Treuren om een begraafplaats Stadsarchief wijkt met uit naar grote zaal van oude films zorgcentrum A Laatste rustplaats duizenden Schiedammers is na sluiting helemaal verpauperd 3 flgenda Xff Rotterdams Dagblad Zaterdag 10 april 1999 Voormalig beheerder Wim van den Boogert op de vervallen begraafplaats. Op de achtergrond de verpauperde kapel die ook al dringend aan een opknapbeurt toe is. Foto's Roet Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam Honderden mensen stopte hij onder de grond. Om ze er vervolgens tot in de lengte der jaren keurig verzorgd bij te laten liggen. Hoewel gepensioneerd verleent hij, zeg maar uit liefde voor het vak, zo nu en dan nog hand- en span diensten bij uitvaarten. Als door de wol geverfde 'doodgraver' zal hij dus niet zo snel geëmotioneerd raken tijdens crematies en begrafenissen. Maar toch doet zijn terugkeer op de Rooms Katholieke Begraafplaats, daar onderaan de Vlaardingerdijk .iaSchiedam hem even slikken. Dan komt bij Wim van den Boogert (75) het hoge woord er uit. „Hier krijg ik tranen van in mijn ogen." slikt hij. „Er wordt helemaal niks meer aan het onderhoud gedaan. Het is volkomen verwaarloosd. Als mijn moeder dit zou zien." Het kerkhof, dat in april 1972 werd gesloten voor begrafenissen, is geen schim meer van wat het ooit geweest is. Eén grote verval len spookachtige bende is het er. Met de verpauperde kapel als triest middelpunt. Waar Van den Boogert, die er in 1924 werd gebo ren, er vervol gens opgroei de, woonde en werkte, met veel passie en de nodige hu mor over 'zijn' voormalige do mein kan ver- tellen, dompelt de huidige er barmelijke staat van het eens zo idylli sche,'graf hem '"inleen zekere rouwstem- ming. Binnen de poorten met het opschrift Wie in mij gelooft, ai is hij ook gestor ven, zal leven' worden geen over ledenen meer ter aarde besteld. En dat is maar goed ook. Want voor een laatste rustplaats zijn wel fraaiere omgevingen te vin den. De sloot rondom de begraafplaats spreekt al boekdelen. Het is een verzamelplaats van afval en ver rotte boomstronken. Binnen de gietijzeren hekken is de aanblik al net zo somber. Zerken liggen schots en scheef, sommigen zijn door de scheuren verzakt en in één van de graven is zo'n groot gat gevallen dat je zó de grond in kijkt. Omgevallen tinnen bloe- menvaasjes liggen verspreid over de hele plaats die ook nog eens be zaaid is met takken, bladeren en andere rommel. Gietijzeren ket tingen aan kleine pilasters.2ijn af gebroken en liggen voor oud vuil 'tussen,het woekerende groen. Beeldjes en grafsteentjes zijn af gebroken. Het is alsof vandalen hebben huisgehouden op de be graafplaats die in 1851 in gebruik werd genomen. Fles jenever Twee bakken met bontgekleurde viooltjes op het familiegraf van de familie Nolet, aan de voet van de kapel, steken af bij de desolate omgeving. „Die," zegt Van den Boogert, „zet ik er elk voorjaar in voor de familie Nolet. Met Aller zielen doe ik er chrysanten in. Ik krijg er een fles jenever voor." Van den Boogert heeft een mes scherp geheugen en kent de be graafplaats als zijn broekzak. 