27 Regen spelbreker bij Hudson John-toernooi Neptunus heeft abonnement op Urbanus-toernooi Weergoden zetten traditie bij Z'67 voort Keniaan Sitienei geeft ioopïes Toxopeus naar HC Rotterdam Puntje voor vrouwen Alcazar Van Haastert rapste schaker Panthers te sterk voor Trojans Revanche voor Ed van Dijk FVT stuit in halve eindstrijd op Scylla Eclatante zege korfballers OZC Keiharde Raymon Fabrle onderuit in halve finale Titel voor Den Heider Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 april 1999 Rotterdam Jacqueline Toxope us wordt volgend seizoen assis tent van Caroline van Nieuwen- huyze-Leenders, coach van de hockeysters van Rotterdam. De voormalig international (87 inter lands) is momenteel leeds kee perstrainer aan de Beekweg. Toxopeus verloor gisteren als doelvrouwe met haar club Den Bosch de Europa Cup I-Finale van Rot Weiss Köln. Ze beëindigt aan het einde van dit seizoen haar ac tieve carrière. De'komst van Toxopeus betekent dat Robbert-Pau! Aalbregt vol gend seizoen uit de technische staf van de hoofdklasser ver dwijnt. Hem is wel een nieuwe functie binnen de vereniging aan geboden. Sas van Gent De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben aan de verre reis naar Zeeuws-Vlaan- deren maar één van de drie moge lijks winstpunten overgehouden. Dé Rotterdamse studentes verlo ren biet 3^2. De setstanden waren 15*10, 14-16,13-15, 15-13 en 15-5. Volgens aanvoerster Cindy Mos- seveld had haar team de volle winst in de vierde set verdiend, maar beslisten de plaatselijke Tijntechtérs anders. Alca2a.' miste "spelverdceister Petra Roelofs. liMr plaats werd in het eerste ge deelte van de wedstrijd ingeno men door Mirjam den Butter. La- ■Jtehviel de uit het tweede team af- -kttfnstige Agnes Alkema voor haar in.' Capelle aan den Ussel— Edwin van Haastert heeft met 6 punten uit 7 partijen {20 minuten bedenktijd) het eerste ING-rapid schaaktoer nooi gewonnen. Europees jeugd kampioen Dennis de Vreugt kwam ook tot die score, maar werd met minder weerstandspun- ten tweede. Leon Koster van de Q^nise.rende vereniging Capelle versloeg de winnaar, maar moest de derde plaats (5,5 punt) delen rüefHarmwr Jonkman: De-groep telde 46 spelers/ Favofieten:'aIs ''•grootmeester 'Dimitri'Tteinder- man vielen buiten de prijzen. Rotterdam en Moerkapelle heb- benrich (ondanks 2-2 gelijke spe len) ten koste van Caballo Blanco en Capelle geplaatst voor de finale van de RSB-bekerstrijd. Die wordt op 13 april bij SV Lombar- dijen uitgevochten. ^•Rotterdam American Foot- cJ}3ilers van de Rotterdam Trojans u hébben zondag een vriendschap- wedstrijd tegen dc Düssel- -dorf Panthers met 8-28 verloren, ^fj'puijse tegenstander, record- riio^er van kampioenschappen in -3§Jlundesliga, bleek over meer .(ej&arjng'en discipline te beschik ken dan de Rotterdammers. —Trojans keek bij rustal tegen een 0-Machterstand aan. In het begin van het derde kwartier kwamen dé Trojanè nog even terug door een'touchdown van Aniel Sriram en een tweepunts-conversie, be nut door Paul Franklin (8-14). De Duitsers wonnen uiteindelijk simpel met 8-28. Volgens coach Rik Koulen van de - Trqjans is zijn ploeg nog niet klaar voor een Europese eompeti- tie.1" Het was duidelijk dat ons nog niet zo ver is, daarvoor Heksje ook Amerikaanse verster- "Bngen nodig. Hatiwas een leerzame ervaring „voor- de meeste jongens. Het gaf oolq^e richting aan die wij als club willen ipslaan." Jflofienmaas De Binnenmaas loop, is zaterdag gewonnen door Ed van Dijk (AV Noordkop). De