de eerste keer met tennis in aanraking komt, maar ook voor de wat meer ervaren jeugd. Afgelo pen weekend stond dat toernooi in het teken van piraten. We de den de kinderen een sjaaltje om en hebben ze geschminkt. Ook droegen ze een ooglapje, nee, niet wanneer ze tennisten, dat is te las tig." TSN beschikt over een groot com plex van tien banen dat nog uitge breid kan worden naar twaalf. Dat was 25 jaar geleden wel anders. Toen had de vereniging de be schikking over maar twee banen in Spieringshoek. Door een le denstop bij andere clubs groeide TSN tot de grootste vereniging van Schiedam. In 1982 verhuisde de dub naar Kethelhage waar alle leden terecht kunnen. Carla Garnaat zit al acht jaar in de jeugdcommissie en is zeventien jaar lid van TSN. „Ik ben destijds lid geworden, omdat deze club het dichtst bij mijn huis lag. Ik ben hier eigenlijk opgegroeid en de vereniging betekent nu veel meer voor me dan alleen een plaats om te tennissen. De mensen die ik hier heb ontmoet, ken ik al zo lang. Ik zie ze niet alJeen op de tennisbaan, maar ook erbuiten. Toen ik achttien jaar werd en met HuibZandwijkkieperteenzak mettennisballen over de tafel in het clubgebouw vanTSN. Carla Gar- naat (rechts) en Bianca van Heiteren houden de sportprijs van de maand met moeite op tafel. Foto Peter Molkenboer meer tot de jeugd behoorde, werd me gevraagd of ik in de jeugd commissie wilde gaan zitten. Ik heb daar niet lang over hoeven nadenken. Het leek met meteen leuk, want het werken met en voor kinderen bevalt me. Het is goed om naast je werk iets heel anders te doen." Met 170 jeugdleden zit TSN iets onder de 200 die het wil hebben, maar de jeugdcommissie maakt zich nog geen zorgen. „We foide* ren in de wijk en werken samen met een paar basisscholen. Het seizoen is net begonnen. Als het wat warmer wordt, zoeken meer mensen de tennisbaan op. Dus het komt nog wel goed." Eind februari hield de jubilerende tennisvereniging een receptie, maar er staat nog meer te gebeu ren. In augustus en september houdt de dub een speciaal jubile- umtoernooi en ook komt er een fantastische feestavond om de verjaardag te vieren. Voor de jeugd staat het kamp in oktober in het teken van het zilveren jubile- Door Bart Boerop Schiedam—De voetbalwedstrijd tussen WK en Roh- da'76 was gisteravond een uur en een kwartier oud voordat de strijd goed losbrandde. In de laatste vijf tien myiuten scoorden beide ploegen twee keer waardoor ze met een 3-3 eindstand genoegen moes ten nemen. Het siert de teams dat zij daar niet tevre den mee waren. Rohda kan in de tweede klasse D de gradatie bijna niet meer ontlopen, maar streed voor de laatste strohalm. Bij de Schiedamse thuisclub moet je je mond spoelen als je het woord 'verdedigen' uitspreekt, Het team van trainer Gerard Heydra speelt altijd aanvallend voetbal en heeft als koploper van het 'reehterrijtje' meer doelpunten gemaakt dan welke ploeg dan ook in 2D. Ondanks de positieve instelling van belde teams duurde het lang voordat het duel op gang kwam. Even leek WK voor rust al wakker te worden. Dat was nadat Rohda-aanvoerder Robert de Groot zijn team op 0-1 had gebracht. De thuisploeg probeerde het smetje zo snel mogelijk weg te werken. Robin Voets kon dat kort na het tegendoelpunt doen. De spits kreeg een prachtige schietkans, maar aarzelde en aarzelde en schoot vervolgens hoogoven De gelijkmaker kwam vlak na rust van de voet van Robin Smallegange. De veelscorende spits nam ook de 3-2 voor zijn rekening. Smallegange heeft inmid dels 26 doelpunten gemaakt (ruim 1,5 gemiddeld per wedstrijd) en de rest van WK samen 23. De thuis ploeg verkeek zich twee keer op de klasse van Peter Barendse. De laatste man van Rohda werd na de 1-1 voorin geposteerd en zorgde voor veel onrust. Eerst legde hij de bal panklaar voor Onno Stelling die geen moeite had WK-doelman Eric Nooteboom te ver schalken: 1-2. Nadat Bas Weerdenburg via een kop bal WK op 2-2 had gezet en 'Smaliie' de Ketheldub voor het eerst aan een voorsprong had geholpen, zorgde Barendse zelf voor de 3-3. „Een ervaren tweedeklasser had het met 3-2 goed uit gespeeld," dacht Gerard Heydra. „Maar wij hebben die routine nog niet. De spelers niet en ik ben net zo groen als zij in deze klasse. Het is ons vaker gebeurd dit seizoen, maar we leren het nog wel een keer." WK-Rohda'76 3-3 (0-1). 29. Robert de Groot 0-1,52. Robm Smalle gange 1- 377. Onno Stelling 1-2,80 Bas Veerdenbufg 2-2,82. Robin Smallegange 3-2,87 Peter Barendse 3-3. Bijzonderheden: Scheids rechter Fonseca gaf gele kaarten aan Marcel van der Steen (Roh- da'76) en Marco SchoTte (WK) WK: Nooteboom, Huisman, Van Witzenburg, Scholte, Smallegan ge. Voets. Kreischer (74 Raaymakers). Van der Helm. Van der Brugghen, Van Oudheusden (74. Smit), Weerdenburg Rob daTfi: LutjesAnker. Barendse, Mart de Vos, Van der Steen. Pa trick de Vos (43 De Bruin), Havenaar, Stelling, Hoogendoom De Groot <77 Smit). Kooistra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2