'Vanaf 1955 werkte hij er als op- richter en beheerder. In het ver waarloosde huis, waar hij met tien broers en zussen was opgegroeid, I^Opnde hij met zijn vrouw en zonen. Niet gek dus dat hij aelistorié op z'n duimpje kent en de jaartallen moeiteloos uit zijn 'mouw schudt. •^Oorspronkelijk," vertelt hij tij- dens de wandeling óver de ver geelde grindpaden, „heette het hier de Bokkenburg en lagen hier volkstuinen van een arts. De tui nen werden rond 1850 door de Rooms Katholieke Kerk gekocht en het eerste dat gebeurde was het volgooien met zand dat spéci- aal uit Brabant werd aangevoerd. Strandzand loopt -weg^ dat zand., uit Brabant niet. Dat, was, veel compacter en werd dus-gebruikt om te voorkomen dat gëdelfde graven in zouden storten: Op 11 maart 1851 werd hétkèrkhofinge- wijd door pastoor Van Ewijek van de Havenkerk. Op dè zelfde dag werden de eerste twee overlede nen begraven." „Die rotjongens hebben de ramen ingegooid," wijst hij naar de hou ten schotten die het glas-in-lood van de kapel hebben vervangen. En ook over het centraal gelegen vervallen bouwwerk met afblad derende verf heeft Van den Boo gert zijn verhaal klaar. „De kapel is geschonken door Wilbemus Adrianus van den Burg en Corne lia Joanna Magdalena Nolet. Van den Burg was een schatrijke boer en heeft ook de grond voor de Sin gelkerk geschonken. Moet je kij ken hoe die kapel er nu bij staat. Ik ben bang dat als de klok in het torentje wordt geluid, de hele boel 'in elkaar dondert." Bestemming Voor de kapel is sinds de Stich- veel graf zerken ver keren ineen erbarmen] ke staat. zijn ge scheurd en verzakt. vertoont zelfseen groot, ga pend gat. ting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) zich er over' heeft ontfermd, een nieuwe be stemming gevonden. Aanvanke lijk wilde men de bouwval inrich ten als columbarium, een bewaar plaats voor urnen, maar nu staat het op de nominatie dienst te gaan doen als Roemeens-ortho doxe kerk. Het rijksmonument zal dan wel moeten worden geres taureerd, want veel is er niet meer van over. Het gebouw is behoor lijk verzakt, de houten klokkento ren lijkt totaal vermolmd en ook het verweerde stucwerk is drin gend aan vernieuwing toe. Voor de restauratie is zo'n acht ton no dig; slechts ongeveer de helft is tot op heden bijeen gebracht. Volgens wethouder Reijnhout die monumentenzorg in zijn porte feuille heeft, is het de vraag wan neer de kapel in haar volle glorie kan worden hersteld. „Omdat we nog niet over voldoende financië le middelen beschikken, is het moeilijk te zeggen wanneer de ka pel in gebruik genomen zal gaan worden. Als de kapel gerestau reerd wordt, en dit zeg ik op per soonlijke titel, dan mag de nabije omgeving ook wel opgeknapt wor den." Dat zal Van den Boogert als mu ziek in de oren klinken. Veel komt hij niet meer op het kerkhof, waar het algemene gedeelte wordt af gegraven in verband met de komst van rouwcentrum Monuta, dat nu nog is gevstigd aan de Nas- sauiaan. Maar als hij weer eens polshoogte gaat nemen, doet het hem pijn om te zien dat er nauwe lijks tot geen onderhoud meer wordt gepleegd. „Ja, de heg wordt zo nu en dan gesnoeid, maar dat is dan ook alles," schraapt hij met de punt van zijn paraplu wat mos van een grafzerk. „Toen we je hier woonden, lag alles er picobello bij. 