19 F DEH besmeurt zichzelf Leonidas heeft buit vroeg binnen u HOV-machine kraakt, piept en hapert, maar blijft op koers 'Oudjes' geven HION nieuwe impulsen Rotterdammers zelfs met tien man veel te sterk voor aangeslagen Wilhelmus: 5-1 Rotterdams Dagblad Maandag 12 april 1999 Door Rob Weeda RotterdamOp slag van rust deklasseer de Ed Delno zichzelf en zijn club. Voor bij na iedereen hoorbaar ventileerde de aan voerder van DEH in niet mis te versta ne bewoordingen hoe hij over zijn team- maat Fabian Saro dacht. De aanvaller moest van het gevloek en de ongeneeslij ke ziekten die hem werden toegewenst niets hebben en hield de eer aan zichzelf. Zonder iets te zeggen stapte hij in de laat ste minuut van de eerste helft bij een stand van 3-2 in het voordeel van de thuis club van het veld. Noch Delno noch Saro keerde na rust terug. DEH verloor mede door vier treffers van Bulent Kulekci - waarvan twee hele fraaie - uiteindelijk met 5-6. Straffen Vorige week al tegen Flakkee uit vertoon de de zweer de eerste tekenen van defini tieve rijping. Tegen DCL barstte het ge zwel in alle hevigheid open. „Als God een voetballer wil straffen, moet-ie hem naar DEH sturen," sprak trainer Bert Kamps na afloop bitter. „Deze nederlaag, deze re acties weerspiegelen een situatie van maanden. Een aantal spelers wil de kar trekken, een aantal weet niet waar het mee bezig is. Men maakt eikaar uit voor rotte vis. Er is bijna niemand meer die nog iets van een ander accepteert." „De tegenwerking is hier fenomenaal,'1 sneerde Kamps. „Spelers, oud-spelers, toeschouwers, het lijkt wel alsof ze je hier niets gunnen. Dit vreet a) heel lang. Ed Delno kapt ermee, Saro kapt ermee. En er zuiien er meer volgen. Tenzij er vanuit het bestuur heel snel actie wordt onder nomen. Nou, graag! Van mij mag het." „Mijn doelstelling was om van DEH een gevestigde derdeklasser te maken. Ik had daar vreselijk veel zin in. Maar na dit sei zoen mag ik alweer weg. Ik heb gepro beerd om hier een leuke sfeer te creëren. Dat is me niet gelukt. Steeds opnieuw wa ren erconflictjes en conflicten. In het be gin van het seizoen was DEH beresterk. Maar daar is inmiddels niets meer van over. Oke, we hebben een periodetitel. Maar als de club de nacompetitie kan ver kopen. moet ze dat vooral doen." Geen herhaling „Ik heb ovewogen om in de rust te stop pen," bekende arbiter Kievit. „Ik dacht: laai de KNVB dit maar eens uitzoeken. Als spelers onderling zo tegen elkaar te keer gaan... Niet normaal meer! Mijn fat soen verbiedt me te herhalen welke uit spraken ook mij ten deel vielen." Voorzitter Rob Schiedon zat zichtbaar met de situatie in z'n maag, al wenste hij temidden van de kruitdampen ook graag te benadrukken dat Kamps wat DEH be treft niet weg hoefde. „Een financiële kwestie," hielp hij eventuele geruchten de wereld uit. „Bert had voor hetzelfde bedrag bij ons kunnen blijven. Maar hij wilde een paar duizend gulden meer. En met de ons ter beschikking staande liqui de middelen was dat niet te verwezenlij ken." „Ik ben hier vier jaar trainer geweest, ik ben nu zeven jaar voorzitter. Maar dit heb ik nog nooit meegemaakt," greep Schie don weer terug op de gebeurtenissen. „DEH is bezig aan een bizar seizoen. Het bestuur zal zich op zeer korte termijn op de ontstane situatie beraden. Nog