in Poortugaal wonende marinier had voor de halve marathon *1.12.18 nodig, wat een verbetering van zijn persoonlijk record bete kende. Tweede van de 175 deelne mers werd Frank Valentijn van Groene Ster in 1.17.12. Veterane Tanja de Jong (Spirit, Oud-Bejjer- land) werd overall winnares met 1.31.49. Van Dijk revancheerde zich voor zijn optreden bij de editie van vo rig jaar, waar hij te laat aan de start verscheen. Het 'instappen', kort na het vertrek van de lopers, leverde hem diskwalificatie op. Vap Dijk ziet de Rotterdam Mara thon nu met vertrouwen tege moet. Hij acht een eindtijd tussen de 2.30 en 2.35 mogelijk. Rotterdam Het eerste Hudson John-toer- nooi voor honkbalhoofdklassers is gisteren gewonnen door RCH Cementbouw. De Heem- stedenareh bleven ongeslagen tijdens het driedaagse evenement in de Beverwaard, dat vooral zaterdag nadelig werd beïnvloed door de weersomstandigheden. Omdat Behaenk Spaita/Feye- noord slechts vier innings afwerk te tegen de minste van de vier deelnemende ploegen (Gambro Twins) en de score in dat uur be perkt bleef tot 7-0, was de organi serende vereniging in feite toen al kansloos voor de eindzege. Zelfs als de laatste wedstrijd van RCH was gewonnen, zou de hoofdprijs onbereikbaar zijn ge-* bleven voor het team van Rob Hendriks, omdat Finish Profiles Expos in de ochtenduren fors had uitgehaald tegen Twins, 19-1. Van die Amsterdamse formatie had Sparta/Feyenoord zondagmorgen eveneens verloren (2-6), toen met Mikel Gijselaar als startende wer per en de nieuwe Antilliaan Gre gory Gustina in relief. Moeizaam Omdat Orlando Stewart zaterdag tegen Twins had gegooid - hij start ook zaterdag in de competi tie-opener tegen RCH - moest gisteren tegen RCH Erwin Bonis de kastanjes uit het vuur halen. Na een moeizaam begin (0-5 in de eerste inning) herstelde de jeug dige werper zich redelijk. Leo Voogd nam het de laatste vier in nings gedegen van hem over. Aanvallend deed gisteren Ram- phis Trinidad van zich spreken. De nieuwe Antilliaanse korte stop van Sparta/Feyenoord sloeg een homerun. Zaterdag had Joehem Theunissen (ex-Twins) hem dat tegen zijn oude club al voorge daan. Nuttig Coach Rob Hendriks sprak van een nuttig toernooi. „Ik ben erg tevreden over de werpers die ko mend weekeinde aan de bak moe ten. Zij zijn in vorm." Uitslagen: Behaenk Sparta/Feyenoord- Gambro Twins 7-0. RCH Cementbouw-fi- nish Profile Expos 7-5, Expos-Sparta'Feye- noord 6-2, Twms-RCH 2-3, Expos-Twins 19- 1, Sparta/Feyenoord-RCH 4-6 Eindstand: 1. RCH 3-6, 2. Expos 34, 3. Sparta/F3-2,4 Twins 3-0. Sherton Satumlno aan slag voor Behaenk Sparta/Feye noord. De Antilliaanse ex-prof kon de thuisploeg tegen RCK ook niet aan de zege helpen. Fota PeterMolkenboer it VECTOR Bussum—Voor de derde keer op rij en voor de tiende keer in totaal hebben de honk ballers van Neptunus het traditionele Charles Urbanus-toernooi gewonnen. In de finale versloegen Robert Eenhoorn en zijn volgelingen zondag het organiserende Mr. Cocker HCAW in zeven innings met 15-5. Eerder moest Minolta Koniers er al met 13-5 aan geloven. Het Charles Urbanus-toernooi, voor de achttiende keer gehouden, is de jaarlijkse wapenschouw van de vier play-offdeelne- mers van het voorafgaande seizoen, De re gen van zaterdag verhinderde dat alle ploegen elkaar ontmoetten. De winnaars van vrijdag (HCAW, 8-0 tegen Kinheim) en zaterdagmorgen (DOOR Training Neptu nus, 13-5 tegen Koniers) speelden zondag de finale, Daarin was Neptunus, met een weer fitte en sterk