's Zondags Vegen we het meeste bezoek op het graf en als mensen je dan zeiden dat ze de begraaf plaats er zo netjes uit vonden zien, deed je dat goed. Nu is het een verwaarloosde troep. Ver schrikkelijk." Eén gulden Een korte wandeling langs de grafzerken maakt duidelijk dat er niet meer wordt omgekeken naar de begraafplaats. Het. kerkhof werd voor de sluiting door de Al gemene Begraafplaats gekocht, voor hét symbolische bedrag van één gulden; een bedrag dat ken nelijk niet eens wordt uitgegeven voor wat lichte onderhoudswerk zaamheden. „Het bëheer van de begraafplaats is in handen van de gemeente," reageert verantwoor delijk wethouder Hafkamp. „He lemaal exact weet ik het niet, maar er zal geen maandelijks on derhoud plaatsvinden. Zo nu en dan zal er echter wel iets moeien gebeuren." Niet dus. Maar goed, volgens Haf kamp duurt het niet lang meer of de begraafplaats krijgt een fraaier aanzien. „Met de komst van het rouwcentrum en de restauratie van de kapel zal ook de nabije om geving worden opgewaardeerd. Als ik het voorzichtig inschat, moet dat binnen twee jaar gereali seerd kunnen zijn." Ondanks de slechte staat waarin de begraafplaats verkeert, weet Van den Boogert toch nog al zijn 'klanten' te liggen. „Hier," wijst hij op de rustplaats van een van de oudste lijken, „ligt Albertus Jo hannes Walraven. Hij is op 12 april 1851 op 43-jarige leeftijd ge storven." En met een briefje in de hand: „In 1898, Schiedam telde toen ongeveer twintigduizend in woners, werden hier 221 mensen begraven van wie er 105 van bo ven dé twaalf jaar en 31 tussen één en twaalf jaar waren. Naast de zeven doodgeboren kindjes wer den 77 kindjes van onder de één jaar begraven. Kijk," loopt hij ver der, „hier is het broedergraf. In de oorlog werden hier koperwerk en radio's verstopt. Hier, broeder Eventius, die heb ik nog begra ven. Hij was overreden door een zandwagen. Broeder Wilhelmus, die werd door de bliksem getrof fen. En hier ligt een jongen die is verdronken in de Golf van Biska je" Evenwicht „In de góede tijd," vervolgt Van den Boogert, „hadden we 180 be grafenissen, per jaar. Natuurlijk ging er ook wel eens wat fout. Eén keer is een grafkist voorover in het graf gevallen. Dekist werd door zes oude mannen gedragen en doordat een van hen zijn even wicht verloor, konden die ande ren de eikenhouten kist niet meer houden. Stond dat ding rechtop in het gat. Man, het is nog een heel karwei geweest om 'm goed in het graf te kry gen." En hoofdschuddend op de weg te rug: Als zerken waren gebroken door het inzakken, legden we ze altijd nog recht. Nu doen ze er niets meer aan. Er zijn zelfs zer ken weggehaald zonder dat de fa milieleden van df overledene het weten. Soms hè, dan droom ik dat ik op de begraafplaats aan het werk ben. Dat zou overigens geen overbodige luxe zijn. De boel is zó verwaarloosd dat ik droevig ge stemd raak van de entourage. Dan zou ik het liefst zelf een hark pak ken om de zooi een beetje op te ruimen. Misschien doe ik dat bin nenkort ook nog wel eens." DoOr Ben van Haren Vlaardingen .Actie in de .tent