deze week volgen er maatregelen." Ook gevoetbald Tussen alle rookwolken door werd er aan de Oldegaarde ook nog gevoetbald. Nadat Raimon Hoogendoorn cn Jeroen Delno de thuisclub binnen een kwartier op 2-0 zetten, leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Een niet al te gelukkig moment van scheidsrechter Kievit zorgde er evenwel voordat DCL door een benutte strafschop van Bulent Kulecki op slag van rust de aansluiting hervond. Kort na rust vergrootte Hoogendoorn tot eigen verbazing (z'n voorzet dwarrelde pardoes in de bovenhoek) de marge welis waar opnieuw tot twee treffers, daarna de den de gebeurtenissen van kort voor rust zich gevoelen bij DEH. Opnieuw ging de club ten onder aan eigen gekrakeel. DCL profiteerde er dankbaar van cn liep moei teloos weg naar 4-6. alvorens Patrick van Neck na een fraaie solo de eindstand van 5-6 op het bord schoot. DEH-DCL 5-613-2). 6 Raimon Hoogendoorn 1-0,16 Jeroen Delno 2-0.23 Bulent Kulecki 2-1 (strafschop}, 41. Stanley Hemmes 3-1. 44. Bulent Kulecki 3 (strafschop), 49 Raimon Hoogendoorn 4-2,53 Dries Tourbi 4-3,57 en 62. Buient Kulecki 4-4 en 4-5, 77 Michel Beider 4-G, 84 Patrick van Neck 5-6 Bijzon derheden: Geel voor Michel Lemen, Ed van Mounk. Patrick van Noek en Fabian Saro (allen DEH) en Ali Develi, Bayram Kanen DriesTourbi (allen DCL) DEH: De Jongh; Lemen, Ed Delno (46 Soytürk), Van Neck. Van Mounk. Hoogendoorn. Jeroen Delno, Er- dogan, Saro (46 Elginalp), Platteschorre, Hemmes DCL: Kieveld, Ytgit (55 Yakmani), Kusadasi, Amme- n. Kan (83 Cinar), Kortstam,Tourbi, Kulecki, Develi, Celik (61 Kloof). Beider. Door Wietse Dijkstra Rotterdam Leonidas mag zich na de 5-1 winst op Wil helmus en het verlies van kóploper Nieuwenhoorn bij Papendrecht weer titelkandi daat in 1B noemen, maar trainer Leon Booy is wel de laatste die dat predikaat zal gebruiken. De druk die dat met zich meebrengt heeft de Rotterdammers deze compe titie namelijk geen goed ge daan. „Als we lekker ont spannen voetballen gaat het een stuk beter," vindt Booy, die zijn ploeg weer langzaam - en op tijd? - uit het dal ziet klauteren. „Ik denk dat we vandaag een ruime vol doende gehaald hebben. Dit was wel een 7,5." Hoewel Leonidas zeker geen slechte wedstrijd speelde, viel.de prestatie van de thuiclub moeilijk op waarde te schatten. Daarvoor drukte de dubbele beenbreuk die Wilhelmus-speler Fred Spa na een ongelukkige botsing met Jan Vermulm al na drie minuten op liep, een te zwaar stempel op de wedstrijd. „Ik wilde vol uithalen," aldus Vermulm. „Die jongen gleed er tussen en ik raakte zijn scheen met mijn scheen. Het was pure pech. Dit doet me wel wat, het is de tweede keer dat ik een beenbreuk veroorzaak." Oponthoud De gasten waren duidelijk aange slagen na het incident. Mede daardoor had Leonidas de buit vroeg binnen, al was de thuisclub dQoi;een raak gekopte comer van 'André Tombroek daarvóór al op een 1-0 voorsprong gekomen. het oponthoud van ruim •ëemkwartier schoot Jur Olden burg de Sehiebroekers uit een vrije trap vanaf een meter of twin- -tig naar een comfortabele 2-0. Een kwartier voor rust herhaalde Ol denburg dat kunstje door vanaf dezelfde plaats 3-0 te scoren. Die voorsprong kwam geen mo ment meer in gevaar. Zelfs niet nadat Richard Schouwenburg we gens aanmerkingen op de leiding