gooiende Geoffry Kohl vier innings lang op de heuvel, superieur aan de landskampioen. Eric de Rijke (2 in nings) en MishaKlooswijk (1) rondden het karwei vakkundig af. Opmerkelijk was het gemak waarmee de Rotterdamse slagploeg de worpen van sterpitcher Jurriaan Lobbezoo "behandel de'. Na 12/3 inning plus drie man en home runs van Percy Isenia en speler-coach Ro bert Eenhoorn moest de international tot zijn grote woede het veld ruimen. Zaterdag had Marcel Kruyt tegen Koniers ook al een bal over deehekken gejaagd. Beste slagman aan Neptunus-kant was evenwel Ron Agterberg. De derde honkman, die za terdag ook nog één inning werper Ken Brauckmilier was komen aflossen, had zes hits uit acht beurten en werd daarmee uit geroepen tot beste slagman van het toer nooi. Tevens ontving hij de prijs voor de meest waardevolle speler. Beste werper was Patrick Beljaards van Kinheim. Tridents, het schaduwteam van Neptunus, verloor in de eindstrijd van het toernooi voor reserveteams met 15-14 van Koniers 2. Daar was Erik Lindeman de beste wer per. Door Hans Schelling Rotterdam Eigenlijk was het de weergoden verzoeken. De deelne mers van het Recto Lennox Z'67- tennistoernooi ontvingen voor hun eerste wedstrijd een door de hoofdsponsor beschikbaar gestel de paraplu. Over de attentie was nagedacht. Het openingstoernooi van het Rotterdams Dagblad Ten- niscircuit werd de afgelopen jaren nog wel eens door slecht weer ge teisterd met als absoluut diepte punt de vorige aflevering. De fina ledag verregende en door de over volle kalender van de tennisbond kon geen andere speeldagworden gevonden. Aan de Zuiderparkweg leek er dit jaar met zelfs zomerse temperatu ren geen vuiltje aan de lucht. Maar op paaszaterdag werd de tra ditie weer hersteld. Hevige regen zette de veertien gravelbanen gro tendeels onder water. De tennis hallen in Charlois en IJsselmonde en het spelen van 'pro sets' brach ten uitkomst Ook de fïnaledag was er gisteren door de regen één van vallen en opstaan. Slechts een gering aantal wedstrijden kon op het gravel worden gespeeld. Net op het mo ment dat iedereen buiten in de starthouding stond, begon het weer te regenen. Tot overmaat van ramp werden ook nog eens de BI-finales niet gespeeld. Bij de vrouwen werd de eindstrijd tus sen de Z'67-speelsters Wendy Koutstaal en Sigrid Ravensber- 'gen naar morgenavond verscho ven, omdat Koutstaal op de finale- middag andere verplichtingen had. Wendy Koutstaal was op de haar vertrouwde gravelbanen goed op dreef. De Rotterdamse tennislera- res verspeelde in drie partijen slechts zeven games. De naar de B-categorie gedegradeerde Ra- vensbergen had in de halve eind- strijd haar handen vol aan de ta lentvolle Ly Huong Dinh uit Spy- kenisse (6-2/4-6/6-1). Opmerkelijk was de grote B2-lijst met maar liefst 25 speelsters. De hoofdprijs ging naar de Vlaar- dingse Pauline Wong, die in de fi nale Harriëtte Westerdijk klopte. Wong rekende al vroeg in het toer nooi af met Gaby van Dam, die vo rig jaar tijdens de C2-Masters nog te sterk voor haarwas. De krachtmeting bij Z'67 was tra ditioneel uitstekend bezet. De ruim vierhonderd deelnemers zorgden in de twintig categorieën voor zo'n vijfhonderd partijen. Veel vertrouwde gezichten gin gen op jacht naar de eerste pun ten van Nederlands grootste ten- niscircuit. De als eerste geplaatste Lennart Kaptein leek bij de Bl-mannenna overwinningen op Dennis Okano- vic, Teun Verschoor en Mare Dor- ré op weg naar een toernooizege. De speler uit de hoofdmacht