brengen, zo luidde mijn opdracht .ongeveer," vertelt Joke vanXeeu* wen in de ruimte van de Topogra- fisch-Historische Atlas van het Stadsarchief in Vlaardingen. Ze kan inmiddels genoegzaam terug- - kijken op het succes van een aan- tal van haar initiatieven. ^Gisteren zat het kleine zaaltje in het voormalige Raadhuis aan -Plein Emaus vol. Toch was het be- zoek tot 25 mensen gelimiteerd .'vvoor. het tweede vrijdagse film- middagje. De door Van leeuwen bédachte maandelijkse vertoning van oude films en videobanden over Vlaardingen, vorige maand .begonnen, trekt zoveel belang stellenden dat wel tot een beper- (king van het aantal bezoekers moest worden besloten. Joke van Leeuwen: „Ik had op 12 maart zes stoelen neergezet maar op die eerste middag bleven men sen binnenstromen. Voor het wis- selen van een band in de video moest ik zelfs buitenom lopen. Zo 'vol was het. Op de achterste rijen zullen ze moeite gehad hebben om op dat kleine schermpje van onze televisie het beeld goed te •onderscheiden. Toch was ieder- een tevreden en kwamen ze me •bedanken. Ook kreeg ik andere •reacties. Over wat ze gezien had dén en dat ze thuis nog een stapel films of videobanden hadden Üg- igen waarmee het Stadsarchief iets zou kunnen doen." Kanon Een andere aanwezige kwam met het voorstel de vertoning in een grotere zaal te doen. Hij zag goede mogelijkheden. „Het zit er dik in, dat we volgende maand naar de grote zaal van zorgcentrum Drie- enHuysen gaan waar ze een vi deokanon hebben. Daarmee kun nen we dus de films in groot beeld tonen. Bovendien zit daar een groot deel van de doelgroep," ver telt Van Leeuwen en beaamt ver volgens stadsarchivaris Harm Jan Luth. De catalogus van videoba. 'n van het Stadsarchief vermelc titels. De verzameling groeit ge staag, zeker nu het aantal televi sieproducties dat dagelijks wordt gemaakt zo sterk is toegenomen. Een televisieuitzending met Vlaardïngse accenten wordt door archiefpersoneel soms opgeno men en aan de verzameling toege voegd. Banden van Bassie Adri- aan en een aflevering van 'Toen was geluk heel gewoon', waarin Sjoerd Pleijsier zijn geboorte plaats Vlaardingen 'Parel aan de Waterweg' noemt, liggen er naast documentaires over bijvoorbeeld De Geuzen. De oudste opnamen zijn filmbeel den uit 1920 en 1921, elk ongeveer zeven minuten durend, zonder geluid, uiteraard in zwart-wit en afkomstig van de Rijksvoorlich tingsdienst in Den Haag. Een er van is vorige maand vertoond en ontlokte veel reacties en home risch gelach. Het zijn beelden van een rondvlucht boven Rotterdam en de Nieuwe Waterweg in een 'vliegboot', vermeldt de catalogus. De Italiaanse kapitein-vlieger Uberto Maddalena trok op 4 juni 1921 veel aandacht met zijn water vliegtuig (Savoia S16) en de oude filmbeelden van deels nog onbe bouwde en groen walkant intrige ren. Uit 1920 dateert een filmpje van de binnenkomst over de Nieuwe Waterweg van het des tijds grootste dok ter wereld. De 'hoofdfilm' was de eerste keer 'Vlaardingen koerst op morgen', een promotiefilm van 28 minuten die Jan Schaper in het begin van de jaren vijftig in opdracht van het gemeentebestuur maakte. Opnames van de viering