nog voor rust zijn tweede gele Jur Oldenburg zette Leonidas met twee benutte vrije trapppen op het juiste spoor. Ron Strörmann (rechts) en Guy Duijm Zijn OOk blij. Foto Joep van der Pal/Cor vos .kaart kreeg waardoor Leonidas meer dan een halve wedstrijd met tien man moest spelen. Bij Wilhel mus was het geloof in een goede afloop toen ai lang verdwenen. Hoewel de thuisclub na rust nood gedwongen iets meer leunde op de defensie, kreeg het ook in de tweede helft de beste kansen. Tombroek maakte met zijn twee de treffer na een slippertje van doelman Marijn Mokveld aan alle twijfel een eind, waarna de tegen treffer van Mieha van Berkel en de 5-1 van Alberto Andrade louter nog leuk waren voor de statistiek en de toeschouwers, die eigenlijk nimmer naar echte wedstrijd za ten te kijken. Geconcentreerd Leonidas verdiende de overwin ning omdat het na de vroege 'pau ze' geconcentreerd bleef voetbal len en niets meer weggaf toen het met tien man verder moest. „Nie mand trok zijn poten terug," blik te Vermulm tevreden terug. .Mensen als Tombroek en Delano Summerville liepen zich de lon gen uit het lijf. Het was misschien niet altijd mooi, maar wel renda bel. Met mooi voetbal kom je er niet, je moet ook knokken." Dankzij die instelling is Leonidas nog steeds kandidaat voor de titel. De Sehiebroekers hebben met nog een wedstrijd tegoed drie punten minder dan de koplopers Papendrecht en Nieuwenhoorn, maar kunnen dat gat donderdag dichten als SWSMC op bezoek komt. Volgende week zondag wacht de topper bij Nieuwen hoorn. Zover wil Booy echter niet vooruit kijken. „We moeten ons niet fixeren op het kampioen schap," waarschuwt de trainer. „We zien het allemaal wel. Het is heel belangrijk om in deze fase de rust te bewaren." Leonidas-Wilhelmus 5-1 (3-0). 2. André Tombroek 1-0,6. Jur Oldenburg 2-0,32, Jur Oldenburg 3-0,53, André Tombroek 4-0,73. Micha van Berkel 4-1,86. Alberto Andrade 5-1. Bijzonderheden: Wegens een dubbele beenbreuk van Wilhelmus-speler Fred Spa in de derde minuut werd de wedstrijd ruim een kwartier stilgelegd. Scheidsrechter Van Giist gaf in een wedstrijd met veel irri taties geel aan Vermulm en Duijm (Leoni das) en aan de Wilhelmus-spelers Van de Kasteele, F1 uitman. Blans en Meere Schouwenburg (Leonidas) kreeg twee keer geel en. Leonidas: Verboom; Vermulm, Moreno, Duym, Meyer; Oldendburg (81 Mo Ajok), Strörmann, Tombroek, Andrade; Summer ville (82. Bonnet), Schouwenburg. Wilhelmus: Mokveld; Lentze, Spa (3. Sa- hin), Van de Kasteele, Fluitman; Rmler- man, Blans, Amghear; Gardenier, Van Ber kel, Meerre. Door Ed Vooitmeijer Rotterdam Die rottige degrada tiezone. Zou het nog lukken eruit te ontsnappen? Het houdt de laat ste drie wedstrijden van de groen- hemden dit treurige seizoen in ie der geval spannend. Ze willen nog graag bij HION en dat is te loven. Tegen DHZ werd de neerwaartse spiraal eindelijk doorbroken. Net op tijd om het dreigende onheil van een verder afglijden naar de elfde of twaalfde plaats, die recht streekse degradatie beloven, af te wenden: 2-1. De ploeg van interim-trainer/an- nex voorzitter Henk Kuipers heeft zich weliswaar nog lang niet f ontworsteld aan de nacompetitie, maar de aan DHZ ontfutselde punten konden eenvoudigweg niet gemist worden. En dus klonk er een zucht van verlichting aan