van het Halfweg-mannenteam moest zich vlak voor de finale met een spierscheuring in zijn kuitbeen terugtrekken, waardoor Anatoli Stoyanov zonder te spelen de en veloppe met de eerste prijs in ont vangst mocht nemen. De Bulgaar was in de halve eindstrijd nog te sterk voor Z'67-speler Jurriën van Vliet, die na een spannende tie break in de tweede set (13-U) moest buigen. Een groot aantal youngsters deed goede zaken bij Z*67. Toemooi- overwinningen waren er voor Sa- bin Tigu (B2), Marie-Claire Aerts (Cl) en in de C2-categorie voor Door Jan van den Bos Sarendrecht Voor oe start van de Rabo Oude Maasloop gonsde het gerucht al door de voorjaars lucht: vandaag doet een échte Ke- niaan mee, geen nep-uitgave. Er verschijnen nogal eens verdwaal de asielzoekers bij de wedstrij den, die vanwege hun exotisch ui terlijk met ontzag worden beje gend maar ver beneden de ver wachtingen presteren. Gisteren echter bleek dat Joseph Sitienei uit Nairobi wel uit het goede eb benhout was gesneden. Als een kind op weg naar school, vrolijk lachend, zette hij de race langs de Oude Maas naar zijn hand. Een halve marathon in 1.05.57, het stokoude wedstrijdrecord van Jacques Valentin (ergens in de 1,07) verbleekte erbij Opmerkelijk was wel de manier, waarop de gevestigde orde van het regionale lopersgilde reageer de op het optreden van Sitienei. Unaniem loofde mende Keniaan, onder de indruk van zijn snel heid, afgezet tegen de eigen capa citeiten. Bewondering alom voor de les, voor zijn demonstratie, hoe snel hardlopen wel kan gaan. Manager/coach Peter Kortekaas had hem meegetroond naar Ba- rendrecht. Hij had de Keniaan op het hart gedrukt zich in de begin fase koest te houden. Achteraf bleek dit de grote charme van de wedstryd, want de donkere atleet begon vanuit de achterhoede aan een ware inhaalrace, hiermee een saaie solotocht vanaf de start ver mijdend, Van dc rappe openings- kilometer (in 2.55) van Jan-Willem Schaar, Rob van der Want, Char les Timmermans, Wim Padmos en Fouad Fertoute werd de win naar niet nerveus. Hij liep gezel lig op in het derde echelon, met mannen als Ad Onnink en Johan van Straaten. Na ruim drie kilo meter al leek het uit te draaien op een strijd tuss'en Schaar en Van der Want. Beiden bepaalden af wisselend het tempo, ver voor de volgers uit, met tussentijden van 15.38 en 32.00 op de 5 en 10 km- punten. Schaar is nu, na het afweten van Michel de Maat, de grote favoriet voor de eindzege van het Zuider- Ster circuit. Maar eerst, over twee weken, acteert hij bij het NK du- athlon. De Sliedrecht-atleet: „De nasleep van mijn griep lijkt voor bij. Dc kracht was cr vanmiddag weer. Rob ging er flink tegenaan, hij loopt heel goed. Hij moet even wel oppassen, die twee laatste we ken voor de marathon. Je bent dan erg vatbaar voor een verkoud heid of een blessure." Ad Onnink had achteraf nóg ple zier om de Keniaan. „Op zeker moment riep hij: it's time for me. Hij trok de rits van zijn shirt open en weg was hij." Sitienei moest op dat moment enkele honderden meters achterstand overbruggen. Zijn opmars was echter onstuit baar. De winnaar: „Ik kwam om te trainen voor de marathon van Londen op 18 april. Tweemaal per dag loop ik alleen, daarom was het leuk om dat vandaag met veel an deren te doen. Ik heb me netjes aan de opdracht van Peter gehou den." De Keniaan wil in Londen 2.11 op dc klokken brengen. Na ruim 12 kilometer passeerde Sitienei Schaar en Van der Want. Het was erop en erover. Schaar pikte nog tweehonderd meter