van het JokevanLeeuwen:„Hetgaatermijoin,datiedereenbeseftdatdeverzame- Ilng van het Stadsarchief er voor het pubiek is." Foto Fred ubochant/Roei Dijkstra feest ter gelegenheid van het veertigjarig ambtsjubileum van koningin Wilhelminain 1938 com pleteerden het programma van die eerste filmmiddag. Herkennen Gisteren kwam de vijftigste ver- jaardag van Wilheimina op het te levisieschermpje voorbij en Vlag getjesdag 2949. In deze laatste film is de Vlaardingse vissersvloot te zien die, van oorlogsschade her steld en deels vernieuwd, fris ge verfd en r -■gefleurd met vlaggen en linten gereed was voor een nieuwe haringteelt, zoals het vis- seizoen van juni tot en met de cember heet. Optredens van Vlaardingse muziekkorpsen, een défilé en een vlootschouw trok ken veel volk, waaronder de aan wezigen in het archiefzaaltje ui teraard ook bekenden traceerden. 'Vlaardingen, zoals het was, zoals het wordt, 1947-1950' vormde gis teren de hoofdmoot. Daarin wa ren veel beelden te zien die oude ren van dit moment zich uit hun jeugd herinneren. Zoals het zwembad inde, inmiddels al lang gedempte Spoorhaven, het begin van de woningbouw aan het Men- delsohnplein en in de Indische. Buurt, de vier Finse scholen die Vlaardingen liet neerzetten en het gewurm van het toenemende ver keer over Schiedamsedyk en Kortedijk. Bezoekers herkennen soms mensen en zaken uit het verleden, anderen ontdekken de grote veranderingen die in het na de oorlog in inwonertal verdub belde Vlaardingen hebben plaats gevonden. Sinterklaas Joke van Leeuwen is er niet al leen in geslaagd om meer oude ren te trekken, die toch al een bij na natuurlijke drang naar weer zien van vroegere situaties heb ben. Ze heeft ook projecten opge zet voor jongeren, die zijn aange slagen. Rond Sinterklaas in '97 had ze veel jonge basisschoolleerlingen binnen, vorig jaar kwamen de ou dere groepen van die scholen over de archiefdrempel, Toen werd het 725-jarig stadsrechtbezit aange grepen om de geschiedenis van Vlaardingen te belichten. Nu zijn het alle brugklassers van-Vlaar dingse scholen, die aan de beurt zijn met 'Zappen in Vlaardingen'. ..Het leuke is. dat je die kinderen later ziet terugkeren. Alleen of met een vriendje of vriendinnetje willen ze dan wat meer zien of ho ren over wat in dat zap-project is aangestipt. Het gaat er mij om, dat iedereen beseft dat onze ver zameling er voor het pubiek is. Van die films bijvoorbeeld verto nen we er nu maandelijks een paar, maar ze zijn hier natuurlijk altijd te bekijken voor wie dat wilt. Trouwens ze kunnen zc zelfs voor 25 gulden per band van ons huren." Zaterdag 10 april SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Rommelmarkt, 10.00- 16.00 U-O bsDe Peperklip. Fancy fairen rom- melmarkt, 10.30-13.30u. Coöperatie Mu seum. Speurtocht voor de jeugd, 12.00- 17.00u. Artoteek Schled am, WcrkshopHen- nyvan leeuwen, 13,00-16.30u, Zeeverken ners. Café De Magneet, 10.00 u. Theatera/d Schie. Schiedams muziekfestival. 10.30- 22.30uTotal M us Ic Muzikanten Centrum Optreden Wild Romance,20,00u. Theate r de Teerstoof, SertKlundermetDe Doorwerkers. 