het Nieuwemeer, toen de inconse quent leidende scheidsrechter Verbeek de wedstrijd na vier mi nuten extra speeltijd eindelijk af floot Dat HION zich een beetje lucht heeft verschaft, had de ploeg voor een belangrijk deel te danken aan de uit het derde elftal terugge haalde 'oudjes' Ron Hagenaars (39) en John van Bielsen (36). „Er moest rust in de ploeg worden ge bracht," verklaarde Hagenaars z'n verrassende come-back. „Het eerste bestond uit een onervaren groep, die een seizoen met veel te leurstellingen meemaakt. Het was een mentale kwestie. Van daar dat wij na een afwezigheid van anderhalf jaar weer eens mochten opdraven. Ik denk, dat we het er niet zo gek van hebben afgebracht." Integendeel, de ongebreidelde strijdlust van Hagenaars mocht een voorbeeld zijn voor zijn team genoten. De libero gaf niet alleen leiding aan z'n medespelers, hij heerste ook in het strafschopge bied, onderschepte vrijwel elke bal en speelde hem zonder man keren steeds foutloos af. Boven dien liep hij zich, evenals z'n be trouwbare maatje Van Bielsen op het middenveld, de longen uit het lijf'voor de jongens'. Met Hagenaars en Van Bielsen op twee belangrijke plaatsen bereik te Kuipers vooral dat de instelling beter was. Duels werden gewon nen, het tempo werd hoog gehou den en wat heel belangrijk was: er werden kansen gecreëerd. Uit de eerste daarvan, ingeleid door een voorzet van Mario Mendonca kopte Carlos Femandes al na vijf minuten de openingstreffer ach ter de vertwijfelde DHZ-goalie Dillon Staneke: 1-0. Opponent DHZ, dat uit de laatste zeven duels sleehts één puntje sprokkelde, dook in de eerste helft slechts één keer gevaarlijk op voor doelman Rogier Schoma- ker. Een onachtzaamheidje van Kevin Schenk deed het speeltuig belanden bij Rafael Guinote, die rakelings over knalde. Ook na de pauze speelden de gast heren een stuk agressiever dan de ploeg van hun toekomstige trai ner Piet Külman. Bij vlagen zag het HION-spet er zelfs verzorgd uit. Dit resulteerde in een aartal aardige kansen. Nadat Furiën Bouma, voor de pot gezet door Mendonca, de bal in de 53ste mi nuut nog te zacht had ingescho ten, liet Fernandes zes minuten later zien hoe het wél moet. Hij poeierde loeihard raak na een as- sist van Mourad Hajjajou2-0. Een vrije trap, vlak buiten de 'zes tien1, vormde amper twee minu ten later de inleiding voor de even onverwachte als onverdiende aan sluitingsgoal van de gasten. Arie van der Linden legde de bal breed op de bij de rechterpaal vrijstaan de Ed Schut, die Schomaker met een strak schot passeerde: 2-1. Van der Linden haalde het einde van de wedstrijd niet, omdat arbi ter Verbeek hem een kwartier voor tijd met twee gele kaarten rood) wegens 'praten' naar de kleedkamer verwees. Met tien man kwam DHZ er niet meer aan te pas. Külman, die er overigens op re kent ook volgend seizoen weer trainer te zijn van een derdeklas ser, had na de nederlaag tegen zijn aanstaande werkgever niet zoveel te zeggen. „Er is slecht ge voetbald. Verschrikkelijk ge woon. De scherpte ontbrak volle dig, geen enkel driehoekje lukte. Het was één groot drama. Wat ons te doen staat is uithuilen en op nieuw beginnen." HION-DHZ 2-1 (1-9). 