aan, maar zag al snel het zinloze van zijn poging in. Van der Want koos verstandig voor zyn eigen race. Schaar liet op de streep 1.07.52 noteren. De man van Rot terdam Atletiek pakte vier tellen later het brons, een verbetering van zijn oude tijd, die op 1.09.09 stond. Sitienei (24), met een p.r. van 1.02,40 op de halve marathon, ver- blij ft enkele maanden in Neder land. Tussen het hardlopen door werkt hij in het lab van de MOI University in Nairobi. Hij debu teerde vorig jaar in de Konmara thon van Den Haag met een vier de plaats in 2.15. In het sprintge- weld in Alphen aan den Rijn kwam hij als zesde binnen. Mieke Aanen (Haag Atletiek) re vancheerde zich voor haar optre den bij het NK halve marathon bij de CPC-loop, waar ze uitstapte. Gisteren won ze gewoontege trouw vóór clubgenote Liesbeth van den Heuvel (1.19.12). Met 1.16.00 liep de 35-jarige Aanen haar beste tijd ooit. Door Simon van Zuilen RotterdamOm tot de finale van de vooijaarscompe- titie door te dringen, zal FVT/Visser zich moeten ont doen van het Leidse Scylla. Door de 4-3 overwinning op CosmosTTW, zijn de Rotterdamse tafeltennis sers in de voorronde op de tweede plaats geëindigd. FVT heeft evenveel punten behaald als koploper 't Zand, maar het onderlinge resultaat was met 4-3 in het nadeel van FVT. De eerste wedstrijd tussen FVT en Scylla is zaterdag in Leiden. De return wordt op 24 april in Rotterdam gespeeld. De winnaar komt uit tegen de winnaar van de tweekamp tussen 't Zand en Ankerstars. De win naar van deze wedstrijd is voorjaarskampioen, die in de finale om het algeheel landskampioenschap uit komt tegen najaarskampioen Ankerstars. Wordt An kerstars ook vooijaarskampioen, dan zijn de Gronin gers zeker van de landstitel Ook tegen TTW demonstreerde Michel de Boer weer zijn grootse vorm, waarin hij het gehele seizoen al verkeert. De Rotterdamse Hagenaar overheerste tegen Stanley Verbeek (21-8 en 21-19) en had ook aan collega-kopman Jurgen Pastoors een zacht eitje (21- 17 en 21-9). Nermin Smajic gaat met de week beter spelen en won eveneens zijn twee partijen. In twee games rekende hij zowel af met Pastoors (21-18 en 21- 19) als met Van de Leur (21-12 en 21-18). In de plaats van Barry Wijers gaf coach Alfred de Jong Arjan Karbaat weer eens een kans. Tegen Mar- tijn van de Leur (14-21 en 11-21) en Verbeek (19-21 en 16-21) slaagde de Barendrechter er echter niet in om tot zijn eerste winstpartij in de eredivisie te komen. De winst van FVT bleef tot 4-3 beperkt, omdat De Boer en Smajic tegen Pastoors en Van de Leur het dubbelspel met klein verschil (20-22 en 18-21) verlo ren. Eindstand van de voorronde: 1. 't Zand 7-32,2. FVT/ Visser 7-32,3. Scylla 7-29,4. Ankerstars 7-23,5. Kluis 7-23,6. Amsterdam United 7-23, 7. Cosmos/TTW 7- 21,8. Docos7-ll. Door André Kouwenhoven Juist op het moment dat de tennissers bij Z'67 wil den spelen sloeg de re gen weer toe. De tafels en stoelen ble ven onbezet. coto Cor Vos Rotterdam De korfballers van OZC hebben op Tweede Paasdag eindelijk loon naar werken gekre gen. Tegen het bezoekende VDW uit Assen boekten de Tuindorpers de eerste zege na spectaculaire strijd: 23-19. Coach Aad van Herk was zeer content met dit succes, al realiseerde hij zich dat er nog heel wat meer moe ten volgen eer zijn ploeg van dc laatste plaats in de overgangsklasse C af komt. Van meet af aan bepaal den de Rotterdammers het beeld. Met speels gemak liepen ze binnen twintig minuten naar een 8-2 voor sprong. De gasten kregen daarna meer vat op de wedstrijd en haalden op tot 10-8 bij de pauze. In de tweede helft leek het er even op dat de Drenthen ver der terug zouden komen. OZC herstelde zich bijtijds en liep, goed van de kansen gebruikmakend, uit naar 15-10. Bij 18-15 werd het rrog even spannend. Stepha nie Lagerwaard scoorde verrassend 19*15 en in de slotfase tekende zij opnieuw voor een belangrijke treffer: 22-19. Gert Jan Winkelhuyzen -was topscorer met zeven treffers. Mark Potter en Alexander Geurts hadden ie der vijf keer succes. Natascha van der Rest, Stepha nie Lagerwaard (beiden 2x), Marieke van Dyk en Chrisje van der Meer maakten de 23 compleet. De stand in poule C: Refleks 7-10, DVW 8-10, Vlaardin- gen 8-9, Stanfries 6-8, LDODK 6-6, Achilles 7-6, SCO 8-5, OZC 6-2. Klassegenoot WION UjJkt in poule D aan kracht te hebben ingeboet. Bij Sporting Trigort in Leiden le den de volgelingen v^n coach Bram Rog de tweede nederlaag op rij (14*8) en zakten weer een plaatsje op de ranglijst met acht punten uit zeven duels. In de tweede klasse E boekte RKC de eerste zege te gen Victoria: 12-10 maar staat met drie punten op de laatste plaats. Trekvogels is met vijf punten voorlaat ste. In de derde klasse M speelde Sperwers bij Keep Kt gelijk (15-15), maar houdt de leiding met twee punten voorsprong. WarmondEigenlijk had hij vier weken rust moeten houden. De wil om zijn Nederlandse titel te verdedi gen won het bij Rajmön Fabric van het doktersad vies. Met pijnstillers bereikte de 25-jarige Rotter damse snookerspeler de halve finales in Warmond om met 4-3 te sneuvelen tegen Johan Oenema. De Kies zou op zijn beurt in de eindstrijd moeten capi tuleren tegen Roy Stolk. De voorbereiding op zijn titelverdediging eindigde voor Raymon Fabric woensdag, toen een automobi list de wagen van de Rotterdammer ramde. Een ge kneusde rib en een pijnlijke long maakten spelen heel moeilijk. De kampioen van 1994, '96, '97 en '98 trotseerde de pijn met medicijnen. Stadgenoot Ray mond Bitterling en Edwin Heinsmaim uit Capelle aan den IJssel capituleerden (4-0) in de eerste twee ronden voor de ontketende Fabrie, die en passant breaks van 115 en 110 noteerde. In de halve finale ging het toch mis. Bij 3-3 miste de Rotterdammer de laatste blauwe bal tot twee keer, waarna Johan Oene ma toesloeg. In de eindstrijd stuitte de in Veghel woonachtige Fries op Roy Stolk. De 20-jarige speler uit Zeist, als tiende geplaatst, nam in de finale gedecideerd een 2-0 voorsprong, maar de meer ervaren Oenema sloeg snel terug: 2-2. Met breaks van 55 en 66 maakte Stolk opnieuw een verschil van twee. Zijn Kiese opponent leek andermaal terug te kunnen komen. Hij won de zevende frame en stond in de achtste voor, totdat Stolk een snooker neerlegde en daaruit de tafel 'op ruimde'. Landsmeer Voor de tweede keer op rij hebben de basketbalsters van Den Helder de landstitel ver overd. De ploeg won gisteren in Landsmeer de vierde finalewedstrijd op rij van Lions: 48-64. De finale ging over best-of-seven en was derhalve eenzijdig: 4-0, De Helderse vrouwen overheersen dit seizoen; eerder wonnen ze al de final four en de nationale beker. Basketbalclub NUVA Bienlhc heeft voor volgend seizoen Dick de Boer als trainer/coach aangetrokken. De 3ü-jarige oefenmeester gaat het eerste mannen- team vanaf 1 augustus begeleiden. De Boer heeft er varing opgedaan als assistent bij Donar en was het af gelopen seizoen werkzaam in de promotiedivisie by deOrca'suitUrk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5