20.15u, Filmhuis. Knofiikéri, 21.00a Podi- 1 um Café. AJ Mhaiyo, 22.00u. VLAARDINGEN Nieuwe Oosterkerk. Boekenmarkt en oud papier voor Kosovo, 9.00-12.00 u. Efaert Haè- zerkerk. jaarlijkse actiedag, 10.00-15.00 u. Streekmuseum. Verkoop ansichten en boe ken. 14.00 u. Grote Kerk. Laatste cantate dienst. 19.00-20.00u. Stadsgehoorzaal. Berdien Stenbsrgen jan Vayne, 20.00u.'film theater Het Zeepaard, la vita bells. 21.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Job Schuring met Wat nou?, 20.30u. ROTTERDAM Blijdcrp Eitje. LantarenjVenster 20.30 De kalehuu der. 21.00Amissedtrain. jeugdthe ater Hofplein 19.00 Het Stenekind- Mari tiem Museum t/m 16.00 Maak je eigen trek pop. Blauwe Vis 23.00-05.00 Blauwe Vis Clubavond. Cafe Floor 23.00 SFEQ. Casino 21.00-02.00 Trio P.P.R, C5 Jazz 21.00 ice Cream. De Vlerk 23.00 Subway.Grote- of St. Laurenskerk 15.00 Concert Baroeg 21.00 8Q's More, Uxor 20.15 Anatevka. De Buurman2100 Jam. Nlghttown 23.00- 05.00TheTubepluspresents Cairo, 20.00ltse Deiange. Nlghttown Theatercafé 21.00 Jazz in Popular. Rotown 22.00 The Um. Theater Zuidplein gr zaal 20.15 Winti-Pre. Bibllo- theektheate r20.30 Ane en Silvester. Schel- llng"s 19,00 Zzep. Lantaren/Venster20.30 De kale huurder. 21.00 A missed train. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De Wouddui- vei. PrinsesTheater 19.00 De Prinses Revue. Rotterdamse Schouwburg gr zaal 20.15 De moed om te doden, k! zaai 20.30 Fact-avon- den '99, R'dams Centrum voor Theater 20.30 Te raar Two. t Kapelletje 20.30 Ori- entspele rs. Oo rtogsVerzets Museum R'da m t/m 16.00 Meidagen van 1940irt Rotterdam. Spldo afvaart Leuvehoofd vertrek 19.30 Mu- sic-Omner cruise. Zondag 11 april SCHIEDAM Coöperatie Museum. Speurtocht voor de jeugd, 12.00-17.00u. De Groene Raat. The mamiddag Vermeerderen van vaste planten, 13.30-15.00u. Podium Café. Opzondagkan het anders. 21.00u. VIERDINGEN Wc de Teider, KJaverjasmarathon,-10.30- lT.OOu. Dc Soenda. Thé-dansant, 14.00u. Streekm use u m. Museumweekend, tentoon stelling. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Pianotecita! Hans Eijs- ackers, 14.QÖU. ROTTERDAM RotterdamseSchouwburggrzaallorcay Da- li, Perrosdelima.ActivTtBttencentrumZJaak 15.00 Vogelvrij. Blijdorp Eitje. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Het Sterrekind. Maritiem Museum 12.pp-16.00 Maak je eigen trek- pop. Rotterdamse Schouwburg kl zaal -15.00 Stiefmoeders, Doelencafe 1530 Jazz at the Doelencafe. Jumaanse zaal 14,30 Mu ziek uit India, 11,00 tot 12.00 Kamermuziek op zondagmorgen, 20.15 Inleiding Peter-Jan Wage mans p.a-.'19.30 Kamermuziek;van de twintigste eeuw, C5 Jazz 15,00 hiii Orleans Syncopators. Barocca 01.00^08.00 Let the beat control yourbody. Dodorama 15.00 Tns- tan HonsingerQuintet. Goethe fnstttut 16.00 Wo bleibt das Positive, Herr Kastoer. DJzzy 16.00 Jamsessie, Luxor 14.00 Anatevka. Maastheater Bimbo Complex. De Buurman 20.00-23.00 Jamsessie. NJghttovm Thea tercafé 22.00 Nighttraln. Rotown 22.00The Penguin. Theater ZuidpleJn gr zaal 20.15 Ti betan Institute ofPerftrmingArts.Schelllng's 19.00 Drie hoogachter. O.T. Theater a/d Mul- lerpier 16.00 matinee De Wouddu'rvel. St. Droomtheateri4.00Tirty Universalis, 't Ka pelletje 20.30 Orientspelers. Arboretum Trompenburg 14.00 ZKA-Wandeling. Art Gallery Mathllde de Vree Modeshow. Gale rie lo podium v/d Kunsten 16.00 Het Moza- iek van de mystiek. NAI 11.00 Lezingdoor Jan Wolkers. Café de consul Poëzie in de consul. Nivon Centrum 12.00-15.00 fiets-, wan delcafé. LAW beurs. Oorlogs Verzets Muse um 12.00-16.00 Meidagen van 1940 In Rot terdam. Theater Zuidplein kl zaal 14.00 De Kas. Bioscopen Van do.Bapr. t/m wo,15apr. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Shakespeare in kwe' (al) dsg. 12.20-15,20-18.20-2130, Cln.2: 'la Vita e Bella' (ai) dag. 13-15.45-16.45-21.30. Cin.3: "You've got mail' (al) dag. 16-18.45- 21.30. oo.vf.ma.oi. ook 12.15. Cin.4: 'Stuoio 54' (16) dag. 16-18.45-21.30, do.vr.ma.di, ook 13.15. Citt.5: 'Stepmom' (12) dag. 13.15-16.45-21. I max Theater Whales' (al) dag, (beh.za.) 14- 16-18-20, za. 12-14-20, zo.ook!2. 'Everest' (al) dag. i5-i9.'Ama2one' (a!) dag. (beh. sa.) 17, za.zo. ook 11. Thrill ride' (al) dag. 13..'Sa- ving private Ryan'(16) dag. 21. Venster 1: 'Centra! to Brasil' (al) dag. (beh. wo.) 19.30, vr.zo.wo. 15. 'Journey to the sun" (16) wo.19.30. 'Pesten' (16) dag. (beh ma.) 21.45, zo. ook 12.30. Sneak preview ma 22. Ven.2: 'LTEtemité et un jour* (16) do. t/m zo. 19.30. 'Lola remt' (16) do. t/mzo. 22.15/ Ci- nematheek: 'Barry Lyndon' (16) ma.di.wo. 19.30. zo. 13. Moviezone: 'Lagrimas negos' (16) vr. 15.30. Ven.3: 'La vie rêvée des anges' (16) dag. 19.30-22, vr. ooklö. Ven.4: 'Lavita faella* (al)dag. 19.30-22, vr.wo. ook 15,'zo. ook 12.30. The may lady' (16) zo. 15. Lumière 1: 'Rush hour" (18) dag. 13.30-16- 18.30-21. Uim. 2: 'Arlington toad' (16) dag. 12.30-18.10-21, do.vr.ma.di. ook 15.20. Lum.3: 'Enemy of the state' (16) dag. 15.15- 18.15-21.15, do.vr.ma.di. ook 12,45. Lum. 4: 'Veiy bad things' (16) dag. 13.15-16- 18.45, do. vr.za.wo.ook21.30.'Dr. Strangel'c- ve'(16) zo.ma.di, 21.30 Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01. Pathé Is 'Arlington road' (16) dag. 1150 (za- .20.12.30) -15.30-18.35-21.20. PaU: Patch Adams' (al) dag. 11-13.35-161,0- 18.50-21.30. Pat.3: 'Payback' (16) dag. 16.40-19.10-21.50 (di. niet om 21.50). do.vr.ma.di. 11.30- 14,Sneakpreview: 'Exvan Madonna aan lager wal" (16) di. 21.50. Pat,4: 'Astera en Obelix' (al) dag. 19-21.40. Pat.5: 'Holy man' (al) dag. 16.10-18.50-21.30, do .vr.ma.di. 11-13.35. Pat.6: "The faculty' (16) dag. 11.40-14.10-16.30-19-21.40. Pat7: '8mm' (16) dag. 11.50-15.30-18.25-21.20. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Rush hour' (16) vr.za. 00.30, Lum,2: 'Bride of Chucky' (16) vr ja. 00.15, Lum.3: Thefacuity1 (16) vr- .za. 00.30. Lum.4: 'Payback.' (16) vnza. 00.15. Kindermatinees:Cin.3: 'Een luizenleven" (al) za.zo.wo. 15. Cin.4: 'Mulan' (ai) za.zo.wo. 13.15. Ven.4: 'Karlsson van het dak' (al) zo. 13. Ven.4: 'G.V.R.*(al) zo.wo. 15. Lum.2: 'As- terixen Obelix' (al) za.2o.wo.15.20. Lum,3: 'Een luszenieven' (al) za zo.wo. 12.45. Pat.3: 'Abettje' (al) za zo.wo. 11.20-14. Pat4: 'Aste- rix enObelix' (al) dag. 11.10-13.50-16.30. Pat5: 'Een lucenleven' (al) 23.zo.wo. 11- 13.35 (za. geen 11).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1