5. en 59. Carlos Fer nandes 1-0 en 2-0,61. Ed Sehut 2-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Verbeek stuurde Jan-Ane van der Linden (DHZ) met twee maal geel voortijdig naar de kleedkamer. Geel was er ook voor de HION-spelers Earl Leerdam, Mourad Ha jjajou, Rogier Schomaker en Mario Vene- ma. HiöN: Schomaker; Scnemt, Hagenaars, Francisco Dias, Mendonca; Venema (58- Tavlan), Van Bielsen (77. Renfurm), Leer dam, Hajjajou; Bouma (88 Bastien), Fer nandes. DHZ: Staneke; Snoek, Samsey. Leentvaar, Wagenmakers {81. Koopal); Ed Schut, Snij ders, Van der Linden. Egilmaz {46. Gomes); René Schut, Guinote. Zondag hoofdklasse DoorAriën Stu>l Capelle aan den UsselWat twee- Merdé. seizoen lang een onstuitba- re machine leek, heeft nu meer weg van een sputterend tweetakt motortje. Het raderwerk van HOV piept, kraakt en hapert en kan het juiste spoor nog maar ternauwer nood volgen. Dat is te danken aan stevige const) die die stuurman Hans Loovens in elkaar heeft ge zet. Ondanks vergaande metaal moeheid ligt de weg naar de titel in de derde kla^j nog steeds .opemZwervers hield HOV wei op 0-0j' maar desondanks kan de ploeg uit Crooswijk over twee we ken een definitieve greep naar de macht doen tegen naaste concur rent UNIO. „De ploeg is gewoon voetbalmoe," erkende HOV-trainer Hans Loovens in de catacomben van het complex van het Capelse Zwervers. „Vier wedstrijden in acht dagen zijn de jongens niet in de kouwe kleren gaan zitten. Zie je dan maar weer op te laden voor weer een wedstrijd." Pardon, moeite met opladen voor wal een kampioenswedstrijd had kunnen zijn? „Ho, begrijp me niet verkeerd," pareert Loovens di rect, „het is geen desinteresse, ze ker niet. Maar je hebt het wel over amateurs die met hun hobby be zig zijn. Het kan gewoon wel eens te veel worden." Daarnaast is een groot aantal spelers uit vorm. „Als het er nou eentje is, dan kan ik hem wisselen," verzuchtte Loovens. Nu moet hij die spelers gewoon la ten staan. Het vlotte combinatie voetbal waarmee HOV de tegen standers geselde, is nu ingeruild voor traag resultaatvoetbal. Daar mee sprokkelt de Crooswijke bri gade de punten wel bij elkaar, maar de glans lijkt er wel af. In de rust van het duel met Zwervers moest Hans Loovens zijn spelers stevig verbaal de oren wassen. Pas na de helftwissel viel er ook beleving te constateren. Daarvoor kreeg HOV overigens wel degelijk kansen. De fraaiste was weggelegd voorde pas 18-jari- ge aanvaller Nul din Buukhari, maar hij schoof de bal naast het vijandelijke doel. Ook verdediger Michael Janse was dichtbij een treffer, maar hij kopte in kansrij* Zwervers aanva er Ni ton Ramalho (links) duel leert met HOV-verdedi ger Edwin de Jong. HOV kwam met verder dan O- maar kan over twee we ken wel de ti tel in de wacht slepen tegen UNIO. Foto Joep van der Pal/Cor Vos ke positie te slap in. Het was één van de weinige keren dat de lange voorslopper ten strijde trok. „Lo gisch," vond Hans Loovens. „Ais je tegen Zwervers achterin één- op-één speelt graaf je je eigen graf." Hetgeen nog maar eens aangaf met welke insteek HOV naar Capelle aan den IJssel was afgereisd. Zwervers stelde er voor rüst maar weinig tegenovei. Aanvalsleider Paul Wennekes werd vanwege he vige griep mode gemist. De ploeg die vorige week de tweede perio detitel in de wacht sleepte, zette pas in de 62c minuut HOV-doel- man Adriano Pinheiro aan het werk via Patrick de Jong. Halverwege de tweede helft kreeg ook HOV enkele mogelijkheden. Zo schoot Robert van de Veer donk rakelings over, terwijl rechtsachter Jimmy van de Jagt zijn inzet zag geblokt door Youri Grundeler. Verder was Zwervers doelman Mauro da Silva sterk op dreef bij schoten van Nordin Boukhari en Robert van de Wie len. Het zag er echter nooit naar uit dat de bal ook daadwerkelijk de doellijn zou gaan overschrij den. „We hadden nog wel drie da gen met deze wedstrijd door kun nen gaan," erkende Hans Loovens. Zwervers-trainer Gijs Zwaan, die volgend jaar aan de slag gaat bij SWSMC, reageerde ook al onte vreden. „We hadden gewoon moe ten winnen, schei uit zeg. Er wordt echter niet geschoten, ter wijl ik vind dat we best mogelijk heden hebben gehad. Als we HOV ooit hadden kunnen pakken, dan was het vandaag geweest!" Over twee weken wacht HOV het duel met de 'naaste' achtervolger UNIO. De ploeg uit Oudewater volgt op zes punten, te- 1 er nog drie wedstrijden te gr- zijn. „Op zich heel mooi om dan kampioen te worden," keek Hans Loovens alvast vooruit. „Maar ik hoop wel dat diverse spelers, met name de aanvallers, dan wat beter in vorm zjjn. Ik streef er namelijk naar om leuk voetbat te spelen. Als we lek ker kunnen combineren zijn we namelijk niet te stoppen. De laat ste vijf duels was het echter har ken geblazen. Ik wil de spelers wel complimenteren met de disci pline in het veld, waardoor we bij na geen kans weggeven. Dat is een belangrijke basis voor onze hoge klasering." Zververs-HOV (W)., Bijzonderheden: Scheidsrechter Jansen trok driemaal een gele kaart De ontvangers waren Peter van Kossem (Zwervers), Öemens Notenboom en Robert van de Wielen (HOV). Zwervers: Da Süva; Sander de Jong, Pa trick de Jong Van Rrv^em, Van Os; Van de Bdrg, Hokke, Supasepa. Ramalho, Grunde ler, Gomes HOV; Pinheiro; Van de Jagi, Janse, Steen bergen, De Jong, Valenüjn, Notenboom >(45. Bontes), Van de Veerdonk; Boukhari (80. Etnel) Van de Wielen. SC Feyenoord verrast Nijenrodes SC Feyenoord deed goede zaken door m Breukelen met 1-2 van Nijenrodes te winnen. De ploeg van trainer André Stafleu staat zes punten achter UVS, dat op de veilige twaalfde staat, maar heeft nog drie wedstrijden tegoed. A: Nijenrodes-SC Feyenoord 1-2 (1-1). Raymond Rohdo 0-1. Dave de Boer 1-1, Peter van der Linden 1-2. De Rot terdammers kwamen sterk uit de startblokken, maar ga ven het initiatief uiteindelijk weer uit handen. Uit een vrije trap van Danny Kalden kopte Peter van der Linden de 1-2 binnen. Nijenrodes was met twee schoten op de lat dicht bij de 2-2. Zondag eerste klasse Neptunus blijft sukkelen Neptunus is van slag. Na het misïopen van de periodetitel in het paasweekend, liep de ploeg van trainer Frans Schaap opnieuw Averij op door van hekkensluiter Lug- dunum te verliezen. B: Lugdunum-Neptunus 3-2 (1-1). Menno Ooijdijk 1-0, Brian Witteling 1-1, Pieter van Schie 2-1, Henk de Cler 3- 1, Dick Sparrenboom 3*2. Vlak voor tijd zaten de Rotter dammers dicht bij de gelijkmaker, maar Brian Witteling schoot de bal over. Zondag tweede klasse Spartaan' 20 pakt puntje Spartaan '20 pakte op een puntje tegen EBOH (1-1). Con current Sliedreeht won met 1-3 bij DRL. Voor Xerxes is er geen redden meer aan na de de 1-3 tegen VELO. D: DRL-SIïedrecht 1-3(0-3). John Bakker 0-1, Danny Kra mers 0-2 en 0-3, Ruud Rijsdijk 1-3. Binnen een half uur stonden de gastheren op een onoverbrugbare 0-3 achter stand en was de wedstrijd al gespeeld. Ruud Rijsdijk - '1- de uiteindelijk de Rotterdamse eer. Xerxes-VELO 1-3 (0-2). Maurice Meeuwisse 0-1. Ban;. Duijndam 0*2, Ger Oosterom 1-2, Hans van der Kraam I- 3. Xerxes ging na de aansiuitmgstreffer op jacht naar de gelijkmaker, maar zoals zo vaak viel het doelpunt aan de andere kant. Rood was er voor Maurice Schooneman (VE LO) en Clyde Chan-You-Chu (tweemaal geel). Spartaan'20-EBOH 1-1 (1-0). Patrick Molenaar 1-0, Ries Fok 1-1. Een technisch beter EBOH en een strijdlustig Spartaan'20 hielden elkaar in evenwicht. Zondag dérde klasse Sparta na rust op dreef Sparta heeft de hoop op de nacompetitie nog niet opgegé- ven. De Rotterdammers wonnen op eigen veld met 5-2 van WIK n3 een prima tweede helft In 3D boekte EDS een nuttige 2-0 wr -t tegen Moordrecht; 2-0. B: Sparta-WIK 5-2 1). Serge Sanders 0-1, Remco van Winden 1-1, Sven de 'ming 2-1, Festes Okougha 3-1, Marvin Satimin 4-1, Koen Batelaan 4-2, Ercan Kocaman 5-2. Sparta begonbedroevend slecht. Naenkele omzettin gen in de rust, liep het m de tweede helft een stuk beter. WIK eindigde met tien man. nadat Patrick den Boer zijn tweede gele kaart ontving. Erasmus-TOGB 0-7 (0-3), Vincent Switzar 0-' nnis de Wekker 0-2, Remco Verhaegen 0-3,04 en 0-5, Cur- ver 0-6 en 0-7. De gastheren kwamen tegen een opper machtig TOGB niet aan te pas. C: Dubbeldam-LMO 2-2 (0-0). Hans Harmans 1-0 en 2-0, Patrick de Held 2-1, Ronald Nossent 2-2. LMO wist zich van een 2-0 achterstand terug te vechten tot een verdien stelijke 2-2. Oud-Beijerland-De Musschen 1-0 (0-0). Marcel de Goeij 1-0. De openingstreffer brak de wedstrijd open. De Mus schen gingen op jacht naar de gelijkmaker en zag inzet ten van Dennis Hol (op de paal) en Ron Vrijdag (net naast) niet in het doel vallen. D; EDS-Moordrecht 2-0 (1-0). Ralph Kraaivanger 1-0. Gregory Dasburg 2*0. In een typische degradatieduel pakte EDS belangrijke punten. De doelman van Moor drecht Fred Williams kreeg rood voorgeschoteld wegens het neerhalen van Gregory Dasburg. De strafschop die volgde, werd door Ralph Kraaivanger gemist. Slikkerveer-GLZ 2-1 (1-1). Arnold Buik 1-0, Murat Tatk (strafschop) 1-1, Raymond Smit 2-1. GLZ, dat keihard werkte, zat dicht bij de de gelijkmaker met kansen voor Murat Tatli, Veli Ersoy en Mohammed YHdiz. Bij GLZ de buteerde de 15-jarige B-junior Se2er Degmez als links buiten. Suat Sahin (GLZ) kreeg rood wegens natrappen. Zondag vierde klasse WCR Iaat niets heel van Tediro In 4H werd Tediro verplettert bij WCR. De ploeg uit Rhoon won met liefst 11-0. A: Floreant-Soccer Boys 2-1 (2-0) gestaakt. Ramon Erke- lens 1-0, Dennis Arztach (strafschop) 2-0. Frank Sehmitz 2-1Deze hectische wedstrijd werd vier minuten voor tijd gestaakt, nadat Frank Sehmitz (Soccer Boys) en Martijn Jansen met de hoofden tegen elkaar botsten en met een ambulance van het veld moesten worden afgevoerd. Eer der kregen trainer Bas Jansens en Paul van de Maas (bei den Floreant) de rode kaart voorgeschoteld. E: Flakkee-Poortugaal 0*2(0-1). Sander Serier 0-1, Mar cel Toepoel 0-2. Flakkee was geen seconde bij machte óm het de koplopers in 4E moeilijk te maken. Transvaüa- Belvedere 1-1 (0-1). John Aalse 0-1, Ronald Mulder 1-L Vijf minuten voor het eind kreeg John Aalse de rode kaart voorgeschoteld wegens aanmerkingen op de lei ding, waarna Transvalia de numerieke meerderheid uit buitte. Coal-SCO'63 3-0 (1-0). Tam ar Okay 1*0, John van de Winden 2-0, Ed Talman 3-0. Coal was veel produktie- ver dan de ploeg uit Spijkenisse. WCR-Tediro 11-0 (5-0). Matthijs Nederlof 1-0, Jaceo van derGLessen 2-0,Matthijs Nederlof 3-0, Martin de Waard 4-0, Dave de Munnik 5-0 en 6-Q, Jacco van der Giesscn 7 0, Dim:tri Lierop 8-0, Dave de Munnik 9-0 en 10-0. Jano Hogenbrug 11-0. Het ijzersterke WCR versloeg Tediro genadeloos met maar liefst elf doel punten. F: RVC'33-Alexandria'66 4*2 (1*0). Peter Heems kerk 1-0, Maurice Oomens 1-1, Aijen de Haas 2-1, Jeroen van Leeuwen 3-1, Aijen de Haas 4-1, Nello Lima de San- ches 4-2. Het enthousiasme en doorzettingsvermogen van RVC'33 deed Alexandria'66 uiteindelijk de das om. Ommoord-Haastrecht 1-0 (0*0). Johan van de Hor (straf schop) 1-0. Toen Ommoord-speler Jeroen Gerritse onder uit werd gehaald ra het strafschopgebied, volgde een pe nalty waaruit het enige doelpunt van de wedstrijdvieL G: Germinal-VFC 04 (0-2). Bert Saus 0-1. Richard Vielvoye (eigen doel0-2. Ton Koevermans 0-3, Dennis van Amers foort 04 (eigen doel). Germinal had een duidelijk 'off day' met twee eigen doelpunten. Dit resulteerde in een forse overwinning van VFC VOC-DRGS1-0 gestaakt. El- vin Post 1-0. Deze wedstrijd moest na 45 minuten worden gestaakt, omdat scheidsrechter J.J. Mmnaard door een zweepslag werd getroffen. BK WIK-HWD 3-1 (0-0). Steve Essed 0-1,Leon Kester 1-1, Patrick Wijzenbroek 2-1, Leon Kester 3-1RK WIK gaf na het doelpunt van Steve Essed de moed niet op. Kort na de openingstreffer werd de stand gelijkgetrokken en kregen de gastheren 'vleugels'. H: CW-Duivesteyn 3-0 (0-0). Elouardi Elfarh 1-0, Marcel Warning 2-0 en 3-0. Een verdiende overwinnig voor CW dat in de eerste helft goed wegkwam toen een foute te rugspeelbal op de paal kwam. Antibarbari-CKC 1-1 (1-1). Frederik Blok 1-0, Jurnaan Dusvesteyn (eigen doel) 0-2. Door achterin goed één op één te spelen verhinderde CKC dat Antibarbari z'n eigen spelletje op de mat kon leggen. Daardoor bleven meerdere treffers uit. Meeu- wenplaat-Excelsior 1-1 (0-1). DimitriLavenm 0-1, Frank van der Laan l-l. Excelsior was in de eerste helft opper machtig, maar vergat te scoren. Meeuwenplaat maakte zeven minuten voor tijd de gelijkmaker. SMV Hillegers- berg-DJSCR 0-2 (0-1). Raymond den Houter 0-1 en 0-2. Een knalfuif op de zaterdagavond kwam de spelers van SMV Hillegersberg duur te staan. Opponent DJSCR maakte goed gebruik van de verzwakte fysieke weer stand. NOC-SVS 2-0 (l-ö). Gerard Vermeulen 1-0, Ken neth Nelstein 2-0. NOC won weer eens. Opvallendste feit was de rentree van de bijna 41-jarige oud Zwart Wit'28- speler Ben Rüter. Sehiebroek'94-Overmaas 1-1 (0-1). Marco Been 0-1, Ronald Hubregtse 1-1. Overmaas geloof de het wel en Schiebroek'94 kon niet beter. Zondag vijfde klasse Puntverlies DZB/Zevenkamp In de serie A2 liet DZB/Zevenkamp bij Rockanje twee punten liggen. Mede-koploper BZC '95 won wel. In Al speelde The Harvards weer eens een wedstrijd uit: 2-2 te gen Nieuwerkerk. Ook Swift Boys-